Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

9 listopada 2010 r.
20:12
Edytuj ten wpis

Ulica Klonowa tylko przejazdowa. Urzędnicy zaskoczyli mieszkańców

0 43 A A

Zakaz zatrzymywania się samochodów po obu stronach i na całej jej długości. Taką niemiłą niespodziankę przygotowali urzędnicy mieszkańcom ul. Klonowej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Znaki pojawiły się przy okazji budowy ulicy z prawdziwego zdarzenia w miejscu drogi gruntowej. I kompletnie zaskoczyły mieszkańców.

– Ucieszyliśmy się, że będziemy mieć drogę dojazdową do domu. Ale jak już ją zrobili i postawili znaki, to był dla nas szok – mówi Radosław Babicz.

– Urząd Miasta, uzgadniając organizację ruchu, zapomniał chyba o mieszkańcach stojących wzdłuż ulicy domów jednorodzinnych – dodaje Jan Domański. – Mieszkańcy i goście będą musieli łamać zakaz. Chociażby po to, aby zatrzymać się i otworzyć bramę wjazdową na posesję czy skorzystać z domofonu.

Urzędnicy podkreślają, że droga nie jest jeszcze oddana do użytku. Tłumaczą, że ma odciążyć ruch na jednej z głównych arterii miasta. I dlatego nie może być blokowana przez stojące po bokach samochody.

– Klonowa biegnie równolegle do ul. Racławickiej. I ma obsługiwać południową część miasta – potwierdza Magdalena Kurowska, naczelnik Wydziału Infrastruktury Komunalnej i Inwestycji Urzędu Miasta w Świdniku.
Mieszkańców takie tłumaczenia nie przekonują. – Mam trzy auta, wszystkie nie zmieszczą się na mojej posesji. Co mam z nimi zrobić? – pyta Babicz.

– To nie jest nasz problem, że właściciele nie mają miejsca na swoich posesjach, aby zaparkować wszystkie posiadane samochody. Poza tym, w pobliżu są trzy parkingi, gdzie można zostawić auto – odpowiada Magdalena Kurowska.

Inny problem to bezpieczeństwo na ulicy. Mieszkańcy postulują, aby ustawiono tu progi zwalniające. – Choć jest ograniczenie prędkości do 30 km/h, to kierowcy nie zważają na to i jeżdżą bardzo szybko. Boimy się o swoje bezpieczeństwo – mówi Domański.

Policja wyjaśnia, że takie rozwiązanie nie wchodzi w rachubę. – Jeśli będzie to droga, na której będzie się odbywać transport zbiorowy, to nie może być mowy o progach zwalniających – zapowiada kom. Tomasz Dejer z Komendy Powiatowej Policji w Świdniku.

Mimo wszystko urzędnicy zapewniają, że sprawa organizacji ruchu na ulicy nie jest jeszcze przesądzona. – Niech mieszkańcy złożą swoje propozycje w urzędzie. Jeśli będą sensowne, to wszystko jest możliwe – stwierdza Artur Soboń, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Świdniku.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 43

