Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Dom

7 lutego 2007 r.
13:22
Edytuj ten wpis

Ceny ziemi wciąż idą w górę

0 0 A A

Marzysz o domku z ogrodem? Pospiesz się z kupnem działki

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Praktycznie w każdej gminie położonej blisko Lublina jest więcej zainteresowanych zakupem niż oferujących ziemię na sprzedaż. A ceny wciąż rosną.

Choć specjaliści rynku nieruchomości oceniają, że wzrost cen działek budowlanych nie będzie tak dynamiczny, jak w 2006 roku, nadal opłaca się inwestować w ziemię. - Ludzie uciekają z miasta. Szukają ciszy, spokoju, własnego kawałka zieleni, ale nie bez znaczenia pozostaje fakt, że budowa domu jest wciąż tańsza niż kupno mieszkania o podobnym metrażu - wyjaśnia Cezary Papliński, właściciel lubelskiego biura pośrednictwa Ad Rem.
Kupno ziemi opłaca się nawet wtedy, gdy nie mamy zamiaru się budować. Ceny wciąż rosną i z pewnością za rok lub dwa tę samą działkę będzie można sprzedać z zyskiem.

Blisko do ogrodu, daleko do szkoły

Posiadanie własnego domu ma wiele plusów: cisza, skrawek własnej zieleni i... brak opłacanego co miesiąc czynszu. Minusem jest odległość. Bo małe dzieci trzeba do szkoły i na zajęcia pozalekcyjne dowieźć samochodem, a jak zabraknie chleba czy masła, do najbliższego sklepu bywa kilka kilometrów. No i wyprawa na nocne party kończy się kursem taksówką. Ale większości właścicieli domów na obrzeżach Lublina to nie przeszkadza.
- Mieszkamy w Lipniaku, który jest położony bardzo blisko Lublina. Na razie dojazdy nie stanowią problemu, ale gdy nasz syn podrośnie i będzie mógł samodzielnie wracać ze szkoły autobusem, problem się pojawi. Bo autobus jest jeden, a kursów zaledwie kilka dziennie - mówi Magdalena Kłoda. - Niedawno kupiliśmy drugą działkę w Tomaszowicach. Cena była okazyjna - 52 tys. za 6700 metrów kwadratowych. Tam autobusy kursują co kilkanaście minut. Wprawdzie mamy zamiar tam się budować, ale jeżeli ceny ziemi nadal będą tak rosły, zastanowimy się nad sprzedażą tej działki.

Każda gmina jest modna

Właściwie nie ma już podziału na modne - a tym samym droższe - i niemodne, tańsze, gminy. Ceny są porównywalne. Choć wciąż Konopnica i Jastków pozostają na czele, to do niedawna omijane przez inwestorów Głusk, Strzyżewice czy Wólka Lubelska notują ogromny wzrost zainteresowania kupujących. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że Konopnica - ze względu na wciąż niewyjaśnioną lokalizację obwodnicy - nie ma planu zagospodarowania dla wszystkich miejscowości leżących na terenie gminy. A to dla osób myślących o budowie oznacza konieczność wystąpienia o tzw. warunki zabudowy - procedurę znacznie dłuższą niż pobranie wypisu z planu zagospodarowania.

Na zachód od Lublina

Do wyboru mamy dwie gminy: Konopnica i Jastków.
W Konopnicy najmodniejsze miejscowości to: Lipniak, Motycz, Kozubszczyzna i Szerokie.
- Szczerze mówiąc, zainteresowaniem kupujących cieszą się działki na terenie całej gminy - mówi Maria Bucoń, kierownik referatu do spraw budowlanych w Urzędzie Gminy. - Mówi się o niemal nałęczowskim klimacie w Motyczu, a Lipniak jest położony właściwie o krok od granic miasta. Plan zagospodarowania obejmuje jedynie Zemborzyce i Stasin. Minimalna wielkość działki budowlanej wynosi 1000 metrów kw. Wodociąg i gaz są w większości miejscowości, brakuje kanalizacji.
PRZYKŁADOWE CENY DZIAŁEK BUDOWLANYCH:
• Kozubszczyzna 7300 m kw. - 110 000 zł;
• Szerokie 8200 m kw. - 520 000 zł;
• Zemborzyce Podleśne 3400 m kw. - 153 000 zł;
• Motycz 5200 m kw.- 234 000 zł;
• Lipniak 2900 m - 261 000 zł.

