Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

22 czerwca 2010 r.
13:46
Edytuj ten wpis

Tomaszów Lubelski: Protesty przeciwko koncertowi "bluźnierczej" Dody

Autor: Zdjęcie autora (lew)
0 43 A A

Trwają ostatnie przygotowania do jutrzejszego koncertu Dody w Tomaszowie Lubelskim. Odwołania występu domaga się Ogólnopolski Komitet Obrony przed Sektami, przeciwna jest też część mieszkańców dwudziestotysięcznego miasta.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Mieli nawet zbierać podpisy przeciwko jej występowi.– Piosenkarek i piosenkarzy u nas nie brakuje, nie można było zaprosić kogoś innego? – pyta 72-letnia pani Maria. – Doda jest wulgarna, nie liczy się z nikim i niczym, a jedno, co potrafi, to błyskać tyłkiem.

Ogólnopolski Komitet Obrony przed Sektami skierował do burmistrza pismo, w którym domaga się odwołania koncertu. – Obawiamy się, że bluźniercza Doda podczas koncertu będzie szydziła z Biblii oraz katolików, protestantów, wyznawców prawosławia i judaizmu – napisał Ryszard Nowak, przewodniczący stowarzyszenia ze Szklarskiej Poręby.

Powołuje się na wywiad, który w ub. roku ukazał się w "Dzienniku". Dorota Rabczewska miała tam szydzić z Pisma Świętego. Doda na pytanie czy wierzy w Biblię odpowiedziała dziennikarzowi: "Ciężko wierzyć w coś, co spisał jakiś napruty winem i palący jakieś zioła..." Urażeni tym członkowie stowarzyszenia złożyli doniesienie o popełnieniu przestępstwa. Sprawa jest w sądzie. Doda została oskarżona o obrazę uczuć religijnych. Grozi za to do dwóch lat pozbawienia wolności.

– Uważamy, że zaproszenie bluźnierczej Dody na koncert do Tomaszowa Lubelskiego jest skandalem – podnosi Nowak.

Co na to władze miasta? – Jeżeli pani Doda rzeczywiście coś takiego powiedziała, to mnie, jako katolika, to bulwersuje – mówi Ryszard Sobczuk, burmistrz Tomaszowa Lubelskiego.

Ale dodaje: Nie mam żadnego wpływu na odwołanie koncertu, bo nie my go organizujemy, tylko Tomaszowski Dom Kultury.

Dyrektor TDK zapewnia, że nic nie wie o piśmie Ogólnopolskiego Komitetu Obrony przed Sektami. – Do nas nic nie dotarło – przekonuje Marek Parkot. – Impreza dopięta jest już na ostatni guzik. Jesteśmy w stałym kontakcie z menedżerem artystki i nie może być mowy o odwołaniu koncertu. Nie słyszałem, żeby w Polsce ktoś musiał to wcześniej robić. Jeżeli otrzymalibyśmy oficjalne pismo zakazujące występu, wtedy nie byłoby wyjścia.

Impreza pod hasłem "Noc Świętojańska z Dodą” rozpocznie się jutro o godz. 18 na stadionie miejskim. Zaplanowano m.in. obrzęd sobótkowy w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca Roztocze, występy zespołów, atrakcje dla dzieci. Doda pojawi się na scenie ok. godz. 20.30. Bilet kosztuje 30 złotych.

Dyrektor TDK nie chce mówić o honorarium piosenkarki. A dlaczego Doda? – Bo wpisuje się w klimaty nocy świętojańskiej – powiedział nam Parkot.

Komentarze 43

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 23 czerwca 2010 o 11:32
0
[size=5]
LUBLIN DZIĘKUJE ZA GŁOSY NA KACZYŃSKIEGO / ZWŁASZCZA PALIKOTOWI, ŻE SIĘ DO TEGO PRZYCZYNIA/.[/size][color="#0000FF"][/color]
Avatar
Gość / 23 czerwca 2010 o 11:21
0
Totalny wstyd dla Tomaszowa... myślałem, że mieszkają tam 'normalni' ludzie... Na prawdę średniowiecze już się skończyło ! Ogarnijcie się...

