Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

23 kwietnia 2015 r.
11:57
Edytuj ten wpis

Związkowcy z PZL-Świdnik: decyzja MON pogrzebie polski przemysł lotniczy

Autor: Zdjęcie autora jsz
175 28 A A

– To decyzja polityczna, a nie merytoryczna – twierdzą związkowcy z PZL-Świdnik, którzy w czwartek wydali wspólne stanowisko w sprawie przetargu na dostawy śmigłowców dla polskiego wojska.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Wraz z wyborem Donalda Tuska na przewodniczącego Rady Europejskiej kolejne sygnały mówiły o tym, że karty w przetargu śmigłowcom zostały rozdane – napisali związkowcy we wspólnym oświadczeniu. – Decyzja podjęta przez MON nie jest decyzją merytoryczną, a polityczną. Uderza w interes gospodarczy Polski, a w najbliższych latach pogrzebie polski przemysł lotniczy.

Związkowcy uważają, że uzasadniając swoją decyzję MON przekazuje nieprawdziwe informacje, winą za porażkę obarczając zarząd firmy.

– Domagamy się upublicznienia wyników prac komisji przetargowej – dodaje Andrzej Kuchta, przewodniczący NSZZ "Solidarność” w PZL-Świdnik. – Chcemy również, by rząd zmienił skład komisji i raz jeszcze przyjrzał się wszystkim ofertom tak, by każdy z producentów mógł w praktyce zaprezentować możliwości swojego śmigłowca.
Związkowcy przekonują, że resort podnosił wymagania stawiane maszynom już po zaprezentowaniu konkretnych ofert. Chodziło m.in. o gabaryty. Zdaniem pracowników PZL-Świdnik, świadczy to o preferencyjnym traktowaniu firmy Airbus Helicopters.

Związkowcy dementują również informacje, jakoby tylko maszyna francuskiego koncernu miała możliwość serwisowania w zakładach lotniczych w Łodzi (jedno z wymagań przetargowych – red.). Wszyscy oferenci podpisali bowiem z WZL Łódź odpowiednie porozumienia. Poza tym PZL-Świdnik zobowiązało się do dostarczania śmigłowców od 2017 r., a nie dopiero za cztery lata, jak informował resort obrony.

Komentarze 28

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Bartek / 9 września 2015 o 12:06
0

Szkoda, że tak się dzieje, bo polski przemysł lotniczy ma duży potencjał, a zwłaszcza jeżeli chodzi o lotnictwo lekkie i ultralekkie w woj. podkarpackim, można poczytać na klasterlotniczy .pl o tym jakie są dofinansowania do tego sektora.

Avatar
azir / 26 kwietnia 2015 o 12:01
0

to nie są prawdziwi związkowcy,pozostają na włoskim garnuszku wię robią to co im każą ,gdzie były te darmozjady jak PZL sprzedawano? banda zidiociałych karierowiczów mniemajaca że coś sobą reprezentują,dno.

Avatar
gs / 24 kwietnia 2015 o 16:20
0

Znowu kłopot ze Świdnikiem! Czyżby kotlety były za drogie. Może tak spacerek  ze świecami sobie zrobicie! Po co nam ten zakład jak zyski jadą do Włoch!

Avatar
gs / 24 kwietnia 2015 o 16:19
0

Znowu kłopot ze Świdnikiem! Czyżby kotlety były za drogie. Może tak spacerek  ze świecami sobie zrobicie! Po co nam ten zakład jak zyski jadą do Włoch!

