Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

5 lipca 2022 r.
16:10

Lublin. Projekt stadionu dla żużla. Podali cenę

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
130 11 A A
(fot. Materiały inwestora)

Wiadomo ile życzy sobie poznańsko-wrocławskie konsorcjum, które jako jedyne zostało dopuszczone przez Ratusz do starań o kontrakt na zaprojektowanie nowego stadionu żużlowego.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Dzisiaj minął termin składania ofert na zaprojektowanie hali sportowej z funkcją obiektu żużlowego. Oferta mogła być tylko jedna, bo zaledwie jedna z trzech chętnych pracowni została dopuszczona przez miasto do starań o kontrakt. Chodzi o konsorcjum zawiązane przez poznańską spółkę Kavoo Invest i wrocławską Sybilski, Wesoły and Partners Constructions.

Pozostałe dwie pracownie (LAP STUDIO z Warszawy i An Archi Group z Gliwic) zostały odrzucone przez Ratusz z powodu niespełniania warunku dotyczącego „dysponowania osobami posiadającymi odpowiednie doświadczenie zawodowe).

Ratusz zarezerwował na dokumentację projektową 7 mln 626 tys. zł, tymczasem poznańsko-wrocławskie konsorcjum zażyczyło sobie za pracę prawie 7 mln 442 tys. zł.

– Złożona w postępowaniu oferta będzie teraz podlegać badaniu i analizie – informuje Justyna Góźdź z biura prasowego w lubelskim Ratuszu. – Dopiero po zakończeniu tych czynności przez komisję przetargową podejmowane będą dalsze decyzje. Trudno również na ten moment wskazać termin zakończenia tego postępowania.

Jeśli miasto przyjmie ofertę konsorcjum i podpisze z nim umowę, to od dnia jej zawarcia zacznie biec 1,5-roczny termin na sporządzenie projektów i reszty dokumentacji. W ramach kontraktu architekci mają też nadzorować budowę, nawet do końca roku 2026. Wynika z tego, że w tym czasie stadion miałby być ukończony.

Lublin - żużel i koncerty

„W pełni zadaszony obiekt sportowo-rekreacyjny z funkcją stadionu żużlowego” ma mieścić na trybunach od 17 tys. do 20 tys. kibiców. Jego głównym przeznaczeniem ma być organizacja imprez sportowych z takich dyscyplin jak żużel, supercross, karting, drifting, freestyle, motocross i miniżużel. Ale w hali miałyby się też odbywać koncerty, widowiska artystyczne, mecze siatkówki, piłki ręcznej i koszykówki, „zawody i pokazy konne”, wystawy targi i konferencje.

Czym Ratusz chce sfinansować budowę? – Najbardziej prawdopodobne źródło to środki rządowe, zarówno w rządowym Programie Inwestycji Strategicznych, jak i u ministra sportu – oznajmił jeszcze w czerwcu prezydent Krzysztof Żuk.

Koszty budowy mogą wynieść 200 mln zł, ale dokładniejsze szacunki mają zależeć od rozwiązań przyjętych w projekcie. Ma on bazować na koncepcji stworzonej kilka lat temu przez Kavoo Invest na zlecenie Ratusza. Władze Lublina zakładały wtedy, że nowy stadion powstanie w miejscu starego, czyli przy Al. Zygmuntowskich.

Obecnie przyjęta jest inna lokalizacja, w dolinie Bystrzycy, na części terenów po Lubelskim Klubie Jeździeckim. Wybór tego miejsca ostro krytykowała Najwyższa Izba Kontroli. Nie zostawiła suchej nitki na decyzji władz Lublina o zmianie planu zagospodarowania doliny.

NIK uznała, że Urząd Miasta nie przeprowadził „analizy o charakterze przyrodniczym” rzetelnie oceniającej skutki zmiany planu. Przypomniała, że badania z 2011 i 2019 roku wykazały zasadność zakazu zabudowy doliny. Izba stwierdziła ponadto, że zapisy nowego planu „w sposób istotny” odbiegały od tego, co zapisano w studium przestrzennym, z którym plan musi być zgodny. Kontrolerzy wyliczyli, że same parkingi towarzyszące stadionowi mogą zająć 4 ha.

Nowego obiektu nie mogą się doczekać kibice żużla, którzy w czerwcu demonstrowali w tej sprawie centrum Lublina. W swym liście do prezydenta pisali, że mają „poważne obawy odnośnie tempa realizacji kolejnych etapów” przygotowania tej inwestycji.

