Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

2 stycznia 2013 r.
15:20
Edytuj ten wpis

12-latka straciła dom. "W tej chwili najpotrzebniejszy jest wózek"

0 12 A A
Z pożaru ocalał jedynie komin i piec centralnego ogrzewania
Z pożaru ocalał jedynie komin i piec centralnego ogrzewania

12-letnia Sylwia, cierpiąca na czterokończynowe mózgowe porażenie dziecięce, została bez dachu nad głową. Dom w Radostowie koło Hrubieszowa, w którym mieszkała z rodzicami i starszą siostrą, spłonął w pożarze.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– W tej chwili najpotrzebniejszy jest wózek elektryczny, żeby Sylwia już wiosną mogła sama wyjeżdżać na dwór – prosi o wsparcie Anna Woch, mama 12-latki.

Pożar domu rodziny Wochów w miejscowości Radostów w powiecie hrubieszowskim wybuchł 14 grudnia zeszłego roku. Na szczęście nikogo z czteroosobowej rodziny nie było w domu. – Rano odwieźliśmy Sylwię do szkoły i pojechaliśmy do brata męża – opowiada Anna Woch. – Kiedy tam byliśmy, zadzwonili do nas sąsiedzi, że dom płonie.

– Wszystko spłonęło – mówi Sławomir Marciniuk, zastępca wójta gminy Mircze, który był na miejscu. – Został tylko komin i piec centralnego ogrzewania.

Dom, w którym mieszkało małżeństwo z córkami, był niedawno remontowany. – Budynek wraz z wyposażeniem był przystosowany do potrzeb młodszej niepełnosprawnej córki – mówi Urszula Błaziak, która zaangażowała się w pomoc . – W pożarze spalił się również jej sprzęt rehabilitacyjny – wózek inwalidzki, pionizator i balkonik.

Rodzina po pożarze zamieszkała u swojej rodziny w pobliskim Wasylowie, chce jednak wrócić i odbudować dom. Dlatego będą potrzebne m.in. materiały budowlane. – Ale też szafa na ubrania, lodówka i kuchenka gazowa – to teraz rzeczy najpotrzebniejsze – apeluje o pomoc Urszula Błaziak.

W pomoc pogorzelcom włączyli się już m.in. urzędnicy z gminy Mircze, sąsiedzi, nauczyciele i duchowni. Pod koniec roku został zorganizowany również koncert charytatywny, podczas którego zbierano pieniądze na rzecz Wochów. Wszystko to jednak kropla w morzu potrzeb.

Z pożaru ocalał jedynie komin i piec centralnego ogrzewania

Jak pomóc?
Pieniądze można wpłacać na specjalne subkonto urzędu gminy, które założyło Stowarzyszenie Wzajemnej Pomocy "Nasz Dom” w Modryniu. Oto jego numer: Bank Spółdzielczy w Dołhobyczowie o/Mircze: 07 9603 1016 2002 1601 6091 0002.

Informacje jak pomóc pogorzelcom można uzyskać pod numerem telefonów – 503 953 509 (telefon do rodziny) lub do Urzędu Gminy Mircze – 84 651 90 04.


Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Zszokowana / 7 stycznia 2013 o 21:53
0
Czytam ludzie co wypisujecie i żal mi Was. Gdyby byli ubezpieczeni, na pewno byście gadali, że sami się podpalili by wyłudzić odszkodowanie.
Jacyś sfrustrowani jesteście mocno, że takie durnoty piszecie anonimowo w sieci.

Są tragedie życiowe, które przerastają możliwości rodziny. Ty wykształcony może słyszałeś o zasadzie pomocniczości?

