Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Edukacja

5 lipca 2021 r.
11:33

Maturzyści odebrali świadectwa: "Z takimi wynikami nie będziemy studiować w Lublinie"

Autor: Zdjęcie autora ask
0 11 A A
Tegoroczni maturzyści z II Liceum Ogólnokształcącego w Lublinie. Od lewej: Natalia, Dawid, Kuba i Filip.
Tegoroczni maturzyści z II Liceum Ogólnokształcącego w Lublinie. Od lewej: Natalia, Dawid, Kuba i Filip. (fot. Maciej Kaczanowski)

Matura 2021 - znamy wyniki matur. – Mam mieszane uczucia. Gorzej niż przewidywałem poszedł mi egzamin z fizyki i matematyki, a znacznie lepiej język polski – mówił po odebraniu świadectwa Rafał, uczeń II Liceum Ogólnokształcącego im. Hetmana Jana Zamoyskiego w Lublinie. – Wyniki nie są w prawdzie tragiczne, ale nie jestem zadowolony.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Tym roku w związku z epidemią koronawirusa maturzyści obowiązkowo przystępować musieli tylko do egzaminów w wersji pisemnej na poziomie podstawowym: z języków polskiego i obcego (ponad 94 proc. z nich wybierało język angielski) oraz matematyki. Żeby zdać zdobyć musieli co najmniej 30 proc. punktów.

Mimo to tylko 15 proc. tegorocznych maturzystów zdecydowało się tylko na zdawanie egzaminu obowiązkowego. Ponad 26 proc. z nich zdawało jeden dodatkowy egzamin, ponad 28 proc. – dwa, ponad 24 proc. – trzy. Nie brakło też takich, którzy zdawali nawet 6 dodatkowych przedmiotów (to blisko 6 proc. wszystkich podchodzących do egzaminu dojrzałości). Najpopularniejszymi egzaminami dodatkowymi był: język angielski, matematyka, język polski, biologia i geografia.

– Jak poszło? Średnio – przyznaje Katarzyna, absolwentka "Zamoya". – W związku z epidemią matura miała byc łatwiejsza. Według mnie nie była. Zwłaszcza matematyka.

Większość zdała

Ostatecznie tegoroczne matury zdało 74,5 proc. uczniów. Blisko 18 proc. otrzymało prawo do poprawki, a 7,8 proc. egzaminu nie zdało. To liczby mówiące o wszystkich maturzystach. Nieco lepiej radzili sobie absolwenci ogólniaków (81 proc. sukcesów). W przypadku uczniów po technikach było to zaledwie 64 proc. Gorszy wynik uczniów techników nie jest niczym zaskakującym. Absolwenci tego typu szkół razem z egzaminami ogólnokształcącymi zdobywają też wiedzę zawodową i odbywają praktyki. Zanim przystąpią do matury zdają także egzamin zawodowy.

W woj. lubelskim maturę zdało średnio 73 proc. wszystkich uczniów. Najlepiej na tym tle wypadli uczniowie z woj. podlaskiego – 81 proc., a najgorzej z zachodnio-pomorskiego i kujawsko-pomorskiego (70 proc.). 

Matura 2021 - wyniki

Jakimi wynikami mogą pochwalić się tegoroczni maturzyści? Obowiązkowy egzamin z języka polskiego zdali średnio na 55 proc. I w tym przypadku wynik podnoszą licealiści (58 proc.) a osłabiają uczniowie po techniku (50 proc.).

Średni wynik z matematyki to 56 proc. (ze względu na typ szkół odpowiednio - 62 proc. i 47 proc.)

Języka angielski licealiści zdali na 82 proc., a uczniowie techników na 67 proc. Średnio egzamin zaliczano na 76 proc.

Absolwenci klasy matematyczno-fizycznej Natalia, Dawid, Kuba i Filip wychodzili ze szkoły w dobrych nastrojach.

– Lepiej niż się spodziewaliśmy – przyznają i tłumaczą, że naukę do egzaminów rozpoczęli na początku stycznia.

– Po feriach to już było tylko uczenie się. Bez kompa, bez filmów, bez wyjść – przyznaje Filip.

Absolwenci "Zamoya" dokładnie wiedzą, co chcą robić od października. Na liście jest AGH oraz Politechniki we Wrocławiu i Warszawie.

– Nikt z was nie chce studiować w Lublinie? – pytam z niedowierzaniem.

– Z takimi wynikami?! – wybuchają śmiechem.

