Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

29 czerwca 2010 r.
11:43
Edytuj ten wpis

Lekarzowi grozi 10 lat więzienia. Za łapówki

Autor: Zdjęcie autora (lew)
0 7 A A

Do 10 lat pozbawienia wolności grozi chirurgowi z Hrubieszowa za przyjmowanie korzyści majątkowych. Akt oskarżenia trafił dziś do miejscowego sądu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Śledczy oskarżyli Stanisława D. o przyjęcie 8 łapówek w kwocie od 100 do 700 złotych od pacjentów lub ich rodzin. Do przyjęcia korzyści majątkowych doszło w latach 1997–2006, gdy oskarżony był ordynatorem oddziału chirurgii w hrubieszowskim szpitalu.

W kwietniu za przyjmowanie łapówek Sąd Okręgowy w Zamościu skazał już prawomocnie chirurga na 2 lata pozbawienia wolności w zawieszeniu na 5 lat i 10 tys. złotych grzywny. Dodatkowo Stanisławowi D. zakazano zajmowanie stanowiska ordynatora przez 6 lat.

Przed hrubieszowskim sądem lekarz odpowiada dodatkowo za błąd w sztuce lekarskiej.

Oskarżony nie przyznaje się do winy.

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Luceq / 2 lipca 2010 o 08:40
0
student napisał:
lekarz ma obowiązek leczyć każdego chorego a tym bardziej ciężko chorego. Ale durni ludzie myślą że jak nie dadzą kasy to lekarz nie wyleczy. Nie chcesz dawać to nie dawaj a lekarz i tak bedzie sie zajmował pacjentem to jego praca. To tak jakbys dawał łapówkę w sklepie żeby Ci sprzedali towar za który i tak musisz zapłacic, no paranoja jakaś


no tak student, teorię to masz opanowaną, ale mało wiesz o życiu... oczywiście, że to jego praca, i że ma obowiązek (najczęściej w doopie), prędzej czy później zetkniesz się z tym burdlem i mocno się zdziwisz... no chyba, że masz dobrze w tym "biznesie" usadowionych kolegów to dasz radę.
Życzę zdrowia


no tak student, teorię to masz opanowaną, ale mało wiesz o życiu... oczywiście, że to jego praca, i że ma obowiązek (najczęściej w doopie), prędzej czy później zetkniesz się z tym burdlem i mocno się zdziwisz... no chyba, że masz dobrze w tym "biznesie" usadowionych kolegów to dasz radę.
Życzę zdrowia rozwiń
Avatar
ojciec / 2 lipca 2010 o 00:29
0
Mam pytanie, jakbyście się zachowali gdybyście się zgłosili na oddział chirurgi dzięcięcej z półtora tygodniową córka i lekarz (ordynator) zdecydowałby o przeprowadzeniu zabiegu pod znieczuleniem ogólnym, przed którym nie możliwe jest karmienie dziecka.
Lekarz o którym piszę przyjął moją córkę o godz 11, na oddział została przyjęta o godz 12.
Pielegniarki na odziale zaproponowały mojej żonie która była dopiero po cesarce że jak chce zostać musi przenieść sobie kozetkę.
Lekarz nie zważając na płacz głodnego dziecka, przeciągał wykonanie zabiegu, a co więcej po południu położył się spać co zauważyła moja żona pukając do gabinetu ordynatora. Przeciągając taką sytuację do godz 19 ordynator szpitala wojewódzkiego nr 2 w rzeszowie oddał sprawę swojemu koledze który wykonał zabieg na znieczuleniu miejscowym
Napiszcie co byście zrobili, jak nawet ordynator oddziału przeciąga sprawę, nie zważając na płacz prawie noworodka, żeby złamać rodziców i zmusić ich do dania łapówki
Mam pytanie, jakbyście się zachowali gdybyście się zgłosili na oddział chirurgi dzięcięcej z półtora tygodniową córka i lekarz (ordynator) zdecydowałby o przeprowadzeniu zabiegu pod znieczuleniem ogólnym, przed którym nie możliwe jest karmienie dziecka.
Lekarz o którym piszę przyjął moją córkę o godz 11, na oddział została przyjęta o godz 12.
Pielegniarki na odziale zaproponowały mojej żonie która była dopiero po cesarce że jak chce zostać musi przenieść sobie kozetkę.
Lekarz nie zważając na płacz głodnego dziecka, przeciąg... rozwiń
Avatar
student / 29 czerwca 2010 o 17:21
0
lekarz ma obowiązek leczyć każdego chorego a tym bardziej ciężko chorego. Ale durni ludzie myślą że jak nie dadzą kasy to lekarz nie wyleczy. Nie chcesz dawać to nie dawaj a lekarz i tak bedzie sie zajmował pacjentem to jego praca. To tak jakbys dawał łapówkę w sklepie żeby Ci sprzedali towar za który i tak musisz zapłacic, no paranoja jakaś
Avatar
~kkk~ / 29 czerwca 2010 o 16:04
0
no tak pacjentom nagrody za dawanie łapówek ot pomysł chylę czoło mądralo
Avatar
Gość / 29 czerwca 2010 o 15:19
0
a pamietacie ukaranego kilka lat temu przez sąd w Hrubieszowie pacjenta którego oskarżono o pomówienie wziecia łapówki przez lekarza
Avatar
pppp / 29 czerwca 2010 o 15:11
0
student napisał:
a pacjentom nie grożą kary za dawanie łapówek...?? gdyby ludzie nie dawali lekarze by nie brali.


