Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

13 stycznia 2008 r.
20:24
Edytuj ten wpis

Szkoła musi być większa

0 14 A A

Państwowej Szkole Muzycznej w jej dotychczasowych budynkach jest już
za ciasno.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Stąd pomysł na wybudowanie przy ul. Pocztowej nowego obiektu z salą koncertową i amfiteatrem.

Opracowania koncepcji rozbudowy szkoły podjął się chełmski Inwestprojekt, który zlecił to zadanie Zbigniewowi Bednarczykowi, miejscowemu architektowi. Na swoim koncie ma on już szereg udanych realizacji. Między innymi jego dziełem jest projekt staromiejskiej studni.

- Zadanie nie było łatwe, gdyż nowy budynek ma stanąć w staromiejskiej strefie ochrony konserwatorskiej i archeologicznej - mówi Bednarczyk. - Konserwator zabytków postawił twarde warunki i moim obowiązkiem było ich dotrzymać. Nawiązując do stylistyki tradycyjnej zabudowy, starałem się jednak stworzyć na wskroś nowoczesny budynek.

Zaprojektowany przez Bednarczyka obiekt ma stanąć na należącej do PSM niezabudowanej działce. Kryje ona relikty dawnych miejskich murów obronnych. Zlokalizowano go przy ul. Pocztowej, vis-á-vis dotychczasowej siedziby szkoły przy ul. Lubelskiej. Z założenia oba budynki mają być połączone łącznikiem komunikacyjnym.

Intencją Bednarczyka było, aby forma budynku odzwierciedlała jego funkcję. Dlatego też architekt zaproponował czytelne elementy symbolizujące związek budowli z muzyką. Motyw pięciolinii z nutami jest powtarzającym się elementem dekoracyjnym. Ze względu na specyfikę szkoły nuty nie mogą być tylko ozdobnikiem, ale przedstawiać mają autentyczny zapis utworów muzycznych. Na przykład na balustradzie głównego tarasu od strony ul. Pocztowej ma się znaleźć zapis pierwszych taktów "Ody do radości” Ludwiga van Beethovena, będącej hymnem Unii Europejskiej. Z kolei fragmenty utworów zapisanych na balustradzie tarasu od strony atrium oraz na ogrodzeniach mają być wybrane przy współudziale młodzieży.
- Z uwagi na ciasnotę w naszym budynku wynajmujemy dodatkowe pomieszczenia w kamienicy przy ul. Podwalnej - mówi Grzegorz Sieczkowski, sekretarz szkoły. - Na domiar złego, panujące w nich warunki zakwestionowali ostatnio strażacy. Tymczasem, skoro one do nas nie należą, to nie możemy w nich nic zrobić. Stąd między innymi wziął się pomysł na rozbudowę szkoły.

Poza zintegrowaniem szkoły kolejnym czynnikiem przemawiającym za jej rozbudową jest także coraz większe zapotrzebowanie na muzyczną edukację. Co roku o przyjęcie do PSM ubiega się około 100 dzieci. Tymczasem z uwagi na warunki lokalowe przyjmowanych jest nie więcej niż trzydzieścioro. Pieniądze na budowę nowego budynku mają pochodzić ze środków europejskich. Kierownictwo placówki liczy na to, że 20-procentowy udział własny zapewni jej Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
stary absolwent / 16 stycznia 2008 o 19:20
0
Powinniśmy popierać wszystko to co służy rozwojowi naszego miasta.
To powinno byc ambicją mieszkańców miasta.
I do tego zmobilizować sie powinni np. nasi parlamentarzyści.
Jeśli zaczniemy negować to co ktoś chce zrobić - to rzeczywiście niedługo przyjdzie nam "zaorać Chełm".
Mam sentyment do tej szkoły przede wszystkim za to, że w niej uczono i nauczono mnie tzw. wyższej kultury.