Avatar
Gość / 24 kwietnia 2015 o 09:31
0
[quote name="Lublinianin" post="1028855" timestamp="1429790449"]

Kilka dni temu w Lublinie Prezydent Polski w Lublinie został opluty i znieważony. Mieszkańcy regionu zamiast skrytykować takie zachowanie, prześcigali się w komplementowaniu zadymiarzy. Wówczas, tak uważam zapadła decyzja, że jednak Świdnik ten przetarg przegra. Nie można kogoś zapraszać do swojego domu, a potem mu ubliżać, niech to będzie dla nas nauczką na przyszłość. [/quote
kolega po dopalaczach czy jak,bo strasznie bredzi po pierwsze primo :) gdyby szogun mial decydowac pod wpływem chwili o wszelkich inwestycjach to obrazil by sie na cala Polskę, bo wszedzie go tak witali i nie byloby nieczego, po drugie primo decyzja byla juz dawno przyklepana,ogloszenie jej to tylko formalnosc.Po trzecie nikt tego oszoloma nie zapraszal, jak juz przyjechal sie lansowac to dostal to na co zasluzyl,niech sie cieszy, ze i tak wiekszosc nie mogla przyjsc ze wzgledu na godzine bo uslyszal by jeszcze wiecej a i uniki przed jajkami by pocwiczyl.
[quote name="Lublinianin" post="1028855" timestamp="1429790449"]

Kilka dni temu w Lublinie Prezydent Polski w Lublinie został opluty i znieważony. Mieszkańcy regionu zamiast skrytykować takie zachowanie, prześcigali się w komplementowaniu zadymiarzy. Wówczas, tak uważam zapadła decyzja, że jednak Świdnik ten przetarg przegra. Nie można kogoś zapraszać do swojego domu, a potem mu ubliżać, niech to będzie dla nas nauczką na przyszłość. [/quote
kolega po dopalaczach czy jak,bo strasznie bredzi po pierwsze primo :) gdyby szogun mial... rozwiń
Avatar
Zenek / 23 kwietnia 2015 o 20:33
0

No tak bo przecież AW149 byłby bez uzbrojenia hehe...a może po to aby mógł się bronić i wykonywać jakieś misje specjalne Ty idioto!!!! To może po co Lufa w czołgu???skoro on ma tylko ludzi transportować!!!! Widać,że kolejny kucharz albo stolarz z WSK...na którym dziale robisz???

Na bramie Bucu robię i wiem przez to najwięcej,ciulu.

Avatar
WSKowiec / 23 kwietnia 2015 o 20:25
0

No tak bo przecież AW149 byłby bez uzbrojenia hehe...a może po to aby mógł się bronić i wykonywać jakieś misje specjalne Ty idioto!!!! To może po co Lufa w czołgu???skoro on ma tylko ludzi transportować!!!! Widać,że kolejny kucharz albo stolarz z WSK...na którym dziale robisz???

Avatar
pracownik / 23 kwietnia 2015 o 20:04
0

A gdzie były "nasze Związki Zawodowe" jak sprzedawano prywaciakom włoskim nasz Zakład? Gdzie się ten Patriotyzm podział?!! Teraz to Polska Polska...Ale jak Włoch dał im po 50 tyś. zł za prywatyzację to nie protestowali i jak się sprzedawało polską tradycję dla Makaroni Italiano to też nie protestowali. A teraz się burzą jak małe dzieci...Warunki przetargu były znane już sporo czasu i wtedy trzeba było myśleć!!!! Typowe włoskie zachowanie aby ściemniać i żebrać!!! Nie zastanawia was, że w tak kluczowym czasie z naszego "Fiata" odchodzi Pan Prezes Majewski i Pan Dyrektor Nicola Bianco?! Wiedzieli, że tego przetargu nie wygramy bo nie mięliśmy czym konkurować! Prawda jest taka, że nasz AW149 był najgorsze...Co z tego, że najnowocześniejszy? Ruskie mają Kamovy Ka-52, które są stare a mimo to praktycznie najlepsze na świecie. Stara ale sprawdzona i niezawodna konstrukcja, a z tych wszystkich śmigłowców to H225M mógłby z nim konkurować. To latający czołg a nasz AW149 to Fiat w porównaniu z nim!!!

A komu potrzebny czołg, do przewiezienia paru osób?

