Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

25 kwietnia 2019 r.
17:46

Nowa przeszkoda dla pieszych. Krzyż wmurowany na środku chodnika

Autor: Zdjęcie autora eb
0 34 A A
– Czy teraz znowu będą burzyć dopiero co wybudowany chodnik, aby przenieść krzyż?  – zastanawia się bialczanka.
– Czy teraz znowu będą burzyć dopiero co wybudowany chodnik, aby przenieść krzyż? – zastanawia się bialczanka. (fot. Ewelina Burda)

W Białej Podlaskiej trwa budowa ścieżek rowerowych. Jednak na ulicy Brzeskiej można się natknąć na architektoniczną przeszkodę.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Chodzi o to że na chodniku, który przebiega obok ścieżki rowerowej wmurowano stojący tam krzyż. Taki krajobraz zaskoczył naszą czytelniczkę niedaleko Powiatowego Urzędu Pracy w Białej Podlaskiej. Stoją tam dwa krzyże. Wcześniej były one poza chodnikiem, ale teraz gdy budowana jest ścieżka rowerowa, chodnik przesunięto i... wmurowano jeden ze stojących tam krzyży. – To jak w tym miejscu przechodnie mają korzystać z chodnika? – dopytuje nasza czytelniczka z Białej Podlaskiej. Aby go ominąć trzeba wejść na ścieżkę rowerową. – Czy teraz znowu będą burzyć dopiero co wybudowany chodnik, aby przenieść krzyż?  – zastanawia się bialczanka.

Urząd Miasta odpowiada że krzyż będzie przeniesiony po wykonaniu prac związanych z budową ścieżki i chodnika. – Wykonawca przestawi krzyż po wykonaniu robót na odcinku od Al. Tysiąclecia do Al. Jana Pawła II– precyzuje Gabriela Kuc–Stefaniuk, rzecznik bialskiego magistratu.

Przypomnijmy że ścieżki powstają przy ulicach Brzeskiej, Janowskiej i Terebelskiej. W ten sposób w mieście ma powstać 40–kilometrowa trasa dla rowerzystów, którą pojedziemy w czerwcu. Wcześniej w mieście istniała tylko 10–kilometrowa sieć ścieżek. Za roboty na ulicy Brzeskiej odpowiada firma "Tre – Drom" z Białej Podlaskiej.

Wszystko dzięki unijnemu dofinansowaniu do projektu oszacowanego na ponad 22 mln zł. Oprócz ścieżek, w jego ramach zaplanowano remonty i przebudowę chodników, kładek pieszo–rowerowych na Krznie, zatok autobusowych, wiat przystankowych oraz wybranych skrzyżowań, oświetlenia ulicznego i sygnalizacji. Ten szeroki projekt obejmuje też zakup nowego taboru – pięciu autobusów spełniających tzw. normę Euro VI. To norma określająca ograniczoną emisję spalin.

