Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

28 grudnia 2012 r.
17:56
Edytuj ten wpis

Kiedy będzie autobus na lotnisko Lublin?

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 38 A A
Lublin już zadeklarował swoją gotowość do uruchomienia regularnej miejskiej linii do terminalu (Doro
Lublin już zadeklarował swoją gotowość do uruchomienia regularnej miejskiej linii do terminalu (Doro

Władze lotniska dostały polecenie zorganizowania dowozu pasażerów. Ale autobusu nie ma, bo port lotniczy nie wystąpił jeszcze o wyznaczenie przystanku przy terminalu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Żeby autobus mógł się zatrzymywać, potrzebny jest przystanek. Ale nie wystarczy do tego wkopany w ziemię znak drogowy.

– Jeśli przystanek znajduje się na terenie, który nie jest własnością gminy procedura jest następująca: właściciel terenu musi wystąpić do burmistrza o rozpoczęcie negocjacji. Dopiero po ich zakończeniu możemy mówić o przystanku – mówi Michał Zdun, kierownik Oddziału Działalności Regulowanej i Zezwoleń w Urzędzie Marszałkowskim.

– Jak dotąd Port Lotniczy Lublin nie zwrócił się do nas o podjęcie takich negocjacji – przyznaje Artur Soboń, sekretarz Świdnika. – Gdy tylko otrzymamy takie wystąpienie i będzie poprawne pod kątem formalnym od razu zamkniemy negocjacje i zatwierdzimy przystanek.

Na razie nie wiadomo nawet, kto miałby jeździć na tej trasie. Lublin już zadeklarował swoją gotowość do uruchomienia regularnej miejskiej linii do terminalu. Uzależnił to od częściowego pokrycia jej kosztów przez władze Świdnika.

– Jesteśmy tym zainteresowani – potwierdza Waldemar Jakson, burmistrz miasta. Jak dotąd skończyło się na rozmowach pomiędzy przedstawicielami obu miast. – Teraz czekamy na ruch ze strony portu lotniczego, to po jego stronie leży stworzenie siatki połączeń. Chcemy, by port wskazał propozycje tras połączeń, ich liczby i godzin odjazdu – informuje Katarzyna Szczygieł z Zarządu Transportu Miejskiego.

– Do tej pory PLL nie wystąpił do nas z taką propozycją – przyznaje Justyna Góźdź, rzecznik ZTM.

– A po co mamy rozmawiać z przewoźnikami za pośrednictwem zarządu? – pyta Piotr Jankowski, rzecznik lotniska. Zapewnia, że spółka prowadzi takie rozmowy sama. Kiedy zatem można liczyć na połączenie z terminalem? – Jak zostanie uruchomione, to zostanie uruchomione – odpowiada Jankowski.

Prezydent Lublina już jakiś czas temu zażądał od władz lotniska, by niezwłocznie zorganizowały dowóz pasażerów do terminalu. Efektów jak dotąd nie widać. A Ratusz powtarza to, co prezes PLL powiedział prezydentowi. – Prezes zapewnił o doraźnym rozwiązaniu, jakim są taksówki, a po Nowym Roku mają się też pojawić autobusy – stwierdza Joanna Bobowska z Kancelarii Prezydenta Miasta.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 38

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ddd / 31 grudnia 2012 r. o 05:29
0
[quote name='tomasz' timestamp='1356890853' post='714907']
Przypominam ze caly projekt Lotniska kosztowal tylko 500 mil Zl. (120mil€). Jest to sukces ze taki (dobry) projekt powstal za takie bardzo male pieniaszki.
[/quote]

.... 4 lata temu (w 2008 roku) pisano, że całość wyniesie 200 mln PLN.
Potem podbijano w górę co raz, a w końcu wyszło jakieś 450 mln. PLN.

Jak budujesz za cudze (unijne i budżetowe), to zawsze dasz się nachapać kolesiom.

Mówisz, że 500 mln PLN to malutko ?
Avatar
jola / 30 grudnia 2012 r. o 19:23
0
[quote name='Gość' timestamp='1356870416' post='714796']
Nie rozumiem, dlaczego tak koniecznie uparliście się na te autobusy? Dla tych, co pojadą taksówką, bądź ktoś po nich przyjedzie samochodem - kwestia istnienia bądź nie autobusów jest obojętna, bo i tak z nich nie skorzystają. Dlaczego jesteście na nie w kwestii pociągu - jedzie 15 minut, fakt że raz na początku była sytuacja ze odjechał nie czekając na pasażerów, ale teraz jest uzgodnione, że ma czekać na pasażerów w przypadku opóźnienia przylotu. Jedzie się wygodnie, i w odróżnieniu od busa jest dużo miejsca na bagaże. Piszecie że pociąg dowozi na dworzec PKP, skąd trzeba dalej jechać do domu. Ale autobus także nie zawiezie was pod blok, tylko wysadzi na podzamczu, skąd i tak będzie trzeba dalej czymś jechać do domu. Tak więc wszystko jedno czy wysiądziecie na pkp, czy na podzamczu. W innych krajach jakoś ludzie mogą dojeżdżać koleją na lotnisko, tylko w Lublinie zawsze musi być na odwrót.
[/quote]

