Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

29 marca 2010 r.
16:14
Edytuj ten wpis

Mieszkańcy bloku odcięci od mediów. "Na święta zostaniemy bez telewizji”

Autor: Zdjęcie autora (mm)
0 23 A A

Dziura w ścianie, a z niej wystający kabel – to zamiast telewizji i Internetu mają mieszkańcy. Mają też zakaz instalowania anten satelitarnych.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Mieszkamy tu już miesiąc i nie mamy ani telewizji, ani Internetu – narzeka pani Katarzyna, mieszkanka bloku socjalnego przy ulicy Hotelowej w Świdniku. – Przenieśliśmy sygnał kablówki ze starego mieszkania, więc muszę płacić cały czas abonament w wysokości około 60 zł miesięcznie. Poza tym Internet jest mi potrzebny do pracy.

– Jesteśmy odcięci od świata. Interweniujemy w urzędzie, ale ciągle słyszymy, że jeszcze miesiąc musimy poczekać. Na święta zostaniemy bez telewizji. Mam małe dzieci, które chcą oglądać bajki – denerwuje się pani Anita. – Nawet prowizorycznej anteny nie da się postawić, bo nie łapie sygnału, a anteny satelitarnej nie pozwalają zamontować.

Mieszkańcy wprowadzili się do odnowionego budynku po dawnym hotelowcu na początku marca. Są w nim 52 mieszkania. Każdy z lokatorów podpisał z miastem umowę, w której jest zakaz instalowania anten satelitarnych.

– Podobno dlatego, że im się elewacja zniszczy – mówi Robert Cichoń, jeden z lokatorów. – Nam chodzi głównie o Internet, mamy troje uczących się dzieci. Chodzę do urzędu i pytam, kiedy podłączą. Podobno za miesiąc, ale nie wierzę, że zdążą.

Za mieszkańcami wstawił się także radny miejski Jacek Zakrzewski. – Poskarżyli się, że w umowach najmu mają opłatę w wysokości 3 zł za odbiór telewizji kablowej. Płacą, ale sygnału nie dostają – podkreśla radny. – Poza tym w umowie mają wskazaną telewizję kablową jako jedynego dostawcę telewizji i Internetu. Przecież każdy powinien sam wybierać te usługi – zauważa Zakrzewski.

– Anteny są montowane do ścian budynków, a te objęte są gwarancją. Dlatego się nie zgadzamy na sprzęt satelitarny – tłumaczy Andrzej Radek, zastępca burmistrza Świdnika. – Poza tym po 5 latach będzie prowadzona weryfikacja umów lokatorskich i może się okazać, że ci, którzy aktualnie tam mieszkają, nie spełniają naszych kryteriów, by zajmować mieszkanie socjalne.

Burmistrz Radek podkreśla, że zadaniem gminy nie jest budowa instalacji dostarczającej sygnał. – Telewizja kablowa tego sygnału jeszcze nie dostarczyła, bo prowadzi rozmowy z dostawcami innych mediów – wyjaśnia burmistrz Radek. – Opóźnienie nie jest naszą winą, dlatego prosimy mieszkańców o cierpliwość. W ciągu miesiąca kablówka powinna działać.

