Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

15 czerwca 2011 r.
21:55
Edytuj ten wpis

Świdnik: Ustawili pojemniki na psie odchody

Autor: Zdjęcie autora (dw)
0 10 A A
Na terenie Świdnika stanęło w ubiegłym tygodniu pięć pojemników na psie odchody
Na terenie Świdnika stanęło w ubiegłym tygodniu pięć pojemników na psie odchody

Na terenie Świdnika stanęło w ubiegłym tygodniu pięć pojemników na psie odchody. Mają mobilizować mieszkańców do sprzątania po swoich pupilach.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Na ostatnim posiedzeniu komisji zapadła decyzja o zamontowaniu takich pojemników – mówi Danuta Białowąs, inspektor z Urzędu Miasta w Świdniku. – Powstały w miejscach, gdzie nie ma zwykłych koszy na śmieci, a gdzie mieszkańcy często wyprowadzają swoje psy – dodaje.

Regulamin o utrzymaniu czystości w Świdniku określa, że psie odchody mogą być wyrzucane również do tradycyjnych śmietników. Brak specjalnie oznakowanego pojemnika nie jest powodem do tego, by nie sprzątać po swoim czworonogu.

– Mieszkańcy powinni również sami zadbać o czystość, a nie tylko przychodzić z roszczeniami – apeluje Białowąs.

W tej dbałości o czystość mają pomagać mieszkańcom miejscy strażnicy. – Na razie poprzez edukowanie i upominanie –podkreśla pani inspektor.

