Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

6 czerwca 2008 r.
20:14
Edytuj ten wpis

Mieszkańcy gminy Dorohusk chcą zmienić wójta

0 17 A A

Wczoraj na sesji radni wzajemnie się lżyli, a nawet wyzywali na pojedynek. Jeśli tak można określić męską propozycję "wyjścia na stronę”.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Jeśli wyborcy zastanawiają się, co dzieje się w czasie posiedzeń Rady Gminy, to mogą być zaskoczeni poziomem dyskusji. Na przykład wczoraj ciągle dochodziło do scysji i utarczek.

Wójt Marzena Szopińska-Demczuk zarzuciła przewodniczącej rady Ewie Prystupie, że wchodzi w jej kompetencje. Wytknęła też radnym, że... śledzili jej służbowy samochód. - Jeśli radni ciekawi są moich czynności służbowych, to mogą mnie o to zapytać - stwierdziła pani wójt.

Przewodnicząca Prystupa nie została dłużna i wytknęła pani wójt uchylanie się od współpracy, w tym nieuczestniczenie w posiedzeniach komisji rady.

- Nie jestem dla rady chłopcem na posyłki. Trudno liczyć na moje uczestnictwo, jeśli zaprasza się mnie na dzień przed posiedzeniem - broniła się wójt.
O absencji wójt Szocińskiej mówiło się także podczas posiedzenia łączonych komisji. Co ciekawe, komentarze na ten temat sama zainteresowana poznała po... odsłuchaniu nagrania z tego posiedzenia.

Szocińska dowiedziała się dzięki temu, że radny Andrzej Oleszczuk wyraża się: "wójt jest od uczestniczenia w takich posiedzeniach, jak dupa od srania”. Dostało się także Małgorzacie Sarzyńskiej, do niedawna przewodniczącej rady. Pod jej adresem radny Jan Papacz miał stwierdzić, że "do niczego się nie nadaje, tylko do pasienia baranów”.

Wczoraj sprawa pasienia baranów wróciła. - Jestem dumna, że wraz z mężem od lat zajmujemy się hodowlą owiec - powiedziała na sesji Małgorzata Sarzyńska, domagając się od Jana Papacza przeprosin. - Papacz obraził wszystkich rolników, a sam nie wyhodował nawet rzodkiewki - dodała oburzona.

Niewybredne komentarze Papacza nie zrobiły negatywnego wrażenia. Większość radnych wybrała go na... wiceprzewodniczącego rady.

Ale nerwowo było do końca posiedzenia. Radni wzajemnie się przekrzykiwali, obrzucali inwektywami, a nawet sobie wygrażali. Rozsierdzony radny Henryk Tryksa zaproponował dwóm radnym "wyjście na stronę”.

Emocje zdominowały merytoryczne prace rady, która mimo to zdołała wczoraj podjąć uchwałę o zwołaniu referendum. Mieszkańcy wypowiedzą się w nim w sprawie odwołania Marzeny Szocińskiej-Demczuk z funkcji wójta. Pretekstem do podjęcia tej uchwały było to, że pani wójt nie dostała podczas poprzedniej sesji absolutorium. Wczoraj jej oponenci mieli przewagę jednego głosu.

Tymczasem kolejne referendum przygotowują sołtysi. Mają już dość niekończących się awantur w radzie i tą drogą chcą ją w całości odwołać. Każde będzie kosztowało gminę około 10 tys. zł.

