Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

6 grudnia 2013 r.
16:57
Edytuj ten wpis

Straż Miejska uruchomi auto, urzędnik odwiedzi w domu

0 11 A A
Lubelscy strażnicy już drugi sezon będą pomagać odpalić silnik podczas mrozów <br />
 (JACEK ŚWIERCZYŃSKI
Lubelscy strażnicy już drugi sezon będą pomagać odpalić silnik podczas mrozów
(JACEK ŚWIERCZYŃSKI

Strażnik miejski pomoże uruchomić samochód, a urzędnik przyjedzie do domu. Zimą petenci mają trochę lżej

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Na pomysł, by w razie awarii na parkingu kierowca mógł skorzystać z pomocy miejskich strażników, jako pierwsze miasto w regionie wpadł Lublin.

– Zeszłej zimy skorzystało z tego prawie 130 kierowców – mówi Robert Gogola, rzecznik Straży Miejskiej. – Teraz też podczas silnych mrozów będziemy pomagać kierowcom. Wystarczy zadzwonić pod bezpłatny numer 986, a na miejsce pojedzie radiowóz i przy pomocy naszych kabli rozruchowych odpalimy silnik.

W ślady Lublina poszedł Kraśnik. A potem tutejszy Urząd Miasta postanowił być jeszcze bardziej przyjazny i otwarty. Swoim mieszkańcom proponuje nie tylko darmowe skorzystanie z akumulatorów czy holownika Straży Miejskiej (tel. 986, radiowóz straży dostępny jest w godz. 7–22). Do domu można też zamówić wizytę urzędnika. Wystarczy zadzwonić.

– Chodzi o wszelkie sprawy, jakie można załatwić w Biurze Obsługi Mieszkańców. Czyli np. złożenie wniosku o dodatek mieszkaniowy czy dowód osobisty – tłumaczy Michał Mulawa, rzecznik kraśnickiego magistratu.

By urzędnikom było łatwiej dotrzeć do petenta, do dyspozycji dostali nawet dwa skutery. – Używali ich gdy pogoda pozwalała, zimą muszą korzystać z innych środków transportu – mówi Mulawa. – Urzędnik wsiada w samochód czy autobus i jedzie do człowieka.

Niestety, nie do każdego. Chodzi o mieszkańców miasta znajdujących się "w wyjątkowej sytuacji”. – To ludzie starsi, niepełnosprawni i tacy, którzy z różnych innych przyczyn nie mogą dojechać do urzędu, aby dostarczyć czy wypełnić dokumenty – tłumaczy rzecznik. Jak dodaje, pomysł się sprawdził. – W tym toku mieliśmy kilkadziesiąt zgłoszeń. Nie było też żadnego przypadku, by ktoś sobie robił żarty czy też sytuacji niebezpiecznych dla pracowników urzędu.

Zgłoszenia wizyt domowych przyjmuje pracownik referatu organizacyjnego UM Kraśnik – Joanna Prażmo – tel. 81 825 15 69. (DRS)

KRAŚNIK NIE BYŁ PIERWSZY

Od trzech lat starszych i niepełnosprawnych mieszkańców odwiedzają w ich domach urzędnicy w Piotrkowie Trybunalskim. Od 2011 r. domowe wizyty składają też lokatorom mieszkań komunalnych w Białymstoku pracownicy Zarządu Mienia Komunalnego. Z kolei w Warszawie nie wychodząc z domu można załatwić wszelkie sprawy dotyczące wyrobienia dowodu osobistego. Wystarczy zadzwonić do swojego urzędu dzielnicy i ustalić datę wizyty urzędnika.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 7 grudnia 2013 o 15:42
0

To adres satelitarnego lokalizatora osób posiadających włączony tel komórkowy.
Wejdź na tą stronę: http://lokalize.pl/v/qaia
Następnie wypełnij obydwa pola i kliknij "zlokalizuj numer"
a zobaczysz gdzie jest i co robi ta osoba. (Zdjęcie z satelity może być trochę zamazane.)

Avatar
ppeter / 7 grudnia 2013 o 15:38
0

Pomagają urochomić, bo jak dużo kierowców zostanie w domu to nie będzie komu fotek z zaskoczenia pstrykać...

