Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

9 listopada 2010 r.
20:12
Edytuj ten wpis

Ulica Klonowa tylko przejazdowa. Urzędnicy zaskoczyli mieszkańców

0 43 A A

Zakaz zatrzymywania się samochodów po obu stronach i na całej jej długości. Taką niemiłą niespodziankę przygotowali urzędnicy mieszkańcom ul. Klonowej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Znaki pojawiły się przy okazji budowy ulicy z prawdziwego zdarzenia w miejscu drogi gruntowej. I kompletnie zaskoczyły mieszkańców.

– Ucieszyliśmy się, że będziemy mieć drogę dojazdową do domu. Ale jak już ją zrobili i postawili znaki, to był dla nas szok – mówi Radosław Babicz.

– Urząd Miasta, uzgadniając organizację ruchu, zapomniał chyba o mieszkańcach stojących wzdłuż ulicy domów jednorodzinnych – dodaje Jan Domański. – Mieszkańcy i goście będą musieli łamać zakaz. Chociażby po to, aby zatrzymać się i otworzyć bramę wjazdową na posesję czy skorzystać z domofonu.

Urzędnicy podkreślają, że droga nie jest jeszcze oddana do użytku. Tłumaczą, że ma odciążyć ruch na jednej z głównych arterii miasta. I dlatego nie może być blokowana przez stojące po bokach samochody.

– Klonowa biegnie równolegle do ul. Racławickiej. I ma obsługiwać południową część miasta – potwierdza Magdalena Kurowska, naczelnik Wydziału Infrastruktury Komunalnej i Inwestycji Urzędu Miasta w Świdniku.
Mieszkańców takie tłumaczenia nie przekonują. – Mam trzy auta, wszystkie nie zmieszczą się na mojej posesji. Co mam z nimi zrobić? – pyta Babicz.

– To nie jest nasz problem, że właściciele nie mają miejsca na swoich posesjach, aby zaparkować wszystkie posiadane samochody. Poza tym, w pobliżu są trzy parkingi, gdzie można zostawić auto – odpowiada Magdalena Kurowska.

Inny problem to bezpieczeństwo na ulicy. Mieszkańcy postulują, aby ustawiono tu progi zwalniające. – Choć jest ograniczenie prędkości do 30 km/h, to kierowcy nie zważają na to i jeżdżą bardzo szybko. Boimy się o swoje bezpieczeństwo – mówi Domański.

Policja wyjaśnia, że takie rozwiązanie nie wchodzi w rachubę. – Jeśli będzie to droga, na której będzie się odbywać transport zbiorowy, to nie może być mowy o progach zwalniających – zapowiada kom. Tomasz Dejer z Komendy Powiatowej Policji w Świdniku.

Mimo wszystko urzędnicy zapewniają, że sprawa organizacji ruchu na ulicy nie jest jeszcze przesądzona. – Niech mieszkańcy złożą swoje propozycje w urzędzie. Jeśli będą sensowne, to wszystko jest możliwe – stwierdza Artur Soboń, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Świdniku.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 43

