Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

28 lutego 2010 r.
18:34
Edytuj ten wpis

Mój syn się nie powiesił. Zabili go

0 8 A A

Po prawie 9 latach przyszedł do niej świadek: pani syna załatwili wtedy naćpani koledzy. Śledczy sprawdzają ten trop, w poniedziałęk mają przesłuchać autora tych informacji.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Mężczyzna, który mi to opowiedział, mieszka na tym samym osiedlu, co ja – mówi Irena Chudyga z Zamościa. – Dowiedziałam się od niego, że mój syn umierał w męczarniach – ociera łzy 54-letnia kobieta.

– On to wszystko widział. Przyszedł do mnie po latach, bo pewnie zaczęło go dręczyć sumienie.
W lipcu 2001 r. 24-letni wówczas syn pani Ireny wyszedł po południu z domu do sklepu. Półtorej godziny później znaleziono jego zwłoki na pobliskim skwerku, który miejscowi nazywają sadkiem.
Prokuratura uznała, że było to samobójstwo. – Przyczyną zgonu było powieszenie. Nie było śladów medycznych, wskazujących na działanie osób trzecich – wyjaśnia Romuald Sitarz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Zamościu, która umorzyła śledztwo.

Pani Irena zapamiętała co innego. – Syn miał nogę popękaną w drobny mak, zdartą skórę na brodzie i czole, a także ranę na głowie – zapewnia. – Nikt mnie nie chciał wysłuchać. 9 lat nie dawało mi to spokoju. Zgodzę się na ekshumację, byle tylko wyjaśnić przyczyny śmierci mojego dziecka.

Irena Chudyga zapisała nazwiska i pseudonimy 10 osób, które miały maczać palce w zabójstwie; kluczową rolę miało odgrywać trzech mężczyzn. Usłyszała je od świadka. Gdy ponownie pojawił się w jej mieszkaniu, postanowiła zarejestrować jego zeznania.

Dotarliśmy do zapisu jej rozmowy ze świadkiem. Na nagraniu słychać, że jej rozmówca obawia się powiedzieć wszystkiego. Sprawia wrażenie, jakby obawiał się zemsty.

Kobieta twierdzi, że na osiedlu panuje zmowa milczenia. – Zaczęłam dostawać głuche telefony, obawiam się wychodzić z domu.

Nasza rozmówczyni przekazała nagranie prokuraturze. Twierdzi, że śledczy nie robią nic, by wyjaśnić okoliczności śmierci jej dziecka.

– Sprawdzamy, czy są nowe okoliczności, z powodu których można podjąć na nowo umorzone postępowanie – mówi Romuald Sitarz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Zamościu.
Pani Irena kwestionuje także wyniki sekcji zwłok syna sprzed lat. – Wiem, że przed śmiercią jeden z napastników pod wpływem narkotyków przejechał motorem po nodze mojego dziecka. Potem go powiesili – płacze nasza rozmówczyni.

Co na to prokuratura? Romuald Sitarz zapowiada, że w poniedziałek zapozna się jeszcze raz z wynikami sekcji przeprowadzonej po śmierci syna pani Ireny.

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ElRoy / 1 marca 2010 o 14:24
0
a ktos wie, na jakim to osiedlu było ?
Avatar
bil / 1 marca 2010 o 12:34
0
Gość napisał:
Nie policjant a biegły z zakresu medycyny sądowej opisuje zwłoki a obrażeń wewnętrznych na zdjeciach się nie zobaczy.

Te uczony - biegłego z zakresu medycyny sadowej to zobaczysz na miejscu zabójstwa lub w czasie sekcji /niema go na każdym zgonie /Na miejscu zgonów - " prawidłowo wykonujący swe zadania" - wykonuje przeszkolony technik kryminalistyki który wie jak wygląda bruzda wisielcza , otarcia naskórka czy uszkodzenia zewnętrzne ciała
/ nawet przyżyciowe/.Ma on obejrzeć zwłoki , sfotografować je i ich ewentualne obrażenia a dochodzeniowiec to wszystko opisac, Prokurator decyduje co dalej ze zwłokami. Owszem na sekcji będzie obrażenia /zewnętrzne i wewnętrzne /opisywał biegły a technik ewentualnie je fotografował.
Praca przy zgonach jest trudna , wymaga odpowiedniej wiedzy i predyspozycji psychicznych.

