Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

22 lipca 2008 r.
15:54
Edytuj ten wpis

Ze Świdnika do Lublina nową trasą

0 11 A A

Mieszkańcy Świdnika w końcu się doczekali. Od kilku dni mogą dojechać do Lublina z osiedla Olimpijczyków.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Wydłużona trasa przebiega m.in. koło cmentarza w Świdniku. - Mieszkam na drugim końcu miasta. Żeby odwiedzić grób męża, musiałam prosić o przysługę sąsiadów. Teraz już nie zawracam im głowy - cieszy się pani Kazimiera, emerytka
z ul. Armii Krajowej.

Mieszkańcy od dawna chcieli nowej trasy. - Kilka razy byłam w starostwie. Urzędnicy kazali czekać - dodaje pani Kazimiera.

- Na nowej linii zależało głównie ludziom starszym, którzy często zaglądają na cmentarz albo jeżdżą na lubelskie targowisko przy ul. Ruskiej - przyznaje Leszek Wytrzyszczewski ze świdnickiego starostwa.

W końcu jeden z przewoźników poszedł mieszkańcom na rękę. Koncesję na uruchomienie linii Świdnik-Lublin-Świdnik otrzymał w połowie lipca. - Jeździmy od bladego świtu do późnego wieczora przez pięć dni w tygodniu - tłumaczy Marek Motyl, właściciel firmy "Marko”. - Kursy są mniej więcej co dwie godziny.

Bilet normalny kosztuje 3 zł.

Na zniżki mogą liczyć uczniowie, studenci i niepełnosprawni. - Trasa jest trochę zamotana, ale można dojechać w rejony, w które do tej pory trzeba było drałować na piechotę - mówi Adrian z ul. Racławickiej w Świdniku.

Dokładny rozkład jazdy na:

www.automarko.pl/storage/fck/image/linia_olimpijczykow.doc

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Łęczna Szmaty / 15 sierpnia 2008 o 21:02
0
Łęczna to żydnik śmigający w gumowcach po wsi to wsumie wies.Pały gówniarzy tłuką bo tyle sa wstanie !!!
Avatar
anty jude / 12 sierpnia 2008 o 09:03
0
SWIDNIK TO JEST ANNOPOL -SKUPISKO ZYDOW I HAMBURGEROW[HAMY I BURKI]
Avatar
lucy / 9 sierpnia 2008 o 16:02
0
NIe zaglądnęłam wcześniej na forum /wyżej/ a okazuje się, że jest podany prawidłowy link no i są podane ulice:))
Avatar
lucy / 9 sierpnia 2008 o 09:35
0
Link podany nie otwiera się. Brakuje mi w tekście podania ulic, którymi jeździ autobus.
Avatar
willow / 8 sierpnia 2008 o 11:24
0
robus napisał:
spróbuj pojeździć komunikacją miejską w lublinie po 23.00 , taka meropolia jak lublin najwyraźniej nie potrzebuje komunikacji w nocy bo tam też same staruszki, które śpią wieczorem

Jeśli juz piszesz o Świdniku -wiocha, to uzywajac tej samej terminologii Lublin to też wiocha. W Lublinie urodziłem się i pracuję, ale jak ktos do tego miasta przyjedzie to widzi poza scisłym centrum( km na km) brud, dziurawe ulice i walące się kamienice -zaścianek.
Avatar
robus / 3 sierpnia 2008 o 14:26
0
kandydat na staruszka napisał:
Ta podlubelska wiocha albo wymrze albo litościwie ktoś ją podłączy do Lublina. Najważniejszą sprawą poruszoną w artykule jest oczywiście CMENTARZ. Świdnicki cmentarz jest "ośrodkiem życia". Geriatrzy z Rady Miejskiej a to kierują kasę na jego oświetlenie, a to priorytetowo robią doń drogę, a to namawiają busiarzy do dowozu tam miejscowych staruszków. Prędzej czy później wszyscy się znajdziemy na cmentarzach, ale w Świdniku miejsce to ma wyjątkowe znaczenie. Zarówno Burmistrz, jak i Rada Miejska zajmują się głównie starcami. Widać to nawet po godzinach jazdy busika: żaden dwudziestolatek nie pojedzie do Lublina na dyskotekę anie nie wróci stamtąd po 22.00. Świdnik zamykany jest na kłódkę wieczorem, bo staruszkowie i tak śpią, więc po co im wieczorna i nocna komunikacja?