Stary absolwent
Avatar
Gość / 14 stycznia 2008 o 17:54
0
Skoro idzie taki absolwent do pracy np w Krośnie za 800-1500zł to czemu ma nie iść do Chełma?! to żaden argument!
Avatar
krzych / 14 stycznia 2008 o 17:27
0
WSZYSTKO JASNE.JAK WŚCIEKŁE PSY SZCZEKAJĄ TO ZNACZY , ŻE KARAWANA ZMIERZA WE WŁAŚCIWYM KIERUNKU.TYM SAMYM TWIERDZĘ,ŻE PLAN ROZBUDOWY SZKOŁY TO TRAFIONA INWESTYCJA.GRATULACJE!!!
Avatar
ewa / 14 stycznia 2008 o 17:24
0
Czasy rozbuchanego kształcenia artystycznego nie wrócą.Inna młodzież i dzieci, inne ambicje i realia codzienności.Nie ma co się czepiać poziomu bo mało kto chce dzisiaj zostać zawodowym muzykiem.Nauczyciel może urobić ręce i nic jeżeli uczeń nie chce ryrać sam po parę godzin dziennie.
Jeśli chodzi o strukturę zatrudnienia to ciekaw jestem czy absolwent warszawskiej czy krakowskiej AM przyjedzie do Chełma do pracy za 800-1500 PLN ??? Dobrze , że ktoś chce coś zrobić .Najłatwiej nie robić nic,udawać artystę i krytykować.Pozdro
Avatar
Hector Berlioz / 14 stycznia 2008 o 16:45
0
Zgadzam się zarówno z tymi, którzy wylewają żółć na autora pierwszego wpisu jak i po części z nim samym. Kiedyś w szkole było inaczej. Ale to było kiedyś. 20-10lat temu! Dzisiaj żyjemy w innym świecie, czasach. Szkoła by się utrzymać musi się rozwijać, musi mieć jakieś wizytówki. Np salę koncertową, porządne sale wykładowe, instrumenty i oczywiście wykształconą kadrę. Tylko intersuje mnie ile to Pan Dyrektor wysłał informacji i ogłoszeń do Akademii Muzycznych z ofertą pracy dla absolwentów?! Ile z tych studentów kończących co roku kilka wydziałów AM słyszało o pracy w Chełmie, o potrzebie zatrudnienia? Strona szkoły i jej promocja wygląda delikatnie mówiąc słabo. Co do reszty zgadzam się, że orkiestra to nie priorytet, a co do egzmianów istotnie trwały kiedyś dwa dni ale tylko dlatego, że było wielu uczniów np. akordeon, fortepian, instrumenty dęte. Więc znajomość tematu dla niektórych i pisanie o tym tutaj traktuję jak pisaninę! Co do kompetencji pracowników, niebędę się wypowiadał ale wiem jedno jacy są każdy widzi a jak komuś nie odpowiada niech wozi dziecko do Lublina, Zamościa. Pretensje można mieć tylko zawsze jest tak, że jak coś się kręci byle jak to lament ale jak padnie i nie ma wcale to larum jak pod Grunwaldem!!! Wszyscy wiemy, że Chełm nigdy nie będzie pępkiem śiwata tym bardziej, jeśli idzie o muzykę. Talent to 10%, nauczyciel15% ale reszta to ciężka praca zainteresowanego. Pozostaje mieć nadzieję, że będzie więcej uczniów, absolwentów, którzy wybiorą studia w AM i może ktoś się o nich kiedyś upomni no chyba, że wygra kolesiostwo co w tym kraju wydaje się być codziennością! Baza lokalowa jest do niczego więc pomysł bardzo dobry ale sami wiemy ile od pomysłu do widoku pięknego budynku minie czasu. Bacznie będziemy się przyglądać realizacji żywo dopingując wszystkich ludzi dobrej woli. Tym co już w szkole pracują życzę wytrwałości a Dyrekcji mądrych i z korzyścią dla uczniów decyzji. I oczywiście pozdrowienia dla K. Weresińskiego, który kiedyś prowadził cudowny chór i nikt mu w tym nieprzeszkadzał, nie to co teraz. Ale aby do przodu. Nie krytykować ale dopingować!
Zgadzam się zarówno z tymi, którzy wylewają żółć na autora pierwszego wpisu jak i po części z nim samym. Kiedyś w szkole było inaczej. Ale to było kiedyś. 20-10lat temu! Dzisiaj żyjemy w innym świecie, czasach. Szkoła by się utrzymać musi się rozwijać, musi mieć jakieś wizytówki. Np salę koncertową, porządne sale wykładowe, instrumenty i oczywiście wykształconą kadrę. Tylko intersuje mnie ile to Pan Dyrektor wysłał informacji i ogłoszeń do Akademii Muzycznych z ofertą pracy dla absolwentów?! Ile z tych studentów kończących co roku ki... rozwiń
Avatar
micho / 14 stycznia 2008 o 16:06
0
Czy ja -uczeń ,chcę nowej szkoły? OCZYWIŚCIE!!! Panie Dyrektorze!!! TAK TRZYMAĆ !!!ROBIĆ SWOJE I LAĆ NA ZAZDROŚNIKÓW !!!
quote name='fazii' date='14.01.2008, 08:47' post='11975']
Ha, ha, ha! Sala koncertowa i amfiteatr! A kto ma koncertować? Pan Dyrektor i jego świta z Lublina? Poziom i tak jest żenująco niski i Kierownictwo nie potrafi nic z t ym zrobić, więc priorytetem Dyrektora jest rozbudowa szkoły. Szkoda, że pomysł jest iście Księżycowy! Szkoła nie posiada ani zaplecza lokalowego, ani ambicji by robić coś z dziećmi. Zatrudnia się kolegów z Lublina dając im fikcyjne godziny a ludziom mamiąc oczy, że będą nwe instrumenty do wyboru dla kandydatów. Szkoła nie ma orkiestry! Dla kogo zatem ta sala koncertowa i jeszcze łącznik między budynkami i amfiteatr? Może kiedyś czasy były inny ale za dyrektora Niedźwiedzkiego było wszystko co trzeba: orkiestra, zespoły kameralne, kwintet akordeonowy, konkursy i inne inicjatywy. Dzisiaj jest jakże inaczej, ale Dyrekcja się tłumaczy, że nie ma pieniędzy. Skoro nie ma to zamknąć szkołę! W Krasnymstawie czy Zamościu jakoś nie mają z tym problemu mimo, że kasy też pewnie im nie zbywa!
[/quote]
Czy ja -uczeń ,chcę nowej szkoły? OCZYWIŚCIE!!! Panie Dyrektorze!!! TAK TRZYMAĆ !!!ROBIĆ SWOJE I LAĆ NA ZAZDROŚNIKÓW !!!
quote name='fazii' date='14.01.2008, 08:47' post='11975']
Ha, ha, ha! Sala koncertowa i amfiteatr! A kto ma koncertować? Pan Dyrektor i jego świta z Lublina? Poziom i tak jest żenująco niski i Kierownictwo nie potrafi nic z t ym zrobić, więc priorytetem Dyrektora jest rozbudowa szkoły. Szkoda, że pomysł jest iście Księżycowy! Sz... rozwiń
Avatar
Organista / 14 stycznia 2008 o 15:31
0
fazii Ty nie zakładaj orkiestry bo co Owsiak będzie robił? hehe Pozdro Pozdro
Avatar
Rodzic / 14 stycznia 2008 o 15:21
0
A od kiedy w szkole muzycznej priorytet to orkiestra??? czy ty aby nie masz jakiś chorych niespełnionych ambicji? Chcesz orkiestrę to se załóż prywatną i nie jeździj po obecnym dyrektorze, któremu może uda się coś zrobić dla dzieci i miasta. Zatrudnianie nauczycieli z Lublina dyrekcja tłumaczy brakiem kadry w Chełmie, bo mało, kto ma z Chełma skończoną Akademie Muzyczną, więc jest to niemalże konieczność nauczyciel gry na instrumencie to nie nauczyciel polskiego czy wychowania fizycznego, że możesz przebierać i zrobić na niego łapankę w urzędzie pracy. Moja córka, jeśli ma jednego dnia egzamin w muzycznej z czegoś tam... to ma później niezłe braki w normalnej szkole a ty wypisujesz, że po 2 dni popisy szkoda, że nie tydzień... ty nawet dobrze nie wiesz kto tam do nich przyjeżdża na te koncerciki w ubiegłym roku mieli japończyka co zajął III miejsce na Chopinowskim muszą się chyba czasem wzorować na kimś lepszym od siebie. A co do sprawy z instrumentami to chełmska muzyczna przyjmuje na te same instrumenty od x czasu a od 2 lat maja dodatkowo klasę wokalu wiec nie rozumiem twoich zarzutów. Widocznie masz jakieś wielkie kompleksy na punkcie orkiestry, której nie ma w nie jednej polskiej szkole kilkakrotnie większej od naszej chełmskiej i w dużych miastach. Proponuję ci kapelmistrzu założyć swoją prywatną szkołę, w której zatrudnisz nauczycieli z Chełma (najpierw ich wykształcisz by móc ich zatrudnić) i otworzysz jeden kierunek ŁORKIESTRA!!! bez Golców ale za to z panami po 70 :-)))
A od kiedy w szkole muzycznej priorytet to orkiestra??? czy ty aby nie masz jakiś chorych niespełnionych ambicji? Chcesz orkiestrę to se załóż prywatną i nie jeździj po obecnym dyrektorze, któremu może uda się coś zrobić dla dzieci i miasta. Zatrudnianie nauczycieli z Lublina dyrekcja tłumaczy brakiem kadry w Chełmie, bo mało, kto ma z Chełma skończoną Akademie Muzyczną, więc jest to niemalże konieczność nauczyciel gry na instrumencie to nie nauczyciel polskiego czy wychowania fizycznego, że możesz przebierać i zrobić na niego łapankę w urzę... rozwiń
Avatar
kir / 14 stycznia 2008 o 14:52
0
fazii napisał:
Ha, ha, ha! Sala koncertowa i amfiteatr! A kto ma koncertować? Pan Dyrektor i jego świta z Lublina? Poziom i tak jest żenująco niski i Kierownictwo nie potrafi nic z t ym zrobić, więc priorytetem Dyrektora jest rozbudowa szkoły. Szkoda, że pomysł jest iście Księżycowy! Szkoła nie posiada ani zaplecza lokalowego, ani ambicji by robić coś z dziećmi. Zatrudnia się kolegów z Lublina dając im fikcyjne godziny a ludziom mamiąc oczy, że będą nwe instrumenty do wyboru dla kandydatów. Szkoła nie ma orkiestry! Dla kogo zatem ta sala koncertowa i jeszcze łącznik między budynkami i amfiteatr? Może kiedyś czasy były inny ale za dyrektora Niedźwiedzkiego było wszystko co trzeba: orkiestra, zespoły kameralne, kwintet akordeonowy, konkursy i inne inicjatywy. Dzisiaj jest jakże inaczej, ale Dyrekcja się tłumaczy, że nie ma pieniędzy. Skoro nie ma to zamknąć szkołę! W Krasnymstawie czy Zamościu jakoś nie mają z tym problemu mimo, że kasy też pewnie im nie zbywa!