[quote name='Gość' timestamp='1356870416' post='714796']
Nie rozumiem, dlaczego tak koniecznie uparliście się na te autobusy? Dla tych, co pojadą taksówką, bądź ktoś po nich przyjedzie samochodem - kwestia istnienia bądź nie autobusów jest obojętna, bo i tak z nich nie skorzystają. Dlaczego jesteście na nie w kwestii pociągu - jedzie 15 minut, fakt że raz na początku była sytuacja ze odjechał nie czekając na pasażerów, ale teraz jest uzgodnione, że ma czekać na pasażerów w przypadku opóźnienia przylotu. Jedzie się wygodnie, i w odróżnieniu od busa jest dużo miejsca na bagaże. Piszecie że pociąg dowozi na dworzec PKP, skąd trzeba dalej jechać do domu. Ale autobus także nie zawiezie was pod blok, tylko wysadzi na podzamczu, skąd i tak będzie trzeba dalej czymś jechać do domu. Tak więc wszystko jedno czy wysiądziecie na pkp, czy na podzamczu. W innych krajach jakoś ludzie mogą dojeżdżać koleją na lotnisko, tylko w Lublinie zawsze musi być na odwrót.
[/quote]

Swieta racja!
[quote name='Gość' timestamp='1356870416' post='714796']
Nie rozumiem, dlaczego tak koniecznie uparliście się na te autobusy? Dla tych, co pojadą taksówką, bądź ktoś po nich przyjedzie samochodem - kwestia istnienia bądź nie autobusów jest obojętna, bo i tak z nich nie skorzystają. Dlaczego jesteście na nie w kwestii pociągu - jedzie 15 minut, fakt że raz na początku była sytuacja ze odjechał nie czekając na pasażerów, ale teraz jest uzgodnione, że ma czekać na pasażerów w przypadku opóźnienia przylotu. Jedzie s... rozwiń
Avatar
Richard / 30 grudnia 2012 r. o 19:20
0
[quote name='ggg' timestamp='1356872158' post='714804']
... święta racja.
Wsiadam z tobołami w taryfę na lotnisku, płacę 50 - 80 - a nawet 100 zł za kurs do Lublina i autobusy zwisają mi kalafiorem.
Uwielbiam przepłacać i karmić paskarzy swoją kasą.
[/quote]

100 zloty za taksówke LUZ<->Lublin? W warszawie placi sie maksymalnie 50 zloty Centrum<-->Okecie. Ludzie nie przeginajcie. Zgadaja sie 2, 3 osoby i wezma to taksówke z LUZa i na glowe wyjdzei 1/3, jakies 20zloty. 5€ na glowe to klopot w podruzy?, to sie pytam jak w Wielkiej Brytanie taki czlowiek zaplaci 10-40 GBP za transport taksówka/pociagie czy busem do n.p. Londynu ?

Nie dramatyzujcie ludzie, jest pociag i jezdi jak trzeba. A jak komus sie nie podoba to sobie wypozyczy auto, wezmie taksówke albo ktos znajomy przyjedzie.
[quote name='ggg' timestamp='1356872158' post='714804']
... święta racja.
Wsiadam z tobołami w taryfę na lotnisku, płacę 50 - 80 - a nawet 100 zł za kurs do Lublina i autobusy zwisają mi kalafiorem.
Uwielbiam przepłacać i karmić paskarzy swoją kasą.
[/quote]

100 zloty za taksówke LUZ<->Lublin? W warszawie placi sie maksymalnie 50 zloty Centrum<-->Okecie. Ludzie nie przeginajcie. Zgadaja sie 2, 3 osoby i wezma to taksówke z LUZa i na glowe wyjdzei 1/3, jakies 20zloty. 5... rozwiń
Avatar
tomasz / 30 grudnia 2012 r. o 19:07
0
czytalem te komentaze i jest to zalosne.
Jest po prosutu pociag który funkcionuje i polaczenie jest dobre, z wyjatkiem jednego ... odlotu do Irlandi (samolot wylatuje, pociag przyjezdza).

Niekturzy sie zalą ze Miasto Swidnik jest zle poloczone z Lublinen. Po prostu Swidnik nie nalezy do Lublin i kazdy sobie zabke skrobie. Lublin nie bedzie sie troszczyl o obce (finasowo) miasto. Po prostu jak zle to niech Swidnik sie przylaczy do Lublina, i wtedy bedzą srodki dodatkowe i Lublin wlozy kase w komunikacje Swidnika. AMEN.

Przypominam ze caly projekt Lotniska kosztowal tylko 500 mil Zl. (120mil€). Jest to sukces ze taki (dobry) projekt powstal za takie bardzo male pieniaszki.
czytalem te komentaze i jest to zalosne.
Jest po prosutu pociag który funkcionuje i polaczenie jest dobre, z wyjatkiem jednego ... odlotu do Irlandi (samolot wylatuje, pociag przyjezdza).