spróbuj pojeździć komunikacją miejską w lublinie po 23.00 , taka meropolia jak lublin najwyraźniej nie potrzebuje komunikacji w nocy bo tam też same staruszki, które śpią wieczorem

spróbuj pojeździć komunikacją miejską w lublinie po 23.00 , taka meropolia jak lublin najwyraźniej nie potrzebuje komunikacji w nocy bo tam też same staruszki, które śpią wieczorem rozwiń
Avatar
kandydat na staruszka / 27 lipca 2008 o 09:04
0
Ta podlubelska wiocha albo wymrze albo litościwie ktoś ją podłączy do Lublina. Najważniejszą sprawą poruszoną w artykule jest oczywiście CMENTARZ. Świdnicki cmentarz jest "ośrodkiem życia". Geriatrzy z Rady Miejskiej a to kierują kasę na jego oświetlenie, a to priorytetowo robią doń drogę, a to namawiają busiarzy do dowozu tam miejscowych staruszków. Prędzej czy później wszyscy się znajdziemy na cmentarzach, ale w Świdniku miejsce to ma wyjątkowe znaczenie. Zarówno Burmistrz, jak i Rada Miejska zajmują się głównie starcami. Widać to nawet po godzinach jazdy busika: żaden dwudziestolatek nie pojedzie do Lublina na dyskotekę anie nie wróci stamtąd po 22.00. Świdnik zamykany jest na kłódkę wieczorem, bo staruszkowie i tak śpią, więc po co im wieczorna i nocna komunikacja?
Ta podlubelska wiocha albo wymrze albo litościwie ktoś ją podłączy do Lublina. Najważniejszą sprawą poruszoną w artykule jest oczywiście CMENTARZ. Świdnicki cmentarz jest "ośrodkiem życia". Geriatrzy z Rady Miejskiej a to kierują kasę na jego oświetlenie, a to priorytetowo robią doń drogę, a to namawiają busiarzy do dowozu tam miejscowych staruszków. Prędzej czy później wszyscy się znajdziemy na cmentarzach, ale w Świdniku miejsce to ma wyjątkowe znaczenie. Zarówno Burmistrz, jak i Rada Miejska zajmują się głównie starcami. Widać t... rozwiń
Avatar
OLO / 25 lipca 2008 o 06:56
0
Niech lepiej drogę naprawią na wylotówce do Lublina. Tam można powozie zgubić do jasnej anielci...
Avatar
Gość / 23 lipca 2008 o 14:22
0
a jednak szkoda że "ludzie z miasta" (chodzi mi o pozostałą część miasta) najbliższy przystanek mają... w połowie drogi do cmentarza... (czyt. Stokrotka, czy koscioł). Fajna trasa to fakt, ale jak ja mieszkam kolo szpitala, to jak niby mam nią jezdzic? polowe trasy z buta ? bez sensu... DO MODYFIKACJI (np. z Armii Krajowej gdzies jakos do placu chociaz, no cos pokombinowac, aby stała sie ta linia dostepna dla wszystkich- mysle ze sie oplaci) pozdro
Avatar
myszka / 23 lipca 2008 o 10:03
0
nowa linia olimpijczyków bardzo mi pasuje w dojazdach do pracy i z pracy. Na pewno będę nią jezdzic a dużym jej plusem jest to, że kursuje również w sobotę i jest tyle samo kursów co na tygodniu. Kierowcy są bardzo mili i każdej osobie na spokojnie tłumaczą trasę nowej linii. jestem bardzo zadowolona, gratuluje pomysłu oraz polecam wszystkim
Avatar
Łęczna Szmaty / 15 sierpnia 2008 o 21:02
0
Łęczna to żydnik śmigający w gumowcach po wsi to wsumie wies.Pały gówniarzy tłuką bo tyle sa wstanie !!!
Avatar
anty jude / 12 sierpnia 2008 o 09:03
0
SWIDNIK TO JEST ANNOPOL -SKUPISKO ZYDOW I HAMBURGEROW[HAMY I BURKI]
Avatar
lucy / 9 sierpnia 2008 o 16:02
0
NIe zaglądnęłam wcześniej na forum /wyżej/ a okazuje się, że jest podany prawidłowy link no i są podane ulice:))
Avatar
lucy / 9 sierpnia 2008 o 09:35
0
Link podany nie otwiera się. Brakuje mi w tekście podania ulic, którymi jeździ autobus.
Avatar
willow / 8 sierpnia 2008 o 11:24
0
robus napisał:
spróbuj pojeździć komunikacją miejską w lublinie po 23.00 , taka meropolia jak lublin najwyraźniej nie potrzebuje komunikacji w nocy bo tam też same staruszki, które śpią wieczorem