A komu potrzebny czołg, do przewiezienia paru osób?

rozwiń
Avatar
WSKowiec / 23 kwietnia 2015 o 19:36
0

A gdzie były "nasze Związki Zawodowe" jak sprzedawano prywaciakom włoskim nasz Zakład? Gdzie się ten Patriotyzm podział?!! Teraz to Polska Polska...Ale jak Włoch dał im po 50 tyś. zł za prywatyzację to nie protestowali i jak się sprzedawało polską tradycję dla Makaroni Italiano to też nie protestowali. A teraz się burzą jak małe dzieci...Warunki przetargu były znane już sporo czasu i wtedy trzeba było myśleć!!!! Typowe włoskie zachowanie aby ściemniać i żebrać!!! Nie zastanawia was, że w tak kluczowym czasie z naszego "Fiata" odchodzi Pan Prezes Majewski i Pan Dyrektor Nicola Bianco?! Wiedzieli, że tego przetargu nie wygramy bo nie mięliśmy czym konkurować! Prawda jest taka, że nasz AW149 był najgorsze...Co z tego, że najnowocześniejszy? Ruskie mają Kamovy Ka-52, które są stare a mimo to praktycznie najlepsze na świecie. Stara ale sprawdzona i niezawodna konstrukcja, a z tych wszystkich śmigłowców to H225M mógłby z nim konkurować. To latający czołg a nasz AW149 to Fiat w porównaniu z nim!!!

A gdzie były "nasze Związki Zawodowe" jak sprzedawano prywaciakom włoskim nasz Zakład? Gdzie się ten Patriotyzm podział?!! Teraz to Polska Polska...Ale jak Włoch dał im po 50 tyś. zł za prywatyzację to nie protestowali i jak się sprzedawało polską tradycję dla Makaroni Italiano to też nie protestowali. A teraz się burzą jak małe dzieci...Warunki przetargu były znane już sporo czasu i wtedy trzeba było myśleć!!!! Typowe włoskie zachowanie aby ściemniać i żebrać!!! Nie zastanawia was, że w tak kluczowym czasie z naszego "Fiata" od... rozwiń

Avatar
rrrr / 23 kwietnia 2015 o 18:07
0

Jaka Polska firma i jaki producent śmigłowców ?

1.Firma włosko-brytyjska i cały zysk wyprowadzany poza granice naszego kraju.

2.PZL Świdnik to producent skorup.Cała mechanika,awionika,silnik,elektronika i wyposażenie montowane we Włoszech.

3.Wystawili za mały śmigłowiec AW 101 lub NH 90 to byłaby konkurencja dla francuzów.

Dawniej Rząd Polski dbał o swój kraj budując COP Centralny Okręg Przemysłowy, który obejmował też zakłady produkujące dla wojska. Teraz po prywatyzacji wszystko jest w rękach inwestorów w większości zagranizcznych i trudno mówić o polskim przemyśle lotniczym. Zakłady w Świdniku i Mielcu mają długą tradycję i doświadczenie w budowie śmigłowców, daja pracę polskim pracownikom i dobrze by było aby ta produkcja była w tych zakładach.

Francuzi czy amerykanie na pewno nie kupią dla swojej armii sprzętu wojskowego z Polski.

Szczególnie Mielec ma długą tradycje, raptem od 6 lat montują śmigłowce. 

Szczególnie Mielec ma długą tradycje, raptem od 6 lat montują śmigłowce. 

rozwiń
Avatar
Bartek / 9 września 2015 o 12:06
0

Szkoda, że tak się dzieje, bo polski przemysł lotniczy ma duży potencjał, a zwłaszcza jeżeli chodzi o lotnictwo lekkie i ultralekkie w woj. podkarpackim, można poczytać na klasterlotniczy .pl o tym jakie są dofinansowania do tego sektora.

Avatar
azir / 26 kwietnia 2015 o 12:01
0

to nie są prawdziwi związkowcy,pozostają na włoskim garnuszku wię robią to co im każą ,gdzie były te darmozjady jak PZL sprzedawano? banda zidiociałych karierowiczów mniemajaca że coś sobą reprezentują,dno.

