Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

29 lipca 2010 r.
7:50
Edytuj ten wpis

Roztocze: Kajakowe spływy po Wieprzu i Tanwi

0 7 A A

Coraz więcej zwolenników mają w ostatnim czasie spływy kajakowe. – Bo oferujemy niezapomniane wrażenia w europejskich warunkach – chwalą się organizatorzy takich wypraw.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Monika Wójcik ze Skierbieszowa nie wyobraża sobie wakacji bez spływu kajakiem z całą rodziną. Pływała już na Mazurach i w Wielkopolsce, lecz Roztocze szczególnie przypadło jej do gustu.

– Nie rozumiem ludzi, którzy wyjeżdżają nad Krutynię czy Pilicę, aby popływać na kajaku. Korzystam z tej atrakcji już od 4 lat z rzędu i śmiało mogę powiedzieć, że Roztocze to o wiele wyższa liga – zachęca.

Wystarczy znaleźć firmę i stawić się w umówione miejsce. O transport, odpowiednie przeszkolenie i nowoczesny sprzęt zadbają organizatorzy.

– Spływy to rozrywka dla małych i dużych. Mamy w swojej ofercie kajaki ze specjalnymi miejscami dla dzieci bez jakichkolwiek ograniczeń wiekowych – zapewnia Jakub Czochra, właściciel jednej z firm oferujących wycieczki na kajakach.

Największą popularnością cieszą się spływy na Wieprzu, który, jak twierdzi Czochra, jest bezpieczniejszy od Tanwi.

Roztocze oferuje także atrakcje dla bardziej doświadczonych kajakarzy.

– Na odcinku Rebizanty–Borowe Młyny nurt jest bardzo silny i występują liczne spady. Czasem trzeba wysiadać z kajaka. To rozrywka dla ludzi szukających mocniejszych wrażeń – zachęca Mariusz Szymański, którego firma oferuje klientom takie właśnie doznania.

Ale nie ma się czego bać. Każdy, kto chce wziąć udział w spływie, najpierw przechodzi krótkie szkolenie. Instruktorzy opisują całą trasę, ostrzegają przed niebezpiecznymi miejscami.

Istnieje również możliwość popłynięcia wraz z ratownikiem, lecz większość ludzi decyduje się na wypożyczenie samego sprzętu.

– W przypadku pożyczenia kajaka, klient płynie na własną odpowiedzialność. Oczywiście jest on specjalnie przez nas szkolony i musi zapoznać się z regulaminem. Oferujemy również spływy zorganizowane z ratownikiem medycznym i instruktorem kajakarstwa – dodaje Szymański.

Właściciele firm organizujących spływy, jednym głosem ostrzegają przed oszustami. Wybierając się na kajaki warto pamiętać o własnym bezpieczeństwie.

– Na Roztoczu jest wiele firm, które działają wręcz prowizorycznie. Nie oferują sprawnego sprzętu i nie mają pojęcia o spływach. Kiedyś stanie się jakaś tragedia i ludzie nie będą chcieli tu przyjeżdżać – ostrzega Szymański.