Żal mi Was i Waszych rodzin, o ile je w ogóle macie.
Avatar
Gość / 3 stycznia 2013 o 17:20
0
[quote name='mlodywyksztalcony' timestamp='1357165395' post='715915']
Finansowanie dzieci leży w obowiązku ich rodziców. Dziękuję dobranoc.
[/quote]
To tylko potwierdza twoje egoistyczne podejście do ludzkiej tragedii.Rodzice znają swoje obowiązki,ale co mają zrobić gdy przerastają one ich możliwości?Myślę,że nie masz dzieci i może całe szczęście...Oby omijały twoich bliskich wszelkie dramaty.
Avatar
Gość / 3 stycznia 2013 o 12:16
0
[quote name='ktoś' timestamp='1357158425' post='715879']
a dlaczego nikt nie napisze o tym, że w pobliskej wsi strażacy z pożal się boże "osp" nie przyjechali do tego pożaru bo nowy wóz strażacki jeszcze nie został "poświęcony". Jak dla mnie to porażka na całej linii
[/quote]
bo to normalna rzecz w tej "osp" nie pierwszy raz nie wyjechali
Avatar
ciekawy / 3 stycznia 2013 o 09:54
0
....spłonął w pożarze.....
A czy może spłonąć nie w pożarze?
Avatar
krzoy / 3 stycznia 2013 o 09:06
0
Popieram "młodego wykształconego". Jedyne nieszczęście tej rodziny to kalectwo córki!!! Reszta to materializm! Jesteśmy kowalami własnego losu materialnego! Nie słyszałem żeby ktoś narzekał na ubezpieczyciela po likwidacji szkody. Jeśli był ubezpieczony oczywiście!
Avatar
mlodywyksztalcony / 3 stycznia 2013 o 08:19
0
[quote name='ervvnia coprising' timestamp='1357195931' post='715949']
Mam nadzieję że "mlodywykształcony" skorzystasz z tych swoich ubezpieczeń co je, tak tu reklamujesz! Zwrócą Ci może 30% wartości straconego majątku to się na pewno odbudujesz!
Dalej żyj w wirtualnej rzeczywistości jeżeli wierzysz w bajki które opowiadasz.
[/quote]

Jeżeli ubezpieczasz się w krzakach to może i potem dostajesz 30% wartości. Ja jeszcze nigdy nie miałem problemu z wypłatą odszkodowania od poważnego ubezpieczyciela, a co więcej zwroty za dwie szkody komunikacyjne były bardzo korzystne. Wszystko zależy od umowy, którą nalezy przeczytać przed podpisaniem, a nie dopiero wtedy jak sie dach na glowę zawali. Powtarzam jeszcze raz - przykra sprawa, ale w tej kwestii sami są sobie winni. Dlaczego niby nobilitować pomocą kogoś, kto nie był na tyle przezorny, żeby pomyśleć o własnym bezpieczeństwie? To może zrzucicie się na moje ubezpieczenie domu (swoją droga wcale nie jest aż tak drogie)?
[quote name='ervvnia coprising' timestamp='1357195931' post='715949']
Mam nadzieję że "mlodywykształcony" skorzystasz z tych swoich ubezpieczeń co je, tak tu reklamujesz! Zwrócą Ci może 30% wartości straconego majątku to się na pewno odbudujesz!
Dalej żyj w wirtualnej rzeczywistości jeżeli wierzysz w bajki które opowiadasz.
[/quote]

Jeżeli ubezpieczasz się w krzakach to może i potem dostajesz 30% wartości. Ja jeszcze nigdy nie miałem problemu z wypłatą odszkodowania od ... rozwiń
Avatar
ervvnia coprising / 3 stycznia 2013 o 07:52
0
Mam nadzieję że "mlodywykształcony" skorzystasz z tych swoich ubezpieczeń co je, tak tu reklamujesz! Zwrócą Ci może 30% wartości straconego majątku to się na pewno odbudujesz!
Dalej żyj w wirtualnej rzeczywistości jeżeli wierzysz w bajki które opowiadasz.
Avatar
mlodywyksztalcony / 2 stycznia 2013 o 23:23
0
[quote name='........' timestamp='1357159056' post='715883']
żal pl. teraz niech sfinansują chociażby częściowo wózek dla dziewczynki
[/quote]

