Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubartów

5 czerwca 2020 r.
6:26

Lubartów chce umieścić dłużników w kontenerach. Społecznicy: Nie budujcie getta wykluczonych

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
65 10 A A
– Kontener socjalny nie jest miejscem godnego życia – przekonują aktywiści
– Kontener socjalny nie jest miejscem godnego życia – przekonują aktywiści (fot. rozbrat.org)

Lubelska Akcja Lokatorska rusza z akcją „Stop kontenerom socjalnym”. Zdaniem aktywistów, umieszczanie ludzi w takich mieszkaniach jest równoznaczne z tworzeniem gett wykluczonych. Listy protestacyjne trafią wkrótce do władz Lubartowa.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W kwietniu radni z Lubartowa przeznaczyli 200 tys. zł na budowę kontenerów socjalnych, które miałyby być substytutem mieszkań socjalnych.

– Uważamy to za działanie nieludzkie i stygmatyzujące wobec przyszłych lokatorów. Skierowaliśmy w tej sprawie apel do radnych i burmistrza, aby zaniechali tego pomysłu – mówi Michał Wolny z Lubelskiej Akcji Lokatorskiej.

– Kontener socjalny nie jest miejscem godnego życia. To niehumanitarny pomysł traktowania ludzi, których nie stać na czynsz. Tak powstają getta wykluczonych – argumentuje Wolny.

Porusza też aspekt ekonomiczny. – Kontenery są ogrzewane prądem, a więc drogie w utrzymaniu – dodaje.

Przywołuje też przykłady polskich miast, które odeszły od strategii przesiedlania ubogich do kontenerów socjalnych. – Poznań i Bydgoszcz zawróciły z tej drogi – mówi Wolny.

– Szanujemy każdy głos w sprawach dotyczących mieszkańców i lokatorów. Jesteśmy dalecy od stygmatyzowania kogokolwiek, czy tworzenia „kontenerowych gett” – zapewnia Łukasz Chomicki, rzecznik prasowy UM Lubartów.

Miasto rozważa zakup dwóch kontenerów. – To jeden z elementów naszej polityki mieszkaniowej i jest on podyktowany wieloletnimi zaległościami lokatorów w opłatach czynszowych za lokale komunalne. Rekordziści mają dług w wysokości kilkudziesięciu tysięcy złotych. W chwili obecnej kwota zaległości wobec miasta sięga już 1,4 mln zł – wyjaśnia Łukasz Chomicki.

Urząd analizuje sytuację poszczególnych lokatorów. – Dopiero po tej analizie zapadnie decyzja, dla kogo będą przeznaczone kontenery. Lokalizacja dla nich nie została jeszcze ostatecznie wskazana. Ponadto należy zauważyć, że w urzędzie znajduje się lista osób oczekujących na mieszkania socjalne, które nie mogą ich uzyskać, ponieważ te lokale są zajmowane przez osoby, które zalegają z opłatą za ich użytkowanie – dodaje Chomicki.

Kontenery mają stanąć w północno-zachodniej części miasta. – Mieszkający tam ludzie już protestują, Boją się nowych sąsiadów, ich nałogów i biedy, jaką tam przyniosą. Jednak ubogim należy pomóc. Skoro dopłacamy do wymiany pieców, to musimy dbać o tych, którzy nie radzą sobie w życiu – dodaje Elżbieta Wąs z Miasta Obywatelskiego Lubartów.

Sprawa kontenerów wzbudza ostry sprzeciw społeczników. – Ruszyliśmy z akcją pisania maili do radnych i burmistrza Lubartowa. W mailu można wyrazić swój sprzeciw wobec budowy kontenerów zamiast lokali socjalnych. Publikujemy wzór listu wraz z adresami mailowymi na naszej stronie internetowej – dodaje Michał Wolny.

Nie tylko Lubartów myśli o kontenerach socjalnych. – W Puławach od ponad roku prezydent Paweł Maj prowadzi kampanię na rzecz budowy kontenerów socjalnych. W Lublinie radni wpisali budowę takich kontenerów w Wieloletnim Programie Gospodarowania Mieszkaniowym Zasobem Miasta Lublin na lata 2019–2023 – kończy Wolny.

