Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

26 stycznia 2010 r.
11:24
Edytuj ten wpis

Na torach w Zamościu śnieżne zaspy zamiast pociągów

Autor: Zdjęcie autora (bn)
0 16 A A

Ruch na torach w Zamościu zupełnie zamarł. Pokrywa śniegu jest na nich coraz grubsza. Dróżnicy odśnieżają tylko okolice przejazdów drogowych.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Krzysztof Lewkowicz, zamojski radny miejski (PiS) jest tym zaniepokojony. Na ostatniej sesji domagał się interwencji w sprawie przywrócenia pociągów pasażerskich do Zamościa.

– Powoli wszyscy zaczynają się przyzwyczajać, że do Zamościa koleją nie można dojechać – denerwował się Lewkowicz na poniedziałkowej sesji Rady Miejskiej. – Tak nie można. Problem przecież się sam nie rozwiąże. Potrzebne są jakieś nowe apele czy petycje w tej sprawie.

– Ostatnio nawet ruch towarowy zamarł – dorzucił jeden z radnych. – Podobno pociąg towarowy przejeżdża przez Zamość tylko raz na cztery dni. To nie jest poważne. Po co nam w takim razie te torowiska?

Pociągi pasażerskie przestały docierać na Zamojszczyznę we wrześniu ub. roku. PKP Intercity tłumaczyło, że spółce się te przejazdy nie opłacały. To wywołało prawdziwą lawinę, protestów, petycji, błagań i skarg.

Spontanicznie zawiązała się m.in. Grupa Obrony Kolei. Jej członkowie (pochodzą głównie z Tomaszowa Lub). żądali od PKP Intercity "natychmiastowego” przywrócenia połączeń kolejowych.

Pisali w tej sprawie także m.in. do Rzecznika Praw Obywatelskich i Najwyższej Izby Kontroli. Do premiera Donalda Tuska specjalną petycję wystosował natomiast prezydent Zamościa oraz zamojscy radni. Do protestu przyłączyli się nawet kombatanci…

– I nie możemy nic zrobić – tłumaczył na sesji Marcin Zamoyski, prezydent Zamościa. – Nie dostaliśmy żadnej odpowiedzi w tej sprawie. Nasze starania po prostu nie odnoszą skutków.

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
aron / 7 lutego 2010 o 15:46
0
W XVII wieku nie było jeszcze kolei. A dziś golf w każdej zagrodzie, więc po co pociągi w Zamościu?
Avatar
v / 7 lutego 2010 o 15:40
0
[quote name='aron' date='7.02.2010, 14:02:47' post='230103']
pociągi pasażerskie na Zamojszczyźnie nie mają sensu ekonomicznego].

Odpowiem: niestety musimy poczekać na nastepny Zarząd Regionu. Bo ten jak widać i słychać przejął sie książkowymi zasadami liberalizmu z XVIII wieku. Z działań i wypowiedzi wynika bowiem, że kolej ma byc tylko w Lublinie, a może nawet tylko w Warszawie. No cóż mamy wiek XXI i jednak troszeczkę inaczej się patrzy na potrzeby ludności (500 tys.) niż w wieku XVII.
Trochę przykro, ale poczekamy tu na Zamojszczyźnie. Skoro Austriacy mogli zbudować u nas kolej 100 lat temu, to inny Zarząd to zrobi w XXI - gdy mamy taki skok technologiczny.
[quote name='aron' date='7.02.2010, 14:02:47' post='230103']
pociągi pasażerskie na Zamojszczyźnie nie mają sensu ekonomicznego].