Poprawka

Osoby, które nie zdały egzaminu maturalnego tylko z jednego przedmiotu  muszą do 12 lipca poinformować dyrektora swojej szkoły o zamiarze ponownego przystąpienia do egzaminu. Zdawać będą go 24 sierpnia.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Sir_Fred / 5 lipca 2021 r. o 12:06
+36
Wszyscy chcą studiować panie, a robić ni ma komu !
Avatar
_XD_ / 5 lipca 2021 r. o 15:09
+26
Nikt z was nie chce studiować w Lublinie? – pytam z niedowierzaniem. – Z takimi wynikami?! – wybuchają śmiechem. - zaimponowali swoją asertywnością ! Brawo!
 Lubelskie uczelnie i tak spokojnie wyjdą na swoje. Na jednym zamoju lista szkół lubelskich się nie kończy, a przecież zjeżdżają się tu studenci z całego kraju.
Avatar
Max... / 5 lipca 2021 r. o 14:20
+23
Uniwersytet Medyczny chyba Wam nie jest pisany! A można studiować w j. angielskim z naprawdę wspaniałymi perspektywami! Na pocieszenie napiszę, że nadal i wciąż funkcjonuje kilka "uczelni" za czesne i bez wymagań większych, niż w miarę rzetelna frekwencja! Oraz oczywiście KUL!
Avatar
Komentator / 5 lipca 2021 r. o 14:42
+19
No cuż, Lubelskie uczelnie to nie jest 1-sza liga ani Formuła 1-en. Bardziej KS Świdniczanka. Bez urazy dla Świdniczanki.
 Dla Ciebie jak widać, nawet "Świdniczanka" to za wysokie progi...
Avatar
ceik85 / 6 lipca 2021 r. o 00:46
+17
W Warszawie są dobre uczelnie, ale nie to jest najważniejsze. Ważne by dobry kierunek wybrać, celować w porządne praktyki, a znałem takich, którzy do tej Warszawy wyjechali na słabe, mało perspektywiczne studia i w sumie nic z tego potem nie wynikało. Ja skończyłem studia w Lublinie na PL i nie narzekam. Pracę mam za granicą, ale akurat uczelnia na polski i lubelski rynek pracy zbyt wielkiego wpływu nie ma. Byli i u nas absolwenci Staszica i Unii, którzy odpadali po 1-szym roku, więc niech nie zgrywają ci uczniowie nie wiadomo kogo... :) Kilkanaście lat temu, kiedy PL była sporo niżej w rankingu niż jest dzisiaj (8. uczelnia techniczna w Polsce wg Perspektyw). Nie kłócę się jeśli ktoś wybiera Politechnikę Warszawską, Wrocławską, AGH, "Polsko-Japońską", SGH, ale poza konkurencją z wyżej wymienionymi Lublin wcale nie wypada źle.
W Warszawie są dobre uczelnie, ale nie to jest najważniejsze. Ważne by dobry kierunek wybrać, celować w porządne praktyki, a znałem takich, którzy do tej Warszawy wyjechali na słabe, mało perspektywiczne studia i w sumie nic z tego potem nie wynikało. Ja skończyłem studia w Lublinie na PL i nie narzekam. Pracę mam za granicą, ale akurat uczelnia na polski i lubelski rynek pracy zbyt wielkiego wpływu nie ma. Byli i u nas absolwenci Staszica i Unii, którzy odpadali po 1-szym roku, więc niech nie zgrywają ci uczniowie nie wiadomo kogo... :) Ki... rozwiń
Avatar
_XD_ / 5 lipca 2021 r. o 20:47
+14
Tak, srome_K_, zgadza się,  "lubelskie uczelnie i tak wyjdą na swoje", bo mimo P0dłych lokat w rankingach kasa z budżetu i tak płynie do tych wylęgarni pseudo-absolwentów. Każdy wie, że miasto-wydmuszka utrzymuje się (jeszcze) na P0wierzchni właśnie tylK0 dzięki tym dotacjom do tego K0mpleksu pseudo-edukacyjnego, na którym z K0lei żeruje wszelkiej maści cwaniactwo. Nie mają wyjścia, jak tylK0 dalej P0mP0wać kasę w tą studnię, nawet P0mimo tego, że co roku liczba studentów maleje o 5-10%. Ale kto uratuje kadry tych instytucji, które (obok lekarzy, ale oni dadzą sobie radę) zapaK0wały się jak leszcze w mieszkania P0d wynajem na górce cenowej?
 Ty to musisz mieć naprawdę poważne kompleksy na punkcie wyższego wykształcenia. Przyznaj się? Ukończyłeś chociaż gimnazjum? I jak się w takim razie czujesz z tym, że popierani przez ciebie PiSdowaci lubelscy, czy to radni, czy posłowie, senatorowie, europosłowie, kończyli właśnie lubelskie uczelnie? I to wiele, jeszcze w czasach PRL. Nawet czarnek robił studia w Lublinie. Jak ty możesz ich popierać? XD
 Ty to musisz mieć naprawdę poważne kompleksy na punkcie wyższego wykształcenia. Przyznaj się? Ukończyłeś chociaż gimnazjum? I jak się w takim razie czujesz z tym, że popierani przez ciebie PiSdowaci lubelscy, czy to radni, czy posłowie, senatorowie, europosłowie, kończyli właśnie lubelskie uczelnie? I to wiele, jeszcze w czasach PRL. Nawet czarnek robił studia w Lublinie. Jak ty możesz ich popierać? XD rozwiń