W Puławach na kontenery nie zgodzili się jednak radni.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
adamczuk / 5 czerwca 2020 r. o 06:50
+93
Jak pracownik jedzie na budowę i mieszka w takim kontenerze po kilka miesięcy żeby utrzymać rodzinę to jest ok? A tu nie jest ok? Do wszystkich społeczników protestujących mam rady które będą bardziej skuteczne niż pisanie listów. Po pierwsze niech każdy społecznik przygarnie taką rodzinę do swojego mieszkania. Nikt nie będzie wykluczony, ba a nawet będą asymilowali się w społeczeństwie. A jeżeli nie ma warunków żeby taką rodzinę zakwaterować u siebie niech oddaje część swojego wynagrodzenia na zapłacenie czynszu takiej rodziny. Skończyły by się od razu protesty, bowiem nic tak nie otwiera oczu socjalistom jak to że trzeba dać swoje pieniądze komuś. A jak wiadomo najłatwiej wyciągać ręce po cudze pieniądze.
Jak pracownik jedzie na budowę i mieszka w takim kontenerze po kilka miesięcy żeby utrzymać rodzinę to jest ok? A tu nie jest ok? Do wszystkich społeczników protestujących mam rady które będą bardziej skuteczne niż pisanie listów. Po pierwsze niech każdy społecznik przygarnie taką rodzinę do swojego mieszkania. Nikt nie będzie wykluczony, ba a nawet będą asymilowali się w społeczeństwie. A jeżeli nie ma warunków żeby taką rodzinę zakwaterować u siebie niech oddaje część swojego wynagrodzenia na zapłacenie czynszu takiej rodziny. Skończyły by... rozwiń
Avatar
NemezisTeam / 5 czerwca 2020 r. o 09:07
+69
Ja muszę ciężko pracować i płacić za czynsz by mieszkać... a niektórzy nie dość ze nie pracują, żyją z moich składek i podatków to cały dzień melanżują i nie płacą za mieszkanie. Więc kto kogo wyklucza? Ci ludzie się wykluczają społecznie, żyją lepiej od ludzi pracujących. Ja na mieszkanie wydaje prawie 1400 zł... pewnie że wolałbym żyć jak król za czyjeś.. i jeszcze narzekać że chce za darmo 60 metrowe mieszkanie w bogatej dzielnicy. Społecznicy robią więcej złego. Pomoc socjalna POWINNA mobilizować do zmiany swojego podejścia i statusu. Czyli zamieszkanie w kontenerach powinno mobilizować ludzi do podjęcia pracy i znalezienia normalnego lokum JAK NORMALNI ZWYKLI LUDZIE... którzy w większości w Polsce PŁACĄ ZA MIESZKANIA !
Ja muszę ciężko pracować i płacić za czynsz by mieszkać... a niektórzy nie dość ze nie pracują, żyją z moich składek i podatków to cały dzień melanżują i nie płacą za mieszkanie. Więc kto kogo wyklucza? Ci ludzie się wykluczają społecznie, żyją lepiej od ludzi pracujących. Ja na mieszkanie wydaje prawie 1400 zł... pewnie że wolałbym żyć jak król za czyjeś.. i jeszcze narzekać że chce za darmo 60 metrowe mieszkanie w bogatej dzielnicy. Społecznicy robią więcej złego. Pomoc socjalna POWINNA mobilizować do zmiany swojego podejścia i statusu. ... rozwiń
Avatar
Mark211 / 5 czerwca 2020 r. o 07:38
+65
Popieram w 100% przedmówcę, społecznicy niech się zrzucą i dodam inny projekt. Chcesz komunalne podpisz deklarację - 500+ zamiast w gotówce przeznaczyć na spłaty czynszów i opłat za energię.
Avatar
zbyszko007 / 5 czerwca 2020 r. o 08:28
+64
Proponuję by to "społecznicy" z Lubartowa wzięli na siebie koszty utrzymania nie płacących czynszu i opłat za wodę,ścieki,śmieci,prąd,gaz i inne obowiązkowe opłaty a nie współmieszkańcy. Znam w swoim bloku kilka dobrze sytuowane rodziny które nie płacą czynszu nawet w swoich własnościowych mieszkaniach. To ja i reszta współmieszkańców bloku musimy za nich płacić za śmieci,wodę,ogrzewanie i inne koszty bo rozliczany jest cały blok i np LPEC musi dostać na czas należność za ciepło i wodę ciepłą. Oni mają po 20 do 70 tys zaległości w czynszu i nawet"straszenie" ich przez zarządcę bloku niewiele pomaga. A czym można "postraszyć" takiego który mieszka w bliku komunalnym?
