Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

30 stycznia 2011 r.
20:35
Edytuj ten wpis

Pacjenci odcięci od prądu, bo dyrektor oszczędza

0 9 A A
Pacjenci szpitala w Radecznicy nie mogą używać m.in. telefonów komórkowych. (Fot. sxc.hu)
Pacjenci szpitala w Radecznicy nie mogą używać m.in. telefonów komórkowych. (Fot. sxc.hu)

Oszczędności – tak dyrekcja Szpitala Psychiatrycznego w Radecznicy tłumaczy, dlaczego pacjenci wszystkich oddziałów nie mogą używać komórek i czajników elektrycznych.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W Szpitalu Psychiatrycznym w Radecznicy (pow. zamojski) są 422 łóżka. Zmiany, jakie wprowadziła dyrekcja placówki, dotyczą wszystkich pacjentów. Chodzi o zakaz używania telefonów komórkowych i elektrycznych czajników.

– Wprowadziłem zmiany w regulaminie. To moje wewnętrzne zarządzenie – przyznaje dyrektor Tomasz Czyżewski. – Narodowy Fundusz Zdrowia dał w tym roku niższy kontakt na leczenie. Rok temu dostaliśmy od funduszu 13 mln złotych. Teraz tylko 12,5 mln. Ograniczony dostęp do elektryczności zmniejszy opłaty i będziemy mieli więcej pieniędzy na samo leczenie – tłumaczy.

Plan oszczędnościowy nie spodobał się jednak pacjentom. – To skandal, że dorośli ludzie nie mogą korzystać z prywatnych telefonów. Ograniczo nam kontakt z rodziną i bliskimi. Czujemy się odcięci od świata – skarży się pacjentka, która poinformowała nas o sprawie.

Pacjenci napisali do dyrekcji list protestacyjny. – Już dostaliśmy odpowiedź. Nadal nie możemy używać komórek. Dyrektor poinformował nas jedynie, że możemy korzystać z wrzątku w szpitalnej kuchni, o godzinie 8 i 14 – mówi pacjentka.

Kobieta uważa też, że zakaz korzystania z komórek ma też inny cel – zapewnienie bezpieczeństwa pacjentom. – Chodzi między innymi o ładowarki do telefonów, którymi moglibyśmy wyrządzić krzywdę sobie i innym – dodaje.

Dyrektor Czyżewski nie potwierdza tego oficjalnie. Nie widzi też nic dziwnego w tym, że zakzy dotyczą nie tylko chorych z zaawansowanymi zaburzeniami, ale wszystkich oddziałów. Tłumaczy, że pacjenci mają przecież do dyspozycji aparat telefoniczny na szpitalnym korytarzu.

Zarządzeniom dyrektora z Radecznicy dziwi się też dyrekcja placówki w podlubelskich Abramowicach.

– Nie słyszeliśmy o podobnych praktykach. Nasi pacjenci mogą swobodnie używać czajników elektrycznych i telefonów. Wyjątkiem są oczywiście, osoby znajdujące się pod obserwacją na oddziale psychiatrii sądowej – mówi lek. med. Janusz Kowal, zastępca dyrektora Szpitala Neuropsychiatrycznego przy ul. Abramowickiej w Lublinie.

Jako absurdalną sytuację w Radecznicy postrzega też Adam Sandauer, przewodniczący Stowarzyszenia Pacjentów "Primum non Nocere”.

– Nawet jeśli dla pojedynczych osób używanie telefonu, ładowarki czy czajnika elektrycznego może okazać się niebezpieczne, zupełnie bez sensu jest ograniczanie dostępu do nich pozostałym chorym. Pomysł równie zadziwiający, jakim mogłoby być oszczędzanie na szpitalnym mydle, czy innych środkach czystości – uważa Adam Sandauer.