Jak będziesz miał kogoś z rodziny w stanie ciężkiej choroby to zrozumiesz dlaczego daje sie lekarzom łapówki,zrozumiesz dlaczego najpierw idzie sie prywatnie a nie od razu do przychodni specjalistycznej czy szpitala. Lekarz pracujący w prywatnej placówce i państwowej to łapówkarz.Według mnie ten co daje łapówkę i to udowodni powinien dostać od biorącego 10 razy tyle a od państwa nagrodę ,że wyeliminował złodzieja.I to by było sprawiedliwe.


Jak będziesz miał kogoś z rodziny w stanie ciężkiej choroby to zrozumiesz dlaczego daje sie lekarzom łapówki,zrozumiesz dlaczego najpierw idzie sie prywatnie a nie od razu do przychodni specjalistycznej czy szpitala. Lekarz pracujący w prywatnej placówce i państwowej to łapówkarz.Według mnie ten co daje łapówkę i to udowodni powinien dostać od biorącego 10 razy tyle a od państwa nagrodę ,że wyeliminował złodzieja.I to by było sprawiedliwe. rozwiń
Avatar
student / 29 czerwca 2010 o 12:43
0
a pacjentom nie grożą kary za dawanie łapówek...?? gdyby ludzie nie dawali lekarze by nie brali. A jak lekarz nie chce czegoś zrobić bez łapówki to do sądu z nim to jego zasr.... obowiązek pomagać chorym ludziom!
Avatar
Luceq / 2 lipca 2010 o 08:40
0
student napisał:
lekarz ma obowiązek leczyć każdego chorego a tym bardziej ciężko chorego. Ale durni ludzie myślą że jak nie dadzą kasy to lekarz nie wyleczy. Nie chcesz dawać to nie dawaj a lekarz i tak bedzie sie zajmował pacjentem to jego praca. To tak jakbys dawał łapówkę w sklepie żeby Ci sprzedali towar za który i tak musisz zapłacic, no paranoja jakaś


no tak student, teorię to masz opanowaną, ale mało wiesz o życiu... oczywiście, że to jego praca, i że ma obowiązek (najczęściej w doopie), prędzej czy później zetkniesz się z tym burdlem i mocno się zdziwisz... no chyba, że masz dobrze w tym "biznesie" usadowionych kolegów to dasz radę.
Życzę zdrowia