Proponuję by to "społecznicy" z Lubartowa wzięli na siebie koszty utrzymania nie płacących czynszu i opłat za wodę,ścieki,śmieci,prąd,gaz i inne obowiązkowe opłaty a nie współmieszkańcy. Znam w swoim bloku kilka dobrze sytuowane rodziny które nie płacą czynszu nawet w swoich własnościowych mieszkaniach. To ja i reszta współmieszkańców bloku musimy za nich płacić za śmieci,wodę,ogrzewanie i inne koszty bo rozliczany jest cały blok i np LPEC musi dostać na czas należność za ciepło i wodę ciepłą. Oni mają po 20 do 70 tys zaległości w ... rozwiń
Avatar
ElDupa / 5 czerwca 2020 r. o 07:37
+64
Społeczeństwo: opłacajcie czynsz jak wszyscy inni i nie będzie problemu z gettami
Avatar
Janusz_Paliwas / 5 czerwca 2020 r. o 08:02
+58
Pracujący ludzie spłacający ich długi do społeczniaków - wybudujcie im rezydencje !!
Avatar
PISFAN / 5 czerwca 2020 r. o 08:48
+54
Czasami w lokalach socjalnych zamieszkuje patologia która wszystko niszczy i dewastuje dla takich kontenery to jedyne rozwiązanie bo przynajmniej jak zdemontują i oddadzą na złom będą mogli mieszkać pod chmurką a mieszkania oddawać tym co będą potrafili poszanować wspólne mienie
Avatar
Kubi2410 / 5 czerwca 2020 r. o 10:57
+48
I bardzo dobrze popieram kontenery i do tego powinny być na skraju miasta. Nie płacą bo nie chcą bo do tej pory wiedzą że nic im nikt nie zrobi. Jak pojawi się widmo kontenera zaraz zaczną płacić. Ja muszę płacić samego podatku od domu 1200zł rocznie i nikt się nie pyta czy mam za co a jak nie zapłacę to odsetki.
Avatar
annabo03 / 7 czerwca 2020 r. o 18:36
+3
Kontenery to zaplecze socjalne na budowy dla pracowników .Jeśli się myśli długofalowo i po gospodarsku to nie stawia sie *rdzewiuchów* co po kilku latach korozja zje tylko zagodpodarowuje się pustostany ,które od lat straszą w Lubartowie z tabliczką *DO SPRZEDANIA*
Avatar
El_mariachi / 5 czerwca 2020 r. o 08:52
-21
Słyszałem o lubartowskim urzędzie że macie tam rzutkiego dewelopera od budowy mieszkań pod wynajem. Biznesy się kręcą,powstają nowe osiedla. Prawda to? Burmistrzu wiadomo coś o tym? Wstawcie kontenery w środek i będzie bezpiecznie. Ochroniarze 24 na dobę
Avatar
annabo03 / 7 czerwca 2020 r. o 18:36
+3
Kontenery to zaplecze socjalne na budowy dla pracowników .Jeśli się myśli długofalowo i po gospodarsku to nie stawia sie *rdzewiuchów* co po kilku latach korozja zje tylko zagodpodarowuje się pustostany ,które od lat straszą w Lubartowie z tabliczką *DO SPRZEDANIA*
Avatar
Kubi2410 / 5 czerwca 2020 r. o 10:57
+48
I bardzo dobrze popieram kontenery i do tego powinny być na skraju miasta. Nie płacą bo nie chcą bo do tej pory wiedzą że nic im nikt nie zrobi. Jak pojawi się widmo kontenera zaraz zaczną płacić. Ja muszę płacić samego podatku od domu 1200zł rocznie i nikt się nie pyta czy mam za co a jak nie zapłacę to odsetki.
Avatar
NemezisTeam / 5 czerwca 2020 r. o 09:07
+69
Ja muszę ciężko pracować i płacić za czynsz by mieszkać... a niektórzy nie dość ze nie pracują, żyją z moich składek i podatków to cały dzień melanżują i nie płacą za mieszkanie. Więc kto kogo wyklucza? Ci ludzie się wykluczają społecznie, żyją lepiej od ludzi pracujących. Ja na mieszkanie wydaje prawie 1400 zł... pewnie że wolałbym żyć jak król za czyjeś.. i jeszcze narzekać że chce za darmo 60 metrowe mieszkanie w bogatej dzielnicy. Społecznicy robią więcej złego. Pomoc socjalna POWINNA mobilizować do zmiany swojego podejścia i statusu. Czyli zamieszkanie w kontenerach powinno mobilizować ludzi do podjęcia pracy i znalezienia normalnego lokum JAK NORMALNI ZWYKLI LUDZIE... którzy w większości w Polsce PŁACĄ ZA MIESZKANIA !
Ja muszę ciężko pracować i płacić za czynsz by mieszkać... a niektórzy nie dość ze nie pracują, żyją z moich składek i podatków to cały dzień melanżują i nie płacą za mieszkanie. Więc kto kogo wyklucza? Ci ludzie się wykluczają społecznie, żyją lepiej od ludzi pracujących. Ja na mieszkanie wydaje prawie 1400 zł... pewnie że wolałbym żyć jak król za czyjeś.. i jeszcze narzekać że chce za darmo 60 metrowe mieszkanie w bogatej dzielnicy. Społecznicy robią więcej złego. Pomoc socjalna POWINNA mobilizować do zmiany swojego podejścia i statusu. ... rozwiń
Avatar
El_mariachi / 5 czerwca 2020 r. o 08:52