W gminie Jastków największą popularnością cieszą się: Dąbrowica, Marysin, Natalin, Dębówka i Płouszowice Kolonia. Popyt jest ogromny - jak mówi Danuta Kuna z referatu budownictwa, znacznie przewyższa podaż. Gmina ma aktualny plan zagospodarowania, wodociąg i gaz praktycznie w każdej miejscowości a kanalizacja objęte są Marysin, Natalin, Tomaszowice i Snopków. Minimalna powierzchnia działki budowlanej wynosi 1500 m kw. (szerokość minimum 20 metrów) a działki zagrodowej 1800 m kw. (25 m szetrokości).
PRZYKŁADOWE CENY DZIAŁEK BUDOWLANYCH:
• Płouszowice Kolonia 1800 m kw.- 117 000 zł;
• Snopków 2708 m kw.- 120 000 zł;
• Barak 1800 m kw.- 7 200 zł;
• Dębówka 2300 m kw.- 295 000 zł;
• Dąbrowica 2020 m kw.- 141 400 zł;
• Natalin 1875 m kw. - 160 000 zł.

Na północ i północny wschód od Lublina

Zwolennicy tego kierunku mogą wybierać pomiędzy gminami: Niemce i Wólka Lubelska.
Gmina Niemce przyciąga inwestorów do miejscowości: Elizówka, Jakubowice i Kolonia Jakubowice, Dys, Ciecierzyn. Tutaj także zainteresowanie kupujących jest ogromne. Gmina dysponuje aktualnym planem zagospodarowania dla wszystkich miejscowości znajdujących się na jej terenie. Oprócz kanalizacji jest dostęp do wszystkich mediów. Minimalna wielkość działki budowlanej wynosi 1000 m kw. (szerokość 18 m), zagrodowej 1800 m (szerokość 25 m).
PRZYKŁADOWE CENY DZIAŁEK BUDOWLANYCH:
• Dys 1650 m kw. - 165 000 zł;
• Elizówka 4100 m kw. - 246 000 zł;
• Jakubowice Konińskie 2480 m kw. - 161 200 zł;
• Ciecierzyn 5200 m kw.- 156 000 zł.

W Wólce Lubelskiej najmodniejsze miejscowości to: Turka, Łuszczów, Pliszczyn i Kolonia Pliszczyn, Kolonia Biskupie. Planem zagospodarowania objęte są wszystkie tereny gminy. Minimalna wielkość działki to 1000 metrów kw. (20 m szerokości). Wodociąg obejmuje 100 proc., gaz 75 proc. a kanalizacja 45 proc. miejscowości. Jak dodaje wójt Włodzimierz Hofa, jest to jest to jedna z najlepiej oświetlonych gmin w województwie, a i stanu dróg wielu innych wójtów mogłoby pozazdrościć.
PRZYKŁADOWE CENY DZIAŁEK BUDOWLANYCH:
• Kolonia Biskupie 16000 m kw. (szer. 35 m) - 169 920 zł;
• Turka 5700 m kw. - 199 500 zł;
• Rudnik 2400 m kw. - 72 000 zł;
• Długie 1400 m kw. - 70 000 zł.

Na wschód od Lublina

Świdnik już teraz nazywany jest przez wielu "sypialnią Lublina”. Mówi się nawet o tym, że wkrótce zamiast miasta Świdnik, będzie... dzielnica Świdnik. Na razie są do kupienia działki ujęte w aktualnym planie zagospodarowania, w większości z pełnym dostępem do wszelkich mediów. Jak przekonują pracownicy Wydziału Planowania Przestrzennego plusem wyróżniającym Świdnik jest dobry dostęp do sklepów, urzędów, szkół i... kina - tego w podlubelskich miejscowościach nie znajdziemy.
PRZYKŁADOWE CENY DZIAŁEK BUDOWLANYCH W ŚWIDNIKU:
• 5000 m kw. - 500 000 zł;
• 1543 m kw. - 84 865 zł.

