Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

2 czerwca 2011 r.
17:10
Edytuj ten wpis

Tylko volvo mogło wygrać, a port lotniczy idzie w zaparte

0 27 A A
 (Maciej Kaczanowski)
(Maciej Kaczanowski)

Port Lotniczy Lublin nie wskazał nam w czwartek ani jednego modelu samochodu, który spełniałby wymogi przetargu na leasing auta dla
VIP-ów. Otrzymaliśmy jedynie listę marek, w oparciu o które ustalono warunki przetargu. Nikt się pod nią nie podpisał, bo rzeczoznawca "nie zgodził się na ujawnienie swoich danych osobowych”.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Dzisiaj ujawniliśmy, że Port Lotniczy Lublin tak ustalił warunki publicznego zamówienia na leasing limuzyny dla VIP-ów, że wyłącznie volvo S80 mogło je spełnić.

Inne marki nie miały nawet szansy na złożenie swojej oferty. I dlatego tylko jedna oferta wpłynęła do spółki – właśnie na volvo S80. Limuzyna klasy premium warta 140 tys. zł lada dzień trafi do portu.

W środę prezes PLL Grzegorz Muszyński nie odniósł się do naszych ustaleń. A Leszek Klepacki, specjalista ds. zamówień publicznych w PLL, kategorycznie twierdził, że ustalone przez niego i zarząd spółki warunki (decyzja miała być kolegialna) spełnia wiele aut na rynku. Zapewniał też, że port konsultował się w tej sprawie z fachowcem. – Mieliśmy rzeczoznawcę. Ale nie mogę powiedzieć, kto to był – mówił Leszek Klepacki.

Do wieczora w środę rzeczoznawca spółki miał przedstawić listę konkretnych modeli, które – poza volvo S80 – miałyby spełniać wymagania przetargu. Ale takiej listy nie dostaliśmy ani w środę, ani w czwartek. Natomiast, po wielu monitach, spółka przesłała nam oświadczenie. Czytamy w nim: "Zarząd spółki Port Lotniczy Lublin informuje, że procedura związana z leasingiem operacyjnym samochodu osobowego została przeprowadzona zgodnie z przepisami i bez zastrzeżeń – nie wpłynął żaden protest. Warunki techniczne pojazdu określono na podstawie opinii biegłego, w oparciu o analizę parametrów technicznych kilkunastu modeli samochodów klasy średniej. Poniżej przedstawiamy ich listę: Alfa Romeo, Audi, Ford Focus, Lancia, Peugeot, Mercedens Benz, Volkswagen, Volvo”.

Szczegółową specyfikację można znaleźć na stronie BIP Portu Lotniczego Lublin (PDF)

Pod listą wymienionych marek nikt się nie podpisał. Kto ją więc sporządził? – Rzeczoznawca. Ale nie zgodził się na ujawnienie swoich danych osobowych – mówi Piotr Jankowski, rzecznik PLL.

Żaden z modeli produkowanych przez wymienione na liście marki nie spełnia wymogów specyfikacji – sprawdziliśmy to dokładnie i wielokrotnie. Z wyjątkiem volvo S80. Nasza opinia, w przeciwieństwie do tej przesłanej przez port, nie jest anonimowa. Podpisuje się pod nią Instytut Badań Rynku Motoryzacyjnego SAMAR, który poprosiliśmy o weryfikację naszych ustaleń.

Analitycy sprawdzili ofertę wszystkich krajowych dealerów, również tych wskazanych przez PLL. I nie mają wątpliwości: Warunki określone przez lubelską spółkę spełnia tylko volvo S80. – Można się tylko dziwić, że takie warunki zostały stworzone – stwierdza Wojciech Drzewiecki, analityk SAMAR.

O wyjaśnienia w sprawie volvo poprosili już kilka dni temu główni akcjonariusze spółki: miasto i województwo. – Port ma wytłumaczyć zasadność transakcji i procedurę przetargową. Ma na to 14 dni – mówi Katarzyna Mieczkowska-Czerniak, rzecznik prezydenta Lublina. – Czekam na wyjaśnienia – dodaje Krzysztof Hetman, marszałek województwa.

