Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

16 listopada 2016 r.
6:30

Lublin: Pod kołami autobusu miejskiego zginął 10-latek. Kierowca czeka na wyrok

Autor: Zdjęcie autora jsz
142 48 A A
Mężczyzna nie przyznaje się do winy, fot. archiwum
Mężczyzna nie przyznaje się do winy, fot. archiwum

Kończy się proces kierowcy miejskiego autobusu oskarżonego o spowodowanie śmiertelnego wypadku. Pod kołami przegubowca zginął 10-letni chłopiec, który wjechał na przejście dla pieszych na elektrycznej hulajnodze.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Podczas wczorajszej rozprawy na dodatkowe pytania stron odpowiadał biegły z dziedziny ruchu drogowego.

– Okna w autobusie są wysoko. Chłopiec mógł więc być zbyt nisko, by kierowca go zauważył. Zapewne nie widział go również w lusterku – ocenił specjalista.

Kierowca autobusu, 54-letni Robert K., pracował dla jednego z przewoźników, obsługujących Lublin na zlecenie Zarządu Transportu Miejskiego. We wrześniu 2014 r. prowadził przegubowy autobus linii 17. Jechał ul. Fabryczną w stronę al. Unii Lubelskiej. Tą samą trasą podążał 10-letni Szymon i jego ojciec. Mężczyzna samochodem, a chłopiec na elektrycznej hulajnodze po chodniku.

– Przy Gali otworzyłem okno i powiedziałem mu, że spotkamy się za skrzyżowaniem. Ruszyliśmy, ale jego nie było po drugiej stronie – relacjonował na początku procesu ojciec Szymona. – Zauważyłem zbiegowisko na rondzie. Kiedy tam podjechałem, zobaczyłem syna pod kołami autobusu.

Tuż przed wypadkiem kierowca „siedemnastki” jechał prawym pasem i jak twierdzi miał zielone światło. Na rondzie skręcił w prawo. Skierował się od razu na pas do skrętu w lewo w ul. Zamojską. Po drodze przejechał przez przejście dla pieszych. Przy skręcie przegubowiec się „złożył” co znacznie ograniczyło widoczność w prawym lusterku.

10-latek zjechał z chodnika na przejście dla pieszych. Uderzył w prawy bok przegubowca. Wpadł pod koła. Autobus ciągnął go jeszcze przez ok. 20 metrów. Po wypadku chłopiec nie tracił przytomności. Szybko trafił do szpitala, ale nie udało się go uratować. Zmarł dzień po zdarzeniu.

Śledczy uznali, że Robert K. skręcał przy tzw. zielonej strzałce. Powinien więc zachować szczególną ostrożność, ale tego nie zrobił.

54-latek odpowiada teraz przed sądem za umyślne naruszenie zasad bezpieczeństwa i doprowadzenie do śmiertelnego wypadku. Grozi mu do 8 lat więzienia. Mężczyzna nie przyznaje się do winy. Proces ma się zakończyć 6 grudnia. 