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
gość / 15 listopada 2010 r. o 09:31
0
dzień dobry!
ul. Klonowa nie jest jeszcze oddanado użytku więc po jakiego diabła jeden z drugim jeździ tamtędy-barany skończone!!!! Poza tym wczesniej nie było mowy o tym iż taulica ma odciążyć główną ulicę miasta świdnika wiec pani Ku...wska nie co mówi i co robi jak taka wąska ulica może stać się teraz główna ulicą miasta i teraz będa tam jeździć wszyscy. Pani K...wskamoże jednak pani zejdzie z tego stanowiska bo się tam pani wogóle nie nadaje- może pani gotować obiadki mężowi jak pani potrafi .
Avatar
wojtek / 14 listopada 2010 r. o 16:37
0
Dodatkowo na klonowej sa wąskie chodniki z latarniami na środku - tego nie spotkałem w innym miescie! Zmarnowane pieniadze!
Avatar
franek / 12 listopada 2010 r. o 21:45
0
Zakaz wjazdu jest od Wyszyńskiego i od Lotników Polskich ale wjazd jest jeszcze z kilku innych ulic np Ratajczaka a z tej nie ma zakazu więc mogę i będę jeździł codziennie.
Poza tym robotnicy specjalnie przecągają wykończenie by zrobić otwarcie z pompą przed wyborami.
Banda w Świdniku rządzi i tyle!
A Klonowa to bubel straszny, mieszkam tu i cały czas obserwuję tą budowę!
Avatar
PIPA / 12 listopada 2010 r. o 18:20
0
WITAM WSZYSTKICH, KTÓRZY ZABRALI GŁOS W TEJ SPRAWIE,ALE JAK WIADOMO POLAK NIGDY NIE WIE CZEGO CHCE. JEŚLI CHODZI O UL. KLONOWĄ TO WSZYSCY KIEROWCY SZYBKO JEŹDZĄ -POZA TYM DROGA NIE JEST ODDANA DO UŻYTKU A WSZYSCY TAMTĘDY JEŻDZĄ I ŁAMIĄ ZAKAZ WJAZDU.PAN DOMAŃSKI MA RACJĘ .PANIE DOMAŃSKI TAK TRZYMAĆ I SIĘ NIE DAWAĆ. CIEKAWA JESTEM JAK TO BY BYŁO GDYBY TAM MIESZKAŁ KTOŚ KTO TERAZ TAK SZYBKO JEŹDZI I GDYBY JEGO DZIECKO ZOSTAŁO TAM POTRĄCONE CO WTEDY ? NIKT O TYM NIE POMYŚLAŁ. KAŻDY MYŚLI TYLKO O SOBIE ABY JEMU BYŁO LEPIEJ A NIEDŁUGO WYBORY I CO Z TEGO A PANI KUROWSKA TO CHYBA POMYLIŁA INSTYTUCJE JAK SIE NIE ZNA TO NIECH ODDA STANOWISKO OSOBIE KOMPETENTNEJ !!!!!!!
WITAM WSZYSTKICH, KTÓRZY ZABRALI GŁOS W TEJ SPRAWIE,ALE JAK WIADOMO POLAK NIGDY NIE WIE CZEGO CHCE. JEŚLI CHODZI O UL. KLONOWĄ TO WSZYSCY KIEROWCY SZYBKO JEŹDZĄ -POZA TYM DROGA NIE JEST ODDANA DO UŻYTKU A WSZYSCY TAMTĘDY JEŻDZĄ I ŁAMIĄ ZAKAZ WJAZDU.PAN DOMAŃSKI MA RACJĘ .PANIE DOMAŃSKI TAK TRZYMAĆ I SIĘ NIE DAWAĆ. CIEKAWA JESTEM JAK TO BY BYŁO GDYBY TAM MIESZKAŁ KTOŚ KTO TERAZ TAK SZYBKO JEŹDZI I GDYBY JEGO DZIECKO ZOSTAŁO TAM POTRĄCONE CO WTEDY ? NIKT O TYM NIE POMYŚLAŁ. KAŻDY MYŚLI TYLKO O SOBIE ABY JEMU BYŁO LEPIEJ A NIEDŁUGO WYBORY I C... rozwiń
Avatar
kolo / 12 listopada 2010 r. o 10:38
0
[quote name='gość' timestamp='1289471652' post='378267']
nie wiem czy ktoś z komentujących zauważył że ci co jeżdżą na dzień dzisiejszy na tej drodze Łamią zakazy. I to oni powinni płacić manaty ponieważ łamią zakaz wjazdu na ulicę, która jeszcze nie jest oddana. ten mądry znawca prawa drogowego powinie o tym napisać a nie wylicza mandaty właścicielowi samochodu stającego na ulicy ! brawo prawnik ha ha.mam nadzieję że mieszkańcy wpadną na pomysł zawiadomienia policji że na tej drodze odbywa się już regularny ruch a nie powinno go tam jeszcze być.
[/quote]