Wtrące przy okazji opinię na tematy wyborów...
Powiem szczerze w imieniu młodych ludzi, którym zależy na zmianach, a nie ciągłym wracaniu do przeszłości i ciągłym zamartwianiu się... w imieniu ludzi, którzy chcą żyć i rozwijać się, a nie chcą być traktowani jako gorsza katagoria Polaka:

[size=5][font="Arial Black"]LUBLIN PRZEPRASZA ZA GŁOSY NA JAROSŁAWA KACZYŃSKIEGO... [/font][/size]
Totalny wstyd dla Tomaszowa... myślałem, że mieszkają tam 'normalni' ludzie... Na prawdę średniowiecze już się skończyło ! Ogarnijcie się...

Wtrące przy okazji opinię na tematy wyborów...
Powiem szczerze w imieniu młodych ludzi, którym zależy na zmianach, a nie ciągłym wracaniu do przeszłości i ciągłym zamartwianiu się... w imieniu ludzi, którzy chcą żyć i rozwijać się, a nie chcą być traktowani jako gorsza katagoria Polaka:

[size=5][font="Arial Black"]LUBLIN PRZEPRASZA ZA GŁOSY NA JAROSŁAWA KACZY... rozwiń
Avatar
Gość / 23 czerwca 2010 o 09:03
0
jon napisał:
moherom też nikt nie każe słuchać Dody


słusznie- niech odmawiają różaniec, a Ty chcesz wysłuchać koncertu-idź i dobrze się baw!!!
Avatar
lolo / 23 czerwca 2010 o 09:03
0
~Henio~ napisał:
No właśnie. Ktoś potrafi podać tytuł jakiegoś przeboju wylansowanego przez tę "gwiazdę"?

Dajmond Bicz
Avatar
mili / 23 czerwca 2010 o 08:55
0
wiecie co, jesteście totalnie dziwni!! podajecie się za ludzi lepszej kategorii!!! sami zobaczycie ile będzie ludzi na tym koncercie!!! a jeżeli komuś się nie podoba nie musi wcale tam iść, ale z doświadczenia powiem, że wszyscy ze zwykłej ludzkiej ciekawości tam pójdą. I to bez względu czy to będzie koncert dody czy też innej polskiej gwiazdy!!! czy to źle, że w tym mieście są ludzie, którzy chcą coś zrobić, promować miasto!!!??? lepiej nic nie robić, a i tak wszyscy będą narzekać, że nic się nie dzieje....
wiecie co, jesteście totalnie dziwni!! podajecie się za ludzi lepszej kategorii!!! sami zobaczycie ile będzie ludzi na tym koncercie!!! a jeżeli komuś się nie podoba nie musi wcale tam iść, ale z doświadczenia powiem, że wszyscy ze zwykłej ludzkiej ciekawości tam pójdą. I to bez względu czy to będzie koncert dody czy też innej polskiej gwiazdy!!! czy to źle, że w tym mieście są ludzie, którzy chcą coś zrobić, promować miasto!!!??? lepiej nic nie robić, a i tak wszyscy będą narzekać, że... rozwiń
Avatar
jon / 23 czerwca 2010 o 08:10
0
Gość napisał:
nie oglądaj- kto Ci każe!!! wybór należy do Ciebie!!!

moherom też nikt nie każe słuchać Dody
Avatar
~Henio~ / 23 czerwca 2010 o 07:56
0
ktotojestdoda napisał:
nie wiem po co tu jest tyle pisaniny - niech ktoś mi podpowie kto to jest ta doda??? i co ona ma do powiedzenia?