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 48

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 16 listopada 2016 r. o 08:06
+2
Jak można zostawić bez opieki 10 letnie dziecko na hulajnodze elektrycznej przy tak ruchliwej ulicy.Glupota i jeszcze raz głupota.Teraz kierowca przezywa koszmar przez bezmyślność .
Avatar
Gość / 16 listopada 2016 r. o 08:06
+2
wedlug mnie powinni zamknac ojca za nie dopilnowanie dziecka gdzie on mial mozg zostawiajac dziecko same bez opieki chyba w du...
Avatar
Gość / 16 listopada 2016 r. o 07:56
+2
Mam 7 letniego syna, ale w tym przypadku według mnie kierowca jest niewinny. To chłopiec wjechał w bok autobusu!!!!
Avatar
Gość / 16 listopada 2016 r. o 07:42
+2
Ojciec w samochodzie a dziecko obok na hulajnodze..... wieksza tragedie popelnil ten ojciec niz kierowca
Avatar
Gość / 16 listopada 2016 r. o 07:36
+2
Ojciec w samochodzie, a dzieciak kulajnogą po chodniku? To nowy rodzaj opieki nad dziećmi? Czy ojciec też będzie odpowiadał za głupie pomysły?
Avatar
Gość / 16 listopada 2016 r. o 07:23
+2
pytanie z kategorii dziwnych ale trzeba je zadać - dlaczego rodzice pozostawili 10 latka bez opieki ???
Avatar
Gość / 16 listopada 2016 r. o 06:35
+2
tak najlepiej zabijcie kierowcę bo pewnie jest jasnowidzem, jak miał widzieć w zaslonietych lusterkach ci się dzieje, poza tym to chlopak wjechał prosto pod kola
Avatar
Gość / 17 listopada 2016 r. o 20:11
+1
Rodzice są nieodpowiedzialni i tu winiłabym ojca, ulica to nie miejsce do jazdy hulajnogą
Avatar
Gość / 16 listopada 2016 r. o 20:38
+1
Tatuś też zajebisty że pozwolił dziecku po ulicy jeździć są od tego ścieżki rowerowe, kierowca powinien siedzieć niestety zabił człowieka tym gorzej ze dziecko, niestety rutyna w tym przypadku była powodem wypadku, tysiąc razy pewnie wjwzdzal na tej stronie z ale na skrzyżowanie niestety tym razem nie dopełnił obowiązków, codziennie jeździe na tym rondzie i widzę znicze skóra mi cierpię co to dziecko musiało czuć i jeszcze obwinilo się wina mówiło co.ja narobilem to bardzo wstrząsające :( :( wieczny odpoczynek racz mu dać Panie
Avatar
Gość / 16 listopada 2016 r. o 08:33
+1
tutaj powinien odpowiadać tatuś,kto puszcza 10 latka na elektrycznej hulajnodze,a sam bezpiecznie jedzie samochodem. Zapomniał ,że dziecko nie ma wyobrażni bezpieczeństwa w ruchu drogowym
Avatar
Gość / 3 sierpnia 2019 r. o 19:49
0
Z Szymonem chodziłem do jednej klasy,i choć minęło już prawie 5 lat od tego dnia to ciągle ciężko mi się z tym pogodzić tak samo jak innym członkom naszej klasy. Lecz mimo bulu ktury jest we mnie tak długo żywy cieszę się że dane mi było przyjaźnic się z nim chociaż te parę lat. A wszystkich którzy myślą albo czytają o tej tragedii proszę o zachowanie godności i niepisanie przykrych komentarzy na temat rodziców Szymka a jeśli ktoś chciałby okazać szacunek jego drogiej pamięci może przyjść na co doroczna mszę św w intencji Szymka która zawsze jest odprawiane W Niedzielę poprzedzająca rocznicę w parafii Kościoła Garnizonowego przy ul:Al Racławicka w Lublinie o godz 12.00.
Z Szymonem chodziłem do jednej klasy,i choć minęło już prawie 5 lat od tego dnia to ciągle ciężko mi się z tym pogodzić tak samo jak innym członkom naszej klasy. Lecz mimo bulu ktury jest we mnie tak długo żywy cieszę się że dane mi było przyjaźnic się z nim chociaż te parę lat. A wszystkich którzy myślą albo czytają o tej tragedii proszę o zachowanie godności i niepisanie przykrych komentarzy na temat rodziców Szymka a jeśli ktoś chciałby okazać szacunek jego drogiej pamięci może przyjść na co doroczna mszę św w intencji Szymka która zaws... rozwiń
