Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

koronawirus

30 lipca 2021 r.
6:38

Nie dał rady Cezary Pazura, to na front walki z COVID-19 idą strażacy

113 8 A A
Niektórzy strażacy już biorą udział w akcjach promujących szczepienia. Takie atrakcje dla najmłodszych zorganizowali w niedzielę na pikniku w Bełżycach.
Niektórzy strażacy już biorą udział w akcjach promujących szczepienia. Takie atrakcje dla najmłodszych zorganizowali w niedzielę na pikniku w Bełżycach. (fot. Maciej Kaczanowski)

Były billboardy, były spoty telewizyjne, ale ani Maciej Musiał nie przekonał młodych, ani Cezary Pazura tych starszych. Polacy wciąż niechętnie się szczepią przeciw COVID-19. Dlatego rząd sięga po nową broń: gospodynie wiejskie i strażaków ochotników.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Ja się zaszczepiłem już w marcu. Moja żona i dzieci też – mówi Adam Mróz, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Sawinie (powiat chełmski). W jego gminie przeciw COVID-19 zaszczepiło się dotąd zaledwie 29,3 proc. mieszkańców. Właśnie do takich miejscowości chce dotrzeć rząd swą najnowszą akcją promocyjną „Szczepimy się z OSP”.

Każda jednostka ochotnicza, która namówi na pierwszą dawkę szczepionki co najmniej 50 osób, otrzyma 3 000 zł. Za każdą kolejną zaszczepioną osobę dostanie 40 zł (od osób powyżej 60. roku życia) lub 20 zł (za młodszych). Oprócz tego każda OSP może zawalczyć o nagrodę główną – 1 milion złotych za pierwsze miejsce w Polsce.

Jednostka, która znajdzie się wśród 300 najskuteczniejszych, dostanie dodatkowe 5 000 zł. Do rozdania dla strażaków rząd przewiduje maksymalnie 40 mln zł.

– Pieniądze się oczywiście przydadzą. Moglibyśmy kupić np. nowe ubrania koszarowe służące do ćwiczeń, bo już nam ich brakuje – przyznaje szef strażaków ochotników z Sawina. – Ale nie o pieniądze tu chodzi. Najważniejsza dla nas jest próba zachęty innych do szczepień. Nie wiem, czy się uda.

Każda jednostka, która weźmie udział w akcji, będzie musiała podpisać umowę z punktem szczepień w okolicy. Zadaniem strażaków będzie zachęcanie i dowożenie pacjentów na szczepienie oraz odwożenie ich do domu. Mogą też zawieźć pielęgniarkę wraz z lekarzem na szczepienie do domu pacjenta, albo po prostu uruchomić nowy punkt szczepień.

– Chcemy rozpowszechnić sprawę szczepień w społeczeństwie. Jako strażacy cieszymy się najwyższym zaufaniem społecznym, wiec liczymy na przekonanie niezdecydowanych. Nagrody to dla nas sprawa drugorzędna

– deklaruje Mariusz Branecki, naczelnik OSP w Łabuńkach na Zamojszczyźnie. To teren gminy Łabunie, w której w pełni zaszczepiło się tylko 31,1 proc. osób.

Strażacy nieoficjalnie przyznają, że przed nimi bardzo trudne zadanie, bo kto chciał się zaszczepić, już to zrobił. Piątek jest ostatnim dniem przyjmowania zgłoszeń od zainteresowanych OSP.

Na front walki z epidemią rząd wysyła nie tylko strażaków, bo także koła gospodyń wiejskich. Szczepienia przeciwko COVID-19 mają promować podczas swoich wydarzeń. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa dofinansuje te imprezy kwotą 8 tys. zł.

Organizatorzy festynów, na których zaszczepi się najwięcej osób mogą liczyć na nagrody, nawet 100 tys. zł.

