Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

18 stycznia 2009 r.
19:41
Edytuj ten wpis

Celnicy z zarzutami i państwową pensją

0 16 A A

Już ponad stu lubelskich celników podejrzanych o korupcję bierze wypłatę, choć nie przychodzi do pracy. Taka sytuacja może trwać całe lata.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Lubelski oddział Prokuratury Krajowej zgarnął właśnie kolejnych siedmiu celników. W ten sposób liczba zawieszonych w największej aferze łapówkarskiej na przejściach granicznych naszego regionu przekroczy 100 osób.

- Postawiliśmy im zarzuty przyjmowania łapówek - mówi Andrzej Markowski, naczelnik wydziału zwalczania przestępczości zorganizowanej Prokuratury Krajowej w Lublinie. Weekendu nie spędzili jednak w areszcie. Tym razem prokuratura nie wystąpiła o ich aresztowanie. Muszą wpłacić poręczenie majątkowe - od 7 do 15 tys. zł.

W pracy zostaną zawieszeni. A to oznacza, że będą brać połowę poborów - czyli po ponad tysiąc złotych miesięcznie. Nawet przez kilka lat.

Takie traktowanie celnicy wywalczyli sobie ubiegłorocznymi protestami. Do marca ub. roku tracili pracę od razu po aresztowaniu czy skierowaniu do sądu aktu oskarżenia. Podczas protestów skarżyli się, że do wydalenia ze służby wystarczyło, by o korupcję posądziło ich dwóch przemytników. Już wtedy wielu celników spodziewało się korupcyjnych zarzutów, bo prokuratorskie śledztwo nabierało właśnie rozmachu.

Według nowych przepisów, celnik może być zawieszony (bez wyrzucania ze służby) aż do zakończenia sprawy w sądzie. Dotyczy to również aresztowanych. W efekcie, w Izbie Celnej w Białej Podlaskiej (odpowiada za nasz odcinek granicy) w takiej sytuacji jest już ponad 100 celników. Niektórzy nie przychodzą do pracy już od 10 miesięcy, czyli od wejścia w życie korzystnych dla nich przepisów. Za "nic nierobienie” biorą pieniądze.

Tymczasem zawieszeni są zastępowani nowymi. - W ub. roku przyjęliśmy do pracy 181 osób - mówi Marcin Czajka, z Izby Celnej w Białej Podlaskiej. - Staramy się, aby z powodu odsunięcia od pracy tak dużej liczby ludzi nie doszło do utrudnień w obsłudze interesantów.

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Xmen bialski / 24 lutego 2009 o 17:51
0
alo napisał:
w Białej Podlaskiej barani łbie

z Białej Podlaski te zdolniachy
Avatar
alo / 21 stycznia 2009 o 13:55
0
Gość napisał:
System składa się ustawowo z dwóch rdzeni, stanowiska i stopnia. Trzeci rdzeń nie ujęty w ustawie dotyczy jednostek wybitnych wykonujących proste prace biurowe, ale z takim zaangazowaniem, że nawet z klejenia kopert w rok są w stanie wykrzesać inspektora.

w Białej Podlaskiej barani łbie
Avatar
Gość / 19 stycznia 2009 o 17:33
0
Gość napisał:
System składa się ustawowo z dwóch rdzeni, stanowiska i stopnia. Trzeci rdzeń nie ujęty w ustawie dotyczy jednostek wybitnych wykonujących proste prace biurowe, ale z takim zaangazowaniem, że nawet z klejenia kopert w rok są w stanie wykrzesać inspektora.