no tak student, teorię to masz opanowaną, ale mało wiesz o życiu... oczywiście, że to jego praca, i że ma obowiązek (najczęściej w doopie), prędzej czy później zetkniesz się z tym burdlem i mocno się zdziwisz... no chyba, że masz dobrze w tym "biznesie" usadowionych kolegów to dasz radę.
Życzę zdrowia rozwiń
Avatar
ojciec / 2 lipca 2010 o 00:29
0
Mam pytanie, jakbyście się zachowali gdybyście się zgłosili na oddział chirurgi dzięcięcej z półtora tygodniową córka i lekarz (ordynator) zdecydowałby o przeprowadzeniu zabiegu pod znieczuleniem ogólnym, przed którym nie możliwe jest karmienie dziecka.
Lekarz o którym piszę przyjął moją córkę o godz 11, na oddział została przyjęta o godz 12.
Pielegniarki na odziale zaproponowały mojej żonie która była dopiero po cesarce że jak chce zostać musi przenieść sobie kozetkę.
Lekarz nie zważając na płacz głodnego dziecka, przeciągał wykonanie zabiegu, a co więcej po południu położył się spać co zauważyła moja żona pukając do gabinetu ordynatora. Przeciągając taką sytuację do godz 19 ordynator szpitala wojewódzkiego nr 2 w rzeszowie oddał sprawę swojemu koledze który wykonał zabieg na znieczuleniu miejscowym
Napiszcie co byście zrobili, jak nawet ordynator oddziału przeciąga sprawę, nie zważając na płacz prawie noworodka, żeby złamać rodziców i zmusić ich do dania łapówki
Mam pytanie, jakbyście się zachowali gdybyście się zgłosili na oddział chirurgi dzięcięcej z półtora tygodniową córka i lekarz (ordynator) zdecydowałby o przeprowadzeniu zabiegu pod znieczuleniem ogólnym, przed którym nie możliwe jest karmienie dziecka.
Lekarz o którym piszę przyjął moją córkę o godz 11, na oddział została przyjęta o godz 12.
Pielegniarki na odziale zaproponowały mojej żonie która była dopiero po cesarce że jak chce zostać musi przenieść sobie kozetkę.
Lekarz nie zważając na płacz głodnego dziecka, przeciąg... rozwiń
Avatar
student / 29 czerwca 2010 o 17:21
0
lekarz ma obowiązek leczyć każdego chorego a tym bardziej ciężko chorego. Ale durni ludzie myślą że jak nie dadzą kasy to lekarz nie wyleczy. Nie chcesz dawać to nie dawaj a lekarz i tak bedzie sie zajmował pacjentem to jego praca. To tak jakbys dawał łapówkę w sklepie żeby Ci sprzedali towar za który i tak musisz zapłacic, no paranoja jakaś
Avatar
~kkk~ / 29 czerwca 2010 o 16:04
0
no tak pacjentom nagrody za dawanie łapówek ot pomysł chylę czoło mądralo
Avatar
Gość / 29 czerwca 2010 o 15:19
0
a pamietacie ukaranego kilka lat temu przez sąd w Hrubieszowie pacjenta którego oskarżono o pomówienie wziecia łapówki przez lekarza
Avatar
pppp / 29 czerwca 2010 o 15:11
0
student napisał:
a pacjentom nie grożą kary za dawanie łapówek...?? gdyby ludzie nie dawali lekarze by nie brali.


Jak będziesz miał kogoś z rodziny w stanie ciężkiej choroby to zrozumiesz dlaczego daje sie lekarzom łapówki,zrozumiesz dlaczego najpierw idzie sie prywatnie a nie od razu do przychodni specjalistycznej czy szpitala. Lekarz pracujący w prywatnej placówce i państwowej to łapówkarz.Według mnie ten co daje łapówkę i to udowodni powinien dostać od biorącego 10 razy tyle a od państwa nagrodę ,że wyeliminował złodzieja.I to by było sprawiedliwe.


Jak będziesz miał kogoś z rodziny w stanie ciężkiej choroby to zrozumiesz dlaczego daje sie lekarzom łapówki,zrozumiesz dlaczego najpierw idzie sie prywatnie a nie od razu do przychodni specjalistycznej czy szpitala. Lekarz pracujący w prywatnej placówce i państwowej to łapówkarz.Według mnie ten co daje łapówkę i to udowodni powinien dostać od biorącego 10 razy tyle a od państwa nagrodę ,że wyeliminował złodzieja.I to by było sprawiedliwe. rozwiń
Avatar
student / 29 czerwca 2010 o 12:43
0
a pacjentom nie grożą kary za dawanie łapówek...?? gdyby ludzie nie dawali lekarze by nie brali. A jak lekarz nie chce czegoś zrobić bez łapówki to do sądu z nim to jego zasr.... obowiązek pomagać chorym ludziom!
Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pracownicy Aldika grożą strajkiem. Rozmowy ostatniej szansy

Pracownicy Aldika grożą strajkiem. Rozmowy ostatniej szansy 0 0

30 lipca przedstawiciele komisji zakładowej NSZZ Solidarność spotkają się z przedstawicielami sieci Aldik. Będą rozmawiać o podwyżkach. Jeśli nie usłyszą konkretów, nie wykluczają rozpoczęcia strajku.

