Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

3 marca 2015 r.
13:30
Edytuj ten wpis

Bardzo dużo chętnych na staże. Pośredniaki wydadzą więcej pieniędzy

0 9 A A

Zabiegają o nie i bezrobotni, i pracodawcy. Zainteresowanie stażami dla bezrobotnych jest tak duże, że w wielu pośredniakach trzeba uruchomić dodatkowe środki

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Przez sześć miesięcy pensję i składki opłaca urząd. Po tym czasie przedsiębiorca ma obowiązek zatrudnić stażystę, ale tylko na trzy miesiące i może to zaproponować mu tylko pół etatu. Nic dziwnego, że przedsiębiorców i instytucji zainteresowanych taką formą aktywizacji bezrobotnych nie brakuje.

- Gdyby nie dodatkowa pula pieniędzy z Europejskiego Funduszu Społecznego i rezerwa ministra pracy to nie wystarczyłoby nam środków - przyznaje Marian Hawrylak, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Zamościu. - Od początku roku wpłynęły wnioski na aktywizację 412 bezrobotnych, w tym 240 poprzez staże - dodaje.

Na dodatkowe środki liczy też Powiatowy Urząd Pracy w Świdniku. - W tym momencie na staże mamy już 300 wniosków. W ramach środków, którymi na razie dysponujemy, planujemy zawrzeć ok. 250 umów, a chętnych na pewno będzie więcej - mówi Maria Siergiej z Centrum Aktywizacji Zawodowej w Świdniku.

Do Miejskiego Urzędu Pracy w Lublinie wpłynęło już 521 wniosków od pracodawców zainteresowanych przyjęciem stażysty. Tutaj do rozdysponowania jest ok. 3 milionów złotych. Pieniędzy powinno wystarczyć na staże dla blisko 800 osób (patrz też ramka). Stażystów lubelski pośredniak finansuje chętnie, ale też wymaga.

- Kiedy pracodawca proponuje zatrudnienie stażysty na pół etatu prowadzimy negocjacje. Zależy nam też, żeby to był cały etat lub umowa o pracę na dłużej niż 3 miesiące - mówi Monika Różycka-Górska, rzeczniczka MUP w Lublinie.

W Powiatowym Urzędzie Pracy w Lublinie w tym roku wpłynęło 199 wniosków, a 95 osób już rozpoczęło staże.

- W ubiegłym roku podpisaliśmy 813 takich umów - mówi Grażyna Gwiazda, dyrektor PUP w Lublinie. - Jest bardzo duże zainteresowanie zarówno ze strony pracodawców jak i stażystów. To zrozumiałe, bo w czasie staży pracodawca nie ponosi kompletnie żadnych kosztów, a stażysta ma pewną motywację finansową w wysokości 850 zł

Nie tylko z funduszu pracy

Miejski Urząd Pracy w Lublinie ma też środki na staże w ramach projektu "Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w powiecie miasto Lublin”. To propozycja dla osób w wieku 18-29 lat zarejestrowanych jako bezrobotne, które nie kształcą się i nie szkolą. Wsparciem zostaną objęte 893 osoby.

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Ala / 23 listopada 2015 o 09:30
0

Urząd Pracy renegocjuje umowy zatrudnienia? Ja jakoś tego nie zauważyłam. Miałam dostać po stażu zatrudnienie na trzy miesiące a dostałam na miesiąc próbny po już trzech miesiącach stażu, który jakby nie było był okresem próbnym. W urzędzie pani odbierająca ode mnie umowę mówi, że teoretycznie nie powinni się na to godzić ale im się nie chce nic z tym robić i życzą mi przedłużenia po tym miesiącu. Jak łatwo się domyślić nie przedłużyli. Mało tego pracodawca zrobił tak specjalnie bo wiedział, że jestem w ciąży i jakby dalio mi na trzy miesiące musieliby mi przedłużyć do czasu porodu. A tak zostałam z niczym bo przecież na stażu UP nie płaci składek chorobowych to nic się nie należy.

