Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

koronawirus

28 stycznia 2021 r.
9:13

Posłanka PO: Na lubelskiej uczelni poza kolejką są szczepione osoby w sile wieku

Autor: Zdjęcie autora toma kp
57 42 A A

– Szczepionek nie ma, szczepionek brakuje, seniorzy czekają, a poza kolejką są szczepione osoby w sile wieku, które mogłyby poczekać. Są to pracownicy Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji. W tym tygodniu odbywają się szczepienia. Czy tak być powinno? – dopytywała podczas środowej konferencji prasowej posłanka Koalicji Obywatelskiej Marta Wcisło. I dodała, że o sprawie poinformowała wojewodę, a ten obiecał zająć się sprawą.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Parlamentarzystka w rozmowie z Dziennikiem twierdzi, że o sprawie dowiedziała się od osoby, która przyszła do jej biura poselskiego.

– Powiedziała mi, że w Lublinie odbywają się nie tylko szczepienia seniorów. Szczepi się ludzi w sile wieku, wykładowców, którzy prowadzą online zajęcia ze studentami. Jej też zaproponowano szczepienie, choć nie ma do czynienia ze studentami pielęgniarstwa i miała w związku z tym dylemat moralny. Te doniesienia potwierdziłam u trzech innych osób, które w obawie przed utratą pracy chcą pozostać anonimowe – mówi Wcisło.

– Absolutnie jest to nieprawda. Zgłosiliśmy do centralnego systemu tylko i wyłącznie studentów oraz wykładowców kierunku pielęgniarskiego, którzy są uprawnieni do szczepień w grupie zero. Chodzi o 17 wykładowców i 256 studentów, którzy zgłosili chęć szczepień – zapewnia Teresa Bogacka, kanclerz WSEI i szefowa lubelskich struktur Porozumienia Jarosława Gowina.

– Zgłoszenia wysyłaliśmy jako pracodawca, nikt nie zgłaszał się indywidualnie. Trzymaliśmy się ściśle tylko tego kierunku. Nie zgłosiliśmy już np. wykładowców z psychologii, którzy też przecież pracują z pacjentami. Nie było też żadnych osób z administracji, podczas gdy na innych uczelniach medycznych takie osoby były zgłaszane do szczepień w grupie zero.

Jak ustaliliśmy, uczelnia rzeczywiście szczepi swoich pracowników. – Ale oficjalnie tylko tych, którzy mają zajęcia na kierunku pielęgniarstwo, bo mieszczą się w grupie zero. Niewykluczone, że na listę „załapał” się ktoś spoza tego grona, choć osobiście o takich przypadkach nie słyszałem – mówi nam anonimowo jeden z wykładowców WSEI.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 42

