Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

9 listopada 2010 r.
20:12
Edytuj ten wpis

Ulica Klonowa tylko przejazdowa. Urzędnicy zaskoczyli mieszkańców

0 43 A A

Zakaz zatrzymywania się samochodów po obu stronach i na całej jej długości. Taką niemiłą niespodziankę przygotowali urzędnicy mieszkańcom ul. Klonowej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Znaki pojawiły się przy okazji budowy ulicy z prawdziwego zdarzenia w miejscu drogi gruntowej. I kompletnie zaskoczyły mieszkańców.

– Ucieszyliśmy się, że będziemy mieć drogę dojazdową do domu. Ale jak już ją zrobili i postawili znaki, to był dla nas szok – mówi Radosław Babicz.

– Urząd Miasta, uzgadniając organizację ruchu, zapomniał chyba o mieszkańcach stojących wzdłuż ulicy domów jednorodzinnych – dodaje Jan Domański. – Mieszkańcy i goście będą musieli łamać zakaz. Chociażby po to, aby zatrzymać się i otworzyć bramę wjazdową na posesję czy skorzystać z domofonu.

Urzędnicy podkreślają, że droga nie jest jeszcze oddana do użytku. Tłumaczą, że ma odciążyć ruch na jednej z głównych arterii miasta. I dlatego nie może być blokowana przez stojące po bokach samochody.

– Klonowa biegnie równolegle do ul. Racławickiej. I ma obsługiwać południową część miasta – potwierdza Magdalena Kurowska, naczelnik Wydziału Infrastruktury Komunalnej i Inwestycji Urzędu Miasta w Świdniku.
Mieszkańców takie tłumaczenia nie przekonują. – Mam trzy auta, wszystkie nie zmieszczą się na mojej posesji. Co mam z nimi zrobić? – pyta Babicz.

– To nie jest nasz problem, że właściciele nie mają miejsca na swoich posesjach, aby zaparkować wszystkie posiadane samochody. Poza tym, w pobliżu są trzy parkingi, gdzie można zostawić auto – odpowiada Magdalena Kurowska.

Inny problem to bezpieczeństwo na ulicy. Mieszkańcy postulują, aby ustawiono tu progi zwalniające. – Choć jest ograniczenie prędkości do 30 km/h, to kierowcy nie zważają na to i jeżdżą bardzo szybko. Boimy się o swoje bezpieczeństwo – mówi Domański.

Policja wyjaśnia, że takie rozwiązanie nie wchodzi w rachubę. – Jeśli będzie to droga, na której będzie się odbywać transport zbiorowy, to nie może być mowy o progach zwalniających – zapowiada kom. Tomasz Dejer z Komendy Powiatowej Policji w Świdniku.

Mimo wszystko urzędnicy zapewniają, że sprawa organizacji ruchu na ulicy nie jest jeszcze przesądzona. – Niech mieszkańcy złożą swoje propozycje w urzędzie. Jeśli będą sensowne, to wszystko jest możliwe – stwierdza Artur Soboń, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Świdniku.

