Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

28 maja 2014 r.
18:03
Edytuj ten wpis

Wypadek w Stawku. Rodziny ofiar dostaną pieniądze?

Autor: Zdjęcie autora TOMA
1 15 A A

W środę rano zmarła szósta ofiara wypadku, do którego doszło we wtorek po południu w miejscowości Stawek na lokalnej drodze z Kijan do Łuszczowa (gm. Spiczyn).

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Szósta śmiertelna ofiara wypadku to 77-letnia kobieta - informuje sierż. Kamil Gołębiowski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. Na miejscu zginęli dwaj kierowcy w wieku 50 i 57 lat oraz dwie pasażerki busa w wieku 56 i 72 lat. We wtorek wieczorem w szpitalu zmarła piąta ofiara.

W wyniku zderzenia rannych zostało 21 osób. Część z nich w środę została wypisana do domów. Troje pacjentów, w tym 19-latek, w stanie ciężkim przebywa w szpitalu przy al. Kraśnickiej. W środę popołudniu pracownicy placówki nie udzielali informacji o stanie ich zdrowia. Pięć osób ze złamaniami i urazami głowy jest hospitalizowanych w szpitalu w Łęcznej. Stan trzech z nich jest określany jako ciężki, ale stabilny.

Wyprzedzał? Niekoniecznie

Śledztwo w sprawie katastrofy w ruchu lądowym prowadzi Prokuratura rejonowa w Lublinie. Według pierwszych ustaleń dostawczy fiat ducato miał wyprzedzać i wtedy czołowo zderzyć się z pasażerskim busem volkswagenem.

Tej wersji wydarzeń przeczą jednak zeznania jednego ze świadków, który poruszał się za busem pasażerskim. Podany przez niego opis nie pasuje do manewru wyprzedzania. Bardziej prawdopodobna wydaje się hipoteza, według której kierowca fiata dostał zawału, lub zasłabł.

Przeprowadzona w środę sekcja zwłok mężczyzny wstępnie wykluczyła jednak zawał. Kluczowe mogą okazać się zeznania pasażera jadącego półciężarówką, ale stan jego zdrowia uniemożliwia przesłuchania. Śledczy szukają jeszcze kierowcy "blaszanego busa”, który jechał tuż przed fiatem ducato, ale po wypadku nie zatrzymał się i odjechał.

Bus nie był przepełniony

Według ustaleń Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Lublinie pasażerski volkswagen nie był przeciążony, ani przeładowany.

Posiadał 20 miejsc siedzących i osiem stojących, a w chwili wypadku znajdowało się w nim 26 osób (włącznie z kierowcą). Podczas kontroli przeprowadzanych wcześniej przez WITD w pojeździe nie stwierdzano żadnych nieprawidłowości. Na firmę, do której on należał nie było też żadnych skarg.

Pieniądze dla rodzin ofiar

W środę wojewoda Wojciech Wilk zwrócił się do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów z wnioskiem o przyznanie specjalnej pomocy finansowej dla rodzin ofiar. Każda z nich miałaby otrzymać 11 tys. zł na pokrycie kosztów pogrzebów, a także kwoty równe jednej pensji minimalnej, czyli ok. 1700 zł.

- W podobnych sytuacjach, gdy wypadki skutkowały dużą liczbą ofiar, wojewodowie występowali do premiera z wnioskami dotyczącymi podobnych kwot - tłumaczy Marcin Bielesz, rzecznik prasowy wojewody lubelskiego.

W niedzielę, 8 czerwca, parafia w Rozkopaczewie zorganizuje zbiórkę krwi dla poszkodowanych. Odbędzie się ona w godz. 8 -13. Krew będzie można też oddawać w stacjach krwiodawstwa w regionie na hasło "dla poszkodowanych w wypadku pod Kijanami”.

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
kotki / 4 czerwca 2014 o 08:25
0

Nie żyje 7 ofiara wypadku-19-latek. Tragedia.

Avatar
Gość / 30 maja 2014 o 16:11
0

co to za nowa moda, żeby dostawać pieniadze za wypadek. Jak by zginęła jedna osoba, rodzina nic by nie otrzymała. Jak ginąć to w grupowo, porąbany kraj!

To samo z powodzianami, nie ubezpieczyli się a teraz płaczą, że nie mają za co wyremontować. To jest chore 

Dac wszystkim albo nikomu co to za podzialy ???? Daczego ktos kto zgina pojedynczo ma nie dostac nic a ci co zgineli w grupie maja miec jakies pieniadze??? Chore zasady, chory kraj...