owszem kierowcy łamią ale nie "zakaz wjazdu" tylko "zakaz ruchu w obu kierunkach", kolego doucz się, wypowiadzasz się o znakach a pewnie nie masz nawet prawa jazdy, poza tym numer alarmowy na Policję to 997, więc dzwoń.
[quote name='gość' timestamp='1289471652' post='378267']
nie wiem czy ktoś z komentujących zauważył że ci co jeżdżą na dzień dzisiejszy na tej drodze Łamią zakazy. I to oni powinni płacić manaty ponieważ łamią zakaz wjazdu na ulicę, która jeszcze nie jest oddana. ten mądry znawca prawa drogowego powinie o tym napisać a nie wylicza mandaty właścicielowi samochodu stającego na ulicy ! brawo prawnik ha ha.mam nadzieję że mieszkańcy wpadną na pomysł zawiadomienia policji że na tej drodze odbywa się już regular... rozwiń
Avatar
ja / 11 listopada 2010 r. o 13:24
0
podziwiam twój optymizm
Avatar
kierowca / 11 listopada 2010 r. o 13:02
0
[quote name='normalny' timestamp='1289472307' post='378270']
Komentarze świadczą o kompletnym braku zrozumienia czytanego tekstu. Klonowa to bubel zafundowany przez miasto, i pieniądze wyrzucone w "asfalt".Ulica ma 5 metrów szerokości a ma obsługiwać transport zbiorowy.Podjazd do posesji ma 3 metry. Przy wjeździe/wyjeździe i tak będzie zablokowane pół pasa jezdni.Domy stały wcześniej niż wybudowano drogę, i wina tego absurdalnego tworu leży po stronie planistów i decydentów zatwierdzających projekt.Mamy 21 wiek i warto czasami pomyśleć nad lepszymi rozwiązaniami.
[/quote]
Każdy ma prawo do własnej interpretacji. Klonowa została zaprojektowana i wykonana zgodnie ze wszystkimi obowiązującymi standardami. Ponadto bierzmy pod uwagę,że w planach jest zamknięcie wjazdu do Świdnika od strony Lotników Polskich (budowa S-17 i S19) a co za tym idzie zmiana natężenia ruchu. W chwili obecnej Klonowa ma służyć ODCIĄŻENIU ul Racławickiej a nie przejęciu całości ruchu. Moim zdaniem bardzo dobrze będzie spełniała swoją rolę ( szczególnie dla mieszkańców Ratajczaka, Kamińskiego,Stachonia i oczywiście Klonowej).
Jeśli zaś chodzi o zakaz parkowania to myślę,że jest to jednostkowy problem tych Panów, którzy wypowiedzieli się w artykule. Fakt posiadania kilku samochodów nie jest żadnym usprawiedliwieniem parkowania wbrew przepisom. Po pierwsze - nigdzie nie jest powiedziane,że trzeba parkować pod własnymi oknami (na ulicy zamiast na własnej posesji), a po drugie - wygoda właścicieli kilku pojazdów nie powinna być ważniejsza niż interes społeczny.
Wszystkim zainteresowanym proponuję spacer (pogoda dopisuje) w ten rejon żeby osobiście przekonać się jak to wygląda naprawdę.