No właśnie. Ktoś potrafi podać tytuł jakiegoś przeboju wylansowanego przez tę "gwiazdę"?
Avatar
jaro / 23 czerwca 2010 o 07:38
0
Przez to jej wycie mój pies nabawi się stresu.
Avatar
Maciek / 23 czerwca 2010 o 07:34
0
Ech ...chyba nie ma tam nikogo kto potrafi tupnąć noga i pogonić kościołowe babki. Wieśniaki.. szkoda gadać.
Avatar
~Młody / 22 czerwca 2010 o 23:16
0
Panie Burmistrz a "My" to nie też Tomaszowski Dom Kultury? Jak zwykle, Panie Burmistrz, najlepiej jest umyć ręce i wrobić kogoś w swoje nietrafione decyzje.
Avatar
Gość / 23 czerwca 2010 o 11:32
0
[size=5]
LUBLIN DZIĘKUJE ZA GŁOSY NA KACZYŃSKIEGO / ZWŁASZCZA PALIKOTOWI, ŻE SIĘ DO TEGO PRZYCZYNIA/.[/size][color="#0000FF"][/color]
Avatar
Gość / 23 czerwca 2010 o 11:21
0
Totalny wstyd dla Tomaszowa... myślałem, że mieszkają tam 'normalni' ludzie... Na prawdę średniowiecze już się skończyło ! Ogarnijcie się...

Wtrące przy okazji opinię na tematy wyborów...
Powiem szczerze w imieniu młodych ludzi, którym zależy na zmianach, a nie ciągłym wracaniu do przeszłości i ciągłym zamartwianiu się... w imieniu ludzi, którzy chcą żyć i rozwijać się, a nie chcą być traktowani jako gorsza katagoria Polaka:

[size=5][font="Arial Black"]LUBLIN PRZEPRASZA ZA GŁOSY NA JAROSŁAWA KACZYŃSKIEGO... [/font][/size]
Totalny wstyd dla Tomaszowa... myślałem, że mieszkają tam 'normalni' ludzie... Na prawdę średniowiecze już się skończyło ! Ogarnijcie się...

Wtrące przy okazji opinię na tematy wyborów...
Powiem szczerze w imieniu młodych ludzi, którym zależy na zmianach, a nie ciągłym wracaniu do przeszłości i ciągłym zamartwianiu się... w imieniu ludzi, którzy chcą żyć i rozwijać się, a nie chcą być traktowani jako gorsza katagoria Polaka:

[size=5][font="Arial Black"]LUBLIN PRZEPRASZA ZA GŁOSY NA JAROSŁAWA KACZY... rozwiń
Avatar
Gość / 23 czerwca 2010 o 09:03
0
jon napisał:
moherom też nikt nie każe słuchać Dody


słusznie- niech odmawiają różaniec, a Ty chcesz wysłuchać koncertu-idź i dobrze się baw!!!
Avatar
lolo / 23 czerwca 2010 o 09:03
0
~Henio~ napisał:
No właśnie. Ktoś potrafi podać tytuł jakiegoś przeboju wylansowanego przez tę "gwiazdę"?

Dajmond Bicz
Avatar
mili / 23 czerwca 2010 o 08:55
0
wiecie co, jesteście totalnie dziwni!! podajecie się za ludzi lepszej kategorii!!! sami zobaczycie ile będzie ludzi na tym koncercie!!! a jeżeli komuś się nie podoba nie musi wcale tam iść, ale z doświadczenia powiem, że wszyscy ze zwykłej ludzkiej ciekawości tam pójdą. I to bez względu czy to będzie koncert dody czy też innej polskiej gwiazdy!!! czy to źle, że w tym mieście są ludzie, którzy chcą coś zrobić, promować miasto!!!??? lepiej nic nie robić, a i tak wszyscy będą narzekać, że nic się nie dzieje....
wiecie co, jesteście totalnie dziwni!! podajecie się za ludzi lepszej kategorii!!! sami zobaczycie ile będzie ludzi na tym koncercie!!! a jeżeli komuś się nie podoba nie musi wcale tam iść, ale z doświadczenia powiem, że wszyscy ze zwykłej ludzkiej ciekawości tam pójdą. I to bez względu czy to będzie koncert dody czy też innej polskiej gwiazdy!!! czy to źle, że w tym mieście są ludzie, którzy chcą coś zrobić, promować miasto!!!??? lepiej nic nie robić, a i tak wszyscy będą narzekać, że... rozwiń
Avatar
jon / 23 czerwca 2010 o 08:10
0
Gość napisał:
nie oglądaj- kto Ci każe!!! wybór należy do Ciebie!!!

