Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraj Świat

23 marca 2017 r.
9:51

"Poczułem się, jakbym już był skazany za to wszystko". Kierowca seicento udzielił pierwszego wywiadu

0 24 A A

Pierwsza rozmowa z Sebastianem, kierowcą seicento, który brał udział w wypadku z premier Beatą Szydło w lutym tego roku. O tym, jak czuje się po tym, jak przejechał po nim "medialny i polityczny walec", czy naprawdę przyznał się do winy i jak teraz wygląda jego życie, rozmawiał z reporterem UWAGI!

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

"Uczeń technikum, zwykły człowiek" - tak o sobie mówi Sebastian, kierowca seicento, który brał udział w wypadku z premier Beatą Szydło. 21-latek w tym roku zdawać będzie maturę. Jak twierdzi, wypadek zmienił jego życie.

- Często zdarzają się nieprzespane noce, codziennie jest dużo stresu, chociaż staram się jakoś sobie z nim radzić. Mam nadzieję, że to się wszystko jak najszybciej skończy - mówi w rozmowie z dziennikarzem UWAGI!.

Sebastian dobrze pamięta okoliczności, w jakich doszło do wypadku z 10 lutego 2017 roku. Jak twierdzi, nie słyszał sygnałów dźwiękowych nadjeżdżającej kolumny z premier Beatą Szydło, i dodaje, że nie używał słuchawek, jak sugerowane było to zaraz po zdarzeniu. - Ktoś sobie wymyślił coś takiego. Słuchawki leżały w domu - mówi kierowca seicento.

Jak twierdzi, pamięta pierwsze auto, które minęło go z lewej strony, a zaraz potem moment, kiedy wbił się w niego rządowy samochód. - Miałem wrażenie, jakby tir uderzył w auto. Był straszny huk - mówi Sebastian. Jak wspomina, chociaż po wypadku nie miał żadnych obrażeń, to trafił do szpitala. - Zostałem przewieziony do szpitala radiowozem - mówi. Na miejscu jednak nie wykonano badań, ale pobrano mu krew, by zbadać, czy jest w niej alkohol. Jak wspomina Sebastian, stało się tak, mimo że już wcześniej badany był alkomatem, który wykazał 0,0 alkoholu. Tyle samo wykazało badanie krwi młodego kierowcy.

Według Sebastiana, błędne jest twierdzenie polityków, jakoby przyznał się do winy zaraz po wypadku. - Przyznałem, że byłem na miejscu, że brałem udział w tym zdarzeniu, ale do winy się nie przyznałem - utrzymuje Sebastian.

- Poczułem się, jakbym już był skazany za to wszystko. Byłem strasznie zaskoczony, że padły takie słowa. Że bez sądu ktoś już był w stanie stwierdzić, że to ja jestem winny. Bardziej czułem się wtedy jak osoba poszkodowana w tym wypadku - mówi w rozmowie z reporterem UWAGI! Sebastian K.

- Poczułem się, jakbym był pionkiem w tej całej grze medialnej, politycznej. Jakby nie ode mnie i nie od faktów zależało to, co się ze mną później stanie - wspomina kierowca seicento.

Co z pieniędzmi ze zbiórki?

Sebastian przyznaje, że był bardzo zaskoczony zbiórką, jaką na jego nowy samochód zorganizowali internauci. - Z każdym dniem byłem wręcz przerażony, jak duża ilość osób popiera ten cel - mówi i dodaje, że zebrano ponad 150 tys. zł. - Pieniądze dla mnie nie są najważniejsze. Bardziej wtedy liczyło się to, że ponad 8 tys. osób dawało mi w tamtym czasie bardzo dużo wsparcia psychicznego - wspomina Sebastian. Zapowiada, że po wydaniu prawomocnego wyroku pieniądze zostaną przeznaczone na cele charytatywne, ale nie precyzuje jakie.