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
gość / 15 listopada 2010 r. o 09:31
0
dzień dobry!
ul. Klonowa nie jest jeszcze oddanado użytku więc po jakiego diabła jeden z drugim jeździ tamtędy-barany skończone!!!! Poza tym wczesniej nie było mowy o tym iż taulica ma odciążyć główną ulicę miasta świdnika wiec pani Ku...wska nie co mówi i co robi jak taka wąska ulica może stać się teraz główna ulicą miasta i teraz będa tam jeździć wszyscy. Pani K...wskamoże jednak pani zejdzie z tego stanowiska bo się tam pani wogóle nie nadaje- może pani gotować obiadki mężowi jak pani potrafi .
Avatar
wojtek / 14 listopada 2010 r. o 16:37
0
Dodatkowo na klonowej sa wąskie chodniki z latarniami na środku - tego nie spotkałem w innym miescie! Zmarnowane pieniadze!
Avatar
franek / 12 listopada 2010 r. o 21:45
0
Zakaz wjazdu jest od Wyszyńskiego i od Lotników Polskich ale wjazd jest jeszcze z kilku innych ulic np Ratajczaka a z tej nie ma zakazu więc mogę i będę jeździł codziennie.
Poza tym robotnicy specjalnie przecągają wykończenie by zrobić otwarcie z pompą przed wyborami.
Banda w Świdniku rządzi i tyle!
A Klonowa to bubel straszny, mieszkam tu i cały czas obserwuję tą budowę!
Avatar
PIPA / 12 listopada 2010 r. o 18:20
0
WITAM WSZYSTKICH, KTÓRZY ZABRALI GŁOS W TEJ SPRAWIE,ALE JAK WIADOMO POLAK NIGDY NIE WIE CZEGO CHCE. JEŚLI CHODZI O UL. KLONOWĄ TO WSZYSCY KIEROWCY SZYBKO JEŹDZĄ -POZA TYM DROGA NIE JEST ODDANA DO UŻYTKU A WSZYSCY TAMTĘDY JEŻDZĄ I ŁAMIĄ ZAKAZ WJAZDU.PAN DOMAŃSKI MA RACJĘ .PANIE DOMAŃSKI TAK TRZYMAĆ I SIĘ NIE DAWAĆ. CIEKAWA JESTEM JAK TO BY BYŁO GDYBY TAM MIESZKAŁ KTOŚ KTO TERAZ TAK SZYBKO JEŹDZI I GDYBY JEGO DZIECKO ZOSTAŁO TAM POTRĄCONE CO WTEDY ? NIKT O TYM NIE POMYŚLAŁ. KAŻDY MYŚLI TYLKO O SOBIE ABY JEMU BYŁO LEPIEJ A NIEDŁUGO WYBORY I CO Z TEGO A PANI KUROWSKA TO CHYBA POMYLIŁA INSTYTUCJE JAK SIE NIE ZNA TO NIECH ODDA STANOWISKO OSOBIE KOMPETENTNEJ !!!!!!!
WITAM WSZYSTKICH, KTÓRZY ZABRALI GŁOS W TEJ SPRAWIE,ALE JAK WIADOMO POLAK NIGDY NIE WIE CZEGO CHCE. JEŚLI CHODZI O UL. KLONOWĄ TO WSZYSCY KIEROWCY SZYBKO JEŹDZĄ -POZA TYM DROGA NIE JEST ODDANA DO UŻYTKU A WSZYSCY TAMTĘDY JEŻDZĄ I ŁAMIĄ ZAKAZ WJAZDU.PAN DOMAŃSKI MA RACJĘ .PANIE DOMAŃSKI TAK TRZYMAĆ I SIĘ NIE DAWAĆ. CIEKAWA JESTEM JAK TO BY BYŁO GDYBY TAM MIESZKAŁ KTOŚ KTO TERAZ TAK SZYBKO JEŹDZI I GDYBY JEGO DZIECKO ZOSTAŁO TAM POTRĄCONE CO WTEDY ? NIKT O TYM NIE POMYŚLAŁ. KAŻDY MYŚLI TYLKO O SOBIE ABY JEMU BYŁO LEPIEJ A NIEDŁUGO WYBORY I C... rozwiń
Avatar
kolo / 12 listopada 2010 r. o 10:38
0
[quote name='gość' timestamp='1289471652' post='378267']
nie wiem czy ktoś z komentujących zauważył że ci co jeżdżą na dzień dzisiejszy na tej drodze Łamią zakazy. I to oni powinni płacić manaty ponieważ łamią zakaz wjazdu na ulicę, która jeszcze nie jest oddana. ten mądry znawca prawa drogowego powinie o tym napisać a nie wylicza mandaty właścicielowi samochodu stającego na ulicy ! brawo prawnik ha ha.mam nadzieję że mieszkańcy wpadną na pomysł zawiadomienia policji że na tej drodze odbywa się już regularny ruch a nie powinno go tam jeszcze być.
[/quote]


