Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

22 września 2011 r.
14:13
Edytuj ten wpis

Lotnisko w Świdniku: Nowe wizualizacje terminalu

33 12 A A
Lotnisko w Świdniku - nowa wizualizacja
Lotnisko w Świdniku - nowa wizualizacja

Port Lotniczy Lublin udostępnił nowe wizualizacje lotniska, które powstanie w Świdniku pod Lublinem. W tej chwili spółka szuka wykonawcy terminalu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Udostępnij na Facebook

Zaprojektowany budynek terminala znajdować się będzie na przedłużeniu osi poprzecznej pasa startowego. Taka lokalizacja umożliwi m.in. nowatorskie rozwiązanie komunikacyjne - dojazd szynobusów bezpośrednio do budynku terminala.

Układ taki umożliwi również logiczne rozdzielenie ruchu wokół terminala na strefę odlotów i strefę przylotów z dojazdem kolejowym pomiędzy nimi.

11 tys. mkw., trzy skrzydła

Liczący 11 tys. metrów kwadratowych terminal składa się z trzech skrzydeł. Zbiegają się one w głównej jego przestrzeni, którą tworzy hala odlotów z centralnie umieszczoną strefą odprawy bagażowo-biletowej. W skrzydle zachodnim ulokowana będzie strefa przylotów, a we wschodnim strefa odlotów. Skrzydło południowe zajmuje przystanek kolejowy i towarzyszące mu pomieszczenia biurowe przeznaczone dla administracji lotniska oraz służby celnej i granicznej.

- Co ważne, projekt przewiduje możliwość dalszej rozbudowy terminala. Realizowana w pierwszej fazie wielkość terminala, zgodnie z zachowaniem przepisów, umożliwi bezkolizyjną obsługę ruchu pasażerskiego do 1 mln pasażerów rocznie – podkreśla Grzegorz Muszyński, prezes zarządu spółki Port Lotniczy Lublin.

Może być większy

Terminal będzie można rozbudować. W kierunku wschodnim rozwijać się mogą stanowiska odprawy bagażowej i poczekalnie odlotowe. W kierunku zachodnim znajduje się miejsce na rozbudowę hali odbioru bagażu oraz sortowni bagażu rejestrowanego.

W hali odlotów, na pasażerów będzie czekało 8 stanowisk rejestracji bagażu i odprawy biletowej. Dodatkowo, znajdą się tam również 4 automatyczne kioski obsługi self check-in.

- Poza bezpośrednią odprawą na lotnisku, będzie można skorzystać z odprawy internetowej a także za pomocą smartfonu. Takie udogodnienia są coraz bardziej popularne, pasażerowie wykonują je w domu, siedząc przed komputerem czy mając w ręku telefon. To wygodna metoda, nie trzeba tracić czasu na stanie na lotnisku w kolejkach do odprawy. Będziemy zachęcali naszych klientów do korzystania z takich form odprawy – mówi prezes Muszyński.

Cała strefa odlotów będzie miała charakter przestrzeni otwartej. Znajdować się tu także będzie strefa kontroli bezpieczeństwa i odprawy celnej oraz strefa komercyjno-cateringowa w formie pasażu handlowego.

Schengen i non Schengen

Zaprojektowano dwie główne poczekalnie odlotowe: dla odlotów strefy Schengen i strefy non Schengen. W strefie odlotów oraz przyległych pomieszczeniach komercyjno-cateringowych będzie mogło przebywać 400 osób.

A tak miało wyglądać lotnisko:


Ze strefy poczekalni podróżni przejdą w kierunku lotniska przez strefę bramek – boardingu. Każdej z bramek towarzyszyć będzie podwójne stanowisko rejestracji kart pokładowych. Umożliwia to stworzenie osobnych wyjść dla klasy ekonomicznej i business lub utworzenie przejść priorytetowych. Bramki wyprowadzą podróżnych na zewnątrz.