Niekturzy sie zalą ze Miasto Swidnik jest zle poloczone z Lublinen. Po prostu Swidnik nie nalezy do Lublin i kazdy sobie zabke skrobie. Lublin nie bedzie sie troszczyl o obce (finasowo) miasto. Po prostu jak zle to niech Swidnik sie przylaczy do Lublina, i wtedy bedzą srodki dodatkowe i Lublin wlozy kase w komunikacje Swidnika. AMEN.
rozwiń
Avatar
bez_znieczulenia / 30 grudnia 2012 r. o 14:14
0
[quote name='Gość' timestamp='1356870416' post='714796']
Nie rozumiem, dlaczego tak koniecznie uparliście się na te autobusy? Dla tych, co pojadą taksówką, bądź ktoś po nich przyjedzie samochodem - kwestia istnienia bądź nie autobusów jest obojętna, bo i tak z nich nie skorzystają. Dlaczego jesteście na nie w kwestii pociągu - jedzie 15 minut, fakt że raz na początku była sytuacja ze odjechał nie czekając na pasażerów, ale teraz jest uzgodnione, że ma czekać na pasażerów w przypadku opóźnienia przylotu. Jedzie się wygodnie, i w odróżnieniu od busa jest dużo miejsca na bagaże. Piszecie że pociąg dowozi na dworzec PKP, skąd trzeba dalej jechać do domu. Ale autobus także nie zawiezie was pod blok, tylko wysadzi na podzamczu, skąd i tak będzie trzeba dalej czymś jechać do domu. Tak więc wszystko jedno czy wysiądziecie na pkp, czy na podzamczu. W innych krajach jakoś ludzie mogą dojeżdżać koleją na lotnisko, tylko w Lublinie zawsze musi być na odwrót.
[/quote]Nareszcie głos rozsądku, choc obawiam się, że nikt i nic nie jest w stanie przekonac tych forumowych "fachowców". Oni zawsze wiedzą lepiej, wszystko i o wszystkim. Ich pewnośc siebie w chwili, gdy plotą głupoty, może budzic politowanie, choc, powtarzana z uporem każdego dnia, raczej irytuje. Ze sprawy autobusu na lotnisko DW i jego czytelnicy uczynili sprawę nadrzędną, najpilniejszą, podnosząc ją niemal do rangi sprawy "narodowej". Idę o zakład, że większośc z tych pyskaczy nie lata i latac nie będzie. Podobni są do geografa z "Małego księcia" próbującego opisac świat zza biurka. Ale nic to! Jest okazja wylac wreszcie swoje żale za nieudane życie, za świadomośc własnej bylejakości, nieudacznictwa, czasem draństwa. Dokłada się wtedy "komunie" (niech twierdzący to sprawdzą, jakie opcje rządzą w Lublinie i Świdniku - bardzo się zdziwią!), zielonym, różowym i czarnym. Wszystkim jak leci. Jak demokracja to demokracja! Jest wolnośc słowa, czy nie ma?! Nic to, że się p............., ważne, że "ożywia się" nakład DW. Trawestując pewne powiedzenie można śmiało stwierdzic, że w Lublinie nic tak nie ożywia lokalnych piśmideł jak właśnie lotnisko, a właściwie rzekomy brak dojazdu do niego.
[quote name='Gość' timestamp='1356870416' post='714796']
Nie rozumiem, dlaczego tak koniecznie uparliście się na te autobusy? Dla tych, co pojadą taksówką, bądź ktoś po nich przyjedzie samochodem - kwestia istnienia bądź nie autobusów jest obojętna, bo i tak z nich nie skorzystają. Dlaczego jesteście na nie w kwestii pociągu - jedzie 15 minut, fakt że raz na początku była sytuacja ze odjechał nie czekając na pasażerów, ale teraz jest uzgodnione, że ma czekać na pasażerów w przypadku opóźnienia przylotu. Jedzie s... rozwiń
Avatar
ggg / 30 grudnia 2012 r. o 13:55
0
[quote name='Gość' timestamp='1356870416' post='714796']
Nie rozumiem, dlaczego tak koniecznie uparliście się na te autobusy?
Dla tych, co pojadą taksówką, bądź ktoś po nich przyjedzie samochodem - kwestia istnienia bądź nie autobusów jest obojętna, bo i tak z nich nie skorzystają.
[/quote]

... święta racja.
Wsiadam z tobołami w taryfę na lotnisku, płacę 50 - 80 - a nawet 100 zł za kurs do Lublina i autobusy zwisają mi kalafiorem.
Uwielbiam przepłacać i karmić paskarzy swoją kasą.
[quote name='Gość' timestamp='1356870416' post='714796']
Nie rozumiem, dlaczego tak koniecznie uparliście się na te autobusy?
Dla tych, co pojadą taksówką, bądź ktoś po nich przyjedzie samochodem - kwestia istnienia bądź nie autobusów jest obojętna, bo i tak z nich nie skorzystają.
[/quote]