Komentarze 27

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
avinetkowy / 8 czerwca 2011 o 14:02
0
No tak,jeszcze nie ma portu (i nie wiadomo czy bedzie,a jeśli tak to za ile lat)a już fajfusy z obsługi szpanują.Kiedyś taki jeden z drugim jeździł wozem drabiniastym,a dzisiaj zachciewa się luksusów.
To najzwyklejsza rozrzutność i sabotaż!Po co teraz takie auto?Czy po to aby jeździć nim po wykopach?Należy dobrze PRZEŚWIETLIĆ słuszność zakupu.
Ale jak znam zycie,na szumie się skończy bo i marszałek województwa i prezydent lublina i cała ichj stajnia będą korzystać z tego auta.Jestem przekonany,że jako jeden z pierwszych auto bedzie ujeżdżał ŁĄTKA
No tak,jeszcze nie ma portu (i nie wiadomo czy bedzie,a jeśli tak to za ile lat)a już fajfusy z obsługi szpanują.Kiedyś taki jeden z drugim jeździł wozem drabiniastym,a dzisiaj zachciewa się luksusów.
To najzwyklejsza rozrzutność i sabotaż!Po co teraz takie auto?Czy po to aby jeździć nim po wykopach?Należy dobrze PRZEŚWIETLIĆ słuszność zakupu.
Ale jak znam zycie,na szumie się skończy bo i marszałek województwa i prezydent lublina i cała ichj stajnia będą korzystać z tego auta.Jestem przekonany,że jako jeden z pierwszych auto ... rozwiń
Avatar
ale / 6 czerwca 2011 o 10:18
0
ZA GARDEROBĘ I RZECZY POZOSTAWIONE W SZATNI SZATNIARZ NIE ODPOWIADA
Avatar
fg / 6 czerwca 2011 o 10:14
0
jak czytam te wypowiedz wyzej to zastanawiam sie co za ciul to pisal czy to zart czy cyniczna obrona to tak jak by powiedziec to nie jego wina ze jechal po pijaku tylko kluczykow bo sie znalazly i urzednikow ze mi dali prawo jazdy. klasyczne odwracanie kota ogonem.
Avatar
ja / 5 czerwca 2011 o 21:39
0
Ludzie dajcie już sobie spokój. Wiem, że jesteście sfrustrowani, ale to nie jest powód żeby jechać po wszystkich i wszystkim niezależnie od okoliczności. Volvo jest najtańszym samochodem z tego segmentu i to dobry wybór, to nie jest żaden wałek, przekręt ani nic w tym rodzaju. Dyskutować można co najwyżej nad sensownością zakupu samochodu do wożenia vipów na lotnisku w Lublinie, gdzie tych vipów będzie pewno nie za wiele. Ale na miłość boską ta firma ma zarząd i nie można mu zabronić ponoszenia wydatków na takim poziomie. Technicznie rzecz biorąc oczywiście można bo rada nadzorcza mogłaby akceptować każdy wydatek powyżej np. 50 tys., więc może zacznijmy od rady a nie zarządu spółki.

A media powinny się wstydzić, że szukają takich pseudoafer zamiast pisać o prawdziwych problemach miasta.
Ludzie dajcie już sobie spokój. Wiem, że jesteście sfrustrowani, ale to nie jest powód żeby jechać po wszystkich i wszystkim niezależnie od okoliczności. Volvo jest najtańszym samochodem z tego segmentu i to dobry wybór, to nie jest żaden wałek, przekręt ani nic w tym rodzaju. Dyskutować można co najwyżej nad sensownością zakupu samochodu do wożenia vipów na lotnisku w Lublinie, gdzie tych vipów będzie pewno nie za wiele. Ale na miłość boską ta firma ma zarząd i nie można mu zabronić ponoszenia wydatków na takim poziomie. Technicznie rzecz b... rozwiń
Avatar
bob / 5 czerwca 2011 o 21:28
0
Panowie dziennikarze nie ośmieszajcie się. Może pan prezes jest wielbicielem marki i chciał mieć właśnie Volvo. I co z tego? Gdyby kupili Bentleya za 1,5 bańki to byłoby co krytykować. A tu: czy kupią Volvo za 140 czy Audi za 139 czy Mercedesa za 141? Co za różnica? Najwyżej dilerzy innych marek mogą się czuć pokrzywdzeni, ale ich interes prawdę mówiąc powinniśmy mieć w nosie.
Avatar
misio / 4 czerwca 2011 o 10:48
0
[quote name='kad' timestamp='1307030280' post='485076']
Ciekawe kto niedługo będzie poruszał sie po Lublinie nowym volviakiem. Oczywiście nie tym kupionym za publiczne pieniądze S80 - to zapewne będzie stało w garażu PLL w oczekiwaniu na pierwszych vip-ów lądujących na lotnisku w Świdniku.
[/quote]