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
zyczliwy / 31 lipca 2016 o 18:41
0
Nigdy nie wybierajcie się na spływ kajakowy nad Tanwia masakra porażka nie da się płynąć tam nie powinno się organizować takich rzeczy. Kto się tam wybiera na spływ niech sobie da spokój szkoda kasy na takie spływy. Nie jezdzijcie tam bo nie ma po co.
Avatar
Sławka / 3 sierpnia 2010 o 20:55
0
Chciałabym dodać że organizatorem tego pożal się boże " spływu na europejskim poziomie" była firma Relaks ze Zwierzynca! Przestrzegam innych!
Avatar
Sławka / 3 sierpnia 2010 o 20:50
0
Byłam na takim spływie, regulamin jaki regulamin ? wygląda to tak że organizator nie odpowiada za nic! Moją koleżankę ukąsiła żmija nad Tanwią. Do organizatora nie mogliśmy się dodzwonić bo obsługiwał inny spływ w tym czasie, nie wiedzieliśmy gdzie jesteśmy na szczeście dzięki pomocy dobrych ludzi wyszliśmy z sytuacji cało! Pogotowie jakoś dojechało. Masakra!
Avatar
Lipionn / 2 sierpnia 2010 o 22:00
0
Całej sprawie powinien się przyjrzeć NIK albo inna prawna instytucja. Właściciele działają nielegalnie, wyłącznie jako wypożyczalnie kajaków i oczywiście nie biorą odpowiedzialności za ludzi uczestniczących w spływie. Było już w Polsce kilka głośnych przypadków utonięć kajakowiczów, choćby ten ostatnio na Szreniawie. Teraz czas na Roztocze. Kolejna sprawa to zamiana dziko płynącej pięknej rzeki w autostradę kajakową, bo 500 kajaków dziennie na maleńkiej rzeczce to żadna atrakcja a zarobek dla wypożyczalni ogromny. Tu właśnie kryje się cała prawda. Zatem przybywajcie i niszczcie rzekę w imię interesu jakiegoś cwaniaczka.
Całej sprawie powinien się przyjrzeć NIK albo inna prawna instytucja. Właściciele działają nielegalnie, wyłącznie jako wypożyczalnie kajaków i oczywiście nie biorą odpowiedzialności za ludzi uczestniczących w spływie. Było już w Polsce kilka głośnych przypadków utonięć kajakowiczów, choćby ten ostatnio na Szreniawie. Teraz czas na Roztocze. Kolejna sprawa to zamiana dziko płynącej pięknej rzeki w autostradę kajakową, bo 500 kajaków dziennie na maleńkiej rzeczce to żadna atrakcja a zarobek dla wypożyczalni ogromny. Tu właśnie kryje się cała p... rozwiń
Avatar
xnt / 2 sierpnia 2010 o 18:34
0
Turystyka to duże słowo na to co się tam wyrabia. Śmiecie na brzegach, w wodzie, niszczenie rzeki a co za tym idzie naturalnych tarlisk ryb, płoszenie zwierzyny, krzyki i pijaństwo. Tak właśnie wygląda turystyka na Tanwi. Od rana do nocy skorupy przewalają się przez rzekę i jeszcze ma to być zgodne z prawem. W Lublinie szybko poradzili sobie ze spływami. Pozdrawiam
Avatar
Marek / 2 sierpnia 2010 o 17:06
0
Na odcinku który ów pan proponuje w ogóle nie powinno się pływać gdyż jest rezerwat przyrody, (Nad Tanwią) a te masowe spływy to tylko niszczą i dewastują przyrodę tych rzek, wycinając np drzewa i niszcząc wszelkie przegrody na rzeczkach ograniczające swobodny spływ watahy kajaków!A ile śmieci jest po tych pseudo-kajakarzach! Tu nie chodzi o obcowanie z przyrodą!Kiedy rzeczką o szerokości 4-6m przewala się dziennie po 200 i więcej plastikowych skorup z rozkrzyczaną często pijaną i chamską młodzieżą płoszącą nawet ptaki w promieniu kilometra! Coś tu jest nie tak! Jestem zdecydowanie na NIE! Nie ma to nic wspólnego z prawdziwą turystyką i umiłowaniem przyrody! Pozdrawiam znad zaśmieconej kajakami Tanwi!
Na odcinku który ów pan proponuje w ogóle nie powinno się pływać gdyż jest rezerwat przyrody, (Nad Tanwią) a te masowe spływy to tylko niszczą i dewastują przyrodę tych rzek, wycinając np drzewa i niszcząc wszelkie przegrody na rzeczkach ograniczające swobodny spływ watahy kajaków!A ile śmieci jest po tych pseudo-kajakarzach! Tu nie chodzi o obcowanie z przyrodą!Kiedy rzeczką o szerokości 4-6m przewala się dziennie po 200 i więcej plastikowych skorup z rozkrzyczaną często pijaną i chamską młodzieżą płoszącą nawet ptaki w promien... rozwiń
Avatar
Roztocze / 2 sierpnia 2010 o 16:08
0
Panie Szymański
Pomyślał Pan choć przez chwilę co się dzieje z tymi rzeczkami, które wykorzystujecie do własnej, prywatnej działalności.
Jest powszechny dostęp do wody, ale działalność gospodarcza na tych wodach już nie.
Myślę, że Pan i Panu podobni dobrze o tym wiecie. Eksploatujecie państwowe wspólne rzeczki i strumyki bez umiaru.
Dziwnym trafem znikają niewygodne naturalne zwaliska drzew, które są, a raczej były, siedliskiem tej dzikiej natury, na którą ?łapiecie? swoich klientów.
Nikt nie sprząta miejsc, gdzie wodujecie i obieracie swoje kajaki, dlaczego o tym Pan nie wspomina ?
Oferujecie alkohol na spływy, a mówi Pan o bezpieczeństwie.
Pańska oferta, kótra zapewnia:
-Organizację ogniska lub grila w trakcie spływu lub po zakończeniu połączonych z "małą pianką", możliwy również catering
-Sprzedaż piwa w beczkach (30-50 l), do dyspozycji osprzęt (pompka + butla CO2)

