Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

25 kwietnia 2019 r.
17:46

Nowa przeszkoda dla pieszych. Krzyż wmurowany na środku chodnika

Autor: Zdjęcie autora eb
0 34 A A
– Czy teraz znowu będą burzyć dopiero co wybudowany chodnik, aby przenieść krzyż?  – zastanawia się bialczanka.
– Czy teraz znowu będą burzyć dopiero co wybudowany chodnik, aby przenieść krzyż? – zastanawia się bialczanka. (fot. Ewelina Burda)

W Białej Podlaskiej trwa budowa ścieżek rowerowych. Jednak na ulicy Brzeskiej można się natknąć na architektoniczną przeszkodę.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Chodzi o to że na chodniku, który przebiega obok ścieżki rowerowej wmurowano stojący tam krzyż. Taki krajobraz zaskoczył naszą czytelniczkę niedaleko Powiatowego Urzędu Pracy w Białej Podlaskiej. Stoją tam dwa krzyże. Wcześniej były one poza chodnikiem, ale teraz gdy budowana jest ścieżka rowerowa, chodnik przesunięto i... wmurowano jeden ze stojących tam krzyży. – To jak w tym miejscu przechodnie mają korzystać z chodnika? – dopytuje nasza czytelniczka z Białej Podlaskiej. Aby go ominąć trzeba wejść na ścieżkę rowerową. – Czy teraz znowu będą burzyć dopiero co wybudowany chodnik, aby przenieść krzyż?  – zastanawia się bialczanka.

Urząd Miasta odpowiada że krzyż będzie przeniesiony po wykonaniu prac związanych z budową ścieżki i chodnika. – Wykonawca przestawi krzyż po wykonaniu robót na odcinku od Al. Tysiąclecia do Al. Jana Pawła II– precyzuje Gabriela Kuc–Stefaniuk, rzecznik bialskiego magistratu.

Przypomnijmy że ścieżki powstają przy ulicach Brzeskiej, Janowskiej i Terebelskiej. W ten sposób w mieście ma powstać 40–kilometrowa trasa dla rowerzystów, którą pojedziemy w czerwcu. Wcześniej w mieście istniała tylko 10–kilometrowa sieć ścieżek. Za roboty na ulicy Brzeskiej odpowiada firma "Tre – Drom" z Białej Podlaskiej.

Wszystko dzięki unijnemu dofinansowaniu do projektu oszacowanego na ponad 22 mln zł. Oprócz ścieżek, w jego ramach zaplanowano remonty i przebudowę chodników, kładek pieszo–rowerowych na Krznie, zatok autobusowych, wiat przystankowych oraz wybranych skrzyżowań, oświetlenia ulicznego i sygnalizacji. Ten szeroki projekt obejmuje też zakup nowego taboru – pięciu autobusów spełniających tzw. normę Euro VI. To norma określająca ograniczoną emisję spalin.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 34