To volvo juz jezdzi. Oczywiscie wozi d*** muszyniaka, nr rej: WU 52..8 ciemno granatowe
Avatar
jon / 3 czerwca 2011 o 22:08
0
dajcie spokój z tym Volvo ! to jest mały ułamek procenta kasy jak pójdzie do " grupy trzymającej władzę " w tym interesie
Avatar
100 g. / 3 czerwca 2011 o 20:31
0
kręcenie lodów za nie swoją kasę to ulubione zajęcie wsiowych dygnitarzy którzy dorwali się do koryta.
Avatar
Franek / 3 czerwca 2011 o 14:34
0
A po co im teraz samochód za 140tys? Zanim będzie to lotnisko to on się już rozleci ze starości.
Avatar
Gość / 3 czerwca 2011 o 08:35
0
[quote name='az' timestamp='1307070079' post='485217']
Brawo Dziennik. Dalej kopcie dolki pod bardzo senswonym czlowiekiem. Bierzcie tylko pod uwage ze jest jedynym oprocz Sobczaka gosciem ktory potrafi cos zdzialac w temacie lotniska. Naprawde dobry manager. Tylko ze pisowski. A platforma chce siegnac po konfitury i wstawic swojego. Ja mam propozycje: Dajmy mu skonczyc to lotnisko, a pozniej robta co chceta, ok?
[/quote]

Oto wypowiedź "sensownego" klakiera.
Grupa kręci wałki za pieniądze publiczne, a ten jeszcze klaszcze i broni malwersantów.
Nie ośmieszaj się.
[quote name='az' timestamp='1307070079' post='485217']
Brawo Dziennik. Dalej kopcie dolki pod bardzo senswonym czlowiekiem. Bierzcie tylko pod uwage ze jest jedynym oprocz Sobczaka gosciem ktory potrafi cos zdzialac w temacie lotniska. Naprawde dobry manager. Tylko ze pisowski. A platforma chce siegnac po konfitury i wstawic swojego. Ja mam propozycje: Dajmy mu skonczyc to lotnisko, a pozniej robta co chceta, ok?
[/quote]

Oto wypowiedź "sensownego" klakiera.
... rozwiń
Avatar
avinetkowy / 8 czerwca 2011 o 14:02
0
No tak,jeszcze nie ma portu (i nie wiadomo czy bedzie,a jeśli tak to za ile lat)a już fajfusy z obsługi szpanują.Kiedyś taki jeden z drugim jeździł wozem drabiniastym,a dzisiaj zachciewa się luksusów.
To najzwyklejsza rozrzutność i sabotaż!Po co teraz takie auto?Czy po to aby jeździć nim po wykopach?Należy dobrze PRZEŚWIETLIĆ słuszność zakupu.
Ale jak znam zycie,na szumie się skończy bo i marszałek województwa i prezydent lublina i cała ichj stajnia będą korzystać z tego auta.Jestem przekonany,że jako jeden z pierwszych auto bedzie ujeżdżał ŁĄTKA
No tak,jeszcze nie ma portu (i nie wiadomo czy bedzie,a jeśli tak to za ile lat)a już fajfusy z obsługi szpanują.Kiedyś taki jeden z drugim jeździł wozem drabiniastym,a dzisiaj zachciewa się luksusów.
To najzwyklejsza rozrzutność i sabotaż!Po co teraz takie auto?Czy po to aby jeździć nim po wykopach?Należy dobrze PRZEŚWIETLIĆ słuszność zakupu.
Ale jak znam zycie,na szumie się skończy bo i marszałek województwa i prezydent lublina i cała ichj stajnia będą korzystać z tego auta.Jestem przekonany,że jako jeden z pierwszych auto ... rozwiń
Avatar
ale / 6 czerwca 2011 o 10:18
0
ZA GARDEROBĘ I RZECZY POZOSTAWIONE W SZATNI SZATNIARZ NIE ODPOWIADA
Avatar
fg / 6 czerwca 2011 o 10:14
0
jak czytam te wypowiedz wyzej to zastanawiam sie co za ciul to pisal czy to zart czy cyniczna obrona to tak jak by powiedziec to nie jego wina ze jechal po pijaku tylko kluczykow bo sie znalazly i urzednikow ze mi dali prawo jazdy. klasyczne odwracanie kota ogonem.
Avatar
ja / 5 czerwca 2011 o 21:39
0
Ludzie dajcie już sobie spokój. Wiem, że jesteście sfrustrowani, ale to nie jest powód żeby jechać po wszystkich i wszystkim niezależnie od okoliczności. Volvo jest najtańszym samochodem z tego segmentu i to dobry wybór, to nie jest żaden wałek, przekręt ani nic w tym rodzaju. Dyskutować można co najwyżej nad sensownością zakupu samochodu do wożenia vipów na lotnisku w Lublinie, gdzie tych vipów będzie pewno nie za wiele. Ale na miłość boską ta firma ma zarząd i nie można mu zabronić ponoszenia wydatków na takim poziomie. Technicznie rzecz biorąc oczywiście można bo rada nadzorcza mogłaby akceptować każdy wydatek powyżej np. 50 tys., więc może zacznijmy od rady a nie zarządu spółki.