e-Wydanie

Komentarze 34

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
w / 25 kwietnia 2019 o 19:29
+28
Dlaczego upadła Konstytucja 3-Maja? Kto był jej największym wrogiem? Oto w skrócie kilka tylko faktów: 1.Po uchwaleniu Konstytucji jest możliwość, że Polska pójdzie drogą Francji. Kościół Katolicki obawia się utraty władzy i ogromnych dóbr. 2.Za karę papież Pius VI likwiduje nuncjaturę Watykanu w Polsce. 3. 24.02.1792r papież śle breve do carycy Katarzyny II, gratuluje podbojów (rozbiór Polski) i prosi o interwencję. 4. 27.04. magnaci świeccy i kościelni (wszyscy 8 biskupi diecezjalni) w stolicy Rosji przyjmują Manifest unieważniający Konstytucję i wzywają Rosję do pomocy. Ogłoszono go 14.05. na terenie Polski w Targowicy. (152 lata później podobnie było z Manifestem PKWN). 5.Papież błogosławi Targowicę (Konfederacja Obojga Narodów). 6. 19.05. wojska rosyjskie wkraczają do Polski. Do Warszawy wraca nuncjusz papieski Saluzzo z rozkazem papieża dla Króla Polski, aby przystąpił do Targowicy. Już poparli ją wszyscy biskupi i Prymas Polski. 7.W obronie Konstytucji wybucha powstanie narodowe (insurekcja). Wielu płatnych zdrajców zostaje ujętych i skazanych na śmierć m.in. biskupi Kossakowski, Massalski, Skarszewski. Dwóch powieszono (Massalskiego na starych końskich lejcach bo nie zasługiwał na sznur) przy owacjach warszawiaków (obraz J.M.Rymkiewicza „Wieszanie”). Biskup Skarszewski przekupił strażników i uciekł, później był biskupem lubelskim i Prymasem Polski. Prymas Polski M.J.Poniatowski chcąc uniknąć sądu (dowody zdrady przedstawił mu osobiście T.Kościuszko) zażył truciznę. 8.Insurekcja pod ciosami Rosji upada. Kościół oddycha z ulgą. Zachował majątki i uzyskał jeszcze dodatkowo prawo cenzurowania wszystkich książek wydawanych w zaborze rosyjskim. 9.Współpraca kleru z zaborcami odtąd układa się dobrze. Prymas Polski J.P.Woronicz w 1829r z radością koronuje w Warszawie cara Mikołaja na Króla Polski. Papieże potępiają kolejne polskie powstania, albowiem każda władza pochodzi od Boga. 10.Wielki patriotyzm Kościoła Katolickiego trwa. Do dziś. Co znów usłyszymy 3 Maja. Czytajcie, szukajcie. Poznajcie prawdziwą historię Polski. A prawda Was wyzwoli.
Dlaczego upadła Konstytucja 3-Maja? Kto był jej największym wrogiem? Oto w skrócie kilka tylko faktów: 1.Po uchwaleniu Konstytucji jest możliwość, że Polska pójdzie drogą Francji. Kościół Katolicki obawia się utraty władzy i ogromnych dóbr. 2.Za karę papież Pius VI likwiduje nuncjaturę Watykanu w Polsce. 3. 24.02.1792r papież śle breve do carycy Katarzyny II, gratuluje podbojów (rozbiór Polski) i prosi o interwencję. 4. 27.04. magnaci świeccy i kościelni (wszyscy 8 biskupi diecezjalni) w stolicy Rosji przyjmują Manifest unieważniający... rozwiń
Avatar
dumny ojciec... / 25 kwietnia 2019 o 18:39
+24
...wschodnie rubieże kraju, to stan umysłu tak, jak na Podkarpaciu czy innym Podlasiu. I nie piszę tego z jakichś niskich pobudek antyklerykalnych, ponieważ osobiście popieram rożnego rodzaju gry i zabawy katabasów. Żaden racjonalny argument nie wypłoszy naszej młodzieży z kościoła tak skutecznie, jak potrafi dokonać tego sam kościół z perfidnymi hierarchami na czele.... Chwała im za ten godny czyn.
Avatar
wkrótce wesoły emeryt ... / 26 kwietnia 2019 o 12:50
+15
.....mieszkańcy naszego miasta, ci starsi oraz w średnim wieku, doskonale pamiętają, jak prężnie na naszym terenie działała PZPR! Obecnie mamy tę samą sytuację, tylko tyran się zmienił! Niejednokrotnie widziałem wychodzących z kościołów starych działaczy partyjnych, a nawet dwóch nosi parasol/baldachim nad katabasem podczas ulicznych mitingów . Nawet mnie to nie smuci, bo kanalie ciągnęły do władzy zawsze i wszędzie. Obecnie rządzącemu krajem PiS nie przeszkadzają donosiciele sprytnie urządzający się w ich szeregach, jak tez złodzieje. Mamy więc "Wolfgangów", "JoJo od Adidasów" , czy tez Stanisławów okradających małe Fiaciki i damskie torebki...
.....mieszkańcy naszego miasta, ci starsi oraz w średnim wieku, doskonale pamiętają, jak prężnie na naszym terenie działała PZPR! Obecnie mamy tę samą sytuację, tylko tyran się zmienił! Niejednokrotnie widziałem wychodzących z kościołów starych działaczy partyjnych, a nawet dwóch nosi parasol/baldachim nad katabasem podczas ulicznych mitingów . Nawet mnie to nie smuci, bo kanalie ciągnęły do władzy zawsze i wszędzie. Obecnie rządzącemu krajem PiS nie przeszkadzają donosiciele sprytnie urządzający się w ich szeregach, jak tez złodzieje. Mamy ... rozwiń
