Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

21 grudnia 2009 r.
20:29
Edytuj ten wpis

Pięć przetargów na S17, czyli jaka będzie obwodnica Lublina

Autor: Zdjęcie autora (pp)
0 14 A A

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Lublinie ogłosiła pięć przetargów na budowę prawie 70 km drogi ekspresowej S17 Kurów–Lublin–Piaski.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Postępowanie przetargowe, prowadzone w trybie ograniczonym, składa się z dwóch etapów. – W pierwszym, wykonawcy chcący wystartować w przetargu, muszą wykazać się potencjałem kadrowym, technicznym, ekonomicznym i doświadczeniem. Wnioski przyjmowane będą do 24 lutego 2010 roku – tłumaczy Krzysztof Nalewajko, rzecznik prasowy lubelskiego oddziału GDDKiA.

Zakwalifikowane firmy zostaną zaproszone do drugiego etapu, w którym rozpatrywane będą oferty cenowe. Zakończenie przetargu i podpisanie umowy z wykonawcami planowane jest na połowę 2010 roku. Wykonawcy na zbudowanie trasy i oddanie jej do użytku będą mieli 24 miesiące od daty uzyskania zamówienia.

Budowę blisko 70 km trasy ekspresowej S17 podzielono na pięć części pomiędzy węzłami drogowymi: Sielce–Bogucin, Bogucin–Dąbrowica, Dąbrowica–Lubartów, Lubartów–Witosa, Witosa–Piaski.

Droga szybkiego ruchu będzie miała dwie jezdnie po dwa pasy ruchu z rezerwą pod trzeci, a pomiędzy węzłami Dąbrowica–Lubartów powstanie w układzie docelowym z trzema pasami.
– Powstaną także łączniki umożliwiające wjazd do Lublina od węzła Dąbrowica oraz do Świdnika od węzła Witosa – dodaje Nalewajko.

Zbudowanych zostanie m.in.: jedenaście węzłów drogowych, blisko kilometrowej długości estakada nad doliną Bystrzycy Jakubowickiej, przejścia zwierząt i wiele innych obiektów inżynierskich.

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
~Karol~ / 6 stycznia 2010 o 10:22
0
Przez 8 lat swojego urzędowania Pruszkowski nic nie zrobił w kierunku budowy obwodnicy.
To było jego zadanie aby dzwonić przynajmniej raz w tygodniu do Wójtowicza i pytać co się dzieje w sprawie obwodnicy.
8 lat zostało zaprzepaszczone.
Z tego co pamiętam Bryłowski wsławił sie wybrukowaniem deptaka.
A czym wsławił się Pruszkowski ?
Dalej widziałem go że sasiada we władzach miasta.
Avatar
miron / 22 grudnia 2009 o 16:26
0
Uwierzę jak zobacze tę obwodnicę budowaną już od 27 lat. Nasi decydenci zaczynają wszystko robić od tyłu i na obietnicach się konczy zero odpowiedzialności i potem pozostają tylko wspomnienia -chciałem a mi nie dali.
Avatar
aldona / 22 grudnia 2009 o 15:02
0
dsgsdg napisał:
On jest pusty jak but!!!!!!


[size=2]i wery gut!!![/size]
Avatar
dsgsdg / 22 grudnia 2009 o 10:15
0
Nie, ja nie moge sluchac pomyslow tego prezydenta (bo to on jest za to odpoiwiedzialny). On jest pusty jak but!!!!!!
Avatar
Gość / 22 grudnia 2009 o 09:54
0
Kolego. po zmianie ustawy problem wykupu gruntów zszedł na boczny plan, bo GDDKIA może zająć teren i budować, a potem sądzic się z właścicielem, jak nie zechce proponowanego odszkodowania, a nie odwrotnie, i w sumie tak powinno być już od dawna. Patrz na przykład Bydgoszcz, gdzie jadac do Fordonu w pewnym miejscu dwupasmowa droga zbiega się w jeden, wąski pas, bo stara babcia nie chciała sprzedać rudery po budowę drogi i nic jej nie można było zrobić. To była chora sytuacja. Mam nadzieję, że budowa S-17 ruszy sprawnie, bo inaczej zabiorą nam unijne wsparcie na ten cel, a byłoby szkoda. Patrząc na to, co do tej pory zrobiono, to mimo wszystkich niedociągnięć i błędów na przykład przy drodze Piaski- Łopiennik ( a można by książkę napisać o tym, co tam spieprzono), to jej stan jest o niebo lepszy, niż był do tej pory. Wprawdzie zwalono wszystko, co tylko można było, tzn. oznakowanie poziome i pionowe, chore słupki na linii ciągłej (notabene, GDDKIA z tych słupków miała zrezygnować, bo koszt ogromny, a korzyść żadna, bo kierowcy tirów robili sobie zawody, kto ich więcej połamie w jednym podejściu), głupio urządzone wysepki przy zatoczkach autobusowych. Nie mogę zrozumieć, dlaczego na prostej drodze, o dobrej widoczności, z szerokimi poboczami na 3/4 jej długości jest linia ciągła ?
Ten kto projektował takie oznakowanie, to jakiś chory, pomylony człowiek. Mam nadzieję, że nie będzie projektował trasy S-17 ani żadnej innej drogi w Polsce.
Kolego. po zmianie ustawy problem wykupu gruntów zszedł na boczny plan, bo GDDKIA może zająć teren i budować, a potem sądzic się z właścicielem, jak nie zechce proponowanego odszkodowania, a nie odwrotnie, i w sumie tak powinno być już od dawna. Patrz na przykład Bydgoszcz, gdzie jadac do Fordonu w pewnym miejscu dwupasmowa droga zbiega się w jeden, wąski pas, bo stara babcia nie chciała sprzedać rudery po budowę drogi i nic jej nie można było zrobić. To była chora sytuacja. Mam nadzieję, że budowa S-17 ruszy sprawnie, bo inaczej zabiorą n... rozwiń
Avatar
Gość / 22 grudnia 2009 o 09:06
0
LOL napisał:
JESZCZE NIEDAWNO MOWILI ZE NIE MA PIENIEDZY NA WYKOP ZIEMI