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
S C H I Z O F R E N I K / 7 lutego 2011 o 18:45
0
[quote name='S C H I Z O F R E N I K' timestamp='1296662064' post='315143']
Czas już na wieczorne leki. [media]http://www.youtube.com/watch?v=pfdt_151Jag[/media]
[/quote]
[media]http://www.youtube.com/watch?v=jadmUwQY4IM[/media]
Avatar
kasandra / 7 lutego 2011 o 10:22
0
ZARÓWNO umiejętności wywodzącej się z prastarych "struktur" WIECZNEGO MIASTA pt "dziel i rządź" jak również pięknej zasady etyki zawartej w słowach "przede wszystkim nie szkodzić" , która nota bene powinna być myślą przewodnią w każdym manewrze dotyczącym potencjalnego pacjenta nigdy nie należy mylić . DOPÓKI w/w zagadnienia ,problem etyki i ekonomii będą się tak ewidentnie " nakładać " , dopóty będą dominować nie tylko w prasie, przepojone uprzedzeniami i nutką goryczy komentarze . Nie tylko wśród domniemanych pacjentów niestety A pieniądze ?? no cóż!!!!! NIE DOKŁADA SIĘ DO INWESTYCJI, KTÓRA JAKBY Z ZASADY NIE DBA O SWOICH KLIENTÓW , TO LOGICZNE , Czy zawsze tylko ilość stanowi o skuteczności usługi ,nie zawsze , jakość jest nie mniej ważna w demokratycznej rzeczywistości /swoista parafraza/ I KOŁO SIĘ ZAMYKA O IRONIO PRZYPADKU
ZARÓWNO umiejętności wywodzącej się z prastarych "struktur" WIECZNEGO MIASTA pt "dziel i rządź" jak również pięknej zasady etyki zawartej w słowach "przede wszystkim nie szkodzić" , która nota bene powinna być myślą przewodnią w każdym manewrze dotyczącym potencjalnego pacjenta nigdy nie należy mylić . DOPÓKI w/w zagadnienia ,problem etyki i ekonomii będą się tak ewidentnie " nakładać " , dopóty będą dominować nie tylko w prasie, przepojone uprzedzeniami i nutką goryczy komentarze ... rozwiń
Avatar
Bolesław / 5 lutego 2011 o 01:44
0
[quote name='Bolesław' timestamp='1296865947' post='433539']
...witajcie , miałem i ja coś tu napisac wiecej madrego ale mysle że po co . Kazdy kto tam był wie po co przyjechał , ze wiekszość "przyjechała" z tak zwanego "nakazu" to wszystko wyjasnia. W raju tez bedzie źle , a szpital jak ma problem finansowy to musi sobie jakoś radzić i nikt nie bedzie mu współczuł jak nie ma kasy a napewno nie NFZ a funkcjonować musi wiec najpierw te najprostrze rzeczy są likwidowane tylko czemu tak śmiesznie .Ten kto przeżył Radecznicę i Orzysz ten na ............położy , mówiono kiedys w dobrych czasach .Wiec po co ten cały problem z kawą .Będzie lepiej i zdrowiej jak o 5 czy nawed 10 kawuś sie mniej wypije bo i takich znałem co nie mogli spać i tylko kawa i kawa , spać po nocy nie dają . A zakaz jest a czajniki i tak sa na salach tylko zadołowane ja w wojsku , szukaj szukaj ale nie znalezli . Podobnie z telefonami . Że jakaś troche bardziej uczona pacjentka sie obruszała ze nie mozna tego i tamtego zgodnie z regulaminem wewnętrznym , no i jak nie mozna to zabrała sie do domu i po sprawie , reszta siedzi i sie leczy z nałogowej choroby , po to zrszto tam "pojechali" i zapewne wyjdzie im to na zdrowie bo kadra terapełtyczna jest super i socjalna tez nie ma co tak bardzo narzekać , z warunkami socjlnymi troche róznie , dobrze ze jest jak jest nic nie psuć bo i to może zniknąć jak przykręci NFZ "śrubkę" , pozdrawiam wszystkich , personel i pacjetów oddziału I , kurujcie się , mnie pomogło narazie jest OK i plan na wyjscie sie realizuje i chodzi dużymi łukami od wyzwalaczy , hey , trzymajcie sie bez czajników i komórek mozna życ tak jak bez wódy okazuje się ze też .sk ..........
[/quote]
[quote name='Bolesław' timestamp='1296865947' post='433539']
...witajcie , miałem i ja coś tu napisac wiecej madrego ale mysle że po co . Kazdy kto tam był wie po co przyjechał , ze wiekszość "przyjechała" z tak zwanego "nakazu" to wszystko wyjasnia. W raju tez bedzie źle , a szpital jak ma problem finansowy to musi sobie jakoś radzić i nikt nie bedzie mu współczuł jak nie ma kasy a napewno nie NFZ a funkcjonować musi wiec najpierw te najprostrze rzeczy są likwidowane tylko czemu tak śmieszni... rozwiń
