Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

23 stycznia 2014 r.
14:45
Edytuj ten wpis

Klik! i jesteś w Ogrodzie Saskim. Dzięki Google Street View

153 10 A A

Spacer po Ogrodzie Saskim bez wychodzenia z domu? Teraz to możliwe dzięki Google. Uwaga, spacerujemy po parku bez śniegu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Wizyta w ogrodzie jest możliwa dzięki Google Street View, czyli usłudze w której na ekranie komputera oglądamy panoramy miast czy wnętrza budynków. Od kilku dni spacerując po wirtualnym Lublinie, możemy zajrzeć również do Ogrodu Saskiego. Wystarczy wejść na http://maps.google.com. - Zdjęcia robiłem na początku stycznia. Fotografowanie ogrodu zajęło mi dwa dni - wyjaśnia Mateusz Wysocki, współpracownik firmy InSide360.pl. Powstało około 1500 zdjęć, które potem są sklejane w panoramy. Każda panorama to 12 zdjęć połączonych w jedno. - Ich składanie trwało tydzień - mówi Wysocki. W tej pracy liczy się precyzja i dbałość o szczegóły, bo Google może odesłać zdjęcia do poprawki. Np. fotograf nie może być widoczny na zdjęciach, podobnie jak jego sprzęt. - Gdyby w kadrze znalazł się np. plecak leżący na ławce, to prawdopodobnie Google zapyta czy to przypadkiem nie są moje rzeczy - mówi Mateusz Wysocki. Oprócz tego wszystkie fotografie muszą być wykonane na wyznaczonej wysokości a kolejne plany musi dzielić określona odległość. Zleceniodawca wymaga od autora zdjęć określonego sprzętu, przy tym aparat to nie największy wydatek. - Ważny jest obiektyw oraz specjalna głowica panoramiczna statywu. Niektóre podzespoły zamawialiśmy z USA, bo nie są dostępne w naszym kraju. Google ich wymaga - mówi Wysocki. Kiedy zdjęcia są zrobione, trafiają do specjalnego programu, a potem są wysyłane przez Internet do działu kontroli jakości Google, który prawdopodobnie znajduje się w… Indiach. Jak długo trzeba czekać żeby panoramy pojawiły się w Mapach Google? - Różnie. Raz trwało to tydzień, innym razem kilka godzin - tłumaczy Wysocki.

Miasto w sieci

Kilka lat temu Lublin był fotografowany aparatami zainstalowanymi na dachach aut Google. Od kwietnia ubiegłego roku w Street View możemy znaleźć również inne miasta naszego regionu, np. Opole Lubelskie, Lubartów, Krasnystaw, Nałęczów, Świdnik, Łęczną, Bełżyce czy Białą Podlaskę.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
jakie to lubelskie / 24 stycznia 2014 r. o 09:24
0

streetview - zdjęcia robione tuż przed wyborami - ohyda z mordkami kandydatów

saski - park zimą bez śniegu - no cóż ktoś tak zadecydował,

Mmam nadzieję, że te 1500 zdjęć i 2 dni pracy było zrobione hobbistycznie a nie za pieniądze podatników

Avatar
asia / 24 stycznia 2014 r. o 07:28
0

a moim zdaniem fajny pomysł, wirtualny sparek kosztuje...a tak jest jaki jest ale można zajrzeć , pewnie tym którzy kochają przyrode bede mogli podglądac jak się rozwija jakie ptaki przylatują, super

Avatar
elle / 23 stycznia 2014 r. o 20:22
0

no w saskim to dopiero jest co ogladać,chyba żuli spiących na ławkach

Avatar
katon / 23 stycznia 2014 r. o 19:33
0

OPOLE NIE !!! ILE WAM RAZY TRZEBA POWTARZAĆ ??? SPRAWDŹCIE SOBIE !!! BOSZZZZ

Avatar
Gość / 23 stycznia 2014 r. o 19:00
0

Zobacz jak ta żenada wygląda rzeczywiście w street view. Jest udostępnione tylko jedno zdjęcie panoramiczne wykonane na mostku przy stawie i na tym KONIEC. Pozostałe zdjęcia to pojedyncze starocie. Tym pismak się podniecił pisząc że mamy "zwiedzanie parku". Nie ma tu możliwości zmiany miejsca obserwacji. A chyba z jednego miejsca całego parku się nie da obejrzeć nie mówiąc już o zwiedzaniu. Popatrz jak sfotografowana jest Kozłówka i jakie są tam możliwości. Podejrzewam, że tam zdjęć było wykonanych tysiące razy więcej.