Komentarze 43

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
gość / 15 listopada 2010 o 09:31
0
dzień dobry!
ul. Klonowa nie jest jeszcze oddanado użytku więc po jakiego diabła jeden z drugim jeździ tamtędy-barany skończone!!!! Poza tym wczesniej nie było mowy o tym iż taulica ma odciążyć główną ulicę miasta świdnika wiec pani Ku...wska nie co mówi i co robi jak taka wąska ulica może stać się teraz główna ulicą miasta i teraz będa tam jeździć wszyscy. Pani K...wskamoże jednak pani zejdzie z tego stanowiska bo się tam pani wogóle nie nadaje- może pani gotować obiadki mężowi jak pani potrafi .
Avatar
wojtek / 14 listopada 2010 o 16:37
0
Dodatkowo na klonowej sa wąskie chodniki z latarniami na środku - tego nie spotkałem w innym miescie! Zmarnowane pieniadze!
Avatar
franek / 12 listopada 2010 o 21:45
0
Zakaz wjazdu jest od Wyszyńskiego i od Lotników Polskich ale wjazd jest jeszcze z kilku innych ulic np Ratajczaka a z tej nie ma zakazu więc mogę i będę jeździł codziennie.
Poza tym robotnicy specjalnie przecągają wykończenie by zrobić otwarcie z pompą przed wyborami.
Banda w Świdniku rządzi i tyle!
A Klonowa to bubel straszny, mieszkam tu i cały czas obserwuję tą budowę!
Avatar
PIPA / 12 listopada 2010 o 18:20
0
WITAM WSZYSTKICH, KTÓRZY ZABRALI GŁOS W TEJ SPRAWIE,ALE JAK WIADOMO POLAK NIGDY NIE WIE CZEGO CHCE. JEŚLI CHODZI O UL. KLONOWĄ TO WSZYSCY KIEROWCY SZYBKO JEŹDZĄ -POZA TYM DROGA NIE JEST ODDANA DO UŻYTKU A WSZYSCY TAMTĘDY JEŻDZĄ I ŁAMIĄ ZAKAZ WJAZDU.PAN DOMAŃSKI MA RACJĘ .PANIE DOMAŃSKI TAK TRZYMAĆ I SIĘ NIE DAWAĆ. CIEKAWA JESTEM JAK TO BY BYŁO GDYBY TAM MIESZKAŁ KTOŚ KTO TERAZ TAK SZYBKO JEŹDZI I GDYBY JEGO DZIECKO ZOSTAŁO TAM POTRĄCONE CO WTEDY ? NIKT O TYM NIE POMYŚLAŁ. KAŻDY MYŚLI TYLKO O SOBIE ABY JEMU BYŁO LEPIEJ A NIEDŁUGO WYBORY I CO Z TEGO A PANI KUROWSKA TO CHYBA POMYLIŁA INSTYTUCJE JAK SIE NIE ZNA TO NIECH ODDA STANOWISKO OSOBIE KOMPETENTNEJ !!!!!!!
WITAM WSZYSTKICH, KTÓRZY ZABRALI GŁOS W TEJ SPRAWIE,ALE JAK WIADOMO POLAK NIGDY NIE WIE CZEGO CHCE. JEŚLI CHODZI O UL. KLONOWĄ TO WSZYSCY KIEROWCY SZYBKO JEŹDZĄ -POZA TYM DROGA NIE JEST ODDANA DO UŻYTKU A WSZYSCY TAMTĘDY JEŻDZĄ I ŁAMIĄ ZAKAZ WJAZDU.PAN DOMAŃSKI MA RACJĘ .PANIE DOMAŃSKI TAK TRZYMAĆ I SIĘ NIE DAWAĆ. CIEKAWA JESTEM JAK TO BY BYŁO GDYBY TAM MIESZKAŁ KTOŚ KTO TERAZ TAK SZYBKO JEŹDZI I GDYBY JEGO DZIECKO ZOSTAŁO TAM POTRĄCONE CO WTEDY ? NIKT O TYM NIE POMYŚLAŁ. KAŻDY MYŚLI TYLKO O SOBIE ABY JEMU BYŁO LEPIEJ A NIEDŁUGO WYBORY I C... rozwiń
Avatar
kolo / 12 listopada 2010 o 10:38
0
[quote name='gość' timestamp='1289471652' post='378267']
nie wiem czy ktoś z komentujących zauważył że ci co jeżdżą na dzień dzisiejszy na tej drodze Łamią zakazy. I to oni powinni płacić manaty ponieważ łamią zakaz wjazdu na ulicę, która jeszcze nie jest oddana. ten mądry znawca prawa drogowego powinie o tym napisać a nie wylicza mandaty właścicielowi samochodu stającego na ulicy ! brawo prawnik ha ha.mam nadzieję że mieszkańcy wpadną na pomysł zawiadomienia policji że na tej drodze odbywa się już regularny ruch a nie powinno go tam jeszcze być.
[/quote]