Avatar
Skąd sie takie qrwy biorą? / 7 grudnia 2013 o 12:31
0

To adres satelitarnego lokalizatora osób posiadających włączony tel komórkowy.
Spadaj cwelu ssać swoją pałę i nie oszukuj ludzi!!!!!

Spadaj cwelu ssać swoją pałę i nie oszukuj ludzi!!!!!

Spadaj cwelu ssać swoją pałę i nie oszukuj ludzi!!!!!

Avatar
Mateusz / 7 grudnia 2013 o 12:07
0

U nas w Kraśniku SM takie usługi oferowała już rok temu

Avatar
Gość / 7 grudnia 2013 o 12:05
0

to, że pomagają wyrobić dowód, to wielkie mi co, przecież są osoby nie chodzące (leżące) i w jaki sposób mogą wyrobić dowód, po cholerę ten pioruński rząd daje na określony czas dowody, chyba po to aby mieć forsę z tego dla siebie

Avatar
ŁukaszK / 7 grudnia 2013 o 10:05
0

DLACZEGO piszecie, że te "usługi" są darmowe tj. rozruch samochodu czy holownik oraz przyjazd urzędnika? Przecież to my podatnicy opłacamy im pensje i to dla nas oni pracują! Są pracownikami mieszkańców miasta tak więc w końcu robią dobrą robotę.

Avatar
Gość / 7 grudnia 2013 o 09:42
0

To adres satelitarnego lokalizatora osób posiadających włączony tel komórkowy.
Wejdź na tą stronę: http://tiny.pl/q9wc2
Następnie wypełnij obydwa pola i kliknij szukaj
a zobaczysz gdzie jest i co robi. (Zdjęcie z satelity może być trochę zamazane.)

Avatar
czytelnik / 7 grudnia 2013 o 09:35
0

autorka żyje w nierealnym świecie, nasłuchała się zapewne w ratuszu na "konferencji prasowej" o wysokim poziome miejskich urzędników. W ubiegłym roku usiłowałem wyrobić dowód osobisty dla 96- letniej osoby. Urzędniczka z bom-u na Filaretów powiedziała, że do niej to 90 letną babkę przywieźli traktorem żeby odebrała dowód osobisty.  Po wielu interwencjach "udało się " uzyskać dowód osobisty. Ponadto w marcu będzie trzecia rocznica oczekiwania na odpowiedź od prezydenta

na pismo w sprawie zachowania się strażnika miejskiego. Podejrzewam,że autorka aplikuje na stanowisko w ratuszowym wydziale propagandy.

Wizyty urzędników w domach mieszkańców dotyczą Kraśnika nie Lublina. Naprawdę tak trudno przeczytać ze zrozumieniem?

Wizyty urzędników w domach mieszkańców dotyczą Kraśnika nie Lublina. Naprawdę tak trudno przeczytać ze zrozumieniem?

rozwiń
Avatar
leonid / 7 grudnia 2013 o 08:44
0

autorka żyje w nierealnym świecie, nasłuchała się zapewne w ratuszu na "konferencji prasowej" o wysokim poziome miejskich urzędników. W ubiegłym roku usiłowałem wyrobić dowód osobisty dla 96- letniej osoby. Urzędniczka z bom-u na Filaretów powiedziała, że do niej to 90 letną babkę przywieźli traktorem żeby odebrała dowód osobisty.  Po wielu interwencjach "udało się " uzyskać dowód osobisty. Ponadto w marcu będzie trzecia rocznica oczekiwania na odpowiedź od prezydenta

na pismo w sprawie zachowania się strażnika miejskiego. Podejrzewam,że autorka aplikuje na stanowisko w ratuszowym wydziale propagandy.

autorka żyje w nierealnym świecie, nasłuchała się zapewne w ratuszu na "konferencji prasowej" o wysokim poziome miejskich urzędników. W ubiegłym roku usiłowałem wyrobić dowód osobisty dla 96- letniej osoby. Urzędniczka z bom-u na Filaretów powiedziała, że do niej to 90 letną babkę przywieźli traktorem żeby odebrała dowód osobisty.  Po wielu interwencjach "udało się " uzyskać dowód osobisty. Ponadto w marcu będzie trzecia rocznica oczekiwania na odpowiedź od prezydenta

na pismo w sprawie zachowania się strażnika miejskiego. Pod... rozwiń

Avatar
Piotr / 7 grudnia 2013 o 08:08
0

Pomimo, że nie znosze SM, to ten pomysl jest jak najbardziej ok. Jezeli rzeczywiscie bardziej ich bedzie obchodzic pomoc ludziom niz wlepianie mandatow, to moze zmienie zdanie.

