Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

12 marca 2010 r.
13:11
Edytuj ten wpis

Zamojski magistrat kłóci się z Tondellim. Wynajął prawników z Lublina

Autor: Zdjęcie autora Bogdan Nowak
0 12 A A

Urząd Miasta nie radzi sobie z rozmowami z miejscowym restauratorem. Urzędnicy wynajęli kancelarię adwokacką, która reprezentuje magistrat w "negocjacjach” z przedsiębiorcą.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Brakuje słów na to, co się wyrabia w tym urzędzie – złości się Luigi Tondelli, restaurator, szef spółki "Lubet”. – Domagam się respektowania wyroków, a otrzymuję negocjatora.

Restauratorowi puszczają już nerwy. Bój z zamojskim magistratem toczy od ponad 3 lat. Chodzi o kamienicę przy Rynku Wielkim tzw. Morandówkę.

Włoch chciał utworzyć tam Dom Pracy Twórczej oraz m.in. restaurację. Wygrał przetarg na tę nieruchomość. Jednak gdy pomierzył pomieszczenia, okazało się, że zabrakło 200 metrów. Nie chciał lokalu przyjąć.

Urzędnicy rozwiązali z nim umowę, ogłosili nowy przetarg i do kamienicy wprowadzili inną firmę. Włoch podał miasto do sądu. Wygrał proces w dwóch instancjach oraz w Sądzie Najwyższym.

W styczniu wszedł do Morandówki z komornikiem (firma, która prowadziła tam działalność musiała kamienicę opuścić). To sprawy nie rozwiązało.

– Domagam się przywrócenia w kamienicy do stanu jaki oferowano w przetargu – tłumaczy Tondelli. – Zamiast tego, zaprasza się mnie na negocjacje, na których dowiaduję się, że skoro poprzedni przedsiębiorca prowadził w kamienicy działalność to i ja mogę. Jak można?

Tondelli zapewnia, że brakujące metry są za ścianą, w drugiej kamienicy. Wystarczy się do nich przebić, tak jak było oferowane w przetargu.

– Po prostu brakuje tam miejsca na kuchnię – tłumaczy. – A ja nie chcę sprzedawać frytek i robić posiłków z mrożonek. Miasto nadal uniemożliwia mi prowadzenie normalnej działalności i próbuje się wykręcić od sądowych wyroków.

Szalę goryczy przelały dwa pisma, które Włoch dostał kilka dni temu. Z jednego dowiedział się, że miasto w "negocjacjach” z nim reprezentuje teraz jedna z lubelskich kancelarii prawniczych.

W drugim Roman Kozak, dyrektor Wydziału Gospodarki Mieszkaniowej, Ochrony Środowiska i Infrastruktury Komunalnej informuje go, że dzierżawca kamienicy powinien zawrzeć umowy z dostawcami mediów (chodzi m.in. o wodę, ścieki, centralne ogrzewanie i wywóz śmieci).

– Wydzierżawiający zobowiązany jest podjąć działania niezbędne do zabezpieczenia przedmiotu dzierżawy przed zniszczeniem – napisał Roman Kozak. – Nie ogrzewanie pomieszczeń w okresie zimowym może doprowadzić do znacznego ich zniszczenia.

Włoch jest tym oburzony. – Znów sprawę postawiono na głowie – denerwuje się. – To wszystko jest tak jakby tych wyroków po prostu nie było.

Czy lubelska kancelaria prawna została wynajęta za publiczne pieniądze?

– Tę sprawę prowadzi wiceprezydent Stopczyńska. Ja szczegółów nie znam – tłumaczy Karol Garbula, rzecznik prezydenta Zamościa. Pani wiceprezydent była dla nas nieuchwytna.

