Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

28 lipca 2013 r.
19:12
Edytuj ten wpis

Co NIK wytknął prezydentowi Zamościa

Autor: Zdjęcie autora Rafał Panas
1 6 A A
 (Karol Zienkiewicz/ Archiwum)
(Karol Zienkiewicz/ Archiwum)

Nagrody dla wszystkich urzędników, pracownicy podejrzani o stronniczość i awans na wysokie stanowisko dla człowieka, który nie spełniał wymogów - takie wpadki wytknął NIK prezydentowi Zamościa.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Najwyższa Izba Kontroli sprawdzała jak prezydenci, burmistrzowie i wójtowie radzili sobie jako pracodawcy. Pod lupę wzięli m. in. Marcina Zamoyskiego, prezydenta Zamościa i jego urzędowanie w latach 2010 – 2012. Ocenili go dobrze, ale znaleźli sporo nieprawidłowości. Wyniki kontroli właśnie zostały opublikowane.

Zamoyski przyznał w czerwcu 2011 roku nagrody wszystkim pracownikom urzędu. Dostali po 500 zł – 1000 zł, w sumie 220 tys. zł. Pieniądze pochodziły z oszczędności funduszu płac. NIK podkreśla, że ich wysokość zależała od wymiaru zatrudnienia nie zaś od szczególnych wyników pracy. „Nagroda traci swoją funkcję wyróżnienia za osiągnięcia w pracy zawodowej” – ocenili kontrolerzy. A Zamoyski tłumaczył: wszyscy pracownicy rzetelnie wykonywali swoje obowiązki.

- To był jednorazowy przypadek i już się nie powtórzy – zapewnia Karol Garbula, sekretarz miasta. Tłumaczy, że zgodnie z nowym regulaminem funduszu nagród to dyrektorzy wydziałów będą wnioskowali i uzasadniali, dlaczego pracownik powinien dostać ekstra pieniądze.

Podczas kontroli wyszło na jaw, że trzech urzędników dorabiało w sposób, który budził uzasadnione podejrzenia, co do ich stronniczości przy wykonywaniu obowiązków służbowych.

Chodzi o pracowników Wydziału Architektury, Budownictwa i Ochrony Zabytków, którzy zajmowali się m. in. sprawami o wydawanie decyzji o pozwolenie na budowę i zatwierdzenie projektu budowlanego. Jednocześnie pracowali w branży budowlanej na terenie Zamościa.

Jeden z nich w 15 przypadkach był kierownikiem budowy. W ośmiu na 15 przypadków przygotowywał projekt decyzji o zatwierdzeniu projektu budowlanego i pozwoleniu na budowę obiektu. NIK ocenił, że prezydent niewystarczająco przeciwdziałał takim sytuacjom.

Urząd zrobił postępowanie wyjaśniające. – Nie doszło do sytuacji wymagającej rozwiązanie z tymi pracownikami umowy o pracę – mówi Garbula. Podejrzani urzędnicy i pozostali pracownicy pisemnie potwierdzili, że nie będą robili nic co rzuci cień podejrzeń na ich pracę w UM.

Na tym nie koniec. Okazuje się, że sam Garbula awansował na stanowisko sekretarza z pominięciem prawa. Awansował choć nie miał przynajmniej dwuletniego stażu pracy na kierowniczym stanowisku urzędniczym. I w tej sprawie komentarza w imieniu prezydenta udziela sam zainteresowany.

- Od 2007 roku byłem pełnomocnikiem prezydenta ds. strefy ekonomicznej. Z racji pełnionych obowiązków to stanowisko traktowaliśmy jako kierownicze - tłumaczy Garbula. Dodaje: - Przyjmujemy, że doszło do uchybienia. Teraz wszystko jest już zgodnie z przepisami. Mam odpowiedni staż, spełniam wszystkie wymogi formalne.

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 30 lipca 2013 o 20:37
0

Czytam i oczom nie wierzę... Ludziska z Zamościa, a może chcecie zamienić swoich ludzi z Urzędu Miasta na naszych, z Lublina? Proszę zamieńcie się z nami, choć na pół roku, to może to lubelskie żucze zadupie zmieni się w MIASTO? A może chcecie sobie wziąć na urząd Wojciechowskiego - "kryształowo czysty", albo może Wysockiego - "wiele dokonał"? A jak wyżej mierzycie - niedługo Mucha będzie bez stołka - "kreatywna" - zabierzcie ich sobie!!! Lepiej będziecie mieli, a nam pożyczcie waszych: prezydenta, wiceprezydenta, sekretarza, niech Lublin też rozkwitnie, rozwinie się, przyciągnie turystów, to wam potem może oddamy, jak o to będziecie błagać. Ech, malkontenci zakichani!

