Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

1 czerwca 2010 r.
11:03
Edytuj ten wpis

Zamość da 50 tys. zł dotkniętej powodzią gminie Wilków

Autor: Zdjęcie autora (bn)
0 10 A A

Zamość pomoże gminie Wilków. Wczoraj zamojscy radni podjęli uchwałę o przekazaniu 50 tys. zł. na usuwanie skutków powodzi. Jeden z rajców domagał się także zorganizowania innego rodzaju pomocy. Chodzi o utworzenie co najmniej kilkunastoosobowych grup, które pojechałyby na miejsce i pomogłyby.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Nie każdego stać na wsparcie finansowe dla powodzian, ale wiele osób może im pomóc na miejscu – argumentował podczas sesji Marek Dziura, zamojski radny miejski (PiS). – W tej gminie jest tragedia. Takie ekipy mogłyby np. pomóc w uporządkowaniu terenu tej gminy.

Na wczorajszej sesji radni miejscy uchwalili przekazanie 50 tys. zł dla gminy Wilków. Zdaniem Krzysztofa Rusztyna, dyrektora Wydziału Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego w zamojskim UM taka pomoc jest teraz najbardziej potrzebna.

– Kontakt z gminą Wilków utrzymujemy na bieżąco – zapewniał dyrektor. – Byli tam już nasi ochotnicy i strażacy. Teraz bardziej potrzebne jest tam wsparcie finansowe. I o to nas proszą.

– Jesteśmy cały czas w gotowości i w każdej chwili możemy udzielić pomocy powodzianom – dodała Halina Rycak, dyrektor MCPR w Zamościu. – Nasi pracownicy pojadą tam jeśli będzie potrzeba. Ale zorganizowanie grup może być trudne. Chodzi głównie o trudności z dojazdem i noclegami.

Jak pomóc powodzianom?

Szczegółowe informacje na ten temat zamieszczono na stronie zamojskiego UM. Pieniądze można wpłacać na konto: 45 87 31 000 102 0000 552 00000 40 (w tytule przelewu należy wpisać: Pomoc dla powodzian gminy Wilków).

Można też wysłać SMS o treści POMAGAM na numer 72052. Koszt 2,44zł z VAT. Dochód trafi na konto Caritas. Wpłaty można też dokonać na konto Archidiecezji "Caritas” (Peko SA V o / Lublin 46 124015031111 0000 1752 8351 z dopiskiem "Powódź”) oraz na konto Polskiego Czerwonego Krzyża (pieniądze należy przelewać na konto: 93 1160 2202 0000 0001 6233 5614 z dopiskiem "Powódź 2010”).

Można też przekazać je bezpośrednio w kasie PCK w siedzibie Zarządu Rejonowego PCK w Zamościu przy ulicy św. Piątka 24. Tam prowadzona jest także zbiórka darów.

W sprawach dotyczących pomocy powodzianom można uzyskać informacje pod numerem telefonu: 0 606 291 980, lub drogą elektroniczną caritas@kuria.lublin.pl

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Hanka / 5 czerwca 2010 o 16:57
0
Tak mi szkoda tych biednych ludzi, aż się serce kroi jak się widzi jadące kolumny samochodów, straży, wojska z napisem powódź. Stracili cały dorobek swojego życia, a rząd nic nie zrobił przez te lata - tylko pyskują i afiszują się z tym nienormalnym Palikotem.
Avatar
Gość / 3 czerwca 2010 o 21:12
0
eduardddddo napisał:
człowieku, Ci ludzie nie maja glowy do niczego, sa wymeczeni fizycznie i psychicznie, zalamani a co mowic o tym zeby lataac po kancelariach i szukac winnych ...

Winien jest rząd, kolesie z pyskiem Palikota i sztucznym penisem w tle. Już Polonia w Londynie przyjęła odpowiednio Komorowskiego. A wcześniej on, brodząc w gumiakach na terenach zalanych powodzią razem z premierem cudownym pytał tych nieszczęśników - jak wam się powodzi? Poza tym pocieszał, że woda ma to do siebie, że spływa do rzeki, a rzeka do Bałtyku. Kolejne lanie wody... Po powodzi - w 1997 roku poseł Komorowski wrzeszczał z trybuny sejmowej na Millera, pouczał, że trzeba zapobiec następnej, a jak tylko dorwał się do koryta to z kolesiami uwalili projekty, które już były przygotowane do realizacji. POLSKA tonie proszę państwa - dosłownie i w przenośni. Trwa wyprzedaż majątku narodowego, niedługo zostaniemy w samych gaciach. Czy w tym kraju są jeszcze jacyś Polacy, tacy prawdziwi, z rodu Słowian, czy to już przebierańcy?

