Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

21 grudnia 2016 r.
12:27

Zamówiła prezent przez internet, dostała chusteczki

0 13 A A

Mieszkanka Zamościa zamówiła przez internet zabawkę dla dziecka za kilkaset zł. Zamiast prezentu w paczce były chusteczki higieniczne.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

31-latka wczoraj zgłosiła się na policję. Powiedziała, że otrzymała przesyłkę i zapłaciła przy odbiorze blisko 300 złotych. Po otworzeniu korespondencji okazało się, że zamiast oczekiwanej zabawki, otrzymała kilka opakowań chusteczek higienicznych. Policja wystąpiła o wstrzymanie wpłaty na konto nieuczciwego handlowca.

Oszust jest poszukiwany. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Policja przypomina o zachowaniu ostrożności decydując się na zakupy w sieci (na portalach aukcyjnych czy w sklepach internetowych).

Sprawdzajmy sprzedawcę, u którego zamierzamy kupić wybraną rzecz. Zweryfikujmy czy jest rzetelny. Uważajmy na ,,super okazje". Nie zawsze to, co widoczne na zdjęciu musi być takie same w rzeczywistości lub nabyte przez sprzedawcę w sposób legalny. Jeśli chcemy wziąć udział w aukcji internetowej, sprawdźmy wiarygodność sprzedawcy, jego poprzednie aukcje oraz opinie kupujących na jego temat. Nawet w przypadku, gdy mieszkamy daleko zapytajmy czy po towar można zgłosić się osobiście. Gromadźmy całą korespondencję ze sprzedającym, w przypadku oszustwa będzie ona bezcennym dowodem kontaktów. Zachowanie zasad ostrożności pozwala na bezpieczne zakupy w sieci. Jeśli jednak mimo tego padniemy ofiarą internetowego naciągacza i nie dostaniemy towaru za który zapłaciliśmy, natychmiast zgłośmy to na policję.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
Czytaj więcej o:

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 21 grudnia 2016 r. o 14:24
Dobrze,ze chusteczki a nie np kawalek styropianu,bo chusteczka mozna przynajmniej lzy otrzec,a styropianem trudno.:)
Avatar
Gość / 21 grudnia 2016 r. o 12:42
Duża część towaru sprzedawanego w necie pochodzi z kradzieży. Taka prawda. U paserów nie kupywam.
Avatar
Gość / 21 grudnia 2016 r. o 12:42
W normalnym sklepie trochę drożej (choć nie zawsze) ale jednak pewniej, bezpieczniej i sprzedawca doradzi.
Avatar
Gość / 21 grudnia 2016 r. o 12:41
Jakim trzeba byc frajerem, zeby obcemu typowi pierw wysłac kasę, a dopiero potem czekać na towar.
Avatar
Gość / 21 grudnia 2016 r. o 12:40
Po mojemu, na dłuższą metę handel przez internet się nie sprawdzi. Nie wyobrażam sobie kupienia ubrania albo butów bez przymierzenia. Do tego pełno oszustów.
Avatar
Gość / 25 grudnia 2016 r. o 15:07
Dobrze ,że nie było psiej kupy he....
Avatar
Gość / 21 grudnia 2016 r. o 22:54
Zakupy w internecie są dla pryszczatych japiszonów. Szanujący się człowiek kupywa w normalnym sklepie.
Avatar
Gość / 21 grudnia 2016 r. o 17:17
" Dobrze,ze chusteczki a nie np kawalek styropianu,bo chusteczka mozna przynajmniej lzy otrzec,a styropianem trudno.:) " - styropianem tyłek poderzesz jak w gacie z płaczu narobisz. Jak się chce oszczędzic a nie kupić i miec pewnośc to takie sa skutki!!!
Avatar
. / 21 grudnia 2016 r. o 16:59
Nie... co robisz??? Ty analfabeto!
Avatar
Gość / 21 grudnia 2016 r. o 16:20
Kilkaset zakupów przez internet? Dobre, chleb i mleko pewnie kupujesz? Buehehehe.... To ja bez kozery powiem pińcet.
Avatar
Gość / 25 grudnia 2016 r. o 15:07
Dobrze ,że nie było psiej kupy he....
Avatar
Gość / 21 grudnia 2016 r. o 22:54
Zakupy w internecie są dla pryszczatych japiszonów. Szanujący się człowiek kupywa w normalnym sklepie.
Avatar
Gość / 21 grudnia 2016 r. o 17:17
" Dobrze,ze chusteczki a nie np kawalek styropianu,bo chusteczka mozna przynajmniej lzy otrzec,a styropianem trudno.:) " - styropianem tyłek poderzesz jak w gacie z płaczu narobisz. Jak się chce oszczędzic a nie kupić i miec pewnośc to takie sa skutki!!!
Avatar
. / 21 grudnia 2016 r. o 16:59
Nie... co robisz??? Ty analfabeto!
Avatar
Gość / 21 grudnia 2016 r. o 16:20
Kilkaset zakupów przez internet? Dobre, chleb i mleko pewnie kupujesz? Buehehehe.... To ja bez kozery powiem pińcet.
Avatar
Gość / 21 grudnia 2016 r. o 16:02
cena czyni cuda. hihi
Avatar
Radek / 21 grudnia 2016 r. o 15:21
Jak się nie umie czytać, analizować i być czujnym to się ładuje w taką kupę :) mam na koncie kilkaset zakupów przez internet, wszystko od ciuchów po części do samochodu. I jakoś wszystko zawsze jest w porządku. Wystarczy myśleć co się robi.
Avatar
Gość / 21 grudnia 2016 r. o 14:24
Dobrze,ze chusteczki a nie np kawalek styropianu,bo chusteczka mozna przynajmniej lzy otrzec,a styropianem trudno.:)
Avatar
Gość / 21 grudnia 2016 r. o 12:42
Duża część towaru sprzedawanego w necie pochodzi z kradzieży. Taka prawda. U paserów nie kupywam.
Avatar
Gość / 21 grudnia 2016 r. o 12:42
W normalnym sklepie trochę drożej (choć nie zawsze) ale jednak pewniej, bezpieczniej i sprzedawca doradzi.
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

 Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 6 grudnia 2022 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 6 grudnia 2022 r.

Święty Mikołaj od Coca-Coli był przecież biskupem. Na Lubelszczyźnie jego kult był szczególnie silny
Rozmowa

Święty Mikołaj od Coca-Coli był przecież biskupem. Na Lubelszczyźnie jego kult był szczególnie silny

Dziś św. Mikołaj należy do najbardziej znanych świętych, otaczają go czcią zarówno wierni kościoła wschodniego, jak i zachodniego - rozmowa z dr hab. Mariolą Tymochowicz, prof. Uczelni z Katedry Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego w Instytucie Nauk o Kulturze na Wydziale Filologicznym UMCS.

Mundial 2022: Brazylia - Korea Południowa 4:1. Awans do ćwierćfinału w rytmie samby

Mundial 2022: Brazylia - Korea Południowa 4:1. Awans do ćwierćfinału w rytmie samby

Reprezentacja Brazylii bez żadnych kłopotów zameldowała się w ćwierćfinale. W 1/8 finału „Canarinhos” pokonali 4:1 Koreę Południową i dali jasny sygnał, że należy ich rozważać jako jednego z kandydatów do mistrzostwa świata

Zamość. Nowy dyrektor w Ratuszu od kultury i sportu

Zamość. Nowy dyrektor w Ratuszu od kultury i sportu

Łukasz Gajdecki będzie od 15 grudnia dyrektorem Wydziału Kultury i Sportu Urzędu Miasta Zamość. Wygrał konkurs na to stanowisko ogłoszony po tym, jak zwolnił je w połowie września Piotr Orzechowski, obecnie wiceprezydent Zamościa.

Mundial 2022: Chorwacja lepsza od Japonii po rzutach karnych

Mundial 2022: Chorwacja lepsza od Japonii po rzutach karnych

Chorwaci powoli wyrastają na specjalistów od rzutów karnych. W poprzednim mundialu w drodze po drugie miejsce dwa razy ogrywali rywali w serii jedenastek. W poniedziałek w taki sposób uporali się z Japonią. Po 120 minutach walki było 1:1, ale piłkarze z „Kraju Kwitnącej Wiśni” wykorzystali tylko jeden strzał z „wapna” i ostatecznie przegrali 1:3

Lublin. Startuje Festiwal Bożego Narodzenia. Jutro oficjalnie zaświecą się ozdoby na deptaku
galeria

Lublin. Startuje Festiwal Bożego Narodzenia. Jutro oficjalnie zaświecą się ozdoby na deptaku

Już we wtorek o godz. 16 włączona ma być całość świątecznej iluminacji centrum Lublina. W ten sposób rozpocznie się coroczny Festiwal Bożego Narodzenia.