[quote name='normalny' timestamp='1289472307' post='378270']
Komentarze świadczą o kompletnym braku zrozumienia czytanego tekstu. Klonowa to bubel zafundowany przez miasto, i pieniądze wyrzucone w "asfalt".Ulica ma 5 metrów szerokości a ma obsługiwać transport zbiorowy.Podjazd do posesji ma 3 metry. Przy wjeździe/wyjeździe i tak będzie zablokowane pół pasa jezdni.Domy stały wcześniej niż wybudowano drogę, i wina tego absurdalnego tworu leży po stronie planistów i decydentów zatwierdzających projekt.Mam... rozwiń
Avatar
normalny / 11 listopada 2010 r. o 11:45
0
Komentarze świadczą o kompletnym braku zrozumienia czytanego tekstu.
Klonowa to bubel zafundowany przez miasto, i pieniądze wyrzucone w "asfalt".
Ulica ma 5 metrów szerokości a ma obsługiwać transport zbiorowy.
Podjazd do posesji ma 3 metry.
Przy wjeździe/wyjeździe i tak będzie zablokowane pół pasa jezdni.
Domy stały wcześniej niż wybudowano drogę, i wina tego absurdalnego tworu leży po stronie planistów i decydentów zatwierdzających projekt.
Mamy 21 wiek i warto czasami pomyśleć nad lepszymi rozwiązaniami.
Avatar
gość / 11 listopada 2010 r. o 11:42
0
taka jest mentalność burków ze Świdnika . pomimo że jest problem tylko atakują. a nikt się nie zastanawia nad bezpieczeństwem. czy mieszkańcy mają gdzie parkować czy nie to nie problem( mają swoje posesje) tylko problemem jest to że nie ma kulturalnych kierowców którzy przestrzegali by znak ograniczenia do 30 /h jestem pewien że nikt nie będzie tego nakazu przestrzegał, aż nie stanie się coś złego, zginie człowiek
Avatar
gość / 11 listopada 2010 r. o 11:34
0
nie wiem czy ktoś z komentujących zauważył że ci co jeżdżą na dzień dzisiejszy na tej drodze Łamią zakazy. I to oni powinni płacić manaty ponieważ łamią zakaz wjazdu na ulicę, która jeszcze nie jest oddana. ten mądry znawca prawa drogowego powinie o tym napisać a nie wylicza mandaty właścicielowi samochodu stającego na ulicy ! brawo prawnik ha ha.mam nadzieję że mieszkańcy wpadną na pomysł zawiadomienia policji że na tej drodze odbywa się już regularny ruch a nie powinno go tam jeszcze być.
Avatar
gość / 15 listopada 2010 r. o 09:31
0
dzień dobry!
ul. Klonowa nie jest jeszcze oddanado użytku więc po jakiego diabła jeden z drugim jeździ tamtędy-barany skończone!!!! Poza tym wczesniej nie było mowy o tym iż taulica ma odciążyć główną ulicę miasta świdnika wiec pani Ku...wska nie co mówi i co robi jak taka wąska ulica może stać się teraz główna ulicą miasta i teraz będa tam jeździć wszyscy. Pani K...wskamoże jednak pani zejdzie z tego stanowiska bo się tam pani wogóle nie nadaje- może pani gotować obiadki mężowi jak pani potrafi .
