Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

27 września 2021 r.
14:29

Chcą przedłużyć stan wyjątkowy o 60 dni. Szef MSWiA mówi o terrorystach

Autor: Zdjęcie autora eb
1 7 A A
MSWiA chce przedłużenia stanu wyjątkowego o kolejne 60 dni
MSWiA chce przedłużenia stanu wyjątkowego o kolejne 60 dni (fot. MSWiA)

MSWiA chce przedłużenia stanu wyjątkowego o kolejne 60 dni. Jednocześnie ujawnia materiały, które mają wskazywać na związki migrantów z organizacjami terrorystycznymi.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Będę rekomendował Radzie Ministrów przedłużenie stanu wyjątkowego na granicy polsko–białoruskiej – powiedział w poniedziałek na konferencji prasowej Mariusz Kamiński, minister spraw wewnętrznych i administracji. Jego zdaniem, mamy do czynienia z „powodowaną względami politycznymi masową, nielegalną migracją". – Sytuacja jest napięta, dochodzi do szeregu incydentów prowokacyjnych z udziałem funkcjonariuszy białoruskich, do masowych prób łamania integralności naszej granicy – podkreśla minister. W jego ocenie „migranci są używani przez Aleksandra Łukaszenkę jako broń”.

Polskie służby wskazują też na powiazania migrantów z organizacjami terrorystycznymi. – 50 osób wśród 200 przebadanych jest powiązanych ze środowiskami terrorystycznymi – precyzuje szef MSWiA.

Dziennikarzom pokazano m.in. slajdy ze zdjęciami pozyskanymi od zatrzymanych migrantów, które mają tego dowodzić. – Co dziesiąta osoba ma możliwe powiązania z organizacjami terrorystycznymi, przestępczością kryminalną, przemytem ludzi, a także fałszowaniem dokumentacji – wylicza Stanisław Żaryn, rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych. Jako przykład podano obywatela Iraku, u którego w telefonie znaleziono kontakty do osoby mającej związek z Państwem Islamskim. – Posiadał kontakty z osobą będącą powiązaną ze specjalistą od materiałów wybuchowych i uzbrojenia – zaznacza Żaryn. Część materiałów trafia do prokuratury. – Dowody będą sukcesywnie przesyłane – zapowiada Kamiński.

Od sierpnia Straż Graniczna odnotowała 9,4 tysiąca prób przekroczenia polskiej granicy. 8,2 tysiąca z nich zostało udaremnionych w pasie granicznym. Natomiast w ośrodkach strzeżonych przebywa ok. 1,2 zatrzymanych migrantów. Przypomnijmy, że stan wyjątkowy wprowadzono 2 września, pierwotnie na 30 dni. Obejmuje on 183 miejscowości w województwach podlaskim oraz lubelskim.

