Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

20 kwietnia 2008 r.
18:55
Edytuj ten wpis

W piątek disco-polo, w niedzielę rock

0 4 A A

Krystyna Giżowska, Lombard, Blue Cafe i Skaner- to gwiazdy tegorocznych Dni Chełma. W tym roku impreza będzie trwała aż trzy dni.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Po latach znowu wróciliśmy do trzydniowej formuły imprezy - mówi Dorota Cywińska, pełniąca obowiązki dyrektor Chełmskiego Domu Kultury. - Dodatkowy piątek chcemy poświęcić dzieciom i młodzieży. Zostanie to przypieczętowane przekazaniem im symbolicznych kluczy do miasta. Specjalnym prezentem dla milusińskich będzie rozstawiony na pl. Łuczkowskiego lunapark. Wszystkie atrakcje oczywiście będą za darmo.

Młodzi chełmianie będą władać estradą przez cały dzień. W programie m.in. pokaz mody ekologicznej, popisy najpopularniejszych w mieście formacji tanecznych oraz pokaz zapaśniczy w wykonaniu mistrzów Polski. Dopiero wieczorem na scenę wejdą nieco starsze zespoły. Tego dnia wystąpi znana discopolowa formacji "Skaner”.

Motywem przewodnim ubiegłorocznych "Dni Chełma” był Duch Bieluch. W tym roku także chełmska zjawa znalazła się w scenariuszu imprezy. W asyście mniejszych duszków zaprosi na scenę gospodarzy miasta. W obecności mieszkańców miasta wręczą oni nagrody Kazimierza Andrzeja Jaworskiego w kategorii twórczości, animacji i mecenatu kultury. Zostanie też ogłoszone nazwisko Chełmianina Roku. Gwiazdą drugiego dnia imprezy będą muzycy z "Blue Cafe”.

Na Krystynę Giżowską i "Lombard” będziemy musieli poczekać do niedzieli. Podobnie jak w latach ubiegłych w przerwach pomiędzy kolejnymi występami będzie można zrobić nietypowe zakupy. Na straganach rzeźby i obrazy będą sprzedawać twórcy ludowi z Chełma i okolic.

- W tym roku na pewno wybiorę się kilka koncertów - mówi Tomasz Wójcik, student. - W poprzednich latach, ze względu na programową mizerię i tłumy podchmielonych zabawowiczów, wolałem te dni spędzić na wsi w domku moich rodziców. Cieszę się, że ta impreza wyraźnie odchodzi od piwnych ogródków w stronę estrady.

Komentarze 4

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Goście / 3 maja 2008 o 00:14
0
A my chcielibyśmy zobaczyć w naszym mieście zespół Universe nawet za cenę oglądania przy okazji tych drobnych pijaczków przewracających się dookoła. Niestety jak dotąd króluje disco polo i przereklamowane "gwiazdy" polskiej sceny muzycznej...
Avatar
~chełmianin~ / 28 kwietnia 2008 o 08:21
0
XXX napisał:
Panie ~chełmianin~ a nie pomyślał Pan może że nie przyjdą tam tylko głupie kmioty by pić piwo ale także normalni ludzie którzy mają prawo do tego by chociaż 3 dni w roku zobaczyć coś w miarę ciekawego?? A mieszkańcy niestety muszą się pogodzić z tym że mieszkają w centrum i nikt im nie obiecywał tego że będzie tam spokój jak w prowincjonalnym kilkutysięcznym miasteczku.A tak poza tym to nic im się chyba nie stanie jęsli przez 3 dni trochę krócej pośpią?!! W końcu kilkanaście osób nie może decydować o imprezie dla całego miasta.