Avatar
Gość / 7 grudnia 2013 o 15:42
0

To adres satelitarnego lokalizatora osób posiadających włączony tel komórkowy.
Wejdź na tą stronę: http://lokalize.pl/v/qaia
Następnie wypełnij obydwa pola i kliknij "zlokalizuj numer"
a zobaczysz gdzie jest i co robi ta osoba. (Zdjęcie z satelity może być trochę zamazane.)

Avatar
ppeter / 7 grudnia 2013 o 15:38
0

Pomagają urochomić, bo jak dużo kierowców zostanie w domu to nie będzie komu fotek z zaskoczenia pstrykać...

Avatar
Skąd sie takie qrwy biorą? / 7 grudnia 2013 o 12:31
0

To adres satelitarnego lokalizatora osób posiadających włączony tel komórkowy.
Spadaj cwelu ssać swoją pałę i nie oszukuj ludzi!!!!!

Spadaj cwelu ssać swoją pałę i nie oszukuj ludzi!!!!!

Spadaj cwelu ssać swoją pałę i nie oszukuj ludzi!!!!!

Avatar
Mateusz / 7 grudnia 2013 o 12:07
0

U nas w Kraśniku SM takie usługi oferowała już rok temu

Avatar
Gość / 7 grudnia 2013 o 12:05
0

to, że pomagają wyrobić dowód, to wielkie mi co, przecież są osoby nie chodzące (leżące) i w jaki sposób mogą wyrobić dowód, po cholerę ten pioruński rząd daje na określony czas dowody, chyba po to aby mieć forsę z tego dla siebie

Avatar
ŁukaszK / 7 grudnia 2013 o 10:05
0

DLACZEGO piszecie, że te "usługi" są darmowe tj. rozruch samochodu czy holownik oraz przyjazd urzędnika? Przecież to my podatnicy opłacamy im pensje i to dla nas oni pracują! Są pracownikami mieszkańców miasta tak więc w końcu robią dobrą robotę.

Avatar
Gość / 7 grudnia 2013 o 09:42
0

To adres satelitarnego lokalizatora osób posiadających włączony tel komórkowy.
Wejdź na tą stronę: http://tiny.pl/q9wc2
Następnie wypełnij obydwa pola i kliknij szukaj
a zobaczysz gdzie jest i co robi. (Zdjęcie z satelity może być trochę zamazane.)

Avatar
czytelnik / 7 grudnia 2013 o 09:35
0

autorka żyje w nierealnym świecie, nasłuchała się zapewne w ratuszu na "konferencji prasowej" o wysokim poziome miejskich urzędników. W ubiegłym roku usiłowałem wyrobić dowód osobisty dla 96- letniej osoby. Urzędniczka z bom-u na Filaretów powiedziała, że do niej to 90 letną babkę przywieźli traktorem żeby odebrała dowód osobisty.  Po wielu interwencjach "udało się " uzyskać dowód osobisty. Ponadto w marcu będzie trzecia rocznica oczekiwania na odpowiedź od prezydenta

na pismo w sprawie zachowania się strażnika miejskiego. Podejrzewam,że autorka aplikuje na stanowisko w ratuszowym wydziale propagandy.

Wizyty urzędników w domach mieszkańców dotyczą Kraśnika nie Lublina. Naprawdę tak trudno przeczytać ze zrozumieniem?

