Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

9 marca 2018 r.
20:25

Podrzucone narkotyki, romans i dyktafon. Policjanci z Lublina fabrykowali dowody?

0 64 A A

Czy policjanci z Lublina fabrykowali dowody przeciwko mężczyźnie, z którym związana była znajoma jednego z funkcjonariuszy? Sprawa wyszła na jaw, bo poszkodowany nagrał kompromitującą rozmowę.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Pokrzywdzony w sprawie to 34-letni pan Krzysztof z Lublina. Od wiosny 2016 r. wspólnie z Agnieszką Ł. wychowywał dziecko. Już w maju pana Krzysztofa odwiedzili policjanci z jednego z komisariatów w Lublinie. Kryminalni – C. i W. – znaleźli w jego domu ok. 6 gramów marihuany.

– To nie było moje, ale na komisariacie się przyznałem. Policjanci powiedzieli mi, co mam napisać w zeznaniu. Niby że zobaczyłem dwa krzaki w lesie, zerwałem i ususzyłem na własny użytek – mówi pan Krzysztof. – Dostałem pół roku prac społecznych.

Po pewnym czasie 34-latek zorientował się, że jego partnerka spotyka się z C., który przeszukiwał jego dom. W marcu ubiegłego roku policjanci ponownie weszli do jego domu.

– Znów znaleźli narkotyki, w tym samym miejscu co poprzednio – wspomina pan Krzysztof.

Po wpłaceniu poręczenia 34-latek wyszedł na wolność. Ale wtedy sprawdził nagranie z dyktafonu, który dzień przed przeszukaniem zostawił w mieszkaniu.

– Z nagrań jasno wynikało, że Agnieszka i policjant C. doskonale się znają, a narkotyki zostały mi podrzucone. To była ustawka. Wcześniej, na komisariacie, nagrałem również, jak ten policjant dzwoni do niej i dokładnie informuje o całej akcji – wyjaśnia pan Krzysztof.

Z nagraniami poszedł do policyjnego Biura Spraw Wewnętrznych i z podejrzanego stał się pokrzywdzonym. Prokuratura Rejonowa w Lublinie umorzyła postępowanie przeciwko niemu. Śledczy uznali, że nie popełnił przestępstwa. Do podrzucenia narkotyków przyznała się jego partnerka Agnieszka Ł. Z jej zeznań wynika, że kupiła je od nieznajomego mężczyzny.

Ale to nie koniec sprawy, bo w kwietniu ubiegłego roku prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie przekroczenia uprawnień przez policjantów oraz fałszowania dowodów. Zawieszono je, bo śledczy czekali na opinię biegłego, który badał nagrania dostarczone przez 34-latka.

Ekspertyza niedawno dotarła do prokuratury. W marcu śledztwo zostało wznowione. Nie wiadomo, jakie są ustalenia biegłego. Prokuratura nie udziela informacji na ten temat. Obaj policjanci nadal są w czynnej służbie.

– Śledztwo jest w toku. Obecnie jedyną podejrzaną jest Agnieszka Ł. – mówi Agnieszka Kępka, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie. – Jednocześnie prowadzimy czynności, które mają wyjaśnić ewentualny udział policjantów w sprawie. Ustalamy, czy przekroczyli swoje uprawnienia.