Avatar
Ingenio / 22 listopada 2016 r. o 11:39
0
Pomagamy Kto doznał uszczerbku na zdrowiu ? Kto stracił pojazd wskutek wypadku komunikacyjnego , poniósł inne straty . Potrzebuje pomocy prawne doświadczonych Adwokatów ? Naszym Klientow zapewniamy ; - Profesjonalnego pełnomocnika w postaci adwokata na każdym etapie sprawy , - bezpłatne konsultacje lekarskie u wysokiej klasy specjalistów , - bezpłatna rehabilitację w renomowanych gabinetach , - przejrzyste zasady współpracy . Nie pobieramy opłat z góry , jedynym wynagrodzeniem jest prowizja od uzyskanych roszczeń . Przeprowadzamy bezpłatna analizę sprawy , zdarzenia , doradca dojeżdza do zainteresowanych . informacje jakimi szkodami i wypadkami sie zajmujemy opisujemy na tel. 798201032
Pomagamy Kto doznał uszczerbku na zdrowiu ? Kto stracił pojazd wskutek wypadku komunikacyjnego , poniósł inne straty . Potrzebuje pomocy prawne doświadczonych Adwokatów ? Naszym Klientow zapewniamy ; - Profesjonalnego pełnomocnika w postaci adwokata na każdym etapie sprawy , - bezpłatne konsultacje lekarskie u wysokiej klasy specjalistów , - bezpłatna rehabilitację w renomowanych gabinetach , - przejrzyste zasady współpracy . Nie pobieramy opłat z góry , jedynym wynagrodzeniem jest prowizja od uzyskanych roszczeń . Przeprowadzamy bezpłatna... rozwiń
Avatar
biegły z cegły / 18 listopada 2016 r. o 18:52
0
Facet mial zieloną strzałkę,zatrzymal się,było wolne wjechał na pasy.Chłopiec miał zielone z dala widział zę wolne to nie zwalniał.Kierowca skrecił a chłopiec w tym czasie wjechał w autobus.Proste jak budowa cepa
Avatar
Gość / 17 listopada 2016 r. o 20:11
+1
Rodzice są nieodpowiedzialni i tu winiłabym ojca, ulica to nie miejsce do jazdy hulajnogą
Avatar
Gość / 17 listopada 2016 r. o 01:34
-1
Niechby chociaż dostał tyle ile żył ten chłopiec, a nie jakieś gówniarskie osiem lat jak za handel marihuaną. W łeb bym sobie strzelił jak bym coś takiego zrobił nawet nie naumyślnie, a ten "kierowca" nawet do winy nie potrafi się przyznać... - bo niby autobus sam się prowadził?...
Avatar
Gość / 17 listopada 2016 r. o 00:16
0
To był muj przyjaciel ze szkoły ale nie ma co takiej kary na kierowcę nakładać on zarabiał na życie
Avatar
Gość / 16 listopada 2016 r. o 20:50
0
Przy zielonej strzałce piesi mają czerwone na tym przejściu bo samochody jadące na wprost od lipca80 w unii lubelskiej i to na te samochody uważają kierowcy jadący na 'strzałce'. A jadąc na prawidłowym 'okrągłym' zielonym (oznacza ruch kolizyjny) kierowcy skręcający w prawo ustępują pieszym.
Avatar
Gość / 16 listopada 2016 r. o 20:39
0
Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, codziennie tamtędy jeżdżę i skóra mi cierpię jak myślę co to dziecko przeżyło i jeszcze siebie obwinialo za ten wypadek pisali ze mówił Szymonem co jak narobilem :(
Avatar
Gość / 16 listopada 2016 r. o 20:38
+1
Tatuś też zajebisty że pozwolił dziecku po ulicy jeździć są od tego ścieżki rowerowe, kierowca powinien siedzieć niestety zabił człowieka tym gorzej ze dziecko, niestety rutyna w tym przypadku była powodem wypadku, tysiąc razy pewnie wjwzdzal na tej stronie z ale na skrzyżowanie niestety tym razem nie dopełnił obowiązków, codziennie jeździe na tym rondzie i widzę znicze skóra mi cierpię co to dziecko musiało czuć i jeszcze obwinilo się wina mówiło co.ja narobilem to bardzo wstrząsające :( :( wieczny odpoczynek racz mu dać Panie
Avatar
Gość / 16 listopada 2016 r. o 20:33
-1
Kierowca nie przyznaje się do winy weź facet miecz i pokaż że.jestes facetem a nie ciocia, co za buraczany typ bez honoru
Zobacz wszystkie komentarze 48