Avatar
Bolesław / 5 lutego 2011 o 01:32
0
...witajcie , miałem i ja coś tu napisac wiecej ale mysle że po co . Kazdy kto tam był wie po co przyjechał , ze wiekszość "przyjechała" z tak zwanego "nakazu" to wszystko wyjasnia. W raju tez bedzie źle , a szpital jak ma problem finansowy to musi sobie jakoś radzic i nikt nie bedzie mu współczuł jak nie ma kasy a napewno nie NFZ a funkcjonowac musi wiec najpierw te najprostrze rzeczy sa likwidowane tylko czemu tak smiesznie .Ten kto przezył Radecznicę i Orzysz ten na ............położy .Wiec po co ten cały problem z kawą bedzie lepiej i zdrowiej jak o 5 czy nawed 10 kaw sie mniej wypije bo i takich znałem co nie mogli spac i tylko kawa i kawa , spac nie dają . A zakaz jest a czajniki i tak sa na salach tylko zadołowane ja w wojsku szukaj ale nie znalezli . Podobnie z telefonami . Ze jakas uczona mocno pacjentka sie obruszała ze nie mozna no i jak nie mozna to zabrała sie do domu i po sprawie reszta siedzi i sie leczy z nałogowej choroby , po to zrszto tam "pojechali" i zapewne wyjdzie im to na zdrowie bo kadra terapełtyczna jest super z warunkami socjlnymi troche róznie dobrze ze jest jak jest nic nie psuc bo i to moze zniknac jak przykreci NFZ sróbe , pozdrawiam wszystkich kurujcie sie mnie pomogło narazie jest OK i plan na wyjscie sie realizuje i chodzi duzymi łukami od wyzwalaczy , hey , trzymajcie sie bez czajników i komórek mozna życ tak jak bez wódy okazuje sie ze też .sk ..........
...witajcie , miałem i ja coś tu napisac wiecej ale mysle że po co . Kazdy kto tam był wie po co przyjechał , ze wiekszość "przyjechała" z tak zwanego "nakazu" to wszystko wyjasnia. W raju tez bedzie źle , a szpital jak ma problem finansowy to musi sobie jakoś radzic i nikt nie bedzie mu współczuł jak nie ma kasy a napewno nie NFZ a funkcjonowac musi wiec najpierw te najprostrze rzeczy sa likwidowane tylko czemu tak smiesznie .Ten kto przezył Radecznicę i Orzysz ten na ............położy .Wiec po co ten cały problem z kaw... rozwiń
Avatar
kolega Jarka / 3 lutego 2011 o 07:53
0
... to wszystko prawda i dodam ze radia też nie można używac własnego na sali ale można go zanieść na świetlicę a tam już można sobie pograć , i to już nie jest oszczędzanie pradu mozna używać , chore jak sam zakład , szkoda gadać.......dodział I , sala nr.1 łózko 1 ... kolega Jarka hihi..............
Avatar
jarek / 2 lutego 2011 o 16:20
0
pacjentka która zgłosiła to do gazety dostała od razu 4 minusy czyli dyscyplinarne wyrzucenie z odziału
Avatar
boni / 1 lutego 2011 o 07:55
0
To jedna wielka bzdura ,jakie odcięcie od prądu? Nikt tu przy świeczkach nie siedzi.Telefon do dyspozycji 24g. tv baz wrzucania "pieniążka " jak w innych placówkach , dostęp do wody przy posiłkach herbata , kompot i dodatkowo parzenie kawy i herbaty po między posiłkami.Jak ktoś pisze taki artykuł to powinien sprawdzić dokładnie jak to wszystko wygląda a nie widzieć tylko jedną stronę medalu. Może ktoś zada pytanie do NFZ,dlaczego nie liczy się z pacjentami ,chory dla NFZ to punkt a nie człowiek?! Najłatwiej atakować, bo to takie proste.
Avatar
nie lubię / 31 stycznia 2011 o 08:56
0
Bo nie zmienia to faktu że zarządzenie jest szczytem bezmyślności, arogancji i ...totalnego dyletanctwa. Myślałem że dyrektor skończył więcej niż 7 klas podstawówki bo wtedy mógłby policzyć sobie ile prądu pobiera ładowarka telefoniczna. Wtedy by doszedł do wniosku że koszt wprowadzenia zarządzenia był większy niż oszczędności.
Avatar
January / 31 stycznia 2011 o 07:25
0
Wszyscy komentują zarządzenia jako absurdalne,dobrze.Ale dla czego nikt nie potępił NFZ jako absurdalne zmniejszenie kontraktu przy wszystkim ogólniedrożejącym.
Avatar
S C H I Z O F R E N I K / 7 lutego 2011 o 18:45