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
DetectiveCarter / 28 stycznia 2021 r. o 09:55
+21
Ups ... a cóż to za skaza na nieskazitelnym wizerunku lidera innowacji?
Avatar
_XD_ / 28 stycznia 2021 r. o 10:41
+13
LEWACKI KONCERT GLUPOTY TRWA... "Rektor WUM: Nazwiska osób, „które zgodziły się zostać ambasadorami powszechnej akcji szczepień (WUM)” są objęte ochroną danych osobowych"
 Ale przecież to PiS wprowadził RODO. XD
Avatar
_XD_ / 28 stycznia 2021 r. o 10:18
+13
Cytująć śp. prof. Wolniewicza: "Pośród wielu ujemnych cech lewactwa najbardziej wydatną jest głupota"
 Ale że marksistę zacytowałeś? Dobrze się czujesz?
Avatar
Janusz_Paliwas / 28 stycznia 2021 r. o 09:27
+13
TECZOWY_ZSL o 9.22 napisał: Lempart wprowadziła do debaty publicznej chamstwo i agresję, publicznie nakłaniała do odstrzelenia nielubianego polityka i niszczenia świątyń, nie potrafi powiedzieć zdania bez bluzg, okazuje pogardę wielu ludziom i życiu-mówi że warto byc przyzwoitym Jak to  skomentować?
  Tak widzisz te ,,zdradzieckie mordy'' gorszego sortu też potrafią się odszczekać. A tak w ogóle to ,,spieprzaj dziadu''.
Avatar
_XD_ / 28 stycznia 2021 r. o 20:10
+11
"Co najmniej 50    bogaczy zaszczepionych w WUM poza kolejką.".... kogo obstawianie w platformerskim lewackim bierutowie?[/quote] [quote]W     czerwonej stolicy rafalali        byli Ci.... WWW.tvp.info/51707654/kto-sie-zaszczepil-na-wum-szczepionki-celebrytow-nowe-nazwiska-na-liscie-irena-eris-i-henryk-orfinger-tvp-info
Do budy trollu!
I co? Wydaje ci się, że masz jakąkolwiek władzę??? Hihihi....
   Tobie z pewnością świetle rzeczy się wydaje.
   Tobie z pewnością świetle rzeczy się wydaje. rozwiń
Avatar
Pablito189 / 28 stycznia 2021 r. o 10:53
+10
Czy pośród zaczepionych był dr Żuk Krzysztof, prof. WSEI, a zarazem obecny jeszcze prezydent naszego miasta i szef wojewódzkich struktur partii, z której listy do sejmu weszła obecna p. poseł?
  Nie, nie było. Za to ciebie należałoby jak najszybciej zaszczepić na wściekliznę, pieniaczu i trollu internetowy.
Avatar
_XD_ / 28 stycznia 2021 r. o 10:43
+10
"Co najmniej pięćdziesięciu bogaczy zaszczepionych w WUM poza kolejką.".... kogo obstawianie w platformerskim lewackie bierutowie?
 A czemu nie zajmiesz się toruńską uczelnią? Ilu tam pisowskich działaczy się zaszczepiło poza kolejnością?
Avatar
Zgredek Edek / 28 stycznia 2021 r. o 10:29
+10
"Co najmniej pięćdziesięciu bogaczy zaszczepionych w WUM poza kolejką.".... kogo obstawianie w platformerskim lewackie bierutowie?
Już Einstein zauważył, że dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i Twoja głupota, pajacu z wypranym mózgiem. Zmień lekarza. Ten Cię oszukuje. I lecz się na nogi
Avatar
Zgredek Edek / 28 stycznia 2021 r. o 10:24
+9
Czy pośród zaczepionych był dr Żuk Krzysztof, prof. WSEI, a zarazem obecny jeszcze prezydent naszego miasta i szef wojewódzkich struktur partii, z której listy do sejmu weszła obecna p. poseł?
Już Einstein zauważył, że dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i Twoja głupota, pajacu z wypranym mózgiem. Zmień lekarza. Ten Cię oszukuje. I lecz się na nogi
Avatar
_XD_ / 28 stycznia 2021 r. o 09:47
+9
Lempart wprowadziła do debaty publicznej chamstwo i agresję, publicznie nakłaniała do odstrzelenia nielubianego polityka i niszczenia świątyń, nie potrafi powiedzieć zdania bez bluzg, okazuje pogardę wielu ludziom i życiu-mówi że warto byc przyzwoitym Jak to  skomentować?[/quote] [quote]Chodzi o JANDE Matwrnę MISZCZAKA WALTERA I KAPITANA totalitarnej eSBecji JARUZELA?
