Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Coraz częściej w przestrzeni publicznej funkcjonują żeńskie formy różnych zawodów, chociażby w polityce. Minister, czy ministra? Zwłaszcza ze strony polityczek z lewicy zwracający się w męskiej formie są poprawiani. Ale żeńskie formy nie są niczym nowym.
Ekoprzestępczość, survival, czy kryminalistyka w biogospodarce. Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie kusi nowymi kierunkami.
Już dzisiaj (7 marca) o godz. 17.00 w III Liceum Ogólnokształcącym w Lublinie odbędzie się wyjątkowe wydarzenie, aukcja Unici Unitom 2024. Udział może w niej wziąć każdy, zarówno uczniowie, rodzice, absolwenci, jak i wszyscy sympatycy III LO. W katalogu aukcyjnym znalazło 17 różnorodnych atrakcji, w tym niespodzianka od wychowanka „Unii” Janusza Józefowicza, jednego z najbardziej znanych polskich choreografów, aktorów i scenarzystów i reżysera i twórcy słynnych musicali m.in. „Metro”, dyrektora artystycznego Teatru „Studio Buffo” w Warszawie.
Do świata bajek i baśni przenieśli nas uczniowie Szkoły Podstawowej nr 21 im. Królowej Jadwigi w Lublinie, gdzie odbyły się dni otwarte.
Już kształcą pielęgniarki i położne, a w nowym roku do kierunków medycznych Akademii Zamojskiej dołączą dwa nowe. Rekrutacja rusza niebawem.
Na ten cel powiat lubartowski wyda prawie 7,5 mln zł. W poniedziałek samorządowcy podpisali z wykonawcą zadania umowę na nowe boiska przy RCEZ oraz remont sali sportowej ZS nr 2 prz ul. Chopina.
42. uczniów klas o profilu wojskowym z czternastu szkół z terenu województwa lubelskiego, wzięło udział we wtorkowym Międzyszkolnym Turnieju Wiedzy o Wojsku Polskim „EkstraKLASA Wojskowa”. Konkurs odbył się w siedzibie Ośrodka Zamiejscowego w Lublinie Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji.
Wystartowała kolejna edycja konferencji Check IT. W jej ramach młodzież ma okazję do zapoznania się z nowinkami branży technologicznej. Pierwszy dzień konferencji (5 marca) odbył się w formie stacjonarnej na terenie Lubelskiego Centrum Konferencyjnego.
Ponad 50 stoisk kół naukowych i organizacji studenckich oraz niemal 100 warsztatów czeka na zainteresowanych już w najbliższy czwartek (7 marca). Na niektóre z paneli można się jeszcze zapisywać.
Głosowało 15 osób i ani jedna nie było przeciwko temu, by dr hab. Paweł Skrzydlewski został rektorem Akademii Zamojskiej na kolejną czteroletnią kadencję.
Gdyby żył, obchodziłby swoje 121 urodziny. Z okazji urodzin wybitnego lubelskiego poety, muzeum przygotowało specjalny program urodzinowej imprezy.
W poniedziałek w murach Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego odbył się finał ogólnopolskiego konkursu języka włoskiego. Ponad 30 osób walczyło o złoty indeks na studia.
46 drużyn młodzików rywalizowało w siatkarskim turnieju „dwójek” oraz „trójek”. Oprócz nagród rzeczowych, na uczestników czekali zawodnicy futbolu amerykańskiego.
Co kryje się we łzach, wodzie z kałuży i rzeki, jak wygląda plazma niskotemperaturowa, jak projektuje się domy i drukuje za pomocą długopisu 3D - to część zagadnień, jakie poznawali dzisiaj młodzi uczestnicy warsztatów zorganizowanych na Politechnice Lubelskiej. Okazją był 4 marca - światowy dzień inżynierów.
Czy to już czas na powtórkę do matury? Lublin zaprasza na „koleżeńskie korepetycje”.
W tym roku Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie obchodzi okrągłą, 80. rocznicę swojego istnienia. Z tej okazji planowane są liczne wydarzenia, które nie tylko uczczą bogatą historię uczelni, ale także zwrócą uwagę na jej osiągnięcia i przyszłe cele. Jednym z najbardziej spektakularnych wydarzeń będzie międzynarodowy kongres pod hasłem "Innowacja jest kobietą", nawiązujący do patronki Uniwersytetu.
Oddali hołd Żołnierzom Wyklętym, pobiegli w 12. edycji biegu Tropem Wilczym oraz "Małym Tropem". Osiemset osób w tym 400 dzieci, wzięło udział w niedzielnym biegu w Ogrodzie Saskim.
Muzeum Narodowe w Lublinie oferuje nowy cykl wykładów na temat kultury ludowej Lubelszczyzny.
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 52 im. Marii Konopnickiej w Lublinie, już po raz trzeci wzięli udział w swoim szkolnym Biegu Tropem Wilczym upamiętniającym Żołnierzy Wyklętych. Dystans jaki mieli do pokonania wynosił 1963 metry i nie jest przypadkowy. To data śmierci Józefa Franczaka ps. "Lalek", ostatniego poległego w walce Żołnierza Wyklętego. W piątkowym biegu pobiegło ok. 450 uczniów oraz ok. 30 nauczycieli.
"Mniej narzekania, więcej zorganizowanego działania", tymi słowami podsumował swój sobotni wykład pt. "Ustroje a warunki życia w kraju", ceniony ekonomista i były wiceprezes Rady Ministrów i minister finansów Leszek Balcerowicz w Lubelskiej Akademii WSEI.
Rusza „Stasie Radio”. To okazja dla uczniów, aby poznać pracę dziennikarza, ale również kreatywnie spędzić czas bez telefonu oraz nabrać ciekawości świata, krytycznego myślenia czy przemawiania.
Niepokojące doniesienia o kolejnych przestępstwach otworzyły w II Rzeczypospolitej szeroką debatę kryminologiczną. Akademicy, psychiatrzy i inni eksperci z ożywieniem dyskutowali nad mroczną stroną natury człowieka. Skąd bierze się zło, jakie są przyczyny przestępczości i w jaki sposób jej zapobiegać?
Spośród 200 uczestników najlepszym okazał się Kacper Hanaka. Uczeń I LO im. ONZ w Biłgoraju wygrał Konkurs Języka Angielskiego zorganizowany przez Instytut Filologii Akademii Zamojskiej.
Technik informatyk, policjant, kierownik budowy, a może pilot odrzutowca? W wyborze ścieżki kariery młodym ludziom miały pomóc piątkowe targi zorganizowane w hali Zespołu Szkół Technicznych. Swoje stoiska przygotowały uczelnie wyższe, szkoły branżowe i lokalne firmy.
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej przygotował dla chętnych ponad 90 kierunków. Na tej liście jest kilkanaście nowości.