Dac wszystkim albo nikomu co to za podzialy ???? Daczego ktos kto zgina pojedynczo ma nie dostac nic a ci co zgineli w grupie maja miec jakies pieniadze??? Chore zasady, chory kraj...

rozwiń
Avatar
Kati / 30 maja 2014 o 15:20
0

co to za nowa moda, żeby dostawać pieniadze za wypadek. Jak by zginęła jedna osoba, rodzina nic by nie otrzymała. Jak ginąć to w grupowo, porąbany kraj!

To samo z powodzianami, nie ubezpieczyli się a teraz płaczą, że nie mają za co wyremontować. To jest chore 

Avatar
Sprawiedliwość... / 29 maja 2014 o 20:45
0

Bardzo współczuję rodzinom tych ofiar.

Jednocześnie w takich sytuacjach zastanawiam się w czym są ci zabici gorsi od tych w wiadomym samolocie. Otóż, oni nie są znanymi politykami i dlatego ich rodziny dostaną niespełna trzynaście tysięcy!!! Zapewniam, że łatwiej jest po takiej tragedii żyć z ćwierć milionem niż z wymienionymi tysiącami. Ale dobrze, że chociaż tyle. Wiem co mówię bo taką sytuację przeżyłam. Ale cóż są w naszym kraju równi i równiejsi, smutne.

Kobieto co ty pier***isz !!!??? Może jeszcze zapewnij że jak dostaną pół miliona to zapomną że stracili kogoś z rodziny.!!! ku*** zryty kraj, zryte ludzie, wszędzie tylko kasy chcą. Niby za co maja dostać te pieniądze, za to że znaleźli się w złym czasie i w złym miejscu ???? Każdy jest w jakiś sposób ubezpieczony i tyle powinien dostać na ile płaci składek a o resztę niech domagają się od sprawcy wypadku lub jego rodziny !!!!

Kobieto co ty pier***isz !!!??? Może jeszcze zapewnij że jak dostaną pół miliona to zapomną że stracili kogoś z rodziny.!!! ku*** zryty kraj, zryte ludzie, wszędzie tylko kasy chcą. Niby za co maja dostać te pieniądze, za to że znaleźli się w złym czasie i w złym miejscu ???? Każdy jest w jakiś sposób ubezpieczony i tyle powinien dostać na ile płaci składek a o resztę niech domagają się od sprawcy wypadku lub jego rodziny !!!!

rozwiń
Avatar
maly / 29 maja 2014 o 09:08
0

to w takiej sytuacji niech nasze bardzo bogate państwo płaci odszkodowania każdej rodzinie, której bliska osoba zginęła w wypadku...ludzie ogarnijcie się!

Avatar
Kowalski... / 29 maja 2014 o 07:53
0

Bardzo współczuję rodzinom tych ofiar.

Jednocześnie w takich sytuacjach zastanawiam się w czym są ci zabici gorsi od tych w wiadomym samolocie. Otóż, oni nie są znanymi politykami i dlatego ich rodziny dostaną niespełna trzynaście tysięcy!!! Zapewniam, że łatwiej jest po takiej tragedii żyć z ćwierć milionem niż z wymienionymi tysiącami. Ale dobrze, że chociaż tyle. Wiem co mówię bo taką sytuację przeżyłam. Ale cóż są w naszym kraju równi i równiejsi, smutne.

NIe wiem w czy sa lepsi ci ktorzy zgina w zbiorowo od tych ktorzy gina pojedynczo, to jest chore. Dlaczego rodziny ofiar maja dostac jakiekolwiek pieniadze oprucz tych ktore im sie naleza z ubespieczenia czy odszkodowania od winowajcy wypadku. Czym sie rozni Kowalski ktory ginie jadac busem kilkunastoosobowym od Kowalskiego ktory jedzie swoim prywatnym autem ??? Chory kraj chore zasady!!!! Dzieci zabiera sie rodzicom ktorzy nie maja na utrzymanie i daje obcym ludzom wraz pieniedzmi, czy to jest normalne???? Gydyby ten wypadek zdarzył sie przed euro wyborami to podejrzewam ze kazde ugrupowanie by cos rzucilo w ramach kampanii wyborczej. LUDZIE!!!! za ta nie winna smierc tych ludzi wine ponosi czlowiek, i to on powinien ponosic za to odpowiedzialnosc finansowalub jego rodzina. Wspolczuje rodzinom ofiar, ale jesli np ja jadac samochodem zgine to nikt moim dzieciom nie da zlamanego grosza, bo jestem zwyklym szarym Kowalskim i zginalem sam a nie w kilka osob. To jest poje***y kraj..... !!!