>>>

Kontakt z Działem Reklamy: http://www.dziennikwschodni.pl/reklama/

Zobacz także: 28-latek odpowie za włamanie do bankomatu

Komentarze 64

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 14 marca 2018 o 17:43
0
To one jeszcze nie we więzieniu???
Avatar
Gość / 13 marca 2018 o 16:11
0
Wyje..... z firmy i tyle jeżeli to prawda.
Avatar
Gość / 13 marca 2018 o 13:49
0
Widać niewiele wiesz a zwrot pała odnosi się do przestępców, nie do policjantów.
Avatar
Gość / 13 marca 2018 o 12:35
0
Jestem przeciętnym obywatelem, ale wiem jedno - ktoś, kto używa sformułowania "pała" na pewno ma wiele na sumieniu i kieruje swoją nieuświadomioną agresję na policjantów za swoje ułomności....
Avatar
Gość / 13 marca 2018 o 08:36
0
"Groźby karalne wobec funkcjonariuszy" - ha ha ha, gdzie to przeczytałeś ty PAŁO ?
Avatar
Gość / 12 marca 2018 o 12:44
0
a ja wam powiem jedno.. kojarzę te dwie osoby. o agnieszce Ł. nie będę się wypowiadać bo każdy wie co to za numer. większość z tych komentarzy opisujących krzysztofa jako damskiego boksera, jakiegoś koksa z dyskotek i bandyte to pisze ona bo już nie ma pomysłów jak się zemścić. niestety pomysł z narkotykami nie wyszedł. sprawa wyszła na jaw i jesteś w czarnej ***. sporo pewnie na tym stracisz. a jeśli chodzi o krzyśka to trzymam kciuki aby ta sprawa jak najszybciej się wyjaśniła. masz chłopie niesamowite szczęście z takiego obrotu sprawy. wiem że masz ogromne wsparcie a teraz jeszcze większe po tym jak ukazał się ten artykuł. i życzę powodzenia na nowej drodze życia! p.s. coraz więcej jest takich pustaków co łapią facetów na dziecko a później wychodzą przeróżne akcje. ale to coŚ już nieźle pojechało po bandzie.
a ja wam powiem jedno.. kojarzę te dwie osoby. o agnieszce Ł. nie będę się wypowiadać bo każdy wie co to za numer. większość z tych komentarzy opisujących krzysztofa jako damskiego boksera, jakiegoś koksa z dyskotek i bandyte to pisze ona bo już nie ma pomysłów jak się zemścić. niestety pomysł z narkotykami nie wyszedł. sprawa wyszła na jaw i jesteś w czarnej ***. sporo pewnie na tym stracisz. a jeśli chodzi o krzyśka to trzymam kciuki aby ta sprawa jak najszybciej się wyjaśniła. masz chłopie niesamowite szczęście z takiego obrotu sprawy. wi... rozwiń
Avatar
ja / 12 marca 2018 o 06:32
0
Czlowieku grozisz funkcjonariuszom? jesteś tym sławnym krzysztofem czy jego kolegą?
Avatar
Antyfałsz / 12 marca 2018 o 06:32
0
Przyznał się do trawy choć nie była jego... Haha.. Uprzejmie mówiąc.. Dureń jakich mało! 
Avatar
Gość / 12 marca 2018 o 06:25
0
Do Xyz. Nie jestem policjantem ale Twoj komentarz wiele mówi jaki z ciebie człowiek bez moralności - żeby publicznie kierować groźby karalne wobec funkcjonariuszy? grubo.
Avatar
Xyz / 12 marca 2018 o 01:01
0
Do pał: prokuratura co powiedziała? wycofała zarzuty czy nie? dyktafon był sprawdzany przez biegłego czy nie, jest funkcja aktywacji nagrywania gdy dźwięk przerwie ciszę czy nie ma takiej funkcji. Pały, wy wiecie najlepiej jakie z was cwaniaki i przestępcy. Przyjdzie czas na was wszystkich, jeśli macie coś za uszami. Prokuratorzy sami już zrają i nie będą was więcej kryć. Ziobro jest, jaki  jest ale głupi nie jest. Ostatnio w Lublinie kilku waszych wszarzy poszło kiblować i czas na kolejnych. Dobra rada: mordy w kubeł i sumiennie pilnować krawężników, żeby byłe czyste, bo w po niedzieli szfy będą was ciągnąć, obiecuje wam to. Kozak w necie pi*da w świecie
Do pał: prokuratura co powiedziała? wycofała zarzuty czy nie? dyktafon był sprawdzany przez biegłego czy nie, jest funkcja aktywacji nagrywania gdy dźwięk przerwie ciszę czy nie ma takiej funkcji. Pały, wy wiecie najlepiej jakie z was cwaniaki i przestępcy. Przyjdzie czas na was wszystkich, jeśli macie coś za uszami. Prokuratorzy sami już zrają i nie będą was więcej kryć. Ziobro jest, jaki  jest ale głupi nie jest. Ostatnio w Lublinie kilku waszych wszarzy poszło kiblować i czas na kolejnych. Dobra rada: mordy w kubeł i sumiennie pilnować kr... rozwiń