To ma być bezpieczny spływ ?

Może pora pomyśleć o czymś więcej niż o własnym portfelu.
Panie Szymański
Pomyślał Pan choć przez chwilę co się dzieje z tymi rzeczkami, które wykorzystujecie do własnej, prywatnej działalności.
Jest powszechny dostęp do wody, ale działalność gospodarcza na tych wodach już nie.
Myślę, że Pan i Panu podobni dobrze o tym wiecie. Eksploatujecie państwowe wspólne rzeczki i strumyki bez umiaru.
Dziwnym trafem znikają niewygodne naturalne zwaliska drzew, które są, a raczej były, siedliskiem tej dzikiej natury, na którą ?łapiecie? swoich klientów.
Nikt nie sprząta miejsc, g... rozwiń
Avatar
zyczliwy / 31 lipca 2016 o 18:41
0
Nigdy nie wybierajcie się na spływ kajakowy nad Tanwia masakra porażka nie da się płynąć tam nie powinno się organizować takich rzeczy. Kto się tam wybiera na spływ niech sobie da spokój szkoda kasy na takie spływy. Nie jezdzijcie tam bo nie ma po co.
Avatar
Sławka / 3 sierpnia 2010 o 20:55
0
Chciałabym dodać że organizatorem tego pożal się boże " spływu na europejskim poziomie" była firma Relaks ze Zwierzynca! Przestrzegam innych!
Avatar
Sławka / 3 sierpnia 2010 o 20:50
0
Byłam na takim spływie, regulamin jaki regulamin ? wygląda to tak że organizator nie odpowiada za nic! Moją koleżankę ukąsiła żmija nad Tanwią. Do organizatora nie mogliśmy się dodzwonić bo obsługiwał inny spływ w tym czasie, nie wiedzieliśmy gdzie jesteśmy na szczeście dzięki pomocy dobrych ludzi wyszliśmy z sytuacji cało! Pogotowie jakoś dojechało. Masakra!
Avatar
Lipionn / 2 sierpnia 2010 o 22:00
0
Całej sprawie powinien się przyjrzeć NIK albo inna prawna instytucja. Właściciele działają nielegalnie, wyłącznie jako wypożyczalnie kajaków i oczywiście nie biorą odpowiedzialności za ludzi uczestniczących w spływie. Było już w Polsce kilka głośnych przypadków utonięć kajakowiczów, choćby ten ostatnio na Szreniawie. Teraz czas na Roztocze. Kolejna sprawa to zamiana dziko płynącej pięknej rzeki w autostradę kajakową, bo 500 kajaków dziennie na maleńkiej rzeczce to żadna atrakcja a zarobek dla wypożyczalni ogromny. Tu właśnie kryje się cała prawda. Zatem przybywajcie i niszczcie rzekę w imię interesu jakiegoś cwaniaczka.
Całej sprawie powinien się przyjrzeć NIK albo inna prawna instytucja. Właściciele działają nielegalnie, wyłącznie jako wypożyczalnie kajaków i oczywiście nie biorą odpowiedzialności za ludzi uczestniczących w spływie. Było już w Polsce kilka głośnych przypadków utonięć kajakowiczów, choćby ten ostatnio na Szreniawie. Teraz czas na Roztocze. Kolejna sprawa to zamiana dziko płynącej pięknej rzeki w autostradę kajakową, bo 500 kajaków dziennie na maleńkiej rzeczce to żadna atrakcja a zarobek dla wypożyczalni ogromny. Tu właśnie kryje się cała p... rozwiń