Komentarze 24

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 30 marca 2017 o 22:14
0
Ma gnojek szczęście, że Komorowski to nie był a Szydło bo by afery nie było tylko rybki miały by co jeść.
Avatar
Gość / 26 marca 2017 o 10:13
0
rośnie kolejny celebryta
Avatar
gość / 25 marca 2017 o 08:53
0
A tak na poważnie ten młody kierowca jest bardzo ale to bardzo niewinny!
Avatar
Gość / 23 marca 2017 o 20:34
0
Smark spowodował wypadek i tyle. Brak doświadczenia/wyobraźni za kierownicą "bolida". A teraz się publicznie wyżala, żałosne po prostu.
Avatar
Gość / 23 marca 2017 o 16:38
0
Na autostradzie to najbardziej obawiam się motocyklistów. Ci to mają talent do przyśpieszania. Dużo wcześniej przed wyprzedzaniem obserwuję lusterka, czy jakiś motocyklista nie przyszalał za mną. Nie ma rady, trzeba uważać. Wypadki chodzą po ludziach. Wczoraj żona doświadczyła poślizgu na rondzie, a jechała wolno, no ale kałuża wystarczyła, by polecieć prosto jak strzała. Opony dwuletnie i tak czlowieka zawiodły. Co do karetek na autostradzie, to jeszcze żadna mnie nie wyprzedziła. Często widać koguty po przeciwnej stronie, ale dźwięk dopiero przez sekundę?!
Avatar
Gość / 23 marca 2017 o 16:16
0
Jeżeli ktoś bezmyślnie lub specjalnie uderza w kolumnę lub inny pojazd uprzywilejowany poruszający się innym pasem aby go ominąć to jest sprawcą a nie ofiarą. Ten chłopak złamał przepisy prawne oraz wszelkie zasady zdrowego rozsądku i nie pomogą tu żadne pokrętne tłumaczenia "obrońców za pieniądze" Gmatwanie sprawy może doprowadzić myślących inaczej że jadąc np. autostradą z dopuszczalną prędkością mogę robić wszystko bo nikt nie może mnie wyprzedzić.
Avatar
Gość / 23 marca 2017 o 16:11
0
No, właśnie o to biega, że jak ktoś zajedzie drogę pojazdowi uprzywilejowanemu, to on musi przedstawić, że karetka jechała bez świateł i dzwięku. Niestety tak to u nas jest. Nie znasz zasady: Wjedziesz komuś w tyłek, to znaczy, że niedostosowałeś odległości do warunków jazdy. A jak wjedzie ci policja w kofer, to wykonałeś niebezpieczny manewr na drodze... "gwałtownie zatrzymując się". Taka demokracja jest i była przez 8 lat świetlanych rządów. Ktoś kto jest doświadczonym kierowcom i wie z jakiej odległości można uslyszeć syrenę, to bacznie obserwuje lusterka. Szczerze wielu z nas wpadłoby na tę kolumnę. Kto zerka w lusterko, gdy pewny jest swego "pierwszenstwa"? Kiedyś w Top Gear pokazano kiedy syrenę uslyszy kierowca jadąc autostradą... Ile wyszło 100, czy 200m? I to przy wyłączonym radiu?! Mnie zastanawia fakt, że gdy śmignął mu pierwszy wóz, nie spojrzał w lusterka? Przecież pierwszy wariat na sygnale pognał, a często szalency lecą za nimi. Ale prawda jest taka, że sam kiedyś na BOR się nie nadziałem. Wyprzedzali pod górkę na tzw. trzeciego. Problem w tym, że ja byłem po drugiej stronie wzgórza. Zauważyłem na poczatku czarny dach samochodu, a dopiero później niebiesko-czerwone światła za grilem pędzacy na czołówkę ze mną. Gdyby nie refleks i pobocze, to zmietliby mój samochodzik. A sygnał z żoną dopiero uslyszeliśmy dopiero, gdy nas wymijał... doslownie?! A radia nie mialem na maksa ustawionego, dało się slyszeć szum wiatru owiewajacego auto. I też obroniliby mnie nowocześni.PO? Bo to wowczas oni mieli władzę. Może powinni te BORowiki szkolić, że "uprzywilejowany" to nie znaczy KAMIKADZE?
No, właśnie o to biega, że jak ktoś zajedzie drogę pojazdowi uprzywilejowanemu, to on musi przedstawić, że karetka jechała bez świateł i dzwięku. Niestety tak to u nas jest. Nie znasz zasady: Wjedziesz komuś w tyłek, to znaczy, że niedostosowałeś odległości do warunków jazdy. A jak wjedzie ci policja w kofer, to wykonałeś niebezpieczny manewr na drodze... "gwałtownie zatrzymując się". Taka demokracja jest i była przez 8 lat świetlanych rządów. Ktoś kto jest doświadczonym kierowcom i wie z jakiej odległości można uslyszeć syrenę, to... rozwiń
Avatar
Gość / 23 marca 2017 o 15:05
0
Dajcie go za Kajdanowicza jest dużo młodszy .
Avatar
Gość / 23 marca 2017 o 13:30
0
Nie ośmieszaj się koleś takimi wypocinami w mediach. Marzy Ci się bycie celebrytą ?? Wiec, że te cwaniaki PO-N-PSL wykorzystają cię, a potem bez skrupułów wyplują i zdepczą jak przestaniesz być im potrzebny.
Avatar
Gość / 23 marca 2017 o 13:05
0
Szczujnia TeFałEn. Owszem, był pionkiem Sorosa i kodomitów.