Odpowiem: niestety musimy poczekać na nastepny Zarząd Regionu. Bo ten jak widać i słychać przejął sie książkowymi zasadami liberalizmu z XVIII wieku. Z działań i wypowiedzi wynika bowiem, że kolej ma byc tylko w Lublinie, a może nawet tylko w Warszawie. No cóż mamy wiek XXI i jednak troszeczkę inaczej się patrzy na potrzeby ludności (500 tys.) niż w wieku XVII.
Tro... rozwiń
Avatar
aron / 7 lutego 2010 o 14:19
0
poza tym dzięki likwidacji pociagów Zamość uniknął problemów ze spóźnieniami pociągów które miały miejsce w innych regionach kraju
Avatar
aron / 7 lutego 2010 o 14:02
0
pociągi pasażerskie na Zamojszczyźnie nie mają sensu ekonomicznego
zobaczcie
PITZ ułożył przykładowy rozkład jazdy szynobusów na Zamojszczyźnie
[url="http://skocz.pl/zamojszczyzna"]http://skocz.pl/zamojszczyzna[/url]
wyraźnie widać że przy takim czasie przejazdu i przy tak rzadkim kursowaniu ( bo linie są jednotorowe) pociągi nie mają szans wygrać z busami.
Avatar
jaga / 28 stycznia 2010 o 21:08
0
wiadomo ze Polak zawsze sobie poradzi mnie chodzi o fakt likwidacji pociagow z Zamościa w strone poludnia kraju.To jest paranoja zeby jechac ponad 100km do jakiegos miasta zeby szukać pociagu w dalsza drogę w Polskę.Ludzie nie mający samochodu wyjeżdżając rodzinnie z bagażami,turyści z rowerami to jest chore dla mnie. Roztocza pozbawia sie turystow ktorzy jeszcze niedawno przyjezdzali pociagami gdzie bylo miejsce na przewozenie rowerow.zawsze można komuś poradzic,że są busiki wspaniałe z kolanami pod brodą,że są autobusy do jakiejś miejscowości oddalonej od Zamościa około 100km i można sie przesiąśc ale trzeba samemu tego doświadczyć a jak autobus sie spóżni????pociąg nie poczeka i następny jest np.na nastepny dzień.
wiadomo ze Polak zawsze sobie poradzi mnie chodzi o fakt likwidacji pociagow z Zamościa w strone poludnia kraju.To jest paranoja zeby jechac ponad 100km do jakiegos miasta zeby szukać pociagu w dalsza drogę w Polskę.Ludzie nie mający samochodu wyjeżdżając rodzinnie z bagażami,turyści z rowerami to jest chore dla mnie. Roztocza pozbawia sie turystow ktorzy jeszcze niedawno przyjezdzali pociagami gdzie bylo miejsce na przewozenie rowerow.zawsze można komuś poradzic,że są busiki wspaniałe z kolanami pod brodą,że są autobusy do jakiejś miejscow... rozwiń
Avatar
bambosh / 28 stycznia 2010 o 10:26
0
A myślę,że aby dojechać do Krakowa,to łatwiej(krótsza trasa) by Ci było PKSem jechać z Zamościa do Jarosławia-a z Jarosławia jest już sporo pociągów"w Polskę".
Avatar
bambosh / 28 stycznia 2010 o 10:22
0
Na trasie Zamość-Lublin jest(była)duża strata czasu w podróży pociągiem,ponieważ pociąg jechał przez Zawadę i Rejowiec. Gdyby linia kolejowa szła mniej więcej równolegle do szosy(tak jak np.z Zamościa do Hrubieszowa lub z Przemyśla do Rzeszowa,Krakowa),to czas jazdy do Lublina pociągiem i autobusem byłby podobny.
Avatar
jaga / 27 stycznia 2010 o 20:53
0
zle mnie zrozumiałeś nie przez LUblin [pociagiem do Krakowa oczywiscie tylko Biłgoraj ,Tarnobrzeg,tą trasa co jeżdził pociag Hetman.Pisałam,że teraz dostać sie pociagiem do Krakowa to trzeba jechać do Lublina busem i dostać sie na dworzec PKP zakupić bilet i wsiaść do pociagu podobnie rzecz sie ma z Wrocławiem,Katowicami wogole z całą poludniową stroną Polski.Tory mysle ze w stronę poludniową sa dobre wiec nic nie stoi na przeszkodzie żeby nasze władze zaczęły w końcu myśleć o studentach ,ludziach starszych,turystach ,ze nie tylko jest starowka bo co z tej starowki jak nikt tu nie zaglądnie niedługo.
zle mnie zrozumiałeś nie przez LUblin [pociagiem do Krakowa oczywiscie tylko Biłgoraj ,Tarnobrzeg,tą trasa co jeżdził pociag Hetman.Pisałam,że teraz dostać sie pociagiem do Krakowa to trzeba jechać do Lublina busem i dostać sie na dworzec PKP zakupić bilet i wsiaść do pociagu podobnie rzecz sie ma z Wrocławiem,Katowicami wogole z całą poludniową stroną Polski.Tory mysle ze w stronę poludniową sa dobre wiec nic nie stoi na przeszkodzie żeby nasze władze zaczęły w końcu myśleć o studentach ,ludziach starszych,turystach ,ze nie tylko jest sta... rozwiń