owszem kierowcy łamią ale nie "zakaz wjazdu" tylko "zakaz ruchu w obu kierunkach", kolego doucz się, wypowiadzasz się o znakach a pewnie nie masz nawet prawa jazdy, poza tym numer alarmowy na Policję to 997, więc dzwoń.
[quote name='gość' timestamp='1289471652' post='378267']
nie wiem czy ktoś z komentujących zauważył że ci co jeżdżą na dzień dzisiejszy na tej drodze Łamią zakazy. I to oni powinni płacić manaty ponieważ łamią zakaz wjazdu na ulicę, która jeszcze nie jest oddana. ten mądry znawca prawa drogowego powinie o tym napisać a nie wylicza mandaty właścicielowi samochodu stającego na ulicy ! brawo prawnik ha ha.mam nadzieję że mieszkańcy wpadną na pomysł zawiadomienia policji że na tej drodze odbywa się już regular... rozwiń
Avatar
ja / 11 listopada 2010 o 13:24
0
podziwiam twój optymizm
Avatar
kierowca / 11 listopada 2010 o 13:02
0
[quote name='normalny' timestamp='1289472307' post='378270']
Komentarze świadczą o kompletnym braku zrozumienia czytanego tekstu. Klonowa to bubel zafundowany przez miasto, i pieniądze wyrzucone w "asfalt".Ulica ma 5 metrów szerokości a ma obsługiwać transport zbiorowy.Podjazd do posesji ma 3 metry. Przy wjeździe/wyjeździe i tak będzie zablokowane pół pasa jezdni.Domy stały wcześniej niż wybudowano drogę, i wina tego absurdalnego tworu leży po stronie planistów i decydentów zatwierdzających projekt.Mamy 21 wiek i warto czasami pomyśleć nad lepszymi rozwiązaniami.
[/quote]
Każdy ma prawo do własnej interpretacji. Klonowa została zaprojektowana i wykonana zgodnie ze wszystkimi obowiązującymi standardami. Ponadto bierzmy pod uwagę,że w planach jest zamknięcie wjazdu do Świdnika od strony Lotników Polskich (budowa S-17 i S19) a co za tym idzie zmiana natężenia ruchu. W chwili obecnej Klonowa ma służyć ODCIĄŻENIU ul Racławickiej a nie przejęciu całości ruchu. Moim zdaniem bardzo dobrze będzie spełniała swoją rolę ( szczególnie dla mieszkańców Ratajczaka, Kamińskiego,Stachonia i oczywiście Klonowej).
Jeśli zaś chodzi o zakaz parkowania to myślę,że jest to jednostkowy problem tych Panów, którzy wypowiedzieli się w artykule. Fakt posiadania kilku samochodów nie jest żadnym usprawiedliwieniem parkowania wbrew przepisom. Po pierwsze - nigdzie nie jest powiedziane,że trzeba parkować pod własnymi oknami (na ulicy zamiast na własnej posesji), a po drugie - wygoda właścicieli kilku pojazdów nie powinna być ważniejsza niż interes społeczny.
Wszystkim zainteresowanym proponuję spacer (pogoda dopisuje) w ten rejon żeby osobiście przekonać się jak to wygląda naprawdę.