Okazuje się, że 52,6 proc. badanych w sondażu IBRiS dla dziennika „Rzeczpospolita” odpowiedziało, że jest za utrzymaniem stanu wyjątkowego w obszarach graniczących z Białorusią do "momentu rozwiązania problemu" z dużą liczbą migrantów. 36,3 proc. jest za natychmiastowym zniesieniem stanu wyjątkowego.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
martinez957 / 27 września 2021 r. o 14:58
+13
Czego kaczynski rząd okłamuje Polaków??
Avatar
Janusz_Paliwas / 27 września 2021 r. o 15:35
+7
Nie wierzę w żadne słowa osób z rządu piss !!
Avatar
Gutek / 27 września 2021 r. o 19:26
+6
36% nie chce stanu wyjątkowego, niektórzy piszą tu o kłamstwie rządzących. Co trzeba jeszcze aby się przekonali kim są ci ludzie, dlaczego właśnie na Białorusi!? Mało przykładów z Zachodu? To nie jest zabawa ani show czy okazja do lansu panie i panowie z KO ! Rząd chroni polską granicę i nas ! To jest podstawowy obowiązek państwa i to państwo nie jest teraz "państwem teoretycznym" jak sami siebie nazywali za swoich rządów !
 Telewizja publiczna różne rzeczy puszcza i nie wierzę jej przekazowi tak jak nie wierzę rządowi . Wprowadzono stan wyjątkowy i odsunięto dziennikarzy z nad granicy , aby rządzący mogli podawać opinii publicznej tylko to co im odpowiada.   Nie dziwne , że nawet w czasie wojny są korespondenci wojenni ?
 Telewizja publiczna różne rzeczy puszcza i nie wierzę jej przekazowi tak jak nie wierzę rządowi . Wprowadzono stan wyjątkowy i odsunięto dziennikarzy z nad granicy , aby rządzący mogli podawać opinii publicznej tylko to co im odpowiada.   Nie dziwne , że nawet w czasie wojny są korespondenci wojenni ? rozwiń
Avatar
Sir_Fred / 27 września 2021 r. o 14:31
+5
Czyli nasi rodzimi zdrajcy chcieli wpuścić terrorystów do PL
Avatar
Japolan / 27 września 2021 r. o 17:05
+4
Cytat: "
Jako przykład podano obywatela Iraku, u którego w telefonie znaleziono kontakty do osoby mającej związek z Państwem Islamskim. – Posiadał kontakty z osobą będącą powiązaną ze specjalistą od materiałów wybuchowych i uzbrojenia – zaznacza Żaryn.
"  W taki sam sposób ja "jestem powiązany" że starszymi Braćmi Cugowskimi, którzy przez jakiś czas mieszkali parę pięter nade mną (w tym samym pionie!). Jakaż w tamtym mieszkaniu wtedy była "kolekcja butelek" (być może po mleku?)! Co więcej, miałem "kontakt(y)" z "Budką Suflera"; uczestniczyłem z paroma Muzykami z tego zespołu w jednej imprezie towarzyskiej - a nawet nieco rozmawialiśmy. Z takimi "powiązaniami" i "kontaktami" być może zaczną mi płacić tantiemy z ZAIKS'u - oczywista bzdura, podobnie do propagandy na rzecz zbójeckiego stanu wyjątkowego. Jakby tego było mało, rozmawiałem nie tylko z posłami PiS, ale także z posłami PO. Każdy z nich jest "powiązany" z doktorem Jarosławem Kaczyńskim lub z Donaldem Tuskiem. W świetle ukazanej na konferencji prasowej "logiki", mam "kontakty" nie tylko "na Nowogrodzkiej" oraz z Przewodniczącym PO, ale (przez niego) także z czołowymi politykami europejskimi i światowymi. Co więcej, przynajmniej parędziesiąt razy rozmawiałem bezpośrednio z doktorem Krzysztofem Żukiem! Mam więc "kontakty" i "powiązania" w Jakubowicach Konińskich - według "logiki" ukazanej podczas tej konferencji prasowej.
uote> "  W taki sam sposób ja "jestem powiązany" że starszymi Braćmi Cugowskimi, którzy przez jakiś czas mieszkali parę pięter nade mną (w tym samym pionie!). Jakaż w tamtym mieszkaniu wtedy była "kolekcja butelek" (być może po mleku?)! Co więcej, miałem "kontakt(y)" z "Budką Suflera"; uczestniczyłem z paroma Muzykami z tego zespołu w jednej imprezie towarzyskiej - a nawet nieco rozmawialiśmy. Z takimi "powiązaniami" i "kontaktami" być może zaczną mi płacić tantiemy z... rozwiń
Avatar
Japolan / 27 września 2021 r. o 17:11
0
 
(...) to państwo nie jest teraz "państwem teoretycznym" jak sami siebie nazywali za swoich rządów !
 Jest państwem stanu wyjątkowego.
Avatar
Paul / 27 września 2021 r. o 16:26
-7
36% nie chce stanu wyjątkowego, niektórzy piszą tu o kłamstwie rządzących. Co trzeba jeszcze aby się przekonali kim są ci ludzie, dlaczego właśnie na Białorusi!? Mało przykładów z Zachodu? To nie jest zabawa ani show czy okazja do lansu panie i panowie z KO ! Rząd chroni polską granicę i nas ! To jest podstawowy obowiązek państwa i to państwo nie jest teraz "państwem teoretycznym" jak sami siebie nazywali za swoich rządów !
Avatar
Gutek / 27 września 2021 r. o 19:26
+6
36% nie chce stanu wyjątkowego, niektórzy piszą tu o kłamstwie rządzących. Co trzeba jeszcze aby się przekonali kim są ci ludzie, dlaczego właśnie na Białorusi!? Mało przykładów z Zachodu? To nie jest zabawa ani show czy okazja do lansu panie i panowie z KO ! Rząd chroni polską granicę i nas ! To jest podstawowy obowiązek państwa i to państwo nie jest teraz "państwem teoretycznym" jak sami siebie nazywali za swoich rządów !
 Telewizja publiczna różne rzeczy puszcza i nie wierzę jej przekazowi tak jak nie wierzę rządowi . Wprowadzono stan wyjątkowy i odsunięto dziennikarzy z nad granicy , aby rządzący mogli podawać opinii publicznej tylko to co im odpowiada.   Nie dziwne , że nawet w czasie wojny są korespondenci wojenni ?
 Telewizja publiczna różne rzeczy puszcza i nie wierzę jej przekazowi tak jak nie wierzę rządowi . Wprowadzono stan wyjątkowy i odsunięto dziennikarzy z nad granicy , aby rządzący mogli podawać opinii publicznej tylko to co im odpowiada.   Nie dziwne , że nawet w czasie wojny są korespondenci wojenni ? rozwiń
Avatar
Japolan / 27 września 2021 r. o 17:11
0
 