0
[quote name='S C H I Z O F R E N I K' timestamp='1296662064' post='315143']
Czas już na wieczorne leki. [media]http://www.youtube.com/watch?v=pfdt_151Jag[/media]
[/quote]
[media]http://www.youtube.com/watch?v=jadmUwQY4IM[/media]
Avatar
kasandra / 7 lutego 2011 o 10:22
0
ZARÓWNO umiejętności wywodzącej się z prastarych "struktur" WIECZNEGO MIASTA pt "dziel i rządź" jak również pięknej zasady etyki zawartej w słowach "przede wszystkim nie szkodzić" , która nota bene powinna być myślą przewodnią w każdym manewrze dotyczącym potencjalnego pacjenta nigdy nie należy mylić . DOPÓKI w/w zagadnienia ,problem etyki i ekonomii będą się tak ewidentnie " nakładać " , dopóty będą dominować nie tylko w prasie, przepojone uprzedzeniami i nutką goryczy komentarze . Nie tylko wśród domniemanych pacjentów niestety A pieniądze ?? no cóż!!!!! NIE DOKŁADA SIĘ DO INWESTYCJI, KTÓRA JAKBY Z ZASADY NIE DBA O SWOICH KLIENTÓW , TO LOGICZNE , Czy zawsze tylko ilość stanowi o skuteczności usługi ,nie zawsze , jakość jest nie mniej ważna w demokratycznej rzeczywistości /swoista parafraza/ I KOŁO SIĘ ZAMYKA O IRONIO PRZYPADKU
ZARÓWNO umiejętności wywodzącej się z prastarych "struktur" WIECZNEGO MIASTA pt "dziel i rządź" jak również pięknej zasady etyki zawartej w słowach "przede wszystkim nie szkodzić" , która nota bene powinna być myślą przewodnią w każdym manewrze dotyczącym potencjalnego pacjenta nigdy nie należy mylić . DOPÓKI w/w zagadnienia ,problem etyki i ekonomii będą się tak ewidentnie " nakładać " , dopóty będą dominować nie tylko w prasie, przepojone uprzedzeniami i nutką goryczy komentarze ... rozwiń
Avatar
Bolesław / 5 lutego 2011 o 01:44
0
[quote name='Bolesław' timestamp='1296865947' post='433539']
...witajcie , miałem i ja coś tu napisac wiecej madrego ale mysle że po co . Kazdy kto tam był wie po co przyjechał , ze wiekszość "przyjechała" z tak zwanego "nakazu" to wszystko wyjasnia. W raju tez bedzie źle , a szpital jak ma problem finansowy to musi sobie jakoś radzić i nikt nie bedzie mu współczuł jak nie ma kasy a napewno nie NFZ a funkcjonować musi wiec najpierw te najprostrze rzeczy są likwidowane tylko czemu tak śmiesznie .Ten kto przeżył Radecznicę i Orzysz ten na ............położy , mówiono kiedys w dobrych czasach .Wiec po co ten cały problem z kawą .Będzie lepiej i zdrowiej jak o 5 czy nawed 10 kawuś sie mniej wypije bo i takich znałem co nie mogli spać i tylko kawa i kawa , spać po nocy nie dają . A zakaz jest a czajniki i tak sa na salach tylko zadołowane ja w wojsku , szukaj szukaj ale nie znalezli . Podobnie z telefonami . Że jakaś troche bardziej uczona pacjentka sie obruszała ze nie mozna tego i tamtego zgodnie z regulaminem wewnętrznym , no i jak nie mozna to zabrała sie do domu i po sprawie , reszta siedzi i sie leczy z nałogowej choroby , po to zrszto tam "pojechali" i zapewne wyjdzie im to na zdrowie bo kadra terapełtyczna jest super i socjalna tez nie ma co tak bardzo narzekać , z warunkami socjlnymi troche róznie , dobrze ze jest jak jest nic nie psuć bo i to może zniknąć jak przykręci NFZ "śrubkę" , pozdrawiam wszystkich , personel i pacjetów oddziału I , kurujcie się , mnie pomogło narazie jest OK i plan na wyjscie sie realizuje i chodzi dużymi łukami od wyzwalaczy , hey , trzymajcie sie bez czajników i komórek mozna życ tak jak bez wódy okazuje się ze też .sk ..........
[/quote]
[quote name='Bolesław' timestamp='1296865947' post='433539']
...witajcie , miałem i ja coś tu napisac wiecej madrego ale mysle że po co . Kazdy kto tam był wie po co przyjechał , ze wiekszość "przyjechała" z tak zwanego "nakazu" to wszystko wyjasnia. W raju tez bedzie źle , a szpital jak ma problem finansowy to musi sobie jakoś radzić i nikt nie bedzie mu współczuł jak nie ma kasy a napewno nie NFZ a funkcjonować musi wiec najpierw te najprostrze rzeczy są likwidowane tylko czemu tak śmieszni... rozwiń