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 16 marca 2010 o 09:06
0
Arogancja,arogancja i głupota.Niestety z tego wynika,że przedstawicielezamojskiej władzy czują się bezkarni.
Przyczynili się do odcięcia nas od kolei,nie potrafią zainteresować inwestorów.Zamośc podupada.Niekompetenti i bezkarni urzędnicy.Ich decyzje za które płacimy my zwykli podatnicy.CZy ci ludzie nie mają sumienia,jak spojrza w oczy swoim dzieciom i wnukom.
Avatar
RK / 14 marca 2010 o 10:52
0
Pan Tondelli powinien teraz poskarżyć się do sądu na Prezydenta i Panią Vice Prezydent Zamościa, ze nie wykonują wyroków sądu RP, negując Konstytucje RP i władze sądowniczą Najaśniejszej RP!
Avatar
a / 13 marca 2010 o 17:14
0
hmm. Zamość raj dla inwestorów.
Avatar
~kolka~ / 13 marca 2010 o 14:46
0
200 m2 wielkie coś ,zachłanny makaroniarz..makaron gotuje się od 3 do 7 minut na wolnym ogniu ....ale problem -kancelaria pewnie z 80 tysiaków
sobie policzy i na łatanie dziur w jezdni zabraknie ...a i na porządek wokół Dawida może nie starczyć ...ajjaj.
Avatar
~kolka~ / 13 marca 2010 o 14:38
0
Pan Makaronni nie wiedział, że w Polsce urzędników obowiązuje jedno prawo a ludków inne...a Art.32 Ustawy Zasadniczej to tylko taki blef, który
musi występować w tego typu dokumencie.Makaronni słyszałem ,że u twojego Berlusconiego też nie lepiej? ....bo gdyby- to nikt by mu za niewinność"główki"żelastwem nie podrapał.
Avatar
Ricco / 13 marca 2010 o 13:57
0
Smiech. Pani Prezydent Stopczynska-przepraszam Vice Prezydent- sama jest prawnikiem, a wynajmuje kancelarię adwokacką? Co za rozrzutność? Zwłaszcza, ze mąż Pani Vice też jest prawnikiem! Tego Pana jednak bym nie polecał. Jest zbyt leniwy i magistrat sprawę napewno by przegrał. Aha i na koniec żąda dodatkowej kasy kilkuset złotych na tzw. "koniak". To jest nasz-hrabiego Zamość właśnie !!!
Avatar
artur / 13 marca 2010 o 13:24
0
powinna być powołana jakaś instytucja która trzymała by urzędasów za mordy... szczyt niekompetencji i zwyczajne duractwo,... Włochowi odszkodowanie a miernoty z ratusza na bruk...
Avatar
ted / 13 marca 2010 o 12:51
0
Pozdrowienia dla niezawodnego Dyrektora Kozaka Romana! Sto lat w UM-Zamość.
Avatar
zamościanin / 13 marca 2010 o 12:29
0
Ciekawe czy pani Stopczyńska wynajęła kancelarię adwokacką za swoich prywatnych pieniędzy? Ta pani to jeden wielki przekręt w mieście Zamość nic nie robi za darmo- sprawa przetargów na starówce......Arcus......Miejmy nadzieję,że najbliższe wybory coś wkońcu zmienia bo ten układ panem hrabią to wieka kompromitacja Zamościa.No ale jak mówią w mieście : "wybraliście sobie hrabiego teraz zapr...cie na niego" i to jest szczera prawda niestety.
Avatar
Andrzej / 13 marca 2010 o 09:35
0
moim zdaniem teraz wloch przeciaga i gra na zwłokę bo nie ma facet kasy nie wspomnę o jajaach jak italiniec.
Avatar
Gość / 16 marca 2010 o 09:06