Komentarze 17

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
----------- / 21 czerwca 2008 o 14:00
0
[size=7]JESTEM ZA WÓJTEM

NIE IDĘ

NA REFERENDUM !!![/size][size="7"][/size]
Avatar
ogierek / 19 czerwca 2008 o 07:19
0
No jak jej trzeba sexu, to moze ja pomoge....
Avatar
ziuta007 / 17 czerwca 2008 o 22:42
0
Ludzie!Nie idźcie na to referendum! Żaden myślący człowiek nie odwołuje wójta, kiedy jest on najbardziej potrzebny, bo przecież właśnie teraz ważą sięl losy gminnych inwestycji. Takie Papacze, Oleszczuki, Laski i Korzonki to tylko aby do władzy się dorwać. Bo co taki Apacz sie dorobił w życiu? Gó..no całe i jeszcze na stare lata jego stara schorowana matka musi płacić mandaty za niego. Ocenia innych i oskarża, a sam wcale nie jest taki świety chociaż w kosciele jest na każdje mszy. moim zdaniem to ksiadz Swirekowski powinien postawić mu ultimatum:albo sie Janek uspokoisz albo idź sobie precz, bo przy każdej mszy stoi blisko Boga, głosi miłość bliźniego a wyjdzie z Kościoła i rzuca błotem i sieje niezgode. Moim zdaniem to Jan Papacz jest nieszczęśliwym człowiekiem i trzeba jemu współczuć, chciał być ksiedzem, ale okazało się że ma dziecko(chodził już w sutannie jak sie o tym dowiedział), chciał być wójtem, ale ludzie nie lubią obłudy i wyczuwają ją na kilometr. Teraz myśli, że za pieniądze wladzi majdiuk dostanie sie do koryta, ale to blad, bo są jeszcze ludzie, którzy na to nie pozwolą.A korzonek też taki dobry a swoje go..no do rowu wywala. Ot i caly komitet referendalny, a władzi to sie po prostu wladzy chce- chyba ją to podnieca, a mąż jej pewnie już nie wystarczy to szuka ekwiwalentu dobrego sexu...
Ludzie!Nie idźcie na to referendum! Żaden myślący człowiek nie odwołuje wójta, kiedy jest on najbardziej potrzebny, bo przecież właśnie teraz ważą sięl losy gminnych inwestycji. Takie Papacze, Oleszczuki, Laski i Korzonki to tylko aby do władzy się dorwać. Bo co taki Apacz sie dorobił w życiu? Gó..no całe i jeszcze na stare lata jego stara schorowana matka musi płacić mandaty za niego. Ocenia innych i oskarża, a sam wcale nie jest taki świety chociaż w kosciele jest na każdje mszy. moim zdaniem to ksiadz Swirekowski powinien postawić... rozwiń
Avatar
gość / 17 czerwca 2008 o 22:12
0
ja też mam dość tej wstrętnej i żałosnej nagonki na panią Wójt, sądzę, że gdyby nie fakt, że jeszcze pozostało tu jeszcze trochę porządnych ludzi, którzy nie sprzedali się, Wójt rzuciłaby to wszystko i żyła normalnie wśród normalnych ludzi z daleka od dorohuska i tej Władki, którą ja obwiniam za całe zło, które teraz dzieje się w tej gminie; ale pociesza mnie fakt, że poaza tą naszą jest jeszcze sprawiedliwość boska i Władzia odpowie za całe swoje zło