I naprawdę jest to irytujące bo wiem, że ten pracodawca po moim zwolnieniu ma już trzech kolejnych stażystów. Gdyby pracodawca zamiast dostawać pieniądze na zatrudnienie stażysty dostawałby kary za miganie się od zatrudnienia na minimum trzy miesiące na pełnym etacie to byłoby raczej inaczej.

Rok wcześniej też byłam na stażu 9 miesięcy po czym dostałam umowę zlecenie na kolejne  miesiące za zawrotną sumę 1000 zł brutto a musiałam chodzić do tej pracy pięć dni w tygodniu po osiem godzin i urząd też nic z tym nie zrobił. Więc po stażu miałam jeszcze mniej na rękę niż na stażu i jak tu człowiek ma godnie żyć.

Roznoszę CV ale wszędzie chcą albo studentów lub stażystów. A w UP ciągle nic nie maja, mogę sobie znaleść pracodawcę to dadzą mi skierowanie na staż . No co to za pomoc ja się pytam???

Urząd Pracy renegocjuje umowy zatrudnienia? Ja jakoś tego nie zauważyłam. Miałam dostać po stażu zatrudnienie na trzy miesiące a dostałam na miesiąc próbny po już trzech miesiącach stażu, który jakby nie było był okresem próbnym. W urzędzie pani odbierająca ode mnie umowę mówi, że teoretycznie nie powinni się na to godzić ale im się nie chce nic z tym robić i życzą mi przedłużenia po tym miesiącu. Jak łatwo się domyślić nie przedłużyli. Mało tego pracodawca zrobił tak specjalnie bo wiedział, że jestem w ciąży i jakby dalio mi na trzy mies... rozwiń

Avatar
Michał / 9 marca 2015 o 00:38
0

Staże to idiotyzm. Ludzie nie mają pracy łapią się wszystkiego. Tyrają na całym etacie za połowę najniższej krajowej. Mało tego, żeby pracodawca zatrudnił później stażystę to dostaje pieniądze na zatrudnienie. Miał ktoś głowę, żeby przedsiębiorcom darmowego robola dać do pracy. I to wszystko z naszych podatków.

Pełna zgoda!

Avatar
Gość / 4 marca 2015 o 07:51
0
No, nasz kochany bezrobotny znów się rozpisał, ale jak przyzwoicie, na temat , bez filmów i nazwisk. Coś się zmienia...
Avatar
o kant dupy potłuc staże / 3 marca 2015 o 20:17
0

EWROPEJSKIE dziadostwo! To wszystkie gówniane pożal się Boże staże to przyszły do Polski z UE, tam ludzie pracują na stażach po 10 i więcej lat! Wielka mi "walka" z bezrobociem w wykonaniu UE co ciekawe ciaglę te same firemki zaznajomione jakoś dziwnie z pracownikami urzędów dostają stażystów, zresztą to co te firemki proponują czasami po stażu to naprawdę jest rozczarowujące, ale co im tam - znów dostaną następnego stażystę z urzędu i się kręci :)

Avatar
jan / 3 marca 2015 o 20:15
0

Staże to idiotyzm. Ludzie nie mają pracy łapią się wszystkiego. Tyrają na całym etacie za połowę najniższej krajowej. Mało tego, żeby pracodawca zatrudnił później stażystę to dostaje pieniądze na zatrudnienie. Miał ktoś głowę, żeby przedsiębiorcom darmowego robola dać do pracy. I to wszystko z naszych podatków.

Avatar
głosuj na KORWiN / 3 marca 2015 o 18:51
0

Wystarczy ZLIKWIDOWAĆ ZUS i podatek dochodowy i bezrobocie zniknie OD RAZU!
Teraz sie nie opłaca zatrudniać pracownika, koszt zatrudnienia jest za wsyoki dla wieszkosci malych firm, a takich firm jest w Polsce 90%.

MINIMALNE WYNAGRODZENIE to 2112,95zł a pracownik otrzymuje z tego TYLKO 1286,16zł
826,79zł  kradnie państwo polkie!!!