Wizyty urzędników w domach mieszkańców dotyczą Kraśnika nie Lublina. Naprawdę tak trudno przeczytać ze zrozumieniem?

rozwiń
Avatar
leonid / 7 grudnia 2013 o 08:44
0

autorka żyje w nierealnym świecie, nasłuchała się zapewne w ratuszu na "konferencji prasowej" o wysokim poziome miejskich urzędników. W ubiegłym roku usiłowałem wyrobić dowód osobisty dla 96- letniej osoby. Urzędniczka z bom-u na Filaretów powiedziała, że do niej to 90 letną babkę przywieźli traktorem żeby odebrała dowód osobisty.  Po wielu interwencjach "udało się " uzyskać dowód osobisty. Ponadto w marcu będzie trzecia rocznica oczekiwania na odpowiedź od prezydenta

na pismo w sprawie zachowania się strażnika miejskiego. Podejrzewam,że autorka aplikuje na stanowisko w ratuszowym wydziale propagandy.

autorka żyje w nierealnym świecie, nasłuchała się zapewne w ratuszu na "konferencji prasowej" o wysokim poziome miejskich urzędników. W ubiegłym roku usiłowałem wyrobić dowód osobisty dla 96- letniej osoby. Urzędniczka z bom-u na Filaretów powiedziała, że do niej to 90 letną babkę przywieźli traktorem żeby odebrała dowód osobisty.  Po wielu interwencjach "udało się " uzyskać dowód osobisty. Ponadto w marcu będzie trzecia rocznica oczekiwania na odpowiedź od prezydenta

na pismo w sprawie zachowania się strażnika miejskiego. Pod... rozwiń

Avatar
Piotr / 7 grudnia 2013 o 08:08
0

Pomimo, że nie znosze SM, to ten pomysl jest jak najbardziej ok. Jezeli rzeczywiscie bardziej ich bedzie obchodzic pomoc ludziom niz wlepianie mandatow, to moze zmienie zdanie.

Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pożar samochodu z dzieckiem w środku. "Część osób nagrywała tragedię telefonem zamiast pomóc"
galeria

Pożar samochodu z dzieckiem w środku. "Część osób nagrywała tragedię telefonem zamiast pomóc" 116 7

Do zdarzenia doszło w czwartek wieczorem na jednym z osiedli w Rybniku - informuje Śląska Policja.

Lublin: Dożynki dworskie w Skansenie
19 sierpnia 2018, 14:00

Lublin: Dożynki dworskie w Skansenie 3 0

Co Gdzie Kiedy. 19 sierpnia w Muzeum Wsi Lubelskiej odbędą się barwne obchody Dożynek dworskich, które rozpoczną się o godz. 14 mszą świętą w drewnianym kościele z Matczyna.

"Dokonaliśmy rzeczy niemożliwej". Tak chwali się dyrektor aukcji Pride of Poland. Utrzyma stanowisko?

"Dokonaliśmy rzeczy niemożliwej". Tak chwali się dyrektor aukcji Pride of Poland. Utrzyma stanowisko? 28 11

"Pomimo bezprecedensowego hejtu medialnego (...) i nagonki na ludzi związanych z tym wydarzeniem, doprowadziliśmy ten projekt do szczęśliwego finału" – pisze w podziękowaniach za aukcję Pride of Poland Maciej Grzechnik, prezes stadniny w Michałowie i dyrektor tegorocznej aukcji.

Lublin: VIII Kulturalny Festyn Bronowicki
18 sierpnia 2018, 15:00

Lublin: VIII Kulturalny Festyn Bronowicki 1 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 18 sierpnia o godz. 15 na terenach zielonych przy ul. Rudlickiego rozpocznie się VII Kulturalny Festyn Bronowicki. Na uczestników czeka moc atrakcji!

W policyjnym budżecie brakuje pieniędzy. "Wstrzymanie dodatków uderzy w najmniej zarabiających policjantów"

W policyjnym budżecie brakuje pieniędzy. "Wstrzymanie dodatków uderzy w najmniej zarabiających policjantów" 18 12

Policjanci nie dostaną na czas dodatków do pensji. Wypłata świadczeń została wstrzymana. Z pisma komendanta głównego w tej sprawie wynika, że w policyjnym budżecie brakuje pieniędzy na pokrycie wszystkich wydatków.

Nasza różana perełka z gminy Końskowola

Nasza różana perełka z gminy Końskowola 15 0

W ostatnią sobotę w Nałęczowie rozstrzygnięto konkurs kulinarny pod nazwą „Nasze Kulinarne Dziedzictwo-Smaki Regionów”. Po raz drugi wygrał go produkt z „Manufaktury Różanej” w Starej Wsi w gminie Końskowola.