Avatar
TECZOWY_ZSL / 5 lipca 2021 r. o 12:19
-19
Wszyscy chcą studiować panie, a robić ni ma komu !
 Dokładnie :) ... a przecież  dniowka w budowlance to 500-800 zł plus obiad piwko :)
Avatar
TECZOWY_ZSL / 5 lipca 2021 r. o 12:03
-23
Nikt z was nie chce studiować w Lublinie? – pytam z niedowierzaniem. – Z takimi wynikami?! – wybuchają śmiechem. - zaimponowali swoją asertywnością ! Brawo!
Avatar
Monisia / 5 lipca 2021 r. o 17:32
-29
Tak, srome_K_, zgadza się, "lubelskie uczelnie i tak wyjdą na swoje", bo mimo P0dłych lokat w rankingach kasa z budżetu i tak płynie do tych wylęgarni pseudo-absolwentów. Każdy wie, że miasto-wydmuszka utrzymuje się (jeszcze) na P0wierzchni właśnie tylK0 dzięki tym dotacjom do tego K0mpleksu pseudo-edukacyjnego, na którym z K0lei żeruje wszelkiej maści cwaniactwo. Nie mają wyjścia, jak tylK0 dalej P0mP0wać kasę w tą studnię, nawet P0mimo tego, że co roku liczba studentów maleje o 5-10%. Ale kto uratuje kadry tych instytucji, które (obok lekarzy, ale oni dadzą sobie radę) zapaK0wały się jak leszcze w mieszkania P0d wynajem na górce cenowej?
Tak, srome_K_, zgadza się, "lubelskie uczelnie i tak wyjdą na swoje", bo mimo P0dłych lokat w rankingach kasa z budżetu i tak płynie do tych wylęgarni pseudo-absolwentów. Każdy wie, że miasto-wydmuszka utrzymuje się (jeszcze) na P0wierzchni właśnie tylK0 dzięki tym dotacjom do tego K0mpleksu pseudo-edukacyjnego, na którym z K0lei żeruje wszelkiej maści cwaniactwo. Nie mają wyjścia, jak tylK0 dalej P0mP0wać kasę w tą studnię, nawet P0mimo tego, że co roku liczba studentów maleje o 5-10%. Ale kto uratuje kadry tych instytucji, które... rozwiń
Avatar
kronikidewelorozwoju / 5 lipca 2021 r. o 16:27
-35
Czyli wyludnianka Łysogrodu ciąg dalszy. Mają młodziaki rację: im wcześniej uciekną z dewelo-folwarku, tym dla nich lepiej. Co innego dla leszczy, którzy obkupili się w apartamĘty P0d "pewne" zarobki z wynajmu studenciaK0m - tu będzie płacz i zgrzytanie zębów.
Avatar
ceik85 / 6 lipca 2021 r. o 00:46
+17
W Warszawie są dobre uczelnie, ale nie to jest najważniejsze. Ważne by dobry kierunek wybrać, celować w porządne praktyki, a znałem takich, którzy do tej Warszawy wyjechali na słabe, mało perspektywiczne studia i w sumie nic z tego potem nie wynikało. Ja skończyłem studia w Lublinie na PL i nie narzekam. Pracę mam za granicą, ale akurat uczelnia na polski i lubelski rynek pracy zbyt wielkiego wpływu nie ma. Byli i u nas absolwenci Staszica i Unii, którzy odpadali po 1-szym roku, więc niech nie zgrywają ci uczniowie nie wiadomo kogo... :) Kilkanaście lat temu, kiedy PL była sporo niżej w rankingu niż jest dzisiaj (8. uczelnia techniczna w Polsce wg Perspektyw). Nie kłócę się jeśli ktoś wybiera Politechnikę Warszawską, Wrocławską, AGH, "Polsko-Japońską", SGH, ale poza konkurencją z wyżej wymienionymi Lublin wcale nie wypada źle.
W Warszawie są dobre uczelnie, ale nie to jest najważniejsze. Ważne by dobry kierunek wybrać, celować w porządne praktyki, a znałem takich, którzy do tej Warszawy wyjechali na słabe, mało perspektywiczne studia i w sumie nic z tego potem nie wynikało. Ja skończyłem studia w Lublinie na PL i nie narzekam. Pracę mam za granicą, ale akurat uczelnia na polski i lubelski rynek pracy zbyt wielkiego wpływu nie ma. Byli i u nas absolwenci Staszica i Unii, którzy odpadali po 1-szym roku, więc niech nie zgrywają ci uczniowie nie wiadomo kogo... :) Ki... rozwiń
Avatar
_XD_ / 5 lipca 2021 r. o 20:47
+14
Tak, srome_K_, zgadza się,  "lubelskie uczelnie i tak wyjdą na swoje", bo mimo P0dłych lokat w rankingach kasa z budżetu i tak płynie do tych wylęgarni pseudo-absolwentów. Każdy wie, że miasto-wydmuszka utrzymuje się (jeszcze) na P0wierzchni właśnie tylK0 dzięki tym dotacjom do tego K0mpleksu pseudo-edukacyjnego, na którym z K0lei żeruje wszelkiej maści cwaniactwo. Nie mają wyjścia, jak tylK0 dalej P0mP0wać kasę w tą studnię, nawet P0mimo tego, że co roku liczba studentów maleje o 5-10%. Ale kto uratuje kadry tych instytucji, które (obok lekarzy, ale oni dadzą sobie radę) zapaK0wały się jak leszcze w mieszkania P0d wynajem na górce cenowej?