W zachodniej części terminala usytuowana będzie strefa przylotów, a w niej wielofunkcyjna, obszerna hala odbioru bagażu ze strefą kontroli paszportowej. W hali, która posiada dwa wejścia od strony płyty lotniska (strefa Schengen i non Schengen) znajdzie się karuzela wydawania bagażu. Po odbiorze bagażu podróżni kierują się do wyjścia.

W tej strefie umieszczono także pomieszczenia wizowe i miejsce na kantor wymiany walut. W strefie przylotów i przyległych pomieszczeniach będzie mogło przebywać nawet 650 osób.

Przystanek kolejowy

W części południowej terminala znajdzie się przystanek kolejowy oraz wyjścia na parkingi dla samochodów osobowych. Przejście na perony możliwe będzie także poprzez strefę komercyjną usytuowaną wzdłuż przystanku oraz bezpośrednio (bez konieczności wchodzenia do wnętrza terminala) z rejonu parkingów zewnętrznych i przystanków autobusowych. W tej strefie będzie mogło przebywać ok. 300 osób.

Obecnie trwa postępowanie zmierzające do wyłonienia wykonawcy terminala. Siedem firm, zakwalifikowanych na pierwszym etapie, ma czas do 3 października na złożenie swoich ofert cenowych. Umowa z wykonawcą zawarta zostanie w połowie października.

Co sądzicie o nowym lotnisku? Który projekt bardziej Wam się podoba? Piszcie swoje opinie w komentarzach poniżej. Najlepsze zostaną wykorzystane w gazecie "Dziennik Wschodni"

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Jolanta / 12 marca 2012 o 22:17
0
Lotnisko na wschodzie .....popieram...to najbiedniejsze tereny wschodnie...
....polecam tanie loty...jak beda drogie loty to i klientow bedzie malo...
Avatar
wojtek / 16 lutego 2012 o 18:04
0
Niech buduja to lotnisko w końcu wylece jak najdalej stąd !
Avatar
Karr / 22 września 2011 o 16:51
0
Jak zwykle bardzo inteligentne komentarze pieprzonych malkontentów !!! Weźcie się kur.wa ogarnijcie ja to się cieszę że wg to lotnisko powstanie u nas ,myślałem że projekt już będzie kompletnie do kitu ale jak dla mnie jest ok i wg mi nie przypomina jakoś ,,białe Tesco,, (lol)
Avatar
Her_ludwig / 22 września 2011 o 16:25
0
[quote name='teneryfaok' post='538174']
weź gościu mnie nie rozśmieszaj tymi powodzianami. Sami są sobie winni. Dlaczego rząd ma łożyć na nich moje pieniądze? I tak dostali już bardzo duzo.
[/quote]
A nierentowne lotnisko za czyje pieniądze będzie utrzymywane?

[quote name='teneryfaok' post='538174'][...](oczywiście nie wrzucam wszystkich do jednego worka, bo niektórzy stracili plony - ale i tak odzyskali za to odszkodowanie).
[/quote]
Które nie zawsze pokryło wysokość strat.

[quote name='teneryfaok' post='538174']
Nikt nie kazał im się osiadać nad rzeką, kupowac tam działek, mogli się ubezpieczyć.
[/quote]
Jakbyś nie zauważył, gdy nie było wodociągów, studni itp, większość osad powstawało w okolicach naturalnych cieków wodnych.

[quote name='teneryfaok' post='538174']
Lotniska powstają w każdym cywilizowanym kraju, bo tam wiedzą, że infrastruktura to najlepsza inwestycja.
[/quote]
Zgadza się, powstają jeśli jest na nie zapotrzebowanie i są szanse na zysk. Na zachodzie nikt nie pompuje pieniędzy w coś co nie przynosi dochodów.
Poza tym nie sądzę żebyś z Lublina poleciał dalej jak do Szczecina.
[quote name='teneryfaok' post='538174']
weź gościu mnie nie rozśmieszaj tymi powodzianami. Sami są sobie winni. Dlaczego rząd ma łożyć na nich moje pieniądze? I tak dostali już bardzo duzo.
[/quote]
A nierentowne lotnisko za czyje pieniądze będzie utrzymywane?