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
w / 25 kwietnia 2019 r. o 19:29
+28
Dlaczego upadła Konstytucja 3-Maja? Kto był jej największym wrogiem? Oto w skrócie kilka tylko faktów: 1.Po uchwaleniu Konstytucji jest możliwość, że Polska pójdzie drogą Francji. Kościół Katolicki obawia się utraty władzy i ogromnych dóbr. 2.Za karę papież Pius VI likwiduje nuncjaturę Watykanu w Polsce. 3. 24.02.1792r papież śle breve do carycy Katarzyny II, gratuluje podbojów (rozbiór Polski) i prosi o interwencję. 4. 27.04. magnaci świeccy i kościelni (wszyscy 8 biskupi diecezjalni) w stolicy Rosji przyjmują Manifest unieważniający Konstytucję i wzywają Rosję do pomocy. Ogłoszono go 14.05. na terenie Polski w Targowicy. (152 lata później podobnie było z Manifestem PKWN). 5.Papież błogosławi Targowicę (Konfederacja Obojga Narodów). 6. 19.05. wojska rosyjskie wkraczają do Polski. Do Warszawy wraca nuncjusz papieski Saluzzo z rozkazem papieża dla Króla Polski, aby przystąpił do Targowicy. Już poparli ją wszyscy biskupi i Prymas Polski. 7.W obronie Konstytucji wybucha powstanie narodowe (insurekcja). Wielu płatnych zdrajców zostaje ujętych i skazanych na śmierć m.in. biskupi Kossakowski, Massalski, Skarszewski. Dwóch powieszono (Massalskiego na starych końskich lejcach bo nie zasługiwał na sznur) przy owacjach warszawiaków (obraz J.M.Rymkiewicza „Wieszanie”). Biskup Skarszewski przekupił strażników i uciekł, później był biskupem lubelskim i Prymasem Polski. Prymas Polski M.J.Poniatowski chcąc uniknąć sądu (dowody zdrady przedstawił mu osobiście T.Kościuszko) zażył truciznę. 8.Insurekcja pod ciosami Rosji upada. Kościół oddycha z ulgą. Zachował majątki i uzyskał jeszcze dodatkowo prawo cenzurowania wszystkich książek wydawanych w zaborze rosyjskim. 9.Współpraca kleru z zaborcami odtąd układa się dobrze. Prymas Polski J.P.Woronicz w 1829r z radością koronuje w Warszawie cara Mikołaja na Króla Polski. Papieże potępiają kolejne polskie powstania, albowiem każda władza pochodzi od Boga. 10.Wielki patriotyzm Kościoła Katolickiego trwa. Do dziś. Co znów usłyszymy 3 Maja. Czytajcie, szukajcie. Poznajcie prawdziwą historię Polski. A prawda Was wyzwoli.
Dlaczego upadła Konstytucja 3-Maja? Kto był jej największym wrogiem? Oto w skrócie kilka tylko faktów: 1.Po uchwaleniu Konstytucji jest możliwość, że Polska pójdzie drogą Francji. Kościół Katolicki obawia się utraty władzy i ogromnych dóbr. 2.Za karę papież Pius VI likwiduje nuncjaturę Watykanu w Polsce. 3. 24.02.1792r papież śle breve do carycy Katarzyny II, gratuluje podbojów (rozbiór Polski) i prosi o interwencję. 4. 27.04. magnaci świeccy i kościelni (wszyscy 8 biskupi diecezjalni) w stolicy Rosji przyjmują Manifest unieważniający... rozwiń
Avatar
dumny ojciec... / 25 kwietnia 2019 r. o 18:39
+24
...wschodnie rubieże kraju, to stan umysłu tak, jak na Podkarpaciu czy innym Podlasiu. I nie piszę tego z jakichś niskich pobudek antyklerykalnych, ponieważ osobiście popieram rożnego rodzaju gry i zabawy katabasów. Żaden racjonalny argument nie wypłoszy naszej młodzieży z kościoła tak skutecznie, jak potrafi dokonać tego sam kościół z perfidnymi hierarchami na czele.... Chwała im za ten godny czyn.
Avatar
wkrótce wesoły emeryt ... / 26 kwietnia 2019 r. o 12:50
+16
.....mieszkańcy naszego miasta, ci starsi oraz w średnim wieku, doskonale pamiętają, jak prężnie na naszym terenie działała PZPR! Obecnie mamy tę samą sytuację, tylko tyran się zmienił! Niejednokrotnie widziałem wychodzących z kościołów starych działaczy partyjnych, a nawet dwóch nosi parasol/baldachim nad katabasem podczas ulicznych mitingów . Nawet mnie to nie smuci, bo kanalie ciągnęły do władzy zawsze i wszędzie. Obecnie rządzącemu krajem PiS nie przeszkadzają donosiciele sprytnie urządzający się w ich szeregach, jak tez złodzieje. Mamy więc "Wolfgangów", "JoJo od Adidasów" , czy tez Stanisławów okradających małe Fiaciki i damskie torebki...
.....mieszkańcy naszego miasta, ci starsi oraz w średnim wieku, doskonale pamiętają, jak prężnie na naszym terenie działała PZPR! Obecnie mamy tę samą sytuację, tylko tyran się zmienił! Niejednokrotnie widziałem wychodzących z kościołów starych działaczy partyjnych, a nawet dwóch nosi parasol/baldachim nad katabasem podczas ulicznych mitingów . Nawet mnie to nie smuci, bo kanalie ciągnęły do władzy zawsze i wszędzie. Obecnie rządzącemu krajem PiS nie przeszkadzają donosiciele sprytnie urządzający się w ich szeregach, jak tez złodzieje. Mamy ... rozwiń