Jeśli juz piszesz o Świdniku -wiocha, to uzywajac tej samej terminologii Lublin to też wiocha. W Lublinie urodziłem się i pracuję, ale jak ktos do tego miasta przyjedzie to widzi poza scisłym centrum( km na km) brud, dziurawe ulice i walące się kamienice -zaścianek.
Avatar
robus / 3 sierpnia 2008 o 14:26
0
kandydat na staruszka napisał:
Ta podlubelska wiocha albo wymrze albo litościwie ktoś ją podłączy do Lublina. Najważniejszą sprawą poruszoną w artykule jest oczywiście CMENTARZ. Świdnicki cmentarz jest "ośrodkiem życia". Geriatrzy z Rady Miejskiej a to kierują kasę na jego oświetlenie, a to priorytetowo robią doń drogę, a to namawiają busiarzy do dowozu tam miejscowych staruszków. Prędzej czy później wszyscy się znajdziemy na cmentarzach, ale w Świdniku miejsce to ma wyjątkowe znaczenie. Zarówno Burmistrz, jak i Rada Miejska zajmują się głównie starcami. Widać to nawet po godzinach jazdy busika: żaden dwudziestolatek nie pojedzie do Lublina na dyskotekę anie nie wróci stamtąd po 22.00. Świdnik zamykany jest na kłódkę wieczorem, bo staruszkowie i tak śpią, więc po co im wieczorna i nocna komunikacja?

spróbuj pojeździć komunikacją miejską w lublinie po 23.00 , taka meropolia jak lublin najwyraźniej nie potrzebuje komunikacji w nocy bo tam też same staruszki, które śpią wieczorem

spróbuj pojeździć komunikacją miejską w lublinie po 23.00 , taka meropolia jak lublin najwyraźniej nie potrzebuje komunikacji w nocy bo tam też same staruszki, które śpią wieczorem rozwiń
Avatar
kandydat na staruszka / 27 lipca 2008 o 09:04
0
Ta podlubelska wiocha albo wymrze albo litościwie ktoś ją podłączy do Lublina. Najważniejszą sprawą poruszoną w artykule jest oczywiście CMENTARZ. Świdnicki cmentarz jest "ośrodkiem życia". Geriatrzy z Rady Miejskiej a to kierują kasę na jego oświetlenie, a to priorytetowo robią doń drogę, a to namawiają busiarzy do dowozu tam miejscowych staruszków. Prędzej czy później wszyscy się znajdziemy na cmentarzach, ale w Świdniku miejsce to ma wyjątkowe znaczenie. Zarówno Burmistrz, jak i Rada Miejska zajmują się głównie starcami. Widać to nawet po godzinach jazdy busika: żaden dwudziestolatek nie pojedzie do Lublina na dyskotekę anie nie wróci stamtąd po 22.00. Świdnik zamykany jest na kłódkę wieczorem, bo staruszkowie i tak śpią, więc po co im wieczorna i nocna komunikacja?
Ta podlubelska wiocha albo wymrze albo litościwie ktoś ją podłączy do Lublina. Najważniejszą sprawą poruszoną w artykule jest oczywiście CMENTARZ. Świdnicki cmentarz jest "ośrodkiem życia". Geriatrzy z Rady Miejskiej a to kierują kasę na jego oświetlenie, a to priorytetowo robią doń drogę, a to namawiają busiarzy do dowozu tam miejscowych staruszków. Prędzej czy później wszyscy się znajdziemy na cmentarzach, ale w Świdniku miejsce to ma wyjątkowe znaczenie. Zarówno Burmistrz, jak i Rada Miejska zajmują się głównie starcami. Widać t... rozwiń
Avatar
OLO / 25 lipca 2008 o 06:56
0
Niech lepiej drogę naprawią na wylotówce do Lublina. Tam można powozie zgubić do jasnej anielci...
Avatar
Gość / 23 lipca 2008 o 14:22
0
a jednak szkoda że "ludzie z miasta" (chodzi mi o pozostałą część miasta) najbliższy przystanek mają... w połowie drogi do cmentarza... (czyt. Stokrotka, czy koscioł). Fajna trasa to fakt, ale jak ja mieszkam kolo szpitala, to jak niby mam nią jezdzic? polowe trasy z buta ? bez sensu... DO MODYFIKACJI (np. z Armii Krajowej gdzies jakos do placu chociaz, no cos pokombinowac, aby stała sie ta linia dostepna dla wszystkich- mysle ze sie oplaci) pozdro
Avatar
myszka / 23 lipca 2008 o 10:03
0
nowa linia olimpijczyków bardzo mi pasuje w dojazdach do pracy i z pracy. Na pewno będę nią jezdzic a dużym jej plusem jest to, że kursuje również w sobotę i jest tyle samo kursów co na tygodniu. Kierowcy są bardzo mili i każdej osobie na spokojnie tłumaczą trasę nowej linii. jestem bardzo zadowolona, gratuluje pomysłu oraz polecam wszystkim
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Meditus – skuteczne wsparcie dla uzależnionych od alkoholu