KOMUŚ SIĘ STOŁEK POD D***Ą PALI I ZNALAZŁ PIENIĄDZE?
Avatar
LOL / 22 grudnia 2009 o 09:04
0
JESZCZE NIEDAWNO MOWILI ZE NIE MA PIENIEDZY NA WYKOP ZIEMI
Avatar
lol / 22 grudnia 2009 o 09:00
0
BRAWO ZA CO? A WYKUP ZIEMI TO Z DNIA NA DZIEN ZROBIĄ?
Avatar
Kak Tusk mi wyrośnie / 22 grudnia 2009 o 01:19
0
Kurna jak oni budują!
Przetarg może się zakończy w połowie 2010 r. a raczej nie (tak dotychczas było).
Potem będzie (a może nie) kawałek obwodnicy.
Za 2 lata Euro 2012 - gdzie są drogi, gdzie przejścia na wschodniej granicy?
Dzisiaj obiecują, a za jakiś czas znowu pokażą nam gumowego fajfusa.
Avatar
szu / 21 grudnia 2009 o 22:17
0
Nie jojcz miejski, nie jojcz, bo się tu wszyscy popłaczemy, lol Obwodnica będzie i elegancko! Będzie mi się szybciej jeździło do pracy
Avatar
~Karol~ / 6 stycznia 2010 o 10:22
0
Przez 8 lat swojego urzędowania Pruszkowski nic nie zrobił w kierunku budowy obwodnicy.
To było jego zadanie aby dzwonić przynajmniej raz w tygodniu do Wójtowicza i pytać co się dzieje w sprawie obwodnicy.
8 lat zostało zaprzepaszczone.
Z tego co pamiętam Bryłowski wsławił sie wybrukowaniem deptaka.
A czym wsławił się Pruszkowski ?
Dalej widziałem go że sasiada we władzach miasta.
Avatar
miron / 22 grudnia 2009 o 16:26
0
Uwierzę jak zobacze tę obwodnicę budowaną już od 27 lat. Nasi decydenci zaczynają wszystko robić od tyłu i na obietnicach się konczy zero odpowiedzialności i potem pozostają tylko wspomnienia -chciałem a mi nie dali.
Avatar
aldona / 22 grudnia 2009 o 15:02
0
dsgsdg napisał:
On jest pusty jak but!!!!!!