łohoho ha ha ha A jaki masz problem przenieś się do zamościa do tej "super" władzy ha ha

łohoho ha ha ha A jaki masz problem przenieś się do zamościa do tej "super" władzy ha ha

rozwiń
Avatar
WASIL / 30 lipca 2013 o 19:40
0

ZAWSZE TA MENDA MI SIĘ NIE PODOBAŁA :angry:

Avatar
Lublinianka / 30 lipca 2013 o 12:33
0

Czytam i oczom nie wierzę... Ludziska z Zamościa, a może chcecie zamienić swoich ludzi z Urzędu Miasta na naszych, z Lublina? Proszę zamieńcie się z nami, choć na pół roku, to może to lubelskie żucze zadupie zmieni się w MIASTO? A może chcecie sobie wziąć na urząd Wojciechowskiego - "kryształowo czysty", albo może Wysockiego - "wiele dokonał"? A jak wyżej mierzycie - niedługo Mucha będzie bez stołka - "kreatywna" - zabierzcie ich sobie!!! Lepiej będziecie mieli, a nam pożyczcie waszych: prezydenta, wiceprezydenta, sekretarza, niech Lublin też rozkwitnie, rozwinie się, przyciągnie turystów, to wam potem może oddamy, jak o to będziecie błagać. Ech, malkontenci zakichani!

Czytam i oczom nie wierzę... Ludziska z Zamościa, a może chcecie zamienić swoich ludzi z Urzędu Miasta na naszych, z Lublina? Proszę zamieńcie się z nami, choć na pół roku, to może to lubelskie żucze zadupie zmieni się w MIASTO? A może chcecie sobie wziąć na urząd Wojciechowskiego - "kryształowo czysty", albo może Wysockiego - "wiele dokonał"? A jak wyżej mierzycie - niedługo Mucha będzie bez stołka - "kreatywna" - zabierzcie ich sobie!!! Lepiej będziecie mieli, a nam pożyczcie waszych: prezydenta, wiceprezydenta, sekretarza, niech Lublin... rozwiń

Avatar
xyz / 29 lipca 2013 o 19:32
0

Radio  Lublin

tyt. Miazdzace wnioski NIK po kontroli w zamojskim magistracie ..

Avatar
Jan z Zamościa / 29 lipca 2013 o 11:51
0

Koleś, a co Tobie przeszkadza na stanowisku prezydenta potomek założyciela miasta, który sam w sobie jest atrakcją turystyczną i przyciąga inwestorów? Nawet się ruszac nie musi, a ludzie sami lecą do niego, jak muchy do miodu. Facet znany i poważany, co wszystko może załatwić dla miasta i jeszcze mu się chce! Czemu tak bardzo chcesz go zamienić na kogoś nieznanego, kto będzie musiał pukać długo do każdych drzwi i siedem razy się przedstawiać, zanim się ktoś połapie, kim jest i wpuści go do przedpokoju? Zamienić na kogoś, komu to stanowisko jest potrzebne, bo musi się dorobić i zdobyć prestiż, a zanim zmarnuje to, co się obecnej ekipie udało, to minie tyle czasu, że zdąży zbić majątek i usadzić rodzinę i przyjaciół na stołkach. Paru urzędników to by się przydało wysłac na zieloną trawkę, ale PREZYDENT ZAMOŚCIA  to Dobro Narodowe i lepiej go zachować, dla pożytku publicznego! Zrozum, nie chodzi o to, żeby w Polsce rządziła PARTIA, ale odpowiedni ludzie.

Koleś, a co Tobie przeszkadza na stanowisku prezydenta potomek założyciela miasta, który sam w sobie jest atrakcją turystyczną i przyciąga inwestorów? Nawet się ruszac nie musi, a ludzie sami lecą do niego, jak muchy do miodu. Facet znany i poważany, co wszystko może załatwić dla miasta i jeszcze mu się chce! Czemu tak bardzo chcesz go zamienić na kogoś nieznanego, kto będzie musiał pukać długo do każdych drzwi i siedem razy się przedstawiać, zanim się ktoś połapie, kim jest i wpuści go do przedpokoju? Zamienić na kogoś, komu to stanowisk... rozwiń

Avatar
Wiesiek / 29 lipca 2013 o 11:13
0

PO co ten cały NIK. Cha, cha. Może ten NIK palcem w bucie ( nie w sandałach) sobie poruchać. I tyle. POlski zamordyzm, nepotyzm w gminnym, powiatowym ( PSL jak i POprzednio), czy innym samorządowym wydaniu jest nie do ruszenia. Wy z NIK-u musicie być  jak ten ślepy koń. Mówię wam ten koń  nie jest ślepy i tą przeszkodę z gminnych układów rozwali bez problemu. Koń rozpędza się, wali w śitwę i pada jak długi. A nie mówiłem,że jest ślepy. Może i ślepy ale jaki odważny. NIK-u odwagi wam nie brakuje.