 ..... Oby ci się same chazaniątka rodziły pisdzielcu.
.... LEWACKA "MOWA MILOSCI I TOLERANCJA " w realu :)
 Dlaczego? Już ci się nie podoba? Przecież cieszycie się, że będą się takie dzieci rodziły, więc powinieneś być szczęśliwy że i tobie się takie urodzi. 
 Dlaczego? Już ci się nie podoba? Przecież cieszycie się, że będą się takie dzieci rodziły, więc powinieneś być szczęśliwy że i tobie się takie urodzi.  rozwiń
Avatar
Zgredek Edek / 29 stycznia 2021 r. o 20:22
-3
LEWACKI KONCERT GLUPOTY TRWA...  "Rektor WUM: Nazwiska osób, „które ( bezprawnie weszły w posiadanie szczepionek przeznaczonych dla GRUPY 0 ) zgodziły się zostać ambasadorami powszechnej akcji szczepień (WUM)” są objęte  ochroną danych osobowych" KURTYNA :)
Jesteś głupszy niż dywizja ruskich pcheł, marszałkowski ćwoku.  Już Einstein zauważył, że dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i Twoja głupota, pajacu z wypranym mózgiem. Zmień lekarza. Ten Cię oszukuje. I lecz się na nogi. A w nagrodę - awansujesz do elitarnego grona NFI - Największych Forumowych Idiotów
Jesteś głupszy niż dywizja ruskich pcheł, marszałkowski ćwoku.  Już Einstein zauważył, że dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i Twoja głupota, pajacu z wypranym mózgiem. Zmień lekarza. Ten Cię oszukuje. I lecz się na nogi. A w nagrodę - awansujesz do elitarnego grona NFI - Największych Forumowych Idiotów rozwiń
Avatar
TECZOWY_ZSL / 29 stycznia 2021 r. o 19:40
+2
LEWACKI KONCERT GLUPOTY TRWA... "Rektor WUM: Nazwiska osób, „które (bezprawnie weszły w posiadanie szczepionek przeznaczonych dla GRUPY 0) zgodziły się zostać ambasadorami powszechnej akcji szczepień (WUM)” są objęte ochroną danych osobowych" KURTYNA :)
Avatar
Zgredek Edek / 29 stycznia 2021 r. o 08:55
+1
LEWACKI KONCERT GLUPOTY TRWA...  "Rektor WUM: Nazwiska osób, „które ( bezprawnie weszły w posiadanie szczepionek przeznaczonych dla GRUPY 0 ) zgodziły się zostać ambasadorami powszechnej akcji szczepień (WUM)” są objęte  ochroną danych osobowych" KURTYNA :)
Jesteś głupszy niż dywizja ruskich pcheł, marszałkowski ćwoku.  Już Einstein zauważył, że dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i Twoja głupota, pajacu z wypranym mózgiem. Zmień lekarza. Ten Cię oszukuje. I lecz się na nogi. A w nagrodę - awansujesz do elitarnego grona NFI - Największych Forumowych Idiotów
Jesteś głupszy niż dywizja ruskich pcheł, marszałkowski ćwoku.  Już Einstein zauważył, że dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i Twoja głupota, pajacu z wypranym mózgiem. Zmień lekarza. Ten Cię oszukuje. I lecz się na nogi. A w nagrodę - awansujesz do elitarnego grona NFI - Największych Forumowych Idiotów rozwiń
Avatar
_XD_ / 28 stycznia 2021 r. o 23:24
+4
"Co najmniej 50 bogaczy zaszczepionych w WUM poza kolejką.".... kogo obstawianie w platformerskim lewackim bierutowie?[/quote]   [quote]W   czerwonej stolicy rafalali   byli Ci....     WWW.tvp.info/51707654/kto-sie-zaszczepil-na-wum-szczepionki-celebrytow-nowe-nazwiska-na-liscie-irena-eris-i-henryk-orfinger-tvp-info
 Do budy trollu!
Avatar
___K___ / 28 stycznia 2021 r. o 21:08
+6
Nikt nigdy lewactwa nie dogoni w kłamstwie, chamstwie i kradzieżach. To fakt.
