Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
W piekarni Haliny i Tadeusza Pęziołów robota idzie na okrągło. O szóstej rano do hali wchodzi kolejna zmiana, a do sklepu pierwsi klienci. Parę minut po szóstej ciastowy Paweł Zdziłowski robi ciasto na bułki
Dwie trzecie polaków ogląda seriale. Dwie trzecie oglądających z uwagą śledzi swoje ulubione tasiemce telewizyjne. Mało tego - dla wielu z nich serial to zastępcze życie rodzinne. I tylko co czwarty oglądający włącza telewizor na \"M jak miłość” z nudów.
Tegoroczna - już trzecia - edycja kalendarza została zatytułowana \"Do zwycięstwa”. Jedną z idei przyświecających powstaniu kalendarza była chęć połączenia w niebanalny sposób sportu i biznesu. - To bez wątpienia najładniejszy kalendarz, do którego pozowałyśmy - cieszy się kapitan SPR Sabina Włodek.
Jutro w Lublinie spotkają się byli opozycjoniści zamknięci w wojskowym obozie specjalnym w Czerwonym Borze. Przez lata bali się mówić, o tym, co ich spotkało w stanie wojennym. Teraz chcą, by prokurator postawił w stan oskarżenia mocodawców tej komunistycznej zbrodni
Był rok 1937, kiedy geodeci weszli do Szastarki. Pomierzyli, pozabijali kołki i wyjechali. Rok później firmy z Wilna i Warszawy ruszyły do pracy. 200 ludzi non stop ryło w ziemi. W sierpniu 1939 roku wojsko odebrało największą w tej części Polski bazę paliwa lotniczego. Mieściło się w niej ponad tysiąc cystern
Był rok 1937, kiedy geodeci weszli do Szastarki. Pomierzyli, pozabijali kołki i wyjechali. Rok później firmy z Wilna i Warszawy ruszyły do pracy.
Jeden z najwybitniejszych intelektualistów katolickich, filozof, publicysta, dziennikarz, człowiek dialogu Stefan Wilkanowicz kończy 85 lat.
Z podniesionych na zachodzie szlabanów cieszą się Polacy, którzy bez problemu mogą przejechać Europę. Jednak dla mieszkańców naszego regionu, utrzymujących się z przygranicznego handlu oraz dla sąsiadów zza wschodniej granicy, Schengen to dramat.
Tomek, dzięki refundacji drogiego leku, będzie żył. Rodzice Klaudii uzbierali pieniądze na operację jej serca. Jasio w ostatniej chwili uniknął deportacji i wrócił do swojej rodziny. Wszyscy nasi bohaterowie przeżyli ciężkie chwile. Dzięki naszym publikacjom i pomocy Czytelników ich los się odmienił.
Z głupoty, podczas wypadku albo przez zwyczajnego pecha. Nigdy nie wiadomo, kiedy jakieś ciało obce znajdzie się w naszym ciele. I to w najmniej spodziewanym miejscu. Bo takie np. widelce powinny leżeć na stole a nie w przełyku
Naukowcy często ukrywają przed nami niewygodne informacje. Choćby o obiektach z kosmosu bombardujących Ziemię.
Komendant urzędował w Supraślu, kościół był w Sokółce, a jubileusz księdza świętowano w tykocińskim alumnacie. A miejscowe gospodynie stroiły się w szmateksy, malowały na wampa i szły na casting. A potem grały niczym Marilyn Monroe.
Rozmowa z Adrianem Nadolskim, modelem z Łukowa i uczestnikiem czwartej edycji Big Brothera.
Rozmowa z Szymonem Wydrą
Rozmowa z Januszem Palikotem, milionerem, ekscentrykiem i politykiem
Większość z prawie trzystu dzieci z Gruzji, które na zaproszenie Kancelarii Prezydenta RP latem odpoczywały w Polsce, obecnie wraz z rodzinami przebywa w ośrodkach dla uchodźców w Gori i Tbilisi.
Największe zaskoczenie: wystarczy w wyszukiwarkę internetową wpisać \"nie lubię świąt” i mamy półtora miliona miejsc, gdzie Polacy narzekają na nadchodzące Boże Narodzenie.
Rozmowa z prof. Wiesławem Kamińskim, fizykiem z UMCS.
Kto odpowiada za to, że już wkrótce nasze komórki zapchają świąteczne rymowanki? Niejaki Neil Papworth, inżynier z Vodafone. Jego też pewnie nie lubi poczta, która ma coraz mniej kartek do przesłania.
Pięć osób, pięć różnych historii. Każda z nich mogłaby posłużyć za scenariusz niezłego filmu.
Pan Tadeusz ubiera już trzecie pokolenie. Szył dla babek, dla córek i synów, teraz przychodzą do niego wnukowie dawnych klientek.
Najpierw trzeba zrobić kurę. Na amortyzowanych kołach od malucha, z hamulcem postojowym. Potem kura musi przejść test na trasie z Niedrzwicy do Lublina. A jak się zrobi kurę, to można robić farę
Miesiąc temu zdobył I (i jedyną) nagrodę w konkursie filmowym \"Lublin is coming”. Kilka tygodni później jury przyznało mu najwyższe laury za pracę na temat \"Gdyby wojny nie było”. Ma 21 lat.
Ubiory bardziej odkrywające niż zakrywające, galowe stroje wykończone futerkiem, sukienki z kory i szyszek, spodnie poniżej biodrówek, tradycyjny styl indiański przeniesiony w plastykowo-komórkowe czasy, płaszcze z ludowymi haftami, futurystyczne kostiumy z pończochą na twarzy - takimi kreacjami prowokowano publiczność i jurorów podczas ubiegłotygodniowej Gali Młodych Polskich Projektantów \"Prowokacje 2008”. W konkursie wzięło udział 16 projektantek. Ich kolekcje zaprezentowało 25 modelek i trzech modeli. Tytuł Prowokatora Roku przyznano lubliniance Agnieszce Tokarz za zestaw \"Zabawa fakturą o zapachu Klimta”.
Kosztowało 50 milionów euro, ale jest najnowocześniejszym laboratorium w Europie. Blisko pół tysiąca specjalistów szuka tu ptasiej grypy, pryszczycy, choroby wściekłych krów, dioksyn, melaminy i licho wie jeszcze jakich świństw.