Avatar
Gość / 25 kwietnia 2019 r. o 21:33
+15
biała jak rosja ,to stan umysłu buahahahaha,posmiewisko dla reszty kraju razem z krasnikiem i radzyniem
Avatar
Gość / 25 kwietnia 2019 r. o 21:26
+12
Czytanie ze zrozumieniem chyba bardzo boli Czystym debilizmem jest jest stawianie krzyża na środku chodnika tym bardziej że tuż obok jeden juz stoi więc pomysłodawcom mogę zaproponować żeby w ten sposób zastawić cały cały chodnik przynajmniej cała Polska będzie się z was śmiała
Avatar
xcv / 26 kwietnia 2019 r. o 11:49
+11
dowalcie jeszcze ze 4 w promieniu metra. Ten kraj z takimi kołtunami skazany jest na wieczną porażkę.
Avatar
ament / 25 kwietnia 2019 r. o 21:49
+11
Teraz krzyże przeszkadzają wszędzie, pamiętam jak w socjalizmie i stanie wojennym wszyscy garneli się do krzyża i kościoła, teraz jest niepotrzebny.
 Jaki "niepotrzbny..? Od razu napisz że to "nagonka i walka" z kościołem... Krzyż to nadal symbol i nic by się nie stało jak by go drogowcy przesuneli o ten metr poza budowaną drogę. Niestety to pokazuję jaką pozycję "nietyklalnych" ma w Polsce czarny okupant z watykanu i jego symbole, których nie można tknąć... To ja pytam i oczekuję odpowiedzi: TO JESZCZE POLSKA CZY JUŻ WATYKAN? Skoro polskie prawo budowlane jest podrzędne... I nie mówię tu o prawach boskich lecz o fizycznym posadowieniu obiektów symbolicznych np krzyży stawianych gdzie popadnie a efekty jak na zdjęciu... 
 Jaki "niepotrzbny..? Od razu napisz że to "nagonka i walka" z kościołem... Krzyż to nadal symbol i nic by się nie stało jak by go drogowcy przesuneli o ten metr poza budowaną drogę. Niestety to pokazuję jaką pozycję "nietyklalnych" ma w Polsce czarny okupant z watykanu i jego symbole, których nie można tknąć... To ja pytam i oczekuję odpowiedzi: TO JESZCZE POLSKA CZY JUŻ WATYKAN? Skoro polskie prawo budowlane jest podrzędne... I nie mówię tu o prawach boskich lecz o fizycznym posadowieniu obiektów sym... rozwiń
Avatar
Wojtek / 26 kwietnia 2019 r. o 08:55
+10
I klawo! Niech skretyniali mieszkańcy te durne ryje sobie rozbijają! ps. Co na to prawo budowlane i jakim cudem ta inwestycja została odebrane przez nadzór budowlany i służby bhp?
Avatar
Gość / 25 kwietnia 2019 r. o 21:40
+10
Jeżeli gwiazda Davida stała by na środku chodnika też by przeszkadzała tym bardziej że tuż obok już jeden krzyż stoi może cały chodnik tak po obu stronach okrzyżować ni
Avatar
Gość / 25 kwietnia 2019 r. o 17:53
+10
4o km? Czy Pani rzecznik wie co pir....li?
Avatar
Funeral / 28 kwietnia 2019 r. o 13:29
+1
Nie wybuchła żadna insurekcja, tylko doszło do wojny polsko-rosyjskiej, zwanej w historii jako wojna w obronie konstytucji -1792 r.  Dowodził wojskiem bratanek królewski, książę Józef Poniatowski.  Wojnę przerwało przyłaczenie się króla Stanisława Poniatowskiego( gorąco namawianego przez Hugo Kołłątaja ,jednego z twórców Konstytucji 3 Maja ) do Targowicy, mimo, że wojna nie była jeszcze rozstrzygnięta, a morale w wojskach Rzeczpospolitej, przede        wszystkim polskich,( zwycięstwo pod Zieleńcami, korzystnie rozegrana bitwa pod Dubienką)  skoncentrowanych pod Lublinem i czekających na posiłki gwardii królewskiej były nadzwyczaj dobre.  Rosjanie, zmęczenie długimi marszami, rozpoczetymi jeszcze przed wejściem w granicę Rzeczypospolitej, zostwaiający na szlaku swojego marszu oddziały osłonowe i zabezpieczjące tyły, każdego dnia szczuplały i zbliżały się swoim stanem do wojsk koronnych. I właśnie wtedy, gdy mogło dojść do przesilenia w wojnie, król przeszedł na stronę Targowicy.
Nie wybuchła żadna insurekcja, tylko doszło do wojny polsko-rosyjskiej, zwanej w historii jako wojna w obronie konstytucji -1792 r.  Dowodził wojskiem bratanek królewski, książę Józef Poniatowski.  Wojnę przerwało przyłaczenie się króla Stanisława Poniatowskiego( gorąco namawianego przez Hugo Kołłątaja ,jednego z twórców Konstytucji 3 Maja ) do Targowicy, mimo, że wojna nie była jeszcze rozstrzygnięta, a morale w wojskach Rzeczpospolitej, przede        wszystkim polskich,( zwycięstwo pod Zieleńcami, korzystnie rozegrana bitwa pod Dubienką)... rozwiń
Avatar
Funeral / 28 kwietnia 2019 r. o 13:29
0
