Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Łęczna

29 maja 2014 r.
16:28
Edytuj ten wpis

Tragiczny wypadek w Łęcznej. Dwie osoby nie żyją

Autor: Zdjęcie autora (pab)
80 41 A A

Do wypadku doszło ok. godz. 15.40 na ul. Chełmskiej w Łęcznej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
O zdarzeniu powiadomił Punkt Informacji Drogowej GDDKiA w Lublinie.

- Z naszych wstępnych ustaleń wynika, że kierujący peugeotem jadący od strony Puchaczowa zjechał na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do zderzenia z daewoo lanosem - relacjonuje sierż. szt. Magdalena Krasna, rzecznik policji w Łęcznej.

Na miejscu zginęły dwie osoby - małżeństwo które jechało lanosem. Kierowca peugeota został przewieziony z obrażeniami ciała do szpitala w Łęcznej. Był przytomny.

Z powodu wypadku są utrudnienia w ruchu na drodze krajowej nr 82. Policjanci organizują objazdy. Na miejscu pracują technicy policyjni.

Masz informacje lub zdjęcia? Wyślij na alarm24@dziennikwschodni.pl

Komentarze 41

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Snoop Dogg / 11 czerwca 2014 o 12:47
0

To prawda !!! (nie obrażając górników-mam wielu znajonych oraz wielu z rodziny jest górnikami ale jeżdzą jak ludzie). Jeden wyścig na odcinku Łęczna-Bogdanka!!! Gdzie jest POLICJA !!!??? Nigdy ich tam nie widzę. Gdyby postawic tam fotoradar z ukrycia - załatalibyśmy i to bardzo dziurę budżetową Polską nie gminną !!!. Nie ma kar na tych idiotów !!!. Mandaty min. 1000 zł !!! i zabieranie prawa jazdy (a najlepiej i auta) ... TEN ODCINEK TO STREFA ŚMIERCI, zresztą Łęczna-Lublin także ;/. Polak zachowuje sie jak by sie przesiadł z furmanki do auta ;/. To takie smutne;/. Pozdrawiam prawdziwych kulturalnych kierowców !!!.

To prawda !!! (nie obrażając górników-mam wielu znajonych oraz wielu z rodziny jest górnikami ale jeżdzą jak ludzie). Jeden wyścig na odcinku Łęczna-Bogdanka!!! Gdzie jest POLICJA !!!??? Nigdy ich tam nie widzę. Gdyby postawic tam fotoradar z ukrycia - załatalibyśmy i to bardzo dziurę budżetową Polską nie gminną !!!. Nie ma kar na tych idiotów !!!. Mandaty min. 1000 zł !!! i zabieranie prawa jazdy (a najlepiej i auta) ... TEN ODCINEK TO STREFA ŚMIERCI, zresztą Łęczna-Lublin także ;/. Polak zachowuje sie jak by sie przesiadł z furmanki do ... rozwiń

Avatar
yzon / 4 czerwca 2014 o 14:42
0

Czy to potwierdzone informacje?

Avatar
ja / 4 czerwca 2014 o 12:52
0

Wiesz co pilnuj siebie lepiej...I nie Łyncna tylko Łęczna......!!!!!!!!!Wieśniakiem to moze ty jestes stwierdzajac po takim pismie...owszem Łęczna jest małym miastem a nie wsią...na wsi to jest inaczej!!!!!Odp...sie od tego miasta!!!

Kolejny zazdrosny...Na pewno nie zamienię Łęcznej na wieśniacki Lublin

Avatar
Gość / 1 czerwca 2014 o 23:42
0

Zgodzę się w 100%. Policja w Łęcznej jest poniżej krytyki. Ja miałem poważną kolizję, samochody skasowane, ja chciałem skręcić na drodze jednokierunkowej w lewo i przy skręcie przywalił we mnie starszy Gość, ewidentna wina tamtego Gościa, policja łęczyńska przyjechała i co?! i na dzień dobry przywitali się ręka w rękę z tym Gościem, cześć co słychać, stary co się stało itp. suma sumarum, ja dostałem mandat za złe zasygnalizowanie manewru skrętu, bo podobno miałem kierunek w prawo i dlatego on chciał mnie z lewej wyminąć! a ponadto z mojego ubezpieczenia Gościu naprawił sobie auto! Dziś jak o tym pomyślę, to zdaję sobie sprawe z tego że byłem głupi przyjmując ten mandat i zagdzając się na to wszystko. Byłem młody, zszokowany kolizją bo naprawdę wyglądało to okropnie, cały poobijany, razem ze mną dziewczyna, cała roztrzęsiona, ale najbardziej boli mnie to jak w tedy policja z nami postąpiła, bo żeby było śmiesznie oni nawet nie przesłuchali mojej dziewczyny, nie chcieli tego zrobić, nie słuchali mnie i jeszcze oskarżyli na wstępie że pewnie piłem, alkomat oczywiście nic nie wykazał. No bo gówniarz ( w porównaniu z tym starszym Gościem) to możemy go zrobić w ciula i owszem udało im się. Dziś wiem, że całkiem inaczej bym postąpił!