Na południe od Lublina

Do wyboru mamy gminy: Głusk i Strzyżewice.
W Głusku boom budowlany trwa co najmniej od ubiegłego roku. Najpopularniejsze miejscowości to: Prawiedniki, Kazimierzówka, Kalinówka, Dominów i Abramowice Prywatne. Dostęp do gazu jest w każdej miejscowości, podobnie jak wodociągi. Kanalizacją objęta jest część gminy. Minimalna wielkość działki pod budowę jednorodzinną wynosi 900 m kw., w przypadku usług jest to 1500 m kw. Gmina dysponuje aktualnym planem zagospodarowania.
PRZYKŁADOWE CENY DZIAŁEK BUDOWLANYCH:
• Kazimierzówka 27300 m kw. - 1 092 000 zł;
• Kalinówka 1063 m kw. - 38 100 zł;
• Prawiedniki 12800 m kw. - 486 000 zł;
• Dominów 5600 m kw. - 84 000 zł;
• Abramowice Prywatne 8400 m kw. - 252 000 zł.

Najatrakcyjniejsze miejscowości w gminie Strzyżewice to: Polanówka, Żabia Wola, Osmolice, Piotrowice. Cała gmina objęta jest aktualnym planem zagospodarowania. W każdej miejscowości jest dostęp do wodociągu, w większości do gazu - brakuje kanalizacji. Minimalna wielkość działki budowlanej wynosi 1000 m kw., zagrodowej 2500 m kw.
PRZYKŁADOWE CENY DZIAŁEK BUDOWLANYCH:
• Osmolice 10000 m kw. - 70 000 zł;
• Piotrowice 10500 m kw. - 60 000 zł;
• Polanówka 11300 m kw. - 195 000 zł;
• Żabia Wola 1000 m kw. - 20 000 zł.

Komentarze 0

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.
Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Chełm: Kolejarze uziemili zabytkowy parowóz. Miasto szuka dla niego nowego miejsca

Chełm: Kolejarze uziemili zabytkowy parowóz. Miasto szuka dla niego nowego miejsca 0 0

Rozpoczęła się długo oczekiwana przebudowa pl. Dworcowego. Wisienką na torcie miał być parowóz przeniesiony na plac z drugiej strony dworca. Chociaż jego lokalizacja była już uzgodniona, to kolejarze niespodziewanie postawili weto

Przetarg na sprzedaż nieruchomości Hotel Europa w Lublinie

Przetarg na sprzedaż nieruchomości Hotel Europa w Lublinie 0 0

Przetarg na sprzedaż nieruchomości Hotel Europa w Lublinie przy ul. Krakowskie Przedmieście 29

Ekologiczne śmieciarki dołączyły do floty Kom-Eko

Ekologiczne śmieciarki dołączyły do floty Kom-Eko 0 2

We flocie Kom-Eko znalazły się ostatnio trzy nowe śmieciarki Scania, w tym dwie zasilane gazem CNG. Pięć kolejnych pojazdów CNG zostanie dostarczonych w pierwszym kwartale przyszłego roku. Są to najczystsze pojazdy komunalne obsługujące Lublin i okolice.

Pod koszami Dziennika Wschodniego. Hit dla Symbitu

Pod koszami Dziennika Wschodniego. Hit dla Symbitu 0 0

Ruszyła najstarsza liga amatorskiej koszykówki w województwie lubelskim. W czterdziestym, jubileuszowym sezonie, bierze udział sześć drużyn

Unijne wsparcie dla bezrobotnych

Unijne wsparcie dla bezrobotnych 0 0

Dla podopiecznych lubelskich ośrodków pomocy społecznej unijne fundusze to szansa na lepszą przyszłość. W ramach Aktywnego włączenia wsparcie uzyskało już ponad 5 tysięcy osób zagrożonych ubóstwem i wykluczeniem społecznym, w tym osoby z niepełnosprawnościami, bezdomne i posiadające niskie kwalifikacje.