Nie wybuchła żadna insurekcja, tylko doszło do wojny polsko-rosyjskiej, zwanej w historii jako wojna w obronie konstytucji -1792 r.  Dowodził wojskiem bratanek królewski, książę Józef Poniatowski.  Wojnę przerwało przyłaczenie się króla Stanisława Poniatowskiego( gorąco namawianego przez Hugo Kołłątaja ,jednego z twórców Konstytucji 3 Maja ) do Targowicy, mimo, że wojna nie była jeszcze rozstrzygnięta, a morale w wojskach Rzeczpospolitej, przede        wszystkim polskich,( zwycięstwo pod Zieleńcami, korzystnie rozegrana bitwa pod Dubienką)  skoncentrowanych pod Lublinem i czekających na posiłki gwardii królewskiej były nadzwyczaj dobre.  Rosjanie, zmęczenie długimi marszami, rozpoczetymi jeszcze przed wejściem w granicę Rzeczypospolitej, zostwaiający na szlaku swojego marszu oddziały osłonowe i zabezpieczjące tyły, każdego dnia szczuplały i zbliżały się swoim stanem do wojsk koronnych. I właśnie wtedy, gdy mogło dojść do przesilenia w wojnie, król przeszedł na stronę Targowicy.
Nie wybuchła żadna insurekcja, tylko doszło do wojny polsko-rosyjskiej, zwanej w historii jako wojna w obronie konstytucji -1792 r.  Dowodził wojskiem bratanek królewski, książę Józef Poniatowski.  Wojnę przerwało przyłaczenie się króla Stanisława Poniatowskiego( gorąco namawianego przez Hugo Kołłątaja ,jednego z twórców Konstytucji 3 Maja ) do Targowicy, mimo, że wojna nie była jeszcze rozstrzygnięta, a morale w wojskach Rzeczpospolitej, przede        wszystkim polskich,( zwycięstwo pod Zieleńcami, korzystnie rozegrana bitwa pod Dubienką)... rozwiń
Avatar
Gość / 27 kwietnia 2019 r. o 04:45
+3
Czytelniczka NN z Białej Podlaskiej niech sobie zrobi spacerek Warszawską na odcinku Zawąska - Orlen. Wspaniała okazja, aby się zadumać nad warunkami, jakie mają piesi i rowerzyści.
Avatar
ja / 26 kwietnia 2019 r. o 23:23
-9
Krzyże stoją przecież na chodniku, a nie na ścieżce rowerowej... trochę rzetelności dziennikarskiej pismaki...
Avatar
wkrótce wesoły emeryt ... / 26 kwietnia 2019 r. o 12:50
+16
.....mieszkańcy naszego miasta, ci starsi oraz w średnim wieku, doskonale pamiętają, jak prężnie na naszym terenie działała PZPR! Obecnie mamy tę samą sytuację, tylko tyran się zmienił! Niejednokrotnie widziałem wychodzących z kościołów starych działaczy partyjnych, a nawet dwóch nosi parasol/baldachim nad katabasem podczas ulicznych mitingów . Nawet mnie to nie smuci, bo kanalie ciągnęły do władzy zawsze i wszędzie. Obecnie rządzącemu krajem PiS nie przeszkadzają donosiciele sprytnie urządzający się w ich szeregach, jak tez złodzieje. Mamy więc "Wolfgangów", "JoJo od Adidasów" , czy tez Stanisławów okradających małe Fiaciki i damskie torebki...
.....mieszkańcy naszego miasta, ci starsi oraz w średnim wieku, doskonale pamiętają, jak prężnie na naszym terenie działała PZPR! Obecnie mamy tę samą sytuację, tylko tyran się zmienił! Niejednokrotnie widziałem wychodzących z kościołów starych działaczy partyjnych, a nawet dwóch nosi parasol/baldachim nad katabasem podczas ulicznych mitingów . Nawet mnie to nie smuci, bo kanalie ciągnęły do władzy zawsze i wszędzie. Obecnie rządzącemu krajem PiS nie przeszkadzają donosiciele sprytnie urządzający się w ich szeregach, jak tez złodzieje. Mamy ... rozwiń
Avatar
Kontestancja / 26 kwietnia 2019 r. o 12:41
+3
Na pewno jest więcej nadmuchanego ego i ludzi bazujących na emocjach, którym brak rozumu nie przeszkadza. Dziś nie każde mgr z przodu świadczy o wykształceniu :D.
Avatar
tutejszy / 26 kwietnia 2019 r. o 11:56
-17
oba krzyże stały tam od dawna. Ciekawe że przeszkadzają redakcji i jakiejś anonimowej czytelniczce. Może anonimowa czytelniczka i anonimowy autor artykułu to ta sama osoba ? 
Avatar
K / 26 kwietnia 2019 r. o 11:56
+5
Ja myślę, że to bardzo dobra inicjatywa. Będzie sobie chodnikiem szedł taki jeden z drugim bialczanin, pi...lnie głową w krzyż, coś mu się w gówce przestawi i zacznie wreszcie myśleć. I Biała z czasem przestanie być bastionem PiSu i zapleczem kleru.
Avatar
xcv / 26 kwietnia 2019 r. o 11:49
+11
dowalcie jeszcze ze 4 w promieniu metra. Ten kraj z takimi kołtunami skazany jest na wieczną porażkę.
Avatar
K / 26 kwietnia 2019 r. o 11:26
+7
Teraz krzyże przeszkadzają wszędzie, pamiętam jak w socjalizmie i stanie wojennym wszyscy garneli się do krzyża i kościoła, teraz jest niepotrzebny.
Może po prostu teraz jest więcej wykształconych ludzi? ;-)
Zobacz wszystkie komentarze 34

