Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Armia Mikołajów z całego województwa zjawiła się w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie. Paczki z prezentami ledwo zmieściły się w holu.
Lubelska Agencja Wsparcia Przedsiębiorczości. Nazwa znana głównie przedsiębiorcom z regionu. Czym jednak jest LAWP i czym się zajmuje? Jak możemy poprawić sytuację naszego biznesu wybierając się do LAWP? Czy Unia Europejska dotując przedsiębiorców stawia na przyszłościowe pomysły? Te wszystkie pytania zadajemy dyrektorowi jednostki Markowi Neckierowi w dzisiejszym programie Dzień Wschodzi.
W czwartek po południu policja otrzymała zgłoszenie o znalezieniu zwłok kobiety w jednym z mieszkań w centrum Lublina.
"Wesołych Świąt - wymiana tradycji" to wydarzenie, na które w piątek zapraszają studenci i pracownicy Uniwersytetu Przyrodniczego.
Lublin nie zwalnia tempa i nie zasypia. Imprezuje przez cały czas. Specjalnie dla was przygotowaliśmy krótki przewodnik po najlepszych imprezach klubowych w Lublinie.
Dziś w siedzibie Izby Administracji Skarbowej w Lublinie odbyła się zbiórka, podczas której nowo zatrudnieni funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej złożyli ślubowanie, a zasłużeni pracownicy oraz funkcjonariusze zostali uhonorowani odznaczeniami i awansami.
Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego w Lublinie szykuje się do dużej inwestycji. W planach przebudowa ponad stu przystanków i budowa sześciu nowych. Pojawią się również nowe udogodnienia dla pasażerów, w szczególności dla tych z niepełnosprawnościami.
Od 70 lat sanepid czuwa nad zdrowiem Polaków. Pandemia, odporność na antybiotyki czy powrót zapomnianych chorób to tylko niektóre z zagrożeń, które spowodowały dynamiczny rozwój. Nie inaczej jest w przypadku lubelskiej stacji sanitarnej.
Ruszamy z nowym programem „Do ślubu z Dziennikiem”, który przybliży przyszłym nowożeńcom kluczowe aspekty organizacji ślubu i wesela. W premierowym odcinku eksperci z branży ślubnej omówili najnowsze trendy w sukniach ślubnych oraz podzielili się poradami na temat perfekcyjnego makijażu na ten wyjątkowy dzień. To okazja, aby poznać praktyczne wskazówki, które pomogą uniknąć stresu związanego z wyborem stylizacji.
Jakiś czas temu informowaliśmy o tym, że miasto stara się znaleźć wykonawcę projektu ulicy Granatowej w Lublinie. Mocno zabiegała o to również jedna z radnych. Niestety, kolejny przetarg nie przyniósł satysfakcjonujących ofert.
W piątek, 6 grudnia, Lublin zyska nowy świąteczny blask. O godz. 16.00 na Placu Łokietka odbędzie się uroczyste zapalenie miejskiej choinki, które rozpocznie tegoroczny Festiwal Bożego Narodzenia. W tym samym czasie, na ulicach miasta rozbłysną świąteczne iluminacje, które ozdobią deptak Krakowskiego Przedmieścia, Plac Litewski oraz Stare Miasto.
Pracujesz na rencie lub wcześniejszej emeryturze? Od grudnia możesz bezpiecznie dorobić do świadczenia nieco większą kwotę. Wzrosły limity przychodów, które mają wpływ na zmniejszenie lub zawieszenie wypłaty świadczenia z ZUS.
Czytanie prasy to wyjątkowy rytuał, który łączy pokolenia. Wybierając papierowe wydanie Dziennika Wschodniego, zyskujesz coś więcej niż wiadomości – to chwila spokoju, wytchnienia, możliwość refleksji z gazetą w ręku i dobrą kawą. Nie czekaj i zamów prenumeratę Dziennika Wschodniego!
Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie zaprasza na mikołajki i dzień otwarty. Będzie wspólne kolędowanie, konkursy i przede wszystkim możliwość adopcji podopiecznych.
Sytuacja opanowana, wszystko wróciło do normy. Muzeum Wsi Lubelskiej ponownie jest otwarte dla zwiedzających.
Czym jest dla osób wierzących, a czym może być dla tych którzy nie wierzą? Jak przygotować się do świąt Bożego Narodzenia? Na te pytania odpowiada dzisiejszy gość programu Dzień Wschodzi ks. Mirosław Ładniak. Rozmawiamy także o tym, co w czasie adwentu i nadchodzących świąt jest najważniejsze dla katolików.
„Świąteczna Fala Dobroci” to inicjatywa organizowana przez studentów, w ramach której odbędzie się bieg charytatywny oraz zbiórka funduszy na rzecz szkoły, która została zniszczona przez wrześniową powódź. Akcja odbędzie się 11 grudnia o godz. 17:00 w Parku Akademickim.
W ten weekend Lublin zamieni się w przestrzeń solidarności i walki o prawa człowieka. Amnesty International zaprasza na Finał Maratonu Pisania Listów w obronie niesłusznie prześladowanych na całym świecie.
Mechanik w Białej Podlaskiej dostanie od 6000 brutto. A na ile może liczyć kosztorysant budowlany w Zamościu? Najświeższe oferty pracy z Centralnej Bazy Ofert Pracy.
Obawiamy się tego, czego najczęściej używamy. Katolicki Uniwersytet Lubelski spytał o nowe technologie ponad 10 000 respondentów z Polski, Niemiec i Japonii.
Nie dość, że samo badanie ma zastosowanie terapeutyczne przy terapii bólu neuropatycznego, to jest też o wiele bardziej komfortowe niż stosowane wcześniej wybudzenie śródoperacyjne i dokładniejsze niż stosowana do tej pory traktografia.
W mikołajkowy wieczór (6 grudnia) Filharmonia Lubelska zaprasza na koncert piosenek Kabaretu Starszych Panów, w symfonicznych aranżacjach Piotra Komorowskiego. Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Lubelskiej, pod batutą Komorowskiego, oraz soliści – Jolanta i Martyna Szczepaniak, Michał Grobelny i Mateusz Czarnowski – ożywią przeboje, takie jak „Kaziu, zakochaj się”, „Na całej połaci śnieg” czy „Piosenka jest dobra na wszystko”.
Zespół Łąki Łan wyruszył w trasę klubową, by grać materiał z najnowszego albumu „DżDż”, którego premiera odbyła się w połowie listopada. Łąki Łan przez wielu uważany jest za najbardziej przebojowy i najlepszy zespół koncertowy w Polsce. Już w najbliższą sobotę wystąpią w lubelskiej Fabryce Kultury Zgrzyt!
Kierujący Fiatem 21-letni mieszkaniec gminy Piaski uderzył pojazdem w bariery energochłonne. Siła uderzenia była tak duża, że z pojazdu wypadł silnik.
Przeciąganie pojazdu na dystansie 500 metrów, układanie wieży Hanoi z opon, 25-kilometrowy marsz wytrzymałościowy i zdobycie skrzyni z dokumentacją – m.in. takie rzeczy robili terytorialsi z Polski i Szwecji.