owszem kierowcy łamią ale nie "zakaz wjazdu" tylko "zakaz ruchu w obu kierunkach", kolego doucz się, wypowiadzasz się o znakach a pewnie nie masz nawet prawa jazdy, poza tym numer alarmowy na Policję to 997, więc dzwoń.
[quote name='gość' timestamp='1289471652' post='378267']
nie wiem czy ktoś z komentujących zauważył że ci co jeżdżą na dzień dzisiejszy na tej drodze Łamią zakazy. I to oni powinni płacić manaty ponieważ łamią zakaz wjazdu na ulicę, która jeszcze nie jest oddana. ten mądry znawca prawa drogowego powinie o tym napisać a nie wylicza mandaty właścicielowi samochodu stającego na ulicy ! brawo prawnik ha ha.mam nadzieję że mieszkańcy wpadną na pomysł zawiadomienia policji że na tej drodze odbywa się już regular... rozwiń
Avatar
ja / 11 listopada 2010 r. o 13:24
0
podziwiam twój optymizm
Avatar
kierowca / 11 listopada 2010 r. o 13:02
0
[quote name='normalny' timestamp='1289472307' post='378270']
Komentarze świadczą o kompletnym braku zrozumienia czytanego tekstu. Klonowa to bubel zafundowany przez miasto, i pieniądze wyrzucone w "asfalt".Ulica ma 5 metrów szerokości a ma obsługiwać transport zbiorowy.Podjazd do posesji ma 3 metry. Przy wjeździe/wyjeździe i tak będzie zablokowane pół pasa jezdni.Domy stały wcześniej niż wybudowano drogę, i wina tego absurdalnego tworu leży po stronie planistów i decydentów zatwierdzających projekt.Mamy 21 wiek i warto czasami pomyśleć nad lepszymi rozwiązaniami.
[/quote]
Każdy ma prawo do własnej interpretacji. Klonowa została zaprojektowana i wykonana zgodnie ze wszystkimi obowiązującymi standardami. Ponadto bierzmy pod uwagę,że w planach jest zamknięcie wjazdu do Świdnika od strony Lotników Polskich (budowa S-17 i S19) a co za tym idzie zmiana natężenia ruchu. W chwili obecnej Klonowa ma służyć ODCIĄŻENIU ul Racławickiej a nie przejęciu całości ruchu. Moim zdaniem bardzo dobrze będzie spełniała swoją rolę ( szczególnie dla mieszkańców Ratajczaka, Kamińskiego,Stachonia i oczywiście Klonowej).
Jeśli zaś chodzi o zakaz parkowania to myślę,że jest to jednostkowy problem tych Panów, którzy wypowiedzieli się w artykule. Fakt posiadania kilku samochodów nie jest żadnym usprawiedliwieniem parkowania wbrew przepisom. Po pierwsze - nigdzie nie jest powiedziane,że trzeba parkować pod własnymi oknami (na ulicy zamiast na własnej posesji), a po drugie - wygoda właścicieli kilku pojazdów nie powinna być ważniejsza niż interes społeczny.
Wszystkim zainteresowanym proponuję spacer (pogoda dopisuje) w ten rejon żeby osobiście przekonać się jak to wygląda naprawdę.
