Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

20 lipca 2019 r.
20:37

Wybieg dla psów, chodnik czy plac zabaw? Co wybiorą mieszkańcy Białej Podlaskiej

Autor: Zdjęcie autora eb
18 14 A A

Na 19 projektów będą mogli głosować mieszkańcy w tegorocznej, czwartej już edycji budżetu obywatelskiego w Białej Podlaskiej. Najwięcej propozycji dotyczy budowy chodników czy miejsc do rekreacji.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W sumie wpłynęło 28 projektów, ale część z nich nie spełniła wymogów oceny i nie została zakwalifikowana do głosowania.

– Na etapie oceny trzy projekty o podobnym zakresie, za zgodą i przy udziale autorów zostały połączone w jeden – mówi Gabriela Kuc–Stefaniuk, rzecznik magistratu. – Do pomysłów nieszablonowych możemy zaliczyć propozycje wybiegu dla psów z placem zabaw, pomnika upamiętniającego ofiary zbrodni hitlerowskiej, trasę do nordic walking czy tężnię solankową – dodaje rzecznik.

Teraz jest czas na ewentualne odwołania od ocen komisji. Głosowanie na projekty rozpocznie się 29 sierpnia. – Od tego roku nie ma ograniczenia wiekowego uczestników Budżetu Obywatelskiego. Może w nim wziąć udział każdy mieszkaniec miasta, niepełnoletni oczywiście za zgodą rodziców. Nowością jest również możliwość odwołania się od oceny projektu – zaznacza Kuc–Stefaniuk.

Do podziału jest 1,6 mln zł rozłożonych na siedem obszarów miejskich. – 80 tys. kwoty stałej jest na każdy obszar a pozostałą kwotę dzielimy proporcjonalnie do liczby mieszkańców obszarów – tłumaczy rzecznik.

Oto lista projektów, które przeszły pozytywnie ocenę formalną

  1. Budowa integracyjnego placu zabaw przy ul. Akademickiej (teren Szkoły Podstawowej nr 2)
  2. Remont parkingów wzdłuż ul. Kopernika (ul. Kopernika )
  3. Budowa ścieżki rowerowej przy ul. Akademickiej (ul. Akademicka od ul. Kasprowicza do ul. Studenckiej)
  4. Poprawa bezpieczeństwa mieszkańców poprzez budowę drogi i chodnika na ul. Stefana Batorego (ul. Stefana Batorego)
  5. Miejsce rekreacji i integracji mieszkańców ul. Piłsudskiego i Sitnickiej (podwórko pomiędzy budynkami przy ul. Piłsudskiego 45, Piłsudskiego 47 i Sitnickiej 24 )
  6. Budowa parkingu (Terebelska 45A, 47,47C)
  7. Remont i przebudowa chodnika ul. Królowej Jadwigi wraz ze ścieżką rowerową (ul. Królowej Jadwigi i ul. Anny Jagiellonki)
  8. Budowa boiska wielofunkcyjnego, ogrodzonego o nawierzchni poliuretynowogumowej (osiedle Rataja pomiędzy ul. Solarza i ul. Rewakowicza)
  9. Budowa drogi do Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka i przedszkola „Ananasek” (ul. Kasztanowa od ul. Podmiejskiej)
  10. Remont chodnika wzdłuż ul. Artyleryjskiej i Spółdzielczej (ul. Artyleryjska, ul. Spółdzielcza)
  11. Zagospodarowanie terenu przy ul. Zagrodowej, upamiętnienie ofiar pacyfikacji Sielczyka oraz modernizacja boiska ( ul. Langiewicza, ul. Zagrodowa)
  12. „Wyrównajmy Szanse!” Place zabaw z elementami siłowni w Szkole Specjalnej „Szpulki” oraz dla osiedla Biawena (teren szkoły ul. Orzechowa 58, teren przy ul. Sidorskiej 101–103)
  13. Piękne otoczenie poprawia samopoczucie – remont drogi dojazdowej przy ul. Lotniczej (ul. Lotnicza 4)
  14. Ulepszenie drogi gruntowej poprzez wykonanie nawierzchni asfaltowej Na Skarpie (ul. Na Skarpie)
  15. Remont chodnika wzdłuż ulicy Sidorskiej, budowa parkingu przy ul. Piaskowej 2 (ul. Sidorska, ul. Piaskowa)
  16. Remont chodnika przy ul. Twardej wraz z dojazdami do posesji – etap I (ul. Twarda)
  17. Remont chodnika przy ul. Witoroskiej (ul. Witoroska )
  18. Skatepark ul. Świerkowa część I (ul. Świerkowa)
  19. Wybieg dla psów przy schronisku dla bezdomnych zwierząt „Azyl” oraz rewitalizacji terenów zielonych (ul. Olszowa)
e-Wydanie