Avatar
Gość / 30 lipca 2013 o 20:37
0

Czytam i oczom nie wierzę... Ludziska z Zamościa, a może chcecie zamienić swoich ludzi z Urzędu Miasta na naszych, z Lublina? Proszę zamieńcie się z nami, choć na pół roku, to może to lubelskie żucze zadupie zmieni się w MIASTO? A może chcecie sobie wziąć na urząd Wojciechowskiego - "kryształowo czysty", albo może Wysockiego - "wiele dokonał"? A jak wyżej mierzycie - niedługo Mucha będzie bez stołka - "kreatywna" - zabierzcie ich sobie!!! Lepiej będziecie mieli, a nam pożyczcie waszych: prezydenta, wiceprezydenta, sekretarza, niech Lublin też rozkwitnie, rozwinie się, przyciągnie turystów, to wam potem może oddamy, jak o to będziecie błagać. Ech, malkontenci zakichani!

łohoho ha ha ha A jaki masz problem przenieś się do zamościa do tej "super" władzy ha ha

łohoho ha ha ha A jaki masz problem przenieś się do zamościa do tej "super" władzy ha ha

rozwiń
Avatar
WASIL / 30 lipca 2013 o 19:40
0

ZAWSZE TA MENDA MI SIĘ NIE PODOBAŁA :angry:

Avatar
Lublinianka / 30 lipca 2013 o 12:33
0

Czytam i oczom nie wierzę... Ludziska z Zamościa, a może chcecie zamienić swoich ludzi z Urzędu Miasta na naszych, z Lublina? Proszę zamieńcie się z nami, choć na pół roku, to może to lubelskie żucze zadupie zmieni się w MIASTO? A może chcecie sobie wziąć na urząd Wojciechowskiego - "kryształowo czysty", albo może Wysockiego - "wiele dokonał"? A jak wyżej mierzycie - niedługo Mucha będzie bez stołka - "kreatywna" - zabierzcie ich sobie!!! Lepiej będziecie mieli, a nam pożyczcie waszych: prezydenta, wiceprezydenta, sekretarza, niech Lublin też rozkwitnie, rozwinie się, przyciągnie turystów, to wam potem może oddamy, jak o to będziecie błagać. Ech, malkontenci zakichani!

Czytam i oczom nie wierzę... Ludziska z Zamościa, a może chcecie zamienić swoich ludzi z Urzędu Miasta na naszych, z Lublina? Proszę zamieńcie się z nami, choć na pół roku, to może to lubelskie żucze zadupie zmieni się w MIASTO? A może chcecie sobie wziąć na urząd Wojciechowskiego - "kryształowo czysty", albo może Wysockiego - "wiele dokonał"? A jak wyżej mierzycie - niedługo Mucha będzie bez stołka - "kreatywna" - zabierzcie ich sobie!!! Lepiej będziecie mieli, a nam pożyczcie waszych: prezydenta, wiceprezydenta, sekretarza, niech Lublin... rozwiń

Avatar
xyz / 29 lipca 2013 o 19:32
0

Radio  Lublin

tyt. Miazdzace wnioski NIK po kontroli w zamojskim magistracie ..

Avatar
Jan z Zamościa / 29 lipca 2013 o 11:51
0

Koleś, a co Tobie przeszkadza na stanowisku prezydenta potomek założyciela miasta, który sam w sobie jest atrakcją turystyczną i przyciąga inwestorów? Nawet się ruszac nie musi, a ludzie sami lecą do niego, jak muchy do miodu. Facet znany i poważany, co wszystko może załatwić dla miasta i jeszcze mu się chce! Czemu tak bardzo chcesz go zamienić na kogoś nieznanego, kto będzie musiał pukać długo do każdych drzwi i siedem razy się przedstawiać, zanim się ktoś połapie, kim jest i wpuści go do przedpokoju? Zamienić na kogoś, komu to stanowisko jest potrzebne, bo musi się dorobić i zdobyć prestiż, a zanim zmarnuje to, co się obecnej ekipie udało, to minie tyle czasu, że zdąży zbić majątek i usadzić rodzinę i przyjaciół na stołkach. Paru urzędników to by się przydało wysłac na zieloną trawkę, ale PREZYDENT ZAMOŚCIA  to Dobro Narodowe i lepiej go zachować, dla pożytku publicznego! Zrozum, nie chodzi o to, żeby w Polsce rządziła PARTIA, ale odpowiedni ludzie.