Avatar
Gość / 25 kwietnia 2019 o 21:33
+15
biała jak rosja ,to stan umysłu buahahahaha,posmiewisko dla reszty kraju razem z krasnikiem i radzyniem
Avatar
xcv / 26 kwietnia 2019 o 11:49
+12
dowalcie jeszcze ze 4 w promieniu metra. Ten kraj z takimi kołtunami skazany jest na wieczną porażkę.
Avatar
Gość / 25 kwietnia 2019 o 21:26
+12
Czytanie ze zrozumieniem chyba bardzo boli Czystym debilizmem jest jest stawianie krzyża na środku chodnika tym bardziej że tuż obok jeden juz stoi więc pomysłodawcom mogę zaproponować żeby w ten sposób zastawić cały cały chodnik przynajmniej cała Polska będzie się z was śmiała
Avatar
ament / 25 kwietnia 2019 o 21:49
+11
Teraz krzyże przeszkadzają wszędzie, pamiętam jak w socjalizmie i stanie wojennym wszyscy garneli się do krzyża i kościoła, teraz jest niepotrzebny.
 Jaki "niepotrzbny..? Od razu napisz że to "nagonka i walka" z kościołem... Krzyż to nadal symbol i nic by się nie stało jak by go drogowcy przesuneli o ten metr poza budowaną drogę. Niestety to pokazuję jaką pozycję "nietyklalnych" ma w Polsce czarny okupant z watykanu i jego symbole, których nie można tknąć... To ja pytam i oczekuję odpowiedzi: TO JESZCZE POLSKA CZY JUŻ WATYKAN? Skoro polskie prawo budowlane jest podrzędne... I nie mówię tu o prawach boskich lecz o fizycznym posadowieniu obiektów symbolicznych np krzyży stawianych gdzie popadnie a efekty jak na zdjęciu... 
 Jaki "niepotrzbny..? Od razu napisz że to "nagonka i walka" z kościołem... Krzyż to nadal symbol i nic by się nie stało jak by go drogowcy przesuneli o ten metr poza budowaną drogę. Niestety to pokazuję jaką pozycję "nietyklalnych" ma w Polsce czarny okupant z watykanu i jego symbole, których nie można tknąć... To ja pytam i oczekuję odpowiedzi: TO JESZCZE POLSKA CZY JUŻ WATYKAN? Skoro polskie prawo budowlane jest podrzędne... I nie mówię tu o prawach boskich lecz o fizycznym posadowieniu obiektów sym... rozwiń
Avatar
Wojtek / 26 kwietnia 2019 o 08:55
+10
I klawo! Niech skretyniali mieszkańcy te durne ryje sobie rozbijają! ps. Co na to prawo budowlane i jakim cudem ta inwestycja została odebrane przez nadzór budowlany i służby bhp?
Avatar
Gość / 25 kwietnia 2019 o 21:40
+10
Jeżeli gwiazda Davida stała by na środku chodnika też by przeszkadzała tym bardziej że tuż obok już jeden krzyż stoi może cały chodnik tak po obu stronach okrzyżować ni
Avatar
Gość / 25 kwietnia 2019 o 17:53
+10
4o km? Czy Pani rzecznik wie co pir....li?
Avatar
Funeral / 28 kwietnia 2019 o 13:29
0
Nie wybuchła żadna insurekcja, tylko doszło do wojny polsko-rosyjskiej, zwanej w historii jako wojna w obronie konstytucji -1792 r.  Dowodził wojskiem bratanek królewski, książę Józef Poniatowski.  Wojnę przerwało przyłaczenie się króla Stanisława Poniatowskiego( gorąco namawianego przez Hugo Kołłątaja ,jednego z twórców Konstytucji 3 Maja ) do Targowicy, mimo, że wojna nie była jeszcze rozstrzygnięta, a morale w wojskach Rzeczpospolitej, przede        wszystkim polskich,( zwycięstwo pod Zieleńcami, korzystnie rozegrana bitwa pod Dubienką)  skoncentrowanych pod Lublinem i czekających na posiłki gwardii królewskiej były nadzwyczaj dobre.  Rosjanie, zmęczenie długimi marszami, rozpoczetymi jeszcze przed wejściem w granicę Rzeczypospolitej, zostwaiający na szlaku swojego marszu oddziały osłonowe i zabezpieczjące tyły, każdego dnia szczuplały i zbliżały się swoim stanem do wojsk koronnych. I właśnie wtedy, gdy mogło dojść do przesilenia w wojnie, król przeszedł na stronę Targowicy.
Nie wybuchła żadna insurekcja, tylko doszło do wojny polsko-rosyjskiej, zwanej w historii jako wojna w obronie konstytucji -1792 r.  Dowodził wojskiem bratanek królewski, książę Józef Poniatowski.  Wojnę przerwało przyłaczenie się króla Stanisława Poniatowskiego( gorąco namawianego przez Hugo Kołłątaja ,jednego z twórców Konstytucji 3 Maja ) do Targowicy, mimo, że wojna nie była jeszcze rozstrzygnięta, a morale w wojskach Rzeczpospolitej, przede        wszystkim polskich,( zwycięstwo pod Zieleńcami, korzystnie rozegrana bitwa pod Dubienką)... rozwiń
Avatar
Funeral / 28 kwietnia 2019 o 13:29
0