... święta racja.
Wsiadam z tobołami w taryfę na lotnisku, płacę 50 - 80 - a nawet 100 zł za kurs do Lublina i autobusy zwisają mi kalafiorem.... rozwiń
Avatar
mecenas / 30 grudnia 2012 r. o 13:47
0
[quote name='jon' timestamp='1356859599' post='714751']
co bierzesz ?
[/quote]Nic nie biorę,ale wszędzie panuje KOMUSZKA ZAKAŻNA.
Avatar
Gość / 30 grudnia 2012 r. o 13:26
0
Nie rozumiem, dlaczego tak koniecznie uparliście się na te autobusy? Dla tych, co pojadą taksówką, bądź ktoś po nich przyjedzie samochodem - kwestia istnienia bądź nie autobusów jest obojętna, bo i tak z nich nie skorzystają. Dlaczego jesteście na nie w kwestii pociągu - jedzie 15 minut, fakt że raz na początku była sytuacja ze odjechał nie czekając na pasażerów, ale teraz jest uzgodnione, że ma czekać na pasażerów w przypadku opóźnienia przylotu. Jedzie się wygodnie, i w odróżnieniu od busa jest dużo miejsca na bagaże. Piszecie że pociąg dowozi na dworzec PKP, skąd trzeba dalej jechać do domu. Ale autobus także nie zawiezie was pod blok, tylko wysadzi na podzamczu, skąd i tak będzie trzeba dalej czymś jechać do domu. Tak więc wszystko jedno czy wysiądziecie na pkp, czy na podzamczu. W innych krajach jakoś ludzie mogą dojeżdżać koleją na lotnisko, tylko w Lublinie zawsze musi być na odwrót.
Nie rozumiem, dlaczego tak koniecznie uparliście się na te autobusy? Dla tych, co pojadą taksówką, bądź ktoś po nich przyjedzie samochodem - kwestia istnienia bądź nie autobusów jest obojętna, bo i tak z nich nie skorzystają. Dlaczego jesteście na nie w kwestii pociągu - jedzie 15 minut, fakt że raz na początku była sytuacja ze odjechał nie czekając na pasażerów, ale teraz jest uzgodnione, że ma czekać na pasażerów w przypadku opóźnienia przylotu. Jedzie się wygodnie, i w odróżnieniu od busa jest dużo miejsca na bagaże. Piszecie że pociąg d... rozwiń
Avatar
true / 30 grudnia 2012 r. o 12:10
0
"Jak zostanie uruchomione, to zostanie uruchomione – odpowiada Jankowski"

no przeciez to jakic buc, typowy pod lubelski kmiotek
Avatar
przypadkowy / 30 grudnia 2012 r. o 11:51
0
29.12.2012 godz. 17[sup]15[/sup] ze stacji świdnik lotnisko odjeżdża pociąg z ....5(pięcioma pasażerami) !??!
Avatar
ddd / 31 grudnia 2012 r. o 05:29
0
[quote name='tomasz' timestamp='1356890853' post='714907']
Przypominam ze caly projekt Lotniska kosztowal tylko 500 mil Zl. (120mil€). Jest to sukces ze taki (dobry) projekt powstal za takie bardzo male pieniaszki.
[/quote]

.... 4 lata temu (w 2008 roku) pisano, że całość wyniesie 200 mln PLN.
Potem podbijano w górę co raz, a w końcu wyszło jakieś 450 mln. PLN.

Jak budujesz za cudze (unijne i budżetowe), to zawsze dasz się nachapać kolesiom.

Mówisz, że 500 mln PLN to malutko ?
Avatar
jola / 30 grudnia 2012 r. o 19:23
0
[quote name='Gość' timestamp='1356870416' post='714796']
Nie rozumiem, dlaczego tak koniecznie uparliście się na te autobusy? Dla tych, co pojadą taksówką, bądź ktoś po nich przyjedzie samochodem - kwestia istnienia bądź nie autobusów jest obojętna, bo i tak z nich nie skorzystają. Dlaczego jesteście na nie w kwestii pociągu - jedzie 15 minut, fakt że raz na początku była sytuacja ze odjechał nie czekając na pasażerów, ale teraz jest uzgodnione, że ma czekać na pasażerów w przypadku opóźnienia przylotu. Jedzie się wygodnie, i w odróżnieniu od busa jest dużo miejsca na bagaże. Piszecie że pociąg dowozi na dworzec PKP, skąd trzeba dalej jechać do domu. Ale autobus także nie zawiezie was pod blok, tylko wysadzi na podzamczu, skąd i tak będzie trzeba dalej czymś jechać do domu. Tak więc wszystko jedno czy wysiądziecie na pkp, czy na podzamczu. W innych krajach jakoś ludzie mogą dojeżdżać koleją na lotnisko, tylko w Lublinie zawsze musi być na odwrót.
[/quote]

