Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

6 września 2007 r.
17:51
Edytuj ten wpis

Pani prezydent donosi na eksprezydenta

0 19 A A

Prezydent Chełma Agata Fisz (SLD) oskarża swego poprzednika Krzysztofa Grabczuka (PO) o poświadczenie nieprawdy w dokumentach.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Złożyła w prokuraturze zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. - Kazałam sprawdzić, jak miasto wydatkowało dotację z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 2004 i 2005 r. Chodzi o ok. 2 miliony zł - tłumaczy Fisz. - Kontrola wykazała, że pieniądze te były wydawane w sposób nieprawidłowy i nikt tego nie kontrolował. Tymczasem do ministerstwa wysłano pisma, że takie kontrole zostały przeprowadzone i niczego nie wykazały.
Pod dokumentami (z grudnia 2004 r. i grudnia 2005 r.) podpisali się: ówczesny prezydent Chełma Krzysztof Grabczuk, skarbnik miasta Edmund Bożeński oraz inspektor jednego z miejskich referatów Iwona Nakielska. Wszyscy pracują teraz w Urzędzie Marszałkowskim (Grabczuk jest członkiem Zarządu Województwa). - Te osoby poświadczyły nieprawdę - oskarża prezydent Fisz. - Moim obowiązkiem było poinformowanie o tym prokuratury.
- Wszystkie niezbędne kontrole były prowadzone. Urząd był przecież po lupą Regionalnej Izby Obrachunkowej, która nie stwierdziła żadnych uchybień - broni się Grabczuk. - Zresztą, za ich prowadzenie odpowiadała ówczesna dyrektor Wydziału Budżetu i Kosztów Budżetowych Barbara Rozwałka, którą pani Fisz powołała na miejskiego skarbnika.
Zdaniem Grabczuka, zarzuty są bezpodstawne. - Najzwyczajniej chodzi o robienie zadymy politycznej - ucina. - I odwrócenie uwagi wszystkich od tego, że pani prezydent nie rozliczyła dotacji z ministerstwa za zeszły rok, przez co w tym roku instytucje kultury z Chełma nie dostaną ani złotówki. (mb)
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 19