Przepraszam, miałem przerwę na dojazd do domu. CD. Dwa rdzenie ustawowe są dostępne dla szarej masy celniczej na szczęście tylko teoretycznie. Są dwa bo 2X dłużej można zwodzić celnika połowicznymi awansami i przypominać mu, że kilka lat temu z łaski pańskiej awansował. Niestety są tacy podli karierowicze którzy są w stanie pokonać kolejne etapy tej cierniowej drogi. I tu pojawia się rdzeń trzeci, stopnie pokrewieństwa. Tu o awans trudno, trzeba planować ze znacznym wyprzedzeniem nieraz kilkupokoleniowym. Oczywiście można kluczyć, pewien pozytywny efekt może odnieść zawarcie związku małżeńskiego z celnikiem posiadającym już stopień pokrewieństwa. Dla wrażliwych może być to krok dość trudny, duża ilość gwiazdek i belek na pagonach może prowadzić do deformacji ciała przyszłego współmałżonka tj. niewielkiego wzrostu połączonego z dużą szerokością. No i tak zdobyty stopień nie musi być dożywotni, może wygasnąć po rozwodzie do tego nie wiadomo czy poprzedni współmałżonek nas przyjmie. Jednak jeśli nasz plan się powiedzie i szybko pokanamy kolejne stopnie kariery i rozwód nie przeszkodzi bo ma być kolejna ustawa!! Dożywotnia gwarancja zdobytego stopnia i stanowiska!!! Naszej wiedzy nikt nie będzie weryfikował, za to jeśli jakiś szaraczek pomyśli o naszym ciepłym pokoiku będzie musiał poczekać aż elita wykruszy się w sposób naturalny. Jednak sam ubytek najcenniejszej i najjaśniejszej materi celniczej jest niewystarcząjący. Ten kto będzie chciał zająć miejsce po naszej prawicy bedzie musiał zdać skomplikowane egzaminy, których my zdawać nie musieliśmy. Wisząca w powietrzu ustawa wywołała tzw cód szybkich awansów dwurdzeniowych osób posiadajacych stopnie rdzenia trzeciego. ))))P

Przepraszam, miałem przerwę na dojazd do domu. CD. Dwa rdzenie ustawowe są dostępne dla szarej masy celniczej na szczęście tylko teoretycznie. Są dwa bo 2X dłużej można zwodzić celnika połowicznymi awansami i przypominać mu, że kilka lat temu z łaski pańskiej awansował. Niestety są tacy podli karierowicze którzy są w stanie pokonać kolejne etapy tej cierniowej drogi. I tu pojawia się rdzeń trzeci, stopnie pokrewieństwa. Tu o awans trudno, trzeba planować ze znacznym wyprzedzeniem nieraz kilkupokoleniowym. Oczywiście można... rozwiń
Avatar
Gość / 19 stycznia 2009 o 15:17
0
Gość napisał:
To ważne pytanie.
Wizyta u celników w Białej Podlasce pozostawia niesamowite wrażenie. Niby na pagonach mają jakieś stopnie ale od 4 gwiazdek w górę tytułują się ciociu, wujku, szwagier, siostrzyczko itd:)). Jak to jest z tymi stopniami? Dodatkowo na pagonie przybywa im co pół roku a stopień " wujek, ciocia.." pozostaje. Czy zwrot "panie inspektorze" jest prawidłowy?

System składa się ustawowo z dwóch rdzeni, stanowiska i stopnia. Trzeci rdzeń nie ujęty w ustawie dotyczy jednostek wybitnych wykonujących proste prace biurowe, ale z takim zaangazowaniem, że nawet z klejenia kopert w rok są w stanie wykrzesać inspektora.
rozwiń
Avatar
Gość / 19 stycznia 2009 o 13:02
0
chihot napisał:
popieram post z góry, jak najbardziej trafny. a dziennikarzom zyczę w nowym i nie tylkoroku rzetelności. bo jak ich koleżanka biła swojego meża młotkiem po głowie to umyli rączki.

To ważne pytanie.
Wizyta u celników w Białej Podlasce pozostawia niesamowite wrażenie. Niby na pagonach mają jakieś stopnie ale od 4 gwiazdek w górę tytułują się ciociu, wujku, szwagier, siostrzyczko itd:)). Jak to jest z tymi stopniami? Dodatkowo na pagonie przybywa im co pół roku a stopień " wujek, ciocia.." pozostaje. Czy zwrot "panie inspektorze" jest prawidłowy?