[size=2]i wery gut!!![/size]
Avatar
dsgsdg / 22 grudnia 2009 o 10:15
0
Nie, ja nie moge sluchac pomyslow tego prezydenta (bo to on jest za to odpoiwiedzialny). On jest pusty jak but!!!!!!
Avatar
Gość / 22 grudnia 2009 o 09:54
0
Kolego. po zmianie ustawy problem wykupu gruntów zszedł na boczny plan, bo GDDKIA może zająć teren i budować, a potem sądzic się z właścicielem, jak nie zechce proponowanego odszkodowania, a nie odwrotnie, i w sumie tak powinno być już od dawna. Patrz na przykład Bydgoszcz, gdzie jadac do Fordonu w pewnym miejscu dwupasmowa droga zbiega się w jeden, wąski pas, bo stara babcia nie chciała sprzedać rudery po budowę drogi i nic jej nie można było zrobić. To była chora sytuacja. Mam nadzieję, że budowa S-17 ruszy sprawnie, bo inaczej zabiorą nam unijne wsparcie na ten cel, a byłoby szkoda. Patrząc na to, co do tej pory zrobiono, to mimo wszystkich niedociągnięć i błędów na przykład przy drodze Piaski- Łopiennik ( a można by książkę napisać o tym, co tam spieprzono), to jej stan jest o niebo lepszy, niż był do tej pory. Wprawdzie zwalono wszystko, co tylko można było, tzn. oznakowanie poziome i pionowe, chore słupki na linii ciągłej (notabene, GDDKIA z tych słupków miała zrezygnować, bo koszt ogromny, a korzyść żadna, bo kierowcy tirów robili sobie zawody, kto ich więcej połamie w jednym podejściu), głupio urządzone wysepki przy zatoczkach autobusowych. Nie mogę zrozumieć, dlaczego na prostej drodze, o dobrej widoczności, z szerokimi poboczami na 3/4 jej długości jest linia ciągła ?
Ten kto projektował takie oznakowanie, to jakiś chory, pomylony człowiek. Mam nadzieję, że nie będzie projektował trasy S-17 ani żadnej innej drogi w Polsce.
Kolego. po zmianie ustawy problem wykupu gruntów zszedł na boczny plan, bo GDDKIA może zająć teren i budować, a potem sądzic się z właścicielem, jak nie zechce proponowanego odszkodowania, a nie odwrotnie, i w sumie tak powinno być już od dawna. Patrz na przykład Bydgoszcz, gdzie jadac do Fordonu w pewnym miejscu dwupasmowa droga zbiega się w jeden, wąski pas, bo stara babcia nie chciała sprzedać rudery po budowę drogi i nic jej nie można było zrobić. To była chora sytuacja. Mam nadzieję, że budowa S-17 ruszy sprawnie, bo inaczej zabiorą n... rozwiń
Avatar
Gość / 22 grudnia 2009 o 09:06
0
LOL napisał:
JESZCZE NIEDAWNO MOWILI ZE NIE MA PIENIEDZY NA WYKOP ZIEMI

KOMUŚ SIĘ STOŁEK POD D***Ą PALI I ZNALAZŁ PIENIĄDZE?
Avatar
LOL / 22 grudnia 2009 o 09:04
0
JESZCZE NIEDAWNO MOWILI ZE NIE MA PIENIEDZY NA WYKOP ZIEMI
Avatar
lol / 22 grudnia 2009 o 09:00
0
BRAWO ZA CO? A WYKUP ZIEMI TO Z DNIA NA DZIEN ZROBIĄ?
Avatar
Kak Tusk mi wyrośnie / 22 grudnia 2009 o 01:19
0
Kurna jak oni budują!
Przetarg może się zakończy w połowie 2010 r. a raczej nie (tak dotychczas było).
Potem będzie (a może nie) kawałek obwodnicy.
Za 2 lata Euro 2012 - gdzie są drogi, gdzie przejścia na wschodniej granicy?
Dzisiaj obiecują, a za jakiś czas znowu pokażą nam gumowego fajfusa.
Avatar
szu / 21 grudnia 2009 o 22:17
0
Nie jojcz miejski, nie jojcz, bo się tu wszyscy popłaczemy, lol Obwodnica będzie i elegancko! Będzie mi się szybciej jeździło do pracy
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 14 listopada 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 14 listopada 2018 r. 0 0

Czy powstanie koalicja w nowej Radzie Miasta Puławy?

Czy powstanie koalicja w nowej Radzie Miasta Puławy? 5 27

Największe szanse na utrzymanie stanowiska przewodniczącej rady miasta Puławy ma Bożena Krygier (PiS). Wśród jej zastępców prawdopodobnie znajdą się radni „Samorządowców” Janusza Grobla oraz „Niezależnych Wyborców” Pawła Maja.

Agro na obcasach. Wszystko dla pań

Agro na obcasach. Wszystko dla pań 0 0

To ukłon w stronę kobiet mieszkających i pracujących na terenach wiejskich. Panie zostały zaproszone na koncert trzech tenorów TRE Voci w Filharmonii Lubelskiej w ramach programu „Agro na obcasach”.

Promocja książki „Scena Lublin” w Teatrze Starym
15 listopada 2018, 19:30

Promocja książki „Scena Lublin” w Teatrze Starym 0 0

W czwartek o godz. 19.30 (po spektaklu „Żywi i umarli, czyli Bandyci w piekle”) w Teatrze Starym zacznie się promocja książki „Scena Lublin” i spotkanie z jej autorami: Jarosławem Cymermanem, Dominikiem Gacem, Grzegorzem Kondrasiukiem.