Avatar
nik / 3 marca 2015 o 15:47
0

Pośredniki powinny zostać zlikwidowane,bo na pewno w poszukiwaniach pracy bezrobotnym nie pomagają,a wręcz utrudniają. Spotkalęm się wręcz ze zniechęceniem przez pracownika jednego z urzędów do oferty pracy na kierowcę w małej hurtowni tylko dlatego, jak to powiedział pracownik,że po miesiącu będę znowu bezrobotnym,bo pracodawca mnie zwolni i weżmie sobie innego bezrobotnego tylko dlatego,by nie stracić dotacji,którą dostaje za oferowane miejsce pracy.Pytam się więc to komu się powinno pomagać bezrobotnym szukającym pracy,czy pracodawcom,którzy i tak mają z czego życ. Pracownicy urzędów pracy wcale nie starają się pomagać w znalezienu pracy,więc moim zdaniem urzędy z tą całą rzeszą nieproduktywnych pracowników nie powinny istniec.Zamiast tego powinny powstać agencje pracy (jak na zachodzie),które pomagają w znalezieniu pracy,ponieważ mają z tego pieniądz,który jest płacony przez pracodawców,którzy szukają pracowników.Szukający pracy są zadowoleni i pracodawcy także.A u nas nic więcej tylko bieda,biedę biedą pogania i żadnej pomocy znikąd.Smutne ale prawdziwe.

Pośredniki powinny zostać zlikwidowane,bo na pewno w poszukiwaniach pracy bezrobotnym nie pomagają,a wręcz utrudniają. Spotkalęm się wręcz ze zniechęceniem przez pracownika jednego z urzędów do oferty pracy na kierowcę w małej hurtowni tylko dlatego, jak to powiedział pracownik,że po miesiącu będę znowu bezrobotnym,bo pracodawca mnie zwolni i weżmie sobie innego bezrobotnego tylko dlatego,by nie stracić dotacji,którą dostaje za oferowane miejsce pracy.Pytam się więc to komu się powinno pomagać bezrobotnym szukającym pracy,czy pracodawcom,... rozwiń

Avatar
AS / 3 marca 2015 o 15:36
0

Staże organizowane przez Urzędy Pracy to jedna wielka farsa. Młodzi ludzie wierzą, że po stażu zostaną zatrudnieni. Przyszły pracodawca czyta CV i jakie informacje otrzymuje? Trzymiesięczny staż potem miesiąc zatrudnienia i na bruk. Kolejny trzymiesięczny staż, jeden miesiąc zatrudnienia i na bruk. Czytając takie CV można wnioskować, że aplikujący po pracę nie nadaje się do żadnej pracy, bo ciągle po krótkim czasie jest zwalniany. Lepiej wydatkowali by pieniądze na praktyczne  warsztaty dla bezrobotnych, z dobrym prowadzącym. Myślę, że certyfikat z takich warsztatów byłby lepiej postrzegany niż te staże czy szkolenia z EFS.

Staże organizowane przez Urzędy Pracy to jedna wielka farsa. Młodzi ludzie wierzą, że po stażu zostaną zatrudnieni. Przyszły pracodawca czyta CV i jakie informacje otrzymuje? Trzymiesięczny staż potem miesiąc zatrudnienia i na bruk. Kolejny trzymiesięczny staż, jeden miesiąc zatrudnienia i na bruk. Czytając takie CV można wnioskować, że aplikujący po pracę nie nadaje się do żadnej pracy, bo ciągle po krótkim czasie jest zwalniany. Lepiej wydatkowali by pieniądze na praktyczne  warsztaty dla bezrobotnych, z dobrym prowadzącym. Myślę, ... rozwiń