A media powinny się wstydzić, że szukają takich pseudoafer zamiast pisać o prawdziwych problemach miasta.
Ludzie dajcie już sobie spokój. Wiem, że jesteście sfrustrowani, ale to nie jest powód żeby jechać po wszystkich i wszystkim niezależnie od okoliczności. Volvo jest najtańszym samochodem z tego segmentu i to dobry wybór, to nie jest żaden wałek, przekręt ani nic w tym rodzaju. Dyskutować można co najwyżej nad sensownością zakupu samochodu do wożenia vipów na lotnisku w Lublinie, gdzie tych vipów będzie pewno nie za wiele. Ale na miłość boską ta firma ma zarząd i nie można mu zabronić ponoszenia wydatków na takim poziomie. Technicznie rzecz b... rozwiń
Avatar
bob / 5 czerwca 2011 o 21:28
0
Panowie dziennikarze nie ośmieszajcie się. Może pan prezes jest wielbicielem marki i chciał mieć właśnie Volvo. I co z tego? Gdyby kupili Bentleya za 1,5 bańki to byłoby co krytykować. A tu: czy kupią Volvo za 140 czy Audi za 139 czy Mercedesa za 141? Co za różnica? Najwyżej dilerzy innych marek mogą się czuć pokrzywdzeni, ale ich interes prawdę mówiąc powinniśmy mieć w nosie.
Avatar
misio / 4 czerwca 2011 o 10:48
0
[quote name='kad' timestamp='1307030280' post='485076']
Ciekawe kto niedługo będzie poruszał sie po Lublinie nowym volviakiem. Oczywiście nie tym kupionym za publiczne pieniądze S80 - to zapewne będzie stało w garażu PLL w oczekiwaniu na pierwszych vip-ów lądujących na lotnisku w Świdniku.
[/quote]

To volvo juz jezdzi. Oczywiscie wozi d*** muszyniaka, nr rej: WU 52..8 ciemno granatowe
Avatar
jon / 3 czerwca 2011 o 22:08
0
dajcie spokój z tym Volvo ! to jest mały ułamek procenta kasy jak pójdzie do " grupy trzymającej władzę " w tym interesie
Avatar
100 g. / 3 czerwca 2011 o 20:31
0
kręcenie lodów za nie swoją kasę to ulubione zajęcie wsiowych dygnitarzy którzy dorwali się do koryta.
Avatar
Franek / 3 czerwca 2011 o 14:34
0
A po co im teraz samochód za 140tys? Zanim będzie to lotnisko to on się już rozleci ze starości.
Avatar
Gość / 3 czerwca 2011 o 08:35
0
[quote name='az' timestamp='1307070079' post='485217']
Brawo Dziennik. Dalej kopcie dolki pod bardzo senswonym czlowiekiem. Bierzcie tylko pod uwage ze jest jedynym oprocz Sobczaka gosciem ktory potrafi cos zdzialac w temacie lotniska. Naprawde dobry manager. Tylko ze pisowski. A platforma chce siegnac po konfitury i wstawic swojego. Ja mam propozycje: Dajmy mu skonczyc to lotnisko, a pozniej robta co chceta, ok?
[/quote]