Meditus – skuteczne wsparcie dla uzależnionych od alkoholu 0 0

Alkoholizm jest chorobą, która może dotknąć każdego, niezależnie od jej płci, wieku, statusu społecznego czy wykonywanego zawodu. To już nie jest domena lumpów i meneli. Zniknęły budki z piwem a alkoholizm, to problem ogólnospołeczny. Uzależnienie od napojów wysokoprocentowych, dotyczy dzisiaj, w dużej mierze, osób, zajmujących bardzo prestiżowe stanowiska oraz żyjących w dobrobycie.

Samsung Galaxy S9 czy Samsung Galaxy S9 Plus – jaka jest między nimi różnica?

Samsung Galaxy S9 czy Samsung Galaxy S9 Plus – jaka jest między nimi różnica? 0 0

Linia Galaxy to produkty Samsunga, które od kilku lat budzą największe emocje w branży elektronicznej. Obecnie na rynku mamy model S9 oraz jego większego brata, w postaci modelu S9 Plus. Czym różnią się te telefony? Co, poza rozmiarem, zyskujemy, decydując się na droższy model?

MOSiR wybrał ekipy, które przystosują stadion żużlowy do nowych wymogów

MOSiR wybrał ekipy, które przystosują stadion żużlowy do nowych wymogów 0 0

Zarządca stadionu przy Al. Zygmuntowskich wybrał firmy mające przygotować obiekt do wymogów żużlowej Ekstraligi.

Ile jest wilków i rysi w Roztoczańskim Parku Narodowym?
film

Ile jest wilków i rysi w Roztoczańskim Parku Narodowym? 0 1

Polskie parki narodowe są za małe, aby zapewnić miejsce do życia dużym drapieżnikom. Mogą jednak pełnić rolę spokojnych enklaw do rozrodu. Takim miejscem dla wilków jest Roztoczański Park Narodowy.

Prokuratura umorzyła śledztwo, była dyrektor wróci? Chcą tego związkowcy

Prokuratura umorzyła śledztwo, była dyrektor wróci? Chcą tego związkowcy 6 21

Prokuratura umorzyła śledztwo dotyczące prof. Elżbiety Starosławskiej, byłej dyrektor Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej. Śledczy uznali, że nie kłamała ona w swoich oświadczeniach składanych w związku z przetargami. Związkowcy żądają jej powrotu na stanowisko dyrektora COZL

Lublin Jam Improv vol. 6
25 stycznia 2019, 19:00

Lublin Jam Improv vol. 6 0 0

Co Gdzie Kiedy. Już po raz szósty w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) przeprowadzone zostanie Lublin Jam Improv z udziałem lokalnych formacji improwizacyjnych. Wydarzenie będzie miało miejsce w piątek, 25 stycznia o godz. 19.