Zgodzę się w 100%. Policja w Łęcznej jest poniżej krytyki. Ja miałem poważną kolizję, samochody skasowane, ja chciałem skręcić na drodze jednokierunkowej w lewo i przy skręcie przywalił we mnie starszy Gość, ewidentna wina tamtego Gościa, policja łęczyńska przyjechała i co?! i na dzień dobry przywitali się ręka w rękę z tym Gościem, cześć co słychać, stary co się stało itp. suma sumarum, ja dostałem mandat za złe zasygnalizowanie manewru skrętu, bo podobno miałem kierunek w prawo i dlatego on chciał mnie z lewej wyminąć! a ponadto z mojeg... rozwiń

Avatar
gość / 31 maja 2014 o 16:32
0

Co tu dużo mówić... -sam mam niemiłe wspomnienia co do Policji w Łęcznej. Rok temu mieliśmy wypadek niedaleko Łęcznej. Ja kierowałem. Byliśmy ofiarami wypadku, najbardziej ucierpiało nasze  sześcioletnie auto oraz osoba niepełnosprawna ruchowo. Powiem szczerze: Policja w Łęcznej niesprawiedliwie się z nami obeszła, a gówniarzom(którzy spowodowali wypadek) była pobłażliwa. Ba! -nawet Policja niejako usiłowała mnie wrobić w to, że mam 0,2 promila alkoholu -a przecież byłem na 100% trzeźwy, bo nigdy po alkoholu nie jeżdżę. Tym bardziej, że jestem na tyle poważnym człowiekiem, że nienawidzę pijaństwa za kierownicą... Gdybym mógł cofnąć czas, to albo nie pojechał bym wtedy tą drogą -albo od razu łęczyńską Policję do Prokuratury zgłosił i w ten sposób "postawił ich do pionu"... Gdyby -nie daj Boże -sytuacja się powtórzyła, to zupełnie inaczej postąpię następnym razem...

Co tu dużo mówić... -sam mam niemiłe wspomnienia co do Policji w Łęcznej. Rok temu mieliśmy wypadek niedaleko Łęcznej. Ja kierowałem. Byliśmy ofiarami wypadku, najbardziej ucierpiało nasze  sześcioletnie auto oraz osoba niepełnosprawna ruchowo. Powiem szczerze: Policja w Łęcznej niesprawiedliwie się z nami obeszła, a gówniarzom(którzy spowodowali wypadek) była pobłażliwa. Ba! -nawet Policja niejako usiłowała mnie wrobić w to, że mam 0,2 promila alkoholu -a przecież byłem na 100% trzeźwy, bo nigdy po alkoholu nie jeżdżę. Tym bardziej,... rozwiń

Avatar
rowni i rowniejsi / 31 maja 2014 o 12:36
0

Witam! Wielkie kondolencje dla rodziny. Tak się stało że akurat znam tą rodzinę. Wielka tragedia. To na każdego z nas mogło spotkać.   AAA co najlepsze klient który spowodował ten wypadek już próbuje się wymigać. Jego syn jest policjantem w Łęcznej i już zaczynają się kombinacje... Mam nadzieję że ktoś zrobi z tym porządek i ten morderca trafi do więzienia na resztę swojego życia i nawet znajomości jemu nie pomogą!!!