Jesteś głupszy niż cały pułk ruskich pcheł. Już Einstein zauważył, że dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i Twoja głupota, pajacu z wypranym mózgiem. Zmień lekarza. Ten Cię oszukuje. I lecz się na nogi
Ile płacą za kopjuj-wklej? Jesteś kiepski. Nawet jako troll.
Zapytaj typków o nickach TECZOWY_ZSL, Monisia, kronikidewelorozwoju - to mistrzowie tego mechanizmu na tym forum.
Avatar
TECZOWY_ZSL / 28 stycznia 2021 r. o 20:26
-9
W   czerwonej stolicy rafalali   byli Ci.... WWW.tvp.info/51707654/kto-sie-zaszczepil-na-wum-szczepionki-celebrytow-nowe-nazwiska-na-liscie-irena-eris-i-henryk-orfinger-tvp-info
Avatar
TECZOWY_ZSL / 28 stycznia 2021 r. o 20:26
-9
"Co najmniej 50   bogaczy zaszczepionych w WUM poza kolejką.".... kogo obstawianie w platformerskim lewackim bierutowie?
Avatar
Zgredek Edek / 28 stycznia 2021 r. o 20:15
+7
I co? Wydaje ci się, że masz jakąkolwiek władzę??? Hihihi...
Jesteś głupszy niż cały pułk ruskich pcheł. Już Einstein zauważył, że dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i Twoja głupota, pajacu z wypranym mózgiem. Zmień lekarza. Ten Cię oszukuje. I lecz się na nogi
Avatar
_XD_ / 28 stycznia 2021 r. o 20:10
+11
"Co najmniej 50    bogaczy zaszczepionych w WUM poza kolejką.".... kogo obstawianie w platformerskim lewackim bierutowie?[/quote] [quote]W     czerwonej stolicy rafalali        byli Ci.... WWW.tvp.info/51707654/kto-sie-zaszczepil-na-wum-szczepionki-celebrytow-nowe-nazwiska-na-liscie-irena-eris-i-henryk-orfinger-tvp-info
Do budy trollu!
I co? Wydaje ci się, że masz jakąkolwiek władzę??? Hihihi....
   Tobie z pewnością świetle rzeczy się wydaje.
   Tobie z pewnością świetle rzeczy się wydaje. rozwiń
Avatar
_XD_ / 28 stycznia 2021 r. o 20:08
+7
Lempart wprowadziła do debaty publicznej chamstwo i agresję, publicznie nakłaniała do odstrzelenia nielubianego polityka i niszczenia świątyń, nie potrafi powiedzieć zdania bez bluzg, okazuje pogardę wielu ludziom i życiu-mówi że warto byc przyzwoitym Jak to  skomentować?
Zanim ogół usłyszał o pani Lempart, to PiS z oberPiSiakiem już dzielili Polaków na lepszy i gorszy sort, już od mord zdradzieckich wyzywali, że o innych kwestiach nie wspomnę. I przede wszystkim co to ma do rzeczy w kwestii WSEI, TECZOWY_ZSL?
Przepraszam, że się wtrącę, ale od kiedy Lempart to "pani"?! To przecież tylko wulgarna, rozwrzeszczana osoba z macicą. Zadna "pani"! A co do pozostałych określeń: nie wspomnisz, bo ich nie ma. Nikt nigdy lewactwa nie dogoni w kłamstwie, chamstwie i kradzieżach. To fakt.
To ciekawie co powiesz o Bąkiewiczu, czy Międlarze? XD
Ja nie zajmuję się plotkarstwem. Osoba z macicą o nazwie Lempart jest grzeczna i stateczna? Czy chamska i wulgarna? Krótkie pytanie.
 Jakie plotkarstwo? Czy wymienione przeze mnie osoby nie wypowiadały się publicznie podobnie jak Marta Lempart? A odpowiadając na twoje pytanie, Marta Lempart jest równie kulturalna jak Bąkiewicz, Międlar, Rybak Najman, Kowalski i wielu innych opowiadających się po "prawicowej" stronie sceny politycznej i z pewnością bardziej kulturalna od wielu osób tutaj piszących o tej kobiecie.
 Jakie plotkarstwo? Czy wymienione przeze mnie osoby nie wypowiadały się publicznie podobnie jak Marta Lempart? A odpowiadając na twoje pytanie, Marta Lempart jest równie kulturalna jak Bąkiewicz, Międlar, Rybak Najman, Kowalski i wielu innych opowiadających się po "prawicowej" stronie sceny politycznej i z pewnością bardziej kulturalna od wielu osób tutaj piszących o tej kobiecie. rozwiń