Avatar
Gość / 14 marca 2018 o 17:43
0
To one jeszcze nie we więzieniu???
Avatar
Gość / 13 marca 2018 o 16:11
0
Wyje..... z firmy i tyle jeżeli to prawda.
Avatar
Gość / 13 marca 2018 o 13:49
0
Widać niewiele wiesz a zwrot pała odnosi się do przestępców, nie do policjantów.
Avatar
Gość / 13 marca 2018 o 12:35
0
Jestem przeciętnym obywatelem, ale wiem jedno - ktoś, kto używa sformułowania "pała" na pewno ma wiele na sumieniu i kieruje swoją nieuświadomioną agresję na policjantów za swoje ułomności....
Avatar
Gość / 13 marca 2018 o 08:36
0
"Groźby karalne wobec funkcjonariuszy" - ha ha ha, gdzie to przeczytałeś ty PAŁO ?
Avatar
Gość / 12 marca 2018 o 12:44
0
a ja wam powiem jedno.. kojarzę te dwie osoby. o agnieszce Ł. nie będę się wypowiadać bo każdy wie co to za numer. większość z tych komentarzy opisujących krzysztofa jako damskiego boksera, jakiegoś koksa z dyskotek i bandyte to pisze ona bo już nie ma pomysłów jak się zemścić. niestety pomysł z narkotykami nie wyszedł. sprawa wyszła na jaw i jesteś w czarnej ***. sporo pewnie na tym stracisz. a jeśli chodzi o krzyśka to trzymam kciuki aby ta sprawa jak najszybciej się wyjaśniła. masz chłopie niesamowite szczęście z takiego obrotu sprawy. wiem że masz ogromne wsparcie a teraz jeszcze większe po tym jak ukazał się ten artykuł. i życzę powodzenia na nowej drodze życia! p.s. coraz więcej jest takich pustaków co łapią facetów na dziecko a później wychodzą przeróżne akcje. ale to coŚ już nieźle pojechało po bandzie.
a ja wam powiem jedno.. kojarzę te dwie osoby. o agnieszce Ł. nie będę się wypowiadać bo każdy wie co to za numer. większość z tych komentarzy opisujących krzysztofa jako damskiego boksera, jakiegoś koksa z dyskotek i bandyte to pisze ona bo już nie ma pomysłów jak się zemścić. niestety pomysł z narkotykami nie wyszedł. sprawa wyszła na jaw i jesteś w czarnej ***. sporo pewnie na tym stracisz. a jeśli chodzi o krzyśka to trzymam kciuki aby ta sprawa jak najszybciej się wyjaśniła. masz chłopie niesamowite szczęście z takiego obrotu sprawy. wi... rozwiń
Avatar
ja / 12 marca 2018 o 06:32
0
Czlowieku grozisz funkcjonariuszom? jesteś tym sławnym krzysztofem czy jego kolegą?
Avatar
Antyfałsz / 12 marca 2018 o 06:32
0
Przyznał się do trawy choć nie była jego... Haha.. Uprzejmie mówiąc.. Dureń jakich mało! 
Avatar
Gość / 12 marca 2018 o 06:25
0
Do Xyz. Nie jestem policjantem ale Twoj komentarz wiele mówi jaki z ciebie człowiek bez moralności - żeby publicznie kierować groźby karalne wobec funkcjonariuszy? grubo.
Avatar
Xyz / 12 marca 2018 o 01:01
0
Do pał: prokuratura co powiedziała? wycofała zarzuty czy nie? dyktafon był sprawdzany przez biegłego czy nie, jest funkcja aktywacji nagrywania gdy dźwięk przerwie ciszę czy nie ma takiej funkcji. Pały, wy wiecie najlepiej jakie z was cwaniaki i przestępcy. Przyjdzie czas na was wszystkich, jeśli macie coś za uszami. Prokuratorzy sami już zrają i nie będą was więcej kryć. Ziobro jest, jaki  jest ale głupi nie jest. Ostatnio w Lublinie kilku waszych wszarzy poszło kiblować i czas na kolejnych. Dobra rada: mordy w kubeł i sumiennie pilnować krawężników, żeby byłe czyste, bo w po niedzieli szfy będą was ciągnąć, obiecuje wam to. Kozak w necie pi*da w świecie
Do pał: prokuratura co powiedziała? wycofała zarzuty czy nie? dyktafon był sprawdzany przez biegłego czy nie, jest funkcja aktywacji nagrywania gdy dźwięk przerwie ciszę czy nie ma takiej funkcji. Pały, wy wiecie najlepiej jakie z was cwaniaki i przestępcy. Przyjdzie czas na was wszystkich, jeśli macie coś za uszami. Prokuratorzy sami już zrają i nie będą was więcej kryć. Ziobro jest, jaki  jest ale głupi nie jest. Ostatnio w Lublinie kilku waszych wszarzy poszło kiblować i czas na kolejnych. Dobra rada: mordy w kubeł i sumiennie pilnować kr... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 64