Avatar
Gość / 30 marca 2017 o 22:14
0
Ma gnojek szczęście, że Komorowski to nie był a Szydło bo by afery nie było tylko rybki miały by co jeść.
Avatar
Gość / 26 marca 2017 o 10:13
0
rośnie kolejny celebryta
Avatar
gość / 25 marca 2017 o 08:53
0
A tak na poważnie ten młody kierowca jest bardzo ale to bardzo niewinny!
Avatar
Gość / 23 marca 2017 o 20:34
0
Smark spowodował wypadek i tyle. Brak doświadczenia/wyobraźni za kierownicą "bolida". A teraz się publicznie wyżala, żałosne po prostu.
Avatar
Gość / 23 marca 2017 o 16:38
0
Na autostradzie to najbardziej obawiam się motocyklistów. Ci to mają talent do przyśpieszania. Dużo wcześniej przed wyprzedzaniem obserwuję lusterka, czy jakiś motocyklista nie przyszalał za mną. Nie ma rady, trzeba uważać. Wypadki chodzą po ludziach. Wczoraj żona doświadczyła poślizgu na rondzie, a jechała wolno, no ale kałuża wystarczyła, by polecieć prosto jak strzała. Opony dwuletnie i tak czlowieka zawiodły. Co do karetek na autostradzie, to jeszcze żadna mnie nie wyprzedziła. Często widać koguty po przeciwnej stronie, ale dźwięk dopiero przez sekundę?!
Avatar
Gość / 23 marca 2017 o 16:16
0
Jeżeli ktoś bezmyślnie lub specjalnie uderza w kolumnę lub inny pojazd uprzywilejowany poruszający się innym pasem aby go ominąć to jest sprawcą a nie ofiarą. Ten chłopak złamał przepisy prawne oraz wszelkie zasady zdrowego rozsądku i nie pomogą tu żadne pokrętne tłumaczenia "obrońców za pieniądze" Gmatwanie sprawy może doprowadzić myślących inaczej że jadąc np. autostradą z dopuszczalną prędkością mogę robić wszystko bo nikt nie może mnie wyprzedzić.
Avatar
Gość / 23 marca 2017 o 16:11
0
No, właśnie o to biega, że jak ktoś zajedzie drogę pojazdowi uprzywilejowanemu, to on musi przedstawić, że karetka jechała bez świateł i dzwięku. Niestety tak to u nas jest. Nie znasz zasady: Wjedziesz komuś w tyłek, to znaczy, że niedostosowałeś odległości do warunków jazdy. A jak wjedzie ci policja w kofer, to wykonałeś niebezpieczny manewr na drodze... "gwałtownie zatrzymując się". Taka demokracja jest i była przez 8 lat świetlanych rządów. Ktoś kto jest doświadczonym kierowcom i wie z jakiej odległości można uslyszeć syrenę, to bacznie obserwuje lusterka. Szczerze wielu z nas wpadłoby na tę kolumnę. Kto zerka w lusterko, gdy pewny jest swego "pierwszenstwa"? Kiedyś w Top Gear pokazano kiedy syrenę uslyszy kierowca jadąc autostradą... Ile wyszło 100, czy 200m? I to przy wyłączonym radiu?! Mnie zastanawia fakt, że gdy śmignął mu pierwszy wóz, nie spojrzał w lusterka? Przecież pierwszy wariat na sygnale pognał, a często szalency lecą za nimi. Ale prawda jest taka, że sam kiedyś na BOR się nie nadziałem. Wyprzedzali pod górkę na tzw. trzeciego. Problem w tym, że ja byłem po drugiej stronie wzgórza. Zauważyłem na poczatku czarny dach samochodu, a dopiero później niebiesko-czerwone światła za grilem pędzacy na czołówkę ze mną. Gdyby nie refleks i pobocze, to zmietliby mój samochodzik. A sygnał z żoną dopiero uslyszeliśmy dopiero, gdy nas wymijał... doslownie?! A radia nie mialem na maksa ustawionego, dało się slyszeć szum wiatru owiewajacego auto. I też obroniliby mnie nowocześni.PO? Bo to wowczas oni mieli władzę. Może powinni te BORowiki szkolić, że "uprzywilejowany" to nie znaczy KAMIKADZE?
No, właśnie o to biega, że jak ktoś zajedzie drogę pojazdowi uprzywilejowanemu, to on musi przedstawić, że karetka jechała bez świateł i dzwięku. Niestety tak to u nas jest. Nie znasz zasady: Wjedziesz komuś w tyłek, to znaczy, że niedostosowałeś odległości do warunków jazdy. A jak wjedzie ci policja w kofer, to wykonałeś niebezpieczny manewr na drodze... "gwałtownie zatrzymując się". Taka demokracja jest i była przez 8 lat świetlanych rządów. Ktoś kto jest doświadczonym kierowcom i wie z jakiej odległości można uslyszeć syrenę, to... rozwiń
Avatar
Gość / 23 marca 2017 o 15:05
0
Dajcie go za Kajdanowicza jest dużo młodszy .
Avatar
Gość / 23 marca 2017 o 13:30
0
Nie ośmieszaj się koleś takimi wypocinami w mediach. Marzy Ci się bycie celebrytą ?? Wiec, że te cwaniaki PO-N-PSL wykorzystają cię, a potem bez skrupułów wyplują i zdepczą jak przestaniesz być im potrzebny.
Avatar
Gość / 23 marca 2017 o 13:05
0
Szczujnia TeFałEn. Owszem, był pionkiem Sorosa i kodomitów.
Zobacz wszystkie komentarze 24