Avatar
wojtek / 14 listopada 2010 r. o 16:37
0
Dodatkowo na klonowej sa wąskie chodniki z latarniami na środku - tego nie spotkałem w innym miescie! Zmarnowane pieniadze!
Avatar
franek / 12 listopada 2010 r. o 21:45
0
Zakaz wjazdu jest od Wyszyńskiego i od Lotników Polskich ale wjazd jest jeszcze z kilku innych ulic np Ratajczaka a z tej nie ma zakazu więc mogę i będę jeździł codziennie.
Poza tym robotnicy specjalnie przecągają wykończenie by zrobić otwarcie z pompą przed wyborami.
Banda w Świdniku rządzi i tyle!
A Klonowa to bubel straszny, mieszkam tu i cały czas obserwuję tą budowę!
Avatar
PIPA / 12 listopada 2010 r. o 18:20
0
WITAM WSZYSTKICH, KTÓRZY ZABRALI GŁOS W TEJ SPRAWIE,ALE JAK WIADOMO POLAK NIGDY NIE WIE CZEGO CHCE. JEŚLI CHODZI O UL. KLONOWĄ TO WSZYSCY KIEROWCY SZYBKO JEŹDZĄ -POZA TYM DROGA NIE JEST ODDANA DO UŻYTKU A WSZYSCY TAMTĘDY JEŻDZĄ I ŁAMIĄ ZAKAZ WJAZDU.PAN DOMAŃSKI MA RACJĘ .PANIE DOMAŃSKI TAK TRZYMAĆ I SIĘ NIE DAWAĆ. CIEKAWA JESTEM JAK TO BY BYŁO GDYBY TAM MIESZKAŁ KTOŚ KTO TERAZ TAK SZYBKO JEŹDZI I GDYBY JEGO DZIECKO ZOSTAŁO TAM POTRĄCONE CO WTEDY ? NIKT O TYM NIE POMYŚLAŁ. KAŻDY MYŚLI TYLKO O SOBIE ABY JEMU BYŁO LEPIEJ A NIEDŁUGO WYBORY I CO Z TEGO A PANI KUROWSKA TO CHYBA POMYLIŁA INSTYTUCJE JAK SIE NIE ZNA TO NIECH ODDA STANOWISKO OSOBIE KOMPETENTNEJ !!!!!!!
WITAM WSZYSTKICH, KTÓRZY ZABRALI GŁOS W TEJ SPRAWIE,ALE JAK WIADOMO POLAK NIGDY NIE WIE CZEGO CHCE. JEŚLI CHODZI O UL. KLONOWĄ TO WSZYSCY KIEROWCY SZYBKO JEŹDZĄ -POZA TYM DROGA NIE JEST ODDANA DO UŻYTKU A WSZYSCY TAMTĘDY JEŻDZĄ I ŁAMIĄ ZAKAZ WJAZDU.PAN DOMAŃSKI MA RACJĘ .PANIE DOMAŃSKI TAK TRZYMAĆ I SIĘ NIE DAWAĆ. CIEKAWA JESTEM JAK TO BY BYŁO GDYBY TAM MIESZKAŁ KTOŚ KTO TERAZ TAK SZYBKO JEŹDZI I GDYBY JEGO DZIECKO ZOSTAŁO TAM POTRĄCONE CO WTEDY ? NIKT O TYM NIE POMYŚLAŁ. KAŻDY MYŚLI TYLKO O SOBIE ABY JEMU BYŁO LEPIEJ A NIEDŁUGO WYBORY I C... rozwiń
Avatar
kolo / 12 listopada 2010 r. o 10:38
0
[quote name='gość' timestamp='1289471652' post='378267']
nie wiem czy ktoś z komentujących zauważył że ci co jeżdżą na dzień dzisiejszy na tej drodze Łamią zakazy. I to oni powinni płacić manaty ponieważ łamią zakaz wjazdu na ulicę, która jeszcze nie jest oddana. ten mądry znawca prawa drogowego powinie o tym napisać a nie wylicza mandaty właścicielowi samochodu stającego na ulicy ! brawo prawnik ha ha.mam nadzieję że mieszkańcy wpadną na pomysł zawiadomienia policji że na tej drodze odbywa się już regularny ruch a nie powinno go tam jeszcze być.
[/quote]