Nie wybuchła żadna insurekcja, tylko doszło do wojny polsko-rosyjskiej, zwanej w historii jako wojna w obronie konstytucji -1792 r.  Dowodził wojskiem bratanek królewski, książę Józef Poniatowski.  Wojnę przerwało przyłaczenie się króla Stanisława Poniatowskiego( gorąco namawianego przez Hugo Kołłątaja ,jednego z twórców Konstytucji 3 Maja ) do Targowicy, mimo, że wojna nie była jeszcze rozstrzygnięta, a morale w wojskach Rzeczpospolitej, przede        wszystkim polskich,( zwycięstwo pod Zieleńcami, korzystnie rozegrana bitwa pod Dubienką)  skoncentrowanych pod Lublinem i czekających na posiłki gwardii królewskiej były nadzwyczaj dobre.  Rosjanie, zmęczenie długimi marszami, rozpoczetymi jeszcze przed wejściem w granicę Rzeczypospolitej, zostwaiający na szlaku swojego marszu oddziały osłonowe i zabezpieczjące tyły, każdego dnia szczuplały i zbliżały się swoim stanem do wojsk koronnych. I właśnie wtedy, gdy mogło dojść do przesilenia w wojnie, król przeszedł na stronę Targowicy.
Nie wybuchła żadna insurekcja, tylko doszło do wojny polsko-rosyjskiej, zwanej w historii jako wojna w obronie konstytucji -1792 r.  Dowodził wojskiem bratanek królewski, książę Józef Poniatowski.  Wojnę przerwało przyłaczenie się króla Stanisława Poniatowskiego( gorąco namawianego przez Hugo Kołłątaja ,jednego z twórców Konstytucji 3 Maja ) do Targowicy, mimo, że wojna nie była jeszcze rozstrzygnięta, a morale w wojskach Rzeczpospolitej, przede        wszystkim polskich,( zwycięstwo pod Zieleńcami, korzystnie rozegrana bitwa pod Dubienką)... rozwiń
Avatar
Gość / 27 kwietnia 2019 o 04:45
+2
Czytelniczka NN z Białej Podlaskiej niech sobie zrobi spacerek Warszawską na odcinku Zawąska - Orlen. Wspaniała okazja, aby się zadumać nad warunkami, jakie mają piesi i rowerzyści.
Avatar
ja / 26 kwietnia 2019 o 23:23
-9
Krzyże stoją przecież na chodniku, a nie na ścieżce rowerowej... trochę rzetelności dziennikarskiej pismaki...
Avatar
wkrótce wesoły emeryt ... / 26 kwietnia 2019 o 12:50
+15
.....mieszkańcy naszego miasta, ci starsi oraz w średnim wieku, doskonale pamiętają, jak prężnie na naszym terenie działała PZPR! Obecnie mamy tę samą sytuację, tylko tyran się zmienił! Niejednokrotnie widziałem wychodzących z kościołów starych działaczy partyjnych, a nawet dwóch nosi parasol/baldachim nad katabasem podczas ulicznych mitingów . Nawet mnie to nie smuci, bo kanalie ciągnęły do władzy zawsze i wszędzie. Obecnie rządzącemu krajem PiS nie przeszkadzają donosiciele sprytnie urządzający się w ich szeregach, jak tez złodzieje. Mamy więc "Wolfgangów", "JoJo od Adidasów" , czy tez Stanisławów okradających małe Fiaciki i damskie torebki...
.....mieszkańcy naszego miasta, ci starsi oraz w średnim wieku, doskonale pamiętają, jak prężnie na naszym terenie działała PZPR! Obecnie mamy tę samą sytuację, tylko tyran się zmienił! Niejednokrotnie widziałem wychodzących z kościołów starych działaczy partyjnych, a nawet dwóch nosi parasol/baldachim nad katabasem podczas ulicznych mitingów . Nawet mnie to nie smuci, bo kanalie ciągnęły do władzy zawsze i wszędzie. Obecnie rządzącemu krajem PiS nie przeszkadzają donosiciele sprytnie urządzający się w ich szeregach, jak tez złodzieje. Mamy ... rozwiń
Avatar
Kontestancja / 26 kwietnia 2019 o 12:41
+2
Na pewno jest więcej nadmuchanego ego i ludzi bazujących na emocjach, którym brak rozumu nie przeszkadza. Dziś nie każde mgr z przodu świadczy o wykształceniu :D.
Avatar
tutejszy / 26 kwietnia 2019 o 11:56
-17
oba krzyże stały tam od dawna. Ciekawe że przeszkadzają redakcji i jakiejś anonimowej czytelniczce. Może anonimowa czytelniczka i anonimowy autor artykułu to ta sama osoba ? 
Avatar
K / 26 kwietnia 2019 o 11:56
+5
Ja myślę, że to bardzo dobra inicjatywa. Będzie sobie chodnikiem szedł taki jeden z drugim bialczanin, pi...lnie głową w krzyż, coś mu się w gówce przestawi i zacznie wreszcie myśleć. I Biała z czasem przestanie być bastionem PiSu i zapleczem kleru.
Avatar
xcv / 26 kwietnia 2019 o 11:49
+12
dowalcie jeszcze ze 4 w promieniu metra. Ten kraj z takimi kołtunami skazany jest na wieczną porażkę.
Avatar
K / 26 kwietnia 2019 o 11:26
+6
Teraz krzyże przeszkadzają wszędzie, pamiętam jak w socjalizmie i stanie wojennym wszyscy garneli się do krzyża i kościoła, teraz jest niepotrzebny.
Może po prostu teraz jest więcej wykształconych ludzi? ;-)
Zobacz wszystkie komentarze 34