– Jak długo zakup biletu w sprzedaży internetowej będzie porównywalny z wygraniem losu na loterii? Jak długo jeszcze

szczęśliwcy, którym udało się dostać wejściówkę, nie będą mogli zabrać na mecz dzieci, współmałżonków i przyjaciół tłumacząc im, że na stadionie nie ma dla nich miejsca – pytali kibice w liście do prezydenta. – Ile lat jeszcze żużlowa Polska będzie zachwycać się Lublinianami oraz niepowtarzalną atmosferą jaką kreują lubelscy kibice, drwiąc jednocześnie z naszego stadionu?

Zobacz: Kibice Motoru Lublin domagają się budowy nowego stadionu żużlowego

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
-Asertywny_5. / 6 lipca 2022 r. o 19:27
Zdjęcie do artykułu przedstawia ilustracyjne ulokowanie nowego stadionu w miejscu starego, tj. na Al. Zygmuntowskich. Ta lokalizacja byłaby nieporównywalnie lepsza, praktycznie rzut kamieniem do centrum to raz( jak ktoś chce sobie po imprezie sportowej pójść do jakiejś knajpki czy restauracji ze znajomymi, to wcale nie jest tak daleko coś znaleźć), a na żużel można dojechać zarówno własnym samochodem jak i komunikacją miejską( najlepiej wysiadać pod MPWiK-iem, tam jest duży wybór połączeń) czy w ostateczności taksówką. To upieranie się z tym, aby stadion był koniecznie zlokalizowany w dolinie Bystrzycy nie ma logicznego uzasadnienia, co więcej tak jak w artykule opisano NIK nie zostawił suchej nitki wobec tej inicjatywy, były nawet liczne skargi i protesty mieszkańców pobliskich dzielnic, którzy mieli obawy ze względu na to, że takie imprezy generują hałas, nie tylko motorów, ale głośne skandowanie kibiców potrafi nieść się na kilometry) taki obiekt ponadto nie powinien powstawać na terenach które są iście rekreacyjno-przyrodnicze. Zwróćmy także uwagę na fakt, że niedaleko znajduje się już jeden potężny stadion - Arena Lublin, który tylko na tym jeszcze bardziej straci( jeśli tamten, który zakładamy, że jednak powstanie w dolinie Bystrzycy okaże się atrakcyjniejszy i bardziej konkurencyjny względem Areny Lublin).
Zdjęcie do artykułu przedstawia ilustracyjne ulokowanie nowego stadionu w miejscu starego, tj. na Al. Zygmuntowskich. Ta lokalizacja byłaby nieporównywalnie lepsza, praktycznie rzut kamieniem do centrum to raz( jak ktoś chce sobie po imprezie sportowej pójść do jakiejś knajpki czy restauracji ze znajomymi, to wcale nie jest tak daleko coś znaleźć), a na żużel można dojechać zarówno własnym samochodem jak i komunikacją miejską( najlepiej wysiadać pod MPWiK-iem, tam jest duży wybór połączeń) czy w ostateczności taksówką. To upieranie się z tym... rozwiń
Avatar
martinez957 / 6 lipca 2022 r. o 01:33
Tylko ciekawe ile będzie kibiców na tym nowym stadionie jak Motorowi przestanie dobrze iść???? Już osobiście znam sporo "kibiców sukcesu". A co będzie jeśli np. Motor spadnie??? (czego oczywiście nie życzę)
Avatar
zLublina / 5 lipca 2022 r. o 20:14
Nie ma i nie będzie pieniędzy na budowę tego stadionu. Środki ministerialne w ostatnim konkursie były w wysokości 180 mln na cały kraj. Nikt nam nie da tyle kasy. Nawet na wkład własny byśmy nie mieli. A wydanie 7,5 mln podczas gdy nie ma szans na budowę podpada pod prokuraturę.
Nie doceniasz inwencji Deweloubogacacza. Już pokazał nie raz, że jeśli chodzi o dogadzanie kolesiom z deweloperki, gotowy jest posunąć się do działań absurdalnych. A prokuratora powyżej pewnego poziomu nie sięga w państwie teoretycznym.
 ale wycie płatnego trolla :) ile dziś kont udało się założyć na DW? będzie premia od centrali? :)
 ale wycie płatnego trolla :) ile dziś kont udało się założyć na DW? będzie premia od centrali? :) rozwiń
Avatar
ruchavitsa / 5 lipca 2022 r. o 19:20
Nie ma i nie będzie pieniędzy na budowę tego stadionu. Środki ministerialne w ostatnim konkursie były w wysokości 180 mln na cały kraj. Nikt nam nie da tyle kasy. Nawet na wkład własny byśmy nie mieli. A wydanie 7,5 mln podczas gdy nie ma szans na budowę podpada pod prokuraturę.
 Nie doceniasz inwencji Deweloubogacacza. Już pokazał nie raz, że jeśli chodzi o dogadzanie kolesiom z deweloperki, gotowy jest posunąć się do działań absurdalnych. A prokuratora powyżej pewnego poziomu nie sięga w państwie teoretycznym.
Avatar
