W ubiegłym roku na terenie powiatu kraśnickiego doszło do 65 wypadków drogowych i 651 kolizji. Najwięcej wypadków było w piątki, najmniej w niedzielę. Na ostatniej sesji Rady Powiatu Kraśnickiego komendanci powiatowi policji i straży pożarnej przestawili statystyki za ubiegły rok.
Policjanci odnotowali 1261 przestępstw (było to mniej więcej na podobnym poziomie jak w 2019 roku: 1264).
– Wykrywalność kształtowała się na poziomie 83 proc. – podał młodszy inspektor Artur Dybiński, p.o. komendant powiatowy policji w Kraśniku. Przyznał, że w lecie ubiegłego roku wzrosła liczba kradzieży. Miało to związek z budową drogi S19. – Były kradzieże paliwa z pojazdów i kradzieże elementów metalowych.
Ogółem w 2020 roku 290 osób został zatrzymanych na gorącym uczynku.
– Czyli bezpośrednio w trakcie zdarzenia lub podczas pościgu. Chodzi o przestępstwa szerokiej gamy i nietrzeźwych kierujących, jak też osoby posiadające narkotyki – wyjaśnił mł. insp. Artur Dybiński.
W 2020 r. policjanci ujawnili łącznie 359 nietrzeźwych kierujących.
Gdzie najczęściej dochodziło do wypadków w Kraśniku i powiecie kraśnickim? – W roku 2020 w Kraśniku najczęściej do takich sytuacji dochodziło na ulicy Urzędowskiej (52), Lubelskiej (36) oraz alei Niepodległości (20) – odpisał nam na zadane pytania mł. asp. Paweł Cieliczko, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kraśniku.
W ubiegłym roku do największej liczby wypadków i kolizji na terenie powiatu kraśnickiego doszło w: Kraśniku (258), Annopolu (22), a także w Słodkowie II Kolonii (19) i w Stróży (16).
– Najczęściej do wypadków dochodziło w godzinach 14-16, zwiększona liczba zdarzeń drogowych miała miejsce w piątki, najmniej było ich w niedzielę – dodał rzecznik KPP w Kraśniku.
Jeśli chodzi pożary, do których doszło na terenie powiatu kraśnickiego w 2020 r. (294), to strażacy z kraśnickiej Komendy Powiatowej PSP odnotowali ich najwięcej w Kraśniku (75), Annopolu (63), najmniej w Szastarce (12), Trzydniku Dużym (13) i Wilkołazie (14). Główną przyczyną wybuchu ognia były podpalenia.