Komentarze 23

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
sztyl / 12 kwietnia 2010 o 12:03
0
Telewizja nie jest nikomu do niczego potrzebna, ja nie oglądam telewizji od piętnastu lat i żyję zdrowo i szczęśliwie.
[url="http://urzad-gminy.blogspot.com/"]http://urzad-gminy.blogspot.com/[/url]
Avatar
polak / 8 kwietnia 2010 o 12:25
0
Kto ma udziały w TKS?
SM i jej byly prezes.
Urzad miasta i kto?
Kto byl ojcem zalozycielem TKS i kogo utrzymujemy?
Z ciekawosci zapoznalem sie z ofertami TK w naszym regionie.
TKS Swidnik jest najdrozsza kablowka i nic nie robi by ciac koszty.
Ale przy takich wydatkach zrozumiale.
Avatar
kondzio / 30 marca 2010 o 20:32
0
Co wy się dziwicie Spółdzielnia Mieszkaniowa ma udziały w TKŚ
Avatar
..... / 30 marca 2010 o 20:26
0
No to super,płace za coś z czego nie korzestam-to mozliwe tylko w Świdniku,żeby prywata brała kase za nic-układy układziki....
Avatar
~panda~ / 30 marca 2010 o 14:51
0
Najciekawsze jest to że w Świdniku w blokach Spółdzielni każdy mieszkaniec płaci za konserwację sieci kablowej TKŚ 5 zł/ miesiąc. Opłata jest obowiazkowa doliczona do czynszu, czy kożystasz czy nie - płać. Myślę że tylko dzięki temu nasza kabłówka jeszcze istnieje. Jestem ciekaw czy takie działanie jest zgodne z prawem.
Avatar
WOŻNICA / 29 marca 2010 o 23:12
0
jasne wezmę z playa-awaria i zero odzewu przez tydzień;[=
Avatar
Gość / 29 marca 2010 o 23:05
0
Moja propozycja niech każdy sobie kupi Internet wifi i po problemie Plus, Play i inne koncerny udostępniają taki Internet , w socjalnych blokach dużo się nie płaci za utrzymanie lokalu to myślę że nie zbawi was te 50zł za miesiąc Internetu i bez wiercenia i bez czekania i to jeszcze w parę minut masz dostęp do sieci
Avatar
Gość / 29 marca 2010 o 23:02
0
tak mi się zdaje ze mieszkania socjalne powinny być dla biednych ludzi z wielodzietnymi rodzinami którzy naprawdę nie maja co do garnka włożyć i jak dzieci ubrać.

a w LSW płacą za nowe mieszkania śmieszne pieniądze za czynsz, udają biednych( tak w Panoramie ich przedstawiono-gdy dostawali klucze), robią na czarno to i żadnych dochodów- ja bezrobotny!!!
I Wielka Haloo--- Kablówki nie maja!!!!!! a na abonament się znajdzie??
Avatar
Gość / 29 marca 2010 o 22:58
0
chyba nie będziesz miał na święta i nie licz na to, jest to kwestia czasu Swidman musi wystąpić do spółdzielni ( właściciela ) o pozwolenie na przyłączenie do tego budynku internetu i rozmieszczenie w nim okablowania, a to nie takie proste, fakt antenę mogą postawić na dachu a co dalej ? do każdego mieszkania internet idzie już kablem
Avatar
~Ela~ / 29 marca 2010 o 22:53
0
mam nadzieje że,świdman nam pomoże!!!!!!!!!!!!1
Avatar
sztyl / 12 kwietnia 2010 o 12:03
0
Telewizja nie jest nikomu do niczego potrzebna, ja nie oglądam telewizji od piętnastu lat i żyję zdrowo i szczęśliwie.
[url="http://urzad-gminy.blogspot.com/"]http://urzad-gminy.blogspot.com/[/url]
Avatar
polak / 8 kwietnia 2010 o 12:25
0
Kto ma udziały w TKS?
SM i jej byly prezes.
Urzad miasta i kto?
Kto byl ojcem zalozycielem TKS i kogo utrzymujemy?
Z ciekawosci zapoznalem sie z ofertami TK w naszym regionie.
TKS Swidnik jest najdrozsza kablowka i nic nie robi by ciac koszty.
Ale przy takich wydatkach zrozumiale.
Avatar
kondzio / 30 marca 2010 o 20:32
0
Co wy się dziwicie Spółdzielnia Mieszkaniowa ma udziały w TKŚ
Avatar
..... / 30 marca 2010 o 20:26
0
No to super,płace za coś z czego nie korzestam-to mozliwe tylko w Świdniku,żeby prywata brała kase za nic-układy układziki....
Avatar
~panda~ / 30 marca 2010 o 14:51
0
Najciekawsze jest to że w Świdniku w blokach Spółdzielni każdy mieszkaniec płaci za konserwację sieci kablowej TKŚ 5 zł/ miesiąc. Opłata jest obowiazkowa doliczona do czynszu, czy kożystasz czy nie - płać. Myślę że tylko dzięki temu nasza kabłówka jeszcze istnieje. Jestem ciekaw czy takie działanie jest zgodne z prawem.
Avatar
WOŻNICA / 29 marca 2010 o 23:12
0
jasne wezmę z playa-awaria i zero odzewu przez tydzień;[=
Avatar
Gość / 29 marca 2010 o 23:05
0
Moja propozycja niech każdy sobie kupi Internet wifi i po problemie Plus, Play i inne koncerny udostępniają taki Internet , w socjalnych blokach dużo się nie płaci za utrzymanie lokalu to myślę że nie zbawi was te 50zł za miesiąc Internetu i bez wiercenia i bez czekania i to jeszcze w parę minut masz dostęp do sieci
Avatar
Gość / 29 marca 2010 o 23:02
0
tak mi się zdaje ze mieszkania socjalne powinny być dla biednych ludzi z wielodzietnymi rodzinami którzy naprawdę nie maja co do garnka włożyć i jak dzieci ubrać.