[quote name='Gość' timestamp='1356870416' post='714796']
Nie rozumiem, dlaczego tak koniecznie uparliście się na te autobusy? Dla tych, co pojadą taksówką, bądź ktoś po nich przyjedzie samochodem - kwestia istnienia bądź nie autobusów jest obojętna, bo i tak z nich nie skorzystają. Dlaczego jesteście na nie w kwestii pociągu - jedzie 15 minut, fakt że raz na początku była sytuacja ze odjechał nie czekając na pasażerów, ale teraz jest uzgodnione, że ma czekać na pasażerów w przypadku opóźnienia przylotu. Jedzie się wygodnie, i w odróżnieniu od busa jest dużo miejsca na bagaże. Piszecie że pociąg dowozi na dworzec PKP, skąd trzeba dalej jechać do domu. Ale autobus także nie zawiezie was pod blok, tylko wysadzi na podzamczu, skąd i tak będzie trzeba dalej czymś jechać do domu. Tak więc wszystko jedno czy wysiądziecie na pkp, czy na podzamczu. W innych krajach jakoś ludzie mogą dojeżdżać koleją na lotnisko, tylko w Lublinie zawsze musi być na odwrót.
[/quote]

Swieta racja!
[quote name='Gość' timestamp='1356870416' post='714796']
Nie rozumiem, dlaczego tak koniecznie uparliście się na te autobusy? Dla tych, co pojadą taksówką, bądź ktoś po nich przyjedzie samochodem - kwestia istnienia bądź nie autobusów jest obojętna, bo i tak z nich nie skorzystają. Dlaczego jesteście na nie w kwestii pociągu - jedzie 15 minut, fakt że raz na początku była sytuacja ze odjechał nie czekając na pasażerów, ale teraz jest uzgodnione, że ma czekać na pasażerów w przypadku opóźnienia przylotu. Jedzie s... rozwiń
Avatar
Richard / 30 grudnia 2012 r. o 19:20
0
[quote name='ggg' timestamp='1356872158' post='714804']
... święta racja.
Wsiadam z tobołami w taryfę na lotnisku, płacę 50 - 80 - a nawet 100 zł za kurs do Lublina i autobusy zwisają mi kalafiorem.
Uwielbiam przepłacać i karmić paskarzy swoją kasą.
[/quote]

100 zloty za taksówke LUZ<->Lublin? W warszawie placi sie maksymalnie 50 zloty Centrum<-->Okecie. Ludzie nie przeginajcie. Zgadaja sie 2, 3 osoby i wezma to taksówke z LUZa i na glowe wyjdzei 1/3, jakies 20zloty. 5€ na glowe to klopot w podruzy?, to sie pytam jak w Wielkiej Brytanie taki czlowiek zaplaci 10-40 GBP za transport taksówka/pociagie czy busem do n.p. Londynu ?

Nie dramatyzujcie ludzie, jest pociag i jezdi jak trzeba. A jak komus sie nie podoba to sobie wypozyczy auto, wezmie taksówke albo ktos znajomy przyjedzie.
[quote name='ggg' timestamp='1356872158' post='714804']
... święta racja.
Wsiadam z tobołami w taryfę na lotnisku, płacę 50 - 80 - a nawet 100 zł za kurs do Lublina i autobusy zwisają mi kalafiorem.
Uwielbiam przepłacać i karmić paskarzy swoją kasą.
[/quote]

100 zloty za taksówke LUZ<->Lublin? W warszawie placi sie maksymalnie 50 zloty Centrum<-->Okecie. Ludzie nie przeginajcie. Zgadaja sie 2, 3 osoby i wezma to taksówke z LUZa i na glowe wyjdzei 1/3, jakies 20zloty. 5... rozwiń
Avatar
tomasz / 30 grudnia 2012 r. o 19:07
0
czytalem te komentaze i jest to zalosne.
Jest po prosutu pociag który funkcionuje i polaczenie jest dobre, z wyjatkiem jednego ... odlotu do Irlandi (samolot wylatuje, pociag przyjezdza).

Niekturzy sie zalą ze Miasto Swidnik jest zle poloczone z Lublinen. Po prostu Swidnik nie nalezy do Lublin i kazdy sobie zabke skrobie. Lublin nie bedzie sie troszczyl o obce (finasowo) miasto. Po prostu jak zle to niech Swidnik sie przylaczy do Lublina, i wtedy bedzą srodki dodatkowe i Lublin wlozy kase w komunikacje Swidnika. AMEN.

Przypominam ze caly projekt Lotniska kosztowal tylko 500 mil Zl. (120mil€). Jest to sukces ze taki (dobry) projekt powstal za takie bardzo male pieniaszki.
czytalem te komentaze i jest to zalosne.
Jest po prosutu pociag który funkcionuje i polaczenie jest dobre, z wyjatkiem jednego ... odlotu do Irlandi (samolot wylatuje, pociag przyjezdza).