– Plan, aby włączyć w promocję szczepień kobiety z kół gospodyń, jest dobry – przyznaje Elżbieta Wołoszun, przewodnicząca Koła Gospodyń Miejskich we Włodawie zwanych jako „Zosie Samosie”. – Nasze wszystkie „Zosie” już się zaszczepiły, także ja jestem po dwóch dawkach. I zachęcam do tego inne osoby, bo to jedyny sposób, by skutecznie walczyć z pandemią koronawirusa. Pod koniec sierpnia wspólnie z parafią organizujemy piknik rodzinny. Może udałoby się zorganizować w tym czasie także punkt szczepień? Zobaczymy, co da się zrobić.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
_XD_ / 30 lipca 2021 r. o 18:00
+2
„…Do 1 czerwca ponad 99% populacji Gibraltaru zostało w pełni zaszczepionych…” „…Od tego czasu liczba nowych przypadków COVID dziennie wzrosła o ponad 2500%….”
Nic dziwnego, że masz taką awersję do ludzi wykształconych i uniwersytetów, skoro nie umiesz w matematykę. Skąd ci się wzięły te tysiące procent, skoro średnia zachorowalność w giblartarze nie przekracza dziesięciu osób dziennie, z czego co najmniej połowa to przyjezdni? XD
"Nie ma nic gorszego niż ludzie wykształceni ponad miarę swojej inteligencji" zresztą ... wy, lewusi, tylko obrażać potraficie. Na tym polega wasza "tolerancja" w jedną stronę. Na interpretację danych z Izraela, UK, Malty, Islandii też macie wyłączność ?
"Kobietą to taki sam człowiek jak mężczyzna, tylko że głupszy". Ten sam autor. Na prawdę nikt nie ma monopolu, bo jest ona jedna. Co do interpretacji, jeśli się za to zabierasz, to rób to obiektywnie, a nie wybierasz sobie dane które ci pasują, a pomijasz te, które zupełnie nie pokrywają się z twoją tezą. Jak w takim razie zinterpretujesz dane na temat pandemii w Rosji i Białorusi?
... dane z Rosji i Białorusi są tyle warte, co panująca tam "demokracja" kgbisty  golluma.
 Czyli przyznajesz, że pandemią jest faktem, a oficjalne dane na temat spadku zachorowań i hospitalizacji w Europie w wyniku szczepień są wiarygodne. Dziękuję. Nie mam więcej pytań. XD
 Czyli przyznajesz, że pandemią jest faktem, a oficjalne dane na temat spadku zachorowań i hospitalizacji w Europie w wyniku szczepień są wiarygodne. Dziękuję. Nie mam więcej pytań. XD rozwiń
Avatar
TECZOWY_ZSL / 30 lipca 2021 r. o 09:06
+2
... jak myslicie, ilu przepytanych posłów jest zaszczepionych? Proszę nie mylić posiadania "kwita comirnaty" z zaszczepieniem.
Avatar
_XD_ / 30 lipca 2021 r. o 14:35
+1
„…Do 1 czerwca ponad 99% populacji Gibraltaru zostało w pełni zaszczepionych…” „…Od tego czasu liczba nowych przypadków COVID dziennie wzrosła o ponad 2500%….”
Nic dziwnego, że masz taką awersję do ludzi wykształconych i uniwersytetów, skoro nie umiesz w matematykę. Skąd ci się wzięły te tysiące procent, skoro średnia zachorowalność w giblartarze nie przekracza dziesięciu osób dziennie, z czego co najmniej połowa to przyjezdni? XD
"Nie ma nic gorszego niż ludzie wykształceni ponad miarę swojej inteligencji" zresztą ... wy, lewusi, tylko obrażać potraficie. Na tym polega wasza "tolerancja" w jedną stronę. Na interpretację danych z Izraela, UK, Malty, Islandii też macie wyłączność ?
 "Kobietą to taki sam człowiek jak mężczyzna, tylko że głupszy". Ten sam autor. Na prawdę nikt nie ma monopolu, bo jest ona jedna. Co do interpretacji, jeśli się za to zabierasz, to rób to obiektywnie, a nie wybierasz sobie dane które ci pasują, a pomijasz te, które zupełnie nie pokrywają się z twoją tezą. Jak w takim razie zinterpretujesz dane na temat pandemii w Rosji i Białorusi?