NIe wiem w czy sa lepsi ci ktorzy zgina w zbiorowo od tych ktorzy gina pojedynczo, to jest chore. Dlaczego rodziny ofiar maja dostac jakiekolwiek pieniadze oprucz tych ktore im sie naleza z ubespieczenia czy odszkodowania od winowajcy wypadku. Czym sie rozni Kowalski ktory ginie jadac busem kilkunastoosobowym od Kowalskiego ktory jedzie swoim prywatnym autem ??? Chory kraj chore zasady!!!! Dzieci zabiera sie rodzicom ktorzy nie maja na utrzymanie i daje obcym ludzom wraz pieniedzmi, czy to jest normalne???? Gydyby ten wypa... rozwiń

Avatar
zyta / 29 maja 2014 o 06:36
0

Bardzo współczuję rodzinom tych ofiar.

Jednocześnie w takich sytuacjach zastanawiam się w czym są ci zabici gorsi od tych w wiadomym samolocie. Otóż, oni nie są znanymi politykami i dlatego ich rodziny dostaną niespełna trzynaście tysięcy!!! Zapewniam, że łatwiej jest po takiej tragedii żyć z ćwierć milionem niż z wymienionymi tysiącami. Ale dobrze, że chociaż tyle. Wiem co mówię bo taką sytuację przeżyłam. Ale cóż są w naszym kraju równi i równiejsi, smutne.

Avatar
Iwona / 28 maja 2014 o 22:41
0

Każda pomoc dla rodzin ofiar wypadku jest bardzo ważna. Przed rodzinami teraz bardzo trudne dni , miesiące. Potrzeby materialne nie zmaleją a może nawet wzrosną. Także osoby ranne w wypadku będą potrzebować później kosztownej rehabilitacji. Pomagamy takim osobom prawnie i finansowo. Kontakt : pomoc.ofiarom@o2.pl

Avatar
retor / 28 maja 2014 o 21:35
0

Nic nie skumałeś z tego co napisałem. Czytanie ze zrozumieniem jest obecnie nie praktykowane. Widzisz i słyszysz co chcesz, na swoją modłę wszystko przerobisz

dymin, nie przejmuj się, nie Ciebie miałem na myśli, symbolicznie piszę o masie "duraków" nie tylko z tego artykułu. W części identyfikuję się z Twoimi poglądami. Ubolewam nad upadkiem moralnym Polaków. W dalszym ciągu twierdzę, że obok mamony są rzeczy ważniejsze dla istoty określającej się człowiekiem!

dymin, nie przejmuj się, nie Ciebie miałem na myśli, symbolicznie piszę o masie "duraków" nie tylko z tego artykułu. W części identyfikuję się z Twoimi poglądami. Ubolewam nad upadkiem moralnym Polaków. W dalszym ciągu twierdzę, że obok mamony są rzeczy ważniejsze dla istoty określającej się człowiekiem!

rozwiń
Avatar
dymin / 28 maja 2014 o 21:11
0

Prawdziwa tragedia polega na tym, że wszystkich interesuje tylko pieniądz. To złudny bożek. Obudź się człowieku! Także Ty piszący przede mną. Jest jeszcze świat uczuć, emocji, tęsknoty, żalu, a też wspomnień, które pojawiły się w chwili wczorajszego wypadku. Jest mądre przysłowie: "Jak nie wiesz jak się zachować, zachowaj się przyzwoicie". Siedź, ogladaj serial i nie pisz głupot na forum!

Nic nie skumałeś z tego co napisałem. Czytanie ze zrozumieniem jest obecnie nie praktykowane. Widzisz i słyszysz co chcesz, na swoją modłę wszystko przerobisz

Nic nie skumałeś z tego co napisałem. Czytanie ze zrozumieniem jest obecnie nie praktykowane. Widzisz i słyszysz co chcesz, na swoją modłę wszystko przerobisz

rozwiń
Avatar
kotki / 4 czerwca 2014 o 08:25
0

Nie żyje 7 ofiara wypadku-19-latek. Tragedia.

