Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

e-Wydanie - promocja 1zł za miesiąc!

Chełm

13 stycznia 2008 r.
20:24
Edytuj ten wpis

Szkoła musi być większa

0 14 A A

Państwowej Szkole Muzycznej w jej dotychczasowych budynkach jest już
za ciasno.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Stąd pomysł na wybudowanie przy ul. Pocztowej nowego obiektu z salą koncertową i amfiteatrem.

Opracowania koncepcji rozbudowy szkoły podjął się chełmski Inwestprojekt, który zlecił to zadanie Zbigniewowi Bednarczykowi, miejscowemu architektowi. Na swoim koncie ma on już szereg udanych realizacji. Między innymi jego dziełem jest projekt staromiejskiej studni.

- Zadanie nie było łatwe, gdyż nowy budynek ma stanąć w staromiejskiej strefie ochrony konserwatorskiej i archeologicznej - mówi Bednarczyk. - Konserwator zabytków postawił twarde warunki i moim obowiązkiem było ich dotrzymać. Nawiązując do stylistyki tradycyjnej zabudowy, starałem się jednak stworzyć na wskroś nowoczesny budynek.

Zaprojektowany przez Bednarczyka obiekt ma stanąć na należącej do PSM niezabudowanej działce. Kryje ona relikty dawnych miejskich murów obronnych. Zlokalizowano go przy ul. Pocztowej, vis-á-vis dotychczasowej siedziby szkoły przy ul. Lubelskiej. Z założenia oba budynki mają być połączone łącznikiem komunikacyjnym.

Intencją Bednarczyka było, aby forma budynku odzwierciedlała jego funkcję. Dlatego też architekt zaproponował czytelne elementy symbolizujące związek budowli z muzyką. Motyw pięciolinii z nutami jest powtarzającym się elementem dekoracyjnym. Ze względu na specyfikę szkoły nuty nie mogą być tylko ozdobnikiem, ale przedstawiać mają autentyczny zapis utworów muzycznych. Na przykład na balustradzie głównego tarasu od strony ul. Pocztowej ma się znaleźć zapis pierwszych taktów "Ody do radości” Ludwiga van Beethovena, będącej hymnem Unii Europejskiej. Z kolei fragmenty utworów zapisanych na balustradzie tarasu od strony atrium oraz na ogrodzeniach mają być wybrane przy współudziale młodzieży.
- Z uwagi na ciasnotę w naszym budynku wynajmujemy dodatkowe pomieszczenia w kamienicy przy ul. Podwalnej - mówi Grzegorz Sieczkowski, sekretarz szkoły. - Na domiar złego, panujące w nich warunki zakwestionowali ostatnio strażacy. Tymczasem, skoro one do nas nie należą, to nie możemy w nich nic zrobić. Stąd między innymi wziął się pomysł na rozbudowę szkoły.

Poza zintegrowaniem szkoły kolejnym czynnikiem przemawiającym za jej rozbudową jest także coraz większe zapotrzebowanie na muzyczną edukację. Co roku o przyjęcie do PSM ubiega się około 100 dzieci. Tymczasem z uwagi na warunki lokalowe przyjmowanych jest nie więcej niż trzydzieścioro. Pieniądze na budowę nowego budynku mają pochodzić ze środków europejskich. Kierownictwo placówki liczy na to, że 20-procentowy udział własny zapewni jej Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
stary absolwent / 16 stycznia 2008 r. o 19:20
0
Powinniśmy popierać wszystko to co służy rozwojowi naszego miasta.
To powinno byc ambicją mieszkańców miasta.
I do tego zmobilizować sie powinni np. nasi parlamentarzyści.
Jeśli zaczniemy negować to co ktoś chce zrobić - to rzeczywiście niedługo przyjdzie nam "zaorać Chełm".
Mam sentyment do tej szkoły przede wszystkim za to, że w niej uczono i nauczono mnie tzw. wyższej kultury.