-21
Słyszałem o lubartowskim urzędzie że macie tam rzutkiego dewelopera od budowy mieszkań pod wynajem. Biznesy się kręcą,powstają nowe osiedla. Prawda to? Burmistrzu wiadomo coś o tym? Wstawcie kontenery w środek i będzie bezpiecznie. Ochroniarze 24 na dobę
Avatar
PISFAN / 5 czerwca 2020 r. o 08:48
+54
Czasami w lokalach socjalnych zamieszkuje patologia która wszystko niszczy i dewastuje dla takich kontenery to jedyne rozwiązanie bo przynajmniej jak zdemontują i oddadzą na złom będą mogli mieszkać pod chmurką a mieszkania oddawać tym co będą potrafili poszanować wspólne mienie
Avatar
zbyszko007 / 5 czerwca 2020 r. o 08:28
+64
Proponuję by to "społecznicy" z Lubartowa wzięli na siebie koszty utrzymania nie płacących czynszu i opłat za wodę,ścieki,śmieci,prąd,gaz i inne obowiązkowe opłaty a nie współmieszkańcy. Znam w swoim bloku kilka dobrze sytuowane rodziny które nie płacą czynszu nawet w swoich własnościowych mieszkaniach. To ja i reszta współmieszkańców bloku musimy za nich płacić za śmieci,wodę,ogrzewanie i inne koszty bo rozliczany jest cały blok i np LPEC musi dostać na czas należność za ciepło i wodę ciepłą. Oni mają po 20 do 70 tys zaległości w czynszu i nawet"straszenie" ich przez zarządcę bloku niewiele pomaga. A czym można "postraszyć" takiego który mieszka w bliku komunalnym?
Proponuję by to "społecznicy" z Lubartowa wzięli na siebie koszty utrzymania nie płacących czynszu i opłat za wodę,ścieki,śmieci,prąd,gaz i inne obowiązkowe opłaty a nie współmieszkańcy. Znam w swoim bloku kilka dobrze sytuowane rodziny które nie płacą czynszu nawet w swoich własnościowych mieszkaniach. To ja i reszta współmieszkańców bloku musimy za nich płacić za śmieci,wodę,ogrzewanie i inne koszty bo rozliczany jest cały blok i np LPEC musi dostać na czas należność za ciepło i wodę ciepłą. Oni mają po 20 do 70 tys zaległości w ... rozwiń
Avatar
Janusz_Paliwas / 5 czerwca 2020 r. o 08:02
+58
Pracujący ludzie spłacający ich długi do społeczniaków - wybudujcie im rezydencje !!
Avatar
Mark211 / 5 czerwca 2020 r. o 07:38
+65
Popieram w 100% przedmówcę, społecznicy niech się zrzucą i dodam inny projekt. Chcesz komunalne podpisz deklarację - 500+ zamiast w gotówce przeznaczyć na spłaty czynszów i opłat za energię.
Avatar
ElDupa / 5 czerwca 2020 r. o 07:37
+64
Społeczeństwo: opłacajcie czynsz jak wszyscy inni i nie będzie problemu z gettami
Avatar
adamczuk / 5 czerwca 2020 r. o 06:50
+93
Jak pracownik jedzie na budowę i mieszka w takim kontenerze po kilka miesięcy żeby utrzymać rodzinę to jest ok? A tu nie jest ok? Do wszystkich społeczników protestujących mam rady które będą bardziej skuteczne niż pisanie listów. Po pierwsze niech każdy społecznik przygarnie taką rodzinę do swojego mieszkania. Nikt nie będzie wykluczony, ba a nawet będą asymilowali się w społeczeństwie. A jeżeli nie ma warunków żeby taką rodzinę zakwaterować u siebie niech oddaje część swojego wynagrodzenia na zapłacenie czynszu takiej rodziny. Skończyły by się od razu protesty, bowiem nic tak nie otwiera oczu socjalistom jak to że trzeba dać swoje pieniądze komuś. A jak wiadomo najłatwiej wyciągać ręce po cudze pieniądze.
Jak pracownik jedzie na budowę i mieszka w takim kontenerze po kilka miesięcy żeby utrzymać rodzinę to jest ok? A tu nie jest ok? Do wszystkich społeczników protestujących mam rady które będą bardziej skuteczne niż pisanie listów. Po pierwsze niech każdy społecznik przygarnie taką rodzinę do swojego mieszkania. Nikt nie będzie wykluczony, ba a nawet będą asymilowali się w społeczeństwie. A jeżeli nie ma warunków żeby taką rodzinę zakwaterować u siebie niech oddaje część swojego wynagrodzenia na zapłacenie czynszu takiej rodziny. Skończyły by... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 10
Trwa cisza wyborcza
Do czasu jej zakończenia zamieszczanie komentarzy mających charakter agitacyjny jest zabronione przez polskie prawo. Odpowiedzialność za opublikowaną przez siebie treść ponosi autor.