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 30 września 2020 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 30 września 2020 r.

IFK Kristianstad – Azoty Puławy 24:22. Koniec europejskiej przygody

IFK Kristianstad – Azoty Puławy 24:22. Koniec europejskiej przygody

Drużyna Larsa Walthera we wtorek musiała odrobić w Szwecji jedną bramkę, aby zagrać w fazie grupowej Ligi Europejskiej. Niestety, puławianie przegrali w ramach rewanżowego spotkania drugiej rundy eliminacji z IFK Kristianstad 22:24. A to oznacza pożegnanie Azotów z europejskimi pucharami.

Kabaret Moralnego Niepokoju w Kazimierzu Dolnym
4 października 2020, 17:00

Kabaret Moralnego Niepokoju w Kazimierzu Dolnym

Już w najbliższą niedzielę, 4 października o godz. 17 na dziedzińcu Zamku w Kazimierzu Dolnym wystąpi formacja Kabaret Moralnego Niepokoju. Grupa będzie promować swój najnowszy program "Tego jeszcze nie grali".

Pies konał przed kościołem. Sąd nie odpuszcza księdzu

Pies konał przed kościołem. Sąd nie odpuszcza księdzu

Sprawa księdza Marka J., oskarżonego o znęcanie się nad psem, wraca na wokandę. W pierwszym procesie duchowny został uniewinniony. Sąd odwoławczy uznał jednak, że należy ponownie przyjrzeć się sprawie.

Lubartów: Jeden remont domu kultury, a dwa otwarcia

Lubartów: Jeden remont domu kultury, a dwa otwarcia

Po sześciu latach dobiegł do końca najdłuższy remont w historii Lubartowa. W niedzielę, 27 września, miało miejsce pierwsze oficjalne otwarcie gruntownie wyremontowanego Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury i Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Lubartowie. Drugie zaplanowano na 4 października.