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
obiektywny / 19 września 2007 r. o 21:44
Takich rządów to w Chełmie jeszcze nie było.Poza obsadzaniem stanowisk przez ludzi z klucza partyjnego, nic dobrego dla mieszkańców nie wynika.Wstyd i nic więcej!!!!!!
Avatar
Eunika@usa.com / 13 września 2007 r. o 16:52
NIe wiem jak jest teraz w Chełmie, wyjechałam z tego piekła. Nie obchodzi mnie prawica i lewica, ale Grabczuka choć było widać że jest, ta Fisz może nawet nie istnieje? Czy ktoś może poświadczyć że ona naprawdę jest?Dajcie spokój, z braku osiągnięć tylko tyle może? Ale ja mam ich wszystkich dość, zbędnych ludzi, polityków których my wcale nie potrzebujemy.
Avatar
sprawiedliwy / 12 września 2007 r. o 12:56
Pani Prezydent brawo!!!
Avatar
chełmianin / 10 września 2007 r. o 19:15
Pani Prezydent zrobi coś dla Chełma? Wszystkie stanowiska już obsadzone swoimi ludzmi więc może teraz pora pomyśleć o lokalnej ludności.
Avatar
szeryf / 9 września 2007 r. o 14:56
uroda to nie grzeszy,przydula !!!!!!!wstyd
Avatar
(Anonimowy) / 9 września 2007 r. o 14:14
Która z ramienia Urzędu Marszałkowewskiego prowadział Aa Fisz. To też nadaje się do prokuratury
Avatar
(Anonimowy) / 9 września 2007 r. o 14:14
Która z ramienia Urzędu Marszałkowewskiego prowadział Aa Fisz. To też nadaje się do prokuratury
Avatar
zorientowany / 8 września 2007 r. o 22:18
Nie zgadzam się z Panią i polityką jaką Pani prowadzi.Rozliczenia nie przyniosą Pani chwały, należy w końcu coś zrobić dla Chełma.Oprócz zmian kadrowych prowadzonych w/g klucza partyjnego i zatrudnianiu często nieudolnych kierowników to nie widać żadnych zmian na lepsze.
Avatar
obserwator / 8 września 2007 r. o 10:32
Tak pan prezes CHTBS K.Głaz to wzór kompetencji ! Nowy prezes CHTBS pan K.Głaz ogłosił plan naprawczy spółki którą kieruje. Plan jest prosty i w swej prostocie "genialny" Pan Głaz chce by miasto przekazało zarządzanej przez niego spółce( a tym samym pozbyło sie dochodów) kilka lokali, które pan prezes będzie wynajmował, a zysk z wynajmu zasili finanse spółki (sic !). Czekamy na dalsze nowatorskie pomysły pana prezesa Głaza, a członkom PSL-u gratulujemy kadr !
Avatar
gs / 8 września 2007 r. o 09:01
Tylko to musię udało. Ale to nic trudnego jak ma się pieniądze, zwłaszcza nie swoje!!
Avatar
obiektywny / 19 września 2007 r. o 21:44
Takich rządów to w Chełmie jeszcze nie było.Poza obsadzaniem stanowisk przez ludzi z klucza partyjnego, nic dobrego dla mieszkańców nie wynika.Wstyd i nic więcej!!!!!!
Avatar
Eunika@usa.com / 13 września 2007 r. o 16:52
NIe wiem jak jest teraz w Chełmie, wyjechałam z tego piekła. Nie obchodzi mnie prawica i lewica, ale Grabczuka choć było widać że jest, ta Fisz może nawet nie istnieje? Czy ktoś może poświadczyć że ona naprawdę jest?Dajcie spokój, z braku osiągnięć tylko tyle może? Ale ja mam ich wszystkich dość, zbędnych ludzi, polityków których my wcale nie potrzebujemy.
Avatar
sprawiedliwy / 12 września 2007 r. o 12:56
Pani Prezydent brawo!!!
Avatar
chełmianin / 10 września 2007 r. o 19:15
Pani Prezydent zrobi coś dla Chełma? Wszystkie stanowiska już obsadzone swoimi ludzmi więc może teraz pora pomyśleć o lokalnej ludności.
Avatar
szeryf / 9 września 2007 r. o 14:56
uroda to nie grzeszy,przydula !!!!!!!wstyd
Avatar
(Anonimowy) / 9 września 2007 r. o 14:14
Która z ramienia Urzędu Marszałkowewskiego prowadział Aa Fisz. To też nadaje się do prokuratury
Avatar
(Anonimowy) / 9 września 2007 r. o 14:14
Która z ramienia Urzędu Marszałkowewskiego prowadział Aa Fisz. To też nadaje się do prokuratury
Avatar
zorientowany / 8 września 2007 r. o 22:18
Nie zgadzam się z Panią i polityką jaką Pani prowadzi.Rozliczenia nie przyniosą Pani chwały, należy w końcu coś zrobić dla Chełma.Oprócz zmian kadrowych prowadzonych w/g klucza partyjnego i zatrudnianiu często nieudolnych kierowników to nie widać żadnych zmian na lepsze.
Avatar
obserwator / 8 września 2007 r. o 10:32
Tak pan prezes CHTBS K.Głaz to wzór kompetencji ! Nowy prezes CHTBS pan K.Głaz ogłosił plan naprawczy spółki którą kieruje. Plan jest prosty i w swej prostocie "genialny" Pan Głaz chce by miasto przekazało zarządzanej przez niego spółce( a tym samym pozbyło sie dochodów) kilka lokali, które pan prezes będzie wynajmował, a zysk z wynajmu zasili finanse spółki (sic !). Czekamy na dalsze nowatorskie pomysły pana prezesa Głaza, a członkom PSL-u gratulujemy kadr !
Avatar
gs / 8 września 2007 r. o 09:01
Tylko to musię udało. Ale to nic trudnego jak ma się pieniądze, zwłaszcza nie swoje!!
Zobacz wszystkie komentarze 19

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 7 grudnia 2022 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 7 grudnia 2022 r.