owszem kierowcy łamią ale nie "zakaz wjazdu" tylko "zakaz ruchu w obu kierunkach", kolego doucz się, wypowiadzasz się o znakach a pewnie nie masz nawet prawa jazdy, poza tym numer alarmowy na Policję to 997, więc dzwoń.
[quote name='gość' timestamp='1289471652' post='378267']
nie wiem czy ktoś z komentujących zauważył że ci co jeżdżą na dzień dzisiejszy na tej drodze Łamią zakazy. I to oni powinni płacić manaty ponieważ łamią zakaz wjazdu na ulicę, która jeszcze nie jest oddana. ten mądry znawca prawa drogowego powinie o tym napisać a nie wylicza mandaty właścicielowi samochodu stającego na ulicy ! brawo prawnik ha ha.mam nadzieję że mieszkańcy wpadną na pomysł zawiadomienia policji że na tej drodze odbywa się już regular... rozwiń
Avatar
ja / 11 listopada 2010 r. o 13:24
0
podziwiam twój optymizm
Avatar
kierowca / 11 listopada 2010 r. o 13:02
0
[quote name='normalny' timestamp='1289472307' post='378270']
Komentarze świadczą o kompletnym braku zrozumienia czytanego tekstu. Klonowa to bubel zafundowany przez miasto, i pieniądze wyrzucone w "asfalt".Ulica ma 5 metrów szerokości a ma obsługiwać transport zbiorowy.Podjazd do posesji ma 3 metry. Przy wjeździe/wyjeździe i tak będzie zablokowane pół pasa jezdni.Domy stały wcześniej niż wybudowano drogę, i wina tego absurdalnego tworu leży po stronie planistów i decydentów zatwierdzających projekt.Mamy 21 wiek i warto czasami pomyśleć nad lepszymi rozwiązaniami.
[/quote]
Każdy ma prawo do własnej interpretacji. Klonowa została zaprojektowana i wykonana zgodnie ze wszystkimi obowiązującymi standardami. Ponadto bierzmy pod uwagę,że w planach jest zamknięcie wjazdu do Świdnika od strony Lotników Polskich (budowa S-17 i S19) a co za tym idzie zmiana natężenia ruchu. W chwili obecnej Klonowa ma służyć ODCIĄŻENIU ul Racławickiej a nie przejęciu całości ruchu. Moim zdaniem bardzo dobrze będzie spełniała swoją rolę ( szczególnie dla mieszkańców Ratajczaka, Kamińskiego,Stachonia i oczywiście Klonowej).
Jeśli zaś chodzi o zakaz parkowania to myślę,że jest to jednostkowy problem tych Panów, którzy wypowiedzieli się w artykule. Fakt posiadania kilku samochodów nie jest żadnym usprawiedliwieniem parkowania wbrew przepisom. Po pierwsze - nigdzie nie jest powiedziane,że trzeba parkować pod własnymi oknami (na ulicy zamiast na własnej posesji), a po drugie - wygoda właścicieli kilku pojazdów nie powinna być ważniejsza niż interes społeczny.
Wszystkim zainteresowanym proponuję spacer (pogoda dopisuje) w ten rejon żeby osobiście przekonać się jak to wygląda naprawdę.
[quote name='normalny' timestamp='1289472307' post='378270']
Komentarze świadczą o kompletnym braku zrozumienia czytanego tekstu. Klonowa to bubel zafundowany przez miasto, i pieniądze wyrzucone w "asfalt".Ulica ma 5 metrów szerokości a ma obsługiwać transport zbiorowy.Podjazd do posesji ma 3 metry. Przy wjeździe/wyjeździe i tak będzie zablokowane pół pasa jezdni.Domy stały wcześniej niż wybudowano drogę, i wina tego absurdalnego tworu leży po stronie planistów i decydentów zatwierdzających projekt.Mam... rozwiń
Avatar
normalny / 11 listopada 2010 r. o 11:45
0
Komentarze świadczą o kompletnym braku zrozumienia czytanego tekstu.
Klonowa to bubel zafundowany przez miasto, i pieniądze wyrzucone w "asfalt".
Ulica ma 5 metrów szerokości a ma obsługiwać transport zbiorowy.
Podjazd do posesji ma 3 metry.
Przy wjeździe/wyjeździe i tak będzie zablokowane pół pasa jezdni.
Domy stały wcześniej niż wybudowano drogę, i wina tego absurdalnego tworu leży po stronie planistów i decydentów zatwierdzających projekt.
Mamy 21 wiek i warto czasami pomyśleć nad lepszymi rozwiązaniami.
Avatar
gość / 11 listopada 2010 r. o 11:42
0
taka jest mentalność burków ze Świdnika . pomimo że jest problem tylko atakują. a nikt się nie zastanawia nad bezpieczeństwem. czy mieszkańcy mają gdzie parkować czy nie to nie problem( mają swoje posesje) tylko problemem jest to że nie ma kulturalnych kierowców którzy przestrzegali by znak ograniczenia do 30 /h jestem pewien że nikt nie będzie tego nakazu przestrzegał, aż nie stanie się coś złego, zginie człowiek
Avatar
gość / 11 listopada 2010 r. o 11:34
0
nie wiem czy ktoś z komentujących zauważył że ci co jeżdżą na dzień dzisiejszy na tej drodze Łamią zakazy. I to oni powinni płacić manaty ponieważ łamią zakaz wjazdu na ulicę, która jeszcze nie jest oddana. ten mądry znawca prawa drogowego powinie o tym napisać a nie wylicza mandaty właścicielowi samochodu stającego na ulicy ! brawo prawnik ha ha.mam nadzieję że mieszkańcy wpadną na pomysł zawiadomienia policji że na tej drodze odbywa się już regularny ruch a nie powinno go tam jeszcze być.
Zobacz wszystkie komentarze 43