Motorlublin / 5 lipca 2022 r. o 19:12
To ciekawe miasto nie ma 8 mln na klimę a ma niewiele większą kasę na projekt stadionu który nigdy nie powstanie bo dziś jego koszt to realnie 400 czy 500 mln. A przecież miasto nie ma na biurowiec nie ma na przynajmniej średnie pracę dla swoich pracowników itd itd
Avatar
zuzel_zamiast_mozgu / 5 lipca 2022 r. o 19:08
Ten stadion musi powstać już natychmiast! Pieniądze muszą się znaleźć, bo inaczej ruszymy kupą pod ratusz (jeśli uda się zaparkować nie dalej jak 100 m), żeby walczyć o sens naszego życia jakim jest Klub MOTOOOOOR!!! Lublin i okolice to nic innego niż ŻUŻEL - zapamiętajcie to sobie nędzni hejterzy!!!
Avatar
-Christopher. / 5 lipca 2022 r. o 19:03
Choć idą jeszcze trudniejsze czasy, też wierzę że się uda wybudować ten stadion. Wszędzie w Polsce budują, to dlaczego nie mieliby wybudować w Lublinie? Stadion będzie w 100% rentowny,jeśli odbywać się będzie tyle zapowiadanych imprez. Aż 3,5 roku trzeba uzbroić się w cierpliwość, ale będzie warto.
Avatar
nowy_tutaj / 5 lipca 2022 r. o 18:39
Nie ma i nie będzie pieniędzy na budowę tego stadionu. Środki ministerialne w ostatnim konkursie były w wysokości 180 mln na cały kraj. Nikt nam nie da tyle kasy. Nawet na wkład własny byśmy nie mieli. A wydanie 7,5 mln podczas gdy nie ma szans na budowę podpada pod prokuraturę.
 Żebyś się za mocno nie zdziwił, jak jednak uda się znaleźć finansowanie i stadion powstanie. Osobiście mocno temu kibicuję, bo lubelscy fani mocno na niego zapracowali swoją postawą. Żużlowy Motor to świetna wizytówka Lublina a przede wszystkim darmowa reklama dla miasta.
 Żebyś się za mocno nie zdziwił, jak jednak uda się znaleźć finansowanie i stadion powstanie. Osobiście mocno temu kibicuję, bo lubelscy fani mocno na niego zapracowali swoją postawą. Żużlowy Motor to świetna wizytówka Lublina a przede wszystkim darmowa reklama dla miasta. rozwiń
Avatar
gervase / 5 lipca 2022 r. o 18:30
A ja jestem za tym, żeby ten stadion powstał jak najszybciej. #Lublintozuzel
Avatar
merritt / 5 lipca 2022 r. o 17:47
Nie ma i nie będzie pieniędzy na budowę tego stadionu. Środki ministerialne w ostatnim konkursie były w wysokości 180 mln na cały kraj. Nikt nam nie da tyle kasy. Nawet na wkład własny byśmy nie mieli. A wydanie 7,5 mln podczas gdy nie ma szans na budowę podpada pod prokuraturę.
Avatar
-Asertywny_5. / 6 lipca 2022 r. o 19:27
Zdjęcie do artykułu przedstawia ilustracyjne ulokowanie nowego stadionu w miejscu starego, tj. na Al. Zygmuntowskich. Ta lokalizacja byłaby nieporównywalnie lepsza, praktycznie rzut kamieniem do centrum to raz( jak ktoś chce sobie po imprezie sportowej pójść do jakiejś knajpki czy restauracji ze znajomymi, to wcale nie jest tak daleko coś znaleźć), a na żużel można dojechać zarówno własnym samochodem jak i komunikacją miejską( najlepiej wysiadać pod MPWiK-iem, tam jest duży wybór połączeń) czy w ostateczności taksówką. To upieranie się z tym, aby stadion był koniecznie zlokalizowany w dolinie Bystrzycy nie ma logicznego uzasadnienia, co więcej tak jak w artykule opisano NIK nie zostawił suchej nitki wobec tej inicjatywy, były nawet liczne skargi i protesty mieszkańców pobliskich dzielnic, którzy mieli obawy ze względu na to, że takie imprezy generują hałas, nie tylko motorów, ale głośne skandowanie kibiców potrafi nieść się na kilometry) taki obiekt ponadto nie powinien powstawać na terenach które są iście rekreacyjno-przyrodnicze. Zwróćmy także uwagę na fakt, że niedaleko znajduje się już jeden potężny stadion - Arena Lublin, który tylko na tym jeszcze bardziej straci( jeśli tamten, który zakładamy, że jednak powstanie w dolinie Bystrzycy okaże się atrakcyjniejszy i bardziej konkurencyjny względem Areny Lublin).
Zdjęcie do artykułu przedstawia ilustracyjne ulokowanie nowego stadionu w miejscu starego, tj. na Al. Zygmuntowskich. Ta lokalizacja byłaby nieporównywalnie lepsza, praktycznie rzut kamieniem do centrum to raz( jak ktoś chce sobie po imprezie sportowej pójść do jakiejś knajpki czy restauracji ze znajomymi, to wcale nie jest tak daleko coś znaleźć), a na żużel można dojechać zarówno własnym samochodem jak i komunikacją miejską( najlepiej wysiadać pod MPWiK-iem, tam jest duży wybór połączeń) czy w ostateczności taksówką. To upieranie się z tym... rozwiń