Avatar
Gość / 30 maja 2014 o 12:45
0

nie ważne jakie blachy.... ważne, że debile, bo inaczej nazwac nie moge! nie uważaja na drogach i wymuszają!!! bo im się śpieszy... do grobu? POWODZENIA! Czasem ułamki sekundy, noga z gazu i życie uratowane.

spieszy jak spieszy opona po prostu pękła tyle

Avatar
Viki3333 / 30 maja 2014 o 12:44
0

szkola cie moj drogi nie nauczy przepisow jesli ty sam sie ich nie bedziesz chcial nauczyc, a co do tego czy kto z miasta czy ze wsi, to osobiscie uwazam ze jazda po miescie daje wiecej doswiadczenia i praktyki w zachowaniu sie w ruchu miejskim czego brakuje kierowcom jezdzacym glownie po wsiach

nie zgadzam się , ludzie nauczą się parkować i snuć w korku a potem poza miastem wciskają gaz i autko nie jedzie 40km/h a 140 i nie potrafią opanować auta, nie mają doświadczenia w ocenie odległosci jadacego z naprzeciwka pojazu, zachowania się na zakrętach, ślizka nawierzchnia przy większej prędkości i tego mamy efekty. Taki młody dostanie prawo jazdy wsiada do auta i noga na pedał do podłogi , wyprzedzanie na trzeciego a co tam ma mnóstwo koni pod maską i takie są efekty najczęściej W tym przypadku inne czynniki wpłynęły na tą tragedię

nie zgadzam się , ludzie nauczą się parkować i snuć w korku a potem poza miastem wciskają gaz i autko nie jedzie 40km/h a 140 i nie potrafią opanować auta, nie mają doświadczenia w ocenie odległosci jadacego z naprzeciwka pojazu, zachowania się na zakrętach, ślizka nawierzchnia przy większej prędkości i tego mamy efekty. Taki młody dostanie prawo jazdy wsiada do auta i noga na pedał do podłogi , wyprzedzanie na trzeciego a co tam ma mnóstwo koni pod maską i takie są efekty najczęściej W tym przypadku inne czynniki wpłynęły n... rozwiń

Avatar
kasia / 30 maja 2014 o 11:42
0

To nie problem wsi tylko jakości szkolenia w szkołach jazdy

szkola cie moj drogi nie nauczy przepisow jesli ty sam sie ich nie bedziesz chcial nauczyc, a co do tego czy kto z miasta czy ze wsi, to osobiscie uwazam ze jazda po miescie daje wiecej doswiadczenia i praktyki w zachowaniu sie w ruchu miejskim czego brakuje kierowcom jezdzacym glownie po wsiach

Avatar
hym / 30 maja 2014 o 11:03
0

to nie Łynczna do dróżka na Świnowole

Avatar
Snoop Dogg / 11 czerwca 2014 o 12:47
0

To prawda !!! (nie obrażając górników-mam wielu znajonych oraz wielu z rodziny jest górnikami ale jeżdzą jak ludzie). Jeden wyścig na odcinku Łęczna-Bogdanka!!! Gdzie jest POLICJA !!!??? Nigdy ich tam nie widzę. Gdyby postawic tam fotoradar z ukrycia - załatalibyśmy i to bardzo dziurę budżetową Polską nie gminną !!!. Nie ma kar na tych idiotów !!!. Mandaty min. 1000 zł !!! i zabieranie prawa jazdy (a najlepiej i auta) ... TEN ODCINEK TO STREFA ŚMIERCI, zresztą Łęczna-Lublin także ;/. Polak zachowuje sie jak by sie przesiadł z furmanki do auta ;/. To takie smutne;/. Pozdrawiam prawdziwych kulturalnych kierowców !!!.

To prawda !!! (nie obrażając górników-mam wielu znajonych oraz wielu z rodziny jest górnikami ale jeżdzą jak ludzie). Jeden wyścig na odcinku Łęczna-Bogdanka!!! Gdzie jest POLICJA !!!??? Nigdy ich tam nie widzę. Gdyby postawic tam fotoradar z ukrycia - załatalibyśmy i to bardzo dziurę budżetową Polską nie gminną !!!. Nie ma kar na tych idiotów !!!. Mandaty min. 1000 zł !!! i zabieranie prawa jazdy (a najlepiej i auta) ... TEN ODCINEK TO STREFA ŚMIERCI, zresztą Łęczna-Lublin także ;/. Polak zachowuje sie jak by sie przesiadł z furmanki do ... rozwiń

Avatar
yzon / 4 czerwca 2014 o 14:42
0

Czy to potwierdzone informacje?

Avatar
ja / 4 czerwca 2014 o 12:52
0

Wiesz co pilnuj siebie lepiej...I nie Łyncna tylko Łęczna......!!!!!!!!!Wieśniakiem to moze ty jestes stwierdzajac po takim pismie...owszem Łęczna jest małym miastem a nie wsią...na wsi to jest inaczej!!!!!Odp...sie od tego miasta!!!