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 21 lipca 2019 o 22:55
+5
Biała Podlaska to skupisko buractwa totalnego... Z jednej strony wiecznych malkontentow którym nigdy nikt nie dogodzi a drugiej płatnych trolli którzy piszą totalne dno.... No ale jedna władza czy druga nie ma znaczenia przecież ciemny lud wszystko kupi. Druga sprawa już stricte budżetu.... Dlaczego 90%, to są remonty obecnej infrastruktury? Przecież to z zasady wpływać na jakość życia nas wszystkich więc nowy parking na Kopernika komu ma służyć? Czym się różni nowy od starego? Co że wizualnie cieszy oko? Czy cena mieszkań lekko podskoczy? Zbierajcie sobie kasę w spółdzielni mieszkaniowej do której płacicie haracz i niech oni wam remontuje..., a za publiczne pieniądze mamy robić projekty które, z, złożenia maja służyć kazdenu!!!!!!
Biała Podlaska to skupisko buractwa totalnego... Z jednej strony wiecznych malkontentow którym nigdy nikt nie dogodzi a drugiej płatnych trolli którzy piszą totalne dno.... No ale jedna władza czy druga nie ma znaczenia przecież ciemny lud wszystko kupi. Druga sprawa już stricte budżetu.... Dlaczego 90%, to są remonty obecnej infrastruktury? Przecież to z zasady wpływać na jakość życia nas wszystkich więc nowy parking na Kopernika komu ma służyć? Czym się różni nowy od starego? Co że wizualnie cieszy oko? Czy cena mieszkań lekko podskoczy? ... rozwiń
Avatar
Gość / 21 lipca 2019 o 10:10
+5
Miało być merytorycznie a facet rozdaje swoim kolesiom(ulotkarzom) po 15000 zł. To jest farsa. Zatrudnia w UM żony swoich kumpli. On ma nas wszystkich gdzieś. Jeżeli będzie referendum za odwołaniem będę ZA.
Avatar
czyt / 21 lipca 2019 o 10:15
+4
Kasa na referemdum nad odwołaniem  bobra
 Gdzie projekt dot KRZNY???????????
Avatar
Punkt 20 / 21 lipca 2019 o 10:11
+4
Kasa na referemdum nad odwołaniem bobra
Avatar
z perspektywy / 22 lipca 2019 o 13:51
+3
Szanowni Państwo,chodniki to miasto ma budować i remontować z kasy miejskiej przeznaczonej bezpo średnio na utrzymanie infrastruktury drogowej....a nie z budżetu obywatelskiego!!!!!!!!!!!!!!!!!!!    ludzie budżet obywatelski to powinno być coś ekstra dla mieszkańców.....zobaczcie jakie inicjatywy są finansowane w ramach budżetu obywatelskiego, nie wyręczać władzy!!!!!!zbiornik wodny,zieleń miejska np. aleja róż-modernizacja(miasto jest smutne i zaniedbane),uporządkowanie -zagospodarowanie cz. lini brzegowej rzeki (w tym utworzenie "hotelu" dla motyli ,ogród antysmogowy,pole golfowe,ścieżka dydaktyczna (np.kosmos-planety),sąsiedzka ławeczka (dwie ławki obok siebie-by można było rozmawiać a nie wpatrywać się w telefon)a jeśli "nie da się" to -posąg człowieka- szyderczy projekt o nazwie  "Miejsce upamiętnienia nieudolności urzędniczej-Niedasie-, zrobione z symbolicznej dykty -taki pomysł był w innym mieście ..... ;)
Szanowni Państwo,chodniki to miasto ma budować i remontować z kasy miejskiej przeznaczonej bezpo średnio na utrzymanie infrastruktury drogowej....a nie z budżetu obywatelskiego!!!!!!!!!!!!!!!!!!!    ludzie budżet obywatelski to powinno być coś ekstra dla mieszkańców.....zobaczcie jakie inicjatywy są finansowane w ramach budżetu obywatelskiego, nie wyręczać władzy!!!!!!zbiornik wodny,zieleń miejska np. aleja róż-modernizacja(miasto jest smutne i zaniedbane),uporządkowanie -zagospodarowanie cz. lini brzegowej rzeki (w tym utworzenie "hote... rozwiń