Stary absolwent
Avatar
Gość / 14 stycznia 2008 r. o 17:54
0
Skoro idzie taki absolwent do pracy np w Krośnie za 800-1500zł to czemu ma nie iść do Chełma?! to żaden argument!
Avatar
krzych / 14 stycznia 2008 r. o 17:27
0
WSZYSTKO JASNE.JAK WŚCIEKŁE PSY SZCZEKAJĄ TO ZNACZY , ŻE KARAWANA ZMIERZA WE WŁAŚCIWYM KIERUNKU.TYM SAMYM TWIERDZĘ,ŻE PLAN ROZBUDOWY SZKOŁY TO TRAFIONA INWESTYCJA.GRATULACJE!!!
Avatar
ewa / 14 stycznia 2008 r. o 17:24
0
Czasy rozbuchanego kształcenia artystycznego nie wrócą.Inna młodzież i dzieci, inne ambicje i realia codzienności.Nie ma co się czepiać poziomu bo mało kto chce dzisiaj zostać zawodowym muzykiem.Nauczyciel może urobić ręce i nic jeżeli uczeń nie chce ryrać sam po parę godzin dziennie.
Jeśli chodzi o strukturę zatrudnienia to ciekaw jestem czy absolwent warszawskiej czy krakowskiej AM przyjedzie do Chełma do pracy za 800-1500 PLN ??? Dobrze , że ktoś chce coś zrobić .Najłatwiej nie robić nic,udawać artystę i krytykować.Pozdro
Avatar
Hector Berlioz / 14 stycznia 2008 r. o 16:45
0
Zgadzam się zarówno z tymi, którzy wylewają żółć na autora pierwszego wpisu jak i po części z nim samym. Kiedyś w szkole było inaczej. Ale to było kiedyś. 20-10lat temu! Dzisiaj żyjemy w innym świecie, czasach. Szkoła by się utrzymać musi się rozwijać, musi mieć jakieś wizytówki. Np salę koncertową, porządne sale wykładowe, instrumenty i oczywiście wykształconą kadrę. Tylko intersuje mnie ile to Pan Dyrektor wysłał informacji i ogłoszeń do Akademii Muzycznych z ofertą pracy dla absolwentów?! Ile z tych studentów kończących co roku kilka wydziałów AM słyszało o pracy w Chełmie, o potrzebie zatrudnienia? Strona szkoły i jej promocja wygląda delikatnie mówiąc słabo. Co do reszty zgadzam się, że orkiestra to nie priorytet, a co do egzmianów istotnie trwały kiedyś dwa dni ale tylko dlatego, że było wielu uczniów np. akordeon, fortepian, instrumenty dęte. Więc znajomość tematu dla niektórych i pisanie o tym tutaj traktuję jak pisaninę! Co do kompetencji pracowników, niebędę się wypowiadał ale wiem jedno jacy są każdy widzi a jak komuś nie odpowiada niech wozi dziecko do Lublina, Zamościa. Pretensje można mieć tylko zawsze jest tak, że jak coś się kręci byle jak to lament ale jak padnie i nie ma wcale to larum jak pod Grunwaldem!!! Wszyscy wiemy, że Chełm nigdy nie będzie pępkiem śiwata tym bardziej, jeśli idzie o muzykę. Talent to 10%, nauczyciel15% ale reszta to ciężka praca zainteresowanego. Pozostaje mieć nadzieję, że będzie więcej uczniów, absolwentów, którzy wybiorą studia w AM i może ktoś się o nich kiedyś upomni no chyba, że wygra kolesiostwo co w tym kraju wydaje się być codziennością! Baza lokalowa jest do niczego więc pomysł bardzo dobry ale sami wiemy ile od pomysłu do widoku pięknego budynku minie czasu. Bacznie będziemy się przyglądać realizacji żywo dopingując wszystkich ludzi dobrej woli. Tym co już w szkole pracują życzę wytrwałości a Dyrekcji mądrych i z korzyścią dla uczniów decyzji. I oczywiście pozdrowienia dla K. Weresińskiego, który kiedyś prowadził cudowny chór i nikt mu w tym nieprzeszkadzał, nie to co teraz. Ale aby do przodu. Nie krytykować ale dopingować!
Zgadzam się zarówno z tymi, którzy wylewają żółć na autora pierwszego wpisu jak i po części z nim samym. Kiedyś w szkole było inaczej. Ale to było kiedyś. 20-10lat temu! Dzisiaj żyjemy w innym świecie, czasach. Szkoła by się utrzymać musi się rozwijać, musi mieć jakieś wizytówki. Np salę koncertową, porządne sale wykładowe, instrumenty i oczywiście wykształconą kadrę. Tylko intersuje mnie ile to Pan Dyrektor wysłał informacji i ogłoszeń do Akademii Muzycznych z ofertą pracy dla absolwentów?! Ile z tych studentów kończących co roku ki... rozwiń
Avatar
micho / 14 stycznia 2008 r. o 16:06
0
Czy ja -uczeń ,chcę nowej szkoły? OCZYWIŚCIE!!! Panie Dyrektorze!!! TAK TRZYMAĆ !!!ROBIĆ SWOJE I LAĆ NA ZAZDROŚNIKÓW !!!
