Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

9 stycznia 2022 r.
16:11

Lublin. Ma być nowy blok w śródmieściu

Autor: Zdjęcie autora drs
7 81 A A
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne (fot. Pixabay)

Nowy blok mieszkalny może powstać przy ul. Prusa 6 i 6a. Do Urzędu Miasta wpłynął wniosek o pozwolenie na budowę. Złożyła go spółka Centrum Prusa.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Na parterze budynku miałyby się znaleźć lokale usługowe, we wniosku mowa jest również o dwóch garażach podziemnych. Blok może mieć do 25 m wysokości.

Ta sama firma wystąpiła również do Urzędu Miasta o zgodę na rozbiórkę dwóch domów jednorodzinnych stojących w miejscu planowanej inwestycji.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 81

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
kronikiekoszurii / 9 stycznia 2022 r. o 17:01
+35
Czy Monisię już zaswędziało? Takie pytanie zadaje sobie każdy normalny człowiek kiedy widzi kolejny artykuł dotyczący nieruchomości. Ta nieszczęsna istota wypuszczona niebacznie ze szpitala w Abramowicach każdy artykuł na temat nowej budowy po prostu musi obsikać. Ja się tylko dziwię, że przedsiębiorcy i politycy to tolerują. Nazwanie "deweloburaczkiem" wypełnia przesłanki z art. 216 i to nawet jego kwalifikowanej formy z § 2. "Kto znieważa inną osobę za pomocą środków masowego komunikowania, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku". Gdyby mnie ktoś tak obraził to pozwałbym tego chama i żaden VPN by nie pomógł, ale najwyraźniej przedsiębiorcy wychodzą z założenia: nie ruszaj g... niech nie śmierdzi. A może DW to celowo i z premedytacją toleruje to zjawisko, bo się podpisuje pod tymi obelgami i hejtem? Niewykluczone.
Czy Monisię już zaswędziało? Takie pytanie zadaje sobie każdy normalny człowiek kiedy widzi kolejny artykuł dotyczący nieruchomości. Ta nieszczęsna istota wypuszczona niebacznie ze szpitala w Abramowicach każdy artykuł na temat nowej budowy po prostu musi obsikać. Ja się tylko dziwię, że przedsiębiorcy i politycy to tolerują. Nazwanie "deweloburaczkiem" wypełnia przesłanki z art. 216 i to nawet jego kwalifikowanej formy z § 2. "Kto znieważa inną osobę za pomocą środków masowego komunikowania, podlega grzywnie, karze ograniczen... rozwiń
Avatar
kronikiekoszurii / 9 stycznia 2022 r. o 19:44
+31
Czy Monisię już zaswędziało? Takie pytanie zadaje sobie każdy normalny człowiek kiedy widzi kolejny artykuł dotyczący nieruchomości. Ta nieszczęsna istota wypuszczona niebacznie ze szpitala w Abramowicach każdy artykuł na temat nowej budowy po prostu musi obsikać. Ja się tylko dziwię, że przedsiębiorcy i politycy to tolerują. Nazwanie "deweloburaczkiem" wypełnia przesłanki z art. 216 i to nawet jego kwalifikowanej formy z § 2. "Kto znieważa inną osobę za pomocą środków masowego komunikowania, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku". Gdyby mnie ktoś tak obraził to pozwałbym tego chama i żaden VPN by nie pomógł, ale najwyraźniej przedsiębiorcy wychodzą z założenia: nie ruszaj g... niech nie śmierdzi. A może DW to celowo i z premedytacją toleruje to zjawisko, bo się podpisuje pod tymi obelgami i hejtem? Niewykluczone.