Avatar
gs / 24 kwietnia 2015 o 16:20
0

Znowu kłopot ze Świdnikiem! Czyżby kotlety były za drogie. Może tak spacerek  ze świecami sobie zrobicie! Po co nam ten zakład jak zyski jadą do Włoch!

Avatar
gs / 24 kwietnia 2015 o 16:19
0

Znowu kłopot ze Świdnikiem! Czyżby kotlety były za drogie. Może tak spacerek  ze świecami sobie zrobicie! Po co nam ten zakład jak zyski jadą do Włoch!

Avatar
Gość / 24 kwietnia 2015 o 09:31
0
[quote name="Lublinianin" post="1028855" timestamp="1429790449"]

Kilka dni temu w Lublinie Prezydent Polski w Lublinie został opluty i znieważony. Mieszkańcy regionu zamiast skrytykować takie zachowanie, prześcigali się w komplementowaniu zadymiarzy. Wówczas, tak uważam zapadła decyzja, że jednak Świdnik ten przetarg przegra. Nie można kogoś zapraszać do swojego domu, a potem mu ubliżać, niech to będzie dla nas nauczką na przyszłość. [/quote
kolega po dopalaczach czy jak,bo strasznie bredzi po pierwsze primo :) gdyby szogun mial decydowac pod wpływem chwili o wszelkich inwestycjach to obrazil by sie na cala Polskę, bo wszedzie go tak witali i nie byloby nieczego, po drugie primo decyzja byla juz dawno przyklepana,ogloszenie jej to tylko formalnosc.Po trzecie nikt tego oszoloma nie zapraszal, jak juz przyjechal sie lansowac to dostal to na co zasluzyl,niech sie cieszy, ze i tak wiekszosc nie mogla przyjsc ze wzgledu na godzine bo uslyszal by jeszcze wiecej a i uniki przed jajkami by pocwiczyl.
[quote name="Lublinianin" post="1028855" timestamp="1429790449"]

Kilka dni temu w Lublinie Prezydent Polski w Lublinie został opluty i znieważony. Mieszkańcy regionu zamiast skrytykować takie zachowanie, prześcigali się w komplementowaniu zadymiarzy. Wówczas, tak uważam zapadła decyzja, że jednak Świdnik ten przetarg przegra. Nie można kogoś zapraszać do swojego domu, a potem mu ubliżać, niech to będzie dla nas nauczką na przyszłość. [/quote
kolega po dopalaczach czy jak,bo strasznie bredzi po pierwsze primo :) gdyby szogun mial... rozwiń
Avatar
Zenek / 23 kwietnia 2015 o 20:33
0

No tak bo przecież AW149 byłby bez uzbrojenia hehe...a może po to aby mógł się bronić i wykonywać jakieś misje specjalne Ty idioto!!!! To może po co Lufa w czołgu???skoro on ma tylko ludzi transportować!!!! Widać,że kolejny kucharz albo stolarz z WSK...na którym dziale robisz???

Na bramie Bucu robię i wiem przez to najwięcej,ciulu.

Avatar
WSKowiec / 23 kwietnia 2015 o 20:25
0

No tak bo przecież AW149 byłby bez uzbrojenia hehe...a może po to aby mógł się bronić i wykonywać jakieś misje specjalne Ty idioto!!!! To może po co Lufa w czołgu???skoro on ma tylko ludzi transportować!!!! Widać,że kolejny kucharz albo stolarz z WSK...na którym dziale robisz???