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pałac Potockich w końcu doczeka się rewitalizacji? Miasto stara się o dofinansowanie

Pałac Potockich w końcu doczeka się rewitalizacji? Miasto stara się o dofinansowanie 0 0

Radzyń Podlaski będzie starał się o środki na rewitalizację centrum miasta z pałacem Potockich. Jest szansa na 20 mln zł.

Trąba powietrzna w woj. lubelskim. Pozrywane dachy, zniszczone domy [zdjęcia]
Alarm24@dziennikwschodni.pl
galeria

Trąba powietrzna w woj. lubelskim. Pozrywane dachy, zniszczone domy [zdjęcia] 164 7

Trąba powietrzna przeszła przez gminę Wojciechów i pozrywała dachy w domach i budynkach gospodarczych. Na razie nie wiadomo jednak, jak duże są straty.

Zawsze klasyka: "Kameralnie" w DDK Węglin
23 maja 2019, 19:00

Zawsze klasyka: "Kameralnie" w DDK Węglin 0 0

Przed nami kolejna odsłona cyklu "Zawsze klasyka" w DDK Węglin (ul. Judyma 2a). 23 maja o godz. 19 odbędzie się koncert "Kameralnie" ukazujący twórczość Stanisława Moniuszki.

LUK Politechnika Lublin ma nowego zawodnika

LUK Politechnika Lublin ma nowego zawodnika 0 0

Lubelski beniaminek kompletuje skład na sezon 2019/2020. Nowym zawodnikiem będzie przyjmujący Lechii Tomaszów Mazowiecki 27-leni Paweł Rusin

Furiat z siekierą rzucił się na policjantów. Wcześniej rozbił szyby w aucie, zniszczył mieszkanie
galeria

Furiat z siekierą rzucił się na policjantów. Wcześniej rozbił szyby w aucie, zniszczył mieszkanie 8 5

Pijany mężczyzna rzucił się z siekierą na mundurowych. Wcześniej jeździł samochodem i uszkodził ciężarówkę sąsiada.