[quote name='teneryfaok' post='538174'][...](oczywiście nie wrzucam wszystkich do jednego worka, bo niektórzy stracili plony - ale i tak odzyskali za to odszkodowanie).
[/quote]
Które nie zawsze pokryło wysoko... rozwiń
Avatar
abc / 22 września 2011 o 16:15
0
W pierwotnej wersji terminal miał mieć powierzchnię 23 tys. mkw, teraz - 11 tys. mkw.

Oby tylko znów z jakiś czas nie przyszło komuś do głowy go zmniejszyć [:
Szkoda, że pierwotny projekt został zmieniony, ale cóż, niech tak będzie.
Avatar
czytelnik / 22 września 2011 o 16:13
0
czy ,,non'' to jest polskie słowo,czy polski język ma zanikać. tak samo jak AIR PORT LUBLIN czy nie tak samo się odnosi polski język jak. LOTNISKO LUBLIN,żyje jeszcze w POLSCE i chce używać polskich słów i zwrotów.jeszcze jestem polakiem
Avatar
teneryfaok / 22 września 2011 o 15:54
0
[quote name='Her_Ludwig' timestamp='1316698341' post='538147']
"11 tys. mkw., trzy skrzydła" i po 40 grubych baniek strat rocznie po otwarciu.
Lotnisko w tubtinie podzieli "rentowność" lotniska w Rzeszowie, Łodzi i innych mniejszych dużych miastach.
Zamiast pomóc ludziom których dotknęła powódź w tamtym roku, to Ci ładują pieniądze w coś co nie będzie miało większych korzyści.
[/quote]
weź gościu mnie nie rozśmieszaj tymi powodzianami. Sami są sobie winni. Dlaczego rząd ma łożyć na nich moje pieniądze? I tak dostali już bardzo duzo. znam relacje tamtejszych strażaków ochotników. Ci biedni powodzianie mieszkali wcześniej w ruinach, na socjalu, bo im się robić nie chciało, a 'dzięki' powodzi mają nowiutkie domy (oczywiście nie wrzucam wszystkich do jednego worka, bo niektórzy stracili plony - ale i tak odzyskali za to odszkodowanie). Nikt nie kazał im się osiadać nad rzeką, kupowac tam działek, mogli się ubezpieczyć.