Avatar
ktos / 16 czerwca 2008 o 23:00
0
To kłamstwo !!! Zadnej fabryki chemicznej na terenie Gminy Dorohusk nie bedzie,a informacje że Wójt Marzena Szopińska- Demczuk jest dalej za budową fabryki. Firma PCC S.A juz zrezygnowała z gminy Dorohusk, a nastepnie informacje że wójt jestd dalej za budową fabryki chemicznej i bedzie truć mieszkanców rozprzestrzenia wsych chamskich ulotkach, które były rozdawane przez m.in Stanisława Korzeniewskiego, Waldemara Rafalskiego, Andrzeja Oleszczuka, Władysławę Majdiuk, Jana Papacza głównych opanetów i iinicjatrów referendum!
Avatar
Gość / 16 czerwca 2008 o 21:23
0
Jestem przeciw aby taka pani wojtowa, ktora nawet nie mieszka na terenie gminy Dorohusk ,pełniła dalej swoja funkcje, chociazby z tego wzgledu ze jest za otwarciem Fabryki Chemicznej, która bedzie truła mieszkancow tutejszej gminy. Chociaz nie mieszkam juz na terenie Gminy, to losy jej nie sa mi obojetne....
Avatar
ababa / 16 czerwca 2008 o 19:49
0
Popieram wszystkie wypowiedzi te oszołomy gminne Papacze i Korzeniewskie zniszczą gminę za forse Władki Majdiuk musimy coś my mieszkancy z tym zrobić!!! PROSZE ABY SIĘ WYPOWIADAĆ !
Avatar
mieszkanka / 16 czerwca 2008 o 01:26
0
Witam, kto wybrał takch nieudaczników np. jak mój radny Andrzej Oleszczuk czy Ryszard Goleń? Andrzej Oleszczuk jest pedagogiem a używa słownictwa jak zdemoralizowany pijak z pod sklepu! A ta obecna przewodnicząca Prystupa to osoba niekompetentna tak jak jej zastepcy Kabała i Papacz. Niech was biją pioruny siarczyste! i smaszcie się wpiekle w wcielone czarne diabły !!!!
Avatar
Gość / 16 czerwca 2008 o 00:22
0
Nie zgadzam sie z tym, iż nie potrzebne jest referendum. Wręcz przeciwnie, chciałabym aby w końcu jakas normalna osoba wystartowała w tych wyborach. Jeżeli to będzie możliwe, z cała pewnoscią wezmę udział w kolejnych wyborach.
Avatar
ludek / 15 czerwca 2008 o 23:36
0
Ludzie co trzeba zrobić żeby tych oszołomów min. Papaczów, Oleszczuków A, Goleniów R, Prystupow , Kabalów , Kruków, Lasków,Gałeckich a pry okazji byłego wojta Korzeniewskiego , Władke Majdiuk, Rafalskich.......i wiele inych osob . Po co robic kolejne referendum jak za te pieniadze można by bylo zrobic droge ? ten bełkot w niby prasie Echa Dorohuska co to jest to zwykły szmatławiec komunistyczny! Czy to jest normalne ze radni siedzą po krzakach i sledzą wójta ? niech bedzie ktos tak odwazny i odpowie !
Avatar
----------- / 21 czerwca 2008 o 14:00
0
[size=7]JESTEM ZA WÓJTEM