Hmmm.....znów nasze polskie,chełmskie,"wsiowe" kompleksy.Nie jestem wybitnym znawcą muzyki ale mam dzieci w tej szkole i wiem , że wreszcie jest OK.Nie pamiętam tych czasów ale opowiadano mi , że za dyrekcji panów K i W zaprzepaszczono szansę pozyskania budynku dla szkoły(były ważniejsze sprawy ...:-))).Teraz dyrektor zaczął działać i wreszcie są szanse na to,aby w Chełmie powstało coś nowego i żeby "to coś" służyło nam wszystkim -Chełmianom.A zasadność inwestycji ?Oczywista:popisy,koncerty,egzaminy-kilkadziesiąt tego typu imprez w roku .Co do tzw.kolegów z Lublina to nie jest tajemnicą , że gdyby nie znajomości szefa placówki ,to mogłoby tej szkoły nie być.Powód prosty:brak fachowo wykształconej kadry z Chełma. Fajnie ,że wymieniono tu Zamość i Krasnystaw bo właśnie w tych miastach rozbudowa szkół muzycznych jest wspólną inicjatywą wszystkich i nikt (nawet z tych przegranych) nie wylewa swoich kompleksów w ten sposób co fazii.Nie wiem fazii ale wydaję mi się , że powinieneś skontaktować się z dobrym psychoanalitykiem -kir