(...) to państwo nie jest teraz "państwem teoretycznym" jak sami siebie nazywali za swoich rządów !
 Jest państwem stanu wyjątkowego.
Avatar
Japolan / 27 września 2021 r. o 17:05
+4
Cytat: "
Jako przykład podano obywatela Iraku, u którego w telefonie znaleziono kontakty do osoby mającej związek z Państwem Islamskim. – Posiadał kontakty z osobą będącą powiązaną ze specjalistą od materiałów wybuchowych i uzbrojenia – zaznacza Żaryn.
"  W taki sam sposób ja "jestem powiązany" że starszymi Braćmi Cugowskimi, którzy przez jakiś czas mieszkali parę pięter nade mną (w tym samym pionie!). Jakaż w tamtym mieszkaniu wtedy była "kolekcja butelek" (być może po mleku?)! Co więcej, miałem "kontakt(y)" z "Budką Suflera"; uczestniczyłem z paroma Muzykami z tego zespołu w jednej imprezie towarzyskiej - a nawet nieco rozmawialiśmy. Z takimi "powiązaniami" i "kontaktami" być może zaczną mi płacić tantiemy z ZAIKS'u - oczywista bzdura, podobnie do propagandy na rzecz zbójeckiego stanu wyjątkowego. Jakby tego było mało, rozmawiałem nie tylko z posłami PiS, ale także z posłami PO. Każdy z nich jest "powiązany" z doktorem Jarosławem Kaczyńskim lub z Donaldem Tuskiem. W świetle ukazanej na konferencji prasowej "logiki", mam "kontakty" nie tylko "na Nowogrodzkiej" oraz z Przewodniczącym PO, ale (przez niego) także z czołowymi politykami europejskimi i światowymi. Co więcej, przynajmniej parędziesiąt razy rozmawiałem bezpośrednio z doktorem Krzysztofem Żukiem! Mam więc "kontakty" i "powiązania" w Jakubowicach Konińskich - według "logiki" ukazanej podczas tej konferencji prasowej.
uote> "  W taki sam sposób ja "jestem powiązany" że starszymi Braćmi Cugowskimi, którzy przez jakiś czas mieszkali parę pięter nade mną (w tym samym pionie!). Jakaż w tamtym mieszkaniu wtedy była "kolekcja butelek" (być może po mleku?)! Co więcej, miałem "kontakt(y)" z "Budką Suflera"; uczestniczyłem z paroma Muzykami z tego zespołu w jednej imprezie towarzyskiej - a nawet nieco rozmawialiśmy. Z takimi "powiązaniami" i "kontaktami" być może zaczną mi płacić tantiemy z... rozwiń
Avatar
Paul / 27 września 2021 r. o 16:26
-7
36% nie chce stanu wyjątkowego, niektórzy piszą tu o kłamstwie rządzących. Co trzeba jeszcze aby się przekonali kim są ci ludzie, dlaczego właśnie na Białorusi!? Mało przykładów z Zachodu? To nie jest zabawa ani show czy okazja do lansu panie i panowie z KO ! Rząd chroni polską granicę i nas ! To jest podstawowy obowiązek państwa i to państwo nie jest teraz "państwem teoretycznym" jak sami siebie nazywali za swoich rządów !
Avatar
Janusz_Paliwas / 27 września 2021 r. o 15:35
+7
Nie wierzę w żadne słowa osób z rządu piss !!
Avatar
martinez957 / 27 września 2021 r. o 14:58
+13
Czego kaczynski rząd okłamuje Polaków??
Avatar
Sir_Fred / 27 września 2021 r. o 14:31
+5
Czyli nasi rodzimi zdrajcy chcieli wpuścić terrorystów do PL