  Coś tak wymiękł(a), że już     nie straszysz         wyrokami od 25 lat pozbawienia wolności do kary śmierci włącznie za działalność na szkodę sojuszy     politycznych — obecnie z     patodeweloperką    , a kiedyś z ZSRR?! Tyle, że czasy się zmieniły i obecnie podlegamy pod jurysdykcję ETCPz, który w tego typu sytuacjach stwierdza, iż "    Wolność wypowiedzi stanowi jedną z zasadniczych podstaw społeczeństwa demokratycznego. Jest ona jednym z podstawowych warunków jego rozwoju i spełnienia każdej osoby. Na podstawie punktu 2 ma ono zastosowanie nie tylko do „informacji” czy też „poglądów”, które są przychylnie przyjmowane, uznawane za nieobraźliwe albo obojętne, ale również do tych wypowiedzi, które obrażają, szokują lub wprowadzają niepokój. Takie są wymogi pluralizmu, tolerancji i szerokich horyzontów myślowych, bez których nie ma „społeczeństwa demokratycznego”.
 Nie wiem do kogo myślisz, że mówisz człowieku, bo kiedy upadał ZSRR to mnie jeszcze nie było na świecie. Ale z pewnością nie mówisz do idioty, któremu wystarczy pokazać kilka okrągłych wyjętych z kontekstu formułek, żeby to łyknął. Wolność słowa podlega ograniczeniom, a tymi ograniczeniami są prawa innych osób, takie jak prawa do dobrego imienia, prawo do szacunku społecznego, prawo do nie bycia znieważanym i zniesławianym. Zachęcam do poczytania sobie szerzej tego orzecznictwa ETPC i znalezienia tam, czy prawo do wolności słowa jest niczym nieograniczone i absolutne. Ciekaw jestem np jakie "monisia" czy jak tam się nazywacie, ma dowody przeciwko deweloperowi wymienionemu w artykule, które uzasadniałyby używanie zwrotów takich jak "burak". I jaki to interes społeczny (obiektywny, nie subiektywny) to uzasadnia. Macie ten ohydny styl rzucania po wszystkich obelgami, a potem robienia z siebie ofiary. Wolność słowa to nie anarchia, coś wam się mocno poplątało pod tymi kopułkami hejterzy.
 Nie wiem do kogo myślisz, że mówisz człowieku, bo kiedy upadał ZSRR to mnie jeszcze nie było na świecie. Ale z pewnością nie mówisz do idioty, któremu wystarczy pokazać kilka okrągłych wyjętych z kontekstu formułek, żeby to łyknął. Wolność słowa podlega ograniczeniom, a tymi ograniczeniami są prawa innych osób, takie jak prawa do dobrego imienia, prawo do szacunku społecznego, prawo do nie bycia znieważanym i zniesławianym. Zachęcam do poczytania sobie szerzej tego orzecznictwa ETPC i znalezienia tam, czy prawo do wolności sł... rozwiń
Avatar
kronikiekoszurii / 9 stycznia 2022 r. o 19:52
+30
Dam ci szansę się wykazać, dewelo-szurze: jesteś śmierdzącym dewelo-przyd00pasem.
Problem w tym że nie da się obrazić internetowego nicka więc i nie można pozwać za obrazę internetowego nicka. Przedstawiaj się z imienia i nazwiska, podpisuj się pod tym knajackim ściekiem, to pewnie w końcu się doczekasz tego szczęścia w postaci pozwu od kogoś. I będziesz wtedy mógł zrobić z siebie ofiarę prześladowań, co z pewnością uwielbiasz.
Avatar
Janusz_Paliwas / 10 stycznia 2022 r. o 06:20
+25
Też źle... widzę marzy się niektórym rozwój jaki był za pissowskiego ,,prezydenta'' pruszkowskiego...
Avatar
-bez-owijania- / 10 stycznia 2022 r. o 09:36
+10
Monisia w związku z galopującą inflacją dostałeś od Nowogrodzkiej POdwyżkę stawki za POst czy dalej musisz robić za miskę ryżu? POwiedz nam coś o tym, KOniecznie.
Avatar
Monisia / 10 stycznia 2022 r. o 17:36
+1
Te dewelo-buraczki w podobnym składzie już zasłynęły ostatnio projektem p/t lubelska osada pewnylokal.pl/sprawdz-dewelopera/deweloper/ruan-grupa-lubelska-osada-deweloper-opinie/lubelska-osada/3070 Liczą, że uda im się złapać K0lejnych jelonków? A P0tem będzie płacz i zgrzytanie zębów.
Avatar
Monisia / 10 stycznia 2022 r. o 17:35
+1