To ważne pytanie.
Wizyta u celników w Białej Podlasce pozostawia niesamowite wrażenie. Niby na pagonach mają jakieś stopnie ale od 4 gwiazdek w górę tytułują się ciociu, wujku, szwagier, siostrzyczko itd:)). Jak to jest z tymi stopniami? Dodatkowo na pagonie przybywa im co pół roku a stopień " wujek, ciocia.." pozostaje. Czy zwrot "panie inspektorze" jest prawidłowy? rozwiń
Avatar
hgfd / 19 stycznia 2009 o 11:02
0
LSW napisał:
Kolejny nieprawdziwy artykuł. Ale czego się spodziewać po prasie, zwłaszcza lokalnej. Po pierwsze - dopóki nie ma prawomocnego wyroku, człowiek jest niewinny. Po drugie, zawieszonych wcale nie jest 100, tylko ok. 50. Ale ja wiem, że 100 to lepiej brzmi. Po trzecie - zawiesza się na 6 miesięcy, po tym terminie takiego zawieszonego można zwolnić. Po trzecie - takie same przepisy obowiązują w policji, straży granicznej itd. Po czwarte - jeśli chodzi o celników, to wyroki skazujące zapadają w ok. 20-30% spraw. Po czwarte szanowni interesanci, Urząd Celny to nie tylko deklaracje samochodowe (najczęściej zresztą fałszowane, ale na kontrolę jest 5 lat), a wiele innych spraw, jak chociażby zwalczanie przemytu, kontrola transportu, wspólna polityka rolna, kontrola sklepów, kontrola automatów do gier. A że leni jest trochę, to z tym się zgodzę - ale tak jest w większości firm, nie tylko państwowych. Niestety, ten kto pracuje, najczęściej nie awansuje. Trochę więcej obiektywizmu w wypowiedziach, a dziennikarzom życzę wzięcia się do pracy, bo tak nierzetelnej grupy zawodowej jak Wy nie ma w Polsce. Pozdrawiam


Dziennik Ustaw z 2008 r. Nr 53 poz. 311


USTAWA


z dnia 18 marca 2008 r.


o zmianie ustawy o Służbie Celnej


(Dz. U. z dnia 28 marca 2008 r.)




Art. 1. W ustawie z dnia 24 lipca 1999 r. o Służbie Celnej (Dz. U. z 2004 r. Nr 156, poz. 1641, z późn. zm.1)) wprowadza się następujące zmiany:
1) w art. 23 ust. 3 otrzymuje brzmienie:
"3. W szczególnie uzasadnionych wypadkach okres zawieszenia w pełnieniu obowiązków służbowych można przedłużyć do czasu zakończenia postępowania karnego.";
2) w art. 25 w ust. 1 uchyla się pkt 8a i 8b;
3) w art. 26 dodaje się pkt 13 w brzmieniu:
"13) upływu 12 miesięcy okresu zawieszenia w pełnieniu obowiązków służbowych, jeżeli nie ustąpiły przyczyny będące podstawą zawieszenia.";


Dziennik Ustaw z 2008 r. Nr 53 poz. 311


USTAWA


z dnia 18 marca 2008 r.


o zmianie ustawy o Służbie Celnej


(Dz. U. z dnia 28 marca 2008 r.)




Art. 1. W ustawie z dnia 24 lipca 1999 r. o Służbie Celnej (Dz. U. z 2004 r. Nr 156, poz. 1641, z późn. zm.1)) wprowadza się następujące zmiany:
1) w art. 23 ust. 3 otrzymuje brzmienie:
"3. W szczególnie uzasadnionych wypadkach okres zaw... rozwiń
Avatar
Gość / 19 stycznia 2009 o 09:59
0
michał 23 napisał:
Totalny gniot pseudo-polityków.

Spoko. Ten temat nikogo nie interesuje, forum czytają ci zamknięci w cichych i ciepłych pokoikach czekając na swoje miejsce w celi. Do roboty panowie i panie bo wam interneta odłonczom:) Zostanie tylko 7-u!
Avatar
gość poniedziałkowy / 19 stycznia 2009 o 09:43
0
LSW napisał:
Kolejny nieprawdziwy artykuł. Ale czego się spodziewać po prasie, zwłaszcza lokalnej. Po pierwsze - dopóki nie ma prawomocnego wyroku, człowiek jest niewinny. Po drugie, zawieszonych wcale nie jest 100, tylko ok. 50. Ale ja wiem, że 100 to lepiej brzmi. Po trzecie - zawiesza się na 6 miesięcy, po tym terminie takiego zawieszonego można zwolnić. Po trzecie - takie same przepisy obowiązują w policji, straży granicznej itd. Po czwarte - jeśli chodzi o celników, to wyroki skazujące zapadają w ok. 20-30% spraw. Po czwarte szanowni interesanci, Urząd Celny to nie tylko deklaracje samochodowe (najczęściej zresztą fałszowane, ale na kontrolę jest 5 lat), a wiele innych spraw, jak chociażby zwalczanie przemytu, kontrola transportu, wspólna polityka rolna, kontrola sklepów, kontrola automatów do gier. A że leni jest trochę, to z tym się zgodzę - ale tak jest w większości firm, nie tylko państwowych. Niestety, ten kto pracuje, najczęściej nie awansuje. Trochę więcej obiektywizmu w wypowiedziach, a dziennikarzom życzę wzięcia się do pracy, bo tak nierzetelnej grupy zawodowej jak Wy nie ma w Polsce. Pozdrawiam

ten kto pracuje, najczęściej nie awansuje!!!!!!!!!!!!!!!!! DOBRE tylko praca w Urzędzie Celnym. To wyjaśnij mi kto w UC może liczyć na awans?