 Ty to musisz mieć naprawdę poważne kompleksy na punkcie wyższego wykształcenia. Przyznaj się? Ukończyłeś chociaż gimnazjum? I jak się w takim razie czujesz z tym, że popierani przez ciebie PiSdowaci lubelscy, czy to radni, czy posłowie, senatorowie, europosłowie, kończyli właśnie lubelskie uczelnie? I to wiele, jeszcze w czasach PRL. Nawet czarnek robił studia w Lublinie. Jak ty możesz ich popierać? XD
 Ty to musisz mieć naprawdę poważne kompleksy na punkcie wyższego wykształcenia. Przyznaj się? Ukończyłeś chociaż gimnazjum? I jak się w takim razie czujesz z tym, że popierani przez ciebie PiSdowaci lubelscy, czy to radni, czy posłowie, senatorowie, europosłowie, kończyli właśnie lubelskie uczelnie? I to wiele, jeszcze w czasach PRL. Nawet czarnek robił studia w Lublinie. Jak ty możesz ich popierać? XD rozwiń
Avatar
Monisia / 5 lipca 2021 r. o 17:32
-29
Tak, srome_K_, zgadza się, "lubelskie uczelnie i tak wyjdą na swoje", bo mimo P0dłych lokat w rankingach kasa z budżetu i tak płynie do tych wylęgarni pseudo-absolwentów. Każdy wie, że miasto-wydmuszka utrzymuje się (jeszcze) na P0wierzchni właśnie tylK0 dzięki tym dotacjom do tego K0mpleksu pseudo-edukacyjnego, na którym z K0lei żeruje wszelkiej maści cwaniactwo. Nie mają wyjścia, jak tylK0 dalej P0mP0wać kasę w tą studnię, nawet P0mimo tego, że co roku liczba studentów maleje o 5-10%. Ale kto uratuje kadry tych instytucji, które (obok lekarzy, ale oni dadzą sobie radę) zapaK0wały się jak leszcze w mieszkania P0d wynajem na górce cenowej?
Tak, srome_K_, zgadza się, "lubelskie uczelnie i tak wyjdą na swoje", bo mimo P0dłych lokat w rankingach kasa z budżetu i tak płynie do tych wylęgarni pseudo-absolwentów. Każdy wie, że miasto-wydmuszka utrzymuje się (jeszcze) na P0wierzchni właśnie tylK0 dzięki tym dotacjom do tego K0mpleksu pseudo-edukacyjnego, na którym z K0lei żeruje wszelkiej maści cwaniactwo. Nie mają wyjścia, jak tylK0 dalej P0mP0wać kasę w tą studnię, nawet P0mimo tego, że co roku liczba studentów maleje o 5-10%. Ale kto uratuje kadry tych instytucji, które... rozwiń
Avatar
kronikidewelorozwoju / 5 lipca 2021 r. o 16:27
-35
Czyli wyludnianka Łysogrodu ciąg dalszy. Mają młodziaki rację: im wcześniej uciekną z dewelo-folwarku, tym dla nich lepiej. Co innego dla leszczy, którzy obkupili się w apartamĘty P0d "pewne" zarobki z wynajmu studenciaK0m - tu będzie płacz i zgrzytanie zębów.
Avatar
_XD_ / 5 lipca 2021 r. o 15:09
+26
Nikt z was nie chce studiować w Lublinie? – pytam z niedowierzaniem. – Z takimi wynikami?! – wybuchają śmiechem. - zaimponowali swoją asertywnością ! Brawo!
 Lubelskie uczelnie i tak spokojnie wyjdą na swoje. Na jednym zamoju lista szkół lubelskich się nie kończy, a przecież zjeżdżają się tu studenci z całego kraju.
Avatar
Komentator / 5 lipca 2021 r. o 14:42
+19
No cuż, Lubelskie uczelnie to nie jest 1-sza liga ani Formuła 1-en. Bardziej KS Świdniczanka. Bez urazy dla Świdniczanki.
 Dla Ciebie jak widać, nawet "Świdniczanka" to za wysokie progi...
Avatar
Max... / 5 lipca 2021 r. o 14:20
+23
Uniwersytet Medyczny chyba Wam nie jest pisany! A można studiować w j. angielskim z naprawdę wspaniałymi perspektywami! Na pocieszenie napiszę, że nadal i wciąż funkcjonuje kilka "uczelni" za czesne i bez wymagań większych, niż w miarę rzetelna frekwencja! Oraz oczywiście KUL!
Avatar
mgrM / 5 lipca 2021 r. o 12:27
-36
No cuż, Lubelskie uczelnie to nie jest 1-sza liga ani Formuła 1-en. Bardziej KS Świdniczanka. Bez urazy dla Świdniczanki.
Avatar
TECZOWY_ZSL / 5 lipca 2021 r. o 12:19
-19
Wszyscy chcą studiować panie, a robić ni ma komu !
 Dokładnie :) ... a przecież  dniowka w budowlance to 500-800 zł plus obiad piwko :)
Avatar
Sir_Fred / 5 lipca 2021 r. o 12:06
+36
Wszyscy chcą studiować panie, a robić ni ma komu !
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Ludzie umierają przy granicy. Aktywiści obawiają się najgorszego scenariusza
film