[quote name='normalny' timestamp='1289472307' post='378270']
Komentarze świadczą o kompletnym braku zrozumienia czytanego tekstu. Klonowa to bubel zafundowany przez miasto, i pieniądze wyrzucone w "asfalt".Ulica ma 5 metrów szerokości a ma obsługiwać transport zbiorowy.Podjazd do posesji ma 3 metry. Przy wjeździe/wyjeździe i tak będzie zablokowane pół pasa jezdni.Domy stały wcześniej niż wybudowano drogę, i wina tego absurdalnego tworu leży po stronie planistów i decydentów zatwierdzających projekt.Mam... rozwiń
Avatar
normalny / 11 listopada 2010 o 11:45
0
Komentarze świadczą o kompletnym braku zrozumienia czytanego tekstu.
Klonowa to bubel zafundowany przez miasto, i pieniądze wyrzucone w "asfalt".
Ulica ma 5 metrów szerokości a ma obsługiwać transport zbiorowy.
Podjazd do posesji ma 3 metry.
Przy wjeździe/wyjeździe i tak będzie zablokowane pół pasa jezdni.
Domy stały wcześniej niż wybudowano drogę, i wina tego absurdalnego tworu leży po stronie planistów i decydentów zatwierdzających projekt.
Mamy 21 wiek i warto czasami pomyśleć nad lepszymi rozwiązaniami.
Avatar
gość / 11 listopada 2010 o 11:42
0
taka jest mentalność burków ze Świdnika . pomimo że jest problem tylko atakują. a nikt się nie zastanawia nad bezpieczeństwem. czy mieszkańcy mają gdzie parkować czy nie to nie problem( mają swoje posesje) tylko problemem jest to że nie ma kulturalnych kierowców którzy przestrzegali by znak ograniczenia do 30 /h jestem pewien że nikt nie będzie tego nakazu przestrzegał, aż nie stanie się coś złego, zginie człowiek
Avatar
gość / 11 listopada 2010 o 11:34
0
nie wiem czy ktoś z komentujących zauważył że ci co jeżdżą na dzień dzisiejszy na tej drodze Łamią zakazy. I to oni powinni płacić manaty ponieważ łamią zakaz wjazdu na ulicę, która jeszcze nie jest oddana. ten mądry znawca prawa drogowego powinie o tym napisać a nie wylicza mandaty właścicielowi samochodu stającego na ulicy ! brawo prawnik ha ha.mam nadzieję że mieszkańcy wpadną na pomysł zawiadomienia policji że na tej drodze odbywa się już regularny ruch a nie powinno go tam jeszcze być.
Avatar
gość / 15 listopada 2010 o 09:31
0
dzień dobry!
ul. Klonowa nie jest jeszcze oddanado użytku więc po jakiego diabła jeden z drugim jeździ tamtędy-barany skończone!!!! Poza tym wczesniej nie było mowy o tym iż taulica ma odciążyć główną ulicę miasta świdnika wiec pani Ku...wska nie co mówi i co robi jak taka wąska ulica może stać się teraz główna ulicą miasta i teraz będa tam jeździć wszyscy. Pani K...wskamoże jednak pani zejdzie z tego stanowiska bo się tam pani wogóle nie nadaje- może pani gotować obiadki mężowi jak pani potrafi .