Avatar
bambosh / 27 stycznia 2010 o 11:09
0
A czemu do Krakowa przez Lublin?-przecież można jakoś przez Biłgoraj i Rzeszów. No tak-przewieźć inwalidę na wózku w naszych Polskich PKP to niemalże cud! -no chyba że są to już te nowoczesne wagony/składy-ale MY to nie jesteśmy TEN region Polski... :-( A z rowerem to miałem"mega-fuksa",bo w maju(i paru sąsiednich miesiącach)kursowała"Solina" z wagonem dla rowerów-więc mój"yednoślad"ładnie sobie podróżował z Bełżca do Lublina :-D Mnie się jednak wydaje,że prezydent Zamościa wybitnie olewa problem kolei w Zamościu. Proponuję też obejrzeć na You Tube" Uwięzieni w Zamościu".
A czemu do Krakowa przez Lublin?-przecież można jakoś przez Biłgoraj i Rzeszów. No tak-przewieźć inwalidę na wózku w naszych Polskich PKP to niemalże cud! -no chyba że są to już te nowoczesne wagony/składy-ale MY to nie jesteśmy TEN region Polski... :-( A z rowerem to miałem"mega-fuksa",bo w maju(i paru sąsiednich miesiącach)kursowała"Solina" z wagonem dla rowerów-więc mój"yednoślad"ładnie sobie podróżował z Bełżca do Lublina :-D Mnie się jednak wydaje,że prezydent Zamościa wybitnie olewa problem kolei w ... rozwiń
Avatar
jaga / 26 stycznia 2010 o 23:20
0
nasze władze zapomniały ,że mieszkamy na roztoczu,ze nie ma tu żadnego przemysłu zeby przyciagnać jakis kapitał i ostatnie pociagi ktore by mogly przywiesc turystow, ludzi z rowerami, starszych badz i rodziny zostały odwołane nawet autobus jako komunikacja zastepcza szybko zniknął z mapy rozkładu jazdy podobno był nie opłacalny za mało ludzi nim jeżdzilo.Teraz żeby dostać sie np do Krakowa trzeba jechac do Lublina busikiem zakładając ze jest miejsce w nim i przedostać sie komunikacją miejska w Lublinie na dworzec PKP i dopiero dalej. Podobnie jest w kierunku Wroclaw.To juz nawet nie jest Polska B tzw.nie wiem jak to nazwać.Nie wszyscy maja swoje auta .czlowiek starszy badz inwalida juz sie nie wydostanie z tego szumnie zwanego miasta Perły Roztocza.nie ma po co tu przyjezdzać bo jak wyjedzie?????Dziwie sie ,że taka cisza jest widać dla władz nie ma problemu nie słyszałam zeby naglosniono ten temat pan Zamojski mowi ze wyslano petycje i nie ma odzewu no i co????/i ile tak lat będzie nasza władza czekała na odpowiedż???JUz nie mowie żeby pociagi jezdzily do lublina,Warszawy bo faktycznie bezsens ale w kierunku poludniowym to jak najbardziej konieczne bo ilu studentow uczy sie w miastach Krakow,Katowice ,Wroclaw.Ktos może powie,ze busem można sie przemieszczać rowniez tak ale do jakiego stopnia?jak przewiesc w busie bagaże rodziny jadacej np na roztocze???przeciez w busie nie ma miejsca na torby???jak przewiesc rower???jak inwalida przewieść ma wozek??mnóstwo pytań bez odpowiedzi.
nasze władze zapomniały ,że mieszkamy na roztoczu,ze nie ma tu żadnego przemysłu zeby przyciagnać jakis kapitał i ostatnie pociagi ktore by mogly przywiesc turystow, ludzi z rowerami, starszych badz i rodziny zostały odwołane nawet autobus jako komunikacja zastepcza szybko zniknął z mapy rozkładu jazdy podobno był nie opłacalny za mało ludzi nim jeżdzilo.Teraz żeby dostać sie np do Krakowa trzeba jechac do Lublina busikiem zakładając ze jest miejsce w nim i przedostać sie komunikacją miejska w Lublinie na dworzec PKP i dopiero dalej. Podo... rozwiń
Avatar
aron / 7 lutego 2010 o 15:46
0
W XVII wieku nie było jeszcze kolei. A dziś golf w każdej zagrodzie, więc po co pociągi w Zamościu?
Avatar
v / 7 lutego 2010 o 15:40
0
[quote name='aron' date='7.02.2010, 14:02:47' post='230103']
pociągi pasażerskie na Zamojszczyźnie nie mają sensu ekonomicznego].