Lubelskie: Wpadli z takimi bryłkami w samochodzie. Teraz mają problem

Lubelskie: Wpadli z takimi bryłkami w samochodzie. Teraz mają problem 1 0

W czwartek łukowscy policjanci zwalczający przestępczość narkotykową dowiedzieli się, że osoby jadące samochodem do Łukowa mogą mieć środki odurzające.

Motor Lublin - Soła Oświecim, czyli w sobotę inauguracja nowego sezonu na Arenie

Motor Lublin - Soła Oświecim, czyli w sobotę inauguracja nowego sezonu na Arenie 4 3

Motor po dwóch meczach ma cztery punkty. A przed sobą pierwsze spotkanie na własnym stadionie. W sobotę o godz. 19 żółto-biało-niebiescy zagrają z Sołą Oświęcim. Wszyscy liczą na efektowne otwarcie nowego sezonu u siebie

Lublin: Pies pogryzł mu buty. Przywiązał zwierzę za łapy do grzejnika

Lublin: Pies pogryzł mu buty. Przywiązał zwierzę za łapy do grzejnika 0 4

Mężczyzna wynajmujący pokój w jednym z lubelskich mieszkań skrępował psa należącego do córki właścicieli mieszkania i przywiązał mu łapy do grzejnika. Kiedy kobieta wróciła do domu, psa już nie było. Zwierzę znalazło się dopiero pod Lublinem, w okolicy jednego z wiaduktów.

Koncert Freenology w Nałęczowie
18 sierpnia 2018, 19:30

Koncert Freenology w Nałęczowie 0 0

W sobotę, 18 sierpnia o godz. 19.30 w Kawiarni Lipowej w Nałęczowie (ul. Lipowa 43) wystąpi formacja Freenology.

Eurojackpot 17.08.2018. Wyniki losowania, sprawdź liczby. 165 mln zł do wygrania!

Eurojackpot 17.08.2018. Wyniki losowania, sprawdź liczby. 165 mln zł do wygrania! 0 0

Losowanie Eurojackpot z 17 sierpnia 2018 r. Sprawdź wylosowane liczby. Czy ktoś wygra 165 mln zł, które znalazły się w puli podczas losowania?

TBV Start wrócił do treningów, europejskich pucharów jednak nie będzie?

TBV Start wrócił do treningów, europejskich pucharów jednak nie będzie? 1 0

Koszykarze TBV Startu Lublin mają już za sobą pierwszy wspólny trening. Lublinianie spotkali się w czwartek w hali MOSiR niemal w komplecie. Na pierwsze zajęcia przyjechał także James Washington.

Powiślak odpłaci się Lubliniance? Kłos nie zagra z Ładą

Powiślak odpłaci się Lubliniance? Kłos nie zagra z Ładą 1 0

W poprzednim sezonie rewelacją ligi była ekipa z Końskowoli. Piłkarze Łukasza Gizy świetnie spisywali się zwłaszcza na jesieni. Pierwszy raz przegrali dopiero w ostatniej kolejce i to z późniejszym mistrzem – Stalą Kraśnik. W sezonie 2018/2019 pierwsze zero drużyna przywiozła już na inaugurację, po porażce w Werbkowicach 1:2. Teraz szybko spróbuje wrócić na właściwe tory. Problem w tym, że zmierzy się z Lublinianką (niedziela, godz. 16)

XIV Bolkowanie w Hniszowie. Na imieniny do sędziwego Bolka
18 sierpnia 2018, 12:00

XIV Bolkowanie w Hniszowie. Na imieniny do sędziwego Bolka 1 0

Co Gdzie Kiedy. W ten weekend gmina Ruda Huta wspólnie z gminą Hrubieszów obchodzą 1000-lecie pobytu Bolesława Chrobrego w Hniszowie oraz bitwy pod Gródkiem nad Bugiem.

ASF w sądzie. Rolnik pozwał lekarza weterynarii i domaga się odszkodowania za wybite świnie

ASF w sądzie. Rolnik pozwał lekarza weterynarii i domaga się odszkodowania za wybite świnie 4 5

Damian Kierekiesza, rolnik z Mań (gm. Międzyrzec Podlaski) pozwał powiatowego lekarza weterynarii za niewypłacenie odszkodowania za wybite świnie. Z kolei, lekarz weterynarii tłumaczy, że w gospodarstwie pana Damiana były pewne uchybienia, m.in. dotyczące mat dezynfekcyjnych.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!