Niekturzy sie zalą ze Miasto Swidnik jest zle poloczone z Lublinen. Po prostu Swidnik nie nalezy do Lublin i kazdy sobie zabke skrobie. Lublin nie bedzie sie troszczyl o obce (finasowo) miasto. Po prostu jak zle to niech Swidnik sie przylaczy do Lublina, i wtedy bedzą srodki dodatkowe i Lublin wlozy kase w komunikacje Swidnika. AMEN.
rozwiń
Avatar
bez_znieczulenia / 30 grudnia 2012 r. o 14:14
0
[quote name='Gość' timestamp='1356870416' post='714796']
Nie rozumiem, dlaczego tak koniecznie uparliście się na te autobusy? Dla tych, co pojadą taksówką, bądź ktoś po nich przyjedzie samochodem - kwestia istnienia bądź nie autobusów jest obojętna, bo i tak z nich nie skorzystają. Dlaczego jesteście na nie w kwestii pociągu - jedzie 15 minut, fakt że raz na początku była sytuacja ze odjechał nie czekając na pasażerów, ale teraz jest uzgodnione, że ma czekać na pasażerów w przypadku opóźnienia przylotu. Jedzie się wygodnie, i w odróżnieniu od busa jest dużo miejsca na bagaże. Piszecie że pociąg dowozi na dworzec PKP, skąd trzeba dalej jechać do domu. Ale autobus także nie zawiezie was pod blok, tylko wysadzi na podzamczu, skąd i tak będzie trzeba dalej czymś jechać do domu. Tak więc wszystko jedno czy wysiądziecie na pkp, czy na podzamczu. W innych krajach jakoś ludzie mogą dojeżdżać koleją na lotnisko, tylko w Lublinie zawsze musi być na odwrót.
[/quote]Nareszcie głos rozsądku, choc obawiam się, że nikt i nic nie jest w stanie przekonac tych forumowych "fachowców". Oni zawsze wiedzą lepiej, wszystko i o wszystkim. Ich pewnośc siebie w chwili, gdy plotą głupoty, może budzic politowanie, choc, powtarzana z uporem każdego dnia, raczej irytuje. Ze sprawy autobusu na lotnisko DW i jego czytelnicy uczynili sprawę nadrzędną, najpilniejszą, podnosząc ją niemal do rangi sprawy "narodowej". Idę o zakład, że większośc z tych pyskaczy nie lata i latac nie będzie. Podobni są do geografa z "Małego księcia" próbującego opisac świat zza biurka. Ale nic to! Jest okazja wylac wreszcie swoje żale za nieudane życie, za świadomośc własnej bylejakości, nieudacznictwa, czasem draństwa. Dokłada się wtedy "komunie" (niech twierdzący to sprawdzą, jakie opcje rządzą w Lublinie i Świdniku - bardzo się zdziwią!), zielonym, różowym i czarnym. Wszystkim jak leci. Jak demokracja to demokracja! Jest wolnośc słowa, czy nie ma?! Nic to, że się p............., ważne, że "ożywia się" nakład DW. Trawestując pewne powiedzenie można śmiało stwierdzic, że w Lublinie nic tak nie ożywia lokalnych piśmideł jak właśnie lotnisko, a właściwie rzekomy brak dojazdu do niego.
[quote name='Gość' timestamp='1356870416' post='714796']
Nie rozumiem, dlaczego tak koniecznie uparliście się na te autobusy? Dla tych, co pojadą taksówką, bądź ktoś po nich przyjedzie samochodem - kwestia istnienia bądź nie autobusów jest obojętna, bo i tak z nich nie skorzystają. Dlaczego jesteście na nie w kwestii pociągu - jedzie 15 minut, fakt że raz na początku była sytuacja ze odjechał nie czekając na pasażerów, ale teraz jest uzgodnione, że ma czekać na pasażerów w przypadku opóźnienia przylotu. Jedzie s... rozwiń
Avatar
ggg / 30 grudnia 2012 r. o 13:55
0
[quote name='Gość' timestamp='1356870416' post='714796']
Nie rozumiem, dlaczego tak koniecznie uparliście się na te autobusy?
Dla tych, co pojadą taksówką, bądź ktoś po nich przyjedzie samochodem - kwestia istnienia bądź nie autobusów jest obojętna, bo i tak z nich nie skorzystają.
[/quote]

... święta racja.
Wsiadam z tobołami w taryfę na lotnisku, płacę 50 - 80 - a nawet 100 zł za kurs do Lublina i autobusy zwisają mi kalafiorem.
Uwielbiam przepłacać i karmić paskarzy swoją kasą.
[quote name='Gość' timestamp='1356870416' post='714796']
Nie rozumiem, dlaczego tak koniecznie uparliście się na te autobusy?
Dla tych, co pojadą taksówką, bądź ktoś po nich przyjedzie samochodem - kwestia istnienia bądź nie autobusów jest obojętna, bo i tak z nich nie skorzystają.
[/quote]