Finansowanie dzieci leży w obowiązku ich rodziców. Dziękuję dobranoc.
Avatar
........ / 2 stycznia 2013 o 21:37
0
[quote name='ktoś' timestamp='1357158425' post='715879']
a dlaczego nikt nie napisze o tym, że w pobliskej wsi strażacy z pożal się boże "osp" nie przyjechali do tego pożaru bo nowy wóz strażacki jeszcze nie został "poświęcony". Jak dla mnie to porażka na całej linii
[/quote]

żal pl. teraz niech sfinansują chociażby częściowo wózek dla dziewczynki
Avatar
ktoś / 2 stycznia 2013 o 21:27
0
a dlaczego nikt nie napisze o tym, że w pobliskej wsi strażacy z pożal się boże "osp" nie przyjechali do tego pożaru bo nowy wóz strażacki jeszcze nie został "poświęcony". Jak dla mnie to porażka na całej linii
Avatar
Zszokowana / 7 stycznia 2013 o 21:53
0
Czytam ludzie co wypisujecie i żal mi Was. Gdyby byli ubezpieczeni, na pewno byście gadali, że sami się podpalili by wyłudzić odszkodowanie.
Jacyś sfrustrowani jesteście mocno, że takie durnoty piszecie anonimowo w sieci.

Są tragedie życiowe, które przerastają możliwości rodziny. Ty wykształcony może słyszałeś o zasadzie pomocniczości?

Żal mi Was i Waszych rodzin, o ile je w ogóle macie.
Avatar
Gość / 3 stycznia 2013 o 17:20
0
[quote name='mlodywyksztalcony' timestamp='1357165395' post='715915']
Finansowanie dzieci leży w obowiązku ich rodziców. Dziękuję dobranoc.
[/quote]
To tylko potwierdza twoje egoistyczne podejście do ludzkiej tragedii.Rodzice znają swoje obowiązki,ale co mają zrobić gdy przerastają one ich możliwości?Myślę,że nie masz dzieci i może całe szczęście...Oby omijały twoich bliskich wszelkie dramaty.
Avatar
Gość / 3 stycznia 2013 o 12:16
0
[quote name='ktoś' timestamp='1357158425' post='715879']
a dlaczego nikt nie napisze o tym, że w pobliskej wsi strażacy z pożal się boże "osp" nie przyjechali do tego pożaru bo nowy wóz strażacki jeszcze nie został "poświęcony". Jak dla mnie to porażka na całej linii
[/quote]
bo to normalna rzecz w tej "osp" nie pierwszy raz nie wyjechali
Avatar
ciekawy / 3 stycznia 2013 o 09:54
0
....spłonął w pożarze.....
A czy może spłonąć nie w pożarze?
Avatar
krzoy / 3 stycznia 2013 o 09:06
0
Popieram "młodego wykształconego". Jedyne nieszczęście tej rodziny to kalectwo córki!!! Reszta to materializm! Jesteśmy kowalami własnego losu materialnego! Nie słyszałem żeby ktoś narzekał na ubezpieczyciela po likwidacji szkody. Jeśli był ubezpieczony oczywiście!
Avatar
mlodywyksztalcony / 3 stycznia 2013 o 08:19
0
[quote name='ervvnia coprising' timestamp='1357195931' post='715949']
Mam nadzieję że "mlodywykształcony" skorzystasz z tych swoich ubezpieczeń co je, tak tu reklamujesz! Zwrócą Ci może 30% wartości straconego majątku to się na pewno odbudujesz!
Dalej żyj w wirtualnej rzeczywistości jeżeli wierzysz w bajki które opowiadasz.
[/quote]