[quote name='normalny' timestamp='1289472307' post='378270']
Komentarze świadczą o kompletnym braku zrozumienia czytanego tekstu. Klonowa to bubel zafundowany przez miasto, i pieniądze wyrzucone w "asfalt".Ulica ma 5 metrów szerokości a ma obsługiwać transport zbiorowy.Podjazd do posesji ma 3 metry. Przy wjeździe/wyjeździe i tak będzie zablokowane pół pasa jezdni.Domy stały wcześniej niż wybudowano drogę, i wina tego absurdalnego tworu leży po stronie planistów i decydentów zatwierdzających projekt.Mam... rozwiń
Avatar
normalny / 11 listopada 2010 r. o 11:45
0
Komentarze świadczą o kompletnym braku zrozumienia czytanego tekstu.
Klonowa to bubel zafundowany przez miasto, i pieniądze wyrzucone w "asfalt".
Ulica ma 5 metrów szerokości a ma obsługiwać transport zbiorowy.
Podjazd do posesji ma 3 metry.
Przy wjeździe/wyjeździe i tak będzie zablokowane pół pasa jezdni.
Domy stały wcześniej niż wybudowano drogę, i wina tego absurdalnego tworu leży po stronie planistów i decydentów zatwierdzających projekt.
Mamy 21 wiek i warto czasami pomyśleć nad lepszymi rozwiązaniami.
Avatar
gość / 11 listopada 2010 r. o 11:42
0
taka jest mentalność burków ze Świdnika . pomimo że jest problem tylko atakują. a nikt się nie zastanawia nad bezpieczeństwem. czy mieszkańcy mają gdzie parkować czy nie to nie problem( mają swoje posesje) tylko problemem jest to że nie ma kulturalnych kierowców którzy przestrzegali by znak ograniczenia do 30 /h jestem pewien że nikt nie będzie tego nakazu przestrzegał, aż nie stanie się coś złego, zginie człowiek
Avatar
gość / 11 listopada 2010 r. o 11:34
0
nie wiem czy ktoś z komentujących zauważył że ci co jeżdżą na dzień dzisiejszy na tej drodze Łamią zakazy. I to oni powinni płacić manaty ponieważ łamią zakaz wjazdu na ulicę, która jeszcze nie jest oddana. ten mądry znawca prawa drogowego powinie o tym napisać a nie wylicza mandaty właścicielowi samochodu stającego na ulicy ! brawo prawnik ha ha.mam nadzieję że mieszkańcy wpadną na pomysł zawiadomienia policji że na tej drodze odbywa się już regularny ruch a nie powinno go tam jeszcze być.
Avatar
gość / 15 listopada 2010 r. o 09:31
0
dzień dobry!
ul. Klonowa nie jest jeszcze oddanado użytku więc po jakiego diabła jeden z drugim jeździ tamtędy-barany skończone!!!! Poza tym wczesniej nie było mowy o tym iż taulica ma odciążyć główną ulicę miasta świdnika wiec pani Ku...wska nie co mówi i co robi jak taka wąska ulica może stać się teraz główna ulicą miasta i teraz będa tam jeździć wszyscy. Pani K...wskamoże jednak pani zejdzie z tego stanowiska bo się tam pani wogóle nie nadaje- może pani gotować obiadki mężowi jak pani potrafi .