Avatar
pracownik / 23 kwietnia 2015 o 20:04
0

A gdzie były "nasze Związki Zawodowe" jak sprzedawano prywaciakom włoskim nasz Zakład? Gdzie się ten Patriotyzm podział?!! Teraz to Polska Polska...Ale jak Włoch dał im po 50 tyś. zł za prywatyzację to nie protestowali i jak się sprzedawało polską tradycję dla Makaroni Italiano to też nie protestowali. A teraz się burzą jak małe dzieci...Warunki przetargu były znane już sporo czasu i wtedy trzeba było myśleć!!!! Typowe włoskie zachowanie aby ściemniać i żebrać!!! Nie zastanawia was, że w tak kluczowym czasie z naszego "Fiata" odchodzi Pan Prezes Majewski i Pan Dyrektor Nicola Bianco?! Wiedzieli, że tego przetargu nie wygramy bo nie mięliśmy czym konkurować! Prawda jest taka, że nasz AW149 był najgorsze...Co z tego, że najnowocześniejszy? Ruskie mają Kamovy Ka-52, które są stare a mimo to praktycznie najlepsze na świecie. Stara ale sprawdzona i niezawodna konstrukcja, a z tych wszystkich śmigłowców to H225M mógłby z nim konkurować. To latający czołg a nasz AW149 to Fiat w porównaniu z nim!!!

A komu potrzebny czołg, do przewiezienia paru osób?

A komu potrzebny czołg, do przewiezienia paru osób?

rozwiń
Avatar
WSKowiec / 23 kwietnia 2015 o 19:36
0

A gdzie były "nasze Związki Zawodowe" jak sprzedawano prywaciakom włoskim nasz Zakład? Gdzie się ten Patriotyzm podział?!! Teraz to Polska Polska...Ale jak Włoch dał im po 50 tyś. zł za prywatyzację to nie protestowali i jak się sprzedawało polską tradycję dla Makaroni Italiano to też nie protestowali. A teraz się burzą jak małe dzieci...Warunki przetargu były znane już sporo czasu i wtedy trzeba było myśleć!!!! Typowe włoskie zachowanie aby ściemniać i żebrać!!! Nie zastanawia was, że w tak kluczowym czasie z naszego "Fiata" odchodzi Pan Prezes Majewski i Pan Dyrektor Nicola Bianco?! Wiedzieli, że tego przetargu nie wygramy bo nie mięliśmy czym konkurować! Prawda jest taka, że nasz AW149 był najgorsze...Co z tego, że najnowocześniejszy? Ruskie mają Kamovy Ka-52, które są stare a mimo to praktycznie najlepsze na świecie. Stara ale sprawdzona i niezawodna konstrukcja, a z tych wszystkich śmigłowców to H225M mógłby z nim konkurować. To latający czołg a nasz AW149 to Fiat w porównaniu z nim!!!

A gdzie były "nasze Związki Zawodowe" jak sprzedawano prywaciakom włoskim nasz Zakład? Gdzie się ten Patriotyzm podział?!! Teraz to Polska Polska...Ale jak Włoch dał im po 50 tyś. zł za prywatyzację to nie protestowali i jak się sprzedawało polską tradycję dla Makaroni Italiano to też nie protestowali. A teraz się burzą jak małe dzieci...Warunki przetargu były znane już sporo czasu i wtedy trzeba było myśleć!!!! Typowe włoskie zachowanie aby ściemniać i żebrać!!! Nie zastanawia was, że w tak kluczowym czasie z naszego "Fiata" od... rozwiń

Avatar
rrrr / 23 kwietnia 2015 o 18:07
0

Jaka Polska firma i jaki producent śmigłowców ?

1.Firma włosko-brytyjska i cały zysk wyprowadzany poza granice naszego kraju.

2.PZL Świdnik to producent skorup.Cała mechanika,awionika,silnik,elektronika i wyposażenie montowane we Włoszech.

3.Wystawili za mały śmigłowiec AW 101 lub NH 90 to byłaby konkurencja dla francuzów.

Dawniej Rząd Polski dbał o swój kraj budując COP Centralny Okręg Przemysłowy, który obejmował też zakłady produkujące dla wojska. Teraz po prywatyzacji wszystko jest w rękach inwestorów w większości zagranizcznych i trudno mówić o polskim przemyśle lotniczym. Zakłady w Świdniku i Mielcu mają długą tradycję i doświadczenie w budowie śmigłowców, daja pracę polskim pracownikom i dobrze by było aby ta produkcja była w tych zakładach.