Lotniska powstają w każdym cywilizowanym kraju, bo tam wiedzą, że infrastruktura to najlepsza inwestycja. Tylko nasz pisowski zaścianek tego nie rozumie. Tak samo, jak pisiaki blokują w radzie miasta parkingi przy CSK. Powinno się ich za to karać, wstrzymują rozwój polski, nie wiem w imię czego. Swoich partykularnych interesów tylko!
[quote name='Her_Ludwig' timestamp='1316698341' post='538147']
"11 tys. mkw., trzy skrzydła" i po 40 grubych baniek strat rocznie po otwarciu.
Lotnisko w tubtinie podzieli "rentowność" lotniska w Rzeszowie, Łodzi i innych mniejszych dużych miastach.
Zamiast pomóc ludziom których dotknęła powódź w tamtym roku, to Ci ładują pieniądze w coś co nie będzie miało większych korzyści.
[/quote]
weź gościu mnie nie rozśmieszaj tymi powodzianami. Sami są sobie winni. Dlaczego rzą... rozwiń
Avatar
Her_Ludwig / 22 września 2011 o 15:32
0
"11 tys. mkw., trzy skrzydła" i po 40 grubych baniek strat rocznie po otwarciu.
Lotnisko w tubtinie podzieli "rentowność" lotniska w Rzeszowie, Łodzi i innych mniejszych dużych miastach.
Zamiast pomóc ludziom których dotknęła powódź w tamtym roku, to Ci ładują pieniądze w coś co nie będzie miało większych korzyści.
Avatar
Gość / 22 września 2011 o 15:22
0
wystarczy takie, szkoda że nie dali foty z lotu ptaka. celowy zabieg?
Avatar
lublin miasto nepotyzmu / 22 września 2011 o 14:56
0
Ale dziadostwo na miare tubtina i kolesi z portu lotniczego tubtin.
Avatar
Jolanta / 12 marca 2012 o 22:17
0
Lotnisko na wschodzie .....popieram...to najbiedniejsze tereny wschodnie...
....polecam tanie loty...jak beda drogie loty to i klientow bedzie malo...
Avatar
wojtek / 16 lutego 2012 o 18:04
0
Niech buduja to lotnisko w końcu wylece jak najdalej stąd !
Avatar
Karr / 22 września 2011 o 16:51
0
Jak zwykle bardzo inteligentne komentarze pieprzonych malkontentów !!! Weźcie się kur.wa ogarnijcie ja to się cieszę że wg to lotnisko powstanie u nas ,myślałem że projekt już będzie kompletnie do kitu ale jak dla mnie jest ok i wg mi nie przypomina jakoś ,,białe Tesco,, (lol)
Avatar
Her_ludwig / 22 września 2011 o 16:25
0
[quote name='teneryfaok' post='538174']
weź gościu mnie nie rozśmieszaj tymi powodzianami. Sami są sobie winni. Dlaczego rząd ma łożyć na nich moje pieniądze? I tak dostali już bardzo duzo.
[/quote]
A nierentowne lotnisko za czyje pieniądze będzie utrzymywane?

[quote name='teneryfaok' post='538174'][...](oczywiście nie wrzucam wszystkich do jednego worka, bo niektórzy stracili plony - ale i tak odzyskali za to odszkodowanie).
[/quote]
Które nie zawsze pokryło wysokość strat.

[quote name='teneryfaok' post='538174']
Nikt nie kazał im się osiadać nad rzeką, kupowac tam działek, mogli się ubezpieczyć.
[/quote]
Jakbyś nie zauważył, gdy nie było wodociągów, studni itp, większość osad powstawało w okolicach naturalnych cieków wodnych.

[quote name='teneryfaok' post='538174']
Lotniska powstają w każdym cywilizowanym kraju, bo tam wiedzą, że infrastruktura to najlepsza inwestycja.
[/quote]
Zgadza się, powstają jeśli jest na nie zapotrzebowanie i są szanse na zysk. Na zachodzie nikt nie pompuje pieniędzy w coś co nie przynosi dochodów.
Poza tym nie sądzę żebyś z Lublina poleciał dalej jak do Szczecina.
[quote name='teneryfaok' post='538174']
weź gościu mnie nie rozśmieszaj tymi powodzianami. Sami są sobie winni. Dlaczego rząd ma łożyć na nich moje pieniądze? I tak dostali już bardzo duzo.
[/quote]
A nierentowne lotnisko za czyje pieniądze będzie utrzymywane?

[quote name='teneryfaok' post='538174'][...](oczywiście nie wrzucam wszystkich do jednego worka, bo niektórzy stracili plony - ale i tak odzyskali za to odszkodowanie).
[/quote]
Które nie zawsze pokryło wysoko... rozwiń
Avatar
abc / 22 września 2011 o 16:15
0
W pierwotnej wersji terminal miał mieć powierzchnię 23 tys. mkw, teraz - 11 tys. mkw.