quote name='fazii' date='14.01.2008, 08:47' post='11975']
Ha, ha, ha! Sala koncertowa i amfiteatr! A kto ma koncertować? Pan Dyrektor i jego świta z Lublina? Poziom i tak jest żenująco niski i Kierownictwo nie potrafi nic z t ym zrobić, więc priorytetem Dyrektora jest rozbudowa szkoły. Szkoda, że pomysł jest iście Księżycowy! Szkoła nie posiada ani zaplecza lokalowego, ani ambicji by robić coś z dziećmi. Zatrudnia się kolegów z Lublina dając im fikcyjne godziny a ludziom mamiąc oczy, że będą nwe instrumenty do wyboru dla kandydatów. Szkoła nie ma orkiestry! Dla kogo zatem ta sala koncertowa i jeszcze łącznik między budynkami i amfiteatr? Może kiedyś czasy były inny ale za dyrektora Niedźwiedzkiego było wszystko co trzeba: orkiestra, zespoły kameralne, kwintet akordeonowy, konkursy i inne inicjatywy. Dzisiaj jest jakże inaczej, ale Dyrekcja się tłumaczy, że nie ma pieniędzy. Skoro nie ma to zamknąć szkołę! W Krasnymstawie czy Zamościu jakoś nie mają z tym problemu mimo, że kasy też pewnie im nie zbywa!
[/quote]
Czy ja -uczeń ,chcę nowej szkoły? OCZYWIŚCIE!!! Panie Dyrektorze!!! TAK TRZYMAĆ !!!ROBIĆ SWOJE I LAĆ NA ZAZDROŚNIKÓW !!!
quote name='fazii' date='14.01.2008, 08:47' post='11975']
Ha, ha, ha! Sala koncertowa i amfiteatr! A kto ma koncertować? Pan Dyrektor i jego świta z Lublina? Poziom i tak jest żenująco niski i Kierownictwo nie potrafi nic z t ym zrobić, więc priorytetem Dyrektora jest rozbudowa szkoły. Szkoda, że pomysł jest iście Księżycowy! Sz... rozwiń
Avatar
Organista / 14 stycznia 2008 r. o 15:31
0
fazii Ty nie zakładaj orkiestry bo co Owsiak będzie robił? hehe Pozdro Pozdro
Avatar
Rodzic / 14 stycznia 2008 r. o 15:21
0
A od kiedy w szkole muzycznej priorytet to orkiestra??? czy ty aby nie masz jakiś chorych niespełnionych ambicji? Chcesz orkiestrę to se załóż prywatną i nie jeździj po obecnym dyrektorze, któremu może uda się coś zrobić dla dzieci i miasta. Zatrudnianie nauczycieli z Lublina dyrekcja tłumaczy brakiem kadry w Chełmie, bo mało, kto ma z Chełma skończoną Akademie Muzyczną, więc jest to niemalże konieczność nauczyciel gry na instrumencie to nie nauczyciel polskiego czy wychowania fizycznego, że możesz przebierać i zrobić na niego łapankę w urzędzie pracy. Moja córka, jeśli ma jednego dnia egzamin w muzycznej z czegoś tam... to ma później niezłe braki w normalnej szkole a ty wypisujesz, że po 2 dni popisy szkoda, że nie tydzień... ty nawet dobrze nie wiesz kto tam do nich przyjeżdża na te koncerciki w ubiegłym roku mieli japończyka co zajął III miejsce na Chopinowskim muszą się chyba czasem wzorować na kimś lepszym od siebie. A co do sprawy z instrumentami to chełmska muzyczna przyjmuje na te same instrumenty od x czasu a od 2 lat maja dodatkowo klasę wokalu wiec nie rozumiem twoich zarzutów. Widocznie masz jakieś wielkie kompleksy na punkcie orkiestry, której nie ma w nie jednej polskiej szkole kilkakrotnie większej od naszej chełmskiej i w dużych miastach. Proponuję ci kapelmistrzu założyć swoją prywatną szkołę, w której zatrudnisz nauczycieli z Chełma (najpierw ich wykształcisz by móc ich zatrudnić) i otworzysz jeden kierunek ŁORKIESTRA!!! bez Golców ale za to z panami po 70 :-)))
A od kiedy w szkole muzycznej priorytet to orkiestra??? czy ty aby nie masz jakiś chorych niespełnionych ambicji? Chcesz orkiestrę to se załóż prywatną i nie jeździj po obecnym dyrektorze, któremu może uda się coś zrobić dla dzieci i miasta. Zatrudnianie nauczycieli z Lublina dyrekcja tłumaczy brakiem kadry w Chełmie, bo mało, kto ma z Chełma skończoną Akademie Muzyczną, więc jest to niemalże konieczność nauczyciel gry na instrumencie to nie nauczyciel polskiego czy wychowania fizycznego, że możesz przebierać i zrobić na niego łapankę w urzę... rozwiń
Avatar
kir / 14 stycznia 2008 r. o 14:52
0
fazii napisał:
Ha, ha, ha! Sala koncertowa i amfiteatr! A kto ma koncertować? Pan Dyrektor i jego świta z Lublina? Poziom i tak jest żenująco niski i Kierownictwo nie potrafi nic z t ym zrobić, więc priorytetem Dyrektora jest rozbudowa szkoły. Szkoda, że pomysł jest iście Księżycowy! Szkoła nie posiada ani zaplecza lokalowego, ani ambicji by robić coś z dziećmi. Zatrudnia się kolegów z Lublina dając im fikcyjne godziny a ludziom mamiąc oczy, że będą nwe instrumenty do wyboru dla kandydatów. Szkoła nie ma orkiestry! Dla kogo zatem ta sala koncertowa i jeszcze łącznik między budynkami i amfiteatr? Może kiedyś czasy były inny ale za dyrektora Niedźwiedzkiego było wszystko co trzeba: orkiestra, zespoły kameralne, kwintet akordeonowy, konkursy i inne inicjatywy. Dzisiaj jest jakże inaczej, ale Dyrekcja się tłumaczy, że nie ma pieniędzy. Skoro nie ma to zamknąć szkołę! W Krasnymstawie czy Zamościu jakoś nie mają z tym problemu mimo, że kasy też pewnie im nie zbywa!Hmmm.....znów nasze polskie,chełmskie,"wsiowe" kompleksy.Nie jestem wybitnym znawcą muzyki ale mam dzieci w tej szkole i wiem , że wreszcie jest OK.Nie pamiętam tych czasów ale opowiadano mi , że za dyrekcji panów K i W zaprzepaszczono szansę pozyskania budynku dla szkoły(były ważniejsze sprawy ...:-))).Teraz dyrektor zaczął działać i wreszcie są szanse na to,aby w Chełmie powstało coś nowego i żeby "to coś" służyło nam wszystkim -Chełmianom.A zasadność inwestycji ?Oczywista:popisy,koncerty,egzaminy-kilkadziesiąt tego typu imprez w roku .Co do tzw.kolegów z Lublina to nie jest tajemnicą , że gdyby nie znajomości szefa placówki ,to mogłoby tej szkoły nie być.Powód prosty:brak fachowo wykształconej kadry z Chełma. Fajnie ,że wymieniono tu Zamość i Krasnystaw bo właśnie w tych miastach rozbudowa szkół muzycznych jest wspólną inicjatywą wszystkich i nikt (nawet z tych przegranych) nie wylewa swoich kompleksów w ten sposób co fazii.Nie wiem fazii ale wydaję mi się , że powinieneś skontaktować się z dobrym psychoanalitykiem -kirHmmm.....znów nasze polskie,chełmskie,"wsiowe" kompleksy.Nie jestem wybitnym znawcą muzyki ale mam dzieci w tej szkole i wiem , że wreszcie jest OK.Nie pamiętam tych czasów ale opowiadano mi , że za dyrekcji panów K i W zaprzepaszczono szansę pozyskania budynku dla szkoły(były ważniejsze sprawy ...:-))).Teraz dyrektor zaczął działać i wreszcie są szanse na to,aby w Chełmie powstało coś nowego i żeby "to coś" służyło nam wszystkim -Chełmianom.A zasadność inwestycji ?Oczywista:popisy,konce... rozwiń
Avatar
kir / 14 stycznia 2008 r. o 14:36
0
fazii napisał:
Ha, ha, ha! Sala koncertowa i amfiteatr! A kto ma koncertować? Pan Dyrektor i jego świta z Lublina? Poziom i tak jest żenująco niski i Kierownictwo nie potrafi nic z t ym zrobić, więc priorytetem Dyrektora jest rozbudowa szkoły. Szkoda, że pomysł jest iście Księżycowy! Szkoła nie posiada ani zaplecza lokalowego, ani ambicji by robić coś z dziećmi. Zatrudnia się kolegów z Lublina dając im fikcyjne godziny a ludziom mamiąc oczy, że będą nwe instrumenty do wyboru dla kandydatów. Szkoła nie ma orkiestry! Dla kogo zatem ta sala koncertowa i jeszcze łącznik między budynkami i amfiteatr? Może kiedyś czasy były inny ale za dyrektora Niedźwiedzkiego było wszystko co trzeba: orkiestra, zespoły kameralne, kwintet akordeonowy, konkursy i inne inicjatywy. Dzisiaj jest jakże inaczej, ale Dyrekcja się tłumaczy, że nie ma pieniędzy. Skoro nie ma to zamknąć szkołę! W Krasnymstawie czy Zamościu jakoś nie mają z tym problemu mimo, że kasy też pewnie im nie zbywa!
rozwiń
Avatar
stary absolwent / 16 stycznia 2008 r. o 19:20
0
Powinniśmy popierać wszystko to co służy rozwojowi naszego miasta.
To powinno byc ambicją mieszkańców miasta.
I do tego zmobilizować sie powinni np. nasi parlamentarzyści.
Jeśli zaczniemy negować to co ktoś chce zrobić - to rzeczywiście niedługo przyjdzie nam "zaorać Chełm".
Mam sentyment do tej szkoły przede wszystkim za to, że w niej uczono i nauczono mnie tzw. wyższej kultury.