Avatar
bezrobotny / 3 marca 2015 o 14:26
0

Staże nie są dobre dla ludzi bezrobotnych bo później większość pracodawców nie uznaje zdobytego przez daną osobę doświadczenia. Głównie na staże biorą pracodawcy co od lat wysługują się darmowymi pracownikami a po 3 miesięcznym zatrudnieniu gdzie nie raz to wymóg by dostać staż nie przedłużają umowy broniąc się tym że niby ich nie stać i jeśli chce się dalej pracować to trzeba sobie załatwiać kolejny staż. Zamiast wpierniczać pieniądze w błoto rząd powinien zluzować pas przedsiębiorcom m.in. podwyższyć kwotę wolną od podatku. Mogli by wtedy po prostu zatrudniać ludzi mając większe wpływy i mniejsze opłaty. Chore są również opłaty w ZUSIE i nie dziwie się młodym przedsiębiorcom że kombinują przechodząć na KRUS jeśli mają taką możliwość bo dziadek przepisze te 3 hektary pola. Młodzi mają złudną nadzieje że staż coś zmieni że będą mieć później zatrudnienie. To w większości obłuda i sprawdza się jedynie w 1% że osoba jest zatrudniona przez pracodawcę po stażu. Korporacje biorą osoby młode na własne staże płacąc z własnej kieszeni i wtedy można mówić o późniejszym zatrudnieniu. Człowiek chce pracować na normalnych warunkach a nie zapierdzielać nie raz bardziej niż inni pracownicy za 400 zł mniej. Urzędy pracy nie wyszukują ludziom pracy. Oni są tam głównie dla siebie by pić kawe i wyglądać przez okno czy pada deszcz, śnieg czy też wieje wiatr. W moim UP biedni urzędnicy musieli wziąść mase osób na staż żeby uporządkował ktoś ten bałagan w papierach i miał kto nosić wnioski z góry na dół i odwrotnie. W urzędach pracy wymyślają stanowiska typu operator kserokopiarki czy też pewnie gdzieś czyściciel powierzchni płaskich. Lepiej urzędy pracy zrobiły by finansując kursy językowe na róźnych poziomach by młodzi mogli za dobrą pracą wyjechać za granicę gdzie i tak w końcu wszyscy się znajdziemy.

Staże nie są dobre dla ludzi bezrobotnych bo później większość pracodawców nie uznaje zdobytego przez daną osobę doświadczenia. Głównie na staże biorą pracodawcy co od lat wysługują się darmowymi pracownikami a po 3 miesięcznym zatrudnieniu gdzie nie raz to wymóg by dostać staż nie przedłużają umowy broniąc się tym że niby ich nie stać i jeśli chce się dalej pracować to trzeba sobie załatwiać kolejny staż. Zamiast wpierniczać pieniądze w błoto rząd powinien zluzować pas przedsiębiorcom m.in. podwyższyć kwotę wolną od podatku. Mogli by wte... rozwiń

Avatar
Ala / 23 listopada 2015 o 09:30
0

Urząd Pracy renegocjuje umowy zatrudnienia? Ja jakoś tego nie zauważyłam. Miałam dostać po stażu zatrudnienie na trzy miesiące a dostałam na miesiąc próbny po już trzech miesiącach stażu, który jakby nie było był okresem próbnym. W urzędzie pani odbierająca ode mnie umowę mówi, że teoretycznie nie powinni się na to godzić ale im się nie chce nic z tym robić i życzą mi przedłużenia po tym miesiącu. Jak łatwo się domyślić nie przedłużyli. Mało tego pracodawca zrobił tak specjalnie bo wiedział, że jestem w ciąży i jakby dalio mi na trzy miesiące musieliby mi przedłużyć do czasu porodu. A tak zostałam z niczym bo przecież na stażu UP nie płaci składek chorobowych to nic się nie należy.

I naprawdę jest to irytujące bo wiem, że ten pracodawca po moim zwolnieniu ma już trzech kolejnych stażystów. Gdyby pracodawca zamiast dostawać pieniądze na zatrudnienie stażysty dostawałby kary za miganie się od zatrudnienia na minimum trzy miesiące na pełnym etacie to byłoby raczej inaczej.

Rok wcześniej też byłam na stażu 9 miesięcy po czym dostałam umowę zlecenie na kolejne  miesiące za zawrotną sumę 1000 zł brutto a musiałam chodzić do tej pracy pięć dni w tygodniu po osiem godzin i urząd też nic z tym nie zrobił. Więc po stażu miałam jeszcze mniej na rękę niż na stażu i jak tu człowiek ma godnie żyć.

Roznoszę CV ale wszędzie chcą albo studentów lub stażystów. A w UP ciągle nic nie maja, mogę sobie znaleść pracodawcę to dadzą mi skierowanie na staż . No co to za pomoc ja się pytam???