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 27 października 2021 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 27 października 2021 roku

Finał projektu "Co wolność?" w Centrum Kultury
30 października 2021, 19:00

Finał projektu "Co wolność?" w Centrum Kultury

Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) zaprasza na finał projektu "Co wolność?" Daniela Adamczyka. 30 października o godz. 19 odbędzie się pokaz specjalnego spektaklu.

Lublin: Będzie podwyżka opłat na cmentarzach? Zadecydują radni

Lublin: Będzie podwyżka opłat na cmentarzach? Zadecydują radni

Urząd Miasta zamierza podnieść opłaty obowiązujące na cmentarzach komunalnych na Majdanku i przy ul. Białej. Dzisiaj upubliczniony został projekt nowych stawek, które mają być wyższe od obecnych o 4 proc.

Międzyrzec Podlaski: Zaczipuj psa za darmo

Międzyrzec Podlaski: Zaczipuj psa za darmo

Masz psa? Międzyrzeccy urzędnicy proponują wszczepienie czipa. Właściciel nic nie zapłaci.

Koncert Andrzeja Piasecznego w Świdniku
19 listopada 2021, 20:00

Koncert Andrzeja Piasecznego w Świdniku

Miejski Ośrodek Kultury w Świdniku (al. Lotników Polskich 24) zaprasza na kameralny koncert Andrzeja Piasecznego, który odbędzie się 19 listopada o godz. 20.

W Lublinie spirytus będzie lał się strumieniami. Za 120 mln zł powstanie nowa gorzelnia

W Lublinie spirytus będzie lał się strumieniami. Za 120 mln zł powstanie nowa gorzelnia

120 milionów złotych, 30 pracowników i ok. 100 tys. litrów spirytusu dziennie – tak w liczbach opisać można nową inwestycję Stock Polska: budowę gorzelni przy ul. Krochmalnej

Jacek Bury apeluje o wycofanie się ze zmian podatkowych. "Samorząd jest skazywany na dobrą wolę i łaskę rządu"

Jacek Bury apeluje o wycofanie się ze zmian podatkowych. "Samorząd jest skazywany na dobrą wolę i łaskę rządu"

O wycofanie się ze zmian podatkowych związanych ze sztandarowym programem Prawa i Sprawiedliwości „Polski Ład” apeluje senator Polski 2050 Jacek Bury. Na najbliższym posiedzeniu Senatu zamierza złożyć projekt uchwały w tej sprawie.

Na intensywnej terapii w Lublinie sami niezaszczepieni i młodzi. Najmłodszy ma 17 lat

Na intensywnej terapii w Lublinie sami niezaszczepieni i młodzi. Najmłodszy ma 17 lat

Na intensywnej terapii wszystkie miejsca są praktycznie cały czas zajęte. To sami niezaszczepieni, młodzi ludzie. Obecnie mamy zakażonego 17-latka. Jest to pierwszy tak młody pacjent w ciężkim stanie w naszej klinice – mówi prof. Mirosław Czuczwar.

Nie żyje ksiądz Leszek Szuba, budowniczy kościoła na LSM

Nie żyje ksiądz Leszek Szuba, budowniczy kościoła na LSM

– Ze smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszego proboszcza-seniora ks. Leszka Szuby – poinformowała dzisiaj parafia pw. bł. Piotra Jerzego Frassati w Lublinie o śmierci księdza, który był budowniczym kościoła na LSM

Lublin: Dzielnicowe tournée Żuka. Prezydent spotka się z mieszkańcami i zapyta o potrzeby

Lublin: Dzielnicowe tournée Żuka. Prezydent spotka się z mieszkańcami i zapyta o potrzeby

Ratusz zapowiada cykl spotkań z mieszkańcami dzielnic. Wyjaśnia, że chce w ten sposób zebrać informacje o ich potrzebach, aby do roku 2023 stworzyć plany rozwoju dzielnic. Czy obiecane plany będą czekać na realizację krócej niż poprzednie?

Puławy: Ludzie kultury z nagrodami starosty. Lista laureatów

Puławy: Ludzie kultury z nagrodami starosty. Lista laureatów

Za osiągnięcia w rozwijaniu kultury w powiecie puławskim, nagrody z rąk starosty puławskiej otrzymało 39 osób oraz lokalnych organizacji. Gala odbyła się w ostatni piątek w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Technicznych w Puławach. Pula nagród wyniosła 35 tys. zł.