moherom też nikt nie każe słuchać Dody
Avatar
~Henio~ / 23 czerwca 2010 o 07:56
0
ktotojestdoda napisał:
nie wiem po co tu jest tyle pisaniny - niech ktoś mi podpowie kto to jest ta doda??? i co ona ma do powiedzenia?


No właśnie. Ktoś potrafi podać tytuł jakiegoś przeboju wylansowanego przez tę "gwiazdę"?
Avatar
jaro / 23 czerwca 2010 o 07:38
0
Przez to jej wycie mój pies nabawi się stresu.
Avatar
Maciek / 23 czerwca 2010 o 07:34
0
Ech ...chyba nie ma tam nikogo kto potrafi tupnąć noga i pogonić kościołowe babki. Wieśniaki.. szkoda gadać.
Avatar
~Młody / 22 czerwca 2010 o 23:16
0
Panie Burmistrz a "My" to nie też Tomaszowski Dom Kultury? Jak zwykle, Panie Burmistrz, najlepiej jest umyć ręce i wrobić kogoś w swoje nietrafione decyzje.
Zobacz wszystkie komentarze 43

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kobieta najechała na inny samochód. 6-letnie dziecko w szpitalu

Kobieta najechała na inny samochód. 6-letnie dziecko w szpitalu 0 0

Trzy osoby trafiły do szpitala po wypadku do którego doszło w Dąbrowie. Wśród nich jest 6-letnie dziecko.

Dawali pożyczki, wyłudzali mieszkania. Proces nie ruszył, były policjant nie melduje się na komisariacie

Dawali pożyczki, wyłudzali mieszkania. Proces nie ruszył, były policjant nie melduje się na komisariacie 2 1

Znów nie udało się rozpocząć procesu byłego policjanta i trzech jego kolegów oskarżonych o wyłudzenia. Panowie nie stawili się w sądzie, a były mundurowy – mimo że ma taki obowiązek – nie melduje się regularnie na komisariacie

Nie tylko policjanci chcą podwyżek. Inni mundurowi też. Ile zarabia strażnik graniczny?

Nie tylko policjanci chcą podwyżek. Inni mundurowi też. Ile zarabia strażnik graniczny? 9 6

Rozszerza się protest służb mundurowych. Do policjantów dołączyli strażnicy graniczni, celnicy, strażacy oraz strażnicy więzienni. – Jest bardzo mało kandydatów do służby i mnóstwo wakatów. Niewielu chce narażać zdrowie i życie za 2 tys. zł – mówi szef związków zawodowych w Straży Granicznej

TBV Start szykuje się do kolejnego sezonu w elicie

TBV Start szykuje się do kolejnego sezonu w elicie 1 1

Energa Basket Liga Siedemnaście klubów zgłosiło się do udziału w rozgrywkach. Komisja Weryfikacyjna PLK SA dokona wstępnej analizy dokumentacji. Zarząd PLK SA decyzję w sprawie przyznania licencji podejmie najpóźniej do 27 lipca

Pijacka szarża 23-latka. Wpadł dwa razy w ciągu jednej nocy

Pijacka szarża 23-latka. Wpadł dwa razy w ciągu jednej nocy 13 9

23-latek wpadł w ręce policjantów dwa razy w ciągu jednej nocy. Najpierw po pijanemu szarżował samochodem po cudzym polu, a potem doprowadził do zderzenia z innym autem i pchał je przez ok. 200 metrów.