Avatar
wojtek / 14 listopada 2010 o 16:37
0
Dodatkowo na klonowej sa wąskie chodniki z latarniami na środku - tego nie spotkałem w innym miescie! Zmarnowane pieniadze!
Avatar
franek / 12 listopada 2010 o 21:45
0
Zakaz wjazdu jest od Wyszyńskiego i od Lotników Polskich ale wjazd jest jeszcze z kilku innych ulic np Ratajczaka a z tej nie ma zakazu więc mogę i będę jeździł codziennie.
Poza tym robotnicy specjalnie przecągają wykończenie by zrobić otwarcie z pompą przed wyborami.
Banda w Świdniku rządzi i tyle!
A Klonowa to bubel straszny, mieszkam tu i cały czas obserwuję tą budowę!
Avatar
PIPA / 12 listopada 2010 o 18:20
0
WITAM WSZYSTKICH, KTÓRZY ZABRALI GŁOS W TEJ SPRAWIE,ALE JAK WIADOMO POLAK NIGDY NIE WIE CZEGO CHCE. JEŚLI CHODZI O UL. KLONOWĄ TO WSZYSCY KIEROWCY SZYBKO JEŹDZĄ -POZA TYM DROGA NIE JEST ODDANA DO UŻYTKU A WSZYSCY TAMTĘDY JEŻDZĄ I ŁAMIĄ ZAKAZ WJAZDU.PAN DOMAŃSKI MA RACJĘ .PANIE DOMAŃSKI TAK TRZYMAĆ I SIĘ NIE DAWAĆ. CIEKAWA JESTEM JAK TO BY BYŁO GDYBY TAM MIESZKAŁ KTOŚ KTO TERAZ TAK SZYBKO JEŹDZI I GDYBY JEGO DZIECKO ZOSTAŁO TAM POTRĄCONE CO WTEDY ? NIKT O TYM NIE POMYŚLAŁ. KAŻDY MYŚLI TYLKO O SOBIE ABY JEMU BYŁO LEPIEJ A NIEDŁUGO WYBORY I CO Z TEGO A PANI KUROWSKA TO CHYBA POMYLIŁA INSTYTUCJE JAK SIE NIE ZNA TO NIECH ODDA STANOWISKO OSOBIE KOMPETENTNEJ !!!!!!!
WITAM WSZYSTKICH, KTÓRZY ZABRALI GŁOS W TEJ SPRAWIE,ALE JAK WIADOMO POLAK NIGDY NIE WIE CZEGO CHCE. JEŚLI CHODZI O UL. KLONOWĄ TO WSZYSCY KIEROWCY SZYBKO JEŹDZĄ -POZA TYM DROGA NIE JEST ODDANA DO UŻYTKU A WSZYSCY TAMTĘDY JEŻDZĄ I ŁAMIĄ ZAKAZ WJAZDU.PAN DOMAŃSKI MA RACJĘ .PANIE DOMAŃSKI TAK TRZYMAĆ I SIĘ NIE DAWAĆ. CIEKAWA JESTEM JAK TO BY BYŁO GDYBY TAM MIESZKAŁ KTOŚ KTO TERAZ TAK SZYBKO JEŹDZI I GDYBY JEGO DZIECKO ZOSTAŁO TAM POTRĄCONE CO WTEDY ? NIKT O TYM NIE POMYŚLAŁ. KAŻDY MYŚLI TYLKO O SOBIE ABY JEMU BYŁO LEPIEJ A NIEDŁUGO WYBORY I C... rozwiń
Avatar
kolo / 12 listopada 2010 o 10:38
0
[quote name='gość' timestamp='1289471652' post='378267']
nie wiem czy ktoś z komentujących zauważył że ci co jeżdżą na dzień dzisiejszy na tej drodze Łamią zakazy. I to oni powinni płacić manaty ponieważ łamią zakaz wjazdu na ulicę, która jeszcze nie jest oddana. ten mądry znawca prawa drogowego powinie o tym napisać a nie wylicza mandaty właścicielowi samochodu stającego na ulicy ! brawo prawnik ha ha.mam nadzieję że mieszkańcy wpadną na pomysł zawiadomienia policji że na tej drodze odbywa się już regularny ruch a nie powinno go tam jeszcze być.
[/quote]