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 30 listopada 2020 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 30 listopada 2020 r.

Miejski basen skłócił powiat. Rozpad koalicji PSL - PiS?

Miejski basen skłócił powiat. Rozpad koalicji PSL - PiS?

Przewodniczący rady powiatu hrubieszowskiego opuścił koalicję rządzącą. Powodem konfliktu jest basen, który od roku buduje miasto. Radny chciał, by powiat wsparł inwestycję. Zarząd powiedział: Nie

Szpital w Lublinie dostał lóżka od WOŚP

Szpital w Lublinie dostał lóżka od WOŚP

Do Szpitala Klinicznego nr 4 w Lublinie trafiły już specjalistyczne łóżka dla pacjentów z Covid-19. Lecznica otrzymała je od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Pochodzący z Lublina Filip B. skazany w Wielkiej Brytanii za posiadanie materiałów wybuchowych

Pochodzący z Lublina Filip B. skazany w Wielkiej Brytanii za posiadanie materiałów wybuchowych

26-letni imigrant z Lublina został skazany na cztery lata więzienia. Udowodniono mu posiadanie materiałów wybuchowych, które mogły posłużyć do przygotowywania bomby.

GKS Katowice – Motor Lublin 2:1. Przegrana w doliczonym czasie gry

GKS Katowice – Motor Lublin 2:1. Przegrana w doliczonym czasie gry

Pech Motoru. Piłkarze Mirosława Hajdy rozegrali niezłe zawody w Katowicach. W końcówce starcia z tamtejszym GKS doprowadzili do wyrównania i wydawało się, że mecz zakończy się podziałem punktów. Gospodarze grali jednak do końca i w drugiej minucie doliczonego czasy gry strzelili na 2:1.

Eurowizja Junior. Ala Tracz na 9. miejscu. Wygrała Francja
zdjęcia
galeria

Eurowizja Junior. Ala Tracz na 9. miejscu. Wygrała Francja

11-letnia Valentina z Francji wygrała wczoraj Eurowizję Junior. Konkurs był transmitowany ze studia TVP w Warszawie. Reprezentantka Polski a jednocześnie naszego województwa – 10-letnia Alicja Tracz ze Stojeszyna Pierwszego (powiat janowski) zajęła dziewiąte miejsce.