Panie XXX ! Aby zobaczyć coś w miarę ciekawego jak pan pisze to trzeba polecieć do np. Egiptu, chyba że dla pana ciekawym obiektem do oglądania jest jakiś zespół disco polo ! W takim razie współczuję ograniczonym horyzontom poznawczym ! I jeszcze jedna uwaga. W śródmieściu mieszkają w wiekszości ludzie starsi którzy nie mają wyboru miejsca zamieszkania bo nie stać ich było na wybudowanie domu za miastem i rozkoszowanie się śpiewem ptaków. Panu jak się znudzi podziwianie "czegoś w miarę ciekawego" to w każdej chwili opuści pan imprezę i resztę dnia spędzi w ciszy i spokoju a ci ludzie będa zmuszani przez 3 dni do wysłuchiwania wątpliwej jakości artystów na codzień grających po remizach strażackich ! A więc jesli taka forma rozrywki jest panu bliska to przecież może jej pan słuchać do woli w swoich 4 ścianach w myśl zasady "wolność Tomku w swoim domku"


Panie XXX ! Aby zobaczyć coś w miarę ciekawego jak pan pisze to trzeba polecieć do np. Egiptu, chyba że dla pana ciekawym obiektem do oglądania jest jakiś zespół disco polo ! W takim razie współczuję ograniczonym horyzontom poznawczym ! I jeszcze jedna uwaga. W śródmieściu mieszkają w wiekszości ludzie starsi którzy nie mają wyboru miejsca zamieszkania bo nie stać ich było na wybudowanie domu za miastem i rozkoszowanie się śpiewem ptaków. Panu jak się znudzi podziwianie "czegoś w miarę ciekawego&qu... rozwiń
Avatar
XXX / 24 kwietnia 2008 o 19:27
0
Panie ~chełmianin~ a nie pomyślał Pan może że nie przyjdą tam tylko głupie kmioty by pić piwo ale także normalni ludzie którzy mają prawo do tego by chociaż 3 dni w roku zobaczyć coś w miarę ciekawego?? A mieszkańcy niestety muszą się pogodzić z tym że mieszkają w centrum i nikt im nie obiecywał tego że będzie tam spokój jak w prowincjonalnym kilkutysięcznym miasteczku.A tak poza tym to nic im się chyba nie stanie jęsli przez 3 dni trochę krócej pośpią?!! W końcu kilkanaście osób nie może decydować o imprezie dla całego miasta.
Avatar
~chełmianin~ / 22 kwietnia 2008 o 09:10
0
Dni Chełma, czy chełmskie chmielaki z dziesiątkami bud z piwskiem i pijaną młodzieżą na każdym kroku ? To ma być impreza kulturalna ? Dla kogo ? Mieszkańcy śródmieścia ma samą myśl o tych dniach dostają palpitacji serca ! Ale to przeciez nie interesuje włodzarzy miasta, bo oni mieszkają daleko od centrum i w każdej chwili będą mogli wrócić do swych przydomowych ogródków i rozkoszować się ciszą oraz widokiem wypielęgnowanych działek ! Ale grunt to że impreza "kulturalna" się odbędzie i nic to że kosztem tych przeważnie starszych schorowanych ludzi którzy przez te 3 dni bedą mieli pod oknami budki z piwem i przymusowe słuchanie pijanych hord młodzieży ! Panie i panowie radni pomyśleliście o tym ?
Dni Chełma, czy chełmskie chmielaki z dziesiątkami bud z piwskiem i pijaną młodzieżą na każdym kroku ? To ma być impreza kulturalna ? Dla kogo ? Mieszkańcy śródmieścia ma samą myśl o tych dniach dostają palpitacji serca ! Ale to przeciez nie interesuje włodzarzy miasta, bo oni mieszkają daleko od centrum i w każdej chwili będą mogli wrócić do swych przydomowych ogródków i rozkoszować się ciszą oraz widokiem wypielęgnowanych działek ! Ale grunt to że impreza "kulturalna" się odbędzie i nic to że kosztem tych przeważnie stars... rozwiń
Avatar
Goście / 3 maja 2008 o 00:14
0
A my chcielibyśmy zobaczyć w naszym mieście zespół Universe nawet za cenę oglądania przy okazji tych drobnych pijaczków przewracających się dookoła. Niestety jak dotąd króluje disco polo i przereklamowane "gwiazdy" polskiej sceny muzycznej...
Avatar
~chełmianin~ / 28 kwietnia 2008 o 08:21
0
XXX napisał:
Panie ~chełmianin~ a nie pomyślał Pan może że nie przyjdą tam tylko głupie kmioty by pić piwo ale także normalni ludzie którzy mają prawo do tego by chociaż 3 dni w roku zobaczyć coś w miarę ciekawego?? A mieszkańcy niestety muszą się pogodzić z tym że mieszkają w centrum i nikt im nie obiecywał tego że będzie tam spokój jak w prowincjonalnym kilkutysięcznym miasteczku.A tak poza tym to nic im się chyba nie stanie jęsli przez 3 dni trochę krócej pośpią?!! W końcu kilkanaście osób nie może decydować o imprezie dla całego miasta.