Wybory 2019: Kto trafi do Parlamentu Europejskiego? Prognoza wyników
Prognoza

Wybory 2019: Kto trafi do Parlamentu Europejskiego? Prognoza wyników 1 10

Najwięcej mandatów otrzyma Koalicja Europejska, drugie w kolejności będzie Prawo i Sprawiedliwość, a podium zamknie Wiosna Roberta Biedronia – wynika z prognozy wyników wyborów do Parlamentu Europejskiego przygotowanej przez portal stanpolityki.pl.

Czy dzisiaj znowu będzie padać? Aktualny stan pogodowy na Lubelszczyźnie

Czy dzisiaj znowu będzie padać? Aktualny stan pogodowy na Lubelszczyźnie 7 1

Od godz. 11 ponownie możemy się spodziewać burz z opadami deszczu - ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Miejscami może także sypać grad.

Lubelskie inwestuje w najmłodszych

Lubelskie inwestuje w najmłodszych 0 0

Nowoczesne sale, pomoce naukowe i program dostosowany do potrzeb najmłodszych to przyszłość lubelskich przedszkoli. Edukacja dzieci jest jednym z priorytetów władz województwa, dlatego inwestycje zakrojono na szeroką skalę. W ramach działania 12.1 Edukacja przedszkolna Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego ogłoszono dotychczas 3 konkursy, w których na realizację projektów przeznaczono ponad 100 milionów złotych. Blisko 2040 placówek a w nich przeszło 4,2 tys. dzieci zostało objętych wsparciem. W kwietniu podpisano 25 umów na dofinansowania, dzięki którym w kolejnych miejscowościach przedszkola zmienią się na lepsze.

Nagi 18-latek biegał po rynku, a potem jeździł rowerem. Założył się o...

Nagi 18-latek biegał po rynku, a potem jeździł rowerem. Założył się o... 11 15

Nagi i pijany 18-latek biegał po zamojskim rynku. Wsiadł również na rower i jeździł nim po płycie. Okazało się, że zrobił to by wygrać skrzynkę piwa.

Zderzenie trzech samochodów. Pięć osób trafiło do szpitala

Zderzenie trzech samochodów. Pięć osób trafiło do szpitala 6 0

Pięć osób trafiło do szpitala po zderzeniu trzech aut w miejscowości Tuligłowy (pow. krasnostawski).

Rewolucja w TBV Starcie Lublin?

Rewolucja w TBV Starcie Lublin? 0 4

W TBV Starcie Lublin może dojść do sporych zmian. Zagrożona jest m.in. posada trenera Davida Dedka na miejsce którego przymierzany jest Artur Gronek

Lublin: Ten lokal nie miał szczęścia do wynajmujących. Teraz będzie tu "Spiżarnia smaku"

Lublin: Ten lokal nie miał szczęścia do wynajmujących. Teraz będzie tu "Spiżarnia smaku" 63 1

Lokal przy ul. Dominikańskiej 5 nie miał szczęścia do wynajmujących. Restauratorzy zmieniali się regularnie. Teraz adres upodobały sobie dwie przedsiębiorcze kobiety, które chcą zadbać o wyborny smak tego miejsca

Odszkodowania od Kościoła dla ofiar pedofilii wśród duchownych? Sondaż IBRiS

Odszkodowania od Kościoła dla ofiar pedofilii wśród duchownych? Sondaż IBRiS 0 19

Aż 70% Polaków jest za wypłacaniem przez Kościół odszkodowań dla ofiar księży-pedofilii – wynika z sondażu przeprowadzonego przez Instytut Badań Rynkowych i Społecznych IBRiS na zlecenie RMF FM i Dziennika Gazeta Prawna.

Janusz Radwański i Maciej Melecki w Dosłownej
23 maja 2019, 19:00

Janusz Radwański i Maciej Melecki w Dosłownej 0 0

Księgarnia Dosłowna (ul. Peowiaków 12) zaprasza na spotkanie autorskie z poetami Januszem Radwańskim i Maciejem Meleckim. Wydarzenie będzie miało miejsce 23 maja o godz. 19.

To pierwszy taki przypadek w Polsce. Zdarza się raz na 4,7 mld ciąż na świecie
film

To pierwszy taki przypadek w Polsce. Zdarza się raz na 4,7 mld ciąż na świecie 16 4

Kraków. W Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie na świat przyszły sześcioraczki. Niemowlęta urodziły się przez cesarskie cięcie. To pierwszy taki przypadek w Polsce.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!