Avatar
wojtek / 14 listopada 2010 r. o 16:37
0
Dodatkowo na klonowej sa wąskie chodniki z latarniami na środku - tego nie spotkałem w innym miescie! Zmarnowane pieniadze!
Avatar
franek / 12 listopada 2010 r. o 21:45
0
Zakaz wjazdu jest od Wyszyńskiego i od Lotników Polskich ale wjazd jest jeszcze z kilku innych ulic np Ratajczaka a z tej nie ma zakazu więc mogę i będę jeździł codziennie.
Poza tym robotnicy specjalnie przecągają wykończenie by zrobić otwarcie z pompą przed wyborami.
Banda w Świdniku rządzi i tyle!
A Klonowa to bubel straszny, mieszkam tu i cały czas obserwuję tą budowę!
Avatar
PIPA / 12 listopada 2010 r. o 18:20
0
WITAM WSZYSTKICH, KTÓRZY ZABRALI GŁOS W TEJ SPRAWIE,ALE JAK WIADOMO POLAK NIGDY NIE WIE CZEGO CHCE. JEŚLI CHODZI O UL. KLONOWĄ TO WSZYSCY KIEROWCY SZYBKO JEŹDZĄ -POZA TYM DROGA NIE JEST ODDANA DO UŻYTKU A WSZYSCY TAMTĘDY JEŻDZĄ I ŁAMIĄ ZAKAZ WJAZDU.PAN DOMAŃSKI MA RACJĘ .PANIE DOMAŃSKI TAK TRZYMAĆ I SIĘ NIE DAWAĆ. CIEKAWA JESTEM JAK TO BY BYŁO GDYBY TAM MIESZKAŁ KTOŚ KTO TERAZ TAK SZYBKO JEŹDZI I GDYBY JEGO DZIECKO ZOSTAŁO TAM POTRĄCONE CO WTEDY ? NIKT O TYM NIE POMYŚLAŁ. KAŻDY MYŚLI TYLKO O SOBIE ABY JEMU BYŁO LEPIEJ A NIEDŁUGO WYBORY I CO Z TEGO A PANI KUROWSKA TO CHYBA POMYLIŁA INSTYTUCJE JAK SIE NIE ZNA TO NIECH ODDA STANOWISKO OSOBIE KOMPETENTNEJ !!!!!!!
WITAM WSZYSTKICH, KTÓRZY ZABRALI GŁOS W TEJ SPRAWIE,ALE JAK WIADOMO POLAK NIGDY NIE WIE CZEGO CHCE. JEŚLI CHODZI O UL. KLONOWĄ TO WSZYSCY KIEROWCY SZYBKO JEŹDZĄ -POZA TYM DROGA NIE JEST ODDANA DO UŻYTKU A WSZYSCY TAMTĘDY JEŻDZĄ I ŁAMIĄ ZAKAZ WJAZDU.PAN DOMAŃSKI MA RACJĘ .PANIE DOMAŃSKI TAK TRZYMAĆ I SIĘ NIE DAWAĆ. CIEKAWA JESTEM JAK TO BY BYŁO GDYBY TAM MIESZKAŁ KTOŚ KTO TERAZ TAK SZYBKO JEŹDZI I GDYBY JEGO DZIECKO ZOSTAŁO TAM POTRĄCONE CO WTEDY ? NIKT O TYM NIE POMYŚLAŁ. KAŻDY MYŚLI TYLKO O SOBIE ABY JEMU BYŁO LEPIEJ A NIEDŁUGO WYBORY I C... rozwiń
Avatar
kolo / 12 listopada 2010 r. o 10:38
0
[quote name='gość' timestamp='1289471652' post='378267']
nie wiem czy ktoś z komentujących zauważył że ci co jeżdżą na dzień dzisiejszy na tej drodze Łamią zakazy. I to oni powinni płacić manaty ponieważ łamią zakaz wjazdu na ulicę, która jeszcze nie jest oddana. ten mądry znawca prawa drogowego powinie o tym napisać a nie wylicza mandaty właścicielowi samochodu stającego na ulicy ! brawo prawnik ha ha.mam nadzieję że mieszkańcy wpadną na pomysł zawiadomienia policji że na tej drodze odbywa się już regularny ruch a nie powinno go tam jeszcze być.
[/quote]