Panie XXX ! Aby zobaczyć coś w miarę ciekawego jak pan pisze to trzeba polecieć do np. Egiptu, chyba że dla pana ciekawym obiektem do oglądania jest jakiś zespół disco polo ! W takim razie współczuję ograniczonym horyzontom poznawczym ! I jeszcze jedna uwaga. W śródmieściu mieszkają w wiekszości ludzie starsi którzy nie mają wyboru miejsca zamieszkania bo nie stać ich było na wybudowanie domu za miastem i rozkoszowanie się śpiewem ptaków. Panu jak się znudzi podziwianie "czegoś w miarę ciekawego" to w każdej chwili opuści pan imprezę i resztę dnia spędzi w ciszy i spokoju a ci ludzie będa zmuszani przez 3 dni do wysłuchiwania wątpliwej jakości artystów na codzień grających po remizach strażackich ! A więc jesli taka forma rozrywki jest panu bliska to przecież może jej pan słuchać do woli w swoich 4 ścianach w myśl zasady "wolność Tomku w swoim domku"


Panie XXX ! Aby zobaczyć coś w miarę ciekawego jak pan pisze to trzeba polecieć do np. Egiptu, chyba że dla pana ciekawym obiektem do oglądania jest jakiś zespół disco polo ! W takim razie współczuję ograniczonym horyzontom poznawczym ! I jeszcze jedna uwaga. W śródmieściu mieszkają w wiekszości ludzie starsi którzy nie mają wyboru miejsca zamieszkania bo nie stać ich było na wybudowanie domu za miastem i rozkoszowanie się śpiewem ptaków. Panu jak się znudzi podziwianie "czegoś w miarę ciekawego&qu... rozwiń
Avatar
XXX / 24 kwietnia 2008 o 19:27
0
Panie ~chełmianin~ a nie pomyślał Pan może że nie przyjdą tam tylko głupie kmioty by pić piwo ale także normalni ludzie którzy mają prawo do tego by chociaż 3 dni w roku zobaczyć coś w miarę ciekawego?? A mieszkańcy niestety muszą się pogodzić z tym że mieszkają w centrum i nikt im nie obiecywał tego że będzie tam spokój jak w prowincjonalnym kilkutysięcznym miasteczku.A tak poza tym to nic im się chyba nie stanie jęsli przez 3 dni trochę krócej pośpią?!! W końcu kilkanaście osób nie może decydować o imprezie dla całego miasta.
Avatar
~chełmianin~ / 22 kwietnia 2008 o 09:10
0
Dni Chełma, czy chełmskie chmielaki z dziesiątkami bud z piwskiem i pijaną młodzieżą na każdym kroku ? To ma być impreza kulturalna ? Dla kogo ? Mieszkańcy śródmieścia ma samą myśl o tych dniach dostają palpitacji serca ! Ale to przeciez nie interesuje włodzarzy miasta, bo oni mieszkają daleko od centrum i w każdej chwili będą mogli wrócić do swych przydomowych ogródków i rozkoszować się ciszą oraz widokiem wypielęgnowanych działek ! Ale grunt to że impreza "kulturalna" się odbędzie i nic to że kosztem tych przeważnie starszych schorowanych ludzi którzy przez te 3 dni bedą mieli pod oknami budki z piwem i przymusowe słuchanie pijanych hord młodzieży ! Panie i panowie radni pomyśleliście o tym ?
Dni Chełma, czy chełmskie chmielaki z dziesiątkami bud z piwskiem i pijaną młodzieżą na każdym kroku ? To ma być impreza kulturalna ? Dla kogo ? Mieszkańcy śródmieścia ma samą myśl o tych dniach dostają palpitacji serca ! Ale to przeciez nie interesuje włodzarzy miasta, bo oni mieszkają daleko od centrum i w każdej chwili będą mogli wrócić do swych przydomowych ogródków i rozkoszować się ciszą oraz widokiem wypielęgnowanych działek ! Ale grunt to że impreza "kulturalna" się odbędzie i nic to że kosztem tych przeważnie stars... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 4