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lubelskie: Największy przyrost zakażeń koronawirusem od początku pandemii

Lubelskie: Największy przyrost zakażeń koronawirusem od początku pandemii

- Informuję, że na terenie województwa lubelskiego mamy czterdzieści nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych - podaje Agnieszka Strzępka, rzecznik wojewody lubelskiego.

370 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce. Zmarło 3 chorych

370 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce. Zmarło 3 chorych

370 nowych przypadków zakażenia koronawirusem i 3 ofiary śmiertelne - Ministerstwo Zdrowia podało dzisiaj dopiero o godz. 11 (chociaż powinno o godz. 10.30) najnowszy raport na temat sytuacji epidemiologicznej w Polsce.

Wybory 2020. Ponad 250 przypadków naruszenia ciszy wyborczej. Pierwsza konferencja PKW

Wybory 2020. Ponad 250 przypadków naruszenia ciszy wyborczej. Pierwsza konferencja PKW

Państwowa Komisja Wyborcza poinformowała dzisiaj o godz. 10, na pierwszej konferencji prasowej, że doszło do 253 przypadków naruszenia ciszy wyborczej. Przekazała również wiadomości dotyczące przebiegu głosowania w drugiej turze wyborów prezydenckich.

Międzyrzec Podlaski: Znamy nazwisko nowego dyrektora szpitala

Międzyrzec Podlaski: Znamy nazwisko nowego dyrektora szpitala

Wiadomo już, kto pokieruje szpitalem powiatowym w Międzyrzecu Podlaskim. Konkurs na to stanowisko wygrał Marek Zawada, do niedawna szef szpitala w Radzyniu Podlaskim.

Cuatro Manos zaśpiewają w Radiu Lublin
17 lipca 2020, 19:00

Cuatro Manos zaśpiewają w Radiu Lublin

W piątek, 17 lipca o godz. 19 w Studiu Muzycznym Radia Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) wystąpi duet Cuatro Manos.