Odpowiem: niestety musimy poczekać na nastepny Zarząd Regionu. Bo ten jak widać i słychać przejął sie książkowymi zasadami liberalizmu z XVIII wieku. Z działań i wypowiedzi wynika bowiem, że kolej ma byc tylko w Lublinie, a może nawet tylko w Warszawie. No cóż mamy wiek XXI i jednak troszeczkę inaczej się patrzy na potrzeby ludności (500 tys.) niż w wieku XVII.
Trochę przykro, ale poczekamy tu na Zamojszczyźnie. Skoro Austriacy mogli zbudować u nas kolej 100 lat temu, to inny Zarząd to zrobi w XXI - gdy mamy taki skok technologiczny.
[quote name='aron' date='7.02.2010, 14:02:47' post='230103']
pociągi pasażerskie na Zamojszczyźnie nie mają sensu ekonomicznego].

Odpowiem: niestety musimy poczekać na nastepny Zarząd Regionu. Bo ten jak widać i słychać przejął sie książkowymi zasadami liberalizmu z XVIII wieku. Z działań i wypowiedzi wynika bowiem, że kolej ma byc tylko w Lublinie, a może nawet tylko w Warszawie. No cóż mamy wiek XXI i jednak troszeczkę inaczej się patrzy na potrzeby ludności (500 tys.) niż w wieku XVII.
Tro... rozwiń
Avatar
aron / 7 lutego 2010 o 14:19
0
poza tym dzięki likwidacji pociagów Zamość uniknął problemów ze spóźnieniami pociągów które miały miejsce w innych regionach kraju
Avatar
aron / 7 lutego 2010 o 14:02
0
pociągi pasażerskie na Zamojszczyźnie nie mają sensu ekonomicznego
zobaczcie
PITZ ułożył przykładowy rozkład jazdy szynobusów na Zamojszczyźnie
[url="http://skocz.pl/zamojszczyzna"]http://skocz.pl/zamojszczyzna[/url]
wyraźnie widać że przy takim czasie przejazdu i przy tak rzadkim kursowaniu ( bo linie są jednotorowe) pociągi nie mają szans wygrać z busami.
Avatar
jaga / 28 stycznia 2010 o 21:08
0
wiadomo ze Polak zawsze sobie poradzi mnie chodzi o fakt likwidacji pociagow z Zamościa w strone poludnia kraju.To jest paranoja zeby jechac ponad 100km do jakiegos miasta zeby szukać pociagu w dalsza drogę w Polskę.Ludzie nie mający samochodu wyjeżdżając rodzinnie z bagażami,turyści z rowerami to jest chore dla mnie. Roztocza pozbawia sie turystow ktorzy jeszcze niedawno przyjezdzali pociagami gdzie bylo miejsce na przewozenie rowerow.zawsze można komuś poradzic,że są busiki wspaniałe z kolanami pod brodą,że są autobusy do jakiejś miejscowości oddalonej od Zamościa około 100km i można sie przesiąśc ale trzeba samemu tego doświadczyć a jak autobus sie spóżni????pociąg nie poczeka i następny jest np.na nastepny dzień.
wiadomo ze Polak zawsze sobie poradzi mnie chodzi o fakt likwidacji pociagow z Zamościa w strone poludnia kraju.To jest paranoja zeby jechac ponad 100km do jakiegos miasta zeby szukać pociagu w dalsza drogę w Polskę.Ludzie nie mający samochodu wyjeżdżając rodzinnie z bagażami,turyści z rowerami to jest chore dla mnie. Roztocza pozbawia sie turystow ktorzy jeszcze niedawno przyjezdzali pociagami gdzie bylo miejsce na przewozenie rowerow.zawsze można komuś poradzic,że są busiki wspaniałe z kolanami pod brodą,że są autobusy do jakiejś miejscow... rozwiń