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Gdańsk żegna prezydenta Pawła Adamowicza. Krzysztof Żuk będzie szedł z trumną
film

Gdańsk żegna prezydenta Pawła Adamowicza. Krzysztof Żuk będzie szedł z trumną 7 3

W Gdańsku trwają uroczystości związane z pożegnaniem zamordowanego prezydenta Pawła Adamowicza.

AGD do zabudowy czy wolnostojące?

AGD do zabudowy czy wolnostojące? 0 0

Można się spierać o to, jaki rodzaj zabudowy kuchennej ma więcej zalet. Tak naprawdę da się znaleźć zwolenników każdej z tych opcji, a także grupę osób, której nie robi to większej różnicy. Jeśli jednak zależy nam na tym, by nasza kuchnia była funkcjonalna i służyła bez zarzutu przez wiele lat, warto będzie poświęcić chwilę na decyzję, czy wybrać AGD do zabudowy, czy może raczej wolnostojące. Pod uwagę trzeba wziąć różne kwestie, choć niewątpliwie jedną z najbardziej ograniczających jest budżet. Jakie wady i zalety mają sprzęty AGD do zabudowy oraz te wolnostojące?

Uderzył w przydrożną kapliczkę i wylądował na ogrodzeniu
galeria

Uderzył w przydrożną kapliczkę i wylądował na ogrodzeniu 0 1

Wypadł z jezdni uderzając w przydrożną figurę, a następnie w ogrodzenie posesji. 34-latek trafił do szpitala.

Dzieci urodzone dziś w woj. lubelskim dostaną prezenty. 100 lat temu powstał PCK

Dzieci urodzone dziś w woj. lubelskim dostaną prezenty. 100 lat temu powstał PCK 31 5

Najstarsza organizacją humanitarna w Polsce ma dziś urodziny. Lubelski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża rozda prezenty urodzonym dziś w naszym województwie dzieciom!

Sprytnie ukrył krzaki konopi. Odpowie też za nielegalną amunicję
galeria

Sprytnie ukrył krzaki konopi. Odpowie też za nielegalną amunicję 7 1

Zamojscy kryminalni w ciągu kilku ostatnich dni ujawnili marihuanę i zlikwidowali uprawy konopi.

Krzysztof Żuk o śmierci Pawła Adamowicza. Prezydent Lublina również otrzymał "polityczny akt zgonu"
Magazyn

Krzysztof Żuk o śmierci Pawła Adamowicza. Prezydent Lublina również otrzymał "polityczny akt zgonu" 0 48

Paweł był moim przyjacielem, wybitnym samorządowcem, całym sercem oddanym swojemu miastu i mieszkańcom – napisał po śmierci zamordowanego prezydenta Gdańska prezydent Lublina Krzysztof Żuk. W tym samym czasie pojawiały się w internecie nienawistne komentarze szkalujące zmarłego. – To jest głęboko niemoralne – mówi Żuk, który obawia się, że nożownik z Gdańska może znaleźć naśladowców.