... święta racja.
Wsiadam z tobołami w taryfę na lotnisku, płacę 50 - 80 - a nawet 100 zł za kurs do Lublina i autobusy zwisają mi kalafiorem.... rozwiń
Avatar
mecenas / 30 grudnia 2012 r. o 13:47
0
[quote name='jon' timestamp='1356859599' post='714751']
co bierzesz ?
[/quote]Nic nie biorę,ale wszędzie panuje KOMUSZKA ZAKAŻNA.
Avatar
Gość / 30 grudnia 2012 r. o 13:26
0
Nie rozumiem, dlaczego tak koniecznie uparliście się na te autobusy? Dla tych, co pojadą taksówką, bądź ktoś po nich przyjedzie samochodem - kwestia istnienia bądź nie autobusów jest obojętna, bo i tak z nich nie skorzystają. Dlaczego jesteście na nie w kwestii pociągu - jedzie 15 minut, fakt że raz na początku była sytuacja ze odjechał nie czekając na pasażerów, ale teraz jest uzgodnione, że ma czekać na pasażerów w przypadku opóźnienia przylotu. Jedzie się wygodnie, i w odróżnieniu od busa jest dużo miejsca na bagaże. Piszecie że pociąg dowozi na dworzec PKP, skąd trzeba dalej jechać do domu. Ale autobus także nie zawiezie was pod blok, tylko wysadzi na podzamczu, skąd i tak będzie trzeba dalej czymś jechać do domu. Tak więc wszystko jedno czy wysiądziecie na pkp, czy na podzamczu. W innych krajach jakoś ludzie mogą dojeżdżać koleją na lotnisko, tylko w Lublinie zawsze musi być na odwrót.
Nie rozumiem, dlaczego tak koniecznie uparliście się na te autobusy? Dla tych, co pojadą taksówką, bądź ktoś po nich przyjedzie samochodem - kwestia istnienia bądź nie autobusów jest obojętna, bo i tak z nich nie skorzystają. Dlaczego jesteście na nie w kwestii pociągu - jedzie 15 minut, fakt że raz na początku była sytuacja ze odjechał nie czekając na pasażerów, ale teraz jest uzgodnione, że ma czekać na pasażerów w przypadku opóźnienia przylotu. Jedzie się wygodnie, i w odróżnieniu od busa jest dużo miejsca na bagaże. Piszecie że pociąg d... rozwiń
Avatar
true / 30 grudnia 2012 r. o 12:10
0
"Jak zostanie uruchomione, to zostanie uruchomione – odpowiada Jankowski"

no przeciez to jakic buc, typowy pod lubelski kmiotek
Avatar
przypadkowy / 30 grudnia 2012 r. o 11:51
0
29.12.2012 godz. 17[sup]15[/sup] ze stacji świdnik lotnisko odjeżdża pociąg z ....5(pięcioma pasażerami) !??!
Zobacz wszystkie komentarze 38

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lekarz z Lublina: po pandemii czeka nas era telemedycyny

Lekarz z Lublina: po pandemii czeka nas era telemedycyny

Po pandemii czeka nas era telemedycyny, czyli więcej e-wizyt oraz zdalnych konsultacji lekarskich – uważa prof. Konrad Rejdak z Lublina. Jako przykład podaje neurologię, która – jak podkreśla – powinna stać się dziedziną priorytetową.

Wymiana zieleni w Puławach, posadzili prawie sto drzew

Wymiana zieleni w Puławach, posadzili prawie sto drzew

Dokładnie 94 nowe drzewa i 642 krzewy w ciągu ostatnich miesięcy posadziły w Puławach miejskie służby. Nowe nasadzenia to rekompensata za wycinkę starych, obumierających roślin. Sadzonki trafiły m.in. na ul. Czartoryskich, Chmielowskiego, Kilińskiego i Polną. Na każdej zawisła tabliczka informacyjna.

Wojtek Cugowski znowu debiutuje. Muzyk wystąpił z singlem „Nie czekaj na znak”
film

Wojtek Cugowski znowu debiutuje. Muzyk wystąpił z singlem „Nie czekaj na znak”

Na scenie występuje od lat, ale teraz… debiutuje. Wojciech Cugowski pracuje właśnie nad pierwszą solową płytę. W „Dzień Dobry TVN” wystąpił z singlem „Nie czekaj na znak”.

Przed Górnikiem Łęczna ostatni w tym roku mecz na swoim stadionie

Przed Górnikiem Łęczna ostatni w tym roku mecz na swoim stadionie

Dwa dni po „Barbórce” zielono-czarni podejmą u siebie Zagłębie Sosnowiec

Mikołaj zaprasza do Zamościa na ślizgawkę
6 grudnia 2020, 15:00

Mikołaj zaprasza do Zamościa na ślizgawkę

6 grudnia otwarcie sztucznego lodowiska na Rynku Wielkim. W maseczkach i w odstępach, na zdezynfekowanych łyżwach (z wypożyczalni). Takie zasady będą obowiązywały w tym sezonie łyżwiarzy

W każdym z województw po kilkaset wolnych łóżek dla pacjentów z COVID-19

W każdym z województw po kilkaset wolnych łóżek dla pacjentów z COVID-19

W każdym z województw wolnych pozostaje przynajmniej po kilkaset łóżek dla pacjentów z COVID-19. W całej Polsce zachowana jest też wystarczająca liczba respiratorów - wynika z informacji zebranych przez PAP.