Avatar
Bolesław / 5 lutego 2011 o 01:32
0
...witajcie , miałem i ja coś tu napisac wiecej ale mysle że po co . Kazdy kto tam był wie po co przyjechał , ze wiekszość "przyjechała" z tak zwanego "nakazu" to wszystko wyjasnia. W raju tez bedzie źle , a szpital jak ma problem finansowy to musi sobie jakoś radzic i nikt nie bedzie mu współczuł jak nie ma kasy a napewno nie NFZ a funkcjonowac musi wiec najpierw te najprostrze rzeczy sa likwidowane tylko czemu tak smiesznie .Ten kto przezył Radecznicę i Orzysz ten na ............położy .Wiec po co ten cały problem z kawą bedzie lepiej i zdrowiej jak o 5 czy nawed 10 kaw sie mniej wypije bo i takich znałem co nie mogli spac i tylko kawa i kawa , spac nie dają . A zakaz jest a czajniki i tak sa na salach tylko zadołowane ja w wojsku szukaj ale nie znalezli . Podobnie z telefonami . Ze jakas uczona mocno pacjentka sie obruszała ze nie mozna no i jak nie mozna to zabrała sie do domu i po sprawie reszta siedzi i sie leczy z nałogowej choroby , po to zrszto tam "pojechali" i zapewne wyjdzie im to na zdrowie bo kadra terapełtyczna jest super z warunkami socjlnymi troche róznie dobrze ze jest jak jest nic nie psuc bo i to moze zniknac jak przykreci NFZ sróbe , pozdrawiam wszystkich kurujcie sie mnie pomogło narazie jest OK i plan na wyjscie sie realizuje i chodzi duzymi łukami od wyzwalaczy , hey , trzymajcie sie bez czajników i komórek mozna życ tak jak bez wódy okazuje sie ze też .sk ..........
...witajcie , miałem i ja coś tu napisac wiecej ale mysle że po co . Kazdy kto tam był wie po co przyjechał , ze wiekszość "przyjechała" z tak zwanego "nakazu" to wszystko wyjasnia. W raju tez bedzie źle , a szpital jak ma problem finansowy to musi sobie jakoś radzic i nikt nie bedzie mu współczuł jak nie ma kasy a napewno nie NFZ a funkcjonowac musi wiec najpierw te najprostrze rzeczy sa likwidowane tylko czemu tak smiesznie .Ten kto przezył Radecznicę i Orzysz ten na ............położy .Wiec po co ten cały problem z kaw... rozwiń
Avatar
kolega Jarka / 3 lutego 2011 o 07:53
0
... to wszystko prawda i dodam ze radia też nie można używac własnego na sali ale można go zanieść na świetlicę a tam już można sobie pograć , i to już nie jest oszczędzanie pradu mozna używać , chore jak sam zakład , szkoda gadać.......dodział I , sala nr.1 łózko 1 ... kolega Jarka hihi..............
Avatar
jarek / 2 lutego 2011 o 16:20
0
pacjentka która zgłosiła to do gazety dostała od razu 4 minusy czyli dyscyplinarne wyrzucenie z odziału
Avatar
boni / 1 lutego 2011 o 07:55
0
To jedna wielka bzdura ,jakie odcięcie od prądu? Nikt tu przy świeczkach nie siedzi.Telefon do dyspozycji 24g. tv baz wrzucania "pieniążka " jak w innych placówkach , dostęp do wody przy posiłkach herbata , kompot i dodatkowo parzenie kawy i herbaty po między posiłkami.Jak ktoś pisze taki artykuł to powinien sprawdzić dokładnie jak to wszystko wygląda a nie widzieć tylko jedną stronę medalu. Może ktoś zada pytanie do NFZ,dlaczego nie liczy się z pacjentami ,chory dla NFZ to punkt a nie człowiek?! Najłatwiej atakować, bo to takie proste.
Avatar
nie lubię / 31 stycznia 2011 o 08:56
0
Bo nie zmienia to faktu że zarządzenie jest szczytem bezmyślności, arogancji i ...totalnego dyletanctwa. Myślałem że dyrektor skończył więcej niż 7 klas podstawówki bo wtedy mógłby policzyć sobie ile prądu pobiera ładowarka telefoniczna. Wtedy by doszedł do wniosku że koszt wprowadzenia zarządzenia był większy niż oszczędności.
Avatar
January / 31 stycznia 2011 o 07:25
0
Wszyscy komentują zarządzenia jako absurdalne,dobrze.Ale dla czego nikt nie potępił NFZ jako absurdalne zmniejszenie kontraktu przy wszystkim ogólniedrożejącym.
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kredyt odnawialny na koncie osobistym – co to jest i jak działa?