Lublin protestacyjnie wyłączy część oświetlenia

Lublin protestacyjnie wyłączy część oświetlenia

W ramach protestu na godzinę wyłączona zostanie w poniedziałek iluminacja pl. Litewskiego. W taki sposób władze Lublina włączają się w ogólnopolski protest samorządowców przeciw zapowiadanemu przez polski rząd zawetowaniu budżetu Unii Europejskiej. Prezydent tłumaczy, że to również sprzeciw wobec zmian w finansowaniu samorządów

Wyjątkowo długa jesień - podsumowanie i liczby zamojskiej klasy okręgowej

Wyjątkowo długa jesień - podsumowanie i liczby zamojskiej klasy okręgowej

Pierwsza część sezonu zamojskiej klasy okręgowej dobiegła końca. Jesień na Zamojszczyźnie w tym roku okazała się bardzo długa bo ze względu na brak spadków w poprzednim sezonie doszło do powiększenia liczby zespołów, a te rywalizowały o punkty aż do 21 listopada

"Dziewczyny chciały zajrzeć w inny świat". Prof. UMCS tłumaczy, o co chodzi w andrzejkach
wideo
film

"Dziewczyny chciały zajrzeć w inny świat". Prof. UMCS tłumaczy, o co chodzi w andrzejkach

O zwyczajach i tradycjach związanych z andrzejkami mówi prof. Katarzyna Smyk z Instytutu Nauk o Kulturze Wydziału Humanistycznego UMCS.

Victoria Żmudź – Huczwa Tyszowce 3:0. Metamorfoza po przerwie

Victoria Żmudź – Huczwa Tyszowce 3:0. Metamorfoza po przerwie

Cenna wygrana zespołu ze Żmudzi. Piłkarze Piotra Molińskiego pokonali Huczwę Tyszowce 3:0 i wrócili na drugie miejsce w tabeli grupy drugiej. Trzeba jednak dodać, że rywale przyjechali na mecz bez: Damiana Ziółkowskiego i Rafała Kycki.

Koronawirus. „Dla wielu osób pandemia jest traumą”

Koronawirus. „Dla wielu osób pandemia jest traumą”

Izolacja społeczna, niepewność związana z rozwojem pandemii, obawy o zdrowie swoje i najbliższych, poczucie lęku, obniżenie nastroju, długotrwały stres powodują, że wiele osób doświadcza traumy - powiedziała w rozmowie z PAP dr Agata Rudnik z Instytutu Psychologii Uniwersytetu Gdańskiego.

Alicja Tracz już zaśpiewała na Eurowizji Junior. Czekamy na wyniki
zdjęcia
galeria

Alicja Tracz już zaśpiewała na Eurowizji Junior. Czekamy na wyniki

10-latka z Lubelszczyzny śpiewała jako szósta. Po niej ma wystąpić kolejna szóstka młodych artystów. Alicja Tracz może dokonać historycznego wyczynu i zapewnić Polsce aż trzecie z rzędu zwycięstwo w Eurowizji Junior. Po prezentacji utworów można głosować na piosenki. I co ważne, Polacy mogą głosować na Alę.

Stal Kraśnik – Podlasie Biała Podlaska 4:1. Stadion wreszcie odczarowany

Stal Kraśnik – Podlasie Biała Podlaska 4:1. Stadion wreszcie odczarowany

W tym sezonie dziewięć meczów bez zwycięstwa. Licząc także poprzednie rozgrywki aż 14. W końcu fatalna passa Stali na stadionie w Kraśniku dobiegła jednak końca. Niebiesko-żółci w niedzielę pokonali Podlasie 4:1. Co ciekawe, to goście otworzyli jednak wynik.

Skoki narciarskie. Kubacki na podium w wietrznym konkursie w Kuusamo
film

Skoki narciarskie. Kubacki na podium w wietrznym konkursie w Kuusamo

Wiatr rozdawał karty podczas niedzielnego (29 listopada) konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich w Ruce

Rozpoczyna się 18. konkurs Eurowizji Junior. Wystąpi Alicja Tracz ze Stojeszyna

Rozpoczyna się 18. konkurs Eurowizji Junior. Wystąpi Alicja Tracz ze Stojeszyna

10-latka z powiatu janowskiego zaśpiewa utwór „I’ll Be Standing”. Konkurs można oglądać na kilku antenach TVP.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.