 "Kobietą to taki sam człowiek jak mężczyzna, tylko że głupszy". Ten sam autor. Na prawdę nikt nie ma monopolu, bo jest ona jedna. Co do interpretacji, jeśli się za to zabierasz, to rób to obiektywnie, a nie wybierasz sobie dane które ci pasują, a pomijasz te, które zupełnie nie pokrywają się z twoją tezą. Jak w takim razie zinterpretujesz dane na temat pandemii w Rosji i Białorusi? rozwiń
Avatar
_XD_ / 30 lipca 2021 r. o 10:37
+1
... jak myslicie, ilu  przepytanych posłów jest zaszczepionych? Proszę nie mylić posiadania "kwita comirnaty" z zaszczepieniem.
 A osobisty długopis prezesa już się w końcu zdecydował na zaszczepienie?
Avatar
TECZOWY_ZSL / 30 lipca 2021 r. o 09:17
+1
„…Do 1 czerwca ponad 99% populacji Gibraltaru zostało w pełni zaszczepionych…” „…Od tego czasu liczba nowych przypadków COVID dziennie wzrosła o ponad 2500%….”
Avatar
TECZOWY_ZSL / 30 lipca 2021 r. o 10:55
0
„…Do 1 czerwca ponad 99% populacji Gibraltaru zostało w pełni zaszczepionych…” „…Od tego czasu liczba nowych przypadków COVID dziennie wzrosła o ponad 2500%….”
Nic dziwnego, że masz taką awersję do ludzi wykształconych i uniwersytetów, skoro nie umiesz w matematykę. Skąd ci się wzięły te tysiące procent, skoro średnia zachorowalność w giblartarze nie przekracza dziesięciu osób dziennie, z czego co najmniej połowa to przyjezdni? XD
  "Nie ma nic gorszego niż ludzie wykształceni ponad miarę swojej inteligencji" zresztą ... wy, lewusi, tylko obrażać potraficie. Na tym polega wasza "tolerancja" w jedną stronę. Na interpretację danych z Izraela, UK, Malty, Islandii też macie wyłączność ?
  "Nie ma nic gorszego niż ludzie wykształceni ponad miarę swojej inteligencji" zresztą ... wy, lewusi, tylko obrażać potraficie. Na tym polega wasza "tolerancja" w jedną stronę. Na interpretację danych z Izraela, UK, Malty, Islandii też macie wyłączność ? rozwiń
Avatar
_XD_ / 30 lipca 2021 r. o 10:36
0
„…Do 1 czerwca ponad 99% populacji Gibraltaru zostało w pełni zaszczepionych…” „…Od tego czasu liczba nowych przypadków COVID dziennie wzrosła o ponad 2500%….”
 Nic dziwnego, że masz taką awersję do ludzi wykształconych i uniwersytetów, skoro nie umiesz w matematykę. Skąd ci się wzięły te tysiące procent, skoro średnia zachorowalność w giblartarze nie przekracza dziesięciu osób dziennie, z czego co najmniej połowa to przyjezdni? XD
Avatar
TECZOWY_ZSL / 30 lipca 2021 r. o 17:45
-1
„…Do 1 czerwca ponad 99% populacji Gibraltaru zostało w pełni zaszczepionych…” „…Od tego czasu liczba nowych przypadków COVID dziennie wzrosła o ponad 2500%….”
Nic dziwnego, że masz taką awersję do ludzi wykształconych i uniwersytetów, skoro nie umiesz w matematykę. Skąd ci się wzięły te tysiące procent, skoro średnia zachorowalność w giblartarze nie przekracza dziesięciu osób dziennie, z czego co najmniej połowa to przyjezdni? XD
"Nie ma nic gorszego niż ludzie wykształceni ponad miarę swojej inteligencji" zresztą ... wy, lewusi, tylko obrażać potraficie. Na tym polega wasza "tolerancja" w jedną stronę. Na interpretację danych z Izraela, UK, Malty, Islandii też macie wyłączność ?
"Kobietą to taki sam człowiek jak mężczyzna, tylko że głupszy". Ten sam autor. Na prawdę nikt nie ma monopolu, bo jest ona jedna. Co do interpretacji, jeśli się za to zabierasz, to rób to obiektywnie, a nie wybierasz sobie dane które ci pasują, a pomijasz te, które zupełnie nie pokrywają się z twoją tezą. Jak w takim razie zinterpretujesz dane na temat pandemii w Rosji i Białorusi?