Avatar
bambosh / 28 stycznia 2010 o 10:26
0
A myślę,że aby dojechać do Krakowa,to łatwiej(krótsza trasa) by Ci było PKSem jechać z Zamościa do Jarosławia-a z Jarosławia jest już sporo pociągów"w Polskę".
Avatar
bambosh / 28 stycznia 2010 o 10:22
0
Na trasie Zamość-Lublin jest(była)duża strata czasu w podróży pociągiem,ponieważ pociąg jechał przez Zawadę i Rejowiec. Gdyby linia kolejowa szła mniej więcej równolegle do szosy(tak jak np.z Zamościa do Hrubieszowa lub z Przemyśla do Rzeszowa,Krakowa),to czas jazdy do Lublina pociągiem i autobusem byłby podobny.
Avatar
jaga / 27 stycznia 2010 o 20:53
0
zle mnie zrozumiałeś nie przez LUblin [pociagiem do Krakowa oczywiscie tylko Biłgoraj ,Tarnobrzeg,tą trasa co jeżdził pociag Hetman.Pisałam,że teraz dostać sie pociagiem do Krakowa to trzeba jechać do Lublina busem i dostać sie na dworzec PKP zakupić bilet i wsiaść do pociagu podobnie rzecz sie ma z Wrocławiem,Katowicami wogole z całą poludniową stroną Polski.Tory mysle ze w stronę poludniową sa dobre wiec nic nie stoi na przeszkodzie żeby nasze władze zaczęły w końcu myśleć o studentach ,ludziach starszych,turystach ,ze nie tylko jest starowka bo co z tej starowki jak nikt tu nie zaglądnie niedługo.
zle mnie zrozumiałeś nie przez LUblin [pociagiem do Krakowa oczywiscie tylko Biłgoraj ,Tarnobrzeg,tą trasa co jeżdził pociag Hetman.Pisałam,że teraz dostać sie pociagiem do Krakowa to trzeba jechać do Lublina busem i dostać sie na dworzec PKP zakupić bilet i wsiaść do pociagu podobnie rzecz sie ma z Wrocławiem,Katowicami wogole z całą poludniową stroną Polski.Tory mysle ze w stronę poludniową sa dobre wiec nic nie stoi na przeszkodzie żeby nasze władze zaczęły w końcu myśleć o studentach ,ludziach starszych,turystach ,ze nie tylko jest sta... rozwiń
Avatar
bambosh / 27 stycznia 2010 o 11:09
0
A czemu do Krakowa przez Lublin?-przecież można jakoś przez Biłgoraj i Rzeszów. No tak-przewieźć inwalidę na wózku w naszych Polskich PKP to niemalże cud! -no chyba że są to już te nowoczesne wagony/składy-ale MY to nie jesteśmy TEN region Polski... :-( A z rowerem to miałem"mega-fuksa",bo w maju(i paru sąsiednich miesiącach)kursowała"Solina" z wagonem dla rowerów-więc mój"yednoślad"ładnie sobie podróżował z Bełżca do Lublina :-D Mnie się jednak wydaje,że prezydent Zamościa wybitnie olewa problem kolei w Zamościu. Proponuję też obejrzeć na You Tube" Uwięzieni w Zamościu".