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Zapomniała odebrać dzieci ze szkoły. Zasnęła pijana

Zapomniała odebrać dzieci ze szkoły. Zasnęła pijana 0 0

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazała się 30-latka z gm. Poniatowa, która zapomniała odebrać dzieci ze szkoły w Kraczewicach Prywatnych.

Na co zwrócić uwagę w sklepie snowboardowym?

Na co zwrócić uwagę w sklepie snowboardowym? 0

Sezon zimowy za pasem, a Ty nie masz jeszcze sprzętu na stok? Zastanawiasz się na pewno, co kupić, aby być dobrze przygotowanym na śnieżną zabawę. Przyjrzyjmy się, na co warto zwrócić uwagę w sklepie snowboardowym.

100 pieśni na 100-lecie Niepodległości w Kazimierzu Dolnym
30 września 2018, 10:00

100 pieśni na 100-lecie Niepodległości w Kazimierzu Dolnym 0 0

Co Gdzie Kiedy. Wyjątkową, patriotyczną inicjatywę podejmie Zespół Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza w Kazimierzu Dolnym. 30 września o godz. 10 odbędzie się tam Festiwal pieśni patriotycznych 100 pieśni na 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę.

Górnik Łęczna nie chce powtórki sprzed roku

Górnik Łęczna nie chce powtórki sprzed roku 1 0

Po drugiej ligowej wygranej z rzędu nad Błękitnymi Stargard zawodnicy Górnika Łęczna rozpoczynają walkę w Pucharze Polski. Dzisiaj o godz. 15.30 zielono czarni zmierzą się z trzecioligowym KP Starogard Gdański na jego terenie

Poważny wypadek w Lublinie. 12-latka potrącona przez samochód, jest nieprzytomna

Poważny wypadek w Lublinie. 12-latka potrącona przez samochód, jest nieprzytomna 12 17

12-letnia dziewczyna nieprzytomna trafiła do szpitala w wyniku wypadku na ul. Bohaterów Września w Lublinie

Nowy trener Avii, świdniczanie grają w środę w Pucharze Polski

Nowy trener Avii, świdniczanie grają w środę w Pucharze Polski 4 0

W środę zostaną jeszcze rozegrane dwa inne mecze ćwierćfinałowe Pucharu Polski: Iskra Krzemień – Avia Świdnik oraz Lewart Lubartów – Górnik II Łęczna. Oba rozpoczną się o godz. 16. Ostatnie spotkanie, czyli pojedynek Wisły Puławy ze Stalą Kraśnik przełożono na 10 października

Spór o ziemię na Czubach. Osiedle to tylko bloki?