Stary absolwent
Avatar
Gość / 14 stycznia 2008 r. o 17:54
0
Skoro idzie taki absolwent do pracy np w Krośnie za 800-1500zł to czemu ma nie iść do Chełma?! to żaden argument!
Avatar
krzych / 14 stycznia 2008 r. o 17:27
0
WSZYSTKO JASNE.JAK WŚCIEKŁE PSY SZCZEKAJĄ TO ZNACZY , ŻE KARAWANA ZMIERZA WE WŁAŚCIWYM KIERUNKU.TYM SAMYM TWIERDZĘ,ŻE PLAN ROZBUDOWY SZKOŁY TO TRAFIONA INWESTYCJA.GRATULACJE!!!
Avatar
ewa / 14 stycznia 2008 r. o 17:24
0
Czasy rozbuchanego kształcenia artystycznego nie wrócą.Inna młodzież i dzieci, inne ambicje i realia codzienności.Nie ma co się czepiać poziomu bo mało kto chce dzisiaj zostać zawodowym muzykiem.Nauczyciel może urobić ręce i nic jeżeli uczeń nie chce ryrać sam po parę godzin dziennie.
Jeśli chodzi o strukturę zatrudnienia to ciekaw jestem czy absolwent warszawskiej czy krakowskiej AM przyjedzie do Chełma do pracy za 800-1500 PLN ??? Dobrze , że ktoś chce coś zrobić .Najłatwiej nie robić nic,udawać artystę i krytykować.Pozdro
Avatar
Hector Berlioz / 14 stycznia 2008 r. o 16:45
0
Zgadzam się zarówno z tymi, którzy wylewają żółć na autora pierwszego wpisu jak i po części z nim samym. Kiedyś w szkole było inaczej. Ale to było kiedyś. 20-10lat temu! Dzisiaj żyjemy w innym świecie, czasach. Szkoła by się utrzymać musi się rozwijać, musi mieć jakieś wizytówki. Np salę koncertową, porządne sale wykładowe, instrumenty i oczywiście wykształconą kadrę. Tylko intersuje mnie ile to Pan Dyrektor wysłał informacji i ogłoszeń do Akademii Muzycznych z ofertą pracy dla absolwentów?! Ile z tych studentów kończących co roku kilka wydziałów AM słyszało o pracy w Chełmie, o potrzebie zatrudnienia? Strona szkoły i jej promocja wygląda delikatnie mówiąc słabo. Co do reszty zgadzam się, że orkiestra to nie priorytet, a co do egzmianów istotnie trwały kiedyś dwa dni ale tylko dlatego, że było wielu uczniów np. akordeon, fortepian, instrumenty dęte. Więc znajomość tematu dla niektórych i pisanie o tym tutaj traktuję jak pisaninę! Co do kompetencji pracowników, niebędę się wypowiadał ale wiem jedno jacy są każdy widzi a jak komuś nie odpowiada niech wozi dziecko do Lublina, Zamościa. Pretensje można mieć tylko zawsze jest tak, że jak coś się kręci byle jak to lament ale jak padnie i nie ma wcale to larum jak pod Grunwaldem!!! Wszyscy wiemy, że Chełm nigdy nie będzie pępkiem śiwata tym bardziej, jeśli idzie o muzykę. Talent to 10%, nauczyciel15% ale reszta to ciężka praca zainteresowanego. Pozostaje mieć nadzieję, że będzie więcej uczniów, absolwentów, którzy wybiorą studia w AM i może ktoś się o nich kiedyś upomni no chyba, że wygra kolesiostwo co w tym kraju wydaje się być codziennością! Baza lokalowa jest do niczego więc pomysł bardzo dobry ale sami wiemy ile od pomysłu do widoku pięknego budynku minie czasu. Bacznie będziemy się przyglądać realizacji żywo dopingując wszystkich ludzi dobrej woli. Tym co już w szkole pracują życzę wytrwałości a Dyrekcji mądrych i z korzyścią dla uczniów decyzji. I oczywiście pozdrowienia dla K. Weresińskiego, który kiedyś prowadził cudowny chór i nikt mu w tym nieprzeszkadzał, nie to co teraz. Ale aby do przodu. Nie krytykować ale dopingować!
Zgadzam się zarówno z tymi, którzy wylewają żółć na autora pierwszego wpisu jak i po części z nim samym. Kiedyś w szkole było inaczej. Ale to było kiedyś. 20-10lat temu! Dzisiaj żyjemy w innym świecie, czasach. Szkoła by się utrzymać musi się rozwijać, musi mieć jakieś wizytówki. Np salę koncertową, porządne sale wykładowe, instrumenty i oczywiście wykształconą kadrę. Tylko intersuje mnie ile to Pan Dyrektor wysłał informacji i ogłoszeń do Akademii Muzycznych z ofertą pracy dla absolwentów?! Ile z tych studentów kończących co roku ki... rozwiń
Avatar
micho / 14 stycznia 2008 r. o 16:06
0