 ... dane z Rosji i Białorusi są tyle warte, co panująca tam "demokracja" kgbisty  golluma.
 ... dane z Rosji i Białorusi są tyle warte, co panująca tam "demokracja" kgbisty  golluma. rozwiń
Avatar
_XD_ / 30 lipca 2021 r. o 18:00
+2
„…Do 1 czerwca ponad 99% populacji Gibraltaru zostało w pełni zaszczepionych…” „…Od tego czasu liczba nowych przypadków COVID dziennie wzrosła o ponad 2500%….”
Nic dziwnego, że masz taką awersję do ludzi wykształconych i uniwersytetów, skoro nie umiesz w matematykę. Skąd ci się wzięły te tysiące procent, skoro średnia zachorowalność w giblartarze nie przekracza dziesięciu osób dziennie, z czego co najmniej połowa to przyjezdni? XD
"Nie ma nic gorszego niż ludzie wykształceni ponad miarę swojej inteligencji" zresztą ... wy, lewusi, tylko obrażać potraficie. Na tym polega wasza "tolerancja" w jedną stronę. Na interpretację danych z Izraela, UK, Malty, Islandii też macie wyłączność ?
"Kobietą to taki sam człowiek jak mężczyzna, tylko że głupszy". Ten sam autor. Na prawdę nikt nie ma monopolu, bo jest ona jedna. Co do interpretacji, jeśli się za to zabierasz, to rób to obiektywnie, a nie wybierasz sobie dane które ci pasują, a pomijasz te, które zupełnie nie pokrywają się z twoją tezą. Jak w takim razie zinterpretujesz dane na temat pandemii w Rosji i Białorusi?
... dane z Rosji i Białorusi są tyle warte, co panująca tam "demokracja" kgbisty  golluma.
 Czyli przyznajesz, że pandemią jest faktem, a oficjalne dane na temat spadku zachorowań i hospitalizacji w Europie w wyniku szczepień są wiarygodne. Dziękuję. Nie mam więcej pytań. XD
 Czyli przyznajesz, że pandemią jest faktem, a oficjalne dane na temat spadku zachorowań i hospitalizacji w Europie w wyniku szczepień są wiarygodne. Dziękuję. Nie mam więcej pytań. XD rozwiń
Avatar
TECZOWY_ZSL / 30 lipca 2021 r. o 17:45
-1
„…Do 1 czerwca ponad 99% populacji Gibraltaru zostało w pełni zaszczepionych…” „…Od tego czasu liczba nowych przypadków COVID dziennie wzrosła o ponad 2500%….”
Nic dziwnego, że masz taką awersję do ludzi wykształconych i uniwersytetów, skoro nie umiesz w matematykę. Skąd ci się wzięły te tysiące procent, skoro średnia zachorowalność w giblartarze nie przekracza dziesięciu osób dziennie, z czego co najmniej połowa to przyjezdni? XD
"Nie ma nic gorszego niż ludzie wykształceni ponad miarę swojej inteligencji" zresztą ... wy, lewusi, tylko obrażać potraficie. Na tym polega wasza "tolerancja" w jedną stronę. Na interpretację danych z Izraela, UK, Malty, Islandii też macie wyłączność ?
"Kobietą to taki sam człowiek jak mężczyzna, tylko że głupszy". Ten sam autor. Na prawdę nikt nie ma monopolu, bo jest ona jedna. Co do interpretacji, jeśli się za to zabierasz, to rób to obiektywnie, a nie wybierasz sobie dane które ci pasują, a pomijasz te, które zupełnie nie pokrywają się z twoją tezą. Jak w takim razie zinterpretujesz dane na temat pandemii w Rosji i Białorusi?
 ... dane z Rosji i Białorusi są tyle warte, co panująca tam "demokracja" kgbisty  golluma.
 ... dane z Rosji i Białorusi są tyle warte, co panująca tam "demokracja" kgbisty  golluma. rozwiń
Avatar
_XD_ / 30 lipca 2021 r. o 14:35
+1
„…Do 1 czerwca ponad 99% populacji Gibraltaru zostało w pełni zaszczepionych…” „…Od tego czasu liczba nowych przypadków COVID dziennie wzrosła o ponad 2500%….”