A czemu do Krakowa przez Lublin?-przecież można jakoś przez Biłgoraj i Rzeszów. No tak-przewieźć inwalidę na wózku w naszych Polskich PKP to niemalże cud! -no chyba że są to już te nowoczesne wagony/składy-ale MY to nie jesteśmy TEN region Polski... :-( A z rowerem to miałem"mega-fuksa",bo w maju(i paru sąsiednich miesiącach)kursowała"Solina" z wagonem dla rowerów-więc mój"yednoślad"ładnie sobie podróżował z Bełżca do Lublina :-D Mnie się jednak wydaje,że prezydent Zamościa wybitnie olewa problem kolei w ... rozwiń
Avatar
jaga / 26 stycznia 2010 o 23:20
0
nasze władze zapomniały ,że mieszkamy na roztoczu,ze nie ma tu żadnego przemysłu zeby przyciagnać jakis kapitał i ostatnie pociagi ktore by mogly przywiesc turystow, ludzi z rowerami, starszych badz i rodziny zostały odwołane nawet autobus jako komunikacja zastepcza szybko zniknął z mapy rozkładu jazdy podobno był nie opłacalny za mało ludzi nim jeżdzilo.Teraz żeby dostać sie np do Krakowa trzeba jechac do Lublina busikiem zakładając ze jest miejsce w nim i przedostać sie komunikacją miejska w Lublinie na dworzec PKP i dopiero dalej. Podobnie jest w kierunku Wroclaw.To juz nawet nie jest Polska B tzw.nie wiem jak to nazwać.Nie wszyscy maja swoje auta .czlowiek starszy badz inwalida juz sie nie wydostanie z tego szumnie zwanego miasta Perły Roztocza.nie ma po co tu przyjezdzać bo jak wyjedzie?????Dziwie sie ,że taka cisza jest widać dla władz nie ma problemu nie słyszałam zeby naglosniono ten temat pan Zamojski mowi ze wyslano petycje i nie ma odzewu no i co????/i ile tak lat będzie nasza władza czekała na odpowiedż???JUz nie mowie żeby pociagi jezdzily do lublina,Warszawy bo faktycznie bezsens ale w kierunku poludniowym to jak najbardziej konieczne bo ilu studentow uczy sie w miastach Krakow,Katowice ,Wroclaw.Ktos może powie,ze busem można sie przemieszczać rowniez tak ale do jakiego stopnia?jak przewiesc w busie bagaże rodziny jadacej np na roztocze???przeciez w busie nie ma miejsca na torby???jak przewiesc rower???jak inwalida przewieść ma wozek??mnóstwo pytań bez odpowiedzi.
nasze władze zapomniały ,że mieszkamy na roztoczu,ze nie ma tu żadnego przemysłu zeby przyciagnać jakis kapitał i ostatnie pociagi ktore by mogly przywiesc turystow, ludzi z rowerami, starszych badz i rodziny zostały odwołane nawet autobus jako komunikacja zastepcza szybko zniknął z mapy rozkładu jazdy podobno był nie opłacalny za mało ludzi nim jeżdzilo.Teraz żeby dostać sie np do Krakowa trzeba jechac do Lublina busikiem zakładając ze jest miejsce w nim i przedostać sie komunikacją miejska w Lublinie na dworzec PKP i dopiero dalej. Podo... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 16