Avatar
martinez957 / 6 lipca 2022 r. o 01:33
Tylko ciekawe ile będzie kibiców na tym nowym stadionie jak Motorowi przestanie dobrze iść???? Już osobiście znam sporo "kibiców sukcesu". A co będzie jeśli np. Motor spadnie??? (czego oczywiście nie życzę)
Avatar
zLublina / 5 lipca 2022 r. o 20:14
Nie ma i nie będzie pieniędzy na budowę tego stadionu. Środki ministerialne w ostatnim konkursie były w wysokości 180 mln na cały kraj. Nikt nam nie da tyle kasy. Nawet na wkład własny byśmy nie mieli. A wydanie 7,5 mln podczas gdy nie ma szans na budowę podpada pod prokuraturę.
Nie doceniasz inwencji Deweloubogacacza. Już pokazał nie raz, że jeśli chodzi o dogadzanie kolesiom z deweloperki, gotowy jest posunąć się do działań absurdalnych. A prokuratora powyżej pewnego poziomu nie sięga w państwie teoretycznym.
 ale wycie płatnego trolla :) ile dziś kont udało się założyć na DW? będzie premia od centrali? :)
 ale wycie płatnego trolla :) ile dziś kont udało się założyć na DW? będzie premia od centrali? :) rozwiń
Avatar
ruchavitsa / 5 lipca 2022 r. o 19:20
Nie ma i nie będzie pieniędzy na budowę tego stadionu. Środki ministerialne w ostatnim konkursie były w wysokości 180 mln na cały kraj. Nikt nam nie da tyle kasy. Nawet na wkład własny byśmy nie mieli. A wydanie 7,5 mln podczas gdy nie ma szans na budowę podpada pod prokuraturę.
 Nie doceniasz inwencji Deweloubogacacza. Już pokazał nie raz, że jeśli chodzi o dogadzanie kolesiom z deweloperki, gotowy jest posunąć się do działań absurdalnych. A prokuratora powyżej pewnego poziomu nie sięga w państwie teoretycznym.
Avatar
Motorlublin / 5 lipca 2022 r. o 19:12
To ciekawe miasto nie ma 8 mln na klimę a ma niewiele większą kasę na projekt stadionu który nigdy nie powstanie bo dziś jego koszt to realnie 400 czy 500 mln. A przecież miasto nie ma na biurowiec nie ma na przynajmniej średnie pracę dla swoich pracowników itd itd
Avatar
zuzel_zamiast_mozgu / 5 lipca 2022 r. o 19:08
Ten stadion musi powstać już natychmiast! Pieniądze muszą się znaleźć, bo inaczej ruszymy kupą pod ratusz (jeśli uda się zaparkować nie dalej jak 100 m), żeby walczyć o sens naszego życia jakim jest Klub MOTOOOOOR!!! Lublin i okolice to nic innego niż ŻUŻEL - zapamiętajcie to sobie nędzni hejterzy!!!
Avatar
-Christopher. / 5 lipca 2022 r. o 19:03
Choć idą jeszcze trudniejsze czasy, też wierzę że się uda wybudować ten stadion. Wszędzie w Polsce budują, to dlaczego nie mieliby wybudować w Lublinie? Stadion będzie w 100% rentowny,jeśli odbywać się będzie tyle zapowiadanych imprez. Aż 3,5 roku trzeba uzbroić się w cierpliwość, ale będzie warto.
Avatar
nowy_tutaj / 5 lipca 2022 r. o 18:39
Nie ma i nie będzie pieniędzy na budowę tego stadionu. Środki ministerialne w ostatnim konkursie były w wysokości 180 mln na cały kraj. Nikt nam nie da tyle kasy. Nawet na wkład własny byśmy nie mieli. A wydanie 7,5 mln podczas gdy nie ma szans na budowę podpada pod prokuraturę.
 Żebyś się za mocno nie zdziwił, jak jednak uda się znaleźć finansowanie i stadion powstanie. Osobiście mocno temu kibicuję, bo lubelscy fani mocno na niego zapracowali swoją postawą. Żużlowy Motor to świetna wizytówka Lublina a przede wszystkim darmowa reklama dla miasta.
 Żebyś się za mocno nie zdziwił, jak jednak uda się znaleźć finansowanie i stadion powstanie. Osobiście mocno temu kibicuję, bo lubelscy fani mocno na niego zapracowali swoją postawą. Żużlowy Motor to świetna wizytówka Lublina a przede wszystkim darmowa reklama dla miasta. rozwiń
Avatar
gervase / 5 lipca 2022 r. o 18:30
A ja jestem za tym, żeby ten stadion powstał jak najszybciej. #Lublintozuzel
Avatar
merritt / 5 lipca 2022 r. o 17:47
Nie ma i nie będzie pieniędzy na budowę tego stadionu. Środki ministerialne w ostatnim konkursie były w wysokości 180 mln na cały kraj. Nikt nam nie da tyle kasy. Nawet na wkład własny byśmy nie mieli. A wydanie 7,5 mln podczas gdy nie ma szans na budowę podpada pod prokuraturę.
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Bitwa pod Komarowem. Kawalerzyści już na postumencie. Odsłonią ich na 102. rocznicę
zdjęcia, wideo
galeria
film