Avatar
Byłam i głosowałam / 21 lipca 2019 o 13:19
+3
Kolgejt odejdź sam
Avatar
ktoś / 22 lipca 2019 o 10:17
+2
Właśnie pogonmy bobra kolegom rozdaje stanowiska za 15tys MC a reszta jak zarabia 2,5 tys w Białej to jak złapać Boga za nogi. Odwołać bobra
 Pogońmy Stefaniuka, rozdaje swoim kolesiom stanowsika po kilkanaście tysięcy miesięcznie. Bez doświadczenia, wiedzy i wykształcenia. Chodziński fachowiec bo dwa dni leżał w szpiatlu, Dzikiewicz dyrektor w WORD bo sprzedawał samochody, Litwiniuk kierownik w filii Urzędu Marszałkowskiego bo rozbierał budynki, Sudewicz  niedługo zastępca dyrektora w Szpitalu a Centrum OHP w Roskoszy do likwidacji, Plandowski nie wiadomo co robi w filii Urzędu Marszałkowskiego w BP, Kozioł zastępca dyrektora w Pogotowiu bo jechał kiedyś karetką. Takich mamy Misiewiczów w Białej Podlaskiej. Odwołać Clintona
 Pogońmy Stefaniuka, rozdaje swoim kolesiom stanowsika po kilkanaście tysięcy miesięcznie. Bez doświadczenia, wiedzy i wykształcenia. Chodziński fachowiec bo dwa dni leżał w szpiatlu, Dzikiewicz dyrektor w WORD bo sprzedawał samochody, Litwiniuk kierownik w filii Urzędu Marszałkowskiego bo rozbierał budynki, Sudewicz  niedługo zastępca dyrektora w Szpitalu a Centrum OHP w Roskoszy do likwidacji, Plandowski nie wiadomo co robi w filii Urzędu Marszałkowskiego w BP, Kozioł zastępca dyrektora w Pogotowiu bo jechał kiedyś karetką. ... rozwiń
Avatar
Won z PełO / 21 lipca 2019 o 11:20
+2
Właśnie pogonmy bobra kolegom rozdaje stanowiska za 15tys MC a reszta jak zarabia 2,5 tys w Białej to jak złapać Boga za nogi. Odwołać bobra
Avatar
Grzybiarz / 21 lipca 2019 o 12:34
+1
Po co budować skatepark na Świerkowej, kiedy na miejskim gruncie przy Ceglanej 23-25 (ok. 150 metrów od Świerkowej) od lat jest miejski park kultury i rozrywki z torem do motocrossa? Zapraszam.
Avatar
ktoś / 22 lipca 2019 o 10:18
0
Miało być merytorycznie a facet rozdaje swoim kolesiom(ulotkarzom) po 15000 zł. To jest farsa. Zatrudnia w UM żony swoich kumpli. On ma nas wszystkich gdzieś. Jeżeli będzie referendum za odwołaniem będę ZA.
  Pogońmy Stefaniuka, rozdaje swoim kolesiom stanowsika po kilkanaście tysięcy miesięcznie. Bez doświadczenia, wiedzy i wykształcenia. Chodziński fachowiec bo dwa dni leżał w szpiatlu, Dzikiewicz dyrektor w WORD bo sprzedawał samochody, Litwiniuk kierownik w filii Urzędu Marszałkowskiego bo rozbierał budynki, Sudewicz  niedługo zastępca dyrektora w Szpitalu a Centrum OHP w Roskoszy do likwidacji, Plandowski nie wiadomo co robi w filii Urzędu Marszałkowskiego w BP, Kozioł zastępca dyrektora w Pogotowiu bo jechał kiedyś karetką. Takich mamy Misiewiczów w Białej Podlaskiej. Odwołać Clintona
  Pogońmy Stefaniuka, rozdaje swoim kolesiom stanowsika po kilkanaście tysięcy miesięcznie. Bez doświadczenia, wiedzy i wykształcenia. Chodziński fachowiec bo dwa dni leżał w szpiatlu, Dzikiewicz dyrektor w WORD bo sprzedawał samochody, Litwiniuk kierownik w filii Urzędu Marszałkowskiego bo rozbierał budynki, Sudewicz  niedługo zastępca dyrektora w Szpitalu a Centrum OHP w Roskoszy do likwidacji, Plandowski nie wiadomo co robi w filii Urzędu Marszałkowskiego w BP, Kozioł zastępca dyrektora w Pogotowiu bo jechał kiedyś karetk... rozwiń
Avatar
z perspektywy / 22 lipca 2019 o 13:51
+3