Urząd Pracy renegocjuje umowy zatrudnienia? Ja jakoś tego nie zauważyłam. Miałam dostać po stażu zatrudnienie na trzy miesiące a dostałam na miesiąc próbny po już trzech miesiącach stażu, który jakby nie było był okresem próbnym. W urzędzie pani odbierająca ode mnie umowę mówi, że teoretycznie nie powinni się na to godzić ale im się nie chce nic z tym robić i życzą mi przedłużenia po tym miesiącu. Jak łatwo się domyślić nie przedłużyli. Mało tego pracodawca zrobił tak specjalnie bo wiedział, że jestem w ciąży i jakby dalio mi na trzy mies... rozwiń

Avatar
Michał / 9 marca 2015 o 00:38
0

Staże to idiotyzm. Ludzie nie mają pracy łapią się wszystkiego. Tyrają na całym etacie za połowę najniższej krajowej. Mało tego, żeby pracodawca zatrudnił później stażystę to dostaje pieniądze na zatrudnienie. Miał ktoś głowę, żeby przedsiębiorcom darmowego robola dać do pracy. I to wszystko z naszych podatków.

Pełna zgoda!

Avatar
Gość / 4 marca 2015 o 07:51
0
No, nasz kochany bezrobotny znów się rozpisał, ale jak przyzwoicie, na temat , bez filmów i nazwisk. Coś się zmienia...
Avatar
o kant dupy potłuc staże / 3 marca 2015 o 20:17
0

EWROPEJSKIE dziadostwo! To wszystkie gówniane pożal się Boże staże to przyszły do Polski z UE, tam ludzie pracują na stażach po 10 i więcej lat! Wielka mi "walka" z bezrobociem w wykonaniu UE co ciekawe ciaglę te same firemki zaznajomione jakoś dziwnie z pracownikami urzędów dostają stażystów, zresztą to co te firemki proponują czasami po stażu to naprawdę jest rozczarowujące, ale co im tam - znów dostaną następnego stażystę z urzędu i się kręci :)

Avatar
jan / 3 marca 2015 o 20:15
0

Staże to idiotyzm. Ludzie nie mają pracy łapią się wszystkiego. Tyrają na całym etacie za połowę najniższej krajowej. Mało tego, żeby pracodawca zatrudnił później stażystę to dostaje pieniądze na zatrudnienie. Miał ktoś głowę, żeby przedsiębiorcom darmowego robola dać do pracy. I to wszystko z naszych podatków.

Avatar
głosuj na KORWiN / 3 marca 2015 o 18:51
0

Wystarczy ZLIKWIDOWAĆ ZUS i podatek dochodowy i bezrobocie zniknie OD RAZU!
Teraz sie nie opłaca zatrudniać pracownika, koszt zatrudnienia jest za wsyoki dla wieszkosci malych firm, a takich firm jest w Polsce 90%.

MINIMALNE WYNAGRODZENIE to 2112,95zł a pracownik otrzymuje z tego TYLKO 1286,16zł
826,79zł  kradnie państwo polkie!!!

Avatar
nik / 3 marca 2015 o 15:47
0

Pośredniki powinny zostać zlikwidowane,bo na pewno w poszukiwaniach pracy bezrobotnym nie pomagają,a wręcz utrudniają. Spotkalęm się wręcz ze zniechęceniem przez pracownika jednego z urzędów do oferty pracy na kierowcę w małej hurtowni tylko dlatego, jak to powiedział pracownik,że po miesiącu będę znowu bezrobotnym,bo pracodawca mnie zwolni i weżmie sobie innego bezrobotnego tylko dlatego,by nie stracić dotacji,którą dostaje za oferowane miejsce pracy.Pytam się więc to komu się powinno pomagać bezrobotnym szukającym pracy,czy pracodawcom,którzy i tak mają z czego życ. Pracownicy urzędów pracy wcale nie starają się pomagać w znalezienu pracy,więc moim zdaniem urzędy z tą całą rzeszą nieproduktywnych pracowników nie powinny istniec.Zamiast tego powinny powstać agencje pracy (jak na zachodzie),które pomagają w znalezieniu pracy,ponieważ mają z tego pieniądz,który jest płacony przez pracodawców,którzy szukają pracowników.Szukający pracy są zadowoleni i pracodawcy także.A u nas nic więcej tylko bieda,biedę biedą pogania i żadnej pomocy znikąd.Smutne ale prawdziwe.