Te dewelo-buraczki w podobnym składzie już zasłynęły ostatnio projektem p/t lubelska osada pewnylokal.pl/sprawdz-dewelopera/deweloper/ruan-grupa-lubelska-osada-deweloper-opinie/lubelska-osada/3070 Liczą, że uda im się złapać K0lejnych jelonków? A P0tem będzie płacz i zgrzytanie zębów.
Avatar
Monisia / 10 stycznia 2022 r. o 17:35
0
Te dewelo-buraczki w podobnym składzie już zasłynęły ostatnio projektem p/t lubelska osada pewnylokal.pl/sprawdz-dewelopera/deweloper/ruan-grupa-lubelska-osada-deweloper-opinie/lubelska-osada/3070 Liczą, że uda im się złapać K0lejnych jelonków? A P0tem będzie płacz i zgrzytanie zębów.
Avatar
Monisia / 10 stycznia 2022 r. o 16:58
0
Te dewelo-buraczki w podobnym składzie już zasłynęły ostatnio projektem p/t lubelska osada pewnylokal.pl/sprawdz-dewelopera/deweloper/ruan-grupa-lubelska-osada-deweloper-opinie/lubelska-osada/3070 Liczą, że uda im się złapać K0lejnych jelonków? A P0tem będzie płacz i zgrzytanie zębów.
Avatar
Monisia / 10 stycznia 2022 r. o 16:58
0
Te dewelo-buraczki w podobnym składzie już zasłynęły ostatnio projektem p/t lubelska osada pewnylokal.pl/sprawdz-dewelopera/deweloper/ruan-grupa-lubelska-osada-deweloper-opinie/lubelska-osada/3070 Liczą, że uda im się złapać K0lejnych jelonków? A P0tem będzie płacz i zgrzytanie zębów.
Avatar
Monisia / 10 stycznia 2022 r. o 17:58
-7
***wykop.pl/cdn/c3201142/comment_1641824427vOTUrCFWT7kmRETWdOyeHw.jpg
Avatar
Monisia / 10 stycznia 2022 r. o 17:55
-12
Nawet 60 proc. pensji pochłania bowiem rata kredytu w kilku regionach w Polsce. Dla wielu Polaków udźwignięcie takiego obciążenia już dziś jest problemem. A będzie jeszcze gorzej, bo to prawdopodobnie wciąż nie koniec podwyżek stóp procentowych. businessinsider.com.pl/twoje-pieniadze/rata-kredytu-pochlania-juz-60-proc-pensji-a-bedzie-jeszcze-gorzej/g45mx32
Avatar
Monisia / 10 stycznia 2022 r. o 17:38
-15
Swędzi cie jeszcze do potrzepania, śmierdzielu z agencji pato-pr? No to dostałeś nową P0rcję ...
Avatar
Monisia / 10 stycznia 2022 r. o 17:38
-13
Kiedy amatorka zaczyna brać się za ynwestycje, to wiedz jelonku, że pęknięcie bani jest tuż za rogiem.
Avatar
Monisia / 10 stycznia 2022 r. o 17:37
-12
Kiedy amatorka zaczyna brać się za ynwestycje, to wiedz jelonku, że pęknięcie bani jest tuż za rogiem.
Avatar
Monisia / 10 stycznia 2022 r. o 17:37
-14
Kiedy amatorka zaczyna brać się za ynwestycje, to wiedz jelonku, że pęknięcie bani jest tuż za rogiem.
Avatar
Monisia / 10 stycznia 2022 r. o 17:37
-15
Kiedy amatorka zaczyna brać się za ynwestycje, to wiedz jelonku, że pęknięcie bani jest tuż za rogiem.
Avatar
Monisia / 10 stycznia 2022 r. o 17:37
-17
Te dewelo-buraczki w podobnym składzie już zasłynęły ostatnio projektem p/t lubelska osada pewnylokal.pl/sprawdz-dewelopera/deweloper/ruan-grupa-lubelska-osada-deweloper-opinie/lubelska-osada/3070 Liczą, że uda im się złapać K0lejnych jelonków? A P0tem będzie płacz i zgrzytanie zębów.
Avatar
Monisia / 10 stycznia 2022 r. o 17:36
-16
Te dewelo-buraczki w podobnym składzie już zasłynęły ostatnio projektem p/t lubelska osada pewnylokal.pl/sprawdz-dewelopera/deweloper/ruan-grupa-lubelska-osada-deweloper-opinie/lubelska-osada/3070 Liczą, że uda im się złapać K0lejnych jelonków? A P0tem będzie płacz i zgrzytanie zębów.
Avatar
Monisia / 10 stycznia 2022 r. o 17:36
-17
Te dewelo-buraczki w podobnym składzie już zasłynęły ostatnio projektem p/t lubelska osada pewnylokal.pl/sprawdz-dewelopera/deweloper/ruan-grupa-lubelska-osada-deweloper-opinie/lubelska-osada/3070 Liczą, że uda im się złapać K0lejnych jelonków? A P0tem będzie płacz i zgrzytanie zębów.
Zobacz wszystkie komentarze 81