Lubelskie. Kolej wprowadza przystanki na żądanie. Co musi zrobić pasażer, żeby wysiąść?

Lubelskie. Kolej wprowadza przystanki na żądanie. Co musi zrobić pasażer, żeby wysiąść?

Maszynista nie zatrzyma pociągu, jeżeli podróżny przynajmniej stację wcześniej nie zgłosi obsłudze, że ma zamiar wysiadać. Już od najbliższej niedzieli, wraz ze zmianą rozkładu jazdy, kolej wprowadzi w regionie siedem przystanków na żądanie.

Lubelskie. Piernikowe serca od uczniów. "Pomagamy ludziom, którzy są samotni"

Lubelskie. Piernikowe serca od uczniów. "Pomagamy ludziom, którzy są samotni"

Po wymuszonej przez pandemię przerwie uczniowie Szkoły Podstawowej znów przyniosą sąsiadom mikołajkowe prezenty. Prezenty najcenniejsze, bo własnoręcznie przygotowane i wyjątkowe smaczne.

Nowe sklepy w Lublinie. Na początek otwiera się Aldi

Nowe sklepy w Lublinie. Na początek otwiera się Aldi

W tym tygodniu zmienia się handlowa mapa Lublina. Sprawdzamy, jakie sklepy pojawiają się, a w jakich nie zrobimy już zakupów.

26. Międzynarodowy Wschodni Salon Sztuki. Wernisaż w Lublinie
9 grudnia 2022, 18:00

26. Międzynarodowy Wschodni Salon Sztuki. Wernisaż w Lublinie

Prace z różnych dziedzin sztuki współczesnej będzie można podziwiać w Centrum Spotkania Kultur w ramach 26. Międzynarodowego Wschodniego Salonu Sztuki. Otwarcie ekspozycji nastąpi 9 grudnia o godz. 18.

Nowy konsulat honorowy w Lublinie. Nowa rola znanego biznesmena

Nowy konsulat honorowy w Lublinie. Nowa rola znanego biznesmena

W Lublinie uroczyście został otwarty nowy konsulat honorowy. Swoje przedstawicielstwo w stolicy województwa lubelskiego ma Republika Czeska. Konsulem został przedsiębiorca Bogdan Łukasik.

Biała Podlaska: Był urząd, już go nie ma. Wiadomo, co teraz będzie przy ul. Brzeskiej. Zdjęcia
galeria

Biała Podlaska: Był urząd, już go nie ma. Wiadomo, co teraz będzie przy ul. Brzeskiej. Zdjęcia

Po budynku dawnego Urzędu Kontroli Skarbowej zostały gruzy. Firma, która jest właścicielem tego terenu ma co do niego własne plany.

Wystawa bożonarodzeniowa w Muzeum Wsi Lubelskiej
11 grudnia 2022, 11:00

Wystawa bożonarodzeniowa w Muzeum Wsi Lubelskiej

W niedzielę, 11 grudnia o godz. 11 w galerii na piętrze ratusza z Głuska Muzeum Wsi Lubelskiej (sektor Miasteczko) zostanie otwarta wystawa zbiorów bożonarodzeniowych "Wszystko się zmieniło jak nigdy nie było (...)".

Lubelski marszałek dostał czek, ale pewnie się z tego nie cieszy. Ponad miliard zł, którego nie dostaniemy
galeria

Lubelski marszałek dostał czek, ale pewnie się z tego nie cieszy. Ponad miliard zł, którego nie dostaniemy

Symboliczny czek na „minus miliard złotych” przekazała władzom województwa „delegacja ważnych górniczych prezesów”. W ten sposób, przy okazji przypadającej niedawno Barbórki ekolodzy chcieli przypomnieć o 250 mln euro (w przeliczeniu 1,2 mld zł), jakie nasz region mógł otrzymać w ramach unijnego wsparcia dla górniczych regionów odchodzących od węgla.

Puławy. Udało się zebrać pół tony karmy dla zwierząt, a Malwina Korpon poprowadzi lekcję w zerówce

Puławy. Udało się zebrać pół tony karmy dla zwierząt, a Malwina Korpon poprowadzi lekcję w zerówce

Zakończyła się rozpoczęta w październiku zbiórka dobrej jakości karmy dla bezdomnych zwierząt z puławskiego schroniska. Podczas sobotniego finału akcji organizatorzy ogłosili jej wyniki. Zebrano 468 kilogramów psiej i kociej żywności.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!