Pośredniki powinny zostać zlikwidowane,bo na pewno w poszukiwaniach pracy bezrobotnym nie pomagają,a wręcz utrudniają. Spotkalęm się wręcz ze zniechęceniem przez pracownika jednego z urzędów do oferty pracy na kierowcę w małej hurtowni tylko dlatego, jak to powiedział pracownik,że po miesiącu będę znowu bezrobotnym,bo pracodawca mnie zwolni i weżmie sobie innego bezrobotnego tylko dlatego,by nie stracić dotacji,którą dostaje za oferowane miejsce pracy.Pytam się więc to komu się powinno pomagać bezrobotnym szukającym pracy,czy pracodawcom,... rozwiń

Avatar
AS / 3 marca 2015 o 15:36
0

Staże organizowane przez Urzędy Pracy to jedna wielka farsa. Młodzi ludzie wierzą, że po stażu zostaną zatrudnieni. Przyszły pracodawca czyta CV i jakie informacje otrzymuje? Trzymiesięczny staż potem miesiąc zatrudnienia i na bruk. Kolejny trzymiesięczny staż, jeden miesiąc zatrudnienia i na bruk. Czytając takie CV można wnioskować, że aplikujący po pracę nie nadaje się do żadnej pracy, bo ciągle po krótkim czasie jest zwalniany. Lepiej wydatkowali by pieniądze na praktyczne  warsztaty dla bezrobotnych, z dobrym prowadzącym. Myślę, że certyfikat z takich warsztatów byłby lepiej postrzegany niż te staże czy szkolenia z EFS.

Staże organizowane przez Urzędy Pracy to jedna wielka farsa. Młodzi ludzie wierzą, że po stażu zostaną zatrudnieni. Przyszły pracodawca czyta CV i jakie informacje otrzymuje? Trzymiesięczny staż potem miesiąc zatrudnienia i na bruk. Kolejny trzymiesięczny staż, jeden miesiąc zatrudnienia i na bruk. Czytając takie CV można wnioskować, że aplikujący po pracę nie nadaje się do żadnej pracy, bo ciągle po krótkim czasie jest zwalniany. Lepiej wydatkowali by pieniądze na praktyczne  warsztaty dla bezrobotnych, z dobrym prowadzącym. Myślę, ... rozwiń

Avatar
bezrobotny / 3 marca 2015 o 14:26
0

Staże nie są dobre dla ludzi bezrobotnych bo później większość pracodawców nie uznaje zdobytego przez daną osobę doświadczenia. Głównie na staże biorą pracodawcy co od lat wysługują się darmowymi pracownikami a po 3 miesięcznym zatrudnieniu gdzie nie raz to wymóg by dostać staż nie przedłużają umowy broniąc się tym że niby ich nie stać i jeśli chce się dalej pracować to trzeba sobie załatwiać kolejny staż. Zamiast wpierniczać pieniądze w błoto rząd powinien zluzować pas przedsiębiorcom m.in. podwyższyć kwotę wolną od podatku. Mogli by wtedy po prostu zatrudniać ludzi mając większe wpływy i mniejsze opłaty. Chore są również opłaty w ZUSIE i nie dziwie się młodym przedsiębiorcom że kombinują przechodząć na KRUS jeśli mają taką możliwość bo dziadek przepisze te 3 hektary pola. Młodzi mają złudną nadzieje że staż coś zmieni że będą mieć później zatrudnienie. To w większości obłuda i sprawdza się jedynie w 1% że osoba jest zatrudniona przez pracodawcę po stażu. Korporacje biorą osoby młode na własne staże płacąc z własnej kieszeni i wtedy można mówić o późniejszym zatrudnieniu. Człowiek chce pracować na normalnych warunkach a nie zapierdzielać nie raz bardziej niż inni pracownicy za 400 zł mniej. Urzędy pracy nie wyszukują ludziom pracy. Oni są tam głównie dla siebie by pić kawe i wyglądać przez okno czy pada deszcz, śnieg czy też wieje wiatr. W moim UP biedni urzędnicy musieli wziąść mase osób na staż żeby uporządkował ktoś ten bałagan w papierach i miał kto nosić wnioski z góry na dół i odwrotnie. W urzędach pracy wymyślają stanowiska typu operator kserokopiarki czy też pewnie gdzieś czyściciel powierzchni płaskich. Lepiej urzędy pracy zrobiły by finansując kursy językowe na róźnych poziomach by młodzi mogli za dobrą pracą wyjechać za granicę gdzie i tak w końcu wszyscy się znajdziemy.