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Miasto jednak nie sprzeda działek nad brzegiem Czerniejówki

Lublin: Miasto jednak nie sprzeda działek nad brzegiem Czerniejówki

Jednak nie dojdzie do sprzedaży miejskich gruntów na brzegu Czerniejówki koło dawnej drożdżowni. Prezydent wycofał ten pomysł z Rady Miasta. Teren, który chciał sprzedać deweloperowi, jest częścią Ekologicznego Systemu Obszarów Chronionych.

Jak buduję zespół MNP Super Team?

Jak buduję zespół MNP Super Team?

Prowadzenie agencji nieruchomości nie stanowi prostego przedsięwzięcia. Najważniejsze jest zadbanie o to, aby posiadać odpowiednich pracowników. Zespół MNP Super Team został stworzony ze świetnie wyszkolonych profesjonalistów, potrafiących odpowiedzieć na potrzeby nawet najbardziej wymagających klientów. Jak udało mi się go skompletować?

Wideorejestratory w samochodach flotowych – jakie są zalety takiego rozwiązania? Jaki system wybrać?

Wideorejestratory w samochodach flotowych – jakie są zalety takiego rozwiązania? Jaki system wybrać?

Transport dalekobieżny zawsze wiąże się z pewnym ryzykiem i wystąpieniem nieoczekiwanych zdarzeń na drodze. Większość nowoczesnych flot inwestuje w wideorejestratory, które pozwalają utrwalić niebezpieczne wydarzenia na drodze. Czym charakteryzują się takie urządzenia i dlaczego doskonale zabezpieczają interesy przewoźników?

Ministerstwo Edukacji i Nauki podaje termin powrotu uczniów do szkół. Najmłodsi też zdalnie?

Ministerstwo Edukacji i Nauki podaje termin powrotu uczniów do szkół. Najmłodsi też zdalnie?

Ostatniego dnia lutego jest powrót do nauki stacjonarnej we wszystkich typach szkół; nie zakładamy innego wariantu - powiedział w czwartek wiceminister edukacji i nauki Tomasz Rzymkowski. Nie przewidujemy możliwości zamknięcia przedszkoli ani klas od 1 do 4 - dodał.

Kiedy Dentysta Przyjmie Bez Kolejki

Kiedy Dentysta Przyjmie Bez Kolejki

W jakich sytuacjach wejdziemy do stomatologa poza kolejnością. Co zrobić w przypadku bólu zęba. Sprawdź, kiedy masz prawo do natychmiastowej wizyty!

Sportowiec 2021 roku: Cztery piłkarki MKS FunFloor Perła w grze o tytuł

Sportowiec 2021 roku: Cztery piłkarki MKS FunFloor Perła w grze o tytuł

Joanna Szarawaga, Weronika Gawlik, Kinga Achruk i Romana Roszak są nominowane w plebiscycie na Sportowca Roku 2021.

Puławy: Do urzędników pojedziemy windą

Puławy: Do urzędników pojedziemy windą

Budynek Urzędu Miasta w Puławach, mimo ostatnich inwestycji w poprawę jego dostępności przez osoby niepełnosprawne, wciąż nie jest łatwo dostępny dla osób mających problemy z poruszaniem się. Urzędnicy chcą dobudować zewnętrzną windę. Jej projekt ma kosztować ok. 50 tys. zł.