Avatar
xnt / 2 sierpnia 2010 o 18:34
0
Turystyka to duże słowo na to co się tam wyrabia. Śmiecie na brzegach, w wodzie, niszczenie rzeki a co za tym idzie naturalnych tarlisk ryb, płoszenie zwierzyny, krzyki i pijaństwo. Tak właśnie wygląda turystyka na Tanwi. Od rana do nocy skorupy przewalają się przez rzekę i jeszcze ma to być zgodne z prawem. W Lublinie szybko poradzili sobie ze spływami. Pozdrawiam
Avatar
Marek / 2 sierpnia 2010 o 17:06
0
Na odcinku który ów pan proponuje w ogóle nie powinno się pływać gdyż jest rezerwat przyrody, (Nad Tanwią) a te masowe spływy to tylko niszczą i dewastują przyrodę tych rzek, wycinając np drzewa i niszcząc wszelkie przegrody na rzeczkach ograniczające swobodny spływ watahy kajaków!A ile śmieci jest po tych pseudo-kajakarzach! Tu nie chodzi o obcowanie z przyrodą!Kiedy rzeczką o szerokości 4-6m przewala się dziennie po 200 i więcej plastikowych skorup z rozkrzyczaną często pijaną i chamską młodzieżą płoszącą nawet ptaki w promieniu kilometra! Coś tu jest nie tak! Jestem zdecydowanie na NIE! Nie ma to nic wspólnego z prawdziwą turystyką i umiłowaniem przyrody! Pozdrawiam znad zaśmieconej kajakami Tanwi!
Na odcinku który ów pan proponuje w ogóle nie powinno się pływać gdyż jest rezerwat przyrody, (Nad Tanwią) a te masowe spływy to tylko niszczą i dewastują przyrodę tych rzek, wycinając np drzewa i niszcząc wszelkie przegrody na rzeczkach ograniczające swobodny spływ watahy kajaków!A ile śmieci jest po tych pseudo-kajakarzach! Tu nie chodzi o obcowanie z przyrodą!Kiedy rzeczką o szerokości 4-6m przewala się dziennie po 200 i więcej plastikowych skorup z rozkrzyczaną często pijaną i chamską młodzieżą płoszącą nawet ptaki w promien... rozwiń
Avatar
Roztocze / 2 sierpnia 2010 o 16:08
0
Panie Szymański
Pomyślał Pan choć przez chwilę co się dzieje z tymi rzeczkami, które wykorzystujecie do własnej, prywatnej działalności.
Jest powszechny dostęp do wody, ale działalność gospodarcza na tych wodach już nie.
Myślę, że Pan i Panu podobni dobrze o tym wiecie. Eksploatujecie państwowe wspólne rzeczki i strumyki bez umiaru.
Dziwnym trafem znikają niewygodne naturalne zwaliska drzew, które są, a raczej były, siedliskiem tej dzikiej natury, na którą ?łapiecie? swoich klientów.
Nikt nie sprząta miejsc, gdzie wodujecie i obieracie swoje kajaki, dlaczego o tym Pan nie wspomina ?
Oferujecie alkohol na spływy, a mówi Pan o bezpieczeństwie.
Pańska oferta, kótra zapewnia:
-Organizację ogniska lub grila w trakcie spływu lub po zakończeniu połączonych z "małą pianką", możliwy również catering
-Sprzedaż piwa w beczkach (30-50 l), do dyspozycji osprzęt (pompka + butla CO2)

To ma być bezpieczny spływ ?