Bitwa pod Komarowem. Kawalerzyści już na postumencie. Odsłonią ich na 102. rocznicę

Jeszcze trzeba dopiąć ostatnie szczegóły, uporządkować teren, zamontować tablice. Pomnik Chwały Kawalerii i Artylerii Konnej jest już prawie gotowy. Między potężnymi skrzydłami wielkie dźwigi posadowiły rzeźby. Odsłonięcie niebawem.

Daniel W. drugi raz wpadł w pułapkę łowców pedofilów. Teraz w internecie używał konta matki

Daniel W. drugi raz wpadł w pułapkę łowców pedofilów. Teraz w internecie używał konta matki

Działający w internecie łowcy pedofilów ujęli 46-letniego mężczyznę, który miał proponować seks dziecku. Daniel W. po raz pierwszy został namierzony już kilka miesięcy temu. Dostał wówczas policyjny dozór i zniknął z sieci. Ale tylko na miesiąc.

Opole Lubelskie. Budżet obywatelski nabiera tempa. Terminy, zasady, kwoty

Opole Lubelskie. Budżet obywatelski nabiera tempa. Terminy, zasady, kwoty

Można już składać projekty do kolejnej edycji budżetu obywatelskiego w Opolu Lubelskim. Chodzi o inwestycje, na których realizację jest 60 tys. złotych. Uwaga, są zmiany w regulaminie! Laureaci mają dać szansę innym.

Nie tylko Marsz Równości w Lublinie. Jest zgłoszenie o kontrpikiecie
galeria

Nie tylko Marsz Równości w Lublinie. Jest zgłoszenie o kontrpikiecie

Kolejne zgromadzenie publiczne zapowiedziano na 3 września, czyli na dzień, na który zaplanowany został Marsz Równości będący demonstracją środowisk LGBT.

Tego jeszcze nie grali. Pokażą "Piranię" na basenie w Lublinie
18 sierpnia 2022, 21:00

Tego jeszcze nie grali. Pokażą "Piranię" na basenie w Lublinie

Można przyjść popływać i obejrzeć horror o krwiożerczych piraniach. Taka atrakcja w ramach cyklu "filMOSiRowe seanse" będzie czekać na odwiedzających basen Aqua Lublin przy al. Zygmuntowskich 4. Projekcja filmu odbędzie się 18 sierpnia o godz. 21.