Zamykają sklep z tanią odzieżą, bo dobiły ich rachunki za prąd i ogrzewanie
Rozmowa

Zamykają sklep z tanią odzieżą, bo dobiły ich rachunki za prąd i ogrzewanie

– Nie jesteśmy już w stanie płacić rachunków, nie sięgając do własnych oszczędności. Rachunki za prąd i ogrzewanie – już za grudzień – są wyższe o około 50 proc. od tych w listopadzie, a to przecież nie koniec podwyżek – Rozmowa z Sylwestrem Iżowskim, współwłaścicielem sklepu z używaną odzieżą „Różana szafa” w Lublinie.

Od niemal roku walczą z plagą pluskiew. Czy problem uda się rozwiązać?
Reportaż Uwagi! TVN
film

Od niemal roku walczą z plagą pluskiew. Czy problem uda się rozwiązać?

- Wszystkie ubrania i pościel muszę dzień w dzień gotować w 90 stopniach, by zabić ich jaja, bądź żywego intruza – skarży się pani Małgorzata. Kobieta od blisko roku walczy z plagą pluskiew w jednej z łódzkich kamienic. Bezskutecznie. Od blisko roku sen z powiek kobiety i kilku jej sąsiadów spędza walka z plagą pluskiew.

"Anna & Anna" - koncert w puławskim Domu Chemika
18 lutego 2022, 19:00

"Anna & Anna" - koncert w puławskim Domu Chemika

W piątek, 18 lutego o godz. 19 w Domu Chemika w Puławach (ul. Wojska Polskiego 4) odbędzie się fabularyzowany koncert "Anna & Anna" poświęcony twórczości Anny German i Anny Jantar.

Lublin wyludnia się w galopującym tempie. Zaskakujące prognozy Ratusza
Pierwsza strona Dziennika

Lublin wyludnia się w galopującym tempie. Zaskakujące prognozy Ratusza

W zeszłym roku ubyło ponad 3200 zameldowanych mieszkańców. Chociaż miasto się kurczy, to jego władze bronią optymistycznego założenia, że mieszkańców będzie przybywać. Właśnie tym argumentem tłumaczyły przeznaczanie nowych terenów pod budownictwo.

Od dziś znowu lekcje z domu

Od dziś znowu lekcje z domu

Od dziś uczniowie starszych klas podstawówek oraz szkół ponadpodstawowych uczą się zdalnie. Do szkolnych ławek wrócą dopiero po feriach.

Muzeum wypożyczyło eksponat. Został zezłomowany

Muzeum wypożyczyło eksponat. Został zezłomowany

Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie straciło jeden ze swoich eksponatów – ciężarówkę Star 660, która w przeszłości pracowała przy obsłudze lotniska. Pojazd po wypożyczeniu miał wrócić na miejsce, ale tak się nie stało. Człowiek, który przed laty zawarł umowę z muzeum twierdzi, że samochód został już zezłomowany.

Znakomity mecz lubelskich koszykarek we Francji. Pszczółka Polski Cukier w czołowej "ósemce" EuroCup

Znakomity mecz lubelskich koszykarek we Francji. Pszczółka Polski Cukier w czołowej "ósemce" EuroCup

Po raz kolejny w tym sezonie koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin pokazały, jak mocnym są zespołem, kiedy czują na sobie presję. Zielono-białe nie tylko odrobiły straty z pierwszego spotkania 1/8 finału EuroCup z Villeneuve d’Ascq LM, ale kompletnie rozbiły rywala z Francji 85:59. I to na jego parkiecie. Awansu do „ósemki” nikt im już nie odbierze

Ruszyły kontrole cen w sklepach. Będzie taniej? Na razie jest coraz drożej

Ruszyły kontrole cen w sklepach. Będzie taniej? Na razie jest coraz drożej

Rozpoczęły się zapowiadane kontrole cen na sklepowych półkach. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów ma sprawdzać, czy handlowcy zareagują na obniżkę VAT. Grozi karami dla tych, którzy cen nie obniżą. Na razie niektóre produkty zdrożały.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!