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wraca Puławskie Kino Samochodowe
27 lipca 2018, 0:00

Wraca Puławskie Kino Samochodowe 7 0

Co Gdzie Kiedy. Gratka dla miłośników kina w Puławach. W dniach 27-29 lipca odbędzie się kolejna już edycja Puławskiego Kina Samochodowego, nawiązującego do amerykańskiej tradycji seansów.

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia
galeria

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia 0 0

Małgorzata Hołub-Kowalik i Karol Zalewski złotymi medalistami w biegu na 400 metrów. To dość spora niespodzianka bo za faworytów w obu przypadkach uchodzili inni uczestnicy finału

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia]
galeria
film

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia] 78 13

W Lublinie trwa koncert Siła Kobiet. Na scenie występują: Paulina Przybysz, Monika Brodka, Katarzyna Nosowska i Kayah. Na plac Zamkowy przyszły tłumy

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje
kraj
film

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje 5 2

Radomyśl (woj. wielkopolskie). Na trasie Wschowa-Radomyśl samochód osobowy uderzył w dwie nastolatki jadące na rowerach. Młodsza z dziewcząt, 13-latka, zginęła na miejscu. Jej rok starsza koleżanka została przewieziona do szpitala. Przyczyny wypadku bada prokuratura.

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek
2 sierpnia 2018, 17:00

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek 2 0

Co Gdzie Kiedy. Popularny spektakl Centrum Kultury - Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek będzie można zobaczyć bezpłatnie w ramach wakacyjnego projektu Lato na Placu Litewskim. Pokaz odbędzie się dwukrotnie - w czwartek, 2 sierpnia i piątek, 3 sierpnia o godz. 17 przy pomniku Unii Lubelskiej.

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić?
galeria

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić? 24 2

Żeby obejrzeć wszystkie występy, najlepiej zacząć w czwartek. Dlatego już dziś przedstawiamy program festiwalu, choć najwięcej spektakli będzie dopiero za tydzień. Jak zwykle warto zarezerwować dużo czasu, dobrze zaplanować dzień i zatroszczyć się o wygodne obuwie

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle!
film

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle! 0 0

Podczas inauguracyjnego konkursu Letniego Grand Prix 2018 na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle reprezentacja Polski zajęła pierwsze miejsce osiągając rekordową przewagę 71,3 punktu nad drugimi w klasyfikacji Niemcami. Trzecie miejsce przypadło Norwegom

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty 15 3

Przebudowany po drugim spadku z rzędu zespół z Łęcznej w pierwszym meczu nowego sezonu wywalczył punkt w Wejherowie chociaż po niespełna pół godzinie gry przegrywał 0:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2 4 0

Po sparingu Stali z Tomasovią zdecydowanie lepsze humory panują w obozie czwartoligowca. Drużyna Pawła Babiarza ograła beniaminka III ligi 4:2

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów 2 2

Zawodnik Agrosu Zamość w piątek został mistrzem Polski w biegu na 100 metrów, a w sobotę zapewnił sobie awans do finałowego biegu na dwa razy dłuższym dystansie.

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę?

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę? 0 4

Pierwszy wyjazd do pracy za granicą może wiązać się z dużym stresem. Podpowiadamy, jak się do niego przygotować, by uniknąć niepotrzebnych nerwów.

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0 0 4

Piłkarze Rafała Borysiuka ostro postrzelali przy okazji sobotniego meczu kontrolnego z Włodawianką. Zawody zakończyły się zwycięstwem trzecioligowca 7:0. Rywale pod okiem Marka Droba ćwiczą jednak dopiero od tygodnia i tak naprawdę budują nową drużynę

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia
28 lipca 2018, 0:00

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia 1 0

Co Gdzie Kiedy. 28 lipca odbędzie się pierwsza w historii letnia edycja Botanicznej Piątki na terenie Ogrodu Botanicznego UMCS w Lublinie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!