Zabrakło nazw dla huraganów. Co to oznacza dla naszej planety?
film

Zabrakło nazw dla huraganów. Co to oznacza dla naszej planety?

Rekordowy sezon huraganów na Atlantyku spowodował, że zabrakło dla nich tradycyjnych imion

Wyjazdy "służbowe" w góry. Jak wygląda tegoroczny sezon na Podhalu?
film

Wyjazdy "służbowe" w góry. Jak wygląda tegoroczny sezon na Podhalu?

Zamknięte restauracje, stragany, na których nikt nic nie kupuje i pustki na ulicach, tak zimowa stolica Polski wygląda na starcie sezonu. Część właścicieli kwater i domków nadal przyjmuje gości na teoretycznie „służbowe” wyjazdy. - Wszyscy sobie zdają sprawę, że wiosny możemy nie dotrwać – mówi jeden z zakopiańskich przedsiębiorców.

15 grudnia ruszy kampania informacyjna dotycząca szczepionki na koronawirusa

15 grudnia ruszy kampania informacyjna dotycząca szczepionki na koronawirusa

15 grudnia ruszy kampania informacyjna i profrekwencyjna dotycząca szczepionki na koronawirusa - zapowiedział szef KPRM Michał Dworczyk. Najpierw ruszy specjalna strona internetowa, infolinia, a następnie kampania w mediach tradycyjnych i elektronicznych.

Dzieci zamknięte w domach. Nie zawsze bezpieczne, nie zawsze z pomocą

Dzieci zamknięte w domach. Nie zawsze bezpieczne, nie zawsze z pomocą

Pozbawione wsparcia w potrzebie i narażone na różne formy krzywdzenia oraz pełne obaw – tak według najnowszego badania wyglądała sytuacja wielu nastolatków w czasie przymusowego zamknięcia w domach. Zdalna nauka jest dla nich dodatkowym stresem. Zwłaszcza, że w nauce przeszkadzają im często... rodzice.

Niedzielski: Szczepionki na koronawirusa nie są dopuszczone dla dzieci

Niedzielski: Szczepionki na koronawirusa nie są dopuszczone dla dzieci

Szczepienie na koronawirusa będzie przede wszystkim ukierunkowane dla dorosłych - powiedział w piątek szef resortu zdrowia Adam Niedzielski. Poinformował przy tym, że żadna ze szczepionek nie ma w warunkach dopuszczenia sugestii do stosowania wobec dzieci.

Zawetowanie unijnego budżetu może uderzyć w program Erasmus. Organizacje studenckie odpowiedzą protestami
film

Zawetowanie unijnego budżetu może uderzyć w program Erasmus. Organizacje studenckie odpowiedzą protestami

Studenci z ruchu Stop Demontażowi Edukacji zapowiadają protesty w odpowiedzi na ewentualne zawetowanie przez rząd unijnego budżetu. Polskie weto w Brukseli może bowiem spowodować, że zabraknie środków na kontynuację programu wymiany studenckiej Erasmus.

Chris Niedenthal gościem Akademii Odkryć Fotograficznych
5 grudnia 2020, 13:00

Chris Niedenthal gościem Akademii Odkryć Fotograficznych

Chris Niedenthal, legendarny brytyjski fotoreporter, będzie gościem najbliższej Akademii Odkryć Fotograficznych, która w formie online odbędzie się 5 grudnia o godz. 13.

Łęczna. Barbórkowa msza w święto patronki górników
galeria

Łęczna. Barbórkowa msza w święto patronki górników

Górnicy z Bogdanki w tym roku nie mogą w pełni świętować. Przez sytuację epidemiologiczną nie można było zorganizować dużej uroczystości. Nie ma też tradycyjnej Karczmy Piwnej. Właściwie jedynym miejscem, gdzie górnicy mogą świętować razem – choć w ograniczonej liczbie – są msze. Taka właśnie odbyła się w piątek w parafii Św. Barbary w Łęcznej. Przypomnijmy, że nazwa Barbórka nie jest przypadkowa. Pochodzi od imienia Barbary – świętej, która jest patronką górników.

Radzyń Podlaski: Przetarg na remont pałacu trzeba przetłumaczyć na 27 języków

Radzyń Podlaski: Przetarg na remont pałacu trzeba przetłumaczyć na 27 języków

Do końca listopada miasto miało ogłosić wielki przetarg na remont pałacu Potockich. Tak się jednak nie stało. Urzędnicy tłumaczą… to koniecznością przetłumaczenia ogłoszenia na 27 języków.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!