Hmmm.....znów nasze polskie,chełmskie,"wsiowe" kompleksy.Nie jestem wybitnym znawcą muzyki ale mam dzieci w tej szkole i wiem , że wreszcie jest OK.Nie pamiętam tych czasów ale opowiadano mi , że za dyrekcji panów K i W zaprzepaszczono szansę pozyskania budynku dla szkoły(były ważniejsze sprawy ...:-))).Teraz dyrektor zaczął działać i wreszcie są szanse na to,aby w Chełmie powstało coś nowego i żeby "to coś" służyło nam wszystkim -Chełmianom.A zasadność inwestycji ?Oczywista:popisy,konce... rozwiń
Avatar
kir / 14 stycznia 2008 o 14:36
0
fazii napisał:
Ha, ha, ha! Sala koncertowa i amfiteatr! A kto ma koncertować? Pan Dyrektor i jego świta z Lublina? Poziom i tak jest żenująco niski i Kierownictwo nie potrafi nic z t ym zrobić, więc priorytetem Dyrektora jest rozbudowa szkoły. Szkoda, że pomysł jest iście Księżycowy! Szkoła nie posiada ani zaplecza lokalowego, ani ambicji by robić coś z dziećmi. Zatrudnia się kolegów z Lublina dając im fikcyjne godziny a ludziom mamiąc oczy, że będą nwe instrumenty do wyboru dla kandydatów. Szkoła nie ma orkiestry! Dla kogo zatem ta sala koncertowa i jeszcze łącznik między budynkami i amfiteatr? Może kiedyś czasy były inny ale za dyrektora Niedźwiedzkiego było wszystko co trzeba: orkiestra, zespoły kameralne, kwintet akordeonowy, konkursy i inne inicjatywy. Dzisiaj jest jakże inaczej, ale Dyrekcja się tłumaczy, że nie ma pieniędzy. Skoro nie ma to zamknąć szkołę! W Krasnymstawie czy Zamościu jakoś nie mają z tym problemu mimo, że kasy też pewnie im nie zbywa!
rozwiń
Avatar
stary absolwent / 16 stycznia 2008 o 19:20
0
Powinniśmy popierać wszystko to co służy rozwojowi naszego miasta.
To powinno byc ambicją mieszkańców miasta.
I do tego zmobilizować sie powinni np. nasi parlamentarzyści.
Jeśli zaczniemy negować to co ktoś chce zrobić - to rzeczywiście niedługo przyjdzie nam "zaorać Chełm".
Mam sentyment do tej szkoły przede wszystkim za to, że w niej uczono i nauczono mnie tzw. wyższej kultury.