Oby tylko znów z jakiś czas nie przyszło komuś do głowy go zmniejszyć [:
Szkoda, że pierwotny projekt został zmieniony, ale cóż, niech tak będzie.
Avatar
czytelnik / 22 września 2011 o 16:13
0
czy ,,non'' to jest polskie słowo,czy polski język ma zanikać. tak samo jak AIR PORT LUBLIN czy nie tak samo się odnosi polski język jak. LOTNISKO LUBLIN,żyje jeszcze w POLSCE i chce używać polskich słów i zwrotów.jeszcze jestem polakiem
Avatar
teneryfaok / 22 września 2011 o 15:54
0
[quote name='Her_Ludwig' timestamp='1316698341' post='538147']
"11 tys. mkw., trzy skrzydła" i po 40 grubych baniek strat rocznie po otwarciu.
Lotnisko w tubtinie podzieli "rentowność" lotniska w Rzeszowie, Łodzi i innych mniejszych dużych miastach.
Zamiast pomóc ludziom których dotknęła powódź w tamtym roku, to Ci ładują pieniądze w coś co nie będzie miało większych korzyści.
[/quote]
weź gościu mnie nie rozśmieszaj tymi powodzianami. Sami są sobie winni. Dlaczego rząd ma łożyć na nich moje pieniądze? I tak dostali już bardzo duzo. znam relacje tamtejszych strażaków ochotników. Ci biedni powodzianie mieszkali wcześniej w ruinach, na socjalu, bo im się robić nie chciało, a 'dzięki' powodzi mają nowiutkie domy (oczywiście nie wrzucam wszystkich do jednego worka, bo niektórzy stracili plony - ale i tak odzyskali za to odszkodowanie). Nikt nie kazał im się osiadać nad rzeką, kupowac tam działek, mogli się ubezpieczyć.

Lotniska powstają w każdym cywilizowanym kraju, bo tam wiedzą, że infrastruktura to najlepsza inwestycja. Tylko nasz pisowski zaścianek tego nie rozumie. Tak samo, jak pisiaki blokują w radzie miasta parkingi przy CSK. Powinno się ich za to karać, wstrzymują rozwój polski, nie wiem w imię czego. Swoich partykularnych interesów tylko!
[quote name='Her_Ludwig' timestamp='1316698341' post='538147']
"11 tys. mkw., trzy skrzydła" i po 40 grubych baniek strat rocznie po otwarciu.
Lotnisko w tubtinie podzieli "rentowność" lotniska w Rzeszowie, Łodzi i innych mniejszych dużych miastach.
Zamiast pomóc ludziom których dotknęła powódź w tamtym roku, to Ci ładują pieniądze w coś co nie będzie miało większych korzyści.
[/quote]
weź gościu mnie nie rozśmieszaj tymi powodzianami. Sami są sobie winni. Dlaczego rzą... rozwiń
Avatar
Her_Ludwig / 22 września 2011 o 15:32
0
"11 tys. mkw., trzy skrzydła" i po 40 grubych baniek strat rocznie po otwarciu.
Lotnisko w tubtinie podzieli "rentowność" lotniska w Rzeszowie, Łodzi i innych mniejszych dużych miastach.
Zamiast pomóc ludziom których dotknęła powódź w tamtym roku, to Ci ładują pieniądze w coś co nie będzie miało większych korzyści.
Avatar
Gość / 22 września 2011 o 15:22
0
wystarczy takie, szkoda że nie dali foty z lotu ptaka. celowy zabieg?
Avatar
lublin miasto nepotyzmu / 22 września 2011 o 14:56
0
Ale dziadostwo na miare tubtina i kolesi z portu lotniczego tubtin.
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wieczorny maraton na rolkach po Lublinie. Tym razem w nietypowych strojach [zdjęcia]
galeria

Wieczorny maraton na rolkach po Lublinie. Tym razem w nietypowych strojach [zdjęcia] 1 0

To był już czwarty w tym roku przejazd rolkarzy przez Lublin. Tym razem część z nich pojawiła się w przebraniach zwierząt.