a w LSW płacą za nowe mieszkania śmieszne pieniądze za czynsz, udają biednych( tak w Panoramie ich przedstawiono-gdy dostawali klucze), robią na czarno to i żadnych dochodów- ja bezrobotny!!!
I Wielka Haloo--- Kablówki nie maja!!!!!! a na abonament się znajdzie??
Avatar
Gość / 29 marca 2010 o 22:58
0
chyba nie będziesz miał na święta i nie licz na to, jest to kwestia czasu Swidman musi wystąpić do spółdzielni ( właściciela ) o pozwolenie na przyłączenie do tego budynku internetu i rozmieszczenie w nim okablowania, a to nie takie proste, fakt antenę mogą postawić na dachu a co dalej ? do każdego mieszkania internet idzie już kablem
Avatar
~Ela~ / 29 marca 2010 o 22:53
0
mam nadzieje że,świdman nam pomoże!!!!!!!!!!!!1
Zobacz wszystkie komentarze 23

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Rolnicy protestowali, zablokowali weterynarzy. "Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła!"
film

Rolnicy protestowali, zablokowali weterynarzy. "Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła!" 0 0

Hodowcy świń z okolic Parczewa zablokowali samochód lekarzy weterynarii, którzy zamierzali przeprowadzić ubój zwierząt zagrożonych afrykańskim pomorem świń. – Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła – nie ukrywa przewodniczący rolniczego stowarzyszenia, który przyjechał wesprzeć okolicznych mieszkańców

A jednak do poprawki. Zmiana na pomniku smoleńskim w Kraśniku
galeria

A jednak do poprawki. Zmiana na pomniku smoleńskim w Kraśniku 4 4

Poprawiono napis na odsłoniętym w niedzielę kraśnickim pomniku. Figura Lecha Kaczyńskiego została podpisana jako „Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej”. Pojawiły się jednak wątpliwości, czy drugiego z tych słów nie należałoby odmienić.

Nowe korty tenisowe utonęły w deszczu

Nowe korty tenisowe utonęły w deszczu 0 2

Woda na kortach tenisowych w Świdniku. Urząd Miasta przyznaje, że po poniedziałkowych ulewnych deszczach był problem z odprowadzaniem wody

PiS: Środki publiczne były wyprowadzane z Centrum Kultury. Miasto odpowiada

PiS: Środki publiczne były wyprowadzane z Centrum Kultury. Miasto odpowiada 4 8

Radni opozycji ocenili wyniki kontroli w Centrum Kultury jako skandal i zażądali wyjaśnień od prezydenta miasta

Nowa dyrektor Teatru Muzycznego. Kogo wybrała komisja?

Nowa dyrektor Teatru Muzycznego. Kogo wybrała komisja? 0 7

Kamila Lendzion została rekomendowana na stanowisko dyrektora Teatru Muzycznego w Lublinie. Teraz tę kandydaturę musi zaakceptować Zarząd Województwa Lubelskiego, któremu podlega instytucja.

Transfery w Motorze Lublin: dzisiaj Meskhia, jutro Bonin?