Chyba ktoś tu nie przeczytał artykułu. Zdjęć było 1500

Hej Saas może by tak najpierw nauczyć się obsługi google maps a dopiero później komentować. Jeżeli jednak brak Ci wiedzy, a uparłeś się że umiesz korzystać z komputera, Wujek Google na pewno ci pomoże. 

może by tak najpierw nauczyć się obsługi google maps a dopiero później komentować. Jeżeli jednak brak Ci wiedzy, a uparłeś się że umiesz korzystać z komputera, Wujek Google na pewno ci pomoże. 

rozwiń
Avatar
Saas / 23 stycznia 2014 r. o 17:07
0

Zobacz jak ta żenada wygląda rzeczywiście w street view. Jest udostępnione tylko jedno zdjęcie panoramiczne wykonane na mostku przy stawie i na tym KONIEC. Pozostałe zdjęcia to pojedyncze starocie. Tym pismak się podniecił pisząc że mamy "zwiedzanie parku". Nie ma tu możliwości zmiany miejsca obserwacji. A chyba z jednego miejsca całego parku się nie da obejrzeć nie mówiąc już o zwiedzaniu. Popatrz jak sfotografowana jest Kozłówka i jakie są tam możliwości. Podejrzewam, że tam zdjęć było wykonanych tysiące razy więcej.


Chyba ktoś tu nie przeczytał artykułu. Zdjęć było 1500

Zobacz jak ta żenada wygląda rzeczywiście w street view. Jest udostępnione tylko jedno zdjęcie panoramiczne wykonane na mostku przy stawie i na tym KONIEC. Pozostałe zdjęcia to pojedyncze starocie. Tym pismak się podniecił pisząc że mamy "zwiedzanie parku". Nie ma tu możliwości zmiany miejsca obserwacji. A chyba z jednego miejsca całego parku się nie da obejrzeć nie mówiąc już o zwiedzaniu. Popatrz jak sfotografowana jest Kozłówka i jakie są tam możliwości. Podejrzewam, że tam zdjęć było wykonanych tysiące razy więcej.


Ch... rozwiń

Avatar
Kasica / 23 stycznia 2014 r. o 16:05
0

Ktoś w Saskim zrobił raptem 1 (słownie jedną) panoramę i ze 20 zdjęć i to ma być zwiedzanie Parku???? Proponowałbym Autorowi tych wypocin zobaczyć, jak za pomoca street view, zwiedza się Park w Kozłówce i porównać do zwiedzania Saskiego. I myślę, że "waga" doniesień redakcyjnych powinna być bardziej stonowana.

Chyba ktoś tu nie przeczytał artykułu. Zdjęć było 1500

Avatar
Kamil / 23 stycznia 2014 r. o 15:53
0

nie mogę doczekać się nadejścia wiosny, wtedy będzie można odkrywać piękne zakątki nowego ogrodu. nie rozumiem osób, które tak negatywnie oceniają remont, większość z nich pewnie nawet nie wyszła z domu,aby ocenić to na własne oczy

Avatar
adam / 23 stycznia 2014 r. o 15:47
0

Cieszę się, że ścieżki w nowym parku zostały dostosowane tak, aby każdy, a przede wszystkim osoby niepełnosprawne itp., miały swobodny dostęp do każdej części ogrodu.

Avatar
saas / 23 stycznia 2014 r. o 15:15
0

Ktoś w Saskim zrobił raptem 1 (słownie jedną) panoramę i ze 20 zdjęć i to ma być zwiedzanie Parku???? Proponowałbym Autorowi tych wypocin zobaczyć, jak za pomoca street view, zwiedza się Park w Kozłówce i porównać do zwiedzania Saskiego. I myślę, że "waga" doniesień redakcyjnych powinna być bardziej stonowana.

Avatar
jakie to lubelskie / 24 stycznia 2014 r. o 09:24
0

streetview - zdjęcia robione tuż przed wyborami - ohyda z mordkami kandydatów

saski - park zimą bez śniegu - no cóż ktoś tak zadecydował,

Mmam nadzieję, że te 1500 zdjęć i 2 dni pracy było zrobione hobbistycznie a nie za pieniądze podatników

Avatar
asia / 24 stycznia 2014 r. o 07:28
0

a moim zdaniem fajny pomysł, wirtualny sparek kosztuje...a tak jest jaki jest ale można zajrzeć , pewnie tym którzy kochają przyrode bede mogli podglądac jak się rozwija jakie ptaki przylatują, super