Avatar
Gość / 30 maja 2014 o 16:11
0

co to za nowa moda, żeby dostawać pieniadze za wypadek. Jak by zginęła jedna osoba, rodzina nic by nie otrzymała. Jak ginąć to w grupowo, porąbany kraj!

To samo z powodzianami, nie ubezpieczyli się a teraz płaczą, że nie mają za co wyremontować. To jest chore 

Dac wszystkim albo nikomu co to za podzialy ???? Daczego ktos kto zgina pojedynczo ma nie dostac nic a ci co zgineli w grupie maja miec jakies pieniadze??? Chore zasady, chory kraj...

Dac wszystkim albo nikomu co to za podzialy ???? Daczego ktos kto zgina pojedynczo ma nie dostac nic a ci co zgineli w grupie maja miec jakies pieniadze??? Chore zasady, chory kraj...

rozwiń
Avatar
Kati / 30 maja 2014 o 15:20
0

co to za nowa moda, żeby dostawać pieniadze za wypadek. Jak by zginęła jedna osoba, rodzina nic by nie otrzymała. Jak ginąć to w grupowo, porąbany kraj!

To samo z powodzianami, nie ubezpieczyli się a teraz płaczą, że nie mają za co wyremontować. To jest chore 

Avatar
Sprawiedliwość... / 29 maja 2014 o 20:45
0

Bardzo współczuję rodzinom tych ofiar.

Jednocześnie w takich sytuacjach zastanawiam się w czym są ci zabici gorsi od tych w wiadomym samolocie. Otóż, oni nie są znanymi politykami i dlatego ich rodziny dostaną niespełna trzynaście tysięcy!!! Zapewniam, że łatwiej jest po takiej tragedii żyć z ćwierć milionem niż z wymienionymi tysiącami. Ale dobrze, że chociaż tyle. Wiem co mówię bo taką sytuację przeżyłam. Ale cóż są w naszym kraju równi i równiejsi, smutne.

Kobieto co ty pier***isz !!!??? Może jeszcze zapewnij że jak dostaną pół miliona to zapomną że stracili kogoś z rodziny.!!! ku*** zryty kraj, zryte ludzie, wszędzie tylko kasy chcą. Niby za co maja dostać te pieniądze, za to że znaleźli się w złym czasie i w złym miejscu ???? Każdy jest w jakiś sposób ubezpieczony i tyle powinien dostać na ile płaci składek a o resztę niech domagają się od sprawcy wypadku lub jego rodziny !!!!

Kobieto co ty pier***isz !!!??? Może jeszcze zapewnij że jak dostaną pół miliona to zapomną że stracili kogoś z rodziny.!!! ku*** zryty kraj, zryte ludzie, wszędzie tylko kasy chcą. Niby za co maja dostać te pieniądze, za to że znaleźli się w złym czasie i w złym miejscu ???? Każdy jest w jakiś sposób ubezpieczony i tyle powinien dostać na ile płaci składek a o resztę niech domagają się od sprawcy wypadku lub jego rodziny !!!!

rozwiń
Avatar
maly / 29 maja 2014 o 09:08
0

to w takiej sytuacji niech nasze bardzo bogate państwo płaci odszkodowania każdej rodzinie, której bliska osoba zginęła w wypadku...ludzie ogarnijcie się!

Avatar
Kowalski... / 29 maja 2014 o 07:53
0

Bardzo współczuję rodzinom tych ofiar.

Jednocześnie w takich sytuacjach zastanawiam się w czym są ci zabici gorsi od tych w wiadomym samolocie. Otóż, oni nie są znanymi politykami i dlatego ich rodziny dostaną niespełna trzynaście tysięcy!!! Zapewniam, że łatwiej jest po takiej tragedii żyć z ćwierć milionem niż z wymienionymi tysiącami. Ale dobrze, że chociaż tyle. Wiem co mówię bo taką sytuację przeżyłam. Ale cóż są w naszym kraju równi i równiejsi, smutne.