Pojemniki kosztowały około 1400 zł. Koszt jednego to ok. 280 zł. Na razie właściciele czworonogów mają do dyspozycji dwa pojemniki przy ulicy Okulickiego, po jednym na skrzyżowaniu ulic Kościuszki i Głowackiego, na ulicy Modrzewiowej i w parku za ulicą Wyspiańskiego. Nie wiadomo jeszcze, czy pojawią się kolejne.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Miko / 21 czerwca 2011 o 15:05
0
Parę pytań:
1. Z czym jest związany obowiązek ponoszenia opłaty za psa? Dlaczego i na co (za co) płacę?
2. Skoro nie jest to związane ze sporzątaniem po psach przez służby komunalne to dlaczego tego podatku nie płacą np. posiadacze kotów?
3. Co z małymi dziećmi sikającymi lub walącymi kupę w krzakach przy użyciu mamusi? ("bo dziecko sie uczy chodzic bez pieluchy")
4. Dlaczego w mieście nie wyznaczono specjanlych miejsc dla zwierzat? (np. obszar w parku, skwerku, trawniku z dala od placów zabaw, itp).
5. W najbardziej wkurzający sposób brudzą malutkie pieski wypuszczane przez starsze babcie lub dziadków, którym nie chce sie wyjsc na spacer i spuszczaja psa ze smyczy a sami stają w klatce na fajeczce. Pies BEZ SMYCZY w mieście - to właśnie powinno byc karalne (a rozmiar psa tu nie ma znaczenia).
Parę pytań:
1. Z czym jest związany obowiązek ponoszenia opłaty za psa? Dlaczego i na co (za co) płacę?
2. Skoro nie jest to związane ze sporzątaniem po psach przez służby komunalne to dlaczego tego podatku nie płacą np. posiadacze kotów?
3. Co z małymi dziećmi sikającymi lub walącymi kupę w krzakach przy użyciu mamusi? ("bo dziecko sie uczy chodzic bez pieluchy")
4. Dlaczego w mieście nie wyznaczono specjanlych miejsc dla zwierzat? (np. obszar w parku, skwerku, trawniku z dala od placów zabaw, itp).
... rozwiń
Avatar
... / 19 czerwca 2011 o 12:54
0
[quote name='jon' timestamp='1308396592' post='491031']
do czego ci potrzebny pies w bloku ?
[/quote]
Taki jak Ty napewno nie zrozumie! I widze, że mało wiesz na temat zwierząt
Avatar
jon / 18 czerwca 2011 o 13:29
0
[quote name='...' timestamp='1308344959' post='490880']
Hahahaha... to po co my odprowadzamy podatki za psa? Skoro mamy sprzątać sami to i niech podatki zlikwidują, a nie płacimy za psy, z tych pieniędzy miasto kupiło przecież maszyne do sprzątania psich odchodów i co? I nawet jej nie odpalą... Płacone mają za to, to i niech sprzątają zwłaszcza, że mają czym...!!!
[/quote]
do czego ci potrzebny pies w bloku ?
Avatar
... / 17 czerwca 2011 o 23:09
0
Hahahaha... to po co my odprowadzamy podatki za psa? Skoro mamy sprzątać sami to i niech podatki zlikwidują, a nie płacimy za psy, z tych pieniędzy miasto kupiło przecież maszyne do sprzątania psich odchodów i co? I nawet jej nie odpalą... Płacone mają za to, to i niech sprzątają zwłaszcza, że mają czym...!!!
Avatar
m / 17 czerwca 2011 o 15:53
0
Jakoś nie widzę, by te pojemniki coś zmieniły - większość ludzi chyba nie wie do czego służą. Już któryś raz byłam świadkiem jak tuż przy koszu stał właściciel dyskretnie spuszczający wzrok, gdy jego pupilek był zajęty ubarwianiem terenu. Nie muszę dodawać, że dyskretnie spuszczony wzrok uniemożliwił również dostrzeżenie owego pojemnika.
Avatar
Spisak / 16 czerwca 2011 o 15:57
0
Wszędzie należy umieszczać osobne pojemniki na psie odchody, a nawet specjalne papierowe torebki - tak jest w Krakowie i ludzie z tego korzystają (tzn. ludzie - właściciele psów)!
Avatar
domel / 16 czerwca 2011 o 15:21
0
Srogie kary dla tych co nie sprzataja po swoim pupilku.Mam nadzieję że kiedyś dojdzie do tego że każdy własciciel kundla będzie płacił odpowiednio wysoki podatek,żeby w razie co była instytucja co odpłatnie posprzata za niego...
Avatar
Xsionc Nowak / 16 czerwca 2011 o 14:54
0
A sracz przy fontannie jest w końcu czynny ? - bo mi się już trochę zebrało...
Avatar
crx / 16 czerwca 2011 o 14:49
0
Logicznemu właścicielowi czworonoga wystarczy normalny kosz na śmieci,tępakom których jest ponad 98 % nawet i kontener byłby zbyteczny,ale brawo za chęci!!!!!!!!!!!!
Avatar
Memo / 16 czerwca 2011 o 14:40
0