Winien jest rząd, kolesie z pyskiem Palikota i sztucznym penisem w tle. Już Polonia w Londynie przyjęła odpowiednio Komorowskiego. A wcześniej on, brodząc w gumiakach na terenach zalanych powodzią razem z premierem cudownym pytał tych nieszczęśników - jak wam się powodzi? Poza tym pocieszał, że woda ma to do siebie, że spływa do rzeki, a rzeka do Bałtyku. Kolejne lanie wody... Po powodzi - w 1997 roku poseł Komorowski wrzeszczał z trybuny sejmowej na Millera, pouczał, że trzeba zapobiec następnej, a jak tylko dorwał się d... rozwiń
Avatar
eduardddddo / 3 czerwca 2010 o 18:29
0
roob napisał:
Dziwię się, że do tej pory nikt z powodzian nie zaskarżył administracji rządowej za zaniedbaniaw ochronie przeciwpowodziowej i nie składa żądań od rządu i wojewody o odszkodowania. Przecież to ewidentne zaniedbanie rządzących - w tym gmin i powiatów. Skarżyć ich. Kancelarie adwokackie - do dzieła!!!

człowieku, Ci ludzie nie maja glowy do niczego, sa wymeczeni fizycznie i psychicznie, zalamani a co mowic o tym zeby lataac po kancelariach i szukac winnych ...

człowieku, Ci ludzie nie maja glowy do niczego, sa wymeczeni fizycznie i psychicznie, zalamani a co mowic o tym zeby lataac po kancelariach i szukac winnych ... rozwiń
Avatar
STYX / 3 czerwca 2010 o 15:31
0
Andy napisał:
Spadać, schizofreniku, nie dajesz - nie rozliczaj. Powiem delikatnie, mimo, że należałoby powiedzieć w twoim slangu - nic ci do tego. Jak jesteś wyznawcą diabła, to zajmij się swoim środowiskiem i nie zaglądaj nikomu do kieszeni. A, a ta twoja siostra, co zostawiła psa przy budzie ( ładnie ją nazwałeś, mamusia się ucieszyła, nie?) to już grzywnę zapłaciła?

No, kurne, wstyd mi za taką siostrę, ale wziąłżem Burka do siebie i spał ze mną, nawet mi wczoraj mordę wylizał...Ale jak mu chuchnąłem harą, to spadł z wyrka i zdechł.

No, kurne, wstyd mi za taką siostrę, ale wziąłżem Burka do siebie i spał ze mną, nawet mi wczoraj mordę wylizał...Ale jak mu chuchnąłem harą, to spadł z wyrka i zdechł. rozwiń
Avatar
Andy / 2 czerwca 2010 o 17:02
0
STYX napisał:
To prawie tyle co Benek Któryśtam. A obaczcie ile ma Ktoryśtam a ile ma Zamość.

Spadać, schizofreniku, nie dajesz - nie rozliczaj. Powiem delikatnie, mimo, że należałoby powiedzieć w twoim slangu - nic ci do tego. Jak jesteś wyznawcą diabła, to zajmij się swoim środowiskiem i nie zaglądaj nikomu do kieszeni. A, a ta twoja siostra, co zostawiła psa przy budzie ( ładnie ją nazwałeś, mamusia się ucieszyła, nie?) to już grzywnę zapłaciła?
Avatar
~Jarek~ / 2 czerwca 2010 o 10:39
0
po wodzi napisał:
A ile kasy dali proboszczowie >

Nie są od dawania ale od brania bo to ponoć miłe Panu.
Avatar
STYX / 2 czerwca 2010 o 10:38
0
To prawie tyle co Benek Któryśtam. A obaczcie ile ma Ktoryśtam a ile ma Zamość.
Avatar
po wodzi / 1 czerwca 2010 o 21:45
0
A ile kasy dali proboszczowie >
Avatar
50 groszy / 1 czerwca 2010 o 21:41
0
A Papież B16 dał 50 tys. $, to tylko 3x więcej.
Avatar
roob / 1 czerwca 2010 o 20:38
0
Dziwię się, że do tej pory nikt z powodzian nie zaskarżył administracji rządowej za zaniedbaniaw ochronie przeciwpowodziowej i nie składa żądań od rządu i wojewody o odszkodowania. Przecież to ewidentne zaniedbanie rządzących - w tym gmin i powiatów. Skarżyć ich. Kancelarie adwokackie - do dzieła!!!
Avatar
Hanka / 5 czerwca 2010 o 16:57
0
Tak mi szkoda tych biednych ludzi, aż się serce kroi jak się widzi jadące kolumny samochodów, straży, wojska z napisem powódź. Stracili cały dorobek swojego życia, a rząd nic nie zrobił przez te lata - tylko pyskują i afiszują się z tym nienormalnym Palikotem.
Avatar
Gość / 3 czerwca 2010 o 21:12
0
eduardddddo napisał:
człowieku, Ci ludzie nie maja glowy do niczego, sa wymeczeni fizycznie i psychicznie, zalamani a co mowic o tym zeby lataac po kancelariach i szukac winnych ...