Te uczony - biegłego z zakresu medycyny sadowej to zobaczysz na miejscu zabójstwa lub w czasie sekcji /niema go na każdym zgonie /Na miejscu zgonów - " prawidłowo wykonujący swe zadania" - wykonuje przeszkolony technik kryminalistyki który wie jak wygląda bruzda wisielcza , otarcia naskórka czy uszkodzenia zewnętrzne ciała
/ nawet przyżyciowe/.Ma on obejrzeć zwłoki , sfotografować je i ich ewentualne obrażenia a dochodzeniowiec to wszystko opisac, Prokurator decyduje co dalej ze zwłokami. Owszem na sekcj... rozwiń
Avatar
kanty / 1 marca 2010 o 11:20
0
bil napisał:
No przecież na miejscu musieli opisac zwłoki, jak były jakieś obrażenia powinny by na zdjęciach z resztą zdjęcia robił jakiś policjanty za co bierze nie małą kasę ,więc o co tu chodzi.

Jesteś taki naiwny i myślisz,że Temida zawsze chodzi z zawiązanymi oczami ? Każdy z nas może wymienić co najmniej kilka przykładów,że tak nie jest.....a ty gdzie się uchowałeś(aś).(spawy:Jaroszewiczów,Papały,Olewników-to głośne ,a ile jest takich lokalnych ?).Wprawdzie dzisiaj nie można skazać człowieka na KS ale zobacz ile ludzi rocznie ginie bez śladu i szuka ich co najwyżej ITAKA-co się z tymi ludźmi dzieje ?

Jesteś taki naiwny i myślisz,że Temida zawsze chodzi z zawiązanymi oczami ? Każdy z nas może wymienić co najmniej kilka przykładów,że tak nie jest.....a ty gdzie się uchowałeś(aś).(spawy:Jaroszewiczów,Papały,Olewników-to głośne ,a ile jest takich lokalnych ?).Wprawdzie dzisiaj nie można skazać człowieka na KS ale zobacz ile ludzi rocznie ginie bez śladu i szuka ich co najwyżej ITAKA-co się z tymi ludźmi dzieje ? rozwiń
Avatar
KK / 1 marca 2010 o 11:14
0
TAK JEJ POMOŻE POLICJA I PROKURATURA JAK OLEWNIKOM
Avatar
Gość / 1 marca 2010 o 11:07
0
bil napisał:
No przecież na miejscu musieli opisac zwłoki, jak były jakieś obrażenia powinny by na zdjęciach z resztą zdjęcia robił jakiś policjanty za co bierze nie małą kasę ,więc o co tu chodzi.



Nie policjant a biegły z zakresu medycyny sądowej opisuje zwłoki a obrażeń wewnętrznych na zdjeciach się nie zobaczy.
Avatar
kanty / 1 marca 2010 o 11:06
0
Chciał Ziobro te towrzystwa z czasów Brestygierowej i S.Michnika rozpędzić ,to oni popędzili jego.Wyborcy nie szanujecie powagi głosu jaki dała wam demokracja a potem skomlicie.Dalej mówcie ,że Rydzyk jest be ....a Kwaśniewski cacy,dalej zachwycajcie się jego elokwencją nie bacząc na zachowania.Zło to nie kasza manna ,ono z nieba nie spada,ono się rodzi w mrocznych zakamarkach aby nas niespodziewanie dopaść.
Avatar
bil / 1 marca 2010 o 10:39
0
No przecież na miejscu musieli opisac zwłoki, jak były jakieś obrażenia powinny by na zdjęciach z resztą zdjęcia robił jakiś policjanty za co bierze nie małą kasę ,więc o co tu chodzi.
Avatar
klik / 1 marca 2010 o 09:10
0
I co, nikt jeszcze nie napisał, że dość już rozgrzebywania sprawy Olewnika i że organa są cacy ...??
Avatar
ElRoy / 1 marca 2010 o 14:24
0
a ktos wie, na jakim to osiedlu było ?
Avatar
bil / 1 marca 2010 o 12:34
0
Gość napisał:
Nie policjant a biegły z zakresu medycyny sądowej opisuje zwłoki a obrażeń wewnętrznych na zdjeciach się nie zobaczy.

Te uczony - biegłego z zakresu medycyny sadowej to zobaczysz na miejscu zabójstwa lub w czasie sekcji /niema go na każdym zgonie /Na miejscu zgonów - " prawidłowo wykonujący swe zadania" - wykonuje przeszkolony technik kryminalistyki który wie jak wygląda bruzda wisielcza , otarcia naskórka czy uszkodzenia zewnętrzne ciała
/ nawet przyżyciowe/.Ma on obejrzeć zwłoki , sfotografować je i ich ewentualne obrażenia a dochodzeniowiec to wszystko opisac, Prokurator decyduje co dalej ze zwłokami. Owszem na sekcji będzie obrażenia /zewnętrzne i wewnętrzne /opisywał biegły a technik ewentualnie je fotografował.
Praca przy zgonach jest trudna , wymaga odpowiedniej wiedzy i predyspozycji psychicznych.