Pojemniki to świetny pomysł. Pierwszy krok w kierunku czystości. I teraz najtrudniejszy, czyli jak nauczyć ludzi, żeby z nich korzystali. Edukacja od dziecka, kampania społeczna, a może po prostu dobry przykład?
Avatar
Miko / 21 czerwca 2011 o 15:05
0
Parę pytań:
1. Z czym jest związany obowiązek ponoszenia opłaty za psa? Dlaczego i na co (za co) płacę?
2. Skoro nie jest to związane ze sporzątaniem po psach przez służby komunalne to dlaczego tego podatku nie płacą np. posiadacze kotów?
3. Co z małymi dziećmi sikającymi lub walącymi kupę w krzakach przy użyciu mamusi? ("bo dziecko sie uczy chodzic bez pieluchy")
4. Dlaczego w mieście nie wyznaczono specjanlych miejsc dla zwierzat? (np. obszar w parku, skwerku, trawniku z dala od placów zabaw, itp).
5. W najbardziej wkurzający sposób brudzą malutkie pieski wypuszczane przez starsze babcie lub dziadków, którym nie chce sie wyjsc na spacer i spuszczaja psa ze smyczy a sami stają w klatce na fajeczce. Pies BEZ SMYCZY w mieście - to właśnie powinno byc karalne (a rozmiar psa tu nie ma znaczenia).
Parę pytań:
1. Z czym jest związany obowiązek ponoszenia opłaty za psa? Dlaczego i na co (za co) płacę?
2. Skoro nie jest to związane ze sporzątaniem po psach przez służby komunalne to dlaczego tego podatku nie płacą np. posiadacze kotów?
3. Co z małymi dziećmi sikającymi lub walącymi kupę w krzakach przy użyciu mamusi? ("bo dziecko sie uczy chodzic bez pieluchy")
4. Dlaczego w mieście nie wyznaczono specjanlych miejsc dla zwierzat? (np. obszar w parku, skwerku, trawniku z dala od placów zabaw, itp).
... rozwiń
Avatar
... / 19 czerwca 2011 o 12:54
0
[quote name='jon' timestamp='1308396592' post='491031']
do czego ci potrzebny pies w bloku ?
[/quote]
Taki jak Ty napewno nie zrozumie! I widze, że mało wiesz na temat zwierząt
Avatar
jon / 18 czerwca 2011 o 13:29
0
[quote name='...' timestamp='1308344959' post='490880']
Hahahaha... to po co my odprowadzamy podatki za psa? Skoro mamy sprzątać sami to i niech podatki zlikwidują, a nie płacimy za psy, z tych pieniędzy miasto kupiło przecież maszyne do sprzątania psich odchodów i co? I nawet jej nie odpalą... Płacone mają za to, to i niech sprzątają zwłaszcza, że mają czym...!!!
[/quote]
do czego ci potrzebny pies w bloku ?
Avatar
... / 17 czerwca 2011 o 23:09
0
Hahahaha... to po co my odprowadzamy podatki za psa? Skoro mamy sprzątać sami to i niech podatki zlikwidują, a nie płacimy za psy, z tych pieniędzy miasto kupiło przecież maszyne do sprzątania psich odchodów i co? I nawet jej nie odpalą... Płacone mają za to, to i niech sprzątają zwłaszcza, że mają czym...!!!
Avatar
m / 17 czerwca 2011 o 15:53
0
Jakoś nie widzę, by te pojemniki coś zmieniły - większość ludzi chyba nie wie do czego służą. Już któryś raz byłam świadkiem jak tuż przy koszu stał właściciel dyskretnie spuszczający wzrok, gdy jego pupilek był zajęty ubarwianiem terenu. Nie muszę dodawać, że dyskretnie spuszczony wzrok uniemożliwił również dostrzeżenie owego pojemnika.
Avatar
Spisak / 16 czerwca 2011 o 15:57
0
Wszędzie należy umieszczać osobne pojemniki na psie odchody, a nawet specjalne papierowe torebki - tak jest w Krakowie i ludzie z tego korzystają (tzn. ludzie - właściciele psów)!
Avatar
domel / 16 czerwca 2011 o 15:21
0
Srogie kary dla tych co nie sprzataja po swoim pupilku.Mam nadzieję że kiedyś dojdzie do tego że każdy własciciel kundla będzie płacił odpowiednio wysoki podatek,żeby w razie co była instytucja co odpłatnie posprzata za niego...
Avatar
Xsionc Nowak / 16 czerwca 2011 o 14:54
0
A sracz przy fontannie jest w końcu czynny ? - bo mi się już trochę zebrało...
Avatar
crx / 16 czerwca 2011 o 14:49
0
Logicznemu właścicielowi czworonoga wystarczy normalny kosz na śmieci,tępakom których jest ponad 98 % nawet i kontener byłby zbyteczny,ale brawo za chęci!!!!!!!!!!!!
Avatar
Memo / 16 czerwca 2011 o 14:40
0
Pojemniki to świetny pomysł. Pierwszy krok w kierunku czystości. I teraz najtrudniejszy, czyli jak nauczyć ludzi, żeby z nich korzystali. Edukacja od dziecka, kampania społeczna, a może po prostu dobry przykład?
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Górnik Łęczna wrócił z obozu na Litwie