Spokojna Tarnawatka i nagły telefon na 112. Broń i trotyl

Spokojna Tarnawatka i nagły telefon na 112. Broń i trotyl

Zadzwonił na numer alarmowy i oznajmił, że „jest niebezpieczny”. Miał mieć broń, materiały wybuchowe, noże i gaz.

Puławy. Konar stuletniego dębu spadł na zabytkowy dom

Puławy. Konar stuletniego dębu spadł na zabytkowy dom

W sobotnie popołudnie na osiedlu Kołłątaja rozległ się trzask. Od dębu z 1918 roku odłamała się gałąź, która z impetem spadła podwórko. Lekko uszkodziła jeden z najstarszych budynków w mieście.

Przybędzie biur na Węglinie

Przybędzie biur na Węglinie

Trzypiętrowy biurowiec może stanąć przy ul. Gęsiej. Mówi o tym decyzja środowiskowa wydana przez Urząd Miasta na wniosek lubelskiej spółki JBU. Budynek będzie mieć zielony taras dostępny schodami z ulicy.

Lublin jak poemat - spacery z literaturą w tle
20 sierpnia 2022, 12:00

Lublin jak poemat - spacery z literaturą w tle

Lublin lat 20. i 30. XX wieku, świat ówczesnej bohemy oraz wątki literackie - to wszystko czeka na uczestników serii spacerów organizowanych w sierpniu i wrześniu przez Stowarzyszenie Edukacji i Kultury "Literat". Pierwsze z wydarzeń już 20 sierpnia.

Gmina Wilków słynie z upraw chmielu, ale w tych tunelach było coś innego
zdjęcia, wideo
galeria
film

Gmina Wilków słynie z upraw chmielu, ale w tych tunelach było coś innego

Blisko 200 krzaków konopi indyjskich znajdowało się w dwóch sporych tunelach foliowych. Policja wie, kto stoi za tą uprawą.

Poważny kłopot KS Cisowianki Drzewce w nadchodzącym sezonie

Poważny kłopot KS Cisowianki Drzewce w nadchodzącym sezonie

Boisko w Drzewcach nie otrzymało pozytywnej weryfikacji i miejscowy KS Cisowianka będzie musiał rozgrywać swoje domowe mecze w innych miejscowościach

Lublin. Kilogram cukru za 1 zł. Uwaga na nowe oszustwo

Lublin. Kilogram cukru za 1 zł. Uwaga na nowe oszustwo

Kobieta chciała kupić 50 kg cukru. Wpłaciła pieniądze, a one przepadły.

Lubelskie. Pijany policjant zajechał przed komendę. W ostatnim czasie to kolejny podobny przypadek

Lubelskie. Pijany policjant zajechał przed komendę. W ostatnim czasie to kolejny podobny przypadek

Mimo że był po służbie, to nadal ciągnęło go do pracy. Tak bardzo, że wsiadł za kierownicę po pijanemu. I zupełnie mu się to nie opłaciło: przynajmniej z dwóch powodów.

Lubelskiego Lipca '80 ma być dłuższa

Lubelskiego Lipca '80 ma być dłuższa

Już formalnie został ogłoszony został przetarg na budowę 1100-metrowego przedłużenia ul. Lubelskiego Lipca ’80. Na zlecenie miasta ma powstać odcinek od ul. Cukrowniczej do dwupoziomowego skrzyżowania Diamentowej z Krochmalną.

Setki odwołanych egzaminów na prawo jazdy. Protest egzaminatorów
Wideo
film

Setki odwołanych egzaminów na prawo jazdy. Protest egzaminatorów

Szczecin. Łódź. Częstochowa. Nawet sto egzaminów na prawo jazdy nie odbędzie się w pierwotnie wyznaczonym terminie w łódzkim Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w związku z protestem egzaminatorów.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Ogłoszenia

Najnowsze · Promowane
Praca -> Zatrudnię
Opiekun/ka osób starszych

Opiekun/ka osób starszych

Lubartów

1,00 zł

Praca -> Współpraca
Uczciwa i bezpieczna praca w domu!

Uczciwa i bezpieczna praca w domu!

Łódź

2 650,00 zł

Maszyny i narzędzia -> Sprzedam

tirfor

Zamość

339,00 zł

Maszyny i narzędzia -> Sprzedam

uchwyt

Zamość

59,00 zł

Hobby -> Flora -> Sprzedam

buksz

Zamość

4,20 zł

Komunikaty