Smutek zamiast radości, czyli opinie po meczu Górnika z Pogonią
film

Smutek zamiast radości, czyli opinie po meczu Górnika z Pogonią

Górnik Łęczna do 85 minuty prowadził u siebie z Pogonią Siedlce i był bliski szóstej wygranej z rzędu. Tymczasem końcówka należała do gości, którzy w odstępie dwóch minut zdobyli dwa gole przerwali passę zwycięstw "zielono-czarnych"

Basen w Tomaszowie Lubelskim ma cennik. W piątek pierwsze zawody

Basen w Tomaszowie Lubelskim ma cennik. W piątek pierwsze zawody

800 złotych i cały basen twój. Przez godzinę. W piątek otwarcie pływalni w Tomaszowie Lubelskim. Obiekt ma już oficjalny cennik. Do wyboru: bilety, karnety i możliwość rezerwacji

Lubelskie pianistki zagrały jak z nut na konkursie w Atenach. "Jest to dla nas ogromne wyróżnienie"
Magazyn

Lubelskie pianistki zagrały jak z nut na konkursie w Atenach. "Jest to dla nas ogromne wyróżnienie"

Lubelskie pianistki - Urszula Świerczyńska i Dorota Turkiewicz-Hanaj, występujące razem jako Lubliner Piano Duo - odniosły sukces na 18. międzynarodowym konkursie Muse International Music Competition w Atenach.

Monika Kowalczyk w Wirydarzu CK
17 lipca 2020, 20:00

Monika Kowalczyk w Wirydarzu CK

W piątek, 17 lipca o godz. 20 w Wirydarzu Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) odbędzie się plenerowy koncert Moniki Kowalczyk z zespołem.

Trzeci wyjazd żużlowców Motoru Lublin. Tym razem pod Jasną Górę

Trzeci wyjazd żużlowców Motoru Lublin. Tym razem pod Jasną Górę

Trzeci wyjazd w tym sezonie zaliczą w niedzielę (godz. 16.30) zawodnicy Motoru Lublin. Podopieczni duetu Jacek Ziółkowski-Maciej Kuciapa zmierzą się w Częstochowie z jedną z najlepszych obecnie ekip w lidze – Eltrox Włókniarzem

W autobusach w Białej Podlaskiej powróciła strefa wolna od pasażera

W autobusach w Białej Podlaskiej powróciła strefa wolna od pasażera

W sobotę w bialskim szpitalu zmarł kolejny pacjent zakażony koronawirusem. Podczas gdy politycy partii rządzącej przekonują że sytuacja z pandemią jest opanowana, w Białej Podlaskiej i okalającym ją powiecie zachorowań przybywa najwięcej właśnie teraz.

Wybory prezydenckie 2020 - druga tura. Rozpoczęło się głosowanie
galeria

Wybory prezydenckie 2020 - druga tura. Rozpoczęło się głosowanie

Dziś druga tura wyborów prezydenckich. Głosowanie rozpoczęło się o godz. 7, a potrwa do 21.

18-letni fotograf z Góry Puławskiej: Gdy znikam na całą noc to znaczy, że poluję na gwiazdy
Magazyn
galeria

18-letni fotograf z Góry Puławskiej: Gdy znikam na całą noc to znaczy, że poluję na gwiazdy

Żeby zrobić wymarzone ujęcia nieba, potrafi całe noce spędzać w szczerym polu lub godzinami stać na mrozie. Jego rodzina już przywykła do tego, że obłoki srebrzyste są ważniejsze od kolacji, a nadchodzący front burzowy to najlepsza pora, by wziąć aparat, statyw i wybrać się na rower.

Nietypowy wypadek na autostradzie A2. W zdarzeniu uczestniczył koń wyścigowy

Nietypowy wypadek na autostradzie A2. W zdarzeniu uczestniczył koń wyścigowy

Przez ponad dwie godziny była zablokowana autostrada A2 w kierunku Warszawy między węzłami Modła i Konin Wschód. Jak podał Polsat News na drogę wybiegł koń, który był przewożony na zawody.

Ratusz będzie karać drogowców za niewłaściwe obchodzenie się z drzewami?

Ratusz będzie karać drogowców za niewłaściwe obchodzenie się z drzewami?

Ratusz zapowiada, że „rozważy” karanie drogowców za niewłaściwe obchodzenie się z drzewami przy budowanych i przebudowywanych ulicach. Taka deklaracja padła po opisanych przez nas nieprawidłowościach wzdłuż Al. Racławickich, gdzie wbrew zakazowi składowano pod drzewami materiały budowlane

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?