Wojciech Szawarski (trener Pszczółki): Limit pecha jest wyczerpany

Wojciech Szawarski (trener Pszczółki): Limit pecha jest wyczerpany 0 3

ROZMOWA z Wojciechem Szawarskim, trenerem koszykarek Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin

Wypił alkohol i wyładował swoją złość na drzwiach. Za ten wyskok grozi mu odsiadka

Wypił alkohol i wyładował swoją złość na drzwiach. Za ten wyskok grozi mu odsiadka 0 4

Alkohol jest bardzo złym doradcą, o czym przekonał się 36-latek z Radzynia Podlaskiego. Po wypiciu odpowiedniej ilości procentów poniosły go nerwy i zdemolował drzwi wejściowe do klatki schodowej jednego z bloków. Mężczyzna przyznał się do winy

Kradł, co popadło. Zdemontował nawet części samochodu

Kradł, co popadło. Zdemontował nawet części samochodu 5 0

Włamywał się do domów oraz samochodów i brał wszystko, co wpadło mu w ręce. 31-letni mieszkaniec powiatu radzyńskiego odpowie przed sądem za szereg kradzieży z włamaniem. Grozi mu do 10 lat za kratkami

Recital Macieja Maleńczuka w Lublinie
15 lutego 2019, 19:00

Recital Macieja Maleńczuka w Lublinie 0 1

Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) zaprasza na wyjątkowy recital Macieja Maleńczuka podsumowujący jego muzyczną karierę. Wydarzenie będzie miało miejsce 15 lutego o godz. 19.

Prezydent pyta mieszkańców czy w mieście potrzebna jest strefa płatnego parkowania [sonda]

Prezydent pyta mieszkańców czy w mieście potrzebna jest strefa płatnego parkowania [sonda] 7 11

Prezydent Chełma Jakub Banaszek zaprasza mieszkańców miasta do dyskusji nad wprowadzeniem strefy płatnego parkowania w centrum miasta. Pieniądze za parkowanie trafiłyby na fundusz remontowy ulic.

Rozprawa w sprawie elektrowni wodnej na Bystrzycy. Cofną pozwolenie?

Rozprawa w sprawie elektrowni wodnej na Bystrzycy. Cofną pozwolenie? 0 2

Na 25 stycznia zaplanowana została rozprawa administracyjna dotycząca cofnięcia pozwolenia na piętrzenie wód Bystrzycy przez elektrownię wodną.

Ludzie kultury w obronie szefa Centrum Spotkania Kultur i Muzeum Wsi Lubelskiej. List otwarty

Ludzie kultury w obronie szefa Centrum Spotkania Kultur i Muzeum Wsi Lubelskiej. List otwarty 11 25

Przedstawicielki i przedstawiciele środowiska kultury protestują przeciwko próbom odwołania Piotra Franaszka, dyrektora Centrum Spotkania Kultur i Mirosława Korbuta, dyrektora Muzeum Wsi Lubelskiej w Lublinie, w trakcie trwania ich kontraktów.

Zima za kierownicą samochodu nie musi doskwierać [porady]

Zima za kierownicą samochodu nie musi doskwierać [porady] 0 0

Niskie temperatury, opady śniegu, oblodzone drogi, mroźny wiatr i… zaparowane szyby w samochodzie. Mówi się, że zimą czasem musi być zimno, jednak nie kosztem bezpieczeństwa i widoczności na drodze. Przedstawiamy kilka porad, dzięki którym poprawi się komfort jazdy w zimowych warunkach.

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie [18-20.01]
18 stycznia 2019, 9:00
film

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie [18-20.01] 1 1

W najbliższy weekend w lubelskich kinach zadebiutują nowe premiery filmowe, m.in. polska odpowiedź na Szybkich i wściekłych, czyli Diablo. Wyścig o wszystko. Sprawdź repertuar kin i teatrów w Lublinie i regionie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!