210 mln zł na drogi powiatowe w Lubelskiem. Gdzie wyremontują i zbudują?

210 mln zł na drogi powiatowe w Lubelskiem. Gdzie wyremontują i zbudują? 9 11

120 milionów złotych na modernizację i budowę ponad 200 kilometrów dróg trafiło do wszystkich powiatów z województwa lubelskiego. Całkowita wartość inwestycji realizowanych w ramach tzw. megaprojektu drogowego wyniesie ok. 210 mln zł

Dzień z Harrym Potterem w MBP
27 lipca 2018, 11:00

Dzień z Harrym Potterem w MBP 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 27 lipca o godz. 11 w Filii nr 26 MBP im. H. Łopacińskiego w Lublinie (ul. Leonarda 18) odbędzie się Dzień z Harrym Potterem. To gratka dla wszystkich miłośników prozy J.K. Rowling.

Graffiti psuje krajobraz? Rada Kultury Przestrzeni chce by je zamalować i posadzić bluszcz

Graffiti psuje krajobraz? Rada Kultury Przestrzeni chce by je zamalować i posadzić bluszcz 42 43

Zamalowania graffiti na murach wzdłuż al. Solidarności koło skansenu i ogrodu botanicznego domaga się Rada Kultury Przestrzeni. Zamiast malowideł z zeszłorocznej imprezy Meeting of Styles wolałaby tu zieloną ścianę z bluszczu. Ratusz zapowiada jednak, że w sierpniu… powstanie tu nowe graffiti

Powrót Granicy, zmiana trenera w Łazach

Powrót Granicy, zmiana trenera w Łazach 2 0

Granica Terespol wygrała rywalizację w grupie I bialskiej klasy A i wywalczyła awans do bialskiej klasy okręgowej

Przedszkolak wybierze sobie przyszły zawód. Nowy pomysł MEN

Przedszkolak wybierze sobie przyszły zawód. Nowy pomysł MEN 2 8

Dzieci w przedszkolach będą miały zajęcia z doradztwa zawodowego – wynika z projektu rozporządzenia przygotowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Przyszły zawód dzieci mają wybierać przez zabawę

Pracownicy Aldika grożą strajkiem. Rozmowy ostatniej szansy

Pracownicy Aldika grożą strajkiem. Rozmowy ostatniej szansy 21 5

30 lipca przedstawiciele komisji zakładowej NSZZ Solidarność spotkają się z przedstawicielami sieci Aldik. Będą rozmawiać o podwyżkach. Jeśli nie usłyszą konkretów, nie wykluczają rozpoczęcia strajku.

Sprzedaż mieszkań zaczyna zwalniać

Sprzedaż mieszkań zaczyna zwalniać 0 2

W drugim kwartale tego roku Polacy kupili mniej nowych mieszkań niż rok wcześniej. W statystykach GUS widać pierwsze symptomy spadku aktywności deweloperów – oceniają eksperci. Liczba nowych pozwoleń na budowę rośnie, ale wolniej niż kiedyś.

Koncert w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku
22 lipca 2018, 17:00

Koncert w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku 1 0

Co Gdzie Kiedy. Trwa Festiwal Fresków w Lublinie. W najbliższą niedzielę, 22 lipca o godz. 17 w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku odbędzie się koncert Szymona Krzemiania i Grzegorza Siedlaczka.

Jej mąż miotał się z bólu, ale nie chcieli go przyjąć do szpitala. Zmarł kilka dni później

Jej mąż miotał się z bólu, ale nie chcieli go przyjąć do szpitala. Zmarł kilka dni później 154 18

Ostry ból głowy, 40-stopniowa gorączka, wymioty. – Stan męża się pogarszał, dosłownie miotał się z bólu, a ja byłam bezsilna – opowiada Katarzyna Gnaś. Mimo to, 26-latek nie został przyjęty do szpitala w Poniatowej. Kilka dni później zmarł

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 lipca 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 lipca 2018 roku 0 0

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!