Koleś, a co Tobie przeszkadza na stanowisku prezydenta potomek założyciela miasta, który sam w sobie jest atrakcją turystyczną i przyciąga inwestorów? Nawet się ruszac nie musi, a ludzie sami lecą do niego, jak muchy do miodu. Facet znany i poważany, co wszystko może załatwić dla miasta i jeszcze mu się chce! Czemu tak bardzo chcesz go zamienić na kogoś nieznanego, kto będzie musiał pukać długo do każdych drzwi i siedem razy się przedstawiać, zanim się ktoś połapie, kim jest i wpuści go do przedpokoju? Zamienić na kogoś, komu to stanowisk... rozwiń

Avatar
Wiesiek / 29 lipca 2013 o 11:13
0

PO co ten cały NIK. Cha, cha. Może ten NIK palcem w bucie ( nie w sandałach) sobie poruchać. I tyle. POlski zamordyzm, nepotyzm w gminnym, powiatowym ( PSL jak i POprzednio), czy innym samorządowym wydaniu jest nie do ruszenia. Wy z NIK-u musicie być  jak ten ślepy koń. Mówię wam ten koń  nie jest ślepy i tą przeszkodę z gminnych układów rozwali bez problemu. Koń rozpędza się, wali w śitwę i pada jak długi. A nie mówiłem,że jest ślepy. Może i ślepy ale jaki odważny. NIK-u odwagi wam nie brakuje.

Zobacz wszystkie komentarze 6

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r. 0 0

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele
galeria

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele 26 8

Z jednej strony mobilizacja do uczestnictwa w pikiecie i referendum strajkowym, z drugiej oskarżenia o działanie „godzące w dobre imię spółki”. Związki zawodowe w puławskich Azotach już dawno nie były ze sobą tak skłócone.

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie?
Alarm 24

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie? 9 2

Setki rejsów zostały odwołane z powodu strajku pilotów linii Ryanair. Chodzi także o loty z Polski i do Polski. Pechowi pasażerowie mają prawo do odszkodowania od linii lotniczych. Pieniędzy można żądać także wtedy, gdy lot opóźni się o co najmniej dwie godziny.

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje 24 1

Z powodu wysokiego stanu Wisły nie działa przeprawa promowa z Kazimierza Dolnego do Janowca.

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze
Zdjęcia
galeria

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze 150 17

Na samochody dla misjonarzy zbierano w niedzielę pieniądze w lubelskich kościołach, a obok nich można było poświęcić swój pojazd. Tak zaczął się 18. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa.

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo]
film

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo] 408 16

W związku z pożarami lasów w środkowej części Szwecji, polski rząd podjął decyzję o udzieleniu wsparcia. W sobotę ze Świnoujścia wyruszyła grupa prawie 140 strażaków, którzy mają pomóc szwedzkim ratownikom. Do Szwecji pojechał również 44 wozy ratowniczo-gaśnicze.

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin
27 lipca 2018, 19:00

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin 3 0

Co Gdzie Kiedy. Radio Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) zaprasza na koncert formacji Cheap Tobacco. Wydarzenie odbędzie się 27 lipca o godz. 19.

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia]
galeria

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia] 7 1

Po lubelskich dzielnicach krąży już Cyrk Podwórkowy, który co roku jest oznaką zbliżającego się Carnavalu Sztukmistrzów.

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper
galeria

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper 28 11

Nie jedna, a dwie firmy zbudują razem pierwszą w Chełmie dużą galerię handlową. Prace budowlane mają się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze
27 lipca 2018, 20:00

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. 27 lipca o godz. 20 w klubie Plener (Park Ludowy) wystąpi popularny raper i wokalista Ten Typ Mes. Artysta rozkręci soundsystemową imprezę z udziałem producenta Stasiaka oraz DJ'ów Black Belta Grega i Raz Dwa.

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy
galeria
film

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy 9 4

W piątek zakończyły się wojewódzkie eliminacje do XVIII finału Kynologicznych Mistrzostw Policji Sułkowice 2018. Zwyciężył pies IBAR i jego przewodnik st. sierż. Artur Lipski z KMP w Zamościu.

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada
film

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada 0 3

Poseł Nowoczesnej Piotr Misiło zapowiada złożenie zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez policję podczas piątkowej demonstracji przed Sejmem.

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach
galeria

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach 23 6

W niedzielę minęły 74 lata od ostatecznej likwidacji niemieckiego obozu koncentracyjnego Majdanek, który działał przez blisko trzy lata.

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury
25 lipca 2018, 21:00

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury 3 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami ostatnie lipcowe spotkanie w ramach cyklu Miasto movie analogowo w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a). W środę, 25 lipca o godz. 21 w tamtejszej Próbie Cafe wyświetlony zostanie kultowy Terminator.

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie 0 0

Zawodniczka AZS UMCS Lublin Paulina Guba bez najmniejszych problemów wywalczyła złoty medal w pchnięciu kulą. Lubelska zawodniczka uzyskała rezultat 18.82 i nad drugą w klasyfikacji zawodniczką miała blisko dwa metry

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!