Czy ja -uczeń ,chcę nowej szkoły? OCZYWIŚCIE!!! Panie Dyrektorze!!! TAK TRZYMAĆ !!!ROBIĆ SWOJE I LAĆ NA ZAZDROŚNIKÓW !!!
quote name='fazii' date='14.01.2008, 08:47' post='11975']
Ha, ha, ha! Sala koncertowa i amfiteatr! A kto ma koncertować? Pan Dyrektor i jego świta z Lublina? Poziom i tak jest żenująco niski i Kierownictwo nie potrafi nic z t ym zrobić, więc priorytetem Dyrektora jest rozbudowa szkoły. Szkoda, że pomysł jest iście Księżycowy! Szkoła nie posiada ani zaplecza lokalowego, ani ambicji by robić coś z dziećmi. Zatrudnia się kolegów z Lublina dając im fikcyjne godziny a ludziom mamiąc oczy, że będą nwe instrumenty do wyboru dla kandydatów. Szkoła nie ma orkiestry! Dla kogo zatem ta sala koncertowa i jeszcze łącznik między budynkami i amfiteatr? Może kiedyś czasy były inny ale za dyrektora Niedźwiedzkiego było wszystko co trzeba: orkiestra, zespoły kameralne, kwintet akordeonowy, konkursy i inne inicjatywy. Dzisiaj jest jakże inaczej, ale Dyrekcja się tłumaczy, że nie ma pieniędzy. Skoro nie ma to zamknąć szkołę! W Krasnymstawie czy Zamościu jakoś nie mają z tym problemu mimo, że kasy też pewnie im nie zbywa!
[/quote]
Czy ja -uczeń ,chcę nowej szkoły? OCZYWIŚCIE!!! Panie Dyrektorze!!! TAK TRZYMAĆ !!!ROBIĆ SWOJE I LAĆ NA ZAZDROŚNIKÓW !!!
quote name='fazii' date='14.01.2008, 08:47' post='11975']
Ha, ha, ha! Sala koncertowa i amfiteatr! A kto ma koncertować? Pan Dyrektor i jego świta z Lublina? Poziom i tak jest żenująco niski i Kierownictwo nie potrafi nic z t ym zrobić, więc priorytetem Dyrektora jest rozbudowa szkoły. Szkoda, że pomysł jest iście Księżycowy! Sz... rozwiń
Avatar
Organista / 14 stycznia 2008 r. o 15:31
0
fazii Ty nie zakładaj orkiestry bo co Owsiak będzie robił? hehe Pozdro Pozdro
Avatar
Rodzic / 14 stycznia 2008 r. o 15:21
0
A od kiedy w szkole muzycznej priorytet to orkiestra??? czy ty aby nie masz jakiś chorych niespełnionych ambicji? Chcesz orkiestrę to se załóż prywatną i nie jeździj po obecnym dyrektorze, któremu może uda się coś zrobić dla dzieci i miasta. Zatrudnianie nauczycieli z Lublina dyrekcja tłumaczy brakiem kadry w Chełmie, bo mało, kto ma z Chełma skończoną Akademie Muzyczną, więc jest to niemalże konieczność nauczyciel gry na instrumencie to nie nauczyciel polskiego czy wychowania fizycznego, że możesz przebierać i zrobić na niego łapankę w urzędzie pracy. Moja córka, jeśli ma jednego dnia egzamin w muzycznej z czegoś tam... to ma później niezłe braki w normalnej szkole a ty wypisujesz, że po 2 dni popisy szkoda, że nie tydzień... ty nawet dobrze nie wiesz kto tam do nich przyjeżdża na te koncerciki w ubiegłym roku mieli japończyka co zajął III miejsce na Chopinowskim muszą się chyba czasem wzorować na kimś lepszym od siebie. A co do sprawy z instrumentami to chełmska muzyczna przyjmuje na te same instrumenty od x czasu a od 2 lat maja dodatkowo klasę wokalu wiec nie rozumiem twoich zarzutów. Widocznie masz jakieś wielkie kompleksy na punkcie orkiestry, której nie ma w nie jednej polskiej szkole kilkakrotnie większej od naszej chełmskiej i w dużych miastach. Proponuję ci kapelmistrzu założyć swoją prywatną szkołę, w której zatrudnisz nauczycieli z Chełma (najpierw ich wykształcisz by móc ich zatrudnić) i otworzysz jeden kierunek ŁORKIESTRA!!! bez Golców ale za to z panami po 70 :-)))
A od kiedy w szkole muzycznej priorytet to orkiestra??? czy ty aby nie masz jakiś chorych niespełnionych ambicji? Chcesz orkiestrę to se załóż prywatną i nie jeździj po obecnym dyrektorze, któremu może uda się coś zrobić dla dzieci i miasta. Zatrudnianie nauczycieli z Lublina dyrekcja tłumaczy brakiem kadry w Chełmie, bo mało, kto ma z Chełma skończoną Akademie Muzyczną, więc jest to niemalże konieczność nauczyciel gry na instrumencie to nie nauczyciel polskiego czy wychowania fizycznego, że możesz przebierać i zrobić na niego łapankę w urzę... rozwiń