Może pora pomyśleć o czymś więcej niż o własnym portfelu.
Panie Szymański
Pomyślał Pan choć przez chwilę co się dzieje z tymi rzeczkami, które wykorzystujecie do własnej, prywatnej działalności.
Jest powszechny dostęp do wody, ale działalność gospodarcza na tych wodach już nie.
Myślę, że Pan i Panu podobni dobrze o tym wiecie. Eksploatujecie państwowe wspólne rzeczki i strumyki bez umiaru.
Dziwnym trafem znikają niewygodne naturalne zwaliska drzew, które są, a raczej były, siedliskiem tej dzikiej natury, na którą ?łapiecie? swoich klientów.
Nikt nie sprząta miejsc, g... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 lipca 2018 0 0

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu
20 lipca 2018, 20:30

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu 1 0

W piątek, 20 lipca o godz. 20.30 na Zamku w Kazimierzu Dolnym odbędzie się koncert Sound'n'Grace & Filip Lato.

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo]
film

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo] 9 1

Pani Anna ma 30 lat. W internecie funkcjonuje jako 14-latka i od półtora roku odpowiada na ogłoszenia mężczyzn, oferujących dzieciom seks. Dzięki niej, policja zatrzymała już 40 pedofili.

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej"

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej" 30 20

Setki tysięcy przydrożnych drzew w całym kraju może pójść pod topór. Szykuje się zmiana w prawie ułatwiająca wycinkę. Ekolodzy protestują, a fachowcy od bezpieczeństwa na drogach są w tej sprawie podzieleni.

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc 52 2

6-letni Michałek z Jedlanki urodził się z wadą genetyczną lewej nogi. Chłopczyk marzy aby we wrześniu pójść do zerówki. Będzie to możliwe, jeżeli dziecko przejdzie operację ratującą staw kolanowy i wyskakujące biodro. Ale potrzeba na to 176 tys. zł

Lublin: Zamkną ul. Staszica

Lublin: Zamkną ul. Staszica 0 0

Z powodu awarii kanalizacji burzowej zamknięty dla ruchu będzie we wtorek fragment ul. Staszica.

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada
galeria
film

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada 102 20

Postać Lecha Kaczyńskiego z pomnika smoleńskiego w Kraśniku zdaniem internautów i specjalistów przypomina raczej Maliniaka z „Czterdziestolatka” albo hobbita z trylogii Tolkiena niż tragicznie zmarłego prezydenta. Niektórzy wskazują też, że umieszczony na monumencie napis jest błędny.

Wege Festiwal znów w Lublinie
21 lipca 2018, 12:00

Wege Festiwal znów w Lublinie 4 0

Co Gdzie Kiedy. Klub Radość (ul. Bernardyńska 15) zaprasza na wakacyjną odsłonę Wege Festiwalu. Wydarzenie odbędzie się 21 lipca o godz. 12.

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża
film

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża 41 1

Po ulewie jaka przeszła w poniedziałek nad Lublinem tylko w jednym miejscu aż kilkunastu kierowców zgubiło tablice rejestracyjne.

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL 69 106

Lubelski Rynek Hurtowy w Elizówce chce wydzierżawiać zakład produkcyjny w Poniatowej i jak najszybciej rozpocząć skup interwencyjny oraz produkcję. Ma to pomóc w fatalnej sytuacji na rynku owoców miękkich.

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie
19 lipca 2018, 21:00

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie 2 1

Co Gdzie Kiedy. W ramach cyklu filmowego Najlepsze z najgorszych w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) będzie można zobaczyć film Turecki Rambo. Projekcja odbędzie się 19 lipca o godz. 21.

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu 0 2

Hrabia Guillaume de Louvencourt Poniatowski, potomek królewskiego rodu Poniatowskich od ponad dziesięciu lat odwiedza Polskę. Ostatnio był na południowym Podlasiu. Uczestniczył we mszy świętej w Sanktuarium Matki Bożej Leśniańskiej w Leśnej Podlaskiej.

Udane starty lubelskich żużlowców

Udane starty lubelskich żużlowców 1 0

Zawodnik lubelskiego Speed Car Motoru Robert Lambert wygrał II rundę Tauron SEC

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców 20 21

Związkowcy zakładowej Solidarności zapowiadają ogólnopolską pikietę przed siedzibą Zakładów Azotowych Puławy. Zamierzają protestować przeciwko łamaniu swoich praw. Jednocześnie narasta konflikt między organizacjami działającymi w firmie.

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach 7 10

W niedzielę wieczorem policjanci z VII komisariatu w Lublinie otrzymali zgłoszenie o zaginięciu nastolatki.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!