owszem kierowcy łamią ale nie "zakaz wjazdu" tylko "zakaz ruchu w obu kierunkach", kolego doucz się, wypowiadzasz się o znakach a pewnie nie masz nawet prawa jazdy, poza tym numer alarmowy na Policję to 997, więc dzwoń.
[quote name='gość' timestamp='1289471652' post='378267']
nie wiem czy ktoś z komentujących zauważył że ci co jeżdżą na dzień dzisiejszy na tej drodze Łamią zakazy. I to oni powinni płacić manaty ponieważ łamią zakaz wjazdu na ulicę, która jeszcze nie jest oddana. ten mądry znawca prawa drogowego powinie o tym napisać a nie wylicza mandaty właścicielowi samochodu stającego na ulicy ! brawo prawnik ha ha.mam nadzieję że mieszkańcy wpadną na pomysł zawiadomienia policji że na tej drodze odbywa się już regular... rozwiń
Avatar
ja / 11 listopada 2010 o 13:24
0
podziwiam twój optymizm
Avatar
kierowca / 11 listopada 2010 o 13:02
0
[quote name='normalny' timestamp='1289472307' post='378270']
Komentarze świadczą o kompletnym braku zrozumienia czytanego tekstu. Klonowa to bubel zafundowany przez miasto, i pieniądze wyrzucone w "asfalt".Ulica ma 5 metrów szerokości a ma obsługiwać transport zbiorowy.Podjazd do posesji ma 3 metry. Przy wjeździe/wyjeździe i tak będzie zablokowane pół pasa jezdni.Domy stały wcześniej niż wybudowano drogę, i wina tego absurdalnego tworu leży po stronie planistów i decydentów zatwierdzających projekt.Mamy 21 wiek i warto czasami pomyśleć nad lepszymi rozwiązaniami.
[/quote]
Każdy ma prawo do własnej interpretacji. Klonowa została zaprojektowana i wykonana zgodnie ze wszystkimi obowiązującymi standardami. Ponadto bierzmy pod uwagę,że w planach jest zamknięcie wjazdu do Świdnika od strony Lotników Polskich (budowa S-17 i S19) a co za tym idzie zmiana natężenia ruchu. W chwili obecnej Klonowa ma służyć ODCIĄŻENIU ul Racławickiej a nie przejęciu całości ruchu. Moim zdaniem bardzo dobrze będzie spełniała swoją rolę ( szczególnie dla mieszkańców Ratajczaka, Kamińskiego,Stachonia i oczywiście Klonowej).
Jeśli zaś chodzi o zakaz parkowania to myślę,że jest to jednostkowy problem tych Panów, którzy wypowiedzieli się w artykule. Fakt posiadania kilku samochodów nie jest żadnym usprawiedliwieniem parkowania wbrew przepisom. Po pierwsze - nigdzie nie jest powiedziane,że trzeba parkować pod własnymi oknami (na ulicy zamiast na własnej posesji), a po drugie - wygoda właścicieli kilku pojazdów nie powinna być ważniejsza niż interes społeczny.
Wszystkim zainteresowanym proponuję spacer (pogoda dopisuje) w ten rejon żeby osobiście przekonać się jak to wygląda naprawdę.
[quote name='normalny' timestamp='1289472307' post='378270']
Komentarze świadczą o kompletnym braku zrozumienia czytanego tekstu. Klonowa to bubel zafundowany przez miasto, i pieniądze wyrzucone w "asfalt".Ulica ma 5 metrów szerokości a ma obsługiwać transport zbiorowy.Podjazd do posesji ma 3 metry. Przy wjeździe/wyjeździe i tak będzie zablokowane pół pasa jezdni.Domy stały wcześniej niż wybudowano drogę, i wina tego absurdalnego tworu leży po stronie planistów i decydentów zatwierdzających projekt.Mam... rozwiń
Avatar
normalny / 11 listopada 2010 o 11:45
0
Komentarze świadczą o kompletnym braku zrozumienia czytanego tekstu.
Klonowa to bubel zafundowany przez miasto, i pieniądze wyrzucone w "asfalt".
Ulica ma 5 metrów szerokości a ma obsługiwać transport zbiorowy.
Podjazd do posesji ma 3 metry.
Przy wjeździe/wyjeździe i tak będzie zablokowane pół pasa jezdni.
Domy stały wcześniej niż wybudowano drogę, i wina tego absurdalnego tworu leży po stronie planistów i decydentów zatwierdzających projekt.
Mamy 21 wiek i warto czasami pomyśleć nad lepszymi rozwiązaniami.
Avatar
gość / 11 listopada 2010 o 11:42
0
taka jest mentalność burków ze Świdnika . pomimo że jest problem tylko atakują. a nikt się nie zastanawia nad bezpieczeństwem. czy mieszkańcy mają gdzie parkować czy nie to nie problem( mają swoje posesje) tylko problemem jest to że nie ma kulturalnych kierowców którzy przestrzegali by znak ograniczenia do 30 /h jestem pewien że nikt nie będzie tego nakazu przestrzegał, aż nie stanie się coś złego, zginie człowiek
Avatar
gość / 11 listopada 2010 o 11:34
0
nie wiem czy ktoś z komentujących zauważył że ci co jeżdżą na dzień dzisiejszy na tej drodze Łamią zakazy. I to oni powinni płacić manaty ponieważ łamią zakaz wjazdu na ulicę, która jeszcze nie jest oddana. ten mądry znawca prawa drogowego powinie o tym napisać a nie wylicza mandaty właścicielowi samochodu stającego na ulicy ! brawo prawnik ha ha.mam nadzieję że mieszkańcy wpadną na pomysł zawiadomienia policji że na tej drodze odbywa się już regularny ruch a nie powinno go tam jeszcze być.
Zobacz wszystkie komentarze 43