Te uczony - biegłego z zakresu medycyny sadowej to zobaczysz na miejscu zabójstwa lub w czasie sekcji /niema go na każdym zgonie /Na miejscu zgonów - " prawidłowo wykonujący swe zadania" - wykonuje przeszkolony technik kryminalistyki który wie jak wygląda bruzda wisielcza , otarcia naskórka czy uszkodzenia zewnętrzne ciała
/ nawet przyżyciowe/.Ma on obejrzeć zwłoki , sfotografować je i ich ewentualne obrażenia a dochodzeniowiec to wszystko opisac, Prokurator decyduje co dalej ze zwłokami. Owszem na sekcj... rozwiń
Avatar
kanty / 1 marca 2010 o 11:20
0
bil napisał:
No przecież na miejscu musieli opisac zwłoki, jak były jakieś obrażenia powinny by na zdjęciach z resztą zdjęcia robił jakiś policjanty za co bierze nie małą kasę ,więc o co tu chodzi.

Jesteś taki naiwny i myślisz,że Temida zawsze chodzi z zawiązanymi oczami ? Każdy z nas może wymienić co najmniej kilka przykładów,że tak nie jest.....a ty gdzie się uchowałeś(aś).(spawy:Jaroszewiczów,Papały,Olewników-to głośne ,a ile jest takich lokalnych ?).Wprawdzie dzisiaj nie można skazać człowieka na KS ale zobacz ile ludzi rocznie ginie bez śladu i szuka ich co najwyżej ITAKA-co się z tymi ludźmi dzieje ?

Jesteś taki naiwny i myślisz,że Temida zawsze chodzi z zawiązanymi oczami ? Każdy z nas może wymienić co najmniej kilka przykładów,że tak nie jest.....a ty gdzie się uchowałeś(aś).(spawy:Jaroszewiczów,Papały,Olewników-to głośne ,a ile jest takich lokalnych ?).Wprawdzie dzisiaj nie można skazać człowieka na KS ale zobacz ile ludzi rocznie ginie bez śladu i szuka ich co najwyżej ITAKA-co się z tymi ludźmi dzieje ? rozwiń
Avatar
KK / 1 marca 2010 o 11:14
0
TAK JEJ POMOŻE POLICJA I PROKURATURA JAK OLEWNIKOM
Avatar
Gość / 1 marca 2010 o 11:07
0
bil napisał:
No przecież na miejscu musieli opisac zwłoki, jak były jakieś obrażenia powinny by na zdjęciach z resztą zdjęcia robił jakiś policjanty za co bierze nie małą kasę ,więc o co tu chodzi.



Nie policjant a biegły z zakresu medycyny sądowej opisuje zwłoki a obrażeń wewnętrznych na zdjeciach się nie zobaczy.
Avatar
kanty / 1 marca 2010 o 11:06
0
Chciał Ziobro te towrzystwa z czasów Brestygierowej i S.Michnika rozpędzić ,to oni popędzili jego.Wyborcy nie szanujecie powagi głosu jaki dała wam demokracja a potem skomlicie.Dalej mówcie ,że Rydzyk jest be ....a Kwaśniewski cacy,dalej zachwycajcie się jego elokwencją nie bacząc na zachowania.Zło to nie kasza manna ,ono z nieba nie spada,ono się rodzi w mrocznych zakamarkach aby nas niespodziewanie dopaść.
Avatar
bil / 1 marca 2010 o 10:39
0
No przecież na miejscu musieli opisac zwłoki, jak były jakieś obrażenia powinny by na zdjęciach z resztą zdjęcia robił jakiś policjanty za co bierze nie małą kasę ,więc o co tu chodzi.
Avatar
klik / 1 marca 2010 o 09:10
0
I co, nikt jeszcze nie napisał, że dość już rozgrzebywania sprawy Olewnika i że organa są cacy ...??
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego 0 0

W poniedziałek zacznie się kolejny etap przebudowy sieci gazowej w rejonie powstającej drogi, która pobiegnie od Kunickiego do Wrotkowskiej.