Staże nie są dobre dla ludzi bezrobotnych bo później większość pracodawców nie uznaje zdobytego przez daną osobę doświadczenia. Głównie na staże biorą pracodawcy co od lat wysługują się darmowymi pracownikami a po 3 miesięcznym zatrudnieniu gdzie nie raz to wymóg by dostać staż nie przedłużają umowy broniąc się tym że niby ich nie stać i jeśli chce się dalej pracować to trzeba sobie załatwiać kolejny staż. Zamiast wpierniczać pieniądze w błoto rząd powinien zluzować pas przedsiębiorcom m.in. podwyższyć kwotę wolną od podatku. Mogli by wte... rozwiń

Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nowy pomnik przy Krakowskim Przedmieściu. Już dzisiaj głosowanie w Radzie Miasta Lublin

Nowy pomnik przy Krakowskim Przedmieściu. Już dzisiaj głosowanie w Radzie Miasta Lublin 0 0

Pomnik Romana Dmowskiego może stanąć przy Krakowskim Przedmieściu. Jeszcze dziś ma odbyć się głosowanie w tej sprawie Rada Miasta Lublin

Myśliwi gonią za zwierzyną. Teraz to ty możesz ich przegonić. Wystarczy złożyć wniosek

Myśliwi gonią za zwierzyną. Teraz to ty możesz ich przegonić. Wystarczy złożyć wniosek 3 10

Właściciele gruntów mogą pozbyć się myśliwych ze swoich terenów. Aby wyłączyć swoją ziemię z obwodu łowieckiego, trzeba do 29 listopada złożyć odpowiedni wniosek

Co najchętniej kupujemy podczas Black Friday?

Co najchętniej kupujemy podczas Black Friday? 0 0

Kto z nas nie lubi wyprzedaży? Być może mniejszość to wielbiciele tłumów, jakie można spotkać wtedy w centrach handlowych. Co innego obniżki cen – polujemy na nie, i to zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i – coraz częściej – w internecie. Kolejne święto wyprzedaży zbliża się wielkimi krokami. Mowa o Black Friday, znanym też pod polską nazwą Czarnego Piątku. Co kupujemy wtedy najczęściej? Na jakie okazje cenowe warto zwrócić uwagę?

Mazda wbiła się w ciężarówkę. 20-latek w ciężkim stanie
galeria

Mazda wbiła się w ciężarówkę. 20-latek w ciężkim stanie 3 0

Do groźnego w skutkach wypadku doszło w środę na wysokości Sawina (powiat chełmski) na trasie Chełm – Włodawa.

Lubelski sąd rozpatrzy skargi dotyczące przeznaczenia górek czechowskich

Lubelski sąd rozpatrzy skargi dotyczące przeznaczenia górek czechowskich 51 48

19 grudnia ma się odbyć pierwsza rozprawa dotycząca przeznaczenia górek czechowskich. Tego dnia sąd ma rozpatrzyć skargi na uchwałę Rady Miasta wyznaczającą na górkach kilka stref zabudowy wielorodzinnej. Jedną skargę złożyła mieszkanka okolicznych terenów, autorem drugiej jest wojewoda

MKS Start Lublin dzisiaj zmierzy się z GTK Gliwice

MKS Start Lublin dzisiaj zmierzy się z GTK Gliwice 0 1

Początek spotkania o 17.30. Zdecydowanym faworytem są gospodarze

"Lekcja Ciepła" dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 24

"Lekcja Ciepła" dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 24 0 0

Wczoraj grupa uczniów II klasy ze Szkoły Podstawowej nr 24 miała „Lekcję Ciepła”, którą przeprowadzili przedstawiciele LPEC. Dzieci zwiedziły autobus elektryczny, który specjalnie dla nich zatrzymał się na placu Litewskim.