Górnik Łęczna wrócił z obozu na Litwie 1 0

Zawodniczki Górnika Łęczna wracają ze zgrupowania z zaledwie jednym zwycięstwem. Podopiecznym Piotra Mazurkiewicza udało się pokonać białoruski FK Mińsk

W Lubartowie powstanie kompleks sportowy [wizualizacje]
galeria

W Lubartowie powstanie kompleks sportowy [wizualizacje] 0 0

Będzie kolejny etap inwestycji przy ul. Parkowej w Lubartowie. Do końca września ma powstać budynek szatniowo-sanitarny z pełną infrastrukturą, a do lipca przyszłego roku: pełnowymiarowe boisko z naturalną nawierzchnią

Francja odbiera puchar mistrzostw świata, a w Strefie Kibica pustki
Od Czytelnika
galeria

Francja odbiera puchar mistrzostw świata, a w Strefie Kibica pustki 9 8

W niedzielę podczas finału Mistrzostw Świata nie było chętnych na wspólne kibicowanie w Strefie Kibica w Lublinie

Dziś będzie lało i grzmiało. Ostrzeżenie IMGW. Jaka pogoda w kolejne dni?

Dziś będzie lało i grzmiało. Ostrzeżenie IMGW. Jaka pogoda w kolejne dni? 6 1

Cały tydzień ma być deszczowy. Dzisiaj możemy spodziewać się również burz. IMGW wydał ostrzeżenie

Gastronomia na deptaku. Już wiadomo ile trzeba zapłacić za miejsce

Gastronomia na deptaku. Już wiadomo ile trzeba zapłacić za miejsce 0 2

Na 400 zł została ustalona stawka za jedno miejsce pod wózek gastronomiczny na odnowionym deptaku.

MKS Perła Lublin wraca do treningów

MKS Perła Lublin wraca do treningów 0 2

MKS Lublin dzisiaj wraca do treningów. Zespół mistrzyń Polski wzmocniło aż pięć nowych zawodniczek

Duże zmiany i nowa inwestycja na giełdzie w Elizówce
Tylko u nas
galeria

Duże zmiany i nowa inwestycja na giełdzie w Elizówce 1 5

Na terenie Lubelskiego Rynku Hurtowego ma powstać Centrum Obsługi Rolnictwa. – Chcemy sprowadzić do Elizówki jak najwięcej instytucji związanych z rolnictwem – zapowiada prezes największej rolno-spożywczej giełdy w regionie.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018 0 0

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie 28 17

Do dziś na lubelskich osiedlach powinny się pojawić kolorowe pojemniki do segregacji śmieci, ale mało gdzie je widać. Tylko właśnie do niedzieli miał trwać „okres przejściowy” w dzielnicach, które przechodzą na nowy system segregacji odpadów, ale okazuje się, że zamieszanie jeszcze może potrwać.

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia]
galeria

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia] 17 0

Miłośnicy kwiatów z całego województwa lubelskiego w niedzielę przybyli do Końskowoli, żeby zrobić zakupy podczas Święta Róż. To jedna z najlepszych okazji do zaopatrzenia się w sadzonki, kwiaty, a także lokalne, zdrowe produkty żywnościowe. Na scenie zagrały m.in. zespoły taneczne.

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje"

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje" 0 5

Mieszkańcy coraz częściej odwiedzają folwark w łęczyńskim Podzamczu. Kibicują inwestycji, która odmienia ten dawniej zapuszczony fragment Łęcznej.

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach
16 lipca 2018, 19:00

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach 0 0

Przed nami trzeci koncert w ramach tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach. W poniedziałek, 16 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta wystąpi Wacław Golonka.

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego 0 3

W poniedziałek zacznie się kolejny etap przebudowy sieci gazowej w rejonie powstającej drogi, która pobiegnie od Kunickiego do Wrotkowskiej.

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim
Wideo, zdjęcia
galeria
film

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim 607 63

Przy dźwiękach syren i okrzykach wściekłych rolników przemawiał w niedzielę w Kraśniku premier Mateusz Morawiecki. Uroczystość odsłonięcia pomnika smoleńskiego zamieniła się w antyrządowy protest przeciwko niskim cenom malin, agrestu, porzeczek i wiśni.

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018!
film

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018! 2 0

MUNDIAL 2018 Trójkolorowi wygrali w finale z Chorwacją 4:2 po kapitalnym spotkaniu na moskiewskich Łużnikach i zdobyli drugi w historii Puchar Świata. To ogromny sukces dla selekcjonera Didiera Deschampsa, który zdobył to trofeum zarówno jako piłkarz jak i trener

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!