W Świdniku szkoły i przedszkola na zakupy mają chodzić razem, bo tak taniej

W Świdniku szkoły i przedszkola na zakupy mają chodzić razem, bo tak taniej

Wspólne zakupy, administracja, księgowość a także obsługa informatyczna. Łatwiej będzie też zaplanować szkolne i przedszkolne inwestycje. Świdnicką oświatę czekają zmiany.

Lewart Lubartów w ćwierćfinale Pucharu Polski, ale dopiero po rzutach karnych

Lewart Lubartów w ćwierćfinale Pucharu Polski, ale dopiero po rzutach karnych

Duże problemy z awansem do ćwierćfinału Pucharu Polski miał trzecioligowy Lewart. Piłkarze z Lubartowa prowadzili już z występującym w A klasie LKS Poniatowa Wieś 2:0, ale pokonali rywali dopiero po rzutach karnych (4:1).

Zbiórka dla polskiej szkoły w Brześciu. Na podręczniki do nauki języka polskiego

Zbiórka dla polskiej szkoły w Brześciu. Na podręczniki do nauki języka polskiego

Polska szkoła w Brześciu potrzebuje podręczników do nauki języka polskiego. Zbiórkę uruchomili m.in. parlamentarzyści.

Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej ma nowy rezonans. Pierwszy taki w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej ma nowy rezonans. Pierwszy taki w Lublinie [zdjęcia]

Nowoczesny rezonans magnetyczny 3-teslowy trafił dzisiaj do Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej. To pierwszy taki rezonans w Lublinie.

Lubelskie: Jedno nowe ognisko, kolejne zakażenia i zgon. Aktualna sytuacja epidemiologiczna

Lubelskie: Jedno nowe ognisko, kolejne zakażenia i zgon. Aktualna sytuacja epidemiologiczna

Kolejny dzień z rzędu liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce wyniosła ponad 1000. Nowe przypadki odnotowano również w woj. lubelskim. Jak przedstawia się sytuacja epidemiologiczna w naszym regionie? Stan na 29 września.

Ekspert: Aż 10 razy większe zainteresowanie szczepieniami przeciwko grypie

Ekspert: Aż 10 razy większe zainteresowanie szczepieniami przeciwko grypie

W aptekach i przychodniach bardzo trudno zdobyć szczepionkę przeciwko grypie. W tym sezonie zainteresowanie tymi szczepieniami jest aż dziesięć razy większe niż w latach poprzednich – powiedział we wtorek przewodniczący Rady Naukowej Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy prof. Adam Antczak.

Koncert "W cieniu Absolutu" w Filharmonii
2 października 2020, 19:00

Koncert "W cieniu Absolutu" w Filharmonii

Październik w Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5) rozpocznie się wyjątkowym koncertem "W cieniu Absolutu" z udziałem znakomitych artystów Filharmonii. Wydarzenie zostanie zorganizowane w piątek, 2 października o godz. 19.

Motor Lublin w środę zagra ze Śląskiem II Wrocław. Szansa dla zmienników?

Motor Lublin w środę zagra ze Śląskiem II Wrocław. Szansa dla zmienników?

Po nieudanym meczu z Garbarnią Motor szybko wraca do gry. W środę żółto-biało-niebiescy zagrają we Wrocławiu z rezerwami Śląska. Spotkanie nietypowo rozpocznie się już o godz. 12.

Najlepsi lubelscy rolnicy 2020. Uprawą pomidorów steruje komputer [zdjęcia]
galeria

Najlepsi lubelscy rolnicy 2020. Uprawą pomidorów steruje komputer [zdjęcia]

Dziadek Pawła Sereja uprawiał pomidory pod gołym niebem. Rosły sobie przywiązane do palików. Ojciec pana Pawła postawił tunele foliowe. Pan Paweł pomidory uprawia w szklarniach, gdzie nad roślinami czuwa system komputerowy.

Międzyrzec Podlaski: Tylko jeden oddział szpitala jest na plusie. Jaki plan ma nowy dyrektor?

Międzyrzec Podlaski: Tylko jeden oddział szpitala jest na plusie. Jaki plan ma nowy dyrektor?

– Tylko jeden z oddziałów przynosi dodatni wynik finansowy – przyznaje Marek Zawada, nowy dyrektor szpitala powiatowego w Międzyrzecu Podlaskim. Jego zdaniem, w placówce trzeba zmienić strukturę realizowanych świadczeń

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.