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 lipca 2018 0 0

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu
20 lipca 2018, 20:30

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu 1 0

W piątek, 20 lipca o godz. 20.30 na Zamku w Kazimierzu Dolnym odbędzie się koncert Sound'n'Grace & Filip Lato.

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo]
film

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo] 9 1

Pani Anna ma 30 lat. W internecie funkcjonuje jako 14-latka i od półtora roku odpowiada na ogłoszenia mężczyzn, oferujących dzieciom seks. Dzięki niej, policja zatrzymała już 40 pedofili.

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej"

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej" 27 20

Setki tysięcy przydrożnych drzew w całym kraju może pójść pod topór. Szykuje się zmiana w prawie ułatwiająca wycinkę. Ekolodzy protestują, a fachowcy od bezpieczeństwa na drogach są w tej sprawie podzieleni.

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc 52 2

6-letni Michałek z Jedlanki urodził się z wadą genetyczną lewej nogi. Chłopczyk marzy aby we wrześniu pójść do zerówki. Będzie to możliwe, jeżeli dziecko przejdzie operację ratującą staw kolanowy i wyskakujące biodro. Ale potrzeba na to 176 tys. zł

Lublin: Zamkną ul. Staszica

Lublin: Zamkną ul. Staszica 0 0

Z powodu awarii kanalizacji burzowej zamknięty dla ruchu będzie we wtorek fragment ul. Staszica.

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada
galeria
film

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada 98 20

Postać Lecha Kaczyńskiego z pomnika smoleńskiego w Kraśniku zdaniem internautów i specjalistów przypomina raczej Maliniaka z „Czterdziestolatka” albo hobbita z trylogii Tolkiena niż tragicznie zmarłego prezydenta. Niektórzy wskazują też, że umieszczony na monumencie napis jest błędny.

Wege Festiwal znów w Lublinie
21 lipca 2018, 12:00

Wege Festiwal znów w Lublinie 4 0

Co Gdzie Kiedy. Klub Radość (ul. Bernardyńska 15) zaprasza na wakacyjną odsłonę Wege Festiwalu. Wydarzenie odbędzie się 21 lipca o godz. 12.

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża
film

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża 40 1

Po ulewie jaka przeszła w poniedziałek nad Lublinem tylko w jednym miejscu aż kilkunastu kierowców zgubiło tablice rejestracyjne.

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL 68 106

Lubelski Rynek Hurtowy w Elizówce chce wydzierżawiać zakład produkcyjny w Poniatowej i jak najszybciej rozpocząć skup interwencyjny oraz produkcję. Ma to pomóc w fatalnej sytuacji na rynku owoców miękkich.

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie
19 lipca 2018, 21:00

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie 2 1

Co Gdzie Kiedy. W ramach cyklu filmowego Najlepsze z najgorszych w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) będzie można zobaczyć film Turecki Rambo. Projekcja odbędzie się 19 lipca o godz. 21.

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu 0 2

Hrabia Guillaume de Louvencourt Poniatowski, potomek królewskiego rodu Poniatowskich od ponad dziesięciu lat odwiedza Polskę. Ostatnio był na południowym Podlasiu. Uczestniczył we mszy świętej w Sanktuarium Matki Bożej Leśniańskiej w Leśnej Podlaskiej.

Udane starty lubelskich żużlowców

Udane starty lubelskich żużlowców 1 0

Zawodnik lubelskiego Speed Car Motoru Robert Lambert wygrał II rundę Tauron SEC

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców 20 21

Związkowcy zakładowej Solidarności zapowiadają ogólnopolską pikietę przed siedzibą Zakładów Azotowych Puławy. Zamierzają protestować przeciwko łamaniu swoich praw. Jednocześnie narasta konflikt między organizacjami działającymi w firmie.

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach 7 10

W niedzielę wieczorem policjanci z VII komisariatu w Lublinie otrzymali zgłoszenie o zaginięciu nastolatki.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.