Sprzedaż mieszkań zaczyna zwalniać

Sprzedaż mieszkań zaczyna zwalniać 0 1

W drugim kwartale tego roku Polacy kupili mniej nowych mieszkań niż rok wcześniej. W statystykach GUS widać pierwsze symptomy spadku aktywności deweloperów – oceniają eksperci. Liczba nowych pozwoleń na budowę rośnie, ale wolniej niż kiedyś.

Koncert w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku
22 lipca 2018, 17:00

Koncert w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku 1 0

Co Gdzie Kiedy. Trwa Festiwal Fresków w Lublinie. W najbliższą niedzielę, 22 lipca o godz. 17 w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku odbędzie się koncert Szymona Krzemiania i Grzegorza Siedlaczka.

Jej mąż miotał się z bólu, ale nie chcieli go przyjąć do szpitala. Zmarł kilka dni później

Jej mąż miotał się z bólu, ale nie chcieli go przyjąć do szpitala. Zmarł kilka dni później 15 3

Ostry ból głowy, 40-stopniowa gorączka, wymioty. – Stan męża się pogarszał, dosłownie miotał się z bólu, a ja byłam bezsilna – opowiada Katarzyna Gnaś. Mimo to, 26-latek nie został przyjęty do szpitala w Poniatowej. Kilka dni później zmarł

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 lipca 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 lipca 2018 roku 0 0

Legia – Cork City 3:0. Pewny awans mistrzów Polski

Legia – Cork City 3:0. Pewny awans mistrzów Polski 6 0

W rewanżowym meczu I rundy eliminacji do Ligi Mistrzów zespół z Warszawy pokonał na swoim stadionie niżej notowanego rywala z Irlandii i awansował do dalszej fazy rozgrywek

Ponad miesiąc temu zmienili ruch na rondzie. Kolejna stłuczka

Ponad miesiąc temu zmienili ruch na rondzie. Kolejna stłuczka 3 1

Kolejna stłuczka na rondzie Wyszyńskiego w Zamościu. Od 6 czerwca obowiązuje tu ruch okrężny a kierowcy nadal mają problemy

Miasto poszło na rękę dłużnikom z mieszkań komunalnych. Odzyskało ponad 900 tys. zł

Miasto poszło na rękę dłużnikom z mieszkań komunalnych. Odzyskało ponad 900 tys. zł 7 4

Ponad 900 tys. zł udało się odzyskać miastu od zadłużonych najemców mieszkań komunalnych, którzy zgłosili się do programu dającego im szansę na umorzenie do 70 proc. zaległości. Z takiej możliwości skorzystała prawie co siódma z uprawnionych osób. Jak dużych długów mogą się pozbyć?

"Burmistrzu przestrzegaj prawa!". Pani Maria będzie pikietować codziennie

"Burmistrzu przestrzegaj prawa!". Pani Maria będzie pikietować codziennie 2 3

Maria Kosidło z Radzynia Podlaskiego zaczęła we wtorek pikietę pod Urzędem Miasta. W toczącym się od dwóch lat sporze chodzi o mieszkanie komunalne. Kobieta zarzuca urzędnikom, że bezprawnie rozwiązali z nią umowę i zajęli lokum

Rolnicy protestowali, zablokowali weterynarzy. "Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła!"
film

Rolnicy protestowali, zablokowali weterynarzy. "Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła!" 36 26

Hodowcy świń z okolic Parczewa zablokowali samochód lekarzy weterynarii, którzy zamierzali przeprowadzić ubój zwierząt zagrożonych afrykańskim pomorem świń. – Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła – nie ukrywa przewodniczący rolniczego stowarzyszenia, który przyjechał wesprzeć okolicznych mieszkańców