Oto wypowiedź "sensownego" klakiera.
Grupa kręci wałki za pieniądze publiczne, a ten jeszcze klaszcze i broni malwersantów.
Nie ośmieszaj się.
[quote name='az' timestamp='1307070079' post='485217']
Brawo Dziennik. Dalej kopcie dolki pod bardzo senswonym czlowiekiem. Bierzcie tylko pod uwage ze jest jedynym oprocz Sobczaka gosciem ktory potrafi cos zdzialac w temacie lotniska. Naprawde dobry manager. Tylko ze pisowski. A platforma chce siegnac po konfitury i wstawic swojego. Ja mam propozycje: Dajmy mu skonczyc to lotnisko, a pozniej robta co chceta, ok?
[/quote]

Oto wypowiedź "sensownego" klakiera.
... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 27

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lipca 2018 r. 0 0

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku
Alarm 24

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku 4 10

Kupiony w hipermarkecie notebook okazał się wadliwy, ale sklep nie chce go przyjąć z powrotem, mimo że obiecuje klientom możliwość zwrotu towarów w ciągu 30 dni od zakupu. Hipermarket tłumaczy, że sprzęt jest już używany. Klient jest oburzony, ale zgodnie z prawem to sklep ma rację.

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program]
28 lipca 2018, 11:00

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program] 27 3

Pokaz filmu „Złodziejaszki” Hirokazu Koreedy nagrodzonego Złotą Palmą w Cannes, a potem wspólny koncert Nosowskiej i Zamilskiej na kazimierskim zamku. Tak będzie wyglądało otwarcie 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się już w następną sobotę 28 lipca.

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo
21 lipca 2018, 18:00

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo 2 0

Co Gdzie Kiedy. Duet Gabryś & Quinn wystąpi 21 lipca o godz. 18 w Muzeum Lubelskim w ramach cyklu Muzyka na lubelskim Zamku.

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych 2 2

Cztery osoby, w tym prezes i dyrektorzy jednej ze spółek, zostali zatrzymani przez prokuratorów z Zamościa. Śledczy podejrzewają ich o wyłudzenia podatku VAT.

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie 133 53

W czwartek zalano betonem studnię odkrytą przed Bramą Krakowską podczas przebudowy nawierzchni. Ratusz planował stworzenie w tym miejscu „okna czasu”, przez które można by zajrzeć do wnętrza. Ale takiej atrakcji jednak tu nie będzie. – Udostępnienie studni okazało się niemożliwe – oznajmił Urząd Miasta.

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego
21 lipca 2018, 12:00

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego 3 1

Co Gdzie Kiedy. Inna Fundacja - IFKA zaprasza do udziału w projekcje NIE WYMIGASZ SIĘ OD HISTORII/HERSTORII, w ramach którego organizowane będą spacery prowadzone w języku polskim oraz migowym. Na początek spacery z okazji 100-lecia Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków 22 0

Zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem usłyszeli dwaj 16-latkowie, którzy od początku lipca na basenie miejskim w Puławach kradli przedmioty pozostawione w szafkach.

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu
galeria

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu 59 0

Członkowie rodzin policjantów, którzy stracili życie na służbie odsłonili dziś tabliczki epitafijne. Jedna z nich poświęcona jest st. sierż. Magdalenie Dolebskiej z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie
20 lipca 2018, 12:00

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie 0 0

W piątek, 20 lipca o godz. 12 w Kazimierzu Dolnym odbędzie się wycieczka z przewodnikiem, podczas której poznamy filmowe losy nadwiślańskiego miasta.

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti 2 5

Miejski Zakład Komunikacyjny w Białej Podlaskiej w nietypowy sposób walczy z wandalami. Na kilku najczęściej dewastowanych wiatach przystankowych pojawi się graffiti. Pierwsze już jest – na przystanku przy ulicy Warszawskiej

Azoty Puławy wróciły do treningów

Azoty Puławy wróciły do treningów 2 0

PIŁKA RĘCZNA Brązowi medaliści rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Drużynę prowadzi były reprezentacyjny obrotowy Bartosz Jurecki

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy 0 11

Prawie 7 miesięcy drogowcy remontowali niespełna trzykilometrowy odcinek drogi 801, od Dęblina do Stężycy.

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia]
galeria

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia] 7 0

Nowe ulice i mosty, a w planach m.in. budowa placu zabaw – inwestycje w Zamościu nabierają tempa.

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca 0 0

Tej imprezy nie można przegapić. Od piątku do niedzieli Lublin będzie gospodarzem 94. PZLA Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce. Tylu gwiazd nie mieliśmy u siebie od... 34 lat.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!