NIE IDĘ

NA REFERENDUM !!![/size][size="7"][/size]
Avatar
ogierek / 19 czerwca 2008 o 07:19
0
No jak jej trzeba sexu, to moze ja pomoge....
Avatar
ziuta007 / 17 czerwca 2008 o 22:42
0
Ludzie!Nie idźcie na to referendum! Żaden myślący człowiek nie odwołuje wójta, kiedy jest on najbardziej potrzebny, bo przecież właśnie teraz ważą sięl losy gminnych inwestycji. Takie Papacze, Oleszczuki, Laski i Korzonki to tylko aby do władzy się dorwać. Bo co taki Apacz sie dorobił w życiu? Gó..no całe i jeszcze na stare lata jego stara schorowana matka musi płacić mandaty za niego. Ocenia innych i oskarża, a sam wcale nie jest taki świety chociaż w kosciele jest na każdje mszy. moim zdaniem to ksiadz Swirekowski powinien postawić mu ultimatum:albo sie Janek uspokoisz albo idź sobie precz, bo przy każdej mszy stoi blisko Boga, głosi miłość bliźniego a wyjdzie z Kościoła i rzuca błotem i sieje niezgode. Moim zdaniem to Jan Papacz jest nieszczęśliwym człowiekiem i trzeba jemu współczuć, chciał być ksiedzem, ale okazało się że ma dziecko(chodził już w sutannie jak sie o tym dowiedział), chciał być wójtem, ale ludzie nie lubią obłudy i wyczuwają ją na kilometr. Teraz myśli, że za pieniądze wladzi majdiuk dostanie sie do koryta, ale to blad, bo są jeszcze ludzie, którzy na to nie pozwolą.A korzonek też taki dobry a swoje go..no do rowu wywala. Ot i caly komitet referendalny, a władzi to sie po prostu wladzy chce- chyba ją to podnieca, a mąż jej pewnie już nie wystarczy to szuka ekwiwalentu dobrego sexu...
Ludzie!Nie idźcie na to referendum! Żaden myślący człowiek nie odwołuje wójta, kiedy jest on najbardziej potrzebny, bo przecież właśnie teraz ważą sięl losy gminnych inwestycji. Takie Papacze, Oleszczuki, Laski i Korzonki to tylko aby do władzy się dorwać. Bo co taki Apacz sie dorobił w życiu? Gó..no całe i jeszcze na stare lata jego stara schorowana matka musi płacić mandaty za niego. Ocenia innych i oskarża, a sam wcale nie jest taki świety chociaż w kosciele jest na każdje mszy. moim zdaniem to ksiadz Swirekowski powinien postawić... rozwiń
Avatar
gość / 17 czerwca 2008 o 22:12
0
ja też mam dość tej wstrętnej i żałosnej nagonki na panią Wójt, sądzę, że gdyby nie fakt, że jeszcze pozostało tu jeszcze trochę porządnych ludzi, którzy nie sprzedali się, Wójt rzuciłaby to wszystko i żyła normalnie wśród normalnych ludzi z daleka od dorohuska i tej Władki, którą ja obwiniam za całe zło, które teraz dzieje się w tej gminie; ale pociesza mnie fakt, że poaza tą naszą jest jeszcze sprawiedliwość boska i Władzia odpowie za całe swoje zło
Avatar
ktos / 16 czerwca 2008 o 23:00
0
To kłamstwo !!! Zadnej fabryki chemicznej na terenie Gminy Dorohusk nie bedzie,a informacje że Wójt Marzena Szopińska- Demczuk jest dalej za budową fabryki. Firma PCC S.A juz zrezygnowała z gminy Dorohusk, a nastepnie informacje że wójt jestd dalej za budową fabryki chemicznej i bedzie truć mieszkanców rozprzestrzenia wsych chamskich ulotkach, które były rozdawane przez m.in Stanisława Korzeniewskiego, Waldemara Rafalskiego, Andrzeja Oleszczuka, Władysławę Majdiuk, Jana Papacza głównych opanetów i iinicjatrów referendum!
Avatar
Gość / 16 czerwca 2008 o 21:23
0
Jestem przeciw aby taka pani wojtowa, ktora nawet nie mieszka na terenie gminy Dorohusk ,pełniła dalej swoja funkcje, chociazby z tego wzgledu ze jest za otwarciem Fabryki Chemicznej, która bedzie truła mieszkancow tutejszej gminy. Chociaz nie mieszkam juz na terenie Gminy, to losy jej nie sa mi obojetne....
Avatar
ababa / 16 czerwca 2008 o 19:49
0
Popieram wszystkie wypowiedzi te oszołomy gminne Papacze i Korzeniewskie zniszczą gminę za forse Władki Majdiuk musimy coś my mieszkancy z tym zrobić!!! PROSZE ABY SIĘ WYPOWIADAĆ !
Avatar
mieszkanka / 16 czerwca 2008 o 01:26
0
Witam, kto wybrał takch nieudaczników np. jak mój radny Andrzej Oleszczuk czy Ryszard Goleń? Andrzej Oleszczuk jest pedagogiem a używa słownictwa jak zdemoralizowany pijak z pod sklepu! A ta obecna przewodnicząca Prystupa to osoba niekompetentna tak jak jej zastepcy Kabała i Papacz. Niech was biją pioruny siarczyste! i smaszcie się wpiekle w wcielone czarne diabły !!!!
Avatar
Gość / 16 czerwca 2008 o 00:22
0
Nie zgadzam sie z tym, iż nie potrzebne jest referendum. Wręcz przeciwnie, chciałabym aby w końcu jakas normalna osoba wystartowała w tych wyborach. Jeżeli to będzie możliwe, z cała pewnoscią wezmę udział w kolejnych wyborach.
Avatar
ludek / 15 czerwca 2008 o 23:36
0
Ludzie co trzeba zrobić żeby tych oszołomów min. Papaczów, Oleszczuków A, Goleniów R, Prystupow , Kabalów , Kruków, Lasków,Gałeckich a pry okazji byłego wojta Korzeniewskiego , Władke Majdiuk, Rafalskich.......i wiele inych osob . Po co robic kolejne referendum jak za te pieniadze można by bylo zrobic droge ? ten bełkot w niby prasie Echa Dorohuska co to jest to zwykły szmatławiec komunistyczny! Czy to jest normalne ze radni siedzą po krzakach i sledzą wójta ? niech bedzie ktos tak odwazny i odpowie !
Zobacz wszystkie komentarze 17