Winien jest rząd, kolesie z pyskiem Palikota i sztucznym penisem w tle. Już Polonia w Londynie przyjęła odpowiednio Komorowskiego. A wcześniej on, brodząc w gumiakach na terenach zalanych powodzią razem z premierem cudownym pytał tych nieszczęśników - jak wam się powodzi? Poza tym pocieszał, że woda ma to do siebie, że spływa do rzeki, a rzeka do Bałtyku. Kolejne lanie wody... Po powodzi - w 1997 roku poseł Komorowski wrzeszczał z trybuny sejmowej na Millera, pouczał, że trzeba zapobiec następnej, a jak tylko dorwał się do koryta to z kolesiami uwalili projekty, które już były przygotowane do realizacji. POLSKA tonie proszę państwa - dosłownie i w przenośni. Trwa wyprzedaż majątku narodowego, niedługo zostaniemy w samych gaciach. Czy w tym kraju są jeszcze jacyś Polacy, tacy prawdziwi, z rodu Słowian, czy to już przebierańcy?

Winien jest rząd, kolesie z pyskiem Palikota i sztucznym penisem w tle. Już Polonia w Londynie przyjęła odpowiednio Komorowskiego. A wcześniej on, brodząc w gumiakach na terenach zalanych powodzią razem z premierem cudownym pytał tych nieszczęśników - jak wam się powodzi? Poza tym pocieszał, że woda ma to do siebie, że spływa do rzeki, a rzeka do Bałtyku. Kolejne lanie wody... Po powodzi - w 1997 roku poseł Komorowski wrzeszczał z trybuny sejmowej na Millera, pouczał, że trzeba zapobiec następnej, a jak tylko dorwał się d... rozwiń
Avatar
eduardddddo / 3 czerwca 2010 o 18:29
0
roob napisał:
Dziwię się, że do tej pory nikt z powodzian nie zaskarżył administracji rządowej za zaniedbaniaw ochronie przeciwpowodziowej i nie składa żądań od rządu i wojewody o odszkodowania. Przecież to ewidentne zaniedbanie rządzących - w tym gmin i powiatów. Skarżyć ich. Kancelarie adwokackie - do dzieła!!!

człowieku, Ci ludzie nie maja glowy do niczego, sa wymeczeni fizycznie i psychicznie, zalamani a co mowic o tym zeby lataac po kancelariach i szukac winnych ...

człowieku, Ci ludzie nie maja glowy do niczego, sa wymeczeni fizycznie i psychicznie, zalamani a co mowic o tym zeby lataac po kancelariach i szukac winnych ... rozwiń
Avatar
STYX / 3 czerwca 2010 o 15:31
0
Andy napisał:
Spadać, schizofreniku, nie dajesz - nie rozliczaj. Powiem delikatnie, mimo, że należałoby powiedzieć w twoim slangu - nic ci do tego. Jak jesteś wyznawcą diabła, to zajmij się swoim środowiskiem i nie zaglądaj nikomu do kieszeni. A, a ta twoja siostra, co zostawiła psa przy budzie ( ładnie ją nazwałeś, mamusia się ucieszyła, nie?) to już grzywnę zapłaciła?

No, kurne, wstyd mi za taką siostrę, ale wziąłżem Burka do siebie i spał ze mną, nawet mi wczoraj mordę wylizał...Ale jak mu chuchnąłem harą, to spadł z wyrka i zdechł.

No, kurne, wstyd mi za taką siostrę, ale wziąłżem Burka do siebie i spał ze mną, nawet mi wczoraj mordę wylizał...Ale jak mu chuchnąłem harą, to spadł z wyrka i zdechł. rozwiń
Avatar
Andy / 2 czerwca 2010 o 17:02
0
STYX napisał:
To prawie tyle co Benek Któryśtam. A obaczcie ile ma Ktoryśtam a ile ma Zamość.

Spadać, schizofreniku, nie dajesz - nie rozliczaj. Powiem delikatnie, mimo, że należałoby powiedzieć w twoim slangu - nic ci do tego. Jak jesteś wyznawcą diabła, to zajmij się swoim środowiskiem i nie zaglądaj nikomu do kieszeni. A, a ta twoja siostra, co zostawiła psa przy budzie ( ładnie ją nazwałeś, mamusia się ucieszyła, nie?) to już grzywnę zapłaciła?
Avatar
~Jarek~ / 2 czerwca 2010 o 10:39
0
po wodzi napisał:
A ile kasy dali proboszczowie >

Nie są od dawania ale od brania bo to ponoć miłe Panu.
Avatar
STYX / 2 czerwca 2010 o 10:38
0
To prawie tyle co Benek Któryśtam. A obaczcie ile ma Ktoryśtam a ile ma Zamość.
Avatar
po wodzi / 1 czerwca 2010 o 21:45
0
A ile kasy dali proboszczowie >
Avatar
50 groszy / 1 czerwca 2010 o 21:41
0
A Papież B16 dał 50 tys. $, to tylko 3x więcej.
Avatar
roob / 1 czerwca 2010 o 20:38
0
Dziwię się, że do tej pory nikt z powodzian nie zaskarżył administracji rządowej za zaniedbaniaw ochronie przeciwpowodziowej i nie składa żądań od rządu i wojewody o odszkodowania. Przecież to ewidentne zaniedbanie rządzących - w tym gmin i powiatów. Skarżyć ich. Kancelarie adwokackie - do dzieła!!!