Francuzi czy amerykanie na pewno nie kupią dla swojej armii sprzętu wojskowego z Polski.

Szczególnie Mielec ma długą tradycje, raptem od 6 lat montują śmigłowce. 

Szczególnie Mielec ma długą tradycje, raptem od 6 lat montują śmigłowce. 

rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 28

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r. 0 0

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele
galeria

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele 28 9

Z jednej strony mobilizacja do uczestnictwa w pikiecie i referendum strajkowym, z drugiej oskarżenia o działanie „godzące w dobre imię spółki”. Związki zawodowe w puławskich Azotach już dawno nie były ze sobą tak skłócone.

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie?
Alarm 24

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie? 9 4

Setki rejsów zostały odwołane z powodu strajku pilotów linii Ryanair. Chodzi także o loty z Polski i do Polski. Pechowi pasażerowie mają prawo do odszkodowania od linii lotniczych. Pieniędzy można żądać także wtedy, gdy lot opóźni się o co najmniej dwie godziny.

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje 25 2

Z powodu wysokiego stanu Wisły nie działa przeprawa promowa z Kazimierza Dolnego do Janowca.

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze
Zdjęcia
galeria

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze 155 18

Na samochody dla misjonarzy zbierano w niedzielę pieniądze w lubelskich kościołach, a obok nich można było poświęcić swój pojazd. Tak zaczął się 18. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa.

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo]
film

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo] 419 16

W związku z pożarami lasów w środkowej części Szwecji, polski rząd podjął decyzję o udzieleniu wsparcia. W sobotę ze Świnoujścia wyruszyła grupa prawie 140 strażaków, którzy mają pomóc szwedzkim ratownikom. Do Szwecji pojechał również 44 wozy ratowniczo-gaśnicze.

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin
27 lipca 2018, 19:00

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin 3 0

Co Gdzie Kiedy. Radio Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) zaprasza na koncert formacji Cheap Tobacco. Wydarzenie odbędzie się 27 lipca o godz. 19.

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia]
galeria

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia] 7 1

Po lubelskich dzielnicach krąży już Cyrk Podwórkowy, który co roku jest oznaką zbliżającego się Carnavalu Sztukmistrzów.

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper
galeria

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper 28 11

Nie jedna, a dwie firmy zbudują razem pierwszą w Chełmie dużą galerię handlową. Prace budowlane mają się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze
27 lipca 2018, 20:00

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. 27 lipca o godz. 20 w klubie Plener (Park Ludowy) wystąpi popularny raper i wokalista Ten Typ Mes. Artysta rozkręci soundsystemową imprezę z udziałem producenta Stasiaka oraz DJ'ów Black Belta Grega i Raz Dwa.

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy
galeria
film

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy 10 4

W piątek zakończyły się wojewódzkie eliminacje do XVIII finału Kynologicznych Mistrzostw Policji Sułkowice 2018. Zwyciężył pies IBAR i jego przewodnik st. sierż. Artur Lipski z KMP w Zamościu.

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada
film

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada 0 3

Poseł Nowoczesnej Piotr Misiło zapowiada złożenie zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez policję podczas piątkowej demonstracji przed Sejmem.

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach
galeria

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach 24 6

W niedzielę minęły 74 lata od ostatecznej likwidacji niemieckiego obozu koncentracyjnego Majdanek, który działał przez blisko trzy lata.

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury
25 lipca 2018, 21:00

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury 3 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami ostatnie lipcowe spotkanie w ramach cyklu Miasto movie analogowo w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a). W środę, 25 lipca o godz. 21 w tamtejszej Próbie Cafe wyświetlony zostanie kultowy Terminator.

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie 0 0

Zawodniczka AZS UMCS Lublin Paulina Guba bez najmniejszych problemów wywalczyła złoty medal w pchnięciu kulą. Lubelska zawodniczka uzyskała rezultat 18.82 i nad drugą w klasyfikacji zawodniczką miała blisko dwa metry

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!