Nic dziwnego, że masz taką awersję do ludzi wykształconych i uniwersytetów, skoro nie umiesz w matematykę. Skąd ci się wzięły te tysiące procent, skoro średnia zachorowalność w giblartarze nie przekracza dziesięciu osób dziennie, z czego co najmniej połowa to przyjezdni? XD
"Nie ma nic gorszego niż ludzie wykształceni ponad miarę swojej inteligencji" zresztą ... wy, lewusi, tylko obrażać potraficie. Na tym polega wasza "tolerancja" w jedną stronę. Na interpretację danych z Izraela, UK, Malty, Islandii też macie wyłączność ?
 "Kobietą to taki sam człowiek jak mężczyzna, tylko że głupszy". Ten sam autor. Na prawdę nikt nie ma monopolu, bo jest ona jedna. Co do interpretacji, jeśli się za to zabierasz, to rób to obiektywnie, a nie wybierasz sobie dane które ci pasują, a pomijasz te, które zupełnie nie pokrywają się z twoją tezą. Jak w takim razie zinterpretujesz dane na temat pandemii w Rosji i Białorusi?
 "Kobietą to taki sam człowiek jak mężczyzna, tylko że głupszy". Ten sam autor. Na prawdę nikt nie ma monopolu, bo jest ona jedna. Co do interpretacji, jeśli się za to zabierasz, to rób to obiektywnie, a nie wybierasz sobie dane które ci pasują, a pomijasz te, które zupełnie nie pokrywają się z twoją tezą. Jak w takim razie zinterpretujesz dane na temat pandemii w Rosji i Białorusi? rozwiń
Avatar
TECZOWY_ZSL / 30 lipca 2021 r. o 10:55
0
„…Do 1 czerwca ponad 99% populacji Gibraltaru zostało w pełni zaszczepionych…” „…Od tego czasu liczba nowych przypadków COVID dziennie wzrosła o ponad 2500%….”
Nic dziwnego, że masz taką awersję do ludzi wykształconych i uniwersytetów, skoro nie umiesz w matematykę. Skąd ci się wzięły te tysiące procent, skoro średnia zachorowalność w giblartarze nie przekracza dziesięciu osób dziennie, z czego co najmniej połowa to przyjezdni? XD
  "Nie ma nic gorszego niż ludzie wykształceni ponad miarę swojej inteligencji" zresztą ... wy, lewusi, tylko obrażać potraficie. Na tym polega wasza "tolerancja" w jedną stronę. Na interpretację danych z Izraela, UK, Malty, Islandii też macie wyłączność ?
  "Nie ma nic gorszego niż ludzie wykształceni ponad miarę swojej inteligencji" zresztą ... wy, lewusi, tylko obrażać potraficie. Na tym polega wasza "tolerancja" w jedną stronę. Na interpretację danych z Izraela, UK, Malty, Islandii też macie wyłączność ? rozwiń
Avatar
_XD_ / 30 lipca 2021 r. o 10:37
+1
... jak myslicie, ilu  przepytanych posłów jest zaszczepionych? Proszę nie mylić posiadania "kwita comirnaty" z zaszczepieniem.
 A osobisty długopis prezesa już się w końcu zdecydował na zaszczepienie?
Avatar
_XD_ / 30 lipca 2021 r. o 10:36
0
„…Do 1 czerwca ponad 99% populacji Gibraltaru zostało w pełni zaszczepionych…” „…Od tego czasu liczba nowych przypadków COVID dziennie wzrosła o ponad 2500%….”
 Nic dziwnego, że masz taką awersję do ludzi wykształconych i uniwersytetów, skoro nie umiesz w matematykę. Skąd ci się wzięły te tysiące procent, skoro średnia zachorowalność w giblartarze nie przekracza dziesięciu osób dziennie, z czego co najmniej połowa to przyjezdni? XD
Avatar
TECZOWY_ZSL / 30 lipca 2021 r. o 09:17
+1
„…Do 1 czerwca ponad 99% populacji Gibraltaru zostało w pełni zaszczepionych…” „…Od tego czasu liczba nowych przypadków COVID dziennie wzrosła o ponad 2500%….”
Avatar
TECZOWY_ZSL / 30 lipca 2021 r. o 09:06
+2
... jak myslicie, ilu przepytanych posłów jest zaszczepionych? Proszę nie mylić posiadania "kwita comirnaty" z zaszczepieniem.
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nielagalna wycinka w Rossoszu. Zajmie się nią kolejna instytucja