Mieszkańcy Końskowoli otrzymali nagrodę za segregowanie śmieci

Mieszkańcy Końskowoli otrzymali nagrodę za segregowanie śmieci 8 3

Mieszkańcy gminy Końskowola w powiecie puławskim przykładają się do segregowania odpadów. W 2017 roku recyklingiem objęto 63 proc. wyprodukowanych przez nich śmieci. Gmina zajęła pierwsze miejsce wśród wiejskich samorządów.

Ewakuacja kilkunastu budynków KUL, odwołane zajęcia. Listy wysłano także do innych uczelni
galeria

Ewakuacja kilkunastu budynków KUL, odwołane zajęcia. Listy wysłano także do innych uczelni 15 1

Policjanci szukają sprawcy fałszywego alarmu, który doprowadził do ewakuacji budynków KUL. Na uniwersytet trafił email, z informacją o bombie. Podobne listy rozesłano do innych uczelni w kraju, ale ewakuację zarządzono tylko w Lublinie.

Siatkarze poznali rywali w ME 2019. "Mieliśmy szczęście, ale turniej polega nie tylko na losowaniu"
film

Siatkarze poznali rywali w ME 2019. "Mieliśmy szczęście, ale turniej polega nie tylko na losowaniu" 0 0

Polscy siatkarze poznali rywali, z którymi zmierzą się w fazie grupowej Mistrzostw Europy 2019. Mistrzowie świata zagrają w grupie D z Holandią, Czechami, Estonią, Ukrainą i Czarnogórą.

Ruszyła sprzedaż kalendarzy MKS Perła (wideo)
film

Ruszyła sprzedaż kalendarzy MKS Perła (wideo) 0 0

Uwaga kibice! Unikatowe kalendarze ścienne MKS Perła na 2019 rok są już w sprzedaży.

Święty Spokój - nowy sklep na Starym Mieście w Lublinie. Mają 3000 płyt winylowych i 2000 książek [zdjęcia]
galeria

Święty Spokój - nowy sklep na Starym Mieście w Lublinie. Mają 3000 płyt winylowych i 2000 książek [zdjęcia] 39 2

Miejsce, które łączy w sobie muzyczne zamiłowania właścicieli z lekturą książek. Święty Spokój przy ulicy Bramowej pojawił się niedawno. Może skusić nie tylko czytelników, ale przede wszystkim melomanów.

Zamość: 32-latek zatrzymany za znęcanie się nad matką

Zamość: 32-latek zatrzymany za znęcanie się nad matką 1 0

32-letni mieszkaniec Zamościa od ponad roku znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją matką. Grozi mu do 5 lat więzienia

Zostań jednym z Tytanów!

Zostań jednym z Tytanów! 0 0

W czwartek o godzinie 20.30 na bocznym boisku Areny Lublin odbędzie się rekrutacja do drużyny Tytanów Lublin

Lubelskie: Nie żyje kobieta jadąca motorowerem. Kierowca mercedesa najechał na tył pojazdu
galeria

Lubelskie: Nie żyje kobieta jadąca motorowerem. Kierowca mercedesa najechał na tył pojazdu 6 3

Radzyńscy policjanci ustalają szczegóły tragicznego wypadku drogowego, do którego doszło w środę w miejscowości Stasinów (gm. Radzyń Podlaski) na drodze krajowej nr 63.

Wystawa fotografii Macieja Ciuhaka
25 stycznia 2019, 19:00

Wystawa fotografii Macieja Ciuhaka 1 0

Co Gdzie Kiedy. Pracownia Otwarta LuCreate (Krakowskie Przedmieście 53) zaprasza na kolejną wystawę z cyklu Podróż, zawierającego prace lubelskich fotografów. Tym razem zobaczymy fotografie Macieja Ciuhaka. Wernisaż ekspozycji 25 stycznia o godz. 19.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!