Przedsiębiorcy walczą o pieniądze za wykonane prace. Grozili blokadą Centralnej Magistrali Kolejowej

Przedsiębiorcy walczą o pieniądze za wykonane prace. Grozili blokadą Centralnej Magistrali Kolejowej 9 3

Nie dojdzie do blokady Centralnej Magistrali Kolejowej, zaplanowanej na środę przez podwykonawców firmy Astaldi, która nie zapłaciła im za prace wykonane przy przebudowie linii kolejowej nr 7 między Lublinem a Dęblinem.

Nowe miejsce w Lublinie. Dla miłośników meksykańskiego jedzenia
galeria

Nowe miejsce w Lublinie. Dla miłośników meksykańskiego jedzenia 46 8

Przy ul. Lubartowskiej 53 w Lublinie pojawił się „Kartel Mexican Food”, który serwuje dania ostre, średnio ostre i lekko ostre. Pierwsze burritos lokal w kontenerze sprzedał we wtorek.

Marta Baum w Pracowniach Kultury Maki
17 listopada 2018, 18:00

Marta Baum w Pracowniach Kultury Maki 1 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 17 listopada o godz. 18 w Pracowniach Kultury Maki odbędzie się koncert Marty Baum - Retroelectro. To połączenie muzyki przedwojennej z nowoczesnymi brzmieniami.

Urzędnicy marszałka dostali już premie przedświąteczne. "Znam pracowników, trzeba im podziękować za ich pracę"

Urzędnicy marszałka dostali już premie przedświąteczne. "Znam pracowników, trzeba im podziękować za ich pracę" 27 29

Pytania o zatrudnianie w urzędzie marszałkowskim i przyznawanie nagród tuż po ogłoszeniu wyników wyborów samorządowych padły podczas wtorkowej, ostatniej sesji sejmiku województwa upływającej kadencji.

Sensacja w Piotrkowie: Azoty Puławy pokonane

Sensacja w Piotrkowie: Azoty Puławy pokonane 2 4

W meczu rozegranym awansem Azoty Puławy przegrały z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski 31:32. Była to trzecia porażka puławian w sezonie. Do tej pory ulegli Górnikowi Zabrze i PGE Vive Kielce.

Lublin: Kobieta znalazła pieniądze w galerii handlowej przy al. Witosa

Lublin: Kobieta znalazła pieniądze w galerii handlowej przy al. Witosa 7 0

Policjanci z VI Komisariatu Policji w Lublinie poszukują właściciela pieniędzy.

Żołnierze mieli obronić puławskie Azoty przed atakiem dywersyjno-sabotażowym [zdjęcia]
galeria

Żołnierze mieli obronić puławskie Azoty przed atakiem dywersyjno-sabotażowym [zdjęcia] 57 13

Trwają największe manewry wojskowe w Polsce Anakonda-18. Po raz pierwszy biorą w nich udział żołnierze WOT, w tym blisko 140 z 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Po wyborach, to po plakatach. Kiedy materiały wyborcze powinny zniknąć z ulic?

Po wyborach, to po plakatach. Kiedy materiały wyborcze powinny zniknąć z ulic? 1 0

30 dni – tyle czasu po dniu wyborów ma pełnomocnik wyborczy komitetu wyborczego na usunięcie plakatów i haseł wyborczych oraz urządzeń ogłoszeniowych ustawionych w celu prowadzenia kampanii wyborczej – przypomina Państwowa Komisja Wyborcza. Za niedopełnienie tego obowiązku grozi grzywna.

Biało-Czerwoni w "szpagacie" przed meczami z Czechami i Portugalią

Biało-Czerwoni w "szpagacie" przed meczami z Czechami i Portugalią 1 0

Trwa zgrupowanie Reprezentacja Polski w Gdańsku, gdzie w czwartek zmierzy się towarzysko z Czechami, a we wtorek w ostatnim meczu Dywizji A w Lidze Narodów spróbuje sprawić niespodziankę i ograć Portugalię

Miliony na turystyczne pomysły. Pożyczki także dla przedsiębiorców z woj. lubelskiego

Miliony na turystyczne pomysły. Pożyczki także dla przedsiębiorców z woj. lubelskiego 1 3

50 mln zł – to pula do dyspozycji małych i średnich przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą w branży turystycznej w jednym z pięciu województw Polski Wschodniej – w ramach drugiej transzy projektu „Przedsiębiorcza Polska Wschodnia – Turystyka”.

Koncert Frozen Catz w Padbarze
17 listopada 2018, 20:00

Koncert Frozen Catz w Padbarze 0 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 17 listopada o godz. 20 w Padbarze (ul. Grodzka 1) odbędzie się koncert lubelskiej formacji Frozen Catz.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!