Nielagalna wycinka w Rossoszu. Zajmie się nią kolejna instytucja

Lasy Państwowe przekazują sprawę wycinki 16 hektarów lasu w Rossoszu do Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Geodezyjnego i Kartograficznego. Z pisma, które dotarło również do protestujących mieszkańców, wynika, że działkę należy ponownie zalesić.

Gminni radni bronią uchwał „anty-LGBT”. „Homopropaganda” powszechnie używana

Gminni radni bronią uchwał „anty-LGBT”. „Homopropaganda” powszechnie używana

Gminy, które przyjęły stanowiska lub uchwały „przeciwko ideologii lansowanej przez subkulturę LGBT" otrzymały list od wiceministra Waldemara Budy. Ten sugeruje ich weryfikację i wyrzucenie kontrowersyjnych zapisów. Puławscy samorządowcy żadnych korekt jednak nie przewidują.

Lubelskie. Miał pomóc, a skrępował seniora taśmą i okradł

Lubelskie. Miał pomóc, a skrępował seniora taśmą i okradł

35-latek sam zaoferował pomoc przy naprawie dachu. Skończyło się zupełnie inaczej.

12 osób w busie i 1,2 promila z samego rana

12 osób w busie i 1,2 promila z samego rana

Kierowca spędził noc w policyjnej celi. Grozi mu do dwóch lat więzienia.

Dwa lata temu Stawy Echo wysychały. Ale w sierpniu padało tu przez 19 dni i teraz jest zupełnie inaczej
galeria

Dwa lata temu Stawy Echo wysychały. Ale w sierpniu padało tu przez 19 dni i teraz jest zupełnie inaczej

Letnicy i przedsiębiorcy nie byli zachwyceni, ale torfowiska i sosny dobrze wspominają miniony miesiąc. Był najchłodniejszym i najbardziej deszczowym sierpniem od ponad dwudziestu lat.

Jak wybierać końcówki do szczoteczki sonicznej?

Jak wybierać końcówki do szczoteczki sonicznej?

Można powiedzieć, że szczoteczka soniczna składa się z dwóch elementów: rękojeści, w której umieszczony jest silniczek elektryczny, a także końcówki czyszczącej. Głowica szczoteczki ma charakter wymienny, co oznacza, że można samodzielnie ściągać ją z trzonu urządzenia i na niego nakładać. Dzięki takiemu rozwiązaniu istnieje możliwość dopasowywania do rękojeści szczoteczki końcówek o różnym wyprofilowaniu. Wybór głowicy czyszczącej powinien być podyktowany indywidualnymi preferencjami i oczekiwaniami użytkownika. Oto elementy, które należy wziąć pod uwagę podczas nabywania końcówki do szczoteczki sonicznej.