Szanowni Państwo,chodniki to miasto ma budować i remontować z kasy miejskiej przeznaczonej bezpo średnio na utrzymanie infrastruktury drogowej....a nie z budżetu obywatelskiego!!!!!!!!!!!!!!!!!!!    ludzie budżet obywatelski to powinno być coś ekstra dla mieszkańców.....zobaczcie jakie inicjatywy są finansowane w ramach budżetu obywatelskiego, nie wyręczać władzy!!!!!!zbiornik wodny,zieleń miejska np. aleja róż-modernizacja(miasto jest smutne i zaniedbane),uporządkowanie -zagospodarowanie cz. lini brzegowej rzeki (w tym utworzenie "hotelu" dla motyli ,ogród antysmogowy,pole golfowe,ścieżka dydaktyczna (np.kosmos-planety),sąsiedzka ławeczka (dwie ławki obok siebie-by można było rozmawiać a nie wpatrywać się w telefon)a jeśli "nie da się" to -posąg człowieka- szyderczy projekt o nazwie  "Miejsce upamiętnienia nieudolności urzędniczej-Niedasie-, zrobione z symbolicznej dykty -taki pomysł był w innym mieście ..... ;)
Szanowni Państwo,chodniki to miasto ma budować i remontować z kasy miejskiej przeznaczonej bezpo średnio na utrzymanie infrastruktury drogowej....a nie z budżetu obywatelskiego!!!!!!!!!!!!!!!!!!!    ludzie budżet obywatelski to powinno być coś ekstra dla mieszkańców.....zobaczcie jakie inicjatywy są finansowane w ramach budżetu obywatelskiego, nie wyręczać władzy!!!!!!zbiornik wodny,zieleń miejska np. aleja róż-modernizacja(miasto jest smutne i zaniedbane),uporządkowanie -zagospodarowanie cz. lini brzegowej rzeki (w tym utworzenie "hote... rozwiń
Avatar
ktoś / 22 lipca 2019 o 10:18
0
Miało być merytorycznie a facet rozdaje swoim kolesiom(ulotkarzom) po 15000 zł. To jest farsa. Zatrudnia w UM żony swoich kumpli. On ma nas wszystkich gdzieś. Jeżeli będzie referendum za odwołaniem będę ZA.
  Pogońmy Stefaniuka, rozdaje swoim kolesiom stanowsika po kilkanaście tysięcy miesięcznie. Bez doświadczenia, wiedzy i wykształcenia. Chodziński fachowiec bo dwa dni leżał w szpiatlu, Dzikiewicz dyrektor w WORD bo sprzedawał samochody, Litwiniuk kierownik w filii Urzędu Marszałkowskiego bo rozbierał budynki, Sudewicz  niedługo zastępca dyrektora w Szpitalu a Centrum OHP w Roskoszy do likwidacji, Plandowski nie wiadomo co robi w filii Urzędu Marszałkowskiego w BP, Kozioł zastępca dyrektora w Pogotowiu bo jechał kiedyś karetką. Takich mamy Misiewiczów w Białej Podlaskiej. Odwołać Clintona
  Pogońmy Stefaniuka, rozdaje swoim kolesiom stanowsika po kilkanaście tysięcy miesięcznie. Bez doświadczenia, wiedzy i wykształcenia. Chodziński fachowiec bo dwa dni leżał w szpiatlu, Dzikiewicz dyrektor w WORD bo sprzedawał samochody, Litwiniuk kierownik w filii Urzędu Marszałkowskiego bo rozbierał budynki, Sudewicz  niedługo zastępca dyrektora w Szpitalu a Centrum OHP w Roskoszy do likwidacji, Plandowski nie wiadomo co robi w filii Urzędu Marszałkowskiego w BP, Kozioł zastępca dyrektora w Pogotowiu bo jechał kiedyś karetk... rozwiń
Avatar
ktoś / 22 lipca 2019 o 10:17
+2
Właśnie pogonmy bobra kolegom rozdaje stanowiska za 15tys MC a reszta jak zarabia 2,5 tys w Białej to jak złapać Boga za nogi. Odwołać bobra