Mundial 2022: Portugalia – Szwajcaria 6:1. Totalna demolka i pewny awans

Mundial 2022: Portugalia – Szwajcaria 6:1. Totalna demolka i pewny awans

Nie było kolejnej sensacji w starciu 1/8 finału katarskich mistrzostw świata. Reprezentacja Portugalii nie dała najmniejszych szans Szwajcarii ogrywają ją 5:1 i pewnie awansując do ćwierćfinału, gdzie jej rywalem dość niespodziewanie będzie Maroko

32. Mikołajki Folkowe czyli muzyczne atrakcje w Chatce Żaka. "Chcemy stworzyć nową, współczesną definicję folku"
8 grudnia 2022, 9:00

32. Mikołajki Folkowe czyli muzyczne atrakcje w Chatce Żaka. "Chcemy stworzyć nową, współczesną definicję folku"

– Nie znam lepszego sposobu na poczucie świątecznego klimatu z początkiem grudnia niż Mikołajki Folkowe w Chatce Żaka – podkreśla dyrektora instytucji, Izabela Pastuszko, i zaprasza na festiwal który wystartuje już 8 grudnia.

W tej gminie powstaną aż trzy fermy drobiu. Wójt zarzuca hejt protestującym mieszkańcom

W tej gminie powstaną aż trzy fermy drobiu. Wójt zarzuca hejt protestującym mieszkańcom

Wielkie kurniki stają się zmorą powiatu bialskiego. W nadbużańskiej gminie Kodeń planowane są aż trzy takie inwestycje, a największa z nich ma pomieścić milion kur. Mieszkańcy obawiają się, że straci na tym turystyka.

Choinka w Pałacu Prezydenckim przystrojona po zamojsku. Zrobili to uczniowie Plastyka

Choinka w Pałacu Prezydenckim przystrojona po zamojsku. Zrobili to uczniowie Plastyka

Przygotowywali się do tego półtora miesiąca, a w ostatni piątek uczniowie Liceum Plastycznego im. Bernardo Morando w Zamościu pojechali do Warszawy i w Pałacu Prezydenckim wspólnie z Pierwszą Damą ubrali choinkę w wykonane przez siebie ozdoby.

Partia Hołowni chwali się nowymi władzami w regionie

Partia Hołowni chwali się nowymi władzami w regionie

Senator Jacek Bury został przewodniczącym lokalnych struktur Polski 2050. Wiceprzewodniczącymi będą radna wojewódzka Ewa Jaszczuk i posłanka Joanna Mucha. Ta ostatnia funkcję w zarządzie regionu łączy z zasiadaniem w krajowych władzach ugrupowania, co nie jest zgodne z partyjnym statutem.

Parafianka po rekolekcjach odebrała dziwny telefon. Na szczęście wszystko słyszał ksiądz

Parafianka po rekolekcjach odebrała dziwny telefon. Na szczęście wszystko słyszał ksiądz

Podają się za policjantów, pracowników banków, szwagrów. Mówią, żeby z nikim na ten temat nie rozmawiać i jak najszybciej przekazać pieniądze. Ofiarą oszustów padają już nie tylko seniorzy.

Lublin. W wyrzuconych śmieciach była faktura na jego nazwisko

Lublin. W wyrzuconych śmieciach była faktura na jego nazwisko

500 zł mandatu zapłacił mężczyzna, który wyrzucił swoje domowe śmieci na ulicę. Miał pecha, bo wśród odpadów strażnicy miejscy znaleźli jego dane.

Lublin już wystrojony na święta
Zdjęcia
galeria

Lublin już wystrojony na święta

Do 2 lutego w centrum Lublina ma działać świąteczna iluminacja, którą w całości włączono dzisiaj po godzinie 16 podczas spotkania przed Ratuszem.

Lodowisko w Puławach otwarte w deszczu. Są nowe ceny

Lodowisko w Puławach otwarte w deszczu. Są nowe ceny