Rasy psów- border collie, maltańczyk

Rasy psów- border collie, maltańczyk

Pies to jedno z najczęściej posiadanych zwierząt. Tak naprawdę ciężko spotkać w obecnych czasach ludzi, którzy nie mają takiego towarzysza życiowego. Jednymi z najciekawszych i najinteligentniejszych ras psów są border collie i maltańczyk.

Ponad 700 nowych zakażeń. Najwięcej w Lubelskiem

Ponad 700 nowych zakażeń. Najwięcej w Lubelskiem

Ministerstwo Zdrowia informuje o bardzo dużej liczbie kolejnych chorych na COVID-19. Wiceminister ostrzega, że lada moment liczby będą jeszcze wyższe.

Ekspozycja narzędzi ogrodniczych w sklepie – sprawdzone sposoby

Ekspozycja narzędzi ogrodniczych w sklepie – sprawdzone sposoby

Nie od dziś wiadomo, że zakupów dokonuje się również oczami. To powiedzenie musi mieć w sobie wiele prawdy, jeżeli opracowywane zostają specjalne techniki układania towarów na półkach. Merchandising, bo takim terminem określa się ekspozycję sklepową, zdaje się być na tyle istotny w praktyce sprzedażowej, że powstają specjalne kursy, mające na celu edukację pod kątem uatrakcyjnienia asortymentu wystawianego na handel. Ma to wprowadzić porządek, organizację, ułatwić klientom odszukiwanie rzeczy, po które przyszli, a także skłonić do dodatkowych zakupów. Zdaniem ekspertów prawidłowe rozstawienie i przejrzystość mają powodować u kupującego poczucie satysfakcji z dokonywanego wyboru.

Puławy. Zaczął się wyścig o pieniądze. Mogą głosować nawet młodzi

Puławy. Zaczął się wyścig o pieniądze. Mogą głosować nawet młodzi

Na co miasto ma przeznaczyć 500 tys. zł? Wszyscy puławianie, którzy ukończyli 16 lat, od wtorku będą mogli oddawać swoje głosy na obywatelskie projekty. Do wyboru 27 propozycji.

Lubelskie. Śmiertelny wypadek. Motocyklista wjechał w pieszego

Lubelskie. Śmiertelny wypadek. Motocyklista wjechał w pieszego

Tragiczny wypadek w miejscowości Polskowola. Kierujący motocyklem 33-latek, potrącił mężczyznę przechodzącego przez jezdnię.

Szymon Łukowski Quartet w Radiu Lublin
24 września 2021, 19:00

Szymon Łukowski Quartet w Radiu Lublin

Formacja Szymona Łukowskiego wystąpi 24 września o godz. 19 w Radiu Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) w ramach projektu "Nie tylko rock'n'roll".

Lublin. Kobieta ugodzona nożem. Stan ciężki

Lublin. Kobieta ugodzona nożem. Stan ciężki

Policja zatrzymała trzy osoby. Wszystkie były pijane.

Nie ma co remontować. Pożar samochodu na S17
zdjęcia
galeria

Nie ma co remontować. Pożar samochodu na S17

Auto zapaliło się na drodze ekspresowej w pobliżu węzła Skrudki. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Azoty Puławy kontra Fuchse Berlin, czyli czy uda się przechytrzyć Lisy?

Azoty Puławy kontra Fuchse Berlin, czyli czy uda się przechytrzyć Lisy?

W pierwszym meczu 2. rundy kwalifikacji Ligi Europejskiej Azoty Puławy zmierzą się już we wtorek z Fuchse Berlin. Pierwszy gwizdek o godzinie 18.45.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!