Ludzie umierają przy granicy. Aktywiści obawiają się najgorszego scenariusza

Straż Graniczna odnalazła w weekend przy polsko-białoruskiej granicy zwłoki trójki cudzoziemców, którzy zmarli z wychłodzenia. Sprawę bada prokuratura. Aktywiści pomagający imigrantom zarzucają niewłaściwe zachowania służbom zarówno po stronie polskiej jak i białoruskiej.

Wyważyli drzwi w mieszkaniu. Były policjant nie chciał dmuchać w alkomat

Wyważyli drzwi w mieszkaniu. Były policjant nie chciał dmuchać w alkomat

Wyważenie drzwi i wyprowadzenie w kajdankach. Tak zakończyła się interwencja mundurowych wobec byłego policjanta. 51-latek chciał uniknąć badania alkomatem.

Biała Podlaska. W lipcu zdjęcie o rozpoczęciu prac na TOP-54, a dzisiaj „nic się nie dzieje”?

Biała Podlaska. W lipcu zdjęcie o rozpoczęciu prac na TOP-54, a dzisiaj „nic się nie dzieje”?

W lipcu prezydent Michał Litwiniuk (PO) ogłosił początek prac na terenie przy Akademii Piłkarskiej TOP 54. – Tam nic się teraz nie dzieje – alarmuje radny Henryk Grodecki (Zjednoczona Prawica).

Pasowanie na ucznia w szkole koło Lublina. Przyjechał minister
Zdjęcia
galeria

Pasowanie na ucznia w szkole koło Lublina. Przyjechał minister

Uczniowie z miejscowości Leśce są już pełnoprawnymi pierwszakami. – Gabrysia jest bardzo szczęśliwa – mówi mama jednej z dziewczynek.