0
Arogancja,arogancja i głupota.Niestety z tego wynika,że przedstawicielezamojskiej władzy czują się bezkarni.
Przyczynili się do odcięcia nas od kolei,nie potrafią zainteresować inwestorów.Zamośc podupada.Niekompetenti i bezkarni urzędnicy.Ich decyzje za które płacimy my zwykli podatnicy.CZy ci ludzie nie mają sumienia,jak spojrza w oczy swoim dzieciom i wnukom.
Avatar
RK / 14 marca 2010 o 10:52
0
Pan Tondelli powinien teraz poskarżyć się do sądu na Prezydenta i Panią Vice Prezydent Zamościa, ze nie wykonują wyroków sądu RP, negując Konstytucje RP i władze sądowniczą Najaśniejszej RP!
Avatar
a / 13 marca 2010 o 17:14
0
hmm. Zamość raj dla inwestorów.
Avatar
~kolka~ / 13 marca 2010 o 14:46
0
200 m2 wielkie coś ,zachłanny makaroniarz..makaron gotuje się od 3 do 7 minut na wolnym ogniu ....ale problem -kancelaria pewnie z 80 tysiaków
sobie policzy i na łatanie dziur w jezdni zabraknie ...a i na porządek wokół Dawida może nie starczyć ...ajjaj.
Avatar
~kolka~ / 13 marca 2010 o 14:38
0
Pan Makaronni nie wiedział, że w Polsce urzędników obowiązuje jedno prawo a ludków inne...a Art.32 Ustawy Zasadniczej to tylko taki blef, który
musi występować w tego typu dokumencie.Makaronni słyszałem ,że u twojego Berlusconiego też nie lepiej? ....bo gdyby- to nikt by mu za niewinność"główki"żelastwem nie podrapał.
Avatar
Ricco / 13 marca 2010 o 13:57
0
Smiech. Pani Prezydent Stopczynska-przepraszam Vice Prezydent- sama jest prawnikiem, a wynajmuje kancelarię adwokacką? Co za rozrzutność? Zwłaszcza, ze mąż Pani Vice też jest prawnikiem! Tego Pana jednak bym nie polecał. Jest zbyt leniwy i magistrat sprawę napewno by przegrał. Aha i na koniec żąda dodatkowej kasy kilkuset złotych na tzw. "koniak". To jest nasz-hrabiego Zamość właśnie !!!
Avatar
artur / 13 marca 2010 o 13:24
0
powinna być powołana jakaś instytucja która trzymała by urzędasów za mordy... szczyt niekompetencji i zwyczajne duractwo,... Włochowi odszkodowanie a miernoty z ratusza na bruk...
Avatar
ted / 13 marca 2010 o 12:51
0
Pozdrowienia dla niezawodnego Dyrektora Kozaka Romana! Sto lat w UM-Zamość.
Avatar
zamościanin / 13 marca 2010 o 12:29
0
Ciekawe czy pani Stopczyńska wynajęła kancelarię adwokacką za swoich prywatnych pieniędzy? Ta pani to jeden wielki przekręt w mieście Zamość nic nie robi za darmo- sprawa przetargów na starówce......Arcus......Miejmy nadzieję,że najbliższe wybory coś wkońcu zmienia bo ten układ panem hrabią to wieka kompromitacja Zamościa.No ale jak mówią w mieście : "wybraliście sobie hrabiego teraz zapr...cie na niego" i to jest szczera prawda niestety.
Avatar
Andrzej / 13 marca 2010 o 09:35
0
moim zdaniem teraz wloch przeciaga i gra na zwłokę bo nie ma facet kasy nie wspomnę o jajaach jak italiniec.
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Granit Bychawa mocno rozpoczął przedsezonowe granie