Stary absolwent
Avatar
Gość / 14 stycznia 2008 o 17:54
0
Skoro idzie taki absolwent do pracy np w Krośnie za 800-1500zł to czemu ma nie iść do Chełma?! to żaden argument!
Avatar
krzych / 14 stycznia 2008 o 17:27
0
WSZYSTKO JASNE.JAK WŚCIEKŁE PSY SZCZEKAJĄ TO ZNACZY , ŻE KARAWANA ZMIERZA WE WŁAŚCIWYM KIERUNKU.TYM SAMYM TWIERDZĘ,ŻE PLAN ROZBUDOWY SZKOŁY TO TRAFIONA INWESTYCJA.GRATULACJE!!!
Avatar
ewa / 14 stycznia 2008 o 17:24
0
Czasy rozbuchanego kształcenia artystycznego nie wrócą.Inna młodzież i dzieci, inne ambicje i realia codzienności.Nie ma co się czepiać poziomu bo mało kto chce dzisiaj zostać zawodowym muzykiem.Nauczyciel może urobić ręce i nic jeżeli uczeń nie chce ryrać sam po parę godzin dziennie.
Jeśli chodzi o strukturę zatrudnienia to ciekaw jestem czy absolwent warszawskiej czy krakowskiej AM przyjedzie do Chełma do pracy za 800-1500 PLN ??? Dobrze , że ktoś chce coś zrobić .Najłatwiej nie robić nic,udawać artystę i krytykować.Pozdro
Avatar
Hector Berlioz / 14 stycznia 2008 o 16:45
0
Zgadzam się zarówno z tymi, którzy wylewają żółć na autora pierwszego wpisu jak i po części z nim samym. Kiedyś w szkole było inaczej. Ale to było kiedyś. 20-10lat temu! Dzisiaj żyjemy w innym świecie, czasach. Szkoła by się utrzymać musi się rozwijać, musi mieć jakieś wizytówki. Np salę koncertową, porządne sale wykładowe, instrumenty i oczywiście wykształconą kadrę. Tylko intersuje mnie ile to Pan Dyrektor wysłał informacji i ogłoszeń do Akademii Muzycznych z ofertą pracy dla absolwentów?! Ile z tych studentów kończących co roku kilka wydziałów AM słyszało o pracy w Chełmie, o potrzebie zatrudnienia? Strona szkoły i jej promocja wygląda delikatnie mówiąc słabo. Co do reszty zgadzam się, że orkiestra to nie priorytet, a co do egzmianów istotnie trwały kiedyś dwa dni ale tylko dlatego, że było wielu uczniów np. akordeon, fortepian, instrumenty dęte. Więc znajomość tematu dla niektórych i pisanie o tym tutaj traktuję jak pisaninę! Co do kompetencji pracowników, niebędę się wypowiadał ale wiem jedno jacy są każdy widzi a jak komuś nie odpowiada niech wozi dziecko do Lublina, Zamościa. Pretensje można mieć tylko zawsze jest tak, że jak coś się kręci byle jak to lament ale jak padnie i nie ma wcale to larum jak pod Grunwaldem!!! Wszyscy wiemy, że Chełm nigdy nie będzie pępkiem śiwata tym bardziej, jeśli idzie o muzykę. Talent to 10%, nauczyciel15% ale reszta to ciężka praca zainteresowanego. Pozostaje mieć nadzieję, że będzie więcej uczniów, absolwentów, którzy wybiorą studia w AM i może ktoś się o nich kiedyś upomni no chyba, że wygra kolesiostwo co w tym kraju wydaje się być codziennością! Baza lokalowa jest do niczego więc pomysł bardzo dobry ale sami wiemy ile od pomysłu do widoku pięknego budynku minie czasu. Bacznie będziemy się przyglądać realizacji żywo dopingując wszystkich ludzi dobrej woli. Tym co już w szkole pracują życzę wytrwałości a Dyrekcji mądrych i z korzyścią dla uczniów decyzji. I oczywiście pozdrowienia dla K. Weresińskiego, który kiedyś prowadził cudowny chór i nikt mu w tym nieprzeszkadzał, nie to co teraz. Ale aby do przodu. Nie krytykować ale dopingować!
Zgadzam się zarówno z tymi, którzy wylewają żółć na autora pierwszego wpisu jak i po części z nim samym. Kiedyś w szkole było inaczej. Ale to było kiedyś. 20-10lat temu! Dzisiaj żyjemy w innym świecie, czasach. Szkoła by się utrzymać musi się rozwijać, musi mieć jakieś wizytówki. Np salę koncertową, porządne sale wykładowe, instrumenty i oczywiście wykształconą kadrę. Tylko intersuje mnie ile to Pan Dyrektor wysłał informacji i ogłoszeń do Akademii Muzycznych z ofertą pracy dla absolwentów?! Ile z tych studentów kończących co roku ki... rozwiń
Avatar
micho / 14 stycznia 2008 o 16:06
0
Czy ja -uczeń ,chcę nowej szkoły? OCZYWIŚCIE!!! Panie Dyrektorze!!! TAK TRZYMAĆ !!!ROBIĆ SWOJE I LAĆ NA ZAZDROŚNIKÓW !!!
quote name='fazii' date='14.01.2008, 08:47' post='11975']
Ha, ha, ha! Sala koncertowa i amfiteatr! A kto ma koncertować? Pan Dyrektor i jego świta z Lublina? Poziom i tak jest żenująco niski i Kierownictwo nie potrafi nic z t ym zrobić, więc priorytetem Dyrektora jest rozbudowa szkoły. Szkoda, że pomysł jest iście Księżycowy! Szkoła nie posiada ani zaplecza lokalowego, ani ambicji by robić coś z dziećmi. Zatrudnia się kolegów z Lublina dając im fikcyjne godziny a ludziom mamiąc oczy, że będą nwe instrumenty do wyboru dla kandydatów. Szkoła nie ma orkiestry! Dla kogo zatem ta sala koncertowa i jeszcze łącznik między budynkami i amfiteatr? Może kiedyś czasy były inny ale za dyrektora Niedźwiedzkiego było wszystko co trzeba: orkiestra, zespoły kameralne, kwintet akordeonowy, konkursy i inne inicjatywy. Dzisiaj jest jakże inaczej, ale Dyrekcja się tłumaczy, że nie ma pieniędzy. Skoro nie ma to zamknąć szkołę! W Krasnymstawie czy Zamościu jakoś nie mają z tym problemu mimo, że kasy też pewnie im nie zbywa!
[/quote]
Czy ja -uczeń ,chcę nowej szkoły? OCZYWIŚCIE!!! Panie Dyrektorze!!! TAK TRZYMAĆ !!!ROBIĆ SWOJE I LAĆ NA ZAZDROŚNIKÓW !!!
quote name='fazii' date='14.01.2008, 08:47' post='11975']
Ha, ha, ha! Sala koncertowa i amfiteatr! A kto ma koncertować? Pan Dyrektor i jego świta z Lublina? Poziom i tak jest żenująco niski i Kierownictwo nie potrafi nic z t ym zrobić, więc priorytetem Dyrektora jest rozbudowa szkoły. Szkoda, że pomysł jest iście Księżycowy! Sz... rozwiń
Avatar
Organista / 14 stycznia 2008 o 15:31
0
fazii Ty nie zakładaj orkiestry bo co Owsiak będzie robił? hehe Pozdro Pozdro
Avatar
Rodzic / 14 stycznia 2008 o 15:21
0
A od kiedy w szkole muzycznej priorytet to orkiestra??? czy ty aby nie masz jakiś chorych niespełnionych ambicji? Chcesz orkiestrę to se załóż prywatną i nie jeździj po obecnym dyrektorze, któremu może uda się coś zrobić dla dzieci i miasta. Zatrudnianie nauczycieli z Lublina dyrekcja tłumaczy brakiem kadry w Chełmie, bo mało, kto ma z Chełma skończoną Akademie Muzyczną, więc jest to niemalże konieczność nauczyciel gry na instrumencie to nie nauczyciel polskiego czy wychowania fizycznego, że możesz przebierać i zrobić na niego łapankę w urzędzie pracy. Moja córka, jeśli ma jednego dnia egzamin w muzycznej z czegoś tam... to ma później niezłe braki w normalnej szkole a ty wypisujesz, że po 2 dni popisy szkoda, że nie tydzień... ty nawet dobrze nie wiesz kto tam do nich przyjeżdża na te koncerciki w ubiegłym roku mieli japończyka co zajął III miejsce na Chopinowskim muszą się chyba czasem wzorować na kimś lepszym od siebie. A co do sprawy z instrumentami to chełmska muzyczna przyjmuje na te same instrumenty od x czasu a od 2 lat maja dodatkowo klasę wokalu wiec nie rozumiem twoich zarzutów. Widocznie masz jakieś wielkie kompleksy na punkcie orkiestry, której nie ma w nie jednej polskiej szkole kilkakrotnie większej od naszej chełmskiej i w dużych miastach. Proponuję ci kapelmistrzu założyć swoją prywatną szkołę, w której zatrudnisz nauczycieli z Chełma (najpierw ich wykształcisz by móc ich zatrudnić) i otworzysz jeden kierunek ŁORKIESTRA!!! bez Golców ale za to z panami po 70 :-)))
A od kiedy w szkole muzycznej priorytet to orkiestra??? czy ty aby nie masz jakiś chorych niespełnionych ambicji? Chcesz orkiestrę to se załóż prywatną i nie jeździj po obecnym dyrektorze, któremu może uda się coś zrobić dla dzieci i miasta. Zatrudnianie nauczycieli z Lublina dyrekcja tłumaczy brakiem kadry w Chełmie, bo mało, kto ma z Chełma skończoną Akademie Muzyczną, więc jest to niemalże konieczność nauczyciel gry na instrumencie to nie nauczyciel polskiego czy wychowania fizycznego, że możesz przebierać i zrobić na niego łapankę w urzę... rozwiń
Avatar
kir / 14 stycznia 2008 o 14:52
0
fazii napisał:
Ha, ha, ha! Sala koncertowa i amfiteatr! A kto ma koncertować? Pan Dyrektor i jego świta z Lublina? Poziom i tak jest żenująco niski i Kierownictwo nie potrafi nic z t ym zrobić, więc priorytetem Dyrektora jest rozbudowa szkoły. Szkoda, że pomysł jest iście Księżycowy! Szkoła nie posiada ani zaplecza lokalowego, ani ambicji by robić coś z dziećmi. Zatrudnia się kolegów z Lublina dając im fikcyjne godziny a ludziom mamiąc oczy, że będą nwe instrumenty do wyboru dla kandydatów. Szkoła nie ma orkiestry! Dla kogo zatem ta sala koncertowa i jeszcze łącznik między budynkami i amfiteatr? Może kiedyś czasy były inny ale za dyrektora Niedźwiedzkiego było wszystko co trzeba: orkiestra, zespoły kameralne, kwintet akordeonowy, konkursy i inne inicjatywy. Dzisiaj jest jakże inaczej, ale Dyrekcja się tłumaczy, że nie ma pieniędzy. Skoro nie ma to zamknąć szkołę! W Krasnymstawie czy Zamościu jakoś nie mają z tym problemu mimo, że kasy też pewnie im nie zbywa!



Hmmm.....znów nasze polskie,chełmskie,"wsiowe" kompleksy.Nie jestem wybitnym znawcą muzyki ale mam dzieci w tej szkole i wiem , że wreszcie jest OK.Nie pamiętam tych czasów ale opowiadano mi , że za dyrekcji panów K i W zaprzepaszczono szansę pozyskania budynku dla szkoły(były ważniejsze sprawy ...:-))).Teraz dyrektor zaczął działać i wreszcie są szanse na to,aby w Chełmie powstało coś nowego i żeby "to coś" służyło nam wszystkim -Chełmianom.A zasadność inwestycji ?Oczywista:popisy,koncerty,egzaminy-kilkadziesiąt tego typu imprez w roku .Co do tzw.kolegów z Lublina to nie jest tajemnicą , że gdyby nie znajomości szefa placówki ,to mogłoby tej szkoły nie być.Powód prosty:brak fachowo wykształconej kadry z Chełma. Fajnie ,że wymieniono tu Zamość i Krasnystaw bo właśnie w tych miastach rozbudowa szkół muzycznych jest wspólną inicjatywą wszystkich i nikt (nawet z tych przegranych) nie wylewa swoich kompleksów w ten sposób co fazii.Nie wiem fazii ale wydaję mi się , że powinieneś skontaktować się z dobrym psychoanalitykiem -kir



Hmmm.....znów nasze polskie,chełmskie,"wsiowe" kompleksy.Nie jestem wybitnym znawcą muzyki ale mam dzieci w tej szkole i wiem , że wreszcie jest OK.Nie pamiętam tych czasów ale opowiadano mi , że za dyrekcji panów K i W zaprzepaszczono szansę pozyskania budynku dla szkoły(były ważniejsze sprawy ...:-))).Teraz dyrektor zaczął działać i wreszcie są szanse na to,aby w Chełmie powstało coś nowego i żeby "to coś" służyło nam wszystkim -Chełmianom.A zasadność inwestycji ?Oczywista:popisy,konce... rozwiń
Avatar
kir / 14 stycznia 2008 o 14:36
0
fazii napisał:
Ha, ha, ha! Sala koncertowa i amfiteatr! A kto ma koncertować? Pan Dyrektor i jego świta z Lublina? Poziom i tak jest żenująco niski i Kierownictwo nie potrafi nic z t ym zrobić, więc priorytetem Dyrektora jest rozbudowa szkoły. Szkoda, że pomysł jest iście Księżycowy! Szkoła nie posiada ani zaplecza lokalowego, ani ambicji by robić coś z dziećmi. Zatrudnia się kolegów z Lublina dając im fikcyjne godziny a ludziom mamiąc oczy, że będą nwe instrumenty do wyboru dla kandydatów. Szkoła nie ma orkiestry! Dla kogo zatem ta sala koncertowa i jeszcze łącznik między budynkami i amfiteatr? Może kiedyś czasy były inny ale za dyrektora Niedźwiedzkiego było wszystko co trzeba: orkiestra, zespoły kameralne, kwintet akordeonowy, konkursy i inne inicjatywy. Dzisiaj jest jakże inaczej, ale Dyrekcja się tłumaczy, że nie ma pieniędzy. Skoro nie ma to zamknąć szkołę! W Krasnymstawie czy Zamościu jakoś nie mają z tym problemu mimo, że kasy też pewnie im nie zbywa!
rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

210 mln zł na drogi powiatowe w Lubelskiem. Gdzie wyremontują i zbudują?

210 mln zł na drogi powiatowe w Lubelskiem. Gdzie wyremontują i zbudują? 0 0

120 milionów złotych na modernizację i budowę ponad 200 kilometrów dróg trafiło do wszystkich powiatów z województwa lubelskiego. Całkowita wartość inwestycji realizowanych w ramach tzw. megaprojektu drogowego wyniesie ok. 210 mln zł

Dzień z Harrym Potterem w MBP
27 lipca 2018, 11:00

Dzień z Harrym Potterem w MBP 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 27 lipca o godz. 11 w Filii nr 26 MBP im. H. Łopacińskiego w Lublinie (ul. Leonarda 18) odbędzie się Dzień z Harrym Potterem. To gratka dla wszystkich miłośników prozy J.K. Rowling.

Graffiti psuje krajobraz? Bolesław Stelmach chce by je zamalować i posadzić bluszcz

Graffiti psuje krajobraz? Bolesław Stelmach chce by je zamalować i posadzić bluszcz 19 13

Zamalowania graffiti na murach wzdłuż al. Solidarności koło skansenu i ogrodu botanicznego domaga się Rada Kultury Przestrzeni. Zamiast malowideł z zeszłorocznej imprezy Meeting of Styles wolałaby tu zieloną ścianę z bluszczu. Ratusz zapowiada jednak, że w sierpniu… powstanie tu nowe graffiti

Powrót Granicy, zmiana trenera w Łazach

Powrót Granicy, zmiana trenera w Łazach 2 0

Granica Terespol wygrała rywalizację w grupie I bialskiej klasy A i wywalczyła awans do bialskiej klasy okręgowej

Przedszkolak wybierze sobie przyszły zawód. Nowy pomysł MEN

Przedszkolak wybierze sobie przyszły zawód. Nowy pomysł MEN 0 3

Dzieci w przedszkolach będą miały zajęcia z doradztwa zawodowego – wynika z projektu rozporządzenia przygotowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Przyszły zawód dzieci mają wybierać przez zabawę

Pracownicy Aldika grożą strajkiem. Rozmowy ostatniej szansy

Pracownicy Aldika grożą strajkiem. Rozmowy ostatniej szansy 3 3

30 lipca przedstawiciele komisji zakładowej NSZZ Solidarność spotkają się z przedstawicielami sieci Aldik. Będą rozmawiać o podwyżkach. Jeśli nie usłyszą konkretów, nie wykluczają rozpoczęcia strajku.

Sprzedaż mieszkań zaczyna zwalniać

Sprzedaż mieszkań zaczyna zwalniać 0 1

W drugim kwartale tego roku Polacy kupili mniej nowych mieszkań niż rok wcześniej. W statystykach GUS widać pierwsze symptomy spadku aktywności deweloperów – oceniają eksperci. Liczba nowych pozwoleń na budowę rośnie, ale wolniej niż kiedyś.

Koncert w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku
22 lipca 2018, 17:00

Koncert w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku 1 0

Co Gdzie Kiedy. Trwa Festiwal Fresków w Lublinie. W najbliższą niedzielę, 22 lipca o godz. 17 w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku odbędzie się koncert Szymona Krzemiania i Grzegorza Siedlaczka.

Jej mąż miotał się z bólu, ale nie chcieli go przyjąć do szpitala. Zmarł kilka dni później

Jej mąż miotał się z bólu, ale nie chcieli go przyjąć do szpitala. Zmarł kilka dni później 69 13

Ostry ból głowy, 40-stopniowa gorączka, wymioty. – Stan męża się pogarszał, dosłownie miotał się z bólu, a ja byłam bezsilna – opowiada Katarzyna Gnaś. Mimo to, 26-latek nie został przyjęty do szpitala w Poniatowej. Kilka dni później zmarł

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 lipca 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 lipca 2018 roku 0 0

Legia – Cork City 3:0. Pewny awans mistrzów Polski

Legia – Cork City 3:0. Pewny awans mistrzów Polski 7 2

W rewanżowym meczu I rundy eliminacji do Ligi Mistrzów zespół z Warszawy pokonał na swoim stadionie niżej notowanego rywala z Irlandii i awansował do dalszej fazy rozgrywek

Ponad miesiąc temu zmienili ruch na rondzie. Kolejna stłuczka

Ponad miesiąc temu zmienili ruch na rondzie. Kolejna stłuczka 3 1

Kolejna stłuczka na rondzie Wyszyńskiego w Zamościu. Od 6 czerwca obowiązuje tu ruch okrężny a kierowcy nadal mają problemy

Miasto poszło na rękę dłużnikom z mieszkań komunalnych. Odzyskało ponad 900 tys. zł

Miasto poszło na rękę dłużnikom z mieszkań komunalnych. Odzyskało ponad 900 tys. zł 7 5

Ponad 900 tys. zł udało się odzyskać miastu od zadłużonych najemców mieszkań komunalnych, którzy zgłosili się do programu dającego im szansę na umorzenie do 70 proc. zaległości. Z takiej możliwości skorzystała prawie co siódma z uprawnionych osób. Jak dużych długów mogą się pozbyć?

"Burmistrzu przestrzegaj prawa!". Pani Maria będzie pikietować codziennie

"Burmistrzu przestrzegaj prawa!". Pani Maria będzie pikietować codziennie 2 3

Maria Kosidło z Radzynia Podlaskiego zaczęła we wtorek pikietę pod Urzędem Miasta. W toczącym się od dwóch lat sporze chodzi o mieszkanie komunalne. Kobieta zarzuca urzędnikom, że bezprawnie rozwiązali z nią umowę i zajęli lokum

Rolnicy protestowali, zablokowali weterynarzy. "Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła!"
film

Rolnicy protestowali, zablokowali weterynarzy. "Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła!" 38 27

Hodowcy świń z okolic Parczewa zablokowali samochód lekarzy weterynarii, którzy zamierzali przeprowadzić ubój zwierząt zagrożonych afrykańskim pomorem świń. – Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła – nie ukrywa przewodniczący rolniczego stowarzyszenia, który przyjechał wesprzeć okolicznych mieszkańców