Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
To już pewne. Studium medyczne zmieni siedzibę. Będzie więcej przestrzeni na uruchomienie nowych kierunków.
Podpis już jest. Od kwietnia w szkołach podstawowych prace domowe będą nieobowiązkowe i nieoceniane.
Zespół Szkół nr 1 im. Władysława Grabskiego w Lublinie, obchodzi jubileusz 75- lecia swojego istnienia. Z tej okazji podczas czwartkowych uroczystości społeczność szkolna wmurowała na terenie szkoły kapsułę czasu, w której znalazły się listy, artefakty rzeczowe oraz cyfrowe, monety kolekcjonerskie oraz życzenia dla przyszłych pokoleń.
O 380 metrów kwadratowych powiększył się budynek Akademii Zamojskiej przy ul. Zamoyskiego. W dobudowanym skrzydle powstała duża, nowoczesna, klimatyzowana aula. Pojawiło się wiele udogodnień dla osób z niepełnosprawnościami.
Miasto Lublin otrzymało tytuł „Samorządowy Lider Edukacji”. To trzynaste takie wyróżnienie dla stolicy Lubelszczyzny.
Można się było najeść, napić, uczesać, wykonać makijaż, zrobić świeży manicure, ale przede wszystkim zadać wszelkie nurtujące pytania i uzyskać na nie odpowiedzi. Tak było w czwartek na Edu Targach w Zamościu.
Lubelskie przedszkolaki oficjalnie odgoniły zimę. Głośnym śpiewem i wspólnymi zabawami wiosna została przywitana na schodach lubelskiego ratusza.
Zarobki nauczycieli, zarządzanie szkołą i rewolucja w nauce spowodowana sztuczną inteligencją – to główne tematy, które sprowadziły do Lublina ekspertów z całej Polski.
Profesor Zbigniew Pater oficjalnie ogłosił i zaprezentował swoją kandydaturę w wyborach na rektora Politechniki Lubelskiej na kadencję 2024-2028. Kandydat podkreślił, że motywem zaangażowania w wybory jest jego bogate doświadczenie w zarządzaniu uczelnią.
Portal internetowy granice.pl organizuje plebiscyt czytelników na najlepszą bibliotekę w Polsce. Oprócz prestiżowego tytułu do wygrania są czytelnicze nowości.
Liceum słynące z braku ocen niedostatecznych, otworzyło swoje drzwi dla odwiedzających. We wtorek młodzi ludzie, którzy odwiedzili VI Liceum Ogólnokształcące im. Hugona Kołłątaja w Lublinie mieli okazję do porozmawiania z uczniami, nauczycielami oraz pracownikami Szóstki.
W Porto Alegre będą się uczyć o Polsce. Właśnie w tym miejscu powstało Centrum Badań nad Kulturą Polską im. Jana Pawła II.
Spotkania, rozmowy i pokazy, czekały na odwiedzających, podczas sobotnich dni otwartych w Międzynarodowym Liceum Ogólnokształcącym Paderewskiego w Lublinie.
Grupa nastolatków integruje się z lubelskimi seniorami. W wolnym czasie chodzą do DPS-u. - Jakiś czas temu wraz z moimi znajomymi zauważyliśmy, że brakuje nam większych interakcji ze starszymi osobami. Do tej pory spędzaliśmy tylko czas z naszymi dziadkami – zauważa Hanna Zawadzka, uczennica I LO w Lublinie.
Recytowali wiersze, śpiewali piosenki, zatańczyli walca, a na zakończenie objadali się tortem. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 19 im. Józefa Czechowicza w Lublinie w czwartek rozpoczęli świętowanie urodzin patrona swojej szkoły
Przez najbliższy rok nauczyciele informatyki w 28 lubelskich szkołach będą korzystać nowoczesnej platformy do nauczania tego przedmiotu. Wszystko w ramach pilotażowego projektu Lublin – Edukacyjna Przyszłość IT.
Cebularze, ciasteczka, ciepłe lody, słodkie bułeczki i ciasta, pokazy: kulinarne, obsługi kelnerów oraz fryzjerskie to tylko niektóre atrakcje jakie czekały na przyszłych uczniów w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1 w Lublinie.
„Wystawa nie byle jaka – pokaż swojego zwierzaka” to nowa inicjatywa licealistek z V LO w Lublinie. Po raz kolejny przyjemne można będzie połączyć z pożytecznym.
Lublinianie mogą przenieść się do Francji nie wyjeżdżając z kraju. Na KUL-u trwają dni kultury francuskiej.
Rozpoczęła się XIX edycja Spotkań Teatralnych "Zwierciadła". Młodzież ze szkół licealnych pokazuje swoje talenty i rywalizuje o nagrody.
Mieszkańcy Lublina przez dwa dni będą mogli przenieść się do kraju miłości i żabich udek. W programie ciekawe wykłady, koncert muzyki francuskiej oraz możliwość poznania kultury tego kraju.
Nasi dziennikarze wspólnie z naukowcami będą współpracować przy tworzeniu materiałów dotyczących zjawisk pogodowych i wszystkiego, co szeroko związane z klimatem. Powstaną popularnonaukowe materiały dotyczące najbardziej interesujących zjawisk.
O potrzebach i planowanych zmianach w polskim systemie edukacji, podwyżkach płac i prestiżu zawodu nauczyciela rozmawiano w sobotę w Świdniku na spotkaniu pedagogów z wiceminister edukacji Joanną Muchą.
Grupa nastolatków z kilku lubelskich szkół zaangażowała się w wolontariat na rzecz seniorów z Domu Pomocy Społecznej. Prowadzą warsztaty, kiermasze i prelekcje także dla swoich rówieśników. Celem jest wzmocnienie międzypokoleniowych relacji.
Powiat Parczewski i Związek Piłsudczyków Rzeczypospolitej Polskiej Okręg Lubelski wspólnie będą popularyzować i utrwalać pamięć o Marszałku Józefie Piłsudskim oraz wychowywać młodzież w duchu patriotyzmu i obywatelskiego oddania Ojczyźnie. Stosowne porozumienie o współpracy podpisali gen. bryg. zw. Leszek Kalinowski i Janusz Hordejuk, starosta parczewski.