Granit Bychawa mocno rozpoczął przedsezonowe granie 0 2

Podopieczni Łukasza Gieresza w pierwszym swoim sparingu w tym okresie przygotowawczym rozbili aż 7:1 beniaminka IV ligi Start Krasnystaw.

Zderzyły się czołowo i wypadły z drogi. Wśród poszkodowanych 5-letnie dziecko [zdjęcia]
galeria

Zderzyły się czołowo i wypadły z drogi. Wśród poszkodowanych 5-letnie dziecko [zdjęcia] 4 2

Groźny wypadek w miejscowości Krupe. Na prostym odcinku drogi zderzyły się czołowo dwa volkswageny.

Nie przyjęli go do szpitala, zmarł kilka dni później. Prokuratura zajmie się sprawą
Po naszej publikacji

Nie przyjęli go do szpitala, zmarł kilka dni później. Prokuratura zajmie się sprawą 13 5

Prokuratura zajmie się sprawą śmierci 26-latka z okolic Poniatowej. Kamil Gnaś mimo silnego bólu, gorączki i wymiotów nie został przyjęty do miejscowego szpitala. Zmarł po kilku dniach.

Traper przed Roztoczem i Tomasovią w turnieju oldbojów „Parkowa Cup”

Traper przed Roztoczem i Tomasovią w turnieju oldbojów „Parkowa Cup” 1 0

W Narolu został rozegrany IV Turniej Oldbojów 35+ „Parkowa Cup”. W zawodach triumfował zespół Traper Lubaczów, który pokonał w finale ekipę gospodarzy dopiero po rzutach karnych (3:2)

Prace zdobywczyni Oscara w Kazimierzu Dolnym. Wystawa Ewy Braun
28 lipca 2018, 15:00

Prace zdobywczyni Oscara w Kazimierzu Dolnym. Wystawa Ewy Braun 2 0

Co Gdzie Kiedy.Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym (Rynek 19) i Centrum Spotkania Kultur w Lublinie zapraszają na wernisaż wystawy Ewy Braun Odtwarzanie minionych światów... Otwarcie ekspozycji odbędzie się 28 lipca o godz. 15 i towarzyszyć będzie Festiwalowi Dwa Brzegi.

Terytorialsi będą strzelać na dawnym poligonie na Majdanku. Mieszkańcy mają obawy

Terytorialsi będą strzelać na dawnym poligonie na Majdanku. Mieszkańcy mają obawy 55 12

Wojsko zapowiada powrót na dawny poligon na Majdanku. Będą tu ćwiczyć „terytorialsi”. Mieszkańcy bloków na pobliskim Felinie są zaniepokojeni. Obawiają się hałasu i sądzą, że może tutaj powstać strzelnica. Mundurowi uspokajają: nie będzie ani strzelnicy, ani czołgów.

Historyczny awans Bad Boys Zastawie

Historyczny awans Bad Boys Zastawie 0 0

BIALSKA KLASA OKRĘGOWA Bad Boys Zastawie po raz pierwszy w historii będą beniaminkiem w V lidze

Zaniedbana i zagłodzona. Chodziła z kubkiem i prosiła o wodę
Kraj
film

Zaniedbana i zagłodzona. Chodziła z kubkiem i prosiła o wodę 17 2

Zamykana w domu, głodna i zaniedbana. - Kiedyś chodziła z kubkiem po klatce schodowej i prosiła o wodę – opowiadają sąsiedzi. 61-letnia pani Halina ze Słupska potrzebowała natychmiastowej pomocy

Most Kultury: PARA, Standard Brass Band i Lubelskie Babie Lato
20 lipca 2018, 0:00

Most Kultury: PARA, Standard Brass Band i Lubelskie Babie Lato 2 0

Co Gdzie Kiedy. W dniach 20-22 lipca na Moście imienia Mariana Lutosławskiego wystąpią zespoły: PARA, Standard Brass Band oraz Lubelskie Babie Lato. Nie zabraknie również ciekawych warsztatów i zajęć dla dzieci.

Kayah, Nosowska, Brodka, Przybysz. Darmowy koncert w Lublinie
21 lipca 2018, 19:00

Kayah, Nosowska, Brodka, Przybysz. Darmowy koncert w Lublinie 4 6

W sobotę Kayah, Katarzyna Nosowska, Monika Brodka i Paulina Przybysz zaśpiewają swoje największe przeboje na pl. Zamkowym podczas bezpłatnego koncertu „Siła Kobiet”. Przy okazji o wyjątkowych kobietach przypomni też Ośrodek Brama Grodzka – Teatr NN w swoim specjalnym wydawnictwie

Koniec z czarnymi plombami. Parlament Europejski zakazał

Koniec z czarnymi plombami. Parlament Europejski zakazał 0 2