Budżet obywatelski w Lublinie. Jest ostateczna liczba projektów

Budżet obywatelski w Lublinie. Jest ostateczna liczba projektów

Znamy już ostateczną liczbę projektów dopuszczonych do głosowania nad podziałem budżetu obywatelskiego na rok 2022. Mieszkańcy mają do wyboru 106 projektów dzielnicowych i 49 ogólnomiejskich. Głosowanie rozpocznie się w czwartek

Siatkarze LUK Politechniki wygrali Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Kielce

Siatkarze LUK Politechniki wygrali Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Kielce

LUK Politechnika Lublin zakończył obóz w Kielcach. Drużyna trenera Dariusza Daszkiewicza ma także za sobą sparing z Asseco Resovią Rzeszów.

W lubelskim najgorzej. Niedzielski przedstawia liczby

W lubelskim najgorzej. Niedzielski przedstawia liczby

Minister zdrowia podsumowuje sytuację epidemiczną. Wskazuje na cztery regiony i przyznaje, że najgorsza sytuacja jest w województwie lubelskim.

Lubelskie może stracić unijne pieniądze. Zrobią pół kroku do tyłu w sprawie "uchwały anty-LGBT"?

Lubelskie może stracić unijne pieniądze. Zrobią pół kroku do tyłu w sprawie "uchwały anty-LGBT"?

Będą zmiany w tzw. uchwale anty-LGBT przyjętej dwa lata temu przez sejmik województwa. – Zawsze można zrobić pół kroku do tyłu – mówi marszałek Jarosław Stawiarski (PiS). Jutro ma rozmawiać na ten temat z radnymi swojej formacji

Lubelska sieć uruchomiła właśnie nowe sklepy. W tym roku chce dobić do 100

Lubelska sieć uruchomiła właśnie nowe sklepy. W tym roku chce dobić do 100

Stokrotka ma już ponad 760 placówek w całym kraju. Plan działania firmy zakłada, że ten rok ma zakończyć z setką nowych sklepów.

Festiwalu Poezji Miganej "Zobacz Mój Głos". Ruszyły zapisy
20 października 2021, 8:00

Festiwalu Poezji Miganej "Zobacz Mój Głos". Ruszyły zapisy

W tym roku w Lublinie odbędzie się II edycja Festiwalu Poezji Miganej "Zobacz Mój Głos"! Wydarzenie odbędzie się w dniach 20-22 października w Biblio (ul. Szaserów 13-15). Ruszyły zapisy na poszczególne atrakcje.

Rowerem na komendę i tak zaczęły się jego kłopoty

Rowerem na komendę i tak zaczęły się jego kłopoty

43- latek przyjechał na policję w Rykach, a po szybkim badaniu okazało się, że był pijany.

Lublin. Wypadł jej przez okno niedopałek papierosa. Podniósł i oddał
Wideo
film

Lublin. Wypadł jej przez okno niedopałek papierosa. Podniósł i oddał

Warto być uczynnym. Pani wypadł niedopałek papierosa przez okno, pomogłem – ironizuje pan Bartek.

„4 zmarłych, wasza wina”. Napis na murze wojska w Lublinie

„4 zmarłych, wasza wina”. Napis na murze wojska w Lublinie

„4 zmarłych, wasza wina”. Ktoś umieścił taki napis na murze terenu dowództwa Wielonarodowej Brygady przy ulicy Radziszewskiego w Lublinie. Z maila, jaki otrzymaliśmy wynika, że był to protest przeciwko sytuacji uchodźców na granicy, który miał na celu m.in. „upamiętnienie ofiar polskiego rządu”.

Bizon Jeleniec – LKS Agrotex Milanów 3:4, wyniki bialskiej okręgówki

Bizon Jeleniec – LKS Agrotex Milanów 3:4, wyniki bialskiej okręgówki

Ostre strzelanie urządzili sobie piłkarze Bizona Jeleniec i LKS Agrotex Milanów. Sokół Adamów i Kujawiak Stanin powiększyły swoje konta punktowe.

Pijany 35-latek zaczepiał ludzi. Zaatakował zawodnika MMA, otrzymał ciosy, zmarł miesiąc później

Pijany 35-latek zaczepiał ludzi. Zaatakował zawodnika MMA, otrzymał ciosy, zmarł miesiąc później

Młody zawodnik MMA odpowie za śmiertelne w skutkach pobicie. Jakub P. uderzył pijanego mężczyznę, który zaczepił go przed restauracją. 35-latek upadł i uderzył głową o chodnik.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.