ten kto pracuje, najczęściej nie awansuje!!!!!!!!!!!!!!!!! DOBRE tylko praca w Urzędzie Celnym. To wyjaśnij mi kto w UC może liczyć na awans? rozwiń
Avatar
chihot / 19 stycznia 2009 o 09:34
0
popieram post z góry, jak najbardziej trafny. a dziennikarzom zyczę w nowym i nie tylkoroku rzetelności. bo jak ich koleżanka biła swojego meża młotkiem po głowie to umyli rączki.
Avatar
LSW / 19 stycznia 2009 o 09:23
0
Kolejny nieprawdziwy artykuł. Ale czego się spodziewać po prasie, zwłaszcza lokalnej. Po pierwsze - dopóki nie ma prawomocnego wyroku, człowiek jest niewinny. Po drugie, zawieszonych wcale nie jest 100, tylko ok. 50. Ale ja wiem, że 100 to lepiej brzmi. Po trzecie - zawiesza się na 6 miesięcy, po tym terminie takiego zawieszonego można zwolnić. Po trzecie - takie same przepisy obowiązują w policji, straży granicznej itd. Po czwarte - jeśli chodzi o celników, to wyroki skazujące zapadają w ok. 20-30% spraw. Po czwarte szanowni interesanci, Urząd Celny to nie tylko deklaracje samochodowe (najczęściej zresztą fałszowane, ale na kontrolę jest 5 lat), a wiele innych spraw, jak chociażby zwalczanie przemytu, kontrola transportu, wspólna polityka rolna, kontrola sklepów, kontrola automatów do gier. A że leni jest trochę, to z tym się zgodzę - ale tak jest w większości firm, nie tylko państwowych. Niestety, ten kto pracuje, najczęściej nie awansuje. Trochę więcej obiektywizmu w wypowiedziach, a dziennikarzom życzę wzięcia się do pracy, bo tak nierzetelnej grupy zawodowej jak Wy nie ma w Polsce. Pozdrawiam
Kolejny nieprawdziwy artykuł. Ale czego się spodziewać po prasie, zwłaszcza lokalnej. Po pierwsze - dopóki nie ma prawomocnego wyroku, człowiek jest niewinny. Po drugie, zawieszonych wcale nie jest 100, tylko ok. 50. Ale ja wiem, że 100 to lepiej brzmi. Po trzecie - zawiesza się na 6 miesięcy, po tym terminie takiego zawieszonego można zwolnić. Po trzecie - takie same przepisy obowiązują w policji, straży granicznej itd. Po czwarte - jeśli chodzi o celników, to wyroki skazujące zapadają w ok. 20-30% spraw. Po czwarte szanowni interesanci, Ur... rozwiń
Avatar
Xmen bialski / 24 lutego 2009 o 17:51
0
alo napisał:
w Białej Podlaskiej barani łbie

z Białej Podlaski te zdolniachy
Avatar
alo / 21 stycznia 2009 o 13:55
0
Gość napisał:
System składa się ustawowo z dwóch rdzeni, stanowiska i stopnia. Trzeci rdzeń nie ujęty w ustawie dotyczy jednostek wybitnych wykonujących proste prace biurowe, ale z takim zaangazowaniem, że nawet z klejenia kopert w rok są w stanie wykrzesać inspektora.

w Białej Podlaskiej barani łbie
Avatar
Gość / 19 stycznia 2009 o 17:33
0
Gość napisał:
System składa się ustawowo z dwóch rdzeni, stanowiska i stopnia. Trzeci rdzeń nie ujęty w ustawie dotyczy jednostek wybitnych wykonujących proste prace biurowe, ale z takim zaangazowaniem, że nawet z klejenia kopert w rok są w stanie wykrzesać inspektora.

