Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

22 lipca 2016 r.
17:34

Afera podsłuchowa. LPEC ma się zabezpieczyć

0 13 A A
LPEC
LPEC

Po aferze podsłuchowej w miejskiej spółce ważą się losy członka jej rady nadzorczej, który miał założyć w firmie pluskwę. Wyproszono go z posiedzenia rady, gdy z działań w jego sprawie odpytywany był zarząd. To czy na stałe wyprosić Konrada B. z firmy, ma teraz ocenić zarząd LPEC

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Przypomnijmy: podejrzenie, że w firmie jest podsłuch pojawiło się po tym jak kierowniczka jednego z działów została pozwana do sądu przez Konrada B., który czuł się oczerniany w rozmowach z innymi pracownicami. Nagrania tych rozmów miał przedstawić w sądzie jako dowód na czerwcowej rozprawie twierdząc, że płytę dostał pocztą od nieznanego nadawcy.

Pozwana i jej nagrane koleżanki powiadomiły o podsłuchu prokuraturę, która zarzuciła Konradowi B. nielegalny montaż urządzeń i użycie nagrań.

Oprócz śledczych panie zawiadomiły też zarząd Lubelskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej, który w piątek musiał się tłumaczyć radzie nadzorczej z tego, jak na ten sygnał zareagował. W odpytującej radzie zasiada też Konrad B., ale w tym punkcie obrad nie pozwolono mu uczestniczyć. – Został wykluczony – mówi Artur Szymczyk, szef rady nadzorczej LPEC i zastępca prezydenta miasta.

Wykluczone są też konsekwencje wobec zarządu. – Jego działania były właściwe – ocenia Szymczyk. – Zlecił on audyt, który nie wykazał obecności urządzeń podsłuchowych, ale pewne ślady będące podstawą doniesienia do prokuratury.

Jak informuje Szymczyk, rada nadzorcza zobowiązała zarząd do wykonania rekomendacji audytu, w tym nadzoru nad szczególnie wrażliwymi dla spółki pomieszczeniami, włącznie z montażem kamer, kontrolą wejść i wyjść oraz korzystania z kluczy.

Co dalej z Konradem B.? Z rady nadzorczej może odwołać go tylko załoga, której jest przedstawicielem. Tego, czy dalej będzie członkiem załogi jeszcze nie wiadomo. Spółka nie ma oficjalnej wiedzy o zarzutach postawionych mu przez śledczych.

– W poniedziałek pełnomocnik LPEC wystąpi do prokuratury z pytaniem w tej sprawie – mówi Szymczyk. – Zarząd musi zbadać, czy są podstawy do zwolnienia pana B., który jest objęty ochroną związkową. Nie chcę niczego przesądzać. To zarząd musi podjąć decyzję. W jedną lub drugą stronę.

Władze spółki mają się też upewnić w prokuraturze, czy wśród nagrań nie ma informacji wrażliwych dla firmy. LPEC to jedna z kluczowych spółek komunalnych, zaspokaja 60 proc. zapotrzebowania Lublina na ciepło.

Cała sprawa ma też tło obyczajowe. Pozwana przez Konrada B. kierowniczka miała wcześniej zeznawać na jego niekorzyść, gdy mężczyzna rozwodził się z żoną, również zatrudnioną w LPEC. 

 

Czytaj więcej o:

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 26 lipca 2016 o 15:29
0
spółdzielnia i tyle !
Avatar
ANTEK / 26 lipca 2016 o 11:38
0
***cdn01.dziennikwschodni.pl/media/news/2015/2015-07/c70b6fee572afa5bfea30cc198b56c4d.jpeg czy ta afera juŻ wujaŚniona ????
Avatar
Gość / 23 lipca 2016 o 22:43
0
a jak sie nazywa ten podsłuc***ący palant ?
Avatar
BudŻet / 23 lipca 2016 o 14:29
0
bim napisał:
BudŻet napisał:
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
 Uwaga BudŻet nadaje. A z kieszeni podatnika lokal na jego działalność jest najdroższy w Lublinie.
Ty, który masz gębę pełną frazesów o zagrożeniu demokracji i wolności oraz totalnej inwigilacji, a sam śledziśz internautów po adresach IP - wal się. Wal się podwójnie, bo za miejsca swojej działalności płacę sam, a jeżeli gdzieś bywam, to bez prawa samodzielnego rozporządzania tymi miejscami. Tak wogóle, to nie wstyd ci inwigilować internautów?
Kultura jak przystało na jedynego prawdziwego Polaka przystało, na najwyższym poziomie. Co na to twój pracodawca Sylwek Tułajew? zadowlony, że jego klakier użuwa takiego języka?
Mojwe zachowanie jest niemal adekwatne do skomentowanego wpisu. Niemal adekwatne, bo poziom chamstwa tego pierwszego jest wręcz niewyobrażalny. Podobnie jak twoje bezczelne insynuacje o moim rzekomym pracodawcy. Też się wal i to potrójnie, bo przypisywanie komuś bycie pracownikiem polityka wymaga nie lata tupetu w sytuacji, w której takie osoby muszą być ewidencjonowane z imienia i nazwiska - nawet jeżeli są doradcami społecznymi. Następnym razem jak przyjdzie ci ochota na publiczne uprawianie socjotechniki, to czyń to merytorycznie.
Mojwe zachowanie jest niemal adekwatne do skomentowanego wpisu. Niemal adekwatne, bo poziom chamstwa tego pierwszego jest wręcz niewyobrażalny. Podobnie jak twoje bezczelne insynuacje o moim rzekomym pracodawcy. Też się wal i to potrójnie, bo przypisywanie komuś bycie pracownikiem polityka wymaga nie lata tupetu w sytuacji, w której takie osoby muszą być ewidencjonowane z imienia i nazwiska - nawet jeżeli są doradcami społecznymi. Następnym razem jak przyjdzie ci ochota na publiczne uprawianie socjotechniki, to czyń to ... rozwiń
Avatar
Gość / 23 lipca 2016 o 13:50
0
Mieszanie w to Żuka jest komiczne a wręcz idiotyczne. Ale widać trolle z dobrej zmiany mają jasne wytyczne - obwiniać Żuka o wszystko, nawet złą pogodę.
Avatar
bim / 23 lipca 2016 o 13:48
0
BudŻet napisał:
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Uwaga BudŻet nadaje. A z kieszeni podatnika lokal na jego działalność jest najdroższy w Lublinie.
Ty, który masz gębę pełną frazesów o zagrożeniu demokracji i wolności oraz totalnej inwigilacji, a sam śledziśz internautów po adresach IP - wal się. Wal się podwójnie, bo za miejsca swojej działalności płacę sam, a jeżeli gdzieś bywam, to bez prawa samodzielnego rozporządzania tymi miejscami. Tak wogóle, to nie wstyd ci inwigilować internautów?
Kultura jak przystało na jedynego prawdziwego Polaka przystało, na najwyższym poziomie. Co na to twój pracodawca Sylwek Tułajew? zadowlony, że jego klakier użuwa takiego języka?
Kultura jak przystało na jedynego prawdziwego Polaka przystało, na najwyższym poziomie. Co na to twój pracodawca Sylwek Tułajew? zadowlony, że jego klakier użuwa takiego języka? rozwiń
Avatar
Gość / 23 lipca 2016 o 13:04
0
A co na to prezydent Żuk ?
Avatar
Gość / 23 lipca 2016 o 11:39
0
A co z tą sprawą wspólnego ma Prezydent? To nie on podsłuchiwał i rozpowszechniał podsłuchy. Kto i jak to robił wyjaśni prokuratura. 
Avatar
gość / 23 lipca 2016 o 11:23
0
A nagrywający robił to poza godzinami pracy? To  może trzeba mu dać nagrodę?
Avatar
BudŻet / 23 lipca 2016 o 10:51
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Uwaga BudŻet nadaje. A z kieszeni podatnika lokal na jego działalność jest najdroższy w Lublinie.
Ty, który masz gębę pełną frazesów o zagrożeniu demokracji i wolności oraz totalnej inwigilacji, a sam śledziśz internautów po adresach IP - wal się. Wal się podwójnie, bo za miejsca swojej działalności płacę sam, a jeżeli gdzieś bywam, to bez prawa samodzielnego rozporządzania tymi miejscami. Tak wogóle, to nie wstyd ci inwigilować internautów?
Ty, który masz gębę pełną frazesów o zagrożeniu demokracji i wolności oraz totalnej inwigilacji, a sam śledziśz internautów po adresach IP - wal się. Wal się podwójnie, bo za miejsca swojej działalności płacę sam, a jeżeli gdzieś bywam, to bez prawa samodzielnego rozporządzania tymi miejscami. Tak wogóle, to nie wstyd ci inwigilować internautów? rozwiń
Avatar