Avatar
kir / 14 stycznia 2008 r. o 14:52
0
fazii napisał:
Ha, ha, ha! Sala koncertowa i amfiteatr! A kto ma koncertować? Pan Dyrektor i jego świta z Lublina? Poziom i tak jest żenująco niski i Kierownictwo nie potrafi nic z t ym zrobić, więc priorytetem Dyrektora jest rozbudowa szkoły. Szkoda, że pomysł jest iście Księżycowy! Szkoła nie posiada ani zaplecza lokalowego, ani ambicji by robić coś z dziećmi. Zatrudnia się kolegów z Lublina dając im fikcyjne godziny a ludziom mamiąc oczy, że będą nwe instrumenty do wyboru dla kandydatów. Szkoła nie ma orkiestry! Dla kogo zatem ta sala koncertowa i jeszcze łącznik między budynkami i amfiteatr? Może kiedyś czasy były inny ale za dyrektora Niedźwiedzkiego było wszystko co trzeba: orkiestra, zespoły kameralne, kwintet akordeonowy, konkursy i inne inicjatywy. Dzisiaj jest jakże inaczej, ale Dyrekcja się tłumaczy, że nie ma pieniędzy. Skoro nie ma to zamknąć szkołę! W Krasnymstawie czy Zamościu jakoś nie mają z tym problemu mimo, że kasy też pewnie im nie zbywa!Hmmm.....znów nasze polskie,chełmskie,"wsiowe" kompleksy.Nie jestem wybitnym znawcą muzyki ale mam dzieci w tej szkole i wiem , że wreszcie jest OK.Nie pamiętam tych czasów ale opowiadano mi , że za dyrekcji panów K i W zaprzepaszczono szansę pozyskania budynku dla szkoły(były ważniejsze sprawy ...:-))).Teraz dyrektor zaczął działać i wreszcie są szanse na to,aby w Chełmie powstało coś nowego i żeby "to coś" służyło nam wszystkim -Chełmianom.A zasadność inwestycji ?Oczywista:popisy,koncerty,egzaminy-kilkadziesiąt tego typu imprez w roku .Co do tzw.kolegów z Lublina to nie jest tajemnicą , że gdyby nie znajomości szefa placówki ,to mogłoby tej szkoły nie być.Powód prosty:brak fachowo wykształconej kadry z Chełma. Fajnie ,że wymieniono tu Zamość i Krasnystaw bo właśnie w tych miastach rozbudowa szkół muzycznych jest wspólną inicjatywą wszystkich i nikt (nawet z tych przegranych) nie wylewa swoich kompleksów w ten sposób co fazii.Nie wiem fazii ale wydaję mi się , że powinieneś skontaktować się z dobrym psychoanalitykiem -kirHmmm.....znów nasze polskie,chełmskie,"wsiowe" kompleksy.Nie jestem wybitnym znawcą muzyki ale mam dzieci w tej szkole i wiem , że wreszcie jest OK.Nie pamiętam tych czasów ale opowiadano mi , że za dyrekcji panów K i W zaprzepaszczono szansę pozyskania budynku dla szkoły(były ważniejsze sprawy ...:-))).Teraz dyrektor zaczął działać i wreszcie są szanse na to,aby w Chełmie powstało coś nowego i żeby "to coś" służyło nam wszystkim -Chełmianom.A zasadność inwestycji ?Oczywista:popisy,konce... rozwiń
Avatar
kir / 14 stycznia 2008 r. o 14:36
0
fazii napisał:
Ha, ha, ha! Sala koncertowa i amfiteatr! A kto ma koncertować? Pan Dyrektor i jego świta z Lublina? Poziom i tak jest żenująco niski i Kierownictwo nie potrafi nic z t ym zrobić, więc priorytetem Dyrektora jest rozbudowa szkoły. Szkoda, że pomysł jest iście Księżycowy! Szkoła nie posiada ani zaplecza lokalowego, ani ambicji by robić coś z dziećmi. Zatrudnia się kolegów z Lublina dając im fikcyjne godziny a ludziom mamiąc oczy, że będą nwe instrumenty do wyboru dla kandydatów. Szkoła nie ma orkiestry! Dla kogo zatem ta sala koncertowa i jeszcze łącznik między budynkami i amfiteatr? Może kiedyś czasy były inny ale za dyrektora Niedźwiedzkiego było wszystko co trzeba: orkiestra, zespoły kameralne, kwintet akordeonowy, konkursy i inne inicjatywy. Dzisiaj jest jakże inaczej, ale Dyrekcja się tłumaczy, że nie ma pieniędzy. Skoro nie ma to zamknąć szkołę! W Krasnymstawie czy Zamościu jakoś nie mają z tym problemu mimo, że kasy też pewnie im nie zbywa!
rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lubelski Informator Kulturalny ZOOM - kwietniowy numer dostępny online

Lubelski Informator Kulturalny ZOOM - kwietniowy numer dostępny online

Najnowszy numer ZOOM-u nie ukazał się w tradycyjnym, papierowym wydaniu, ale jest dostępny w całości w formie elektronicznej. W numerze można znaleźć przede wszystkim dużo ciekawej publicystyki.

Mija 10 lat od katastrofy smoleńskiej. Najważniejsze osoby w państwie uczciły pamięć o ofiarach

Mija 10 lat od katastrofy smoleńskiej. Najważniejsze osoby w państwie uczciły pamięć o ofiarach

10 kwietnia 2010 roku 96 osób zginęło w katastrofie samolotu w Smoleńsku. Wśród ofiar byli, między innymi, ówczesny prezydent Polski Lech Kaczyński, jego żona, dowódcy sił zbrojnych oraz politycy.

Łuków: Stowarzyszenie Dla Ziemi szuka laptopów dla małych uchodźców

Łuków: Stowarzyszenie Dla Ziemi szuka laptopów dla małych uchodźców

10 laptopów już jest. Teraz potrzeba pieniędzy, by za nie zapłacić. Trafią do dzieci z Ośrodka dla Cudzoziemców w Łukowie. Stowarzyszenie Dla Ziemi ruszyło ze zbiórką

Wielkie drukowanie przyłbic ochronnych w chełmskich szkołach

Wielkie drukowanie przyłbic ochronnych w chełmskich szkołach

160 przyłbic ochronnych wyprodukowali nauczyciele chełmskich szkół. Przyłbice powstały dzięki wykorzystaniu drukarek 3D będących na wyposażeniu Zespołu Szkół Technicznych oraz Zespołu Szkół Mundurowych i Ekonomicznych.

Kościół rozpoczął Triduum Paschalne w pustych świątyniach [transmisje z mszy św.]

Kościół rozpoczął Triduum Paschalne w pustych świątyniach [transmisje z mszy św.]

- Od paru tygodni znajdujemy się w bardzo trudnej sytuacji, jakiej dotąd nigdy nie przeżywaliśmy – mówił wczoraj rano podczas Mszy Krzyżma arcybiskup Stanisław Budzik, metropolita lubelski

Koronawirus w Polsce i na świecie. Aktualne informacje [10 kwietnia]

Koronawirus w Polsce i na świecie. Aktualne informacje [10 kwietnia]

Najważniejsze informacje na temat walki z koronawirusem w Polsce i na świecie. Wiadomości także z Lublina i woj. lubelskiego.

Łóżka i kardiomonitory także dla szpitala w Puławach

Łóżka i kardiomonitory także dla szpitala w Puławach

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy na walkę z koronawirusem przeznaczyła 25 mln zł. Wsparcie otrzyma m.in. szpital zakaźny w Puławach, do którego trafi 12 łóżek do intensywnej terapii oraz 3 kardiomonitory.

Kolejne hale magazynowe powstaną na granicy Lublina i Świdnika

Kolejne hale magazynowe powstaną na granicy Lublina i Świdnika

Kolejne centrum logistyczne ma powstać tuż przy granicy Lublina. Do jego budowy na skraju Świdnika przymierza się spółka Panattoni Development Company, która posiada już hale na lubelskim Felinie oraz szykuje następne w rejonie ul. Mełgiewskiej i Tyszowieckiej.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 10 kwietnia 2020 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 10 kwietnia 2020 r.

Katastrofa smoleńska. Jak w Wielki Piątek uczcimy 10. rocznicę

Katastrofa smoleńska. Jak w Wielki Piątek uczcimy 10. rocznicę

10 kwietnia przypada 10. rocznica katastrofy smoleńskiej. W tym roku ze względu na stan epidemii nie jest możliwe upamiętnienie Ofiar tak, jak było do tej pory.

Dzięki nim łatwiej przetrwać epidemię. Mieszkańcy Lubelszczyzny niosą pomoc potrzebującym

Dzięki nim łatwiej przetrwać epidemię. Mieszkańcy Lubelszczyzny niosą pomoc potrzebującym

Jest ich już wielu. Szyją maseczki, robią zakupy seniorom, pomagają w szpitalach, wyprowadzają psy na spacer. Przedstawiamy niektórych z nich

Motocyklami rozwożą maseczki do szpitali na całej Lubelszczyźnie

Motocyklami rozwożą maseczki do szpitali na całej Lubelszczyźnie

Już ponad 7 tysięcy maseczek udało się uszyć dzięki staraniu stowarzyszenia Moto Inicjatywa. Maski trafiły do służb medycznych z całej Lubelszczyzny.

Sztuka w czasach zarazy na platformie Arte. Co warto obejrzeć?

Sztuka w czasach zarazy na platformie Arte. Co warto obejrzeć?

Klubowe imprezy bez wychodzenia z domu, koncerty przez internet, wirtualne wystawy - w czasie epidemii koronawirusa zmienia się cały świat, a wraz z nim kultura i sztuka. Platforma VOD Arte zaprasza do odkrywania za darmo filmów dokumentalnych próbujących odpowiedzieć na pytanie, jak epidemia zmienia i zmieni w przyszłości świat sztuki

Kontrole na granicach wewnętrznych przedłużone do 3 maja

Kontrole na granicach wewnętrznych przedłużone do 3 maja

Kontrola graniczna na granicy wewnętrznej (z Niemcami, Litwą, Czechami i Słowacją) została przedłużona o kolejne 20 dni. Granicę można przekraczać tylko w wyznaczonych miejscach. Kontrole będą też nadal prowadzone w portach morskich i na lotniskach.

Studenci z Ukrainy nie mogą sami wyjść po zakupy. Wszystko przez epidemię

Studenci z Ukrainy nie mogą sami wyjść po zakupy. Wszystko przez epidemię

Pochodzący z Ukrainy studenci pierwszego roku nie mogą wyjść samodzielnie po bułki, chyba że poproszą o to kogoś dorosłego. Wszystko przez ograniczenia związane z koronawirusem.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.