Przepraszam, miałem przerwę na dojazd do domu. CD. Dwa rdzenie ustawowe są dostępne dla szarej masy celniczej na szczęście tylko teoretycznie. Są dwa bo 2X dłużej można zwodzić celnika połowicznymi awansami i przypominać mu, że kilka lat temu z łaski pańskiej awansował. Niestety są tacy podli karierowicze którzy są w stanie pokonać kolejne etapy tej cierniowej drogi. I tu pojawia się rdzeń trzeci, stopnie pokrewieństwa. Tu o awans trudno, trzeba planować ze znacznym wyprzedzeniem nieraz kilkupokoleniowym. Oczywiście można kluczyć, pewien pozytywny efekt może odnieść zawarcie związku małżeńskiego z celnikiem posiadającym już stopień pokrewieństwa. Dla wrażliwych może być to krok dość trudny, duża ilość gwiazdek i belek na pagonach może prowadzić do deformacji ciała przyszłego współmałżonka tj. niewielkiego wzrostu połączonego z dużą szerokością. No i tak zdobyty stopień nie musi być dożywotni, może wygasnąć po rozwodzie do tego nie wiadomo czy poprzedni współmałżonek nas przyjmie. Jednak jeśli nasz plan się powiedzie i szybko pokanamy kolejne stopnie kariery i rozwód nie przeszkodzi bo ma być kolejna ustawa!! Dożywotnia gwarancja zdobytego stopnia i stanowiska!!! Naszej wiedzy nikt nie będzie weryfikował, za to jeśli jakiś szaraczek pomyśli o naszym ciepłym pokoiku będzie musiał poczekać aż elita wykruszy się w sposób naturalny. Jednak sam ubytek najcenniejszej i najjaśniejszej materi celniczej jest niewystarcząjący. Ten kto będzie chciał zająć miejsce po naszej prawicy bedzie musiał zdać skomplikowane egzaminy, których my zdawać nie musieliśmy. Wisząca w powietrzu ustawa wywołała tzw cód szybkich awansów dwurdzeniowych osób posiadajacych stopnie rdzenia trzeciego. ))))P

Przepraszam, miałem przerwę na dojazd do domu. CD. Dwa rdzenie ustawowe są dostępne dla szarej masy celniczej na szczęście tylko teoretycznie. Są dwa bo 2X dłużej można zwodzić celnika połowicznymi awansami i przypominać mu, że kilka lat temu z łaski pańskiej awansował. Niestety są tacy podli karierowicze którzy są w stanie pokonać kolejne etapy tej cierniowej drogi. I tu pojawia się rdzeń trzeci, stopnie pokrewieństwa. Tu o awans trudno, trzeba planować ze znacznym wyprzedzeniem nieraz kilkupokoleniowym. Oczywiście można... rozwiń
Avatar
Gość / 19 stycznia 2009 o 15:17
0
Gość napisał:
To ważne pytanie.
Wizyta u celników w Białej Podlasce pozostawia niesamowite wrażenie. Niby na pagonach mają jakieś stopnie ale od 4 gwiazdek w górę tytułują się ciociu, wujku, szwagier, siostrzyczko itd:)). Jak to jest z tymi stopniami? Dodatkowo na pagonie przybywa im co pół roku a stopień " wujek, ciocia.." pozostaje. Czy zwrot "panie inspektorze" jest prawidłowy?

System składa się ustawowo z dwóch rdzeni, stanowiska i stopnia. Trzeci rdzeń nie ujęty w ustawie dotyczy jednostek wybitnych wykonujących proste prace biurowe, ale z takim zaangazowaniem, że nawet z klejenia kopert w rok są w stanie wykrzesać inspektora.
rozwiń
Avatar
Gość / 19 stycznia 2009 o 13:02
0
chihot napisał:
popieram post z góry, jak najbardziej trafny. a dziennikarzom zyczę w nowym i nie tylkoroku rzetelności. bo jak ich koleżanka biła swojego meża młotkiem po głowie to umyli rączki.

To ważne pytanie.
Wizyta u celników w Białej Podlasce pozostawia niesamowite wrażenie. Niby na pagonach mają jakieś stopnie ale od 4 gwiazdek w górę tytułują się ciociu, wujku, szwagier, siostrzyczko itd:)). Jak to jest z tymi stopniami? Dodatkowo na pagonie przybywa im co pół roku a stopień " wujek, ciocia.." pozostaje. Czy zwrot "panie inspektorze" jest prawidłowy?