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

E.S Besancon Feminin – MKS Perła Lublin 31:28. Zabrakło niewiele

E.S Besancon Feminin – MKS Perła Lublin 31:28. Zabrakło niewiele 1 0

Lubelskie szczypiornistki kończą przygodę w europejskich pucharach. Zespół trenera Roberta Lisa uległ na wyjeździe E.S Besancon Feminin i nie zakwalifikował się do fazy grupowej Pucharu EHF

Nowy wójt gminy Kurów: Na początek reorganizacja urzędu

Nowy wójt gminy Kurów: Na początek reorganizacja urzędu 0 8

Rozmowa z Arkadiuszem Małeckim, wójtem-elektem gminy Kurów.

Zamojskie czytanie sztuki Icchoka Lejba Pereca "W nocy na Starym Rynku"
22 listopada 2018, 18:00

Zamojskie czytanie sztuki Icchoka Lejba Pereca "W nocy na Starym Rynku" 1 0

W czwartek, 22 listopada o godz. 18 w Centrum Synagoga w Zamościu (ul. Pereca 14) odbędzie się czytanie dramatu Icchoka Lejba Pereca W nocy na Starym Rynku.

Właściciele lokalnych sklepów zgłaszali inicjatywy. Pieniądze dla pięciu z woj. lubelskiego

Właściciele lokalnych sklepów zgłaszali inicjatywy. Pieniądze dla pięciu z woj. lubelskiego 2 0

Pięć inicjatyw społecznych, które wyłonione zostały w ogólnopolskim głosowaniu w ramach akcji „Lokalni Herosi – 100 inicjatyw Przedsiębiorców na 100-lecie Niepodległości”, zostanie zrealizowanych na terenie województwa lubelskiego.

Azoty Puławy – Selfoss 33:26. Obiecująca zaliczka przed rewanżem

Azoty Puławy – Selfoss 33:26. Obiecująca zaliczka przed rewanżem 26 0

W pierwszym meczu trzeciej rundy kwalifikacyjnej Pucharu EHF zespół trenera Bartosza Jureckiego pokonał we własnej hali Islandczyków różnicą siedmiu bramek i jest bliski awansu do fazy grupowej tych rozgrywek

W powiecie włodawskim wygrało PiS. Ale rządzić raczej nie będzie

W powiecie włodawskim wygrało PiS. Ale rządzić raczej nie będzie 11 5

W Radzie Powiatu Włodawskiego siedem mandatów zdobyło PiS, pięć PSL i trzy kandydaci związanego z lewicą KWW „Łączy nas Samorząd”. Wszystko wskazuje na to, że koalicję zawiążą ludowcy z włodawską lewicą.

To ostatnie chwile bez śniegu. Kiedy spadnie śnieg? Pogoda na niedzielę w woj. lubelskim
film

To ostatnie chwile bez śniegu. Kiedy spadnie śnieg? Pogoda na niedzielę w woj. lubelskim 43 3

Kiedy spadnie śnieg? Sprawdź prognozę pogody na niedzielę dla woj. lubelskiego i całej Polski.