Gość / 26 lipca 2016 o 15:29
0
spółdzielnia i tyle !
Avatar
ANTEK / 26 lipca 2016 o 11:38
0
***cdn01.dziennikwschodni.pl/media/news/2015/2015-07/c70b6fee572afa5bfea30cc198b56c4d.jpeg czy ta afera juŻ wujaŚniona ????
Avatar
Gość / 23 lipca 2016 o 22:43
0
a jak sie nazywa ten podsłuc***ący palant ?
Avatar
BudŻet / 23 lipca 2016 o 14:29
0
bim napisał:
BudŻet napisał:
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
 Uwaga BudŻet nadaje. A z kieszeni podatnika lokal na jego działalność jest najdroższy w Lublinie.
Ty, który masz gębę pełną frazesów o zagrożeniu demokracji i wolności oraz totalnej inwigilacji, a sam śledziśz internautów po adresach IP - wal się. Wal się podwójnie, bo za miejsca swojej działalności płacę sam, a jeżeli gdzieś bywam, to bez prawa samodzielnego rozporządzania tymi miejscami. Tak wogóle, to nie wstyd ci inwigilować internautów?
Kultura jak przystało na jedynego prawdziwego Polaka przystało, na najwyższym poziomie. Co na to twój pracodawca Sylwek Tułajew? zadowlony, że jego klakier użuwa takiego języka?
Mojwe zachowanie jest niemal adekwatne do skomentowanego wpisu. Niemal adekwatne, bo poziom chamstwa tego pierwszego jest wręcz niewyobrażalny. Podobnie jak twoje bezczelne insynuacje o moim rzekomym pracodawcy. Też się wal i to potrójnie, bo przypisywanie komuś bycie pracownikiem polityka wymaga nie lata tupetu w sytuacji, w której takie osoby muszą być ewidencjonowane z imienia i nazwiska - nawet jeżeli są doradcami społecznymi. Następnym razem jak przyjdzie ci ochota na publiczne uprawianie socjotechniki, to czyń to merytorycznie.
Mojwe zachowanie jest niemal adekwatne do skomentowanego wpisu. Niemal adekwatne, bo poziom chamstwa tego pierwszego jest wręcz niewyobrażalny. Podobnie jak twoje bezczelne insynuacje o moim rzekomym pracodawcy. Też się wal i to potrójnie, bo przypisywanie komuś bycie pracownikiem polityka wymaga nie lata tupetu w sytuacji, w której takie osoby muszą być ewidencjonowane z imienia i nazwiska - nawet jeżeli są doradcami społecznymi. Następnym razem jak przyjdzie ci ochota na publiczne uprawianie socjotechniki, to czyń to ... rozwiń
Avatar
Gość / 23 lipca 2016 o 13:50
0
Mieszanie w to Żuka jest komiczne a wręcz idiotyczne. Ale widać trolle z dobrej zmiany mają jasne wytyczne - obwiniać Żuka o wszystko, nawet złą pogodę.
Avatar
bim / 23 lipca 2016 o 13:48
0
BudŻet napisał:
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Uwaga BudŻet nadaje. A z kieszeni podatnika lokal na jego działalność jest najdroższy w Lublinie.
Ty, który masz gębę pełną frazesów o zagrożeniu demokracji i wolności oraz totalnej inwigilacji, a sam śledziśz internautów po adresach IP - wal się. Wal się podwójnie, bo za miejsca swojej działalności płacę sam, a jeżeli gdzieś bywam, to bez prawa samodzielnego rozporządzania tymi miejscami. Tak wogóle, to nie wstyd ci inwigilować internautów?
Kultura jak przystało na jedynego prawdziwego Polaka przystało, na najwyższym poziomie. Co na to twój pracodawca Sylwek Tułajew? zadowlony, że jego klakier użuwa takiego języka?
Kultura jak przystało na jedynego prawdziwego Polaka przystało, na najwyższym poziomie. Co na to twój pracodawca Sylwek Tułajew? zadowlony, że jego klakier użuwa takiego języka? rozwiń
Avatar
Gość / 23 lipca 2016 o 13:04
0
A co na to prezydent Żuk ?
Avatar
Gość / 23 lipca 2016 o 11:39
0
A co z tą sprawą wspólnego ma Prezydent? To nie on podsłuchiwał i rozpowszechniał podsłuchy. Kto i jak to robił wyjaśni prokuratura. 
Avatar
gość / 23 lipca 2016 o 11:23
0
A nagrywający robił to poza godzinami pracy? To  może trzeba mu dać nagrodę?
Avatar
BudŻet / 23 lipca 2016 o 10:51
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Uwaga BudŻet nadaje. A z kieszeni podatnika lokal na jego działalność jest najdroższy w Lublinie.
Ty, który masz gębę pełną frazesów o zagrożeniu demokracji i wolności oraz totalnej inwigilacji, a sam śledziśz internautów po adresach IP - wal się. Wal się podwójnie, bo za miejsca swojej działalności płacę sam, a jeżeli gdzieś bywam, to bez prawa samodzielnego rozporządzania tymi miejscami. Tak wogóle, to nie wstyd ci inwigilować internautów?
Ty, który masz gębę pełną frazesów o zagrożeniu demokracji i wolności oraz totalnej inwigilacji, a sam śledziśz internautów po adresach IP - wal się. Wal się podwójnie, bo za miejsca swojej działalności płacę sam, a jeżeli gdzieś bywam, to bez prawa samodzielnego rozporządzania tymi miejscami. Tak wogóle, to nie wstyd ci inwigilować internautów? rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018 0 0