 Pogońmy Stefaniuka, rozdaje swoim kolesiom stanowsika po kilkanaście tysięcy miesięcznie. Bez doświadczenia, wiedzy i wykształcenia. Chodziński fachowiec bo dwa dni leżał w szpiatlu, Dzikiewicz dyrektor w WORD bo sprzedawał samochody, Litwiniuk kierownik w filii Urzędu Marszałkowskiego bo rozbierał budynki, Sudewicz  niedługo zastępca dyrektora w Szpitalu a Centrum OHP w Roskoszy do likwidacji, Plandowski nie wiadomo co robi w filii Urzędu Marszałkowskiego w BP, Kozioł zastępca dyrektora w Pogotowiu bo jechał kiedyś karetką. Takich mamy Misiewiczów w Białej Podlaskiej. Odwołać Clintona
 Pogońmy Stefaniuka, rozdaje swoim kolesiom stanowsika po kilkanaście tysięcy miesięcznie. Bez doświadczenia, wiedzy i wykształcenia. Chodziński fachowiec bo dwa dni leżał w szpiatlu, Dzikiewicz dyrektor w WORD bo sprzedawał samochody, Litwiniuk kierownik w filii Urzędu Marszałkowskiego bo rozbierał budynki, Sudewicz  niedługo zastępca dyrektora w Szpitalu a Centrum OHP w Roskoszy do likwidacji, Plandowski nie wiadomo co robi w filii Urzędu Marszałkowskiego w BP, Kozioł zastępca dyrektora w Pogotowiu bo jechał kiedyś karetką. ... rozwiń
Avatar
Gość / 22 lipca 2019 o 06:54
0
Po 25 PLN na jednego białczanina podlaskiego, można zaszaleć.
Avatar
Gość / 21 lipca 2019 o 22:55
+5
Biała Podlaska to skupisko buractwa totalnego... Z jednej strony wiecznych malkontentow którym nigdy nikt nie dogodzi a drugiej płatnych trolli którzy piszą totalne dno.... No ale jedna władza czy druga nie ma znaczenia przecież ciemny lud wszystko kupi. Druga sprawa już stricte budżetu.... Dlaczego 90%, to są remonty obecnej infrastruktury? Przecież to z zasady wpływać na jakość życia nas wszystkich więc nowy parking na Kopernika komu ma służyć? Czym się różni nowy od starego? Co że wizualnie cieszy oko? Czy cena mieszkań lekko podskoczy? Zbierajcie sobie kasę w spółdzielni mieszkaniowej do której płacicie haracz i niech oni wam remontuje..., a za publiczne pieniądze mamy robić projekty które, z, złożenia maja służyć kazdenu!!!!!!
Biała Podlaska to skupisko buractwa totalnego... Z jednej strony wiecznych malkontentow którym nigdy nikt nie dogodzi a drugiej płatnych trolli którzy piszą totalne dno.... No ale jedna władza czy druga nie ma znaczenia przecież ciemny lud wszystko kupi. Druga sprawa już stricte budżetu.... Dlaczego 90%, to są remonty obecnej infrastruktury? Przecież to z zasady wpływać na jakość życia nas wszystkich więc nowy parking na Kopernika komu ma służyć? Czym się różni nowy od starego? Co że wizualnie cieszy oko? Czy cena mieszkań lekko podskoczy? ... rozwiń
Avatar
hycel / 21 lipca 2019 o 20:29
-3
do czego psy są potrzebne w blokach ?
Avatar
Ziutek / 21 lipca 2019 o 16:41
0
Dałem ci dzisiaj 5 zyli na browar a ty marnujesz je na internet wypisując głupstwa.
Avatar
Ksiądz Ignacy / 21 lipca 2019 o 15:20
-1
A dlaczego wśród projektów nie na Świątyni???? Taki kościół by się bardzo przydał w Białej , ludzie mogli by zajść pomodlić się . Oczywiście też dać na ofiarę pieniążków ....... bo my księża jesteśmy biedni nie mamy za co żyć i często przymieramy głodem . Tak na ofiarę kto ile może 50 zł , 100 zł , 200 zł .
Avatar
Byłam i głosowałam / 21 lipca 2019 o 13:19
+3
Kolgejt odejdź sam
Avatar
Grzybiarz / 21 lipca 2019 o 12:34
+1
Po co budować skatepark na Świerkowej, kiedy na miejskim gruncie przy Ceglanej 23-25 (ok. 150 metrów od Świerkowej) od lat jest miejski park kultury i rozrywki z torem do motocrossa? Zapraszam.
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Premier Morawiecki zachwycony drogami w gm. Jastków [zdjęcia]