Żniwowanie w Muzeum Wsi Lubelskiej
22 lipca 2018, 11:00

Żniwowanie w Muzeum Wsi Lubelskiej 1 0

Co Gdzie Kiedy. Muzeum Wsi Lubelskiej zaprasza na kolejną odsłonę wakacyjnych pokazów dawnego rzemiosła. W niedzielę, 22 lipca o godz. 11 w Skansenie rozpoczną się pokazy żniwowania.

Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych powstała w bialskim szpitalu

Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych powstała w bialskim szpitalu 0 0

Przy szpitalu w Białej Podlaskiej zaczęła funkcjonować Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych. Placówka podpisała umowę z lubelskim NFZ.

Śmiertelny wypadek na drodze krajowej nr 19. Nie żyje pieszy

Śmiertelny wypadek na drodze krajowej nr 19. Nie żyje pieszy 5 0

Do tragicznego wypadku doszło po godz. 1 w nocy na drodze krajowej nr 19 w miejscowości Firlej.

Wraca Puławskie Kino Samochodowe
27 lipca 2018, 0:00

Wraca Puławskie Kino Samochodowe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Gratka dla miłośników kina w Puławach. W dniach 27-29 lipca odbędzie się kolejna już edycja Puławskiego Kina Samochodowego, nawiązującego do amerykańskiej tradycji seansów.

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia. Kto zdobył medale? [zdjęcia]
galeria

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia. Kto zdobył medale? [zdjęcia] 0 0

Małgorzata Hołub-Kowalik i Karol Zalewski złotymi medalistami w biegu na 400 metrów. To dość spora niespodzianka bo za faworytów w obu przypadkach uchodzili inni uczestnicy finału

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia]
galeria
film

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia] 96 25

W Lublinie trwa koncert Siła Kobiet. Na scenie występują: Paulina Przybysz, Monika Brodka, Katarzyna Nosowska i Kayah. Na plac Zamkowy przyszły tłumy

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje
kraj
film

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje 5 2

Radomyśl (woj. wielkopolskie). Na trasie Wschowa-Radomyśl samochód osobowy uderzył w dwie nastolatki jadące na rowerach. Młodsza z dziewcząt, 13-latka, zginęła na miejscu. Jej rok starsza koleżanka została przewieziona do szpitala. Przyczyny wypadku bada prokuratura.

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek
2 sierpnia 2018, 17:00

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek 2 0

Co Gdzie Kiedy. Popularny spektakl Centrum Kultury - Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek będzie można zobaczyć bezpłatnie w ramach wakacyjnego projektu Lato na Placu Litewskim. Pokaz odbędzie się dwukrotnie - w czwartek, 2 sierpnia i piątek, 3 sierpnia o godz. 17 przy pomniku Unii Lubelskiej.

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić?
galeria

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić? 37 4

Żeby obejrzeć wszystkie występy, najlepiej zacząć w czwartek. Dlatego już dziś przedstawiamy program festiwalu, choć najwięcej spektakli będzie dopiero za tydzień. Jak zwykle warto zarezerwować dużo czasu, dobrze zaplanować dzień i zatroszczyć się o wygodne obuwie

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle!
film

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle! 0 0

Podczas inauguracyjnego konkursu Letniego Grand Prix 2018 na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle reprezentacja Polski zajęła pierwsze miejsce osiągając rekordową przewagę 71,3 punktu nad drugimi w klasyfikacji Niemcami. Trzecie miejsce przypadło Norwegom

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty 15 4

Przebudowany po drugim spadku z rzędu zespół z Łęcznej w pierwszym meczu nowego sezonu wywalczył punkt w Wejherowie chociaż po niespełna pół godzinie gry przegrywał 0:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2 4 1

Po sparingu Stali z Tomasovią zdecydowanie lepsze humory panują w obozie czwartoligowca. Drużyna Pawła Babiarza ograła beniaminka III ligi 4:2

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!