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r. 0 0

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele
galeria

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele 25 8

Z jednej strony mobilizacja do uczestnictwa w pikiecie i referendum strajkowym, z drugiej oskarżenia o działanie „godzące w dobre imię spółki”. Związki zawodowe w puławskich Azotach już dawno nie były ze sobą tak skłócone.

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie?
Alarm 24

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie? 8 2

Setki rejsów zostały odwołane z powodu strajku pilotów linii Ryanair. Chodzi także o loty z Polski i do Polski. Pechowi pasażerowie mają prawo do odszkodowania od linii lotniczych. Pieniędzy można żądać także wtedy, gdy lot opóźni się o co najmniej dwie godziny.

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje 24 1

Z powodu wysokiego stanu Wisły nie działa przeprawa promowa z Kazimierza Dolnego do Janowca.

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze
Zdjęcia
galeria

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze 140 16

Na samochody dla misjonarzy zbierano w niedzielę pieniądze w lubelskich kościołach, a obok nich można było poświęcić swój pojazd. Tak zaczął się 18. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa.

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo]
film

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo] 389 16

W związku z pożarami lasów w środkowej części Szwecji, polski rząd podjął decyzję o udzieleniu wsparcia. W sobotę ze Świnoujścia wyruszyła grupa prawie 140 strażaków, którzy mają pomóc szwedzkim ratownikom. Do Szwecji pojechał również 44 wozy ratowniczo-gaśnicze.

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin
27 lipca 2018, 19:00

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin 3 0

Co Gdzie Kiedy. Radio Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) zaprasza na koncert formacji Cheap Tobacco. Wydarzenie odbędzie się 27 lipca o godz. 19.

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia]
galeria

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia] 7 1

Po lubelskich dzielnicach krąży już Cyrk Podwórkowy, który co roku jest oznaką zbliżającego się Carnavalu Sztukmistrzów.

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper
galeria

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper 23 10

Nie jedna, a dwie firmy zbudują razem pierwszą w Chełmie dużą galerię handlową. Prace budowlane mają się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze
27 lipca 2018, 20:00

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. 27 lipca o godz. 20 w klubie Plener (Park Ludowy) wystąpi popularny raper i wokalista Ten Typ Mes. Artysta rozkręci soundsystemową imprezę z udziałem producenta Stasiaka oraz DJ'ów Black Belta Grega i Raz Dwa.

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy
galeria
film

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy 8 4

W piątek zakończyły się wojewódzkie eliminacje do XVIII finału Kynologicznych Mistrzostw Policji Sułkowice 2018. Zwyciężył pies IBAR i jego przewodnik st. sierż. Artur Lipski z KMP w Zamościu.

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada
film

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada 0 3

Poseł Nowoczesnej Piotr Misiło zapowiada złożenie zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez policję podczas piątkowej demonstracji przed Sejmem.

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach
galeria

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach 19 6

W niedzielę minęły 74 lata od ostatecznej likwidacji niemieckiego obozu koncentracyjnego Majdanek, który działał przez blisko trzy lata.

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury
25 lipca 2018, 21:00

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury 3 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami ostatnie lipcowe spotkanie w ramach cyklu Miasto movie analogowo w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a). W środę, 25 lipca o godz. 21 w tamtejszej Próbie Cafe wyświetlony zostanie kultowy Terminator.

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie 0 0

Zawodniczka AZS UMCS Lublin Paulina Guba bez najmniejszych problemów wywalczyła złoty medal w pchnięciu kulą. Lubelska zawodniczka uzyskała rezultat 18.82 i nad drugą w klasyfikacji zawodniczką miała blisko dwa metry

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!