Kolejny zazdrosny...Na pewno nie zamienię Łęcznej na wieśniacki Lublin

Avatar
Gość / 1 czerwca 2014 o 23:42
0

Zgodzę się w 100%. Policja w Łęcznej jest poniżej krytyki. Ja miałem poważną kolizję, samochody skasowane, ja chciałem skręcić na drodze jednokierunkowej w lewo i przy skręcie przywalił we mnie starszy Gość, ewidentna wina tamtego Gościa, policja łęczyńska przyjechała i co?! i na dzień dobry przywitali się ręka w rękę z tym Gościem, cześć co słychać, stary co się stało itp. suma sumarum, ja dostałem mandat za złe zasygnalizowanie manewru skrętu, bo podobno miałem kierunek w prawo i dlatego on chciał mnie z lewej wyminąć! a ponadto z mojego ubezpieczenia Gościu naprawił sobie auto! Dziś jak o tym pomyślę, to zdaję sobie sprawe z tego że byłem głupi przyjmując ten mandat i zagdzając się na to wszystko. Byłem młody, zszokowany kolizją bo naprawdę wyglądało to okropnie, cały poobijany, razem ze mną dziewczyna, cała roztrzęsiona, ale najbardziej boli mnie to jak w tedy policja z nami postąpiła, bo żeby było śmiesznie oni nawet nie przesłuchali mojej dziewczyny, nie chcieli tego zrobić, nie słuchali mnie i jeszcze oskarżyli na wstępie że pewnie piłem, alkomat oczywiście nic nie wykazał. No bo gówniarz ( w porównaniu z tym starszym Gościem) to możemy go zrobić w ciula i owszem udało im się. Dziś wiem, że całkiem inaczej bym postąpił!

Zgodzę się w 100%. Policja w Łęcznej jest poniżej krytyki. Ja miałem poważną kolizję, samochody skasowane, ja chciałem skręcić na drodze jednokierunkowej w lewo i przy skręcie przywalił we mnie starszy Gość, ewidentna wina tamtego Gościa, policja łęczyńska przyjechała i co?! i na dzień dobry przywitali się ręka w rękę z tym Gościem, cześć co słychać, stary co się stało itp. suma sumarum, ja dostałem mandat za złe zasygnalizowanie manewru skrętu, bo podobno miałem kierunek w prawo i dlatego on chciał mnie z lewej wyminąć! a ponadto z mojeg... rozwiń

Avatar
gość / 31 maja 2014 o 16:32
0

Co tu dużo mówić... -sam mam niemiłe wspomnienia co do Policji w Łęcznej. Rok temu mieliśmy wypadek niedaleko Łęcznej. Ja kierowałem. Byliśmy ofiarami wypadku, najbardziej ucierpiało nasze  sześcioletnie auto oraz osoba niepełnosprawna ruchowo. Powiem szczerze: Policja w Łęcznej niesprawiedliwie się z nami obeszła, a gówniarzom(którzy spowodowali wypadek) była pobłażliwa. Ba! -nawet Policja niejako usiłowała mnie wrobić w to, że mam 0,2 promila alkoholu -a przecież byłem na 100% trzeźwy, bo nigdy po alkoholu nie jeżdżę. Tym bardziej, że jestem na tyle poważnym człowiekiem, że nienawidzę pijaństwa za kierownicą... Gdybym mógł cofnąć czas, to albo nie pojechał bym wtedy tą drogą -albo od razu łęczyńską Policję do Prokuratury zgłosił i w ten sposób "postawił ich do pionu"... Gdyby -nie daj Boże -sytuacja się powtórzyła, to zupełnie inaczej postąpię następnym razem...

Co tu dużo mówić... -sam mam niemiłe wspomnienia co do Policji w Łęcznej. Rok temu mieliśmy wypadek niedaleko Łęcznej. Ja kierowałem. Byliśmy ofiarami wypadku, najbardziej ucierpiało nasze  sześcioletnie auto oraz osoba niepełnosprawna ruchowo. Powiem szczerze: Policja w Łęcznej niesprawiedliwie się z nami obeszła, a gówniarzom(którzy spowodowali wypadek) była pobłażliwa. Ba! -nawet Policja niejako usiłowała mnie wrobić w to, że mam 0,2 promila alkoholu -a przecież byłem na 100% trzeźwy, bo nigdy po alkoholu nie jeżdżę. Tym bardziej,... rozwiń

Avatar
rowni i rowniejsi / 31 maja 2014 o 12:36
0

Witam! Wielkie kondolencje dla rodziny. Tak się stało że akurat znam tą rodzinę. Wielka tragedia. To na każdego z nas mogło spotkać.   AAA co najlepsze klient który spowodował ten wypadek już próbuje się wymigać. Jego syn jest policjantem w Łęcznej i już zaczynają się kombinacje... Mam nadzieję że ktoś zrobi z tym porządek i ten morderca trafi do więzienia na resztę swojego życia i nawet znajomości jemu nie pomogą!!!