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie 13 7

Do dziś na lubelskich osiedlach powinny się pojawić kolorowe pojemniki do segregacji śmieci, ale mało gdzie je widać. Tylko właśnie do niedzieli miał trwać „okres przejściowy” w dzielnicach, które przechodzą na nowy system segregacji odpadów, ale okazuje się, że zamieszanie jeszcze może potrwać.

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia]
galeria

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia] 13 0

Miłośnicy kwiatów z całego województwa lubelskiego w niedzielę przybyli do Końskowoli, żeby zrobić zakupy podczas Święta Róż. To jedna z najlepszych okazji do zaopatrzenia się w sadzonki, kwiaty, a także lokalne, zdrowe produkty żywnościowe. Na scenie zagrały m.in. zespoły taneczne.

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje"

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje" 0 4

Mieszkańcy coraz częściej odwiedzają folwark w łęczyńskim Podzamczu. Kibicują inwestycji, która odmienia ten dawniej zapuszczony fragment Łęcznej.

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach
16 lipca 2018, 19:00

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach 0 0

Przed nami trzeci koncert w ramach tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach. W poniedziałek, 16 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta wystąpi Wacław Golonka.

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego 0 2

W poniedziałek zacznie się kolejny etap przebudowy sieci gazowej w rejonie powstającej drogi, która pobiegnie od Kunickiego do Wrotkowskiej.

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim
Wideo, zdjęcia
galeria
film

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim 429 38

Przy dźwiękach syren i okrzykach wściekłych rolników przemawiał w niedzielę w Kraśniku premier Mateusz Morawiecki. Uroczystość odsłonięcia pomnika smoleńskiego zamieniła się w antyrządowy protest przeciwko niskim cenom malin, agrestu, porzeczek i wiśni.

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018!
film

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018! 2 0

MUNDIAL 2018 Trójkolorowi wygrali w finale z Chorwacją 4:2 po kapitalnym spotkaniu na moskiewskich Łużnikach i zdobyli drugi w historii Puchar Świata. To ogromny sukces dla selekcjonera Didiera Deschampsa, który zdobył to trofeum zarówno jako piłkarz jak i trener

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków 7 0

Lubelscy policjanci szukają świadków dwóch wypadków drogowych, do których doszło na początku lipca.

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika
film

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika 15 8

Co znajdowało się na niewielkim wzgórzu zalanym podczas budowy Zalewu Zemborzyckiego?

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery 3 0

W piątkowe południe dyżurny łukowskiej komendy policji otrzymał telefoniczną informację o młodym mężczyźnie, którego zachowanie wskazywało, że chce ukraść rower. Zawiadamiający opisując jego wygląd, informował dyżurnego o trasie ucieczki młodzieńca.

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje 19 5

Rozpoczęła się przebudowa drogi Krężnica Jara - Strzeszkowice w powiecie lubelskim. To jedna z dwóch inwestycji, realizowanych przez samorząd powiatowy w ramach megaprojektu drogowego, w którym biorą udział także pozostałe powiaty ziemskie województwa lubelskiego.

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program]
16 lipca 2018, 17:30

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program] 2 0

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek w podróż po Lubelszczyźnie wyrusza Festiwal "Śladami Singera". W tym roku artyści zawitają do 12 miast i miejscowości. – Chcemy bawić, zachwycać, ale też skłaniać do refleksji – mówią organizatorzy. Słowo-klucz to pamięć lokalna.

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]
film

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO] 6 4

W ostatnim meczu mistrzostw świata w Rosji Francja gra na Łużnikach z Moskwie z Chorwacją. Czy powtórzy wynik sprzed 20 lat, czy po raz pierwszy złoto zdobędzie zespół z Bałkanów?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport? 0 5

Tradycyjnie już okres wakacyjny to czas wzmożonego ruchu w punktach paszportowych. Wiele osób dopiero tuż przed planowanym urlopem zdaje sobie sprawę, że ma nieważny paszport. Dlatego warto sprawdzić termin ważności naszego paszportu. Tylko w czerwcu br. wydano prawie 215 tys. nowych paszportów, a w całym pierwszym półroczu 2018 r. aż 977 tys. dokumentów.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!