To ważne pytanie.
Wizyta u celników w Białej Podlasce pozostawia niesamowite wrażenie. Niby na pagonach mają jakieś stopnie ale od 4 gwiazdek w górę tytułują się ciociu, wujku, szwagier, siostrzyczko itd:)). Jak to jest z tymi stopniami? Dodatkowo na pagonie przybywa im co pół roku a stopień " wujek, ciocia.." pozostaje. Czy zwrot "panie inspektorze" jest prawidłowy? rozwiń
Avatar
hgfd / 19 stycznia 2009 o 11:02
0
LSW napisał:
Kolejny nieprawdziwy artykuł. Ale czego się spodziewać po prasie, zwłaszcza lokalnej. Po pierwsze - dopóki nie ma prawomocnego wyroku, człowiek jest niewinny. Po drugie, zawieszonych wcale nie jest 100, tylko ok. 50. Ale ja wiem, że 100 to lepiej brzmi. Po trzecie - zawiesza się na 6 miesięcy, po tym terminie takiego zawieszonego można zwolnić. Po trzecie - takie same przepisy obowiązują w policji, straży granicznej itd. Po czwarte - jeśli chodzi o celników, to wyroki skazujące zapadają w ok. 20-30% spraw. Po czwarte szanowni interesanci, Urząd Celny to nie tylko deklaracje samochodowe (najczęściej zresztą fałszowane, ale na kontrolę jest 5 lat), a wiele innych spraw, jak chociażby zwalczanie przemytu, kontrola transportu, wspólna polityka rolna, kontrola sklepów, kontrola automatów do gier. A że leni jest trochę, to z tym się zgodzę - ale tak jest w większości firm, nie tylko państwowych. Niestety, ten kto pracuje, najczęściej nie awansuje. Trochę więcej obiektywizmu w wypowiedziach, a dziennikarzom życzę wzięcia się do pracy, bo tak nierzetelnej grupy zawodowej jak Wy nie ma w Polsce. Pozdrawiam


Dziennik Ustaw z 2008 r. Nr 53 poz. 311


USTAWA


z dnia 18 marca 2008 r.


o zmianie ustawy o Służbie Celnej


(Dz. U. z dnia 28 marca 2008 r.)




Art. 1. W ustawie z dnia 24 lipca 1999 r. o Służbie Celnej (Dz. U. z 2004 r. Nr 156, poz. 1641, z późn. zm.1)) wprowadza się następujące zmiany:
1) w art. 23 ust. 3 otrzymuje brzmienie:
"3. W szczególnie uzasadnionych wypadkach okres zawieszenia w pełnieniu obowiązków służbowych można przedłużyć do czasu zakończenia postępowania karnego.";
2) w art. 25 w ust. 1 uchyla się pkt 8a i 8b;
3) w art. 26 dodaje się pkt 13 w brzmieniu:
"13) upływu 12 miesięcy okresu zawieszenia w pełnieniu obowiązków służbowych, jeżeli nie ustąpiły przyczyny będące podstawą zawieszenia.";


Dziennik Ustaw z 2008 r. Nr 53 poz. 311


USTAWA


z dnia 18 marca 2008 r.


o zmianie ustawy o Służbie Celnej


(Dz. U. z dnia 28 marca 2008 r.)




Art. 1. W ustawie z dnia 24 lipca 1999 r. o Służbie Celnej (Dz. U. z 2004 r. Nr 156, poz. 1641, z późn. zm.1)) wprowadza się następujące zmiany:
1) w art. 23 ust. 3 otrzymuje brzmienie:
"3. W szczególnie uzasadnionych wypadkach okres zaw... rozwiń
Avatar
Gość / 19 stycznia 2009 o 09:59
0
michał 23 napisał:
Totalny gniot pseudo-polityków.

Spoko. Ten temat nikogo nie interesuje, forum czytają ci zamknięci w cichych i ciepłych pokoikach czekając na swoje miejsce w celi. Do roboty panowie i panie bo wam interneta odłonczom:) Zostanie tylko 7-u!
Avatar
gość poniedziałkowy / 19 stycznia 2009 o 09:43
0
LSW napisał:
Kolejny nieprawdziwy artykuł. Ale czego się spodziewać po prasie, zwłaszcza lokalnej. Po pierwsze - dopóki nie ma prawomocnego wyroku, człowiek jest niewinny. Po drugie, zawieszonych wcale nie jest 100, tylko ok. 50. Ale ja wiem, że 100 to lepiej brzmi. Po trzecie - zawiesza się na 6 miesięcy, po tym terminie takiego zawieszonego można zwolnić. Po trzecie - takie same przepisy obowiązują w policji, straży granicznej itd. Po czwarte - jeśli chodzi o celników, to wyroki skazujące zapadają w ok. 20-30% spraw. Po czwarte szanowni interesanci, Urząd Celny to nie tylko deklaracje samochodowe (najczęściej zresztą fałszowane, ale na kontrolę jest 5 lat), a wiele innych spraw, jak chociażby zwalczanie przemytu, kontrola transportu, wspólna polityka rolna, kontrola sklepów, kontrola automatów do gier. A że leni jest trochę, to z tym się zgodzę - ale tak jest w większości firm, nie tylko państwowych. Niestety, ten kto pracuje, najczęściej nie awansuje. Trochę więcej obiektywizmu w wypowiedziach, a dziennikarzom życzę wzięcia się do pracy, bo tak nierzetelnej grupy zawodowej jak Wy nie ma w Polsce. Pozdrawiam