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim
Wideo, zdjęcia
galeria
film

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim 260 18

Przy dźwiękach syren i okrzykach wściekłych rolników przemawiał w niedzielę w Kraśniku premier Mateusz Morawiecki. Uroczystość odsłonięcia pomnika smoleńskiego zamieniła się w antyrządowy protest przeciwko niskim cenom malin, agrestu, porzeczek i wiśni.

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018!
film

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018! 2 0

MUNDIAL 2018 Trójkolorowi wygrali w finale z Chorwacją 4:2 po kapitalnym spotkaniu na moskiewskich Łużnikach i zdobyli drugi w historii Puchar Świata. To ogromny sukces dla selekcjonera Didiera Deschampsa, który zdobył to trofeum zarówno jako piłkarz jak i trener

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków 6 0

Lubelscy policjanci szukają świadków dwóch wypadków drogowych, do których doszło na początku lipca.

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika
film

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika 6 4

Co znajdowało się na niewielkim wzgórzu zalanym podczas budowy Zalewu Zemborzyckiego?

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery 3 0

W piątkowe południe dyżurny łukowskiej komendy policji otrzymał telefoniczną informację o młodym mężczyźnie, którego zachowanie wskazywało, że chce ukraść rower. Zawiadamiający opisując jego wygląd, informował dyżurnego o trasie ucieczki młodzieńca.

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje 16 2

Rozpoczęła się przebudowa drogi Krężnica Jara - Strzeszkowice w powiecie lubelskim. To jedna z dwóch inwestycji, realizowanych przez samorząd powiatowy w ramach megaprojektu drogowego, w którym biorą udział także pozostałe powiaty ziemskie województwa lubelskiego.

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program]
16 lipca 2018, 17:30

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program] 2 0

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek w podróż po Lubelszczyźnie wyrusza Festiwal "Śladami Singera". W tym roku artyści zawitają do 12 miast i miejscowości. – Chcemy bawić, zachwycać, ale też skłaniać do refleksji – mówią organizatorzy. Słowo-klucz to pamięć lokalna.

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]
film

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO] 6 3

W ostatnim meczu mistrzostw świata w Rosji Francja gra na Łużnikach z Moskwie z Chorwacją. Czy powtórzy wynik sprzed 20 lat, czy po raz pierwszy złoto zdobędzie zespół z Bałkanów?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport? 0 1

Tradycyjnie już okres wakacyjny to czas wzmożonego ruchu w punktach paszportowych. Wiele osób dopiero tuż przed planowanym urlopem zdaje sobie sprawę, że ma nieważny paszport. Dlatego warto sprawdzić termin ważności naszego paszportu. Tylko w czerwcu br. wydano prawie 215 tys. nowych paszportów, a w całym pierwszym półroczu 2018 r. aż 977 tys. dokumentów.

Końskowola: Niechętnie obniżyli wynagrodzenie wójtowi

Końskowola: Niechętnie obniżyli wynagrodzenie wójtowi 4 2

Zgodnie z nowym prawem radni obniżyli wynagrodzenie wójta Końskowoli. Stanisław Gołębiowski od lipca będzie otrzymywał niecałe 10,2 tys. złotych, zamiast dotychczasowych 12,1 tys. złotych miesięcznie. To efekt nowych przepisów z ustawy o samorządach.

Piłki są takie same w ekstraklasie i III lidze. Rozmowa z Tomaszem Brzyskim, nowym piłkarzem Motoru Lublin

Piłki są takie same w ekstraklasie i III lidze. Rozmowa z Tomaszem Brzyskim, nowym piłkarzem Motoru Lublin 0 10

Rozmowa z Tomaszem Brzyskim, nowym piłkarzem Motoru Lublin.

Zaczynał 30 lat temu od małego warsztatu. Jaki ma przepis na sukces w biznesie?
Złota Setka

Zaczynał 30 lat temu od małego warsztatu. Jaki ma przepis na sukces w biznesie? 51 3

Stanisław Krzaczek na rynku działa już od ponad 30 lat. Jego piece można spotkać w domkach jednorodzinnych, kotłowniach bloków i zakładach przemysłowych w kraju i za granicą. Popyt na towar z Klikawy koło Puław nie spada. Firma rozszerza działalność i stawia nowe hale.

Lublin: Zaraz ruszy rozbudowa ulicy Balladyny

Lublin: Zaraz ruszy rozbudowa ulicy Balladyny 2 0

Od środy, 18 lipca, częściowo nieprzejezdna ma być ul. Balladyny. Zapowiedziała to firma, która na zlecenie władz miasta będzie rozbudowywać ulicę na całej długości, czyli od Zana aż do Wileńskiej.