Kredyt odnawialny na koncie osobistym – co to jest i jak działa? 0 0

Bieżące wydatki pochłonęły całą pensję, a na kolejną trzeba czekać jeszcze kilka dni? A może pojawił się nieoczekiwany wydatek, przekraczający obecne możliwości domowego budżetu? To tylko przykłady sytuacji, w których pomocny może okazać się dostęp do kredytu odnawialnego na koncie osobistym. Czym dokładnie jest i jak działa taki produkt?

Infomat na Rynku miał prezentować walory turystyczne regionu. A pokazywał film porno

Infomat na Rynku miał prezentować walory turystyczne regionu. A pokazywał film porno 33 2

Film porno zamiast reklam chwalących walory turystyczne okolicy można było zobaczyć w sobotę na infomacie ustawionym na hrubieszowskim rynku.

Paulina Guba znowu blisko rekordu, Polska druga w Pucharze Świata

Paulina Guba znowu blisko rekordu, Polska druga w Pucharze Świata 2 1

W weekend na stadionie olimpijskim w Londynie rozgrywane były zawody o Puchar Świata. Mamy powody do radości, bo Polska zajęła drugą lokatę, jedynie za USA. Biało-Czerwonych w Anglii reprezentowała trójka zawodników z województwa lubelskiego: Paulina Guba i Karolina Kołeczek (obie AZS UMCS Lublin) oraz Dominik Kopeć (Agros Zamość)

Depositphotos otrzymał polską wersję językową

Depositphotos otrzymał polską wersję językową 0 0

W dniu dzisiejszym pragnę poświęcić nieco miejsca stronie Depositphotos.com która to święci tryumfy popularności za naszą zachodnią granicą. Od teraz także Polacy mają możliwość wypróbować funkcjonalności jakie ona oferuje, a to wszystko za sprawą specjalnie przygotowanej dla rodaków nakładki językowej.

USA: Nieprawdopodobny upadek. Rowerzystka wpadła w dziurę między mostem a drogą [wideo]
film

USA: Nieprawdopodobny upadek. Rowerzystka wpadła w dziurę między mostem a drogą [wideo] 1 0

Wydział Transportu z Wisconsin w USA opublikował nagranie wideo przedstawiające rowerzystkę omijającą rogatki przed podnoszącym się mostem w miejscowości Menasha.