NIe wiem w czy sa lepsi ci ktorzy zgina w zbiorowo od tych ktorzy gina pojedynczo, to jest chore. Dlaczego rodziny ofiar maja dostac jakiekolwiek pieniadze oprucz tych ktore im sie naleza z ubespieczenia czy odszkodowania od winowajcy wypadku. Czym sie rozni Kowalski ktory ginie jadac busem kilkunastoosobowym od Kowalskiego ktory jedzie swoim prywatnym autem ??? Chory kraj chore zasady!!!! Dzieci zabiera sie rodzicom ktorzy nie maja na utrzymanie i daje obcym ludzom wraz pieniedzmi, czy to jest normalne???? Gydyby ten wypadek zdarzył sie przed euro wyborami to podejrzewam ze kazde ugrupowanie by cos rzucilo w ramach kampanii wyborczej. LUDZIE!!!! za ta nie winna smierc tych ludzi wine ponosi czlowiek, i to on powinien ponosic za to odpowiedzialnosc finansowalub jego rodzina. Wspolczuje rodzinom ofiar, ale jesli np ja jadac samochodem zgine to nikt moim dzieciom nie da zlamanego grosza, bo jestem zwyklym szarym Kowalskim i zginalem sam a nie w kilka osob. To jest poje***y kraj..... !!!

NIe wiem w czy sa lepsi ci ktorzy zgina w zbiorowo od tych ktorzy gina pojedynczo, to jest chore. Dlaczego rodziny ofiar maja dostac jakiekolwiek pieniadze oprucz tych ktore im sie naleza z ubespieczenia czy odszkodowania od winowajcy wypadku. Czym sie rozni Kowalski ktory ginie jadac busem kilkunastoosobowym od Kowalskiego ktory jedzie swoim prywatnym autem ??? Chory kraj chore zasady!!!! Dzieci zabiera sie rodzicom ktorzy nie maja na utrzymanie i daje obcym ludzom wraz pieniedzmi, czy to jest normalne???? Gydyby ten wypa... rozwiń

Avatar
zyta / 29 maja 2014 o 06:36
0

Bardzo współczuję rodzinom tych ofiar.

Jednocześnie w takich sytuacjach zastanawiam się w czym są ci zabici gorsi od tych w wiadomym samolocie. Otóż, oni nie są znanymi politykami i dlatego ich rodziny dostaną niespełna trzynaście tysięcy!!! Zapewniam, że łatwiej jest po takiej tragedii żyć z ćwierć milionem niż z wymienionymi tysiącami. Ale dobrze, że chociaż tyle. Wiem co mówię bo taką sytuację przeżyłam. Ale cóż są w naszym kraju równi i równiejsi, smutne.

Avatar
Iwona / 28 maja 2014 o 22:41
0

Każda pomoc dla rodzin ofiar wypadku jest bardzo ważna. Przed rodzinami teraz bardzo trudne dni , miesiące. Potrzeby materialne nie zmaleją a może nawet wzrosną. Także osoby ranne w wypadku będą potrzebować później kosztownej rehabilitacji. Pomagamy takim osobom prawnie i finansowo. Kontakt : pomoc.ofiarom@o2.pl

Avatar
retor / 28 maja 2014 o 21:35
0

Nic nie skumałeś z tego co napisałem. Czytanie ze zrozumieniem jest obecnie nie praktykowane. Widzisz i słyszysz co chcesz, na swoją modłę wszystko przerobisz

dymin, nie przejmuj się, nie Ciebie miałem na myśli, symbolicznie piszę o masie "duraków" nie tylko z tego artykułu. W części identyfikuję się z Twoimi poglądami. Ubolewam nad upadkiem moralnym Polaków. W dalszym ciągu twierdzę, że obok mamony są rzeczy ważniejsze dla istoty określającej się człowiekiem!

dymin, nie przejmuj się, nie Ciebie miałem na myśli, symbolicznie piszę o masie "duraków" nie tylko z tego artykułu. W części identyfikuję się z Twoimi poglądami. Ubolewam nad upadkiem moralnym Polaków. W dalszym ciągu twierdzę, że obok mamony są rzeczy ważniejsze dla istoty określającej się człowiekiem!

rozwiń
Avatar
dymin / 28 maja 2014 o 21:11
0

Prawdziwa tragedia polega na tym, że wszystkich interesuje tylko pieniądz. To złudny bożek. Obudź się człowieku! Także Ty piszący przede mną. Jest jeszcze świat uczuć, emocji, tęsknoty, żalu, a też wspomnień, które pojawiły się w chwili wczorajszego wypadku. Jest mądre przysłowie: "Jak nie wiesz jak się zachować, zachowaj się przyzwoicie". Siedź, ogladaj serial i nie pisz głupot na forum!