Premier Morawiecki zachwycony drogami w gm. Jastków [zdjęcia] 0 0

– To coś, czego ta gmina nie doświadczyła nigdy wcześniej. Takich gmin jest bardzo wiele. Gmin, dla których nowe drogi oznaczają nowe możliwości, nowe otwarcie – mówił w podlubelskich Tomaszowicach premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu w piątek przebywał z wizytą w województwie lubelskim.

Piknik Pracowników i Absolwentów UMCS w Ogrodzie Botanicznym [zdjęcia]
galeria

Piknik Pracowników i Absolwentów UMCS w Ogrodzie Botanicznym [zdjęcia] 2 1

Tłumy pracowników oraz absolwentów UMCS wraz z rodzinami wzięło udział w sobotnim pikniku w Ogrodzie Botanicznym.

Pęknięty stół, nadpalone witacze, zaorana ziemia. Co oznaczają instalacje w centrum Lublina? [zdjęcia]
galeria

Pęknięty stół, nadpalone witacze, zaorana ziemia. Co oznaczają instalacje w centrum Lublina? [zdjęcia] 0 7

Są prace przestrzenne, nieadekwatne do staromiejskiej estetyki. Nie sposób ich nie zauważyć. Są subtelne, ukryte, niezauważalne. Ich szukać trzeba z dołączoną do programu festiwalu mapką. Są neony i meble. Stos nadpalonych witaczy i wielka kolorowanka. Psychodeliczny „ogród” i zaorany pas ziemi.

Pszczółka Polski Cukier trzecia na towarzyskim turnieju w Lublinie. Jest kłopot z kontuzjami [zdjęcia]
galeria

Pszczółka Polski Cukier trzecia na towarzyskim turnieju w Lublinie. Jest kłopot z kontuzjami [zdjęcia] 0 0

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin zajęła trzecie miejsce w towarzyskim Turnieju o Puchar Rektora UMCS w Lublinie. Akademiczki przegrały dwa z trzech spotkań, ale miały też wielkiego pecha. W drugim meczu straciły aż trzy zawodniczki z powodu kontuzji

Desperat okaleczył się i wskoczył do Zalewu Zemborzyckiego

Desperat okaleczył się i wskoczył do Zalewu Zemborzyckiego 15 3

Do dramatycznych scen doszło w sobotę nad Zalewem Zemborzyckim. Mieszkaniec Lublina najpierw się okaleczył, a później wskoczył do wody