Spór o ziemię na Czubach. Osiedle to tylko bloki? 0 9

Do punktu wyjścia wraca spór o ziemię na Czubach, którą chcą przejąć od miasta spadkobiercy byłej właścicielki. Twierdzą, że skoro ziemia nie została zabudowana, to nie wykorzystano jej pod nowe osiedle, więc należy im się jej zwrot. Wojewoda odmówił, bo uznał, że zieleń też jest częścią osiedla. Sąd uchylił tę decyzję

Malaga: Policjantka z Puław mistrzynią świata

Malaga: Policjantka z Puław mistrzynią świata 53 2

Ogromnym sukcesem dla puławskiej policjantki zakończyły się tegoroczne Mistrzostwa Świata Masters w Lekkiej Atletyce, które odbyły się w hiszpańskiej Maladze. Nasza Koleżanka - st. sierż. Danuta Woszczek została Mistrzynią Świata Masters w biegu na 2000 metrów z przeszkodami ustanawiając jednocześnie rekord Polski.

Powiślak Końskowola znowu na drodze Motoru w Pucharze Polski

Powiślak Końskowola znowu na drodze Motoru w Pucharze Polski 5 2

Piłkarze Motoru w środę rozegrają ćwierćfinałowy mecz Pucharu Polski LZPN. Ich rywalem będzie Powiślak Końskowola, który przed rokiem wyeliminował żółto-biało-niebieskich, ale na etapie półfinału. Mecz rozpocznie się o godz. 16

Skazany za morderstwo, na przepustce zabił matkę z dzieckiem
film

Skazany za morderstwo, na przepustce zabił matkę z dzieckiem 18 9

To podwójne zabójstwo wstrząsnęło całą Polską. Mężczyzna, który odsiadywał wyrok za zamordowanie swojej dziewczyny, w ostatnim czasie otrzymał 96 przepustek z więzienia. Na ostatniej zamordował kolejną kobietę i jej trzyletniego syna.

Bakłażany, dynie i patisony. Przepisy na 7 jesiennych potraw

Bakłażany, dynie i patisony. Przepisy na 7 jesiennych potraw 0 0

Na horyzoncie złota, polska jesień. Na targu bakłażany, dynie i patisony mienią się kolorami i smakami. Oto siedem smakowitych dań z regionalną kuchnią w tle

Food Trucki pożegnają lato w Puławach
28 września 2018, 0:00

Food Trucki pożegnają lato w Puławach 2 0

Co Gdzie Kiedy. W dniach 28-30 września w Galerii Zielonej w Puławach zorganizowany zostanie ostatni w tym sezonie zlot Food Trucków.

Muszą emigrować, żeby ratować dziecko. W Polsce leczenie kosztuje ponad 2 mln zł rocznie

Muszą emigrować, żeby ratować dziecko. W Polsce leczenie kosztuje ponad 2 mln zł rocznie 87 12

Ponad dwa miliony złotych mogłoby kosztować w kraju roczne leczenie 11-miesięcznego Krystiana ze Świdnika, który cierpi na rdzeniowy zanik mięśni. Jedyną szansą w walce ze śmiertelną chorobą jest lek, który w Polsce nie jest refundowany. – Jeśli nic się nie zmieni, będziemy zmuszeni do emigracji i leczenia dziecka za granicą – mówią zdesperowani rodzice

Na kawę albo na kotleta. Nowe miejsca w Lublinie

Na kawę albo na kotleta. Nowe miejsca w Lublinie 0 0

Już dziś gości zaprosi marka ogólnopolska - Organic Coffee. W połowie października otwarcie nowego baru lubelskiej marki. Swoje czwarte miejsce będzie miał Bar Promyk