Nic nie skumałeś z tego co napisałem. Czytanie ze zrozumieniem jest obecnie nie praktykowane. Widzisz i słyszysz co chcesz, na swoją modłę wszystko przerobisz

Nic nie skumałeś z tego co napisałem. Czytanie ze zrozumieniem jest obecnie nie praktykowane. Widzisz i słyszysz co chcesz, na swoją modłę wszystko przerobisz

rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wraca Puławskie Kino Samochodowe
27 lipca 2018, 0:00

Wraca Puławskie Kino Samochodowe 7 0

Co Gdzie Kiedy. Gratka dla miłośników kina w Puławach. W dniach 27-29 lipca odbędzie się kolejna już edycja Puławskiego Kina Samochodowego, nawiązującego do amerykańskiej tradycji seansów.

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia
galeria

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia 0 0

Małgorzata Hołub-Kowalik i Karol Zalewski złotymi medalistami w biegu na 400 metrów. To dość spora niespodzianka bo za faworytów w obu przypadkach uchodzili inni uczestnicy finału

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia]
galeria
film

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia] 78 13

W Lublinie trwa koncert Siła Kobiet. Na scenie występują: Paulina Przybysz, Monika Brodka, Katarzyna Nosowska i Kayah. Na plac Zamkowy przyszły tłumy

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje
kraj
film

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje 5 2

Radomyśl (woj. wielkopolskie). Na trasie Wschowa-Radomyśl samochód osobowy uderzył w dwie nastolatki jadące na rowerach. Młodsza z dziewcząt, 13-latka, zginęła na miejscu. Jej rok starsza koleżanka została przewieziona do szpitala. Przyczyny wypadku bada prokuratura.

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek
2 sierpnia 2018, 17:00

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek 2 0

Co Gdzie Kiedy. Popularny spektakl Centrum Kultury - Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek będzie można zobaczyć bezpłatnie w ramach wakacyjnego projektu Lato na Placu Litewskim. Pokaz odbędzie się dwukrotnie - w czwartek, 2 sierpnia i piątek, 3 sierpnia o godz. 17 przy pomniku Unii Lubelskiej.

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić?
galeria

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić? 23 2

Żeby obejrzeć wszystkie występy, najlepiej zacząć w czwartek. Dlatego już dziś przedstawiamy program festiwalu, choć najwięcej spektakli będzie dopiero za tydzień. Jak zwykle warto zarezerwować dużo czasu, dobrze zaplanować dzień i zatroszczyć się o wygodne obuwie

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle!
film

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle! 0 0

Podczas inauguracyjnego konkursu Letniego Grand Prix 2018 na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle reprezentacja Polski zajęła pierwsze miejsce osiągając rekordową przewagę 71,3 punktu nad drugimi w klasyfikacji Niemcami. Trzecie miejsce przypadło Norwegom

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty 15 3

Przebudowany po drugim spadku z rzędu zespół z Łęcznej w pierwszym meczu nowego sezonu wywalczył punkt w Wejherowie chociaż po niespełna pół godzinie gry przegrywał 0:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2 4 0

Po sparingu Stali z Tomasovią zdecydowanie lepsze humory panują w obozie czwartoligowca. Drużyna Pawła Babiarza ograła beniaminka III ligi 4:2

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów 2 2

Zawodnik Agrosu Zamość w piątek został mistrzem Polski w biegu na 100 metrów, a w sobotę zapewnił sobie awans do finałowego biegu na dwa razy dłuższym dystansie.

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę?

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę? 0 4

Pierwszy wyjazd do pracy za granicą może wiązać się z dużym stresem. Podpowiadamy, jak się do niego przygotować, by uniknąć niepotrzebnych nerwów.

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0 0 4

Piłkarze Rafała Borysiuka ostro postrzelali przy okazji sobotniego meczu kontrolnego z Włodawianką. Zawody zakończyły się zwycięstwem trzecioligowca 7:0. Rywale pod okiem Marka Droba ćwiczą jednak dopiero od tygodnia i tak naprawdę budują nową drużynę

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia
28 lipca 2018, 0:00

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia 1 0

Co Gdzie Kiedy. 28 lipca odbędzie się pierwsza w historii letnia edycja Botanicznej Piątki na terenie Ogrodu Botanicznego UMCS w Lublinie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!