ten kto pracuje, najczęściej nie awansuje!!!!!!!!!!!!!!!!! DOBRE tylko praca w Urzędzie Celnym. To wyjaśnij mi kto w UC może liczyć na awans?

ten kto pracuje, najczęściej nie awansuje!!!!!!!!!!!!!!!!! DOBRE tylko praca w Urzędzie Celnym. To wyjaśnij mi kto w UC może liczyć na awans? rozwiń
Avatar
chihot / 19 stycznia 2009 o 09:34
0
popieram post z góry, jak najbardziej trafny. a dziennikarzom zyczę w nowym i nie tylkoroku rzetelności. bo jak ich koleżanka biła swojego meża młotkiem po głowie to umyli rączki.
Avatar
LSW / 19 stycznia 2009 o 09:23
0
Kolejny nieprawdziwy artykuł. Ale czego się spodziewać po prasie, zwłaszcza lokalnej. Po pierwsze - dopóki nie ma prawomocnego wyroku, człowiek jest niewinny. Po drugie, zawieszonych wcale nie jest 100, tylko ok. 50. Ale ja wiem, że 100 to lepiej brzmi. Po trzecie - zawiesza się na 6 miesięcy, po tym terminie takiego zawieszonego można zwolnić. Po trzecie - takie same przepisy obowiązują w policji, straży granicznej itd. Po czwarte - jeśli chodzi o celników, to wyroki skazujące zapadają w ok. 20-30% spraw. Po czwarte szanowni interesanci, Urząd Celny to nie tylko deklaracje samochodowe (najczęściej zresztą fałszowane, ale na kontrolę jest 5 lat), a wiele innych spraw, jak chociażby zwalczanie przemytu, kontrola transportu, wspólna polityka rolna, kontrola sklepów, kontrola automatów do gier. A że leni jest trochę, to z tym się zgodzę - ale tak jest w większości firm, nie tylko państwowych. Niestety, ten kto pracuje, najczęściej nie awansuje. Trochę więcej obiektywizmu w wypowiedziach, a dziennikarzom życzę wzięcia się do pracy, bo tak nierzetelnej grupy zawodowej jak Wy nie ma w Polsce. Pozdrawiam
Kolejny nieprawdziwy artykuł. Ale czego się spodziewać po prasie, zwłaszcza lokalnej. Po pierwsze - dopóki nie ma prawomocnego wyroku, człowiek jest niewinny. Po drugie, zawieszonych wcale nie jest 100, tylko ok. 50. Ale ja wiem, że 100 to lepiej brzmi. Po trzecie - zawiesza się na 6 miesięcy, po tym terminie takiego zawieszonego można zwolnić. Po trzecie - takie same przepisy obowiązują w policji, straży granicznej itd. Po czwarte - jeśli chodzi o celników, to wyroki skazujące zapadają w ok. 20-30% spraw. Po czwarte szanowni interesanci, Ur... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 16

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Państwowe Muzeum na Majdanku zaprasza na zwiedzanie z przewodnikiem

Państwowe Muzeum na Majdanku zaprasza na zwiedzanie z przewodnikiem 0 0

W wyznaczone dni w lipcu sierpniu i wrześniu turyści indywidualni mogą zwiedzać były niemiecki nazistowski obóz.

Zatrzymany zanim trafi do policyjnego aresztu musi być zbadany. Dlaczego z Lublina wożą ich aż do Łęcznej?
Tylko u nas

Zatrzymany zanim trafi do policyjnego aresztu musi być zbadany. Dlaczego z Lublina wożą ich aż do Łęcznej? 5 1

Policjanci z Lublina wożą zatrzymanych na ogólne badania lekarskie aż do Łęcznej. Żaden z lubelskich szpitali nie zdecydował się współpracę z mundurowymi. Lecznice postawiły zaporowe ceny. Jak słyszymy nieoficjalnie, medycy nie chcieli mieć do czynienia z brudnymi i często agresywnymi pacjentami.