Transfery w Motorze Lublin: dzisiaj Meskhia, jutro Bonin? 21 11

Motor Lublin potwierdził piąty transfer podczas letniego okienka. Kontrakt podpisał były, młodzieżowy reprezentant Ukrainy, a ostatnio zawodnik Wisły Puławy – Irakli Meskhia. Wkrótce kolejnym wzmocnieniem powinien być za to... Grzegorz Bonin

Olimp "przeniesie się" na Ponikwodę? Rada dzielnicy: Byłby naszym ośrodkiem kulturalnym

Olimp "przeniesie się" na Ponikwodę? Rada dzielnicy: Byłby naszym ośrodkiem kulturalnym 36 4

Rada Dzielnicy Ponikwoda chce, żeby galeria handlowa Olimp znalazła się w jej granicach, a nie – jak teraz – na Czechowie Południowym. Tłumaczy, że dzięki temu mieszkańcy Ponikwody… będą mieć nowy ośrodek kulturalny

Połączenie Włodawianki i Eko Rożanka coraz bliżej

Połączenie Włodawianki i Eko Rożanka coraz bliżej 0 1

Od wielu tygodni nie brakowało plotek, że dojdzie do połączenia Włodawianki z Eko Różanka. I wygląda na to, że kluby doszły już do porozumienia. Teraz swoją zgodę musi jeszcze wydać Lubelski Związek Piłki Nożnej

Nowy napastnik Górnika Łęczna

Nowy napastnik Górnika Łęczna 3 0

Sporo działo się we wtorek w obozie Górnika. Zielono-czarni mają nowego zawodnika – Jakuba Chrzanowskiego. Zmiany zaszły także w sztabie szkoleniowym i medycznym klubu z Łęcznej

Mieli o 56 zł za dużo żeby dostać mieszkanie komunalne. Teraz zbierają na własne

Mieli o 56 zł za dużo żeby dostać mieszkanie komunalne. Teraz zbierają na własne 1 6

Niewiele ponad 34 tys. zł brakuje Ewelinie i Łukaszowi Czerwińskim do zrealizowania marzenia ich życia – kupna małego, ale własnego mieszkania. Para nie może dostać mieszkania komunalnego, bo przekracza próg dochodowy o 56 zł. Niepełnosprawny mężczyzna i jego żona wciąż mają jednak nadzieję, że dzięki pomocy internautów wszystko jest możliwe.

Kuba Karaś wystąpi w Plenerze
21 lipca 2018, 20:00

Kuba Karaś wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. Gwiazda duetu The Dumplings, Kuba Karaś, wystąpi 21 lipca w Plenerze. Zamiast własnych kawałków artysta sprawdzi się w roli DJ'a i rozkręci gorącą imprezę. Start o godz. 20.

Nawet 29 milionów złotych to za mało na park Ludowy w Lublinie

Nawet 29 milionów złotych to za mało na park Ludowy w Lublinie 0 16

Wczoraj unieważniony został przetarg na odnowę parku Ludowego. Najtańsza oferta przekraczała kwotę zarezerwowaną w kasie miasta. Teraz Ratusz zastanawia się nad dalszymi losami tej inwestycji, która już drugi raz okazała się sporo droższa niż spodziewali się urzędnicy.

Smaki Muzyki. Nowy projekt w Puławach
20 lipca 2018, 18:30

Smaki Muzyki. Nowy projekt w Puławach 2 1

W Puławach startuje cykl Smaki Muzyki organizowany przez Puławski Park Naukowo-Technologiczny. W piątek, 20 lipca o godz. 18.30 w Zielonym Pomidorze (Mościckiego 1) odbędzie się koncert Artura Miedzińskiego.

Lublin: Tutaj działała wytwórnia wind. Deweloper chce zbudować bloki

Lublin: Tutaj działała wytwórnia wind. Deweloper chce zbudować bloki 18 17

Siedem bloków mieszkalnych zamierza stawiać prywatna spółka na terenie wytwórni wind u zbiegu ul. Roztocze i Orkana. Ratusz uznał, że to dobre miejsce na mieszkania, a teraz będzie opracowywać nowy plan zagospodarowania terenu.

Lublin rozpoczął ogólnopolskie bieganie City Trial

Lublin rozpoczął ogólnopolskie bieganie City Trial 0 0

Nad Zalewem Zemborzyckim odbył się bieg City trail onTour, czyli wakacyjna zapowiedź największego cyklu zawodów przełajowych w kraju. Najszybszym na 5-kilometrowej trasie był miejscowy dominator – Artur Kern. Wśród kobiet zwycięstwo odniosła pochodząca z Wejherowa – Katarzyna Konkel

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!