Jeżeli ubezpieczasz się w krzakach to może i potem dostajesz 30% wartości. Ja jeszcze nigdy nie miałem problemu z wypłatą odszkodowania od poważnego ubezpieczyciela, a co więcej zwroty za dwie szkody komunikacyjne były bardzo korzystne. Wszystko zależy od umowy, którą nalezy przeczytać przed podpisaniem, a nie dopiero wtedy jak sie dach na glowę zawali. Powtarzam jeszcze raz - przykra sprawa, ale w tej kwestii sami są sobie winni. Dlaczego niby nobilitować pomocą kogoś, kto nie był na tyle przezorny, żeby pomyśleć o własnym bezpieczeństwie? To może zrzucicie się na moje ubezpieczenie domu (swoją droga wcale nie jest aż tak drogie)?
[quote name='ervvnia coprising' timestamp='1357195931' post='715949']
Mam nadzieję że "mlodywykształcony" skorzystasz z tych swoich ubezpieczeń co je, tak tu reklamujesz! Zwrócą Ci może 30% wartości straconego majątku to się na pewno odbudujesz!
Dalej żyj w wirtualnej rzeczywistości jeżeli wierzysz w bajki które opowiadasz.
[/quote]

Jeżeli ubezpieczasz się w krzakach to może i potem dostajesz 30% wartości. Ja jeszcze nigdy nie miałem problemu z wypłatą odszkodowania od ... rozwiń
Avatar
ervvnia coprising / 3 stycznia 2013 o 07:52
0
Mam nadzieję że "mlodywykształcony" skorzystasz z tych swoich ubezpieczeń co je, tak tu reklamujesz! Zwrócą Ci może 30% wartości straconego majątku to się na pewno odbudujesz!
Dalej żyj w wirtualnej rzeczywistości jeżeli wierzysz w bajki które opowiadasz.
Avatar
mlodywyksztalcony / 2 stycznia 2013 o 23:23
0
[quote name='........' timestamp='1357159056' post='715883']
żal pl. teraz niech sfinansują chociażby częściowo wózek dla dziewczynki
[/quote]

Finansowanie dzieci leży w obowiązku ich rodziców. Dziękuję dobranoc.
Avatar
........ / 2 stycznia 2013 o 21:37
0
[quote name='ktoś' timestamp='1357158425' post='715879']
a dlaczego nikt nie napisze o tym, że w pobliskej wsi strażacy z pożal się boże "osp" nie przyjechali do tego pożaru bo nowy wóz strażacki jeszcze nie został "poświęcony". Jak dla mnie to porażka na całej linii
[/quote]

żal pl. teraz niech sfinansują chociażby częściowo wózek dla dziewczynki
Avatar
ktoś / 2 stycznia 2013 o 21:27
0
a dlaczego nikt nie napisze o tym, że w pobliskej wsi strażacy z pożal się boże "osp" nie przyjechali do tego pożaru bo nowy wóz strażacki jeszcze nie został "poświęcony". Jak dla mnie to porażka na całej linii
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia
galeria

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia 5 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Damian Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 5

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 9 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 0 10

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 1

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 1

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 4

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 13 8

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe
22 lipca 2018, 9:45

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe 5 0

Autobusy – Jelcz 120M i Jelcz M11 przyjadą w niedzielę z Lublina do Kraśnika. Podczas przejazdów będzie można posłuchać o historii komunikacji w Kraśniku i ważnych dla niej miejscach. O tym wszystkim będzie opowiadać Maksym Bratko, autor książki „Historia Komunikacji Publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim”, której premierę zaplanowano na niedzielę.

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku 28 12

Od poniedziałku aż do końca wakacji na ul. Nowy Świat obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Drogowcy zabierają się tutaj za przebudowę kanalizacji deszczowej. Skrót z Bronowic na Czuby coraz bardziej przypomina tor przeszkód.

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny 0 8

Utrudnienia na ul. Choiny w Lublinie. Jak informuje nasz Czytelnik Paweł doszło do potrącenia pieszego na przejściu.

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb 0

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!