Będą podwyżki płac dla pielęgniarek z kolejnych szpitali w Lublinie?

Będą podwyżki płac dla pielęgniarek z kolejnych szpitali w Lublinie? 7 0

W sobotę pielęgniarki ze szpitala przy Jaczewskiego zawarły wstępne porozumienie z dyrekcją kończące pięciodniowy strajk. Czy ich koleżanki z pozostałych szpitali klinicznych pójdą w ich ślady i zaostrzą swoje działania?

Koncert Companions w Akwarela Cafe
20 lipca 2018, 19:30

Koncert Companions w Akwarela Cafe 2 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 20 lipca o godz. 19.30 na letniej scenie Akwarela Cafe (Rynek 6) wystąpi zespół Companions.

Łęczna: Gdzie zbudować domki dla kotów?

Łęczna: Gdzie zbudować domki dla kotów? 1 0

Do końca sierpnia można zgłaszać propozycje lokalizacji trzech domków dla kotów. Na sygnały od mieszkańców czeka Referat Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Łęcznej.

Padwa Zamość dołącza do grona pierwszoligowców

Padwa Zamość dołącza do grona pierwszoligowców 1 0

AZS AWF Biała Podlaska i MKS Padwa Zamość w nowym sezonie występować będą w grupie C. Na kibiców piłki ręcznej na tym poziomie rozgrywkowym czekają trzy nowe grupy, w każdej znalazło się 12 drużyn

Donald Trump: Prezydent Putin zdecydowanie zaprzeczył, że ingerował w wybory w USA
film

Donald Trump: Prezydent Putin zdecydowanie zaprzeczył, że ingerował w wybory w USA 0 0

– Nasze stosunki nigdy nie były tak złe, ale to się zmieniło cztery godziny temu – ocenił po spotkaniu z prezydentem Rosji Donald Trump.

Biała Podlaska: Skasuj bilet smartfonem

Biała Podlaska: Skasuj bilet smartfonem 0 0

Pasażerowie miejskiej komunikacji w Białej Podlaskiej mogą kupować bilety za pomocą aplikacji mobilnej mPay. Ceny biletów są takie same, jak w tradycyjnych punktach sprzedaży.

Lublin: Jest zgoda na stację paliw przy ul. Zelwerowicza

Lublin: Jest zgoda na stację paliw przy ul. Zelwerowicza 0 1

Nowa stacja paliw może powstać przy ul. Zelwerowicza 27 w Lublinie.

Puławy: Mieszkańcy ul. Centralnej nocą chcą spać

Puławy: Mieszkańcy ul. Centralnej nocą chcą spać 3 4

Mieszkańcy dwóch bloków z ul. Centralnej zwrócili się do radnego Ignacego Czeżyka (PiS) o pomoc w sprawie zakłócania ciszy nocnej. Chodzi o zbyt głośne przejazdy motocyklistów.

Lublin: Kierowca prowadził miejski autobus i oglądał film w telefonie komórkowym
film

Lublin: Kierowca prowadził miejski autobus i oglądał film w telefonie komórkowym 35 7

Kierowca autobusu linii 32 w Lublinie przez kilka przystanków prowadził oglądając film w telefonie komórkowym. Odłożył go dopiero po interwencji pasażera. Teraz kierowcy grożą konsekwencje służbowe.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 lipca 2018 0 0

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu
20 lipca 2018, 20:30

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu 1 0

W piątek, 20 lipca o godz. 20.30 na Zamku w Kazimierzu Dolnym odbędzie się koncert Sound'n'Grace & Filip Lato.

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo]
film

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo] 9 6

Pani Anna ma 30 lat. W internecie funkcjonuje jako 14-latka i od półtora roku odpowiada na ogłoszenia mężczyzn, oferujących dzieciom seks. Dzięki niej, policja zatrzymała już 40 pedofili.

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej"

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej" 37 29

Setki tysięcy przydrożnych drzew w całym kraju może pójść pod topór. Szykuje się zmiana w prawie ułatwiająca wycinkę. Ekolodzy protestują, a fachowcy od bezpieczeństwa na drogach są w tej sprawie podzieleni.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!