Idzie spore ochłodzenie. Będzie też padało i wiało

Idzie spore ochłodzenie. Będzie też padało i wiało 2 0

Idzie spore ochłodzenie. Temperatura ma spaść poniżej 10 stopni, a ochłodzeniu towarzyszyć będzie silny wiatr - przewidują synoptycy

Włodzimierz Zinkiewicz i Puławy, których już nie ma - wernisaż wystawy
15 września 2019, 16:00

Włodzimierz Zinkiewicz i Puławy, których już nie ma - wernisaż wystawy 0 3

Muzeum Czartoryskich w Puławach zaprasza na otwarcie wystawy "Włodzimierz Zinkiewicz i Puławy, których już nie ma". Wernisaż nastąpi 15 września o godz. 16 w Domu Aleksandryjskim.

Cebulowa z kaszą, gołąbki po węgiersku. Regionalne potrawy z kapustą i kaszą
kuchnia

Cebulowa z kaszą, gołąbki po węgiersku. Regionalne potrawy z kapustą i kaszą 1 0

Zima ma być w tym roku tęga. Będzie się liczyć energetyczna kuchnia: gęste krupniki, żurki, zalewajki. Zrazy z kaszą, zawijasy i pieczenie podlane gęstym sosem. Ale przede wszystkim gołąbki w różnych odmianach

Śmigłowce Sokół z PZL Świdnik będą unowocześnione. "Dobre miejsca pracy"
galeria

Śmigłowce Sokół z PZL Świdnik będą unowocześnione. "Dobre miejsca pracy" 24 23

Miała być wielka feta, ale do podpisania rekordowego kontraktu dojdzie w zaciszu gabinetu. Chodzi modernizację przez PZL Świdnik pierwszych czterech wojskowych Sokołów. W planach jest kolejnych 25.

Lubelskie "Pszczółki" zaprezentowały się kibicom [zdjęcia]
galeria

Lubelskie "Pszczółki" zaprezentowały się kibicom [zdjęcia] 0 0

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin jest w środku przygotowań do nowego sezonu w Energa Basket Lidze Kobiet, ale w przerwie pomiędzy meczami zawodniczki spotkały się z kibicami. Podopieczne Krzysztofa Szewczyka zaprezentowały się swoim sympatykom podczas sobotniego Pikniku Pracowników i Absolwentów UMCS

"Teren prywatny" przy wjeździe na parking. Miasto idzie na rękę właścicielowi sklepu

"Teren prywatny" przy wjeździe na parking. Miasto idzie na rękę właścicielowi sklepu 14 12

Miasto chce wynająć parking przy ulicy Okopowej właścicielowi sklepu Ela w Białej Podlaskiej na czas nieokreślony. Dotychczasowa umowa najmu tego terenu skończyła się dla właściciela sklepu 30 czerwca.

Lublin: Pożar przy ul. Nowy Świat. Nie żyje kobieta

Lublin: Pożar przy ul. Nowy Świat. Nie żyje kobieta 12 0

Kobieta zginęła w pożarze domu przy ul. Nowy Świat w Lublinie

Sofia Ennaoui nie wystartuje na MŚ. Pech lekkoatletki AZS UMCS Lublin
galeria

Sofia Ennaoui nie wystartuje na MŚ. Pech lekkoatletki AZS UMCS Lublin 12 1

Sofia Ennaoui z powodów zdrowotnych nie wystąpi w mistrzostwach świata w Katarze. Wicemistrzyni Europy w biegu na 1500 m ma problemy ze ścięgnami Achillesa i kolanem.

Gaz z sieci, nie z butli. Przyjdź na spotkanie w tej sprawie

Gaz z sieci, nie z butli. Przyjdź na spotkanie w tej sprawie 3 9

Mimo tego, że Góra Puławska, czy Klikawa znajdują się w bliskiej odległości od Puław, lewobrzeżna część gminy Puławy nie ma dostępu do gazu. Ten, podobnie jak w małych miejscowościach, sprzedawany jest w butlach. To może się zmienić, ale jest warunek - wysoka liczba zainteresowanych gospodarstw oraz firm.