LKPS Politechnika Lublin buduje zespół na nowy sezon

LKPS Politechnika Lublin buduje zespół na nowy sezon 0 0

LKPS Politechnika Lublin kompletuje skład. Wiceprezes klubu Maciej Krzaczek: w porównaniu do poprzedniego sezonu będziemy mieli mocniejszy skład, a co za tym idzie, stawiamy przed drużyną wyższe cele

Walizka z niespodzianką. Policjanci już czekali aż pasażer wysiądzie z busa
galeria
film

Walizka z niespodzianką. Policjanci już czekali aż pasażer wysiądzie z busa 26 1

Młody mężczyzna z Lublina wpadł na przemycie 12 kilogramów amfetaminy. Policjanci zatrzymali go, kiedy wysiadał z busa, jadącego z Holandii.

Kierowcy jeszcze nie nauczyli się tędy jeździć. Wjechał w naukę jazdy [zdjęcia]
galeria
film

Kierowcy jeszcze nie nauczyli się tędy jeździć. Wjechał w naukę jazdy [zdjęcia] 16 3

Do wypadku doszło w poniedziałek rano w Zamościu na rondzie im. Prymasa Stefana Wyszyńskiego.

Ulewny deszcz, burze, grad. Kiedy zmieni się pogoda? [nowe ostrzeżenie]
film

Ulewny deszcz, burze, grad. Kiedy zmieni się pogoda? [nowe ostrzeżenie] 7 0

Kolejne ostrzeżenie pogodowe dla woj. lubelskiego wydało IMGW.

Płouszowice: Ciężarówka wywróciła się na obwodnicy Lublina

Płouszowice: Ciężarówka wywróciła się na obwodnicy Lublina 6 1

Uwaga na utrudnienia w ruchu w okolicach Płouszowic na drodze S19 między węzłami Lublin Sławinek a Lublin Węglin.

Koncert Poli Rise w Radiu Lublin
20 lipca 2018, 19:00

Koncert Poli Rise w Radiu Lublin 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 20 lipca o godz. 19 w Studiu Muzycznym Radia Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) odbędzie się koncert Poli Rise.

Pokazali pilot serialu kręconego w Lublinie. TVP chwali się widzami
galeria

Pokazali pilot serialu kręconego w Lublinie. TVP chwali się widzami 0 2

3,3 mln widzów zgromadził przed telewizorami pilot serialu „Drogi Wolności”, do którego zdjęcia kręcone były m.in. na lubelskim Starym Mieście.

Puławy Ku Odrodzonej: Pod c. i k. okupacją

Puławy Ku Odrodzonej: Pod c. i k. okupacją 1 1

Najwyższą władzą administracyjną dla wszystkich okupowanych przez Austro-Węgry obszarów była Naczelna Komenda Armii (Armeeoberokommando – AOK). Natomiast na terenie Królestwa Polskiego najwyższą władzą administracyjną w pierwszym roku wojny komendy etapowe armii (Armeeetappenkommando – AEK) i gubernatorstwa wojskowe (Militärgouvernement), zaś od 1 września 1915r. Generalne Gubernatorstwo Wojskowe w Polsce (Militärgeneralgouvernement in Polen).

Państwowe Muzeum na Majdanku zaprasza na zwiedzanie z przewodnikiem

Państwowe Muzeum na Majdanku zaprasza na zwiedzanie z przewodnikiem 0 0

W wyznaczone dni w lipcu sierpniu i wrześniu turyści indywidualni mogą zwiedzać były niemiecki nazistowski obóz.

Zatrzymany zanim trafi do policyjnego aresztu musi być zbadany. Dlaczego z Lublina wożą ich aż do Łęcznej?
Tylko u nas

Zatrzymany zanim trafi do policyjnego aresztu musi być zbadany. Dlaczego z Lublina wożą ich aż do Łęcznej? 20 10

Policjanci z Lublina wożą zatrzymanych na ogólne badania lekarskie aż do Łęcznej. Żaden z lubelskich szpitali nie zdecydował się współpracę z mundurowymi. Lecznice postawiły zaporowe ceny. Jak słyszymy nieoficjalnie, medycy nie chcieli mieć do czynienia z brudnymi i często agresywnymi pacjentami.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.