owszem kierowcy łamią ale nie "zakaz wjazdu" tylko "zakaz ruchu w obu kierunkach", kolego doucz się, wypowiadzasz się o znakach a pewnie nie masz nawet prawa jazdy, poza tym numer alarmowy na Policję to 997, więc dzwoń.
[quote name='gość' timestamp='1289471652' post='378267']
nie wiem czy ktoś z komentujących zauważył że ci co jeżdżą na dzień dzisiejszy na tej drodze Łamią zakazy. I to oni powinni płacić manaty ponieważ łamią zakaz wjazdu na ulicę, która jeszcze nie jest oddana. ten mądry znawca prawa drogowego powinie o tym napisać a nie wylicza mandaty właścicielowi samochodu stającego na ulicy ! brawo prawnik ha ha.mam nadzieję że mieszkańcy wpadną na pomysł zawiadomienia policji że na tej drodze odbywa się już regular... rozwiń
Avatar
ja / 11 listopada 2010 r. o 13:24
0
podziwiam twój optymizm
Avatar
kierowca / 11 listopada 2010 r. o 13:02
0
[quote name='normalny' timestamp='1289472307' post='378270']
Komentarze świadczą o kompletnym braku zrozumienia czytanego tekstu. Klonowa to bubel zafundowany przez miasto, i pieniądze wyrzucone w "asfalt".Ulica ma 5 metrów szerokości a ma obsługiwać transport zbiorowy.Podjazd do posesji ma 3 metry. Przy wjeździe/wyjeździe i tak będzie zablokowane pół pasa jezdni.Domy stały wcześniej niż wybudowano drogę, i wina tego absurdalnego tworu leży po stronie planistów i decydentów zatwierdzających projekt.Mamy 21 wiek i warto czasami pomyśleć nad lepszymi rozwiązaniami.
[/quote]
Każdy ma prawo do własnej interpretacji. Klonowa została zaprojektowana i wykonana zgodnie ze wszystkimi obowiązującymi standardami. Ponadto bierzmy pod uwagę,że w planach jest zamknięcie wjazdu do Świdnika od strony Lotników Polskich (budowa S-17 i S19) a co za tym idzie zmiana natężenia ruchu. W chwili obecnej Klonowa ma służyć ODCIĄŻENIU ul Racławickiej a nie przejęciu całości ruchu. Moim zdaniem bardzo dobrze będzie spełniała swoją rolę ( szczególnie dla mieszkańców Ratajczaka, Kamińskiego,Stachonia i oczywiście Klonowej).
Jeśli zaś chodzi o zakaz parkowania to myślę,że jest to jednostkowy problem tych Panów, którzy wypowiedzieli się w artykule. Fakt posiadania kilku samochodów nie jest żadnym usprawiedliwieniem parkowania wbrew przepisom. Po pierwsze - nigdzie nie jest powiedziane,że trzeba parkować pod własnymi oknami (na ulicy zamiast na własnej posesji), a po drugie - wygoda właścicieli kilku pojazdów nie powinna być ważniejsza niż interes społeczny.
Wszystkim zainteresowanym proponuję spacer (pogoda dopisuje) w ten rejon żeby osobiście przekonać się jak to wygląda naprawdę.
[quote name='normalny' timestamp='1289472307' post='378270']
Komentarze świadczą o kompletnym braku zrozumienia czytanego tekstu. Klonowa to bubel zafundowany przez miasto, i pieniądze wyrzucone w "asfalt".Ulica ma 5 metrów szerokości a ma obsługiwać transport zbiorowy.Podjazd do posesji ma 3 metry. Przy wjeździe/wyjeździe i tak będzie zablokowane pół pasa jezdni.Domy stały wcześniej niż wybudowano drogę, i wina tego absurdalnego tworu leży po stronie planistów i decydentów zatwierdzających projekt.Mam... rozwiń
Avatar
normalny / 11 listopada 2010 r. o 11:45
0
Komentarze świadczą o kompletnym braku zrozumienia czytanego tekstu.
Klonowa to bubel zafundowany przez miasto, i pieniądze wyrzucone w "asfalt".
Ulica ma 5 metrów szerokości a ma obsługiwać transport zbiorowy.
Podjazd do posesji ma 3 metry.
Przy wjeździe/wyjeździe i tak będzie zablokowane pół pasa jezdni.
Domy stały wcześniej niż wybudowano drogę, i wina tego absurdalnego tworu leży po stronie planistów i decydentów zatwierdzających projekt.
Mamy 21 wiek i warto czasami pomyśleć nad lepszymi rozwiązaniami.
Avatar
gość / 11 listopada 2010 r. o 11:42
0
taka jest mentalność burków ze Świdnika . pomimo że jest problem tylko atakują. a nikt się nie zastanawia nad bezpieczeństwem. czy mieszkańcy mają gdzie parkować czy nie to nie problem( mają swoje posesje) tylko problemem jest to że nie ma kulturalnych kierowców którzy przestrzegali by znak ograniczenia do 30 /h jestem pewien że nikt nie będzie tego nakazu przestrzegał, aż nie stanie się coś złego, zginie człowiek
Avatar
gość / 11 listopada 2010 r. o 11:34
0
nie wiem czy ktoś z komentujących zauważył że ci co jeżdżą na dzień dzisiejszy na tej drodze Łamią zakazy. I to oni powinni płacić manaty ponieważ łamią zakaz wjazdu na ulicę, która jeszcze nie jest oddana. ten mądry znawca prawa drogowego powinie o tym napisać a nie wylicza mandaty właścicielowi samochodu stającego na ulicy ! brawo prawnik ha ha.mam nadzieję że mieszkańcy wpadną na pomysł zawiadomienia policji że na tej drodze odbywa się już regularny ruch a nie powinno go tam jeszcze być.