Uczniowie ze Starego Brusa chcą żyć zgodnie z naturą. Szkoła jedną z laureatów naszego konkursu [zdjęcia]
galeria

Uczniowie ze Starego Brusa chcą żyć zgodnie z naturą. Szkoła jedną z laureatów naszego konkursu [zdjęcia] 0 0

Zielony Wolontariat Prelekcje na temat zdrowego odżywiania, kulinarne eksperymenty i założony w klasie ogródek ziołowo - warzywny. To efekt projektu Szkoły Podstawowej w Starym Brusie, która została jednym z 12 laureatów naszego konkursu

Wystawa "Madonny świata" w WBP
22 listopada 2019, 17:00

Wystawa "Madonny świata" w WBP 0 0

22 listopada o godz. 17 w Galerii Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie (ul. Narutowicza 4) nastąpi wernisaż wystawy "Madonny świata. Oblicza matki w pastelach Teresy Szczuki".

60 - latek oszukał matkę i córkę metodą "na funkcjonariusza CBŚP"

60 - latek oszukał matkę i córkę metodą "na funkcjonariusza CBŚP" 7 8

Zamojscy policjanci zatrzymali 60-latka, który brał udział w oszustwie metodą „na funkcjonariusza CBŚP”. Mężczyzna we wrześniu wyłudził od mieszkańców Zamościa blisko 50 tys. zł. 60-latek Usłyszał już zarzuty. Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Grozi mu kara do 8 lat więzienia.

Policjantom w Rejowcu było za ciasno. W dwa lata zbudowali nowy komisariat [zdjęcia]
galeria

Policjantom w Rejowcu było za ciasno. W dwa lata zbudowali nowy komisariat [zdjęcia] 5 7

W Rejowcu nie ma już komisariatu, został posterunek. Większą jednostkę, w której pracowało 22 policjantów, a która mieściła się do tej pory ul. Parkowej w Rejowcu, przeniesiono do Rejowca Fabrycznego.

Ruszyły Rozgrywki Pod koszami Dziennika Wschodniego im. Andrzeja Wawrzyckiego [zdjęcia]
galeria

Ruszyły Rozgrywki Pod koszami Dziennika Wschodniego im. Andrzeja Wawrzyckiego [zdjęcia] 0 0

Venta niespodziewanie pokonała 63:49 zespół 4-te Piętro, jednego z faworytów rozgrywek

Szczecin: 8 - latka z podejrzeniem gwałtu. W szpitalu jej nie zbadali
film

Szczecin: 8 - latka z podejrzeniem gwałtu. W szpitalu jej nie zbadali 0 5

Szczecin. 8-latka z podejrzeniem zgwałcenia nie została przebadana w szpitalu przy ulicy Unii Lubelskiej w Szczecinie, gdzie razem z matką szukała pomocy. Dziewczynka nie została zbadana przez lekarzy.

Dwa koncerty w Radiu Lublin: Piotr Bukartyk / Ajagore i Grzech Piotrowski
22 listopada 2019, 19:00

Dwa koncerty w Radiu Lublin: Piotr Bukartyk / Ajagore i Grzech Piotrowski 0 0

Radio Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) zaprasza na dwa weekendowe koncerty w studiu im. Budki Suflera. W piątek o godz. 19 odbędzie się koncert Piotra Bukartyka i Ajagore, z kolei w niedzielę o godz. 18 na scenie RL wystąpi Grzech Piotrowski.

"Twoje marzenia są do spełnienia". Wielki sukces Gminnego Ośrodka Kultury w Milejowie

"Twoje marzenia są do spełnienia". Wielki sukces Gminnego Ośrodka Kultury w Milejowie 3 1

Sukces Gminny Ośrodek Kultury Milejów znalazł się w gronie 50 beneficjentów programu Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2019. Dzięki wygranej, mieszkańcy mogli wziąć udział w zadaniu „Twoje marzenia są do spełnienia”

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!