Powiślak Końskowola – Kryształ Werbkowice 4:1. Kiepski dzień bramkarza

Powiślak Końskowola – Kryształ Werbkowice 4:1. Kiepski dzień bramkarza 0 0

To miał być jeden z ciekawszych meczów weekendu. Powiślak pokonał jednak Kryształ Werbkowice 4:1. Gospodarze już po 33 minutach prowadzili 3:1. Dzięki kolejnemu kompletowi punktów zakończyli rok na czwartym miejscu w tabeli

Firma z Lubelskiego nie ma sobie równych w tej części Europy. Nowa, imponująca inwestycja
galeria

Firma z Lubelskiego nie ma sobie równych w tej części Europy. Nowa, imponująca inwestycja 124 6

Firma JMP Flowers ze Stężycy zakończyła realizację inwestycji za ponad 67 mln zł. Dzięki niej znacząco wzrosły jej zdolności produkcji kwiatów.

Łada Biłgoraj – Górnik II Łęczna 3:2. Zabójcze sześć minut

Łada Biłgoraj – Górnik II Łęczna 3:2. Zabójcze sześć minut 0 2

Łada pozytywnym akcentem zakończyła rundę jesienną. Drużyna Bartłomieja Kowalika pokonała u siebie rezerwy Górnika Łęczna 3:2, chociaż to goście otworzyli wynik. Po zmianie stron w przeciągu... sześciu minut gospodarze zaliczyli jednak trzy trafienia i zgarnęli bardzo cenne, trzy punkty. A te pozwoliły zakończyć rok nad kreską

Młodzież z bialskiego ekonomika we Włoszech
galeria

Młodzież z bialskiego ekonomika we Włoszech 0 0

Młodzież z bialskiego "ekonomika" we włoskim Vimercate. To efekt dwuletniej współpracy pomiędzy szkołami.

Polesie – Lublinianka 1:1. Znowu strzelali na wiwat

Polesie – Lublinianka 1:1. Znowu strzelali na wiwat 0 5

Przed tygodniem drużyna Dariusza Bodaka prowadziła w Tyszowcach, ale przegrała 1:2. W sobotę, w starciu z Polesiem Kock znowu zgubiła punkty, ale tym razem tylko dwa. Ponownie goście jako pierwsi zdobyli gola jednak w końcówce dali sobie wydrzeć zwycięstwo.

Filmowa opowieść o Piłsudskim. Michał Rosa kręci film o Marszałku

Filmowa opowieść o Piłsudskim. Michał Rosa kręci film o Marszałku 0 0

To nie będzie klasyczna biografia Marszałka, ale opowieść o człowieku i jego życiowych wyborach. Historia pełna zwrotów akcji, z wyrazistym, idącym krok przed wszystkimi bohaterem, który swoje życie podporządkował walce o niepodległą Polskę. Jesienią przyszłego roku do kin trafi film Michała Rosy „Piłsudski”.

Skoki narciarskie. Polacy wygrywają w Wiśle
film

Skoki narciarskie. Polacy wygrywają w Wiśle 0 2

Kamil Stoch i spółka wygrali konkurs drużynowy Pucharu Świata rozgrywany na skoczni Adama Małysza. Drugie miejsce zajęli Niemcy, a na najniższym stopniu podium stanęli Austriacy.Dla Biało-Czerwonych było to czwarte w historii zwycięstwo zawodów drużynowych w Pucharze Świata

Ostatnia została zamknięta w 2010 roku. Czy wiesz gdzie w Lublinie działały cegielnie?
Historia
galeria

Ostatnia została zamknięta w 2010 roku. Czy wiesz gdzie w Lublinie działały cegielnie? 40 15

Model 3D cegielni, pieca Hoffmanowskiego i innych narzędzi i przyrządów używanych w cegielni, ponad 50 historii mówionych, leksykon 50 cegieł sygnowanych z terenów Lublina, w tym, modelowane w 3D, artykuły historyczne, lokalizacje cegielni na nałożonych mapach (archiwalnych i współczesnych). To tylko niektóre z elementów portalu, który właśnie został uruchomiony przez Ośrodek Brama Grodzka Teatr NN.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.