Robert Kubica podstawowym kierowcą Williamsa! Zespół ma potwierdzić te informacje [wideo]
film

Robert Kubica podstawowym kierowcą Williamsa! Zespół ma potwierdzić te informacje [wideo] 0 0

W przyszłym sezonie Robert Kubica ma być podstawowym kierowcą Williamsa! "La Gazzetta dello Sport" podaje, że jest to jeden z największych powrotów w historii sportu.

Awaria sieci ciepłowniczej w Puławach. Rozkopali al. Partyzantów
galeria

Awaria sieci ciepłowniczej w Puławach. Rozkopali al. Partyzantów 1 0

W tym tygodniu doszło do rozszczelnienia starych rur ciepłowniczych pod al. Partyzantów w Puławach. Obecnie trwa ich wymiana. OPEC nie planuje przerw w dostawach ciepła dla mieszkańców miasta. Utrudnienia w ruchu mają potrwać do końca miesiąca.

Sprośny żart na wykładzie. Profesor UP po naszym tekście rezygnuje z funkcji

Sprośny żart na wykładzie. Profesor UP po naszym tekście rezygnuje z funkcji 72 21

Z funkcji prorektora Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie zrezygnował profesor Eugeniusz Grela. Rezygnacja związana jest z naszym niedawnym artykułem

Dłuższe przerwy i lżejsze tornistry. Uczniów czekają zmiany

Dłuższe przerwy i lżejsze tornistry. Uczniów czekają zmiany 12 6

Więcej wolnego czasu między zajęciami i matematyka na pierwszej lekcji. To najważniejsze zmiany czekające uczniów. Wszystko za sprawą nowelizacji zasad BHP w szkołach.

Aleksandra Rudzińska najlepsza w Chinach

Aleksandra Rudzińska najlepsza w Chinach 0 1

Aleksandra Rudzińska z KW Kotłownia wygrała kolejne zawody w tym sezonie. Lublinianka zdominowała zmagania w chińskim Guanzhou i była najlepsza w China Open 2018 w konkurencji na czas

Nowy burmistrz Kazimierza Dolnego złożył przysięgę [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Nowy burmistrz Kazimierza Dolnego złożył przysięgę [zdjęcia, wideo] 3 1

Nowy burmistrz Kazimierza Dolnego, Artur Pomianowski już po zaprzysiężeniu. Podczas wtorkowej sesji ślubowanie złożyli również radni. Nowym przewodniczącym rady został Mirosław Opoka, który pokonał Ryszarda Rybczyńskiego.

I sesja Sejmiku Województwa Lubelskiego. Pierwsze spięcie między PiS a opozycją
film

I sesja Sejmiku Województwa Lubelskiego. Pierwsze spięcie między PiS a opozycją 5 28

Rozpoczyna się pierwsza sesja sejmiku województwa nowej kadencji. Radni wybiorą dziś marszałka, wicemarszałków i członków zarządu województwa.

Jacek Ziarkowski (Hetman Zamość): Trzon drużyny sprawdził się w boju

Jacek Ziarkowski (Hetman Zamość): Trzon drużyny sprawdził się w boju 3 3

ROZMOWA Z Jackiem Ziarkowskim, trenerem Hetmana Zamość

IX Festiwal Artystycznych Warsztatów Umiejętności w Chatce Żaka
24 listopada 2018, 18:30

IX Festiwal Artystycznych Warsztatów Umiejętności w Chatce Żaka 1 0

Co Gdzie Kiedy. Już po raz dziewiąty w Chatce Żaka (ul. Radziszewskiego 16) odbędzie się Festiwal Artystycznych Warsztatów Umiejętności. Tegoroczna edycja odbędzie się w sobotę, 24 listopada o godz. 18.30. Na wszystkich zainteresowanych czekają występy i wystawa.

Nowa posłanka z woj. lubelskiego. Zajęła miejsce Wojciecha Wilka

Nowa posłanka z woj. lubelskiego. Zajęła miejsce Wojciecha Wilka 0 14

Magdalena Marek wraca do parlamentu. Podczas środowego posiedzenia Sejmu złożyła ślubowanie poselskie, zajmując miejsce Wojciecha Wilka.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.