Avatar
Gość / 30 maja 2014 o 12:45
0

nie ważne jakie blachy.... ważne, że debile, bo inaczej nazwac nie moge! nie uważaja na drogach i wymuszają!!! bo im się śpieszy... do grobu? POWODZENIA! Czasem ułamki sekundy, noga z gazu i życie uratowane.

spieszy jak spieszy opona po prostu pękła tyle

Avatar
Viki3333 / 30 maja 2014 o 12:44
0

szkola cie moj drogi nie nauczy przepisow jesli ty sam sie ich nie bedziesz chcial nauczyc, a co do tego czy kto z miasta czy ze wsi, to osobiscie uwazam ze jazda po miescie daje wiecej doswiadczenia i praktyki w zachowaniu sie w ruchu miejskim czego brakuje kierowcom jezdzacym glownie po wsiach

nie zgadzam się , ludzie nauczą się parkować i snuć w korku a potem poza miastem wciskają gaz i autko nie jedzie 40km/h a 140 i nie potrafią opanować auta, nie mają doświadczenia w ocenie odległosci jadacego z naprzeciwka pojazu, zachowania się na zakrętach, ślizka nawierzchnia przy większej prędkości i tego mamy efekty. Taki młody dostanie prawo jazdy wsiada do auta i noga na pedał do podłogi , wyprzedzanie na trzeciego a co tam ma mnóstwo koni pod maską i takie są efekty najczęściej W tym przypadku inne czynniki wpłynęły na tą tragedię

nie zgadzam się , ludzie nauczą się parkować i snuć w korku a potem poza miastem wciskają gaz i autko nie jedzie 40km/h a 140 i nie potrafią opanować auta, nie mają doświadczenia w ocenie odległosci jadacego z naprzeciwka pojazu, zachowania się na zakrętach, ślizka nawierzchnia przy większej prędkości i tego mamy efekty. Taki młody dostanie prawo jazdy wsiada do auta i noga na pedał do podłogi , wyprzedzanie na trzeciego a co tam ma mnóstwo koni pod maską i takie są efekty najczęściej W tym przypadku inne czynniki wpłynęły n... rozwiń

Avatar
kasia / 30 maja 2014 o 11:42
0

To nie problem wsi tylko jakości szkolenia w szkołach jazdy

szkola cie moj drogi nie nauczy przepisow jesli ty sam sie ich nie bedziesz chcial nauczyc, a co do tego czy kto z miasta czy ze wsi, to osobiscie uwazam ze jazda po miescie daje wiecej doswiadczenia i praktyki w zachowaniu sie w ruchu miejskim czego brakuje kierowcom jezdzacym glownie po wsiach

Avatar
hym / 30 maja 2014 o 11:03
0

to nie Łynczna do dróżka na Świnowole

Zobacz wszystkie komentarze 41

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Uwaga na ogromne korki w okolicach zamkniętego placu Zamkowego w Lublinie
Alarm 24
galeria

Uwaga na ogromne korki w okolicach zamkniętego placu Zamkowego w Lublinie 0 0

Na placu Zamkowym w Lublinie trwają przygotowania do sobotniego koncertu "Siła kobiet". Już jednak dzisiaj przejazd przez plac jest niemożliwy.

Lublin: Urządzą skwer na osiedlu Świt

Lublin: Urządzą skwer na osiedlu Świt 0 0

Nie dłużej niż do końca listopada ma potrwać urządzanie skweru między ul. Szczecińską i Warmińską (os. Świt).

Koncert Fonie Lublina w Trybunale Koronnym
21 lipca 2018, 18:00

Koncert Fonie Lublina w Trybunale Koronnym 0 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 21 lipca o godz. 18 w Trybunale Koronnym w Lublinie odbędzie się koncert z cyklu Fonie Lublina pt. Kamienica Rynek 17 - Bracia Wieniawscy.

