27 operacji okulistycznych wykonanych przez specjalistów z całego świata i transmitowanych na żywo. 30 i 31 stycznia w Lublinie odbędzie się międzynarodowa konferencja okulistyczna, którą organizuje Katedra Okulistyki Uniwersytetu Medycznego.
Dlaczego konferencja odbędzie się w lubelskiej klinice? - Mamy bardzo duży potencjał - dwa budynki z nowoczesnym sprzętem i świetnych lekarzy z wąskimi lub szerszymi specjalizacjami w zakresie chirurgii - zaznacza prof. Żarnowski. - Poza tym mamy kontakty zagraniczne, dzięki którym nasze zaproszenie przyjęło tylu gości z zagranicy. Cel konferencji jest przede wszystkim dydaktyczny. Chodzi o naukę technik operacyjnych od najlepszych fachowców.
Lekarze pracują w odnowionym budynku od maja ub. roku. Po generalnym remoncie powstał Ponadregionalny Ośrodek Leczenia Narządu Wzroku. Wyremontowany dziewięciokondygnacyjny gmach został połączony z zabytkowym pałacykiem.
- W większym budynku znalazły się pomieszczenia wszystkich klinik, bank tkanek oka oraz izby przyjęć. Dzięki nowoczesnemu sprzętowi medycznemu jest możliwa znacznie szybsza diagnostyka i operowanie nawet najtrudniejszych przypadków - mówił podczas otwarcia dr n. med. Adam Borowicz, dyrektor SPSK1 w Lublinie.
Koszt całej inwestycji, finansowanej ze środków resortu zdrowia, to 34 mln zł, z czego 9 mln to koszt wyposażenia.