Avatar
elle / 23 stycznia 2014 r. o 20:22
0

no w saskim to dopiero jest co ogladać,chyba żuli spiących na ławkach

Avatar
katon / 23 stycznia 2014 r. o 19:33
0

OPOLE NIE !!! ILE WAM RAZY TRZEBA POWTARZAĆ ??? SPRAWDŹCIE SOBIE !!! BOSZZZZ

Avatar
Gość / 23 stycznia 2014 r. o 19:00
0

Zobacz jak ta żenada wygląda rzeczywiście w street view. Jest udostępnione tylko jedno zdjęcie panoramiczne wykonane na mostku przy stawie i na tym KONIEC. Pozostałe zdjęcia to pojedyncze starocie. Tym pismak się podniecił pisząc że mamy "zwiedzanie parku". Nie ma tu możliwości zmiany miejsca obserwacji. A chyba z jednego miejsca całego parku się nie da obejrzeć nie mówiąc już o zwiedzaniu. Popatrz jak sfotografowana jest Kozłówka i jakie są tam możliwości. Podejrzewam, że tam zdjęć było wykonanych tysiące razy więcej.


Chyba ktoś tu nie przeczytał artykułu. Zdjęć było 1500

Hej Saas może by tak najpierw nauczyć się obsługi google maps a dopiero później komentować. Jeżeli jednak brak Ci wiedzy, a uparłeś się że umiesz korzystać z komputera, Wujek Google na pewno ci pomoże. 

może by tak najpierw nauczyć się obsługi google maps a dopiero później komentować. Jeżeli jednak brak Ci wiedzy, a uparłeś się że umiesz korzystać z komputera, Wujek Google na pewno ci pomoże. 

rozwiń
Avatar
Saas / 23 stycznia 2014 r. o 17:07
0

Zobacz jak ta żenada wygląda rzeczywiście w street view. Jest udostępnione tylko jedno zdjęcie panoramiczne wykonane na mostku przy stawie i na tym KONIEC. Pozostałe zdjęcia to pojedyncze starocie. Tym pismak się podniecił pisząc że mamy "zwiedzanie parku". Nie ma tu możliwości zmiany miejsca obserwacji. A chyba z jednego miejsca całego parku się nie da obejrzeć nie mówiąc już o zwiedzaniu. Popatrz jak sfotografowana jest Kozłówka i jakie są tam możliwości. Podejrzewam, że tam zdjęć było wykonanych tysiące razy więcej.


Chyba ktoś tu nie przeczytał artykułu. Zdjęć było 1500

Zobacz jak ta żenada wygląda rzeczywiście w street view. Jest udostępnione tylko jedno zdjęcie panoramiczne wykonane na mostku przy stawie i na tym KONIEC. Pozostałe zdjęcia to pojedyncze starocie. Tym pismak się podniecił pisząc że mamy "zwiedzanie parku". Nie ma tu możliwości zmiany miejsca obserwacji. A chyba z jednego miejsca całego parku się nie da obejrzeć nie mówiąc już o zwiedzaniu. Popatrz jak sfotografowana jest Kozłówka i jakie są tam możliwości. Podejrzewam, że tam zdjęć było wykonanych tysiące razy więcej.


Ch... rozwiń

Avatar
Kasica / 23 stycznia 2014 r. o 16:05
0

Ktoś w Saskim zrobił raptem 1 (słownie jedną) panoramę i ze 20 zdjęć i to ma być zwiedzanie Parku???? Proponowałbym Autorowi tych wypocin zobaczyć, jak za pomoca street view, zwiedza się Park w Kozłówce i porównać do zwiedzania Saskiego. I myślę, że "waga" doniesień redakcyjnych powinna być bardziej stonowana.

Chyba ktoś tu nie przeczytał artykułu. Zdjęć było 1500

Avatar
Kamil / 23 stycznia 2014 r. o 15:53
0

nie mogę doczekać się nadejścia wiosny, wtedy będzie można odkrywać piękne zakątki nowego ogrodu. nie rozumiem osób, które tak negatywnie oceniają remont, większość z nich pewnie nawet nie wyszła z domu,aby ocenić to na własne oczy

Avatar
adam / 23 stycznia 2014 r. o 15:47
0

Cieszę się, że ścieżki w nowym parku zostały dostosowane tak, aby każdy, a przede wszystkim osoby niepełnosprawne itp., miały swobodny dostęp do każdej części ogrodu.

Avatar
saas / 23 stycznia 2014 r. o 15:15
0

Ktoś w Saskim zrobił raptem 1 (słownie jedną) panoramę i ze 20 zdjęć i to ma być zwiedzanie Parku???? Proponowałbym Autorowi tych wypocin zobaczyć, jak za pomoca street view, zwiedza się Park w Kozłówce i porównać do zwiedzania Saskiego. I myślę, że "waga" doniesień redakcyjnych powinna być bardziej stonowana.