Pieszym na miasteczku akademickim w Lublinie będzie wygodniej. Plany remontowe UMCS

Pieszym na miasteczku akademickim w Lublinie będzie wygodniej. Plany remontowe UMCS 0 0

Wakacyjne remonty planuje UMCS na terenie miasteczka akademickiego. Uczelnia szuka wykonawcy, który wyremontuje zniszczone chodniki i schody w okolicach akademików.

Podlasie straciło dwóch ważnych piłkarzy, decyzje w Chełmiance w sobotę

Podlasie straciło dwóch ważnych piłkarzy, decyzje w Chełmiance w sobotę 0 0

Dwa mocne ciosy spadły w ostatnich dniach na trenerów i kibiców Podlasia. Kamil Kocoł zdecydował się na transfer do Chełmianki, a Przemysław Grajek postanowił zawiesić buty na kołku

Alarm 24: Co to za samolot lata nad Lublinem? Czytelnik przysyła zdjęcia
galeria

Alarm 24: Co to za samolot lata nad Lublinem? Czytelnik przysyła zdjęcia 18 9

Zdjęcia samolotu przysłał do nas Czytelnik.

"Głusza" i "Zaklęte rewiry" w Kinie Perła. Repertuar na weekend
20 lipca 2018, 21:00

"Głusza" i "Zaklęte rewiry" w Kinie Perła. Repertuar na weekend 1 0

Co Gdzie Kiedy. Kanadyjski thriller Głusza, kultowe Zaklęte rewiry Majewskiego i komedia Za jakie grzechy, dobry Boże? to propozycje Kina Perła na najbliższy weekend. Projekcje o godz. 21 przy ul. Bernardyńskiej 15.

Grozili śmiercią i zgwałceniem matki? Ruszył proces Cyganów, którzy mieli pobić kucharzy
galeria

Grozili śmiercią i zgwałceniem matki? Ruszył proces Cyganów, którzy mieli pobić kucharzy 10 10

Rozpoczął się proces pięciu Romów, oskarżonych o pobicie kucharzy z puławskiej pizzerii „Desperado”. Wszyscy odpowiadają za napaść z powodu przynależności narodowej. Mieli również grozić swoim ofiarom i ich rodzinom.

Nie będzie płotu wzdłuż wschodniej granicy. Minister rezygnuje z pomysłu poprzednika

Nie będzie płotu wzdłuż wschodniej granicy. Minister rezygnuje z pomysłu poprzednika 2 12

Nie będzie płotu wzdłuż wschodniej granicy, który miał być zaporą przed dzikami roznoszącymi ASF. Z pomysłu swojego poprzednika ostatecznie zrezygnował czwartek obecny minister rolnictwa Krzysztof Ardanowski.

Ewakuowali prawie 150 harcerzy z obozów w lesie

Ewakuowali prawie 150 harcerzy z obozów w lesie 0 1

Blisko 150 harcerzy pochodzących z Lubelskiego zostało w środę ewakuowanych z dwóch obozów w lesie w pobliżu miejscowości Wiosna (województwo świętokrzyskie). Harcerze zostali przetransportowani m.in. do szkoły w Dziebałtowie.

Kiedy będą wybory samorządowe 2018? Nie ma już wolnych billboardów w Lublinie

Kiedy będą wybory samorządowe 2018? Nie ma już wolnych billboardów w Lublinie 3 1

Do 16 sierpnia premier Mateusz Morawiecki ma ogłosić datę jesiennych wyborów samorządowych. Wtedy formalnie ruszy kampania wyborcza. Kandydaci już się do niej szykują – wolnych billboardów już praktycznie nie ma.

AZS AWF Biała Podlaska stawia na młodzież

AZS AWF Biała Podlaska stawia na młodzież 1 0

Z zespołem rozstał się Łukasz Kandora, najbardziej doświadczony zawodnik

Uwaga na burze! IMGW wydał ostrzeżenie

Uwaga na burze! IMGW wydał ostrzeżenie 14 1

Meteorolodzy ostrzegają przed burzami z gradem, które w czwartek mogą pojawić się w naszym województwie.

Więcej miejsca na spacery. Miasto chce wydłużyć park w obie strony

Więcej miejsca na spacery. Miasto chce wydłużyć park w obie strony 0 8

Miasto ogłosiło przetarg na urządzenie nowego odcinka parku między ul. Jana Pawła II a Poznańską. Oznacza to, że od os. Górki będzie można się przespacerować, choć z jedną przeszkodą, aż do sklepów przy